Laiškas M.Adomėnui

Šiandien gavau laišką iš Manto Adomėno iš jo seiminio pašto adreso į savo asmeninį.

Štai ką, vienas labiausiai išsilavinusių (pasak jo paties redaguoto žurnalo) Tautos išrinktųjų man rašo:

Mieli Bičiuliai ir Bendražygiai,

rugsėjo 16 d., sekmadienį, Dailės akademijos rūmuose vyks tradicinis
politinio sezono pradžios TS-LKD Vilniaus Sueigos sąskrydis, kuriame
aptarsime nuveiktus darbus, numatysime konkrečią pasirengimo Seimo
rinkimams darbų eigą, pagaliau – maloniai pabendrausime.

Sąskrydžio pradžia – 12.30, prieš tai 11 val. gretimoje Šv. Onos
bažnyčioje vyks Sueigos Šv. Mišios. Detalią sąskrydžio programą atsiųsime
vėliau.

Laukiame visų su pasiūlymais, užsidegimu ir noru padėti rinkimuose bei
tvirtu tikėjimu mūsų pergale!

Mantas Adomėnas
Vilniaus miesto skyrių Sueigos pirmininkas

Tai štai ką aš noriu pasakyti:

Mielas Mantai,

Pirmiausia, tai tamsta man ne bičiulis, nes su partiniais, priešingai nei kai kurie kiti mano vadinamieji kolegos stengiuosi nesibičiuliauti nei FB nei realiame gyvenime.

Antra, nesu ir tamstos bendražygis – jokiai partijai iki šiol nepriklausiau, priešingai nei kiti mano vadinamieji koegos, nė vienai iš jų nedirbau ir nesirengiu.

Jei taikote į bendražygius vien todėl, kad neseniai tapote agitacinio sienlaikraščio redaktoriumi, tai rašote ne tuo adresu. Agitacija ir propaganda užsiima tamstai gerai žinomi užkalniai, čyvai ir bačiuliai. Ir dar vienas gerai žinomas leidėjas, su kuriuo rinkimų laikotarpiui sudarėte skaidrią ir krikščionišką sutartį.

Jokių darbų aš su  tamsta nedirbau, tad aptarinėti mums nėra ką, Seimo rinkimose aš nedalyvauju, tad planuoti mums taip pat nelabai yra ką, o bendrauti maloniai man su tamsta neišeitų, nes esate visai ne mano skonio – tiek politiškai, tiek žmogiškai.

Tamstos kvietimas ateiti į mišias, man yra mažų mažiausiai keistas, nes aš nuoširdžiai nesuprantu, kaip protingi žmonės iki šiol rimtu veidu gali kalbėti apie nekaltą prasidėjimą ar pomirtinį gyvenimą. Man tai skamba visiškai kvailai, o aš labiau linkęs bendrauti su protingais. Bet jei tamstai labai reikia, sukalbėkite tas savo mantras ir palinkčiokite stabų pusėn ir už mane.

O pasiūlymą tamstai galiu duoti: kai žiūrėsi tam stabui su ilgais plaukais į akis, prisiminkite, ką per ketverius metus esate prikalbėję ir kaip tie tamstos žodžiai dera su darbais. Jei nesugebėsite, pasikonsultuokite su savo partijos agitatoriumi A.Bačiuliu, kuris paaiškins tamstai apie 10 Dievo įsakymų reikšmę kataliko gyvenime.

Tikiuosi po to suprasite, kad Seimas tikrai yra ne ta vieta, kur tamsta turėtumėte būti.

Ir šventai (ar neskambės šventvagiškai?) tikiu, kad pergalė šiuos Seimo rinkimuose tamstai yra tiek pat reali kaip ir nekaltas prasidėjimas. To tamstai ir linkiu. Ir padėsiu kaip tik galėsiu.

Be pagarbos,

Artūras

P.S. Ir, beje, pamirškite prašau mano pašto adresą visiems laikams. Tikiuosi, kaip išsilavinęs žmogus, mano prašymą suprasite.

(18 balsų, vidurkis: 3,22 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Kiek daug rimtų veidų: http://tv.delfi.lt/video/gbIqCbPg/
  Įdomu atrankai į darbą turi reikšmės ar žmogus vaikšto į mišias, kad yra katalikas, krikščionis, tikintis ar ne? Iš įrašo supratau, kad tikintieji yra ne visai sveiko proto.

 • Dovydas Skarolskis

  Tik mėnulio šviesa, tik mėnulio šviesa, švies man kelią tolyn…

 • Edgaras

  O jūs taip visiems ir į spamą atsakot? :)

  • ne, Edgarai, tik kai būnu geros nuotaikos. Per pilnatį.

 • ‎“…aš nuoširdžiai nesuprantu, kaip protingi žmonės iki šiol rimtu veidu gali kalbėti apie nekaltą prasidėjimą ar pomirtinį gyvenimą. Man tai skamba visiškai kvailai, o aš labiau linkęs bendrauti su protingais,“- ar čia man vienam atrodo, kad čia kvailiais išvadinti maždaug milijardas pasaulio katalikų?

  • mielas Romai, su visa pagarba, bet jei ir tamsta tikite nekaltu prasidėjimu bei pomirtiniu gyvenimu, tai tinka ir jums.

  • chl

   Romai Sadauskai-Kvietkevičiau,
   ar čia man vienam atrodo, kad maždaug milijardas pasaulio katalikų tyliai tikisi, kad galės iš dangaus patogiai stebėti likusių šešių milijardų kančias pragare dėl neteisingo tikėjimo arba bedievystės?

   • Tai, kad katalikams toli gražu iki milijardo. Gal turėjot omeny krikščionis?

    • rasiukevicius

     Kreivaranki, katalikų yra virš milijardo: Total church membership (both lay and clerical) in 2007 was 1.147 billion people. (wikipedia)

  • Lina

   „jei milijardas zmoniu tiki nesamone, tai dar nebutinai yra tiesa“ – kazkurio mastytojo zodziai.

 • LUkas

  Artūrai, šlykščiai atrodai kai keliesi. Niekam neįdomu kas tau rašo ir ką tu manai apie tuos kvietimus. Ir išvis jauties čia „dievuku“ su tokiu atsakymu, su tavim gražiai, o tu rodai savo PANEVĖŽIETIŠKĄ mentalitetą, tu niekas.

  • mielas LUkai, tai ko tamsta čia ateinate, skaitote ir dar rašote? Varykite ir čia ir niekada nebegrįžkite. Su geriausiais linkėjimais.

  • Lukai, čia tik tau, na gal dar keliems neįdomu ką ir kokia forma įsiteikinėja Adomėnai. Ir tai pasako apie tavo pseudopolitinę orientaciją.
   Artūrai, nuostabus tekstas. Labai panašių atviručių prieš rinkimus gaunu iš Rasytės Juknevičienės, tik jos būna įmestos į pašto dėžutę. Dabar turiu gerą pavyzdį, kaip galėsiu jai atsidėkoti už neabejotinai deklaruosiamą meilę, nes tos atvirutės paprastai irgi būna visos cukruotos.

 • Audra

  Na, jūs p. Račai, čia žiauriai pasielgėt su Adomėnu

  • Audra, o ne žiauru yra siųsti žuranlistui pakvietimą bičiuliautis ir kartu pasimelsti?

   • na, matyt, jei papuolate i isrinktuju buri, kurie ta kvietima gauna, tai gal ir nevertetu taip taskytis…

    • Apžvalgininko nuomonė

     O gal ne visi dar yra nuperkami? ;)

     • Šaunus atsakymas, Apžvalgininke

   • lv

    Siųsti, gal ir negražu, tačiau VR specialistai banaliai nuspėjo pagiežingą ir priešišką reakciją ir reklamos/žinutės poveikis, kviečiant bičiuliautis ir pasimelsti, tik sustiprėjo, nes buvo pagarsintas. O jūs juk nenorite reklamuoti konservatorių…?

    • lv, nebuvo čia jokių PR specialistų sumanymų. Manau, kad jie net apie tai negalvoja ir spamina visus, kas pasitaiko po ranka. Ir nereikia kalbėti apie visus konservatorius, kaip ne tamsta vienas bandote daryti. Tarp konservatorių, kaip ir visose kitose partijose yra ir normalių žmonių. Ir įrašas šiuo konkrečiu atveju buvo ne apie konservatorius, o apie M.Adomėną, kas, beje, labai aiškiai nurodyta pavadinime. Nesuprantu, kodėl visą laiką stengiatės matyti tai, ko nėra ir po to dar pakomentuoti tai, ką pamatėte.

     • lv

      Aš matau, kad antikonservatoriška retorika, pradedant jau dažnai pastaruoju metu prikaišomu konservatorių partijos agitatoriumi Bačiuliu (čia kokio konkrečiai normalaus konservatoriaus tas Bačiulis ar visų konservatorių?), TS-LKD cinizmą, nepasitenkinimu politine reklama ir jos išraiška, gana paviršutiniška ir populistine kritika (turbūt tik sutapimas, kad artėjant rinkimams) yra sunkiai paslepiama, nes tiesiog akivaizdi.

     • mielas lv, tai, Bačiulis savo laiku yra dirbęs konservatorių atstovų spaudai, tad vadintio tokį „žurnalistu“ liežuvis neapsiverčia. Be to ir jo rašliavos yra agitacinės, tad, manau čia diskutuoti nelabai yra apie ką.

