Dūstu iš pavydo

Savaitraštis 15 min 2012 08 31

******************************

Didžiausia valdančiosios koalicijos partija – Tėvynės Sąjunga-Lietuvos Krikščionys demokratai šią savaitę rinkėjams pasiuntė dvi gražiai įpakuotas programines žinias: “200 darbų” ir “Duskit pavyduoliai”.

Bent jau mano atveju tikslas pasiektas. Aš tikrai dūstu iš pavydo: TS-LKD cinizmas bandant kvailinti rinkėjus man užima kvapą ir pašiaušia plaukus, kurių ant galvos belikę vos vienas kitas.

Galbūt aš šiek tiek nenormalus – priklausau tai kategorijai rinkėjų, kuriems neįdomu, kaip politikai šoka, dainuoja, raugia agurkus ar kepa duoną. Man įdomiau, ką jie veikia, kaip jie mąsto (jei iš vis sugeba), ką jie planuoja.

Todėl atsiverčiau TS-LKD “200 darbų” ir bakstelėjau pirštu ant pirmo pasitaikiusio – “Užtikrintos geresnės sąlygos auginti vaikus”. Skaitau: 28 nauji darželiai, 9430 daugiau ugdomų vaikų, 194,1 mln. litų ikimokyklinio ugdymo krepšeliui. Ir dar: “Rūpindamiesi stipriomis šeimomis…sudarėme gerokai palankesnes sąlygas auginti vaikus.”

Gražu, ar ne? Taip, bet tik tada, jei rūpi rauginti agurkai ar gražiai sušukuotas šunelis.

Pirmiausia todėl, kad vargu, ar konservatoriai patys asmeniškai kaip nors ženkliai prisidėjo prie to, kad Lietuvoje padaugėjo ikimokyklinio amžiaus vaikų (vien jau todėl, kad daugumos jų amžius jau ne reprodukcinis).

Antra, (TS-LKD ir pati to neslepia, tiesa, kiek mažesnėmis raidėmis), kad visi tie 28 nauji darželiai yra privatūs. Palankesnės sąlygos šeimai ir vaikui? Tikriausiai taip. Kitas klausimas, kokia dalis Lietuvos šeimų gali sau tai leisti? O ką daryti tiems, kurie negali?

Atsakymų galima paieškoti Statistikos departamente, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus šių metų pažymoje apie ikimokyklinių įstaigų būklę bei Europos lyčių lygybės instituto paskutiniojoje ataskaitoje.

Pastarojoje, pavyzdžiui, nurodoma, kad Lietuvoje galimybę lankyti vaikų priežiūros institucijas turi tik apie 10 proc. jaunesnių nei 3 metai vaikų, kai ES vidurkis yra 27 proc., o, pavyzdžiui, Švedijoje, jis siekia 73 procentus.

Gali būti, kad užsieniečiai ką nors blogai skaičiuoja, tad paskaitykime ką rašo saviškiai – Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba. Cituoju: “vaikų ugdymo įstaigas lanko daugiau vaikų nei realiai yra vietų”, “grupėse yra daugiau vaikų nei tai leidžia higienos normos reikalavimai (beje, TS-LKD giriasi jas “supaprastinusi”), “šaltos grupės, nesandarūs, neatsidarantys langai, pasenusi elektros instaliacija ir vandentiekio sistemos kelia pavojų tiek vaikų, tiek ir darbuotojų gyvybei”.

Gal kontrolierius šališkas? Tada pažiūrėkim sausus Statistikos departamento skaičius.

Nepatingėjau suskaičiuoti: 1-6 metų amžiaus vaikų skaičius Lietuvoje nuo 2008 iki 2012 metų padidėjo beveik 13 000. Tuo tarpu ikimokyklinio ugdymo įstaigų skaičius 2008-2012 sumažėjo nuo 654 iki 647 (įskaičiuojant tuos 28 atidarytus privačius vaikų darželius), o vietų juose skaičius per ketverius metus ūgtelėjo vos 2500.