      Nepasitenkinimas politine reklama – taip man ji nepatiko ir aš tai pasakiau. ir net su argumentais – galite pasiskaityti. Paviršutiniška ir populistinė kritika – nežinau, ką konkrečiai turite galvoje, tad negaliu komentuoti.

      Kad artėjant rinkimams partijos dažniau atsidurai dėmesio centre man atrodo natūralu, bet suprantu, jei tamstai atrodo, kad prieš rinkimus reikia rašyti apie derlių ar orą.

      Man taip pat atrodo natūralu daugiausia dėmesio skirti didžiausiai valdančiajai partijai ir jos nuveiktiems (ar nenuveiktiems darbams).. Bet, žinoma, galibūti, kad Bačiulio tipo „žurnalistams“ ir tamstai atrodo, kad reikėtų kritikuoti miįrią grupę ar lenkų atstovą Seime.

      Nepykite, bet arba nieko neišmanote apie žiniasklaidą, arba apsimetate kvailiu, arba esate TS-LKD narys.

    • lv

     Ir kodėl man atrodo, kad nusipelnyti kitų dviejų epitetų, tereikia būti TS-LKD nariu… ;-)
     Tai ir rašykite apie Bačiulį, neveldamas su juo ir visos TS-LKD. Lyg ji (ir visi normalūs konservatoriai) kalta, kad Bačiulis toks ir taip rašo.
     Apie paviršutinišką kritiką, tai paskutinis jūsų lengvas rašinėlis apie TS-LKD nihilizmą prikaišant 2009’ųjų EIGE indikatorių (kuriam duomenys agreguoti turbūt dar iš gerokai anksčiau) ir privačių darželių skaičių. Ir tai, be abejo, pačios didžiausios valdančios partijos, pats svarbiausias ir didžiausias rinkiminės reklamos pasiekimų neatitikimas, į kurį jūs atkreipėte dėmesį kritikuodamas nihilizmą…

     • mielas lv, toks įspūdis, kad nenorite girdėti ką sakau. Negaliu nevelti Bačiulio su TS-LKD, nes jis yra būtent tos partijos agitatorius, o ne kurios nors kitos. Tačiau sutinku su tamsta, kad tai ne TS-LKD problema. Tikiuosi, čia išsiaiškinome.

      „Lengvas rašinėlis“ kaip tasmta sakote, toks ir buvo. Ir jo paskirtis buvo ne įvertinti TS-LKD ketverių metų darbą, o pirštu parodyti į demagogiją, kria jie prieš rinkimus užsiima. Jei ten yra kokių nors faktinių klaidų, prašau jas nurodyti, jei ne- nustokite verkšlenti. Beje, ar esu kur nors įsipareigojęs analizuoti partijų programas, vertinti jų gerus ir negerus darbus? Nors galėčiau, jei tamsta mane finansuotumėte.

      Ir spėju, esate ne kvailas, išmanote žiniasklaidą ir esate tikrasis TS-LKD narys. Ir tai tikrai nieko blogo:)

     • lv

      Lengvas rašinėlis todėl ir lengvas, kad ne pirštu dūrėte, o turbūt net ilgokai paieškojote, kaip čia paveikiau (populistiškiau) prisikabinti prie tariamos demagogijos. Ir paslydote, nes kritikuodamas nihilizmą, pradėjote prikaišioti 2009’ųjų metų EIGE indikatorių (kiek % vaikų iki 3 metų turi formalų ugdymą) apeliuodamas į Švedijos rodiklį (kurį, beje dar klaidingai sumaišėte su Danijos) ir ES vidurkį, bet pamiršdamas visus kaimynus, panašaus likimo brolius. Pripažinkite, kad tai labai paviršutiniška (be to, kad ir klaida, nepasidomėjus, kokia gi iš tikrųjų padėtis yra 2012’ais), nes neturite doro supratimo, ką šis indikatorius iš tikrųjų išreiškia. Taigi, žongliruodamas ir manipuliuodamas skaičiais (dalis kurių niekuo dėta), demagogiškai ir populistiškai atsakėte į demagogiją, kritikuodamas nihilizmą? Ir tai ne politinė, antikonservatoriška retorika? Aš ne aklas. Ir ne toks jau dundukas nurodinėti, kokia ta jūsiškė retorika turėtų būti, bet ir tikrai ne kvailas, kad patikėčiau jog konservatoriai (nuolat visomis progomis besiveliantys ant liežuvio) čia ne prie ko. Taigi, įrašyčiau 2:0 konservatorių VR specialistams, dėl to, kaip jūs užkibote ant Adomėno laiško…

     • mielas lv, sveikinu tamstą su iškilia konservatorių PR pergale. Ir dar leisiu sau pastebėti, kad čia tokie kaip tamsta skaičiuojate taškus savo ar kitų naudai, o man tai jūs visi vienodi. Ta prasme vienodai juokingi. Ypač kaip putos iš iš burnos drimba ginant savo „teisybę“. Nevarkite, viskas bus gerai, kitame Seime turėsite kokias 13-15 vietų ir tada jau tikrai niekam nerūpėsite.

     • Fredis*

      Demokrato forume daugiausiai ką teigiamo ir pagirtino gali išgirsti repoblikonų atžvilgiu: „ir kitose partijose yra normalių žmonių“. Tarp kitko čia dažnai minimi Valatka, Nekrošius, Kūris ir kiti – taip pat yra demokratai. Man iki šiol lieka paslaptis kokia juoda katė tarp jų perbėgo ir dėl ko jie nesutaria „Pakso klausimu“.
      Čia toks „kęstutis d“ Mokytojai Aušrai rašo ilgus paaiškinamuosius laiškus kodėl jis yra respublikoniškų pažiūrų. Manu, kad neverta žemintis ir aiškinti kodėl esi vienoks, o ne kitoks.

     • lv

      O kalbant apie tą indikatorių, kuris turėjo demaskuoti TS-LKD nihilizmą, dėl kurio jums pasišiaušė likę keli plaukai, tai jo iškalbinga dinamika yra tokia:
      2007 — 20% (2% iki 29h, 18% virš 30h)
      2008 — 9% (1% iki 29h, 8% virš 30h)
      2009 — 10% (1% iki 29h, 9% virš 30h)
      2010 — 13% (2% iki 29h, 11% virš 30h)

      Naujesnių duomenų nėra. Labiausiai čia įdomu, kodėl taip sugriuvo (ir kaip staigiai) šis indikatorius 2008’ais… Gal net parašysite rašinėlį, kritikuodamas didžiausią valdančią partiją, kad jis sugriuvo iš karto po naktinės mokesčių reformos?
      Ak kokie tie konservatoriai demagogai. Na tiesiog baisu!

     • mielas lv, labai norėčiau su tamsta susipažinti – man labai patinka idėjiniai partiniai, tokie kaip A.Paleckis ar V.Andriukaitis ar M.Adomėnas. Jūs, panašu, irgi idėjinis.

      Bet šiaip man smalsu – apie kokį indikatorių tamsta čia kalbate – kažkaip nesuvedu galų, o tamsta nepaaiškinate.

      Šiaip tamsta esate šiek tiek aklas asilas, nes tamstos žiniai 2008 metų mokesčių reformos niekada nevadinau naktine, priešingai ne kartą esu viešai sakęs, kad joje buvo nemažai gerų dalykų.

      Bet juk tokiems kaip tamsta tai nerūpi, nes akys krauju pasruvusios, ar ne?

     • lv

      Šiek tiek aklas asilas kalba apie demagogišką, populistišką (ir klaidingą) tamstos TS-LKD demagogijos ir nihilizmo kritiką, remiantis paskiausiu Europos lyčių ir lygybės instituto ataskaita, ir pasruvus kraujui akyse, dūstant iš pavydo („Dūstu iš pavydo“). Juk gana kvaila prikaišioti 2009’ųjų metų indikatoriaus reikšmę (dargi priveliant faktinių klaidų) kritikuojant teiginius apie pagerintą padėtį, ar ne?

 • Skylamušis

  Šio, a la žurnalisto, pagrindinis darbas – atsakinėti į užklausas, kuriose, žulikai iš Afrikos, prašo per jo sąskaitą permesti milijonus,milijardų eurų. Įsivaizduojat kiek panašių prašymų per dieną ateina? O darbas tai atsakingas.

  p.s. darbo ypač daug per pilnatį.

  • mielas Skylamuši, jei ne į tamstą panašių antplūdis, tai ir nežinočiau, kad pilnatis… Bet nesijaudinkite, ji praeis.

   • Erikas

    Kaip rodo naujesni tyrimai, mėnulio pilnatis niekaip neveikia žmonių labiau nei bet kuri kita fazė. Tai tik mitas, kad padaugėja nusikaltimų ar priekvaišių isterijų. Taipogi ir vilkai per pilnatį nestaugia labiau nei kitu metu.
    Folkloras ir tiek.

    • Erikai, tikriausiai neskaitote Užkalnio – jam pilnaties poveikis toks pat aiškus kaip ir Adomėnui nekaltas prasidėjimas.

     • Genijus

      Erikai, nežinau, kokiais „naujesniais“ tyrimais remiatės, bet šita jūsų nuomonė yra nepalyginamai blogiau už folklorą (tiesa, nieko prieš folklorą neturiu). Ir jeigu tie tyrimai tikrai yra įvykę, tai neabejoju, kad juos vykdė per pilnatį :)
      Mano artimam žmogui yra tekę daug metų dirbti psichikos ligonių priežiūros/gydymo srityje. Folkloras ten būdavo toks, kad net ramiausios ligonės per pilnatį pradėdavo „lipti ant sienų“, būdavo rišamos diržais ir t.t. Pilnatis praeina – ir vėl sąlyginai ramu. Ir taip iš metų į metus. Ligonės ir jų diagnozės keičiasi, pilnaties poveikis – stabilus.
      Beje, Artūras, regis, irgi gali šį bei tą ta tema ne visai iš Palubinsko, o iš patirties papasakoti.

     • Genijus

      Tyrimus vykdė per pilnatį – norėjau pasakyti, kad pačius tyrėjus ir jų pseudorezultatus neabejotinai lėmė pilnatis.

     • Erikas

      Gerb. Genijau,
      Kadangi pats nesu mėnulio specialistas, turiu kliautis kitų stebėjimais. Šiaip gan išsamią laidą apie pilnaties „neveikimus“ mačiau per NANO TV (mokslinio pobūdžio kanalas), tad teko pagūglint, kad mestelt jums keletą nuorodų (beje wiki taip pat vaidna tai folkloru :)
      Jūsų artimo žmogaus stebėjimai veikiausiai lengvai paaiškinami prisiminimu kas įvyko pilnaties metu, bet nesureikšminat įvykių ir neįsimenant jų kitomis mėnulio fazėmis.
      http://en.wikipedia.org/wiki/Full_moon#Folklore
      http://www.skepdic.com/fullmoon.html
      http://www.technologijos.lt/n/pasaulio_paslaptys/S-18151/straipsnis?name=S-18151&l=1&p=1

  • Gintautas

   Skylamuši, norite pasakyti, kad Seimo narys yra tolygu žulikui iš Afrikos?? Drąsus pastebėjimas, sakyčiau :)

 • Evaldas

  Čia ne moralizavimas, greičiau apgaileistavimas – seniau vienodai įdomu būdavo skaityti tiek blog’o įrašus, tiek komentarus. Dabar pastaruosiuose daug plūdimosi. Ir iš pono Artūro taip pat. O ir patys įrašai kiek piktesni tampa (aktualumas nesumažėjęs, bet pateikimas smarkiai). Gal, sakau, vertėtų apmąstyti komentarų išjungimą kuriam laikui? Kad publika prasifiltruotų ir pačiam daugiau gerų emocijų liktų? :)

  • Apžvalgininko nuomonė

   Nebūkit tokie jau superdideli tų konserverių gynėjai – jie, kaip visada, užvirė tokią košę, kad patys nebežino ką daryti, todėl jau ir siūlo pasimelsti.
   Betgi pinigiukai tai jau jų kišenėj (o visuomenės daugumai iš jų „darbo“ špygutė)!
   Nepanašūs jie į dievobaiminguosius – greičiau į tuos, apie kuriuos O.Benderbėj’us sakė: Козлевича охмурили.

  • mielas Evaldai, atrodo čia esate ne naujokas, tad tikriausiai žinote, kaip reaguoju į aišjkinimus, ką man verta daryti ir ko ne:)

   Emocijų gerų turiu su kaupu – šiandien, pavyzdžiui, dar katrtą įsitikinau, kad yra žmonių, kurie laikosi duoto žodžio ir įsipareigojimų.

   Beje, niekaip negaliu suprasti, kodėl skundžiatės, kad neįdomu. Tai juk neverčia niekas – internetas didelis ir užkalnių ten daug…

   • Evaldas

    Tikėjausi to pirmo sakinio.. :)

    Neaiškinu, ką Jums reikia daryti. Tiesiog sakau, kad seniau būdavo įdomi ir po įrašais vykstanti diskusija. Dabar gi tokios nebėra arba ji labai reta. Tai dėl to liūdnoka, nes argumentuota diskusija man visada buvo įdomus dalykas. Dabar labiau užeinu dėl pačių įrašų. Pagalvojau, kad gal Jums įdomi nuomonė iš šono – ne kažką aiškinanti, o tiesiog norinti atkreipti dėmesį. O ką daryti – jei apskritai daryti – jau tikrai Jūsų reikalas.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Sakykite tiesiai – nepatinka jums kritika.
     Oi, kaip nepatinka.
     Todėl ir dūsaujate.
     Betgi galite nebeapsimetinėti – matėme ir ne tokių. ;)

     • albinas

      padlyza

     • Apžvalgininko nuomonė

      Ir vėl tu apie save pasisakei – su kuo ir sveikinu. :)

 • Perskaičiau frazę „šventai tikiu“ ir vos nenugriuvau nuo kėdės. Vis tik dėkui už infromaciją, nežinojau renginio detalių ;)

 • viktorasa

  Laikykitės…
  P. Artūrai, Jūs teisus…

 • Agnė

  Artūrai, persistengėt.

  • Agne, tikrai ne. Priešingai, man atrodo persistengia tie, kurie tyli, kai tipažai tipo M.Adomėnas rengia Seime diskusijas apie katalikybės reikšmę visuomenės moralei.

   • Agnė

    Artūrai, tai Jūs apie diskusijos turinį ar apie nelauktą mail’ą. Apsispręskite.

  • Apžvalgininko nuomonė

   O kas tokie tie adomėnai yra?
   Vietoj to, kad tobulintų savo sugebėjimus argumentais grįsti norimą, prapliumpa keiksmais KT atžvilgiu (chunta ir pan.).
   Kaip mažas vaikas.

 • žiauriai prajuokino šitas Račo komentaras, 10 balų :-D

 • Kasko

  Zmogus tiesiog sumaise pasta, kam daryti pjara? :)

  • Apžvalgininko nuomonė

   V.Šukšino apsakymo „Kritikai“ herojus Senelis taip sakė tokiais atvejais:
   bezdalas – taip nebūna! :)

 • Fredis*

  V.Laučius neseniai žiniasklaidoje http://www.delfi.lt/news/balsuok2012/naujienos/vlaucius-ka-turesime-po-rinkimu.d?id=59396169 modeliavo įvairias kombinacijas (koalicijas) ir finale reziumavo: po rinkimų galimas DP ir TS-LKD bendradarbiavimas, po kurio sekė griežtas Č.Juršėno NE, bus vaivorykštė, čia jau piktai sureagavo A.Butkevičius: „Česlovas pernelyg atsipalaidavo“. Taigi, negi neįdomu kuo gyvena galimi būsimi V.Uspaskich partneriai? Kas yra V.Uspaskich visi gerai žinome, tai žmogus, kuris prieš keletą metų pompastiškai atšventė 50-ies metų jubiliejų.

 • TT

  Prisijungiu prie Romo klausimo :)
  Artūrai, tiek netikinčių, tiek tikinčių žmonių gretose pasitaiko ir protingų, ir ne.
  Galima suprasti, kodėl jūsų pažiūrų žmogui sukėlė pasipiktinimą politiko laiškas, ir dar kvietimas į Mišias. Tik apie mokslo neįrodytų, taigi ir nepaneigtų, dalykų egzistavimą tai visiškai nieko nesako.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Kokį klausimą išsprendė religiniai UAB’ai, kurio „negeba“ išspręsti mokslas? :)

  • Viktorija

   TT,
   pats prisipažinkite sau, išdrįskite, kad arba Jūs, arba tos religinės pasakaitės yra kvailos. Čia arba – arba. Nėra kito pasirinkimo. Nerasit net laaaabai protingo žmogaus, gebančio paaiškinti visus biblinius kazusus.
   Sorry, bet ką padarysi, nėra ir nebus Jums dangaus Jėzulio kišenėj po mirties.

  • TT, mokslas nieko negali paneigti, gali tik įrodyti. O jei suaugęs žmogus tiki Kalėdų Seneliu, tai tikrai rodo, kad jis nėra protingas.

 • Arimantas

  Gerb. Artūrai, Jūs man visada atrodėte vienas iš nedaugelio protingų ir dorų žurnalistų. Savo nuostatos Jūsų atžvilgiu dar nekeičiu, bet nuliūdino (ir nustebino) kažkoks priešingumas tikėjimui. O gal aš kažko nesupratau ?

  • Apžvalgininko nuomonė

   Gerai, kad prisipažįstat, jog nesuprantat.
   Tad jums bus naudinga pasiskaityti apie priklausomybes:
   „Priklausomybė – liguistas polinkis kartoti tą patį veiksmą pakartotinai daug kartų.
   Toks elgesys gali išprovokuoti kitokio pobūdžio problemas – tiek socialines, tiek psichologines, tiek susirgimus“.
   http://lt.wikipedia.org/wiki/Priklausomybė

 • Audra

  P. Račai, norėčiau sužinot kodėl taip nemėgstat Adomėno? Ar nemėgstat jo kaip asmenybės, ar kaip konservatorių atstovo? Juk žmogus ištiesė jums ranką (na, čia dabar visi rinkėjams ties). O, jūs jam ištiesėt trijų pirštų kombinaciją. Yra ir daug blogesnių žmonių už Adomėną. Tas dar daug prisidirbt nespėjo…

  • Apžvalgininko nuomonė

   Betgi pripažįstat – kažką, vis tik, pridirbo! :)
   Gal ir teisūs tie teisėsaugininkai, kurie žmones skirsto tik į dvi rūšis:
   pirmi tie, kurie jau pasodinti, o antri tie, kurie DAR nepasodinti? :)

  • Henkas Moodis

   Kaip doras katalikas Adomėnas atsuks kitą veido skruostą….