Gerokai palankesnės sąlygos auginti vaikus?

Atsakymą pateikia tas pats Statistikos departamentas: skurdo rizikos lygis namų ūkiuose su vaikais 2008 metais buvo 28 proc., 2010 – 37,4 proc. (vėlesnių duomenų nėra). Šeimose, kuriose yra du suaugę ir du vaikai šie skaičiai buvo atitinkamai 19,6 ir 38,7 procento.

TS-LKD klausia: “Ar reikia tęsti šį darbą?”

Neegaliu atsakyti. Dūstu iš pavydo.

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Šamanas

  Tenka konstatuoti kad diagnozė pasitvirtina.

 • Aš jau daug metų stebiuosi būtent dešiniųjų keistu mastymu: jei kritikuoji, tai sukeli agresyvią reakciją ir jų keistus pareiškimus, kad kritikuoji, nes pavydi, pasipila patyčių lavinos (jie tai vadina nauju Lietuvoje terminu – trolinimu ir, neva, humoru)… Viešieji asmenys (ne politikai) taip pasidaro SAU reklamą, tačiau tokie žinomų asmenų pareiškimai tik atstumia protingesnį aktyvų potencialų rinkėją. Bet… diskutuoti ir kritikuoti pasiremiant viešai prieinamais faktais, remiantis paprasčiausia logika, priimti kitaip mąstančių nuomonę yra ypatingai sudėtinga užduotis ne tik dešiniesiems, bet visiems kitiems radikaliai nusiteikusiems priešrinkiminės karštinės dalyviams… Problema, šiuo atveju, yra radikalume, kuris, manau, niekur neveda…

  • aušra maldeikiene

   Simai, kad diskutuotum, reikia abejoti. O jie ŽINO. Kokios čia dar diskusijos, kai visi ir taip žino, jog po nakties ateis diena, o kai valdo konservatoriai (ar kas kitas), tai viskas gerėja ir gerėja. Jūs ką, netikite, kad nakčiai akis užvėrus, pakils saulė (na bent debesys…) :). Dėl to tie vieši žmonės ir stebina visus niekus taukšdami apie nesibaigiančią naktį (na ten „darosi reklamą“…)… Nors GA tekstas puikus.

   • Valentinas

    Šis Maldeikienės komentaras puikiai iliustruoja, kad ji ne ŽINO o ABEJOJA ir kad ji visai visai neradikali ir neagresyvi.

    • aušra maldeikiene

     Taip, taip, taip. Dėkui, Valentinai, kad pamatėte esmę. Tai labai šildo širdį artėjančio rudens vakarais voratinkliuotais…

 • bronius

  Sveiki.Šiek tiek apie Tamstą žinau. Stebina, kad bendradarbiaujat ,,pas ar su“ Valatka, kadangi esu kažkiek TV žmogus ir girdėdavau apie jūsų ,,susikirtimus“ LRT taryboje ( kartais palaikydavau Tamstą, kartais Valatką). Bet ne apie tai.Gyvenimas nestovi vietoje.Kadangi daug kur su Tamsta sutinku ir tikiu, ką kalbi, turiu prašymą.Beje, tai rūpi ne man vienam. Parašyk straipsnį, paaiškink žmonėms, kodėl galima pirkti 3 sraigtasparnius, o tų pinigų negalima atiduoti ,,už ačiū“ renovuoti,pavyzdžiui, 100 daugiabučių? Gal daugiau, gal mažiau – nežinau. Tarp kitko, praeitą savaitę mūsų namų bendrija, prestižiniame Karoliniškių rajone, nusamdė firmą užlopyti mūsų penkiabučio siūles. Savaitę dirbo kada 2, kada 4 darbininkai.Name yra dvi laiptinės, 30 butų,sumokėjome firmai apie 12 000 Lt. ( mano paskaičiavimu). Kur dar galima uždirbti tokius pinigus (atskaičius medžiagas, priedą už pavojingą darbą ir kt)? Esu dirbęs statybininku – uždarbis fantastiškas. Tuo noriu pasakyti, kad ir renovacijos kaina yra beprotiškai išpūsta. Ar daug klystu manydamas, kad išpusta tyčia konseravtorių, ar kitų panašių, kad jau iš anksto buvo numatyta renovacijos nedaryti, o pirkti sraigtasparnius? Dar, Artūrai, iš kitos varpinės. Pameni,basų policininkų piketą? Ar galima tikėti, kad jie tikrai basi, kai pamatai, kaip buvo apsirengę Garliavoje? Žinau, kad šitas klausimas būtų nekorektiškas Valatkai. Bet rašau ne jam. Man ir mano pažįstamiems kyla tokie klausimai, Artūrai. Atsakyk. Nes dažnai parašai teisingai. Su pagarba – B.