   • Jei gerai atsimenu, tai kitą veido pusę atsuka Naujojo Testamento šalininkai. Tuo tarpu Senasis Testamentas sako: akis už akį… Ir visa tai, kažkaip, sutelpa į vieną – Krikščionybė…

   • Apžvalgininko nuomonė

    Kažin – greičiau paprašys dar 4-ių milijonų? :)

 • Valentinas

  „nes aš nuoširdžiai nesuprantu, kaip protingi žmonės iki šiol rimtu veidu gali kalbėti apie nekaltą prasidėjimą ar pomirtinį gyvenimą. Man tai skamba visiškai kvailai, o aš labiau linkęs bendrauti su protingais.“
  Žiaurus smūgis Maldeikienei.
  Vakar per Rugsėjo 1 renginį, mokykloje, kur aš buvau buvo daug kalbančių galvų:
  Steponavičius, Adomavičius, Strelčiūnas (buvęs Lazdynų seniūnas rašantis puikias veiklos ataskaitas), Lazdynų seniūnė. Šis sakinys ne apie tai, kad vaikai ir tėvai 40 min. klausė nuobodžių galvų, o paliudijimas, kad kai Lazdynų klebonas Aleksandras (toks juokingas italas) laimino mokyklą ir mokinius, kalbančios galvos nors ir nerangiai ir besimuistydamos, atsistojo ir persižegnojo. Arba durniai arba durniais apsimeta.

  P.s. kai grojo Tautiškos giesmės fonograma, Steponavičius stropiai žiopčiojo imituodamas dainavimą. Užskaitau.
  P.P.S. „o aš labiau linkęs bendrauti su protingais.“ akivaizdu, kad Artūras yra linkęs bendrauti su manimi.

  • mumu

   Maldeikienė negali būti krikščionė, ji labai pikta, nemielaširdinga moteris. Ką tik TV vėl rodė anoną, kaip jinai RĖKIA.

   • Valentinas

    Išoriškai galbūt Maldeikienė atrodo pikta ir nemielaširdinga, tačiau tikiu, kad giliai širdyje, labai labai giliai,ji yra ne tokia. Tikiu, kad ji meldžiasi už konservatorius ir linki jiems gero.

  • ausra maldeikiene

   maldeikiene verkia. graudziai…:)

 • Ignas

  Iš vlkk.lt:

  Ar pasirašant raštą reikia kablelio po „pagarbiai“, „su pagarba“?

  Kablelio jokiu būdu nereikia, tai angliškos skyrybos įtaka. Lietuviškame tekste po žodžių „su pagarba“, „pagarbiai“ nededama jokio skyrybos ženklo. Pateisinamas čia galėtų būti tik brūkšnys, rašomas dėl didesnės ekspresijos.

  Galite nedėkoti.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Radot eruditus – po jų „darbo“ lietuvių kalbos raštas pasidarė vos ne patvorių šnekta.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Radot eruditus – po jų „darbo“ lietuvių kalbos raštas pasidarė vos ne patvorių šnekta.

 • Julius Girdvainis

  Pritariu Artūrui ir noriu pridėti, kad itin nedera
  partinė-rinkiminė sueiga su JAI skirtomis šv.Mišiomis. Tai primena Kisos Vorobjaninovo replika Tėvui Fiodorui iš „12 Kėdžių“: „Ar Jūs, Dvasiškas tėveli, kartais ne partinis?“

 • R.Medinis

  “ … raudonas
  piktas, plikas ir pižonas“

  smagu, kad nors kai kurie dalykai nesikeičia..

 • Rytis I

  Dievas visada džiaugiasi, kai kokia avis grįžta į jo sodus. Galima nebent įsivaizduoti jo sumišimą, kai po 90-ųjų atrodytų amžiams prarasta banda ėmė atkakliai laužtis į silpnai saugomus gardus. O anksčiau bibliją tai ir į rankas elitas bijojo paimti, ne tai kad namuose turėti… Nebent „Biblijos linksmybes“. Kažkodėl prisiminiau berods iš ten, o gal šiaip senas ir nekaltas: ateina triukšmaujančių ateistų būrys pas šv. Petrą, reikalauja įleisti. Petras neleidži, užrakino ir eina pas patį – ką daryti, jau bedieviai rojun laužiasi. Dievas galvojo galvojo, nieko nesugalvojo ir sako: pasakyk, kad manęs nėra.
  Nu biurokratas :)

 • Henkas Moodis

  Man atrodo normalus atsakymas. Kaip ateistą (šiuo atveju poną Račą gali suerzinti pakvietimas melstis iš ne pono Adomėno, taip bet kurį „uolų“ kataliką gali suerzinti pakvietimas prisijungti maldai į mečetę. Aišku, jei tu dar gauni pakvietimą melstis iš tūlo ne pono Adomėno tai iš vis galima pasiųsti( net ir aš katalikas tai padaryčiau), kai savo nuodėmes prisidenginėja tikėjimu ir Šv. mišiomis. Tai jau absurdas panašus į neseną H.Daktaro interviu prieš teismą, kad jis paprastas žmogus o ne banditas. Absoliuti demagogija. Ne ponui Adomėnuin vertėtų prisiminti, kad jo laisvė baigiasi, kur prasideda, kito žmogaus laisvė, bet deja jis Lietuvos konservatorius todėl jis mano, kad gali visiems kišti savo mintis apie dievą, šeimą, mokyklų reitingavimą už 2,5 milijono lito ir t.t.

  Mea Culpa

 • Julius

  p. Artūrai, paskui praneškite ar Adomėnas atsiuntė vėliau detalią sąskrydžio programą. :)

  • Juliau, abejoju, ar jam užteks krikščioniško pakantumo atsukti kitą pusę:)

 • Pamastymui

  Kalbant apie religija(s) ir morale, stai keletas animuotu dialogu religinemis temomis su nuorodomis is biblinius saltinius.

  http://www.youtube.com/playlist?list=PL6D440558124742F5&feature=plcp

  Rekomenduoju klipa „The Ten Commandments- the basis of our laws and morals“ pradziai.

 • Miau

  Su visa mano pagarba ir žavėjimusi Jūsų darbais – kažkaip vaikiškai ;) Tik tai, kad Adomėnui reklamą padarėte – kuo toliau, tuo labiau manau, kad užkibote a nt PR kabliuko tam tikra prasme :PPP

 • Fredis*

  Vis dėlto kaip naudinga yra būti atleistam ir daugiau nedirbti valstybinėje tarnyboje. Iš pradžių kyla klausimai: „Už ką?“, „Kodėl mane?“, „Negi ne viską padariau ir nepateisinau darbdavio pasitikėjimo?“, tačiau vėliau, kaip matome, seka kūrybinis pliūpsnis, nuoskaudą ir nusivylimą keičia kūrybinis polėkis.
  Šis įrašas drąsiai gali patekti į visų laikų TOP 10. Drąsiai ir užtikrintai pamojuota viduriniuoju pirštu pačiam M.Adomėnui, kylančiai krikščionių demokratų politinei žvaigždei.
  Naujas sezonas prasidėjo gerai, į draugus vėl pasipiršo Valentinas.

 • Miau, anokia čia reklama Adomėnui. Jei taip jis norėtų reklamos uolių katalikų tarpe, tai jis turėtų žinoti, kad ne spaminimas, o tik išpažintis gal kažkiek galėtų gelbėti konservatorius.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Pritariu ir dar manau, kad labai padėtų jų nuplakimas viešose erdvėse už visas eibes, kokias tik yra padarę Lietuvai. :)

   • stogas

    A plaktum asmeniskai?

    • Apžvalgininko nuomonė

     Pataikei į tašką :), nes, kaip sakė komunistai,
     KAS, JEIGU NE AŠ?
     Jei jau būtų toks visuomenės daugumos pavedimas, tai pasiaukočiau. :)

     • Stogas

      Tokie, su tautos pavedimu, mano senelius isveze i Sibira…

     • Apžvalgininko nuomonė

      O gal teisingai padarė (nes tavo vardas yra žulikų naudojamas)?
      Jei tavo seneliai padėjo banditams, tai kaltų nereikia ieškoti – patys kalti.
      Jei tavo seneliai padėjo ar šaudė žydus – patys kalti.
      Ir t.t., ir pan.
      Taip, kad landsberginis burtažodis „vežė į Sibirą“ yra, kaip sakė gerb. Garastas, tas pats, kas perdimas į balą.
      Nekalbam apie atvejus, kada nukentėjo nekalti, bet tokių atvejų būna visada, o šiais laikais ypač daug, net daugiau negu tarybmečiu, o gal net sovietmečiu, nes, pvz., komentatorius ir net liudytojus, pasirodo ( http://www.lrytas.lt/?data=20120905&id=akt05_a1120905&sk_id=99&view=2 ), persekioja už tiesos žodį.
      Tokio masinio persekiojimo, galiu atsakingai pareikšti, tarybmečiu tikrai nebuvo (nors labai abejoju visais tais religiniais „kovotojais“, kurių viena -vienuolė – vakar per LRT aiškiai pasakė, kad jai geriau tarybmečiu buvo ne dirbti visuomenei naudingą darbą, o užsiimti visokiom „kovom“ su nustatyta tvarka).

 • stogas

  100 balu uz komentara Adomenui, gal zmogenai supras, nesiussti savo hlamo kam papuole .
  Bet jei po tu pamaldu gerai pamaitintu (sotus pietus) , as galeciau vietoj Autoriaus suvaikscioti i pasimatyma. Melstis nemoku, bet galeciau tuo metu pazaisti su ipadu.

 • Jonas

  Manau religinio praktikavimo/nepraktikavimo argumentas yra itin žemas, juk jūsų puspročiu nevadina dėl to, kad tikite mokslu ir nepriimate katalikiškos transcendentinės tikrovės aiškinimo formos, nors būtų galima taip daryti. Tiesiog, nesolidu, ponas Račai, manau galit ir kitų argumentų paieškoti.
  P.S. religija yra viena aiškiausių politikos formų, o prieš susiformuojant konservatizmui kaip išbaigtai politinei doktrinai įvairiuose lyginamuosiuose veikaluose prieš liberalizmą buvo statoma būtent krikščionybė kaip savo esme ideologiškai išbaigta politinė doktrina. Lietuviškam konservatizmui kuris net neslepia tradicionalizmo bruožų kvietimas į mišias yra labiau tendencingas nei vertas nusistebėjimo, ir aš tame nematau nieko blogo, tai atviras idėjų ir vertybių demonstravimas, kurio šiaip jau daug kur trūksta.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Tai argumentus teikite geresnius, nes daryti tai, kas yra seniai aišku, kad yra užsiėmimas niekais, yra tiesiog nerimta (dievo nėra, nebuvo ir nebus – kitaip nebūtų tiek blogio gyvenime, o ypač iš „tikinčiųjų“ pusės, kada matom per, pvz., italų filmus, jog mafijozas ir pradžių gauna nuodėmių atleidimą, o paskui eina pjauti žmones. Ir tokios religijos buvo visada).

 • kestutis d

  Kažkada esu gavęs kvietimą į ramadano pabaigos šventę. Nesu musulmonas, islamo neišpažįstu, Alachu netikiu (todėl net ir neprisimenu tiksliai, kaip tą šventę įvardinti). Tačiau musulmonų dėl jų tikėjimo bepročiais nelaikau. Kiek pažįstu musulmonų, jų tikėjimas tikrai padeda jiems būti geresniais žmonėmis. Todėl manau, kad islamas labai prisideda prie musulmonų visuomenės moralės.
  O laiškas, mano spėjimu, buvo pasiųstas Račui per klaidą, netyčia jį įtraukiant į adresatus (kam nepasitaiko renkant daugybę adresų praleisti ar įterpti ne tą adresą). Nes, kaip supratau, pats laiškas skirtas TS-LKD Vilniaus miestų skyriams, kuriems, Artūrai, greičiausiai nepriklausote.
  O dėl Artūro reakcijos – irgi visai suprantama. Nepatinka jums konservatoriai – tiek dėl kai kurių savo veiksmų (kokių konkrečiai – galima ieškoti šiame bloge, bet manau, kad kiekvienas ras kuo galima konservatorius pakritikuoti), tiek dėl jų išpažįstamų vertybių, kurias kaip aktyvus ateistas neigiate. Ar Adomėnas kuo nors asmeniškai nepatinka – to nežinau, bet matyt yra kažkas tokio.
  Pats balsuosiu už konservatorius, nes socialdemokratinė ideologija nėra man priimtina (nors manau, kad joje yra daug naudingų dalykų), tuo labiau nepatinka pati partija. Konservatorių partija, nors ir ne visai be trūkumų, ko gero dabar realiausiai gali vykdyti dešiniąją politiką (liberalams kenkia susiskaldymas, todėl jie nelabai veiksnūs). Kitas konservatorių pranašumas – tikrai nemažai jų jungiasi vertybiniu pagrindu. Tai yra gerai, nes tai yra tam tikras stuburas, padedantis išlaikyti kryptį net tada, kai nėra aiškių orientyrų.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Jūsų balsas nueis šuniui ant uodegos:
   1.viskas, kas yra bloga Lietuvoje atsitikę „nepriklausomybėje“, yra landsberginių užvirtos košės išdava (kiti arba prisidėjo kiek savaip, arba tiesiog tęsdami pradėtus „darbus“) ;
   2.nenubausite jų už praeitos kadencijos eibes ir biudžeto išeikvojimus (Sodrai padirbo skolą iš nulio iki 10 mlrd, biudžeto skolą nuo 17 mlrd. padidino iki 48 mlrd.).
   Dabar dar pasakykite, kad esate iš tų išvežtųjų, iš giminaičių „partizanavusių“ bei žydukų daugumą be teismo nuteisusių?

  • aušra maldeikiene

   kęstuti d Būčiau jums dėkinga (rašau tikrai rimtai… ), jei paaiškinsite man, kurioje vietoje išskyrus užkeikimus ir ritualinius šokius, jie yra dešinieji? Kas Jūsų galva įrodo dešinumą? Ir kas konkrečiai įrodo Lietuvos konservatorių partijos dešinumą? Pagarba individui? Pagarba šeimai? Nuosavybei? Kas?

   • Fredis*

    Konsoliduotas biudžetas, savaime suprantama – pagarba šeimai, individui, nuosavybei (prisiminkime kairiųjų nuolatinį baubimą: „nuosavybė – ne šventa karvė“), nepataikaujanti paprastiems miestelėnams retorika, tiesos sakymas, labai ribotas ir dozuotas pasakų sekimas.
    Mokytoja Aušra tikriausiai neturi savo įmonės, kurioje dirba iki 10-ies dirbančiųjų. Kai ateina į valdžią dešinė – priekabiavimai prie verslininkų dingsta. Policija buvo priversta ant savo automobilių užsiklijuoti lipdukus: „Kyšių neimu“.
    Labai teigiamas veiksnys esant valdžioje dešiniesiems – labai suintensyvėja visuomenins gyvenimas, visos problemos neslepiamos, jos plačiai diskutuojamos. Ačiū žurnalistams, ekspertams ir kitiems neabejingiems ir pilietiškiems žmonėms.

    • Stogas

     Fredi su zvaigzdute, galetum desiniesiems pabuti pjero vadovu, platinti zurnalus ir bukletus, darzely vesti paskaitas apie dorovini auklejima.

     Fredi*, o ka Jus mastote apie prostitucijos legalizavima (as kalbu ne apie politine)? Ir kaip si problema minima desiniuju sparne ?

     • Fredis*

      Jeigu prostitucijos legalizavimas būtų viena pagrindinių būsimos koalicijos tarp krikščionių demokratų ir liberalų sąlyga – ką gi, tektų įteisinti…

     • Stogas

      Kam iteisnti (legalizuoti), kai is to misti gali istisos berniuku seimos ? O kaip su seseliu? Palauks… prie Nemuno cigareciu dirbt idomiau ?

    • „Kai ateina į valdžią dešinė – priekabiavimai prie verslininkų dingsta“. Čia kur ir kada? Žiūriu, kad po naktinės mokesčių reformos smulkus verslas tikrai neapsakomai „suklestėjo“ :D :D

   • Taškas

    Ponia Aušra -tikinti ir nebijanti to parodyti, vienintėlė išvelkanti į dienos šviesą pensininkus, žinanti ekonomiką etc galėtų apšviesti plebsą ir tokiais klausimais:
    -pas mus kapitalas apmokestinamas mažiausiai?
    -pas mus darbo jėga apmokestinama labiausiai?
    -mūsų kapitalistai (savininkai) godžiausi?
    -visos mūsų partijos savo interesus stato aukščiau valstybinių? (juk prieš krizę, man regis, būtent konservatoriai siūlė Kirkilo vyriausybei indeksuoti pensijas. Kaip elgėsi konservatoriai opozicijoje skaičiais ir faktais aprašo Zuokas savo bloge -Kaip Andrius Kubilius vėją sėjo, o audrą tauta gavo. Lietuviškos krizės anatomija (I dalis).
    -gal net asmeniškai atkreipt Artūro Račo dėmėsį, jog jo toks tiesiog komjaunuoliškas ateizmo propagavimas kvepia XXa.naftalinu – kai dar nebuvo tūkstančių vaikų, gimusių mėgintuvėliuose.

   • Apžvalgininko nuomonė

    Jų „dešinumą“ rodo jų elektoratas (dėl ko jie laiks nuo laiko sušunka – rusai ateina :)), apie kurį jau čia buvo kalbėta.
    Pagal veiksmus tai jie tokie pat kaip ir socdemai – blaškosi kaip š po eketę, nerasdamas vietos ir neturėdamas supratimo nei ką reikia daryti, nei kaip reikia daryti.

   • Xalabokaz

    Kodėl pagarba šeimai ir nuosavybei yra dešinumo požymis?