 • suomis

  Tam yra pateisinama priežastis, čia Rusija kalta. ;)

 • Petras

  Ko nenaudojate biblijos nugludintos formules – ateis vakaras ir isaus rytas?

 • Andrej

  Dabar ta kontrolieriu atleis kaip netinkama.

 • Trakimas

  Glaudus kaimyninis bendradarbiavimas su Bccp pasireiškia tuom,kad generalinio kubiloidų gaujos rėmėjo-Mockaus-degtinės bravorai Batkistano CCP-veiktų.Koks skirtumas?Jei kontrabanda iš Baltarusijos viršija pardavimus Kubilistano ccp-juk vis viena išlošia Mockus ir jo remiama kubiloidų gauja:)Jei jūs vežate bialorusišką degtinę-jūs vis viena remiate konservų gaują ir jos vyriausybę plius partškolos glamūrinę gavnoliją-pRezidentę Grybauskaitę:))))Todėl atsakingai pareiškiu,kad otkatčikas ir nusikaltėlis Kubilius,remiamas prezidentės Grybauskaitės,sąmoningai ir siekdamas asmeninių tikslų,padidino akcizus alkoholiui ,naktinės reformos metu,kad galėtų padidinti pelnus savo rėmėjui Mockui ir tuo pačiu -paramą savo nusikaltėlių gaujai.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Dar pridėkim, kad visi tie alkoholio draudimai, kaip sako senelis Garastas, yra tas pats kas perdimas į vandenį (:))c- taip tik imituoja „baisingą kovą“, o iš tikrųjų remia nelegalus, taškus ir visą tą šušarą, kuri pardavinėja alkoholį, bet mokesčių nemoka.
   Todėl visokius matulus, verygas ir panašaus plauko veikėjus reikėtų artimiausios revoliucijos metu suriktinti.

   • Garastas taip sakė? Be galo teisingas vertinimas, tuo labiau, kad verygos, guogos ar sarmatai su alkoholiu nei nekovoja, jie kovoja tik alkoholio reklama. Absurdas, kuriuo sau kilimą į seimą bando išsivynioti bent jau pirmieji du.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Jis tą „skerslatvių“ (:))priežodį pavartojo krepšinio problemų kontekste, bet faktas tas, kad jis šią liaudies kalbą įvedė į visuomenės erdvę.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Atsiprašau: dėl A.Guogos tai nepritariu – jis yra didis Lietuvos patriotas, nuolat aukoja Bėdų turguje varguoliams, buvo laimėje ir varge su krepšinio aistruoliais Londone.
      Vieno, Antanas – teigiamas asmuo.
      Aš jam uždedu nimbą. :)

     • Apžvalgininke, Antanas gal ir teigiamas, o aš kalbu apie Aurimą Guogą, Aurelijaus Verygos „šešėlį“. http://www.aguoga.lt/lt/content/apie-aurima

     • Apžvalgininko nuomonė

      Supratau ir pritariu, nes tik visokiems su logika nedraugaujantiems gali kilti tokios mintys – „žydų išmintis, pamokos nežydams, žydų verslumo paslaptys“ ir pan.