    O dešinumą rodo socialinės išmokos klierikalams, jiems nemokant Sodros įmokų, klierikalų ne kulto pastatų neapmokestinimas NT mokesčiu, – čia santykis su bažnyčia (kaip institucija).
    Karo prievolė ir visi tie militaristiniai privalumai jaunuoliams – štai dar dešinumas.
    Prabangesnio NT ir kitų prabangos mokesčių bei progresinių mokesčių nebuvimas – štai jums ir stambesniojo kapitalo rėmimas.
    Na ir aišku visiškas Lietuvos praskolinimas ir pragariškom sąlygom, – tai yra geriausia dešiniškumo (lietuviško bent jau) iliustracija, kuomet visur buvo sustatyti „kad ir durni, bile savi“. Va štai jums ir prašom, kai sako šio blogo autoriaus kritikuojamas niekatauza.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Pritariu dėl požiūrio į šeimą (koks tas „teigiamas“ požiūris į nuosavybę? Ar nebus nuosavybės teisės kilnojimas po Lietuvą, ieškant, blato pagalba, geresnių variantų? :)).
     Betgi pripažinkim, kad adomėnai visiškai nemokšiškai atstovavo visuomenės daugumos nuomonę, nes mes, komentatoriai, ir tai geriau formulavom kas yra šeima (visuomenės ląstelė), nei, kad jie, siedami šeimą su kryžeivių burtažodžiais.
     Nepadėjo jiems kembridžai su oksfordais – teks kartoti kursą VVU? :)

   • kestutis d

    Gerbiama Aušra, iš principo viską pasakė Fredis*.
    Pats galėčiau pridurti, kad man Lietuvos konseravtoriai yra dešinieji labiau vertybiniu nei ekonominiu aspektu (nors lyg ir juda į tą pusę). Pirmiausia – jie yra nacionalistai (komunistai sugadino to žodžio teigiamą foną). Antra – jie iš tikro stovi arčiau religijos (nei liberalai ar socialdemokratai). Na, dar prie to galima būtų paminėti per paskutinius kelis metus itin pagausėjusias kalbas apie šeimą (kiek tai kalbos, o kiek darbai – nesiimu spręsti).
    Ekonominis aspektas yra čia gerokai supainiotas. Gal galima būtų minėti – atsakingumą kaip vertybę? – tai suvaldytas biudžetas, bandymai mažinti išlaidas. Pagarba nuosavybei ? Neaišku, nors, jei teisingai pamenu, nuosavybės atkūrimą stūmė būtent konservatoriai. Dėl verslo ir verslumo skatinimo – nežinau, aiškaus supratimo neturiu. Iš principo pasitikiu Žyliumi, jis protingas žmogus, tik nežinau ar jam pavyko padaryti, ką jis norėjo – negaliu pasakyti. Pačiam man sunku įsivaizduoti, ką galima būtų padaryti, kad verslas geriau suktųsi – nors visi daug rėkia apie tai, tačiau konkrečių priemonių ir įsivaizdavimo, ką reikia daryti niekas taip ir nepateikia (vienintelis Kreivys buvo pateikęs kažką panašesnio į viziją). Sunku būtų pasakyti į kokį socioekonominį sluoksnį orientuojasi konservatoriai (nors ir pačius sluoksnius išskirti yra sunku). Bet čia apskritai bėda, kad didžiuma žmoni apskritai neturi sistemingo įsivaizdavimo, kaip turėtų veikti visuomenė ir ekonomika (bei apie alternatyvas, kurias pateikia įvairios ideologijos) – kai kada kai kurie konservatoriai sušneka kaip tikri kairieji, o kartais net visiškai pykstasi su ekonomine logika. Bet manau, kad čia ne tiek jų bėda, kiek visos mūsų visuomenės – tokia pat sumaištis ir kairiųjų pusėje (juk neveltui juokaujama, kad socialdemokratai – stambaus kapitalo partija). Pvz, pats Artūras, nors išpažįsta (jei teisingai pamenu) socialdemokratines vertybes, tačiau Sodrą traktuoja kaip draudimo ar investicinį fondą ir nori iš ten gauti kiek padėjęs, o ne kaip priemonę padėti negalintiems užsidirbti žmonėms (taigi, kaip ir dešinysis išeina :). Toks susipainiojimas – normalus, nes dvidešimt metų – per mažai laiko tiek tam, kad atsirastų normalios verslo struktūros, tiek normalūs socekonominiai sluoksniai, bei kad žmonių galvose susidėliotų vaizdas ir perspektyva (pvz., dar tik prieš dešimt metų labai mažai kas nutuokė apie paskolas ir palūkanas; o kad galima prašyti banko paskolos savo verslui pradėti – tai kol kas mistika daugumai). Man ir pačiam dar trūksta supratimo – kas tie dešinieji :). Atrodo, kad liberalu būti lengviausia – jaunatviškai maksimalistiškai neigi apribojimus ir suvaržymus, ir to užtenka, kad turėtum nuoseklią ideologiją. Su konservatoriais – jau sunkiau. Man dešinumas pirmiausia asocijuotųsi su valstybės išlaidų ribojimu (prieš Keynes’ą, prieš išlaidžiavimą) ir su verslumo skatinimu (visiškai sutinku su Užkalniu – Lietuvoje per daug galvojančių, kad valdžia jiems turi sukurti jiems ‘orų’ gyvenimą). Man pačiam tiktų ir liberalų dešinumas – bet jie silpni ir susiskaldę, tegu mokosi kaip susilipdyti ir įgyti svorio. Tuo tarpu vertybinis vientisumas – nacionalizmas, religija – man priimtinas, nes tai vis tik orientyras (nes vienintelį teisingą atsakymą rasti sunku – todėl dažnai turime priimti sprendimus lyg gyventume rūke).
    o dar naudodamasis proga norėjau paklausti – ar žinote, kokią dalį BVP sukuria samdomas darbas, kokią smulkus verslas, kokią – gamybą ir kokią – aukštą pridėtinę vertę kuriantis verslas? Bei kokia dalimi jie prisideda prie valstybės biudžeto? Ir kokie šiuo atžvilgiu skirtumai yra tarp mūsų ir Vakarų šalių? Turiu hipotezę, kad kol šalys neturi išvystytų verslo struktūrų, tol jos priverstos ‘engti’ samdomus darbuotojus. Gerėjant verslo padėčiai (pvz, augant aukštą pridėtinę vertę kuriančiam verslui) samdomi darbuotojai gali būti atleidžiami nuo mokesčių naštos – juk, pvz., prieš penkiolika metų, kai verslo struktūros pas mus buvo labai silpnos, didelę dalį biudžeto sunešdavo samdomi darbuotojai? Vėliau – samdomų darbuotojų mokesčiai mažėjo, nors biudžetas augo (tačiau augo ir BVP). Taigi, greičiausiai ateityje mokesčių ‘progresiškumas’ galės dar labiau didėti – kaip pasieksim bent perpus Vokietijos lygio, tai galės didėti ir neapmokestinamas minimumas. Ar aš neteisus?

 • mumu

  Uspaskichas ir Adomėnas. Pas vieną eitą, pas kitą ne. Pirmas kvietė išgerti, antras į bažnyčią.

  • mumu, ką Jūs būtumėte pasirinkusi?

 • Apžvalgininko nuomonė

  Papildome konserverių eibių sąrašą:
  Vyriausybės patvirtinta mokinio krepšelio paskirstymo metodika leidžia šią vaiko ugdymui skirtą sumą perskirstyti taip, kad lėšos, skirtos vienam mokiniui, skiriasi kone 2 tūkstančiais!
  Valstybės kontrolės audito ataskaitoje skelbiama, kad pernai didžiausią mokinio krepšelį gavo Šalčininkų vaikai – po 5,8 tūkstančius litų. Mažiausiai buvo finansuojami Kauno miesto vaikai – 4 tūkstančiais litų.
  Ši išvada byloja, kad krepšelis skirtas ne vaiko ugdymui, bet institucijos struktūrai palaikyti. Įvertinant liūdną, tačiau nepaneigiamą faktą, kad geresnį išsilavinimą suteikia kai kurios miestų mokyklos, gauname paradoksą. Už prastą paslaugos kokybę mokama daugiau nei už gerą.
  http://www.lrytas.lt/-13467470711346354300-ar-visus-vaikus-lietuva-myli-vienodai.htm
  Ir štai klaip tai komentuoja tie, kurie gyvena iki šiol pavergtose Lietuvos žemėse ir nori būti lietuviais:
  „14. lenkijos lietuvis
  2012-09-04 21:12
  IP: 85.193.243.22
  Atkreipkite demesy, kur mokinio krepselis didziausias. Beveik visur ten, kur dominuoja kitatauciu mokyklos, tiksliau lenku.Musu konservai is baimes pries lenkus laizo jiems uzpakalius ir ne tik dave jiems didesnius krepselius, bet ir atlyginimus rusu ir lenku mokyklose moka didesnius negu lietuviu mokyklose.O kaip skiede tautai, kad nenuolaidziaus rudrusiams ir sudlenkiams, o daro visai ka kita…“

  • Stogas

   Bet yra ir vienas didelis pliusas- mes dar gyvi ir musu 3 mln…

   • Lee

    labai labai didelės abejonės dėl 3 mln. …

    • Stogas

     Issiskaiciuojam – pirmas..

 • Arman

  Ne i tema…
  Siandien vis dar pilnatis. Tad laukiam nesulaukiam Raco komentaro apie Konstitucini teisma del siandienos nutarimo. Rekomendacijos Racui del busimo komentaro apei KT:
  1. KT yra visiskas niekas, visiskas, niekur nera parasyta Konstitucijoje kad KT gali aiskinti istatymus, Konstitucija ar ignoruoti Europos zmogaus teisiu teismo sprendimus;
  2. KT rodo visiska hihilizma, ypac teisejai kurie yra nieko nerenkami, nepavaldus, taigi visiski savivaliautojai;
  3. KT reikia panaikinti, nes tai yra virs demokratines valstybes sarangos, t.y. ne pilieciai ar ju rinkti atstovai parodo kaip reikia gyventi ir aiskinti istatymus;

  P.S. cia tik siaip pastebejimai :)

  • mielas Arman, juk žinote – ne dundukams dalinti rekomendacijas. Daugiau lyg ir nelabai yra ką pridėti, nes vis tiek nieko nesuprasite.

 • Artūrai, M.Adomėnas FB siūlo jums atsistatydinti dėl religinės neapykantos kurstymo:

  „Manau, normalioje šalyje naujienų agentūros direktorius po tokio religinės netolerancijos pasireiškimo turėtų parašyti atsistatydinimo pareiškimą. Kas po tokių pareiškimų gali manyti, kad BNS informacija bus objektyvi?“

  • Apžvalgininko nuomonė

   Visuomenės daugumos vardu mes M.Adomėnui siūlome užsidėti ledą ant galvos ir slėptis po anklode, kad daugiau nebešnekėtų ko nereikia.
   O jei toliau tęs ir nenurims, tai būsime priversti agituoti, kad jo niekur nebeišrinktų ir perduotų teisėsaugai ištirti visą jo veiklą, kur žiniasklaida buvo radusi ne vieną dėmelę.

   • dzyvai

    Arba tylėk, arba nuteisim? Tiesiog demokratijos ir teisėtumo „perliukas“. Aaa, čia politikai kalti dėl selektyvios teisėsaugos…

    • Apžvalgininko nuomonė

     Tai, kad patys š darot, patys rėkiat:
     kas per peisaknygę paskleidė bjaurų gandą, kad dėl savo išsakytų minčių A.R. netinka būti savos įtaigos vadovu?
     O kada gaunat atgal, tada jau apsimetinėjate avinėliais.
     Betgi seniai žinome kokie jūs avinėliai (kaip ir jūsų elektoratas, kurio daugumos giminių dėka viso pasaulio „žydai“ lietuvius vadina žydšaudčių tauta ir už kurių nuodėmes dabar visuomenės dauguma nei iš šio, nei iš to mokės žydams 128mln.lt).)
     P.S. o jei tikrai nevogė, tai ir bijoti nėra ko.
     Jei bijote, tai, vis tik, kažką padirbot? :)
     O tai jau yra vada įtarti ir pridaryti.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Papildau.
      Ar nebus su tais 128mln. litų taip pat:
      http://alkas.lt/2012/09/05/blogeris-zeppelinus-grazinsite-su-procentais/#comment-61980
      Aišku viena – tai dar vienas konserverių įvykdytas visuomenės daugumos kruvinu prakaitu uždirbtų skatikų taškymas.

     • dzyvai

      Veidrodis kreivas?

     • Apžvalgininko nuomonė

      Ir vėl tu apie save.
      Gal pabusk vieną kartą?
      Ar jus, landsberginius, galima iškuštinti tik lazdomis skalbiant nugarą? :)

  • Dar vienas perliukas – religinė netolerancija :D Tą sąvoką, matyt, supranta tik M. Adomėnas :D O gal tuomet reiktų pašnekėti apie jo netoleranciją netikintiems? Beje, kaip pastebiu, tai tarp Konservatorių lyderių įsivyravo mada – pirma viską daro belekaip, o paskui, kadencijos pabaigoje, eina į bažnyčią sukalbėti mea culpa, mea culpa, mea culpa… Su tokių požiūriu į tikėjimą toli nenueis…

   Artūrai, manau, kad tie nuplaukę radikalai labai mėgsta jus, nes duodate daug pagrindo nemokamai reklamuotis – su Rusija gąsdinti nebeišeina, tai atrandamas vienas kitas įžymesnis kritikas, kurį padaro priešu… Ganėtinai nuvalkiota taktika, bet, atrodo, kol kas pakankamai efektyvi – tiems, kuriems reikia turėti priešus, tokios viešųjų ryšių akcijos labai patinka. Bet iš kitos pusės labai gerai suprantu, kad, matant tokias nesąmones, tylėti yra sunku. Be to, labai gerai matosi kas pridėjo rankas prie tokio reklamavimosi būdo… Lietuvoje tik vienas, pakankamai viešas asmuo viešojoje erdvėje ėda A. Račą… Taip, ėda, nes vengia (bijo?) viešos, argumentuotos diskusijos…

  • skaitytojau, ačiū. Man labai patiko. Kažkaip jaučiu, kad M.Adomėnas už šį komentarą nusipelnė antro laiško – jei tik rasiu laiko, būtinai jį parašysiu. Pupulis suknistas man dar aiškins apie tai, ką aš tyuriu daryti ir apie objektyvumą.

   Ne veltui jie man su Užkalniu tokie panašūs.

 • Giedrius

  nu va, daugiau Artūras su manimi nebendraus :)

 • Paulius

  Tai gal kviečiamas kaip žurnalistas.
  nereikia susireikšminti :)

  • mielas Pauliau, o skaityti mokate? Tai gal paskaitykite kvietimą, jei nesunku.

 • Makmerfis

  Ačiū Dievui, kad p. Račas ne koks ateistinis inkvizitorius! :)

 • Fredis*

  Paskaičiau komentarus Facebook’e, susidarė įspūdis, kad šalyje gyvena dvi gentys, kurios tarpusavyje komunikuoja mojuodamos lazdomis. Tinklaraštininkas ten suvarytas į miltus, ir ne kokių nors anonimų, o žmonių su tikrais vardais ir pavardėmis.
  Beje, ten atskleista visa tiesa kokiu būdu pasiekė Tinklaraštininką Laiškas iš aukštybių. Pasirodo, kad žiniasklaidos darbininkas, ką ten darbininkas, visos brigados vadovas, kažkada yra patvirtinęs norįs gauti laiškus viename TS-LDK projektų.
  Situacija panaši į tą, kad kai nori gauti Maximos nuolaidų kortelę – reikia užpildyti anketą. Dabar ir plaukia kvietimai SMS pirkti su nuolaida. „… tai gal nereikia putotis“ – rašo I.P..

  • ką koks nors dundukas rašo ir ką koks nors kitas dundukas perkaito nebūtinai yra tiesa. Nebent vadovaujamasi Bačiulių žurnalistikos standartu, kai kas nors yra tiesa „by default“ nes taip sako 10 dievo įsakymų. Čia fredijau ne tamstai, čia kad kitiems būtų aiškiau.

  • Tavo teisybė, Fredi, viena gentis tikrai mojuoja lazdomis. Vakar apie 22:50 val. Manto Adomėno FB parašiau jam repliką, temoje, kur jis dūsavo dėl šio Račo atsakymo, tai buvau kaip musė iš barščių išmestas iš draugų, o mano visai korektiškas, bet ne į temą komentaras sunaikintas negryžtamai. :((( Jėtus mano kokia nesėkmė, netekau tokio mielo draugo…. Gerai dar kad ten pat parašytas sakinukas Užkulnio temoje pas Adomėną neištrintas…

   • Romualdai, tai labai simptomiškas pavyzdys. Tiek M.Adomėno, tiek Užkalnio ar Zuoko kompanijos „diskuotuoja“ tik su savais. Diskutantų didžiausią pasigėrėjimą ir ovacijas sukelia tas, kuris giliausiai sulenda į vieną vietą „sienos“ savininkui arba labiausiai apdergią tą, kuris jam nepatinka. Visi kiti yra troliai arba paveikti pilnaties. Arba dar sovietinio raugo liekanos.

 • nerijus

 • Sejanus

  Adomėnas juk ir paskaitas apie angelų mokslą skaitė. Nesu tikras, ar jis orientuojasi į rinkėjus – durnelius, ar pats toks yra.

  • Fredis*

   Sejanusai, kiek tau metų? Kodėl taip klausiu? Ar ne niekinga iš pašalės pasislėpus puldinėti žmogų? Na, kitos, kitaip mąsto, elgiasi – tik džiaugtis reikėtų, kad yra kitokių nei pats esi.

 • Čia įvyko „dominuojančios religijos šalyje užsipuolimas“, – konstatuoja Adomėno simpatikai.

 • cimas

  Suprantu, kad liūdinti dėl paksiaus sunku (visai kitas dalykas KT interpretacijos), bet reiktų apsispręsti kas čia laišką gavo (nesvarbu ką turėjo pasiekti) ar pilnaties blogeris ar BNS direktorius, liejantis tulžį ant konservatorių, religijos, nors šiaip matantys pragarą Lietuvoje be liberaldemokratų ir nevengiantis besiimti šantažo ar keršto kai kokioje ministerijoje naujienų agentūra konkursą prakiša. Juk niekas su TASS (Телеграфное агентство Советского Союза) taip nebūtų išdrįsęs, ane?
  Pašto adresas informacija gauti gi tikrai negalėjo būti sumaišytas ir buvo pasiųstas tyčia jus suerzinti ir demoralizuoti.
  P.S. Įjungti autoironija dėl pilnaties pavėlavot mažų mažiausiai trejetą metų.
  P.P.s>Bei ar neatrodo, kad daugiausiai pritarimo sulaukiat iš įvairių mažumų pusės kaip, kad čia rašo dauguma feministės, ultra kairieji ar kurie net nesupranta kuo susiję krikščioniškos ar pvz 10 Dievo įsakymo vertybių su konstitucinėmis vertybėmis. Žodžiu jūs kuo toliau tuo labiau susikalbate ar būnat suprastas to rato žmonių, kurių praprusimas jūsiškiui nei pusiau neprilygsta. Kad ir galbūt neretas išimtis nekreipkime dėmesio.
  Mane irgi galima palikti ramybėje, nes niekada iki galo nesusikalbėsiu su žmonėmis, kurie žiūri tik į dabartį ir nemato nei praeities nei ateities (tiek istoriniu, tiek papročių aspektu).