 • Trakimas

  Gal kas nori mane paduoti į teismą dėl netikslių preferencijų?:)Laukiu pasiūlymų.Metas -pats tinkamiausias-prasidėjo rinkimų kampanija.

 • Trakimas

  Gerb.Artūrui turiu priminti,kad Kurlianckis-dešinioji Mockaus ranka-valdo žymią dalį ELTOS akcijų,kurios buvo nupirktos ne šiaip sau.:)BNS turi susidomėti.ELTA buvo nupirkta iš Tomkaus ir pazvelkit,kaip dabar apgailėtinai atrodo „Respublika“-kedopedikai iš pagarliavos ją baigia nustekenti….

 • lv

  Kritikuojant faktus (duomenis), objektyvumo dėlei, reikėtų palygint, kiek gi (kad ir privačių) darželių) atsirado per ankstesniųjų valdymo laikotarpį. Tada tie faktai nebeatrodo tokie beviltiškai pritempti prie pasiekimų…
  Antra vertus, prikaišant, kaip mes toli pagal EIGE indikatorių nuo ES vidurkio (ir kaip gi puikiai sekasi Švedijai), reikėtų pasidomėti to indikatoriaus dinamika (nes minimi duomenys/statistika yra 2009’ųjų metų) ir nepamiršti paminėti, kad Barselonos tikslo (33%) vis dar nesiekia ir ES vidurkis, kaip ir nesiekia aibės šalių (tarp jų ir visi aplinkiniai mūsų kaimynai, suomiai ir keletas kitų pažangių Vakarų Europos šalių), o toje pačioje Vokietijoje, kurios gyventojų gerbūviu matyt neverta abejoti, indikatoriaus reikšmė yra ne ką ypatingai geresnė (iki/apie ~20%).

  • Apžvalgininko nuomonė

   Vaikų darželių skaičių reikėtų lyginti su tarybiniais metais, o ne su nuosmūkio metais.

 • Fredis*

  Politiko profesija Lietuvoje yra neprestižinė. Mums, šiai bendruomenei, labai trūksta rimtos ir solidžios politikų darbo analizės, matyti vien paikas (paviršutiniškas, nesolidus, primityvus) ironizavimas, o paprasti miestelėnai apskritai tik akmenis svaido į politikų daržus. Nuo tokių neatsakingų veiksmų politikai dirbti tikrai geriau nepradės. Gaunasi užburtas ratas: politikai visaip ujami, spardomi, niekinami, iš jų tyčiojamasi, IQ rašo, kad geriausia finansų ministrė yra ir bus I.Šimonytė, – špygą taukuotą, ministre Jos daugiau nematysite, nors atlyginimą ir padvigubintumėte, o iš kitos pusės tie patys žmonės, kurie taip negražiai elgiasi, iš politikų tikisi, kad ir kojas šiltai apklotų, ir dar arbatos su medumi prie lovos atneštų. Gal dar ir pasakų prieš užmiegant Jums pasekti?

 • Mauras

  Matyt pavydui aptemdžius akis, pamiršome kad darželiais rūpintis turi ne vyriausybė, taigi verčiau negiašt laiko ir neblaškyti dėmesio jų skaičiavimu ir kabinėjimusi (kad ir teisingai) prie konservų savireklamos. O jei dar baksnodami į eurostato rūstų „Lietuvoje galimybę lankyti vaikų priežiūros institucijas turi tik apie 10 proc. jaunesnių nei 3 metai vaikų“ ir skaičiuodami 1-6-mečius, prisiminsim kokios motinystės-tėvystės išmokos (kiek pamenu ilgiausiai mokamos visoje ES) musyse klesti, įvertinsim, kaip tai įtakoja lopšelių-darželių poreikį ir pasidomėsim kiek lopšelių kur trūksta, o gal net pagalvosim kodėl tam vaikiui reikia tuos 3 metus augt su mama – tai netgi pasirodys kad keliam bangas dėl neegzistuojančios problemos. Visa tai tik mano prielaidos ir subjektyvi nuomonė, iš anksto atsiprašau jei nesutampa su redakcijos.

  • aušra maldeikiene

   Na tikrai, kam tie darželiai? Šitiek bedarbių slankioja., Gali gi vaikus prižiūrėti „papigiai…“ Ne ką veikia. Tiesiog reikia atimti dosnias bedarbių pašalpas ir visokią paramą ir tegul žiūri vaikus. O tai siaubas, kiek tinginių priviso. Apie tinginius sakė ką tik Šimašius per Lietuvos ryto TV pas Jakilaitį. Aš ir neįtariau anksčiau, bet pasirodo pinigus ima, o nieko neveikia. Reikia imtis kažką daryti.

   • Valentinas

    Miela Aušra, siūlau vardan akiračio praplėtimo padirbėti kelis mėnesius personalo paieškos kompanijoje. Atsivers daug akių.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Toli gražu ne kiekvienas gali ir vaiką prižiūrėti, ir jį paruošti tolimesniam gyvenimo etapui.

     • Renata

      Na taip, įsivaizduoji. Vienintelis kriterijus vaiko auklei – bedarbis! O jūs manot, kad už porą šimtų tas nelaimingasis bedarbis eis dirbti? Valstybiniai darželiai labai gerai, kaina apie 200 lt mėnesiui, vaikai prižiūrėti, ugdomi, bendrauja, yra maitinami. Tiek auklei, tiek priv. daržiukui teks pakloti apvalią sumelę. Kad trūksta ikimokyklinio ugdymo įstaigų – nei bedarbiai, nei tėveliai (kurie drįso prigimdyti perdaug vaikų), NĖRA kalti. Girtis įkūrus 28 priv. darželius, kurių kaina mėnesiui apie 1000 lt, yra mažų mažiausiai spjūvis tėvams ir vaikams. Kokia vidut. alga Lietuvoje?!

   • Vingių Jonas

    Nepersigyvenkite Tamsta dėl tų priverstinių bedarbių po „naktinės mokesčių reformos“ ir „kasos aparatų“ turguose. Greitai ir Lenkijoje tokių „tinginių“ turėtų atsirasti koks milijonas, nes viena ausim girdėjau, kad Tuskas ir co. ruošiasi „mūsų protų“ nutiestu bedarbystės „mažinimo“ keliu žengti ir įves kasos aparatus turguose. Tai va, jei mūsų „tinginiai“ nenorės dykai prižiūrėti vaikų, galės iš Lenkijos „tinginių“ pasikviesti. Galės tada mūsų „tinginiai“ dusti iš pavydo:))

   • lv

    Oi Renatėle, tai gal tuos 28 privačius reikia išbuožinti? Dajoš pigų maitinimą ir darželį! Reikėtų bent jau tuo kampu pasižiūrėti, kad rubuiliai ir taukais aptekę, šilkai apkarstyti pupuliukai nebeužima vietų valstybiniuose darželiuose, o nurypuoja į tuos 28 privačius. Ir sako, kad jų dar trūksta…

 • sataniuga

  Konservatoriai neturėtų girtis šeimos politikos pasiekimais – tai buvusios vyriausybės nuopelnas. Kodėl aš, auginantis vaikus tėvas balsuosiu už konservatorius: todėl, kad darželio vedėja neprašė litų „remontui ir žaisliukams“, todėl, kad kelių policininkas nebevarto akių, o ima ir surašo baudą už viršytą greitį, o pamatęs vaikišką kėdutę ir pyplį, mosteli ranka – važiuokit, todėl, kad pirmą kartą gyvenime aš per valandą sumokėjau mokesčius inspekcijoje.

 • Paulius

  pasakius a, reikia pasakyti b
  galima kritikuoti ir esamą situaciją. Tą visi mūsų „plunksnos virtuozai“ ir daro.
  tačiau šiaip visi stebi pokyčius.
  čia gi trūksta ankstesnės valdžios palikimo. beje palyginamumui reikėtų šalinti „sezono“ įtaką („burbulinį ekonomikos