  • mielas cimai, suprantui, kad tikriausiai esate lv draugas ir M.Adomėno bičiulis ir bendražygis. Tad nieko nuostabaus, kad puolate loti nesivargindamas skaityti.

   O bet tačiau kadangi esate čia naujokas tai pirmam kartui paaiškinu: įraše aiškiai nurodyta, kad M.Adomėnas laišką siuntė „pilnaties blogeriui“ (man patinka šis pavadinimas), kurio skrandis yra sveikas, nes jo pažiūros leidžia vartoti alkoholį, kuris sumažina rūgštingumą.

   Kai kalbate apie šantažą ir kerštą būtų gerai su pavyzdžiais, nors tokiems kaip tamsta ar Bačiuiliui, kuris jau prie metus apie tai putojosi, tai nėra būdinga. Tokių kaip tamsta misija – loti iš už kampo ir dar geriausia įsilipus į š.

   Kai turėsite laiko, paklauskite savo bičiulio Mantuko apie jo prieš rinkimus sudarytą sutartį su TASS teisių perėmėja Lietuvoje. Gal pasidalins patirtimi ir kartu papasakos apie skaidrius santykius su žiniasklaida ir kaip blogai, kai politikai ją perka. Jei ne, užsukite, galėsiu duoti paskaityti sutarties kopiją su Mantuko parašu.

   Ryšį tarp Konstitucijos ir 10 dievo įsakymų kontempliuokite kartu su Mantuku ir Bačiuliu prie klausyklos arba eidami keliais aplink Šiluvos bažnyčią, nes mane vemti verčia nuo tų pasakėlių.

   Ramybės tamstai ir ir tamstos papročiams, tikiuosi, kad niekada čia nebeužsuksite

 • sataniuga

  Greičiausiai koks padėjėjas spustelėjo „siųsti visiems“ ir tiek tos bėdos. Antra vertus, suprantu tokiu atveju kylantį natūralų norą siųsti tolyn.

 • Eugenijus

  ilgai neperkandau,kas yra A.Racas.Galvojau,proletariskos isvaizdos teisybes ieskotojas.Jis ir tuos ,ir anuos kritikuoja,jis ne su niekuo.Dabar viskas susideliojo .Raudonasis.Stalinistas.Jam visi partizanai-banditai,isvezti Sibiran-aiskus banditu pagalbininkai ir zydsaudziai,stoveje prie AT 1991 m-landsberginiai,kas platino Kataliku baznycios kronika-asilai ir tarybines tikroves smeizikai. Kuo ne Paleckio partijos atstovas spaudai? Kai vaziuos kas parvezti Stalino saules-ju tarpe butinai pamatysite Artura

  • mielas Eugenijau, būtinai tada tamstai ir kitiems dundukams rankele pamojuosiu. Jūs tikriausiai tada man po kojomis gėlytes mėtysite nes būtent panašūs į jus tada taip ir darė.

 • Jevgenijau, iš kur nusirašėte šią tiradą? Tiesiog įdomu, manau, gal ten rasčiau ir daugiau įdomybių.
  Sakote, kad apie Račą galvojote: „Jis ir tuos ,ir anuos kritikuoja,jis ne su niekuo.“ O dabar jau galvojate kitaip? Čia jums Adomėnas tokia vertybė, kad net nuomonę apie Artūrą pakeitė?
  O iš tikro, tai, akivaizdu, esate chebrokratijos šalininkas. Arba kaip Fredis* sako, atstovaujantis kažkurią gentį, todėl jums per sunku suprasti, kad objektyvumas būtent visada reikalavo matyti visų pusių tiek teigiamas, tiek neigiamas puses. Tikiuosi, kad bent į seimą nesiruošiate, o komentarus rašykite, rašykite, paskaityti kartais įdomu.

  • Fredis*

   Romualdai, neteko aptikti, matyti, skaityti „visų pusių“ kokybiškos kritikos. Pradžiai įvardinkite kas yra „visos pusės“, kas yra tiriamasis, nagrinėjamas ir kritikuojamas objektas/subjektas.
   Iš kitos pusės tenka sutikti, kad įrašas apie žurnalistę iš Kėdainių TV yra teisingas, žiniasklaida negali taip pigiai parsidavinėti, tai tas pats kas Norfoje ar Maximoje pirkti kruopas ir saldainius su kirminais http://zebra.15min.lt/lt/laikas_sau/sveikata/gyvi-priedai-norfoje-pirktoje-arbatoje-kirmeles-245573.html

   • Fredi, būčiau dėkingas, jei neuždavinėtumėt tokių sunkių klausimų. Na iš kur gi man mulkiui žinoti kas yra visos pusės… Tikriausiai šiaurė, pietūs, rytai ir vakarai. Bet gal jūs man atsakysite, kas pagal jus yra „kokybiška kritika?“ Šis klausimas man atrodo kur kas sunkesnis, nes tai, kas man kokybiška, jūs gal imsite tvirtinti, kad tai visai nekokybiška.

    • Bobutė

     Pagarba p. Romualdui.

     Labai retai tenka išvysti tokį objektyvų, tokį teisingą savęs įvertinimą. Tiesiog, akivaizdžiai teisingo savikritiškumo etalonas…

    • Fredis*

     Romualdai, tarp protingų žmonių priimta manyti, kad ekspertų žodis (kokybiška kritika) yra bene svarbiausias. Mažiausiai kuo galima pasitikėti, tai referendumais, teisingais rinkimais į Seimą ar kolektyvine komentatorių išmintimi. Ypač nerekomenduotinas „Apžvalgininko nuomonė“.

     • Tikrai vertingu laikau Jūsų atsargumą „priimta manyti“. Jei dar sužinočiau ką laikote protingais žmonėmis, jau galėčiau pradėti ir susivokti apie ką kalbate.
      Bet čia ir vėl keletą klausimėlių pateiksiu: ekspertais gimstama ar tampama? O jei tampama, tai kokiais keliais? Nes aš, naivuolis, kažkada irgi aklai maniau, kad ekspertai yra kažkas tokio… na, kas jau jei ką sako, tai taip ir yra. Bet dabartinėje Lietuvoje, kažkaip pradedu nebesusigaudyti kas laikytina ekspertais. Gal tai, sakau, koks Lauras Bielinis? O gal Rait ar TNS Gallop? O gal koks Jurijus Smoryginas ekspertas, bent jau meno platybėse?

  • Apžvalgininko nuomonė

   Aišku kur –
   адрес: Москва – столица,
   там ишак поет как птица! :)

 • Eugenijus

  Geriau jau patylesiu…Beveik zinau dabar,ka gausiu,jei dar nors zodeli-kita parasysiu blogai apie raudonuosius.Mane net surusino Romualdas,kad mes panasiau atrodytume.Taip,as gimiau Sibire,kur tevas atpyle 10 metu lageryje ir dar 6 tremtyje.1940 m. arestavo,nespejo prasikalsti sovietams,bet gelyciu nemete po Paleckio kojom.,nors ji pazinojo-buvo kolegos zurnalistai.Skirtumas tarp Jusu ir Adomeno yra -anas atvaziuoja Ariogalon pirma rugpjucio sestadieni,oJUs -niekada.Tiesa,ten Jusu niekas ir nepasiilgo.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Važiuokit jūs nors į Sibirą – kam jūs su savo kvailystėm esat reikalingi?

  • Na gerai, būkite Eugenijus, pamaniau tiesiog, kad šiokią tokią malonę padarysiu atspėjęs. Bet jei ne tai ne, tiek jau to…
   Čia gal tik vieną savo mintį išduosiu: matydamas kokią politiką įgyvendina konservatoriai būdami valdžioje, tikrai paslapčia tikiu, kad tie, kurie norėtų sugrąžinti Lietuvą į Rusijos glėbį, labai įmanoma, kad džiaugiasi jais. Nes akivaizdu, kad jei tai dar ilgiau tęsis, gali ir neramumai prasidėti. O ar tuo nesidžiaugtų mūsų neprieteliai?
   O apie Ariogalą… Ten ką, dar vis tikrieji tremtiniai renkasi? Ar jau tik jų įsikūnijimas? Va Jūs, sakote, gimėte Sibire. Teoriškai tikriausiai tremtinys esate, bet man tremtiniai yra tie, kurie gimė ir gyveno Lietuvoje. Ir iš čia buvo išplėšti be kaltės. tad tremtiniu laikyčiau tik Jūsų Tėvą. Bet pagaliau tai tik mano požiūris ir jis nėra kam kitam svarbus. Svarbiau kas kita, svarbiau ar tremtinius kas nors šiandiena deramai vertina. Ir jei jūs manote, kad Adomėno Co yra ta kompanija, tai smarkiai apsirinkate. Nes mano velionis Tėvas taip pat tremtinys. Taip pat 40-tųjų metų. Jis savo kančių kelius mynė Barnaule. Bet gryžo, kartu su broliu ir mama. Bet jo Tėvas, Tėvynės nebepamatė – sušaydytas Krasnojarsko krašto Rešioty politinių kalinių kalėjime. Su keliais ikikarinės Lietuvos ministrais. O kaltė jo buvo ta, kad jis buvo kariškis… Bet aš nemanau, kad dėl to turėčiau būti vertinamas, nes aš tik anūkas. Mano vertė yra tame, ką aš darau, o ne kas buvo mano Tėvai ir seneliai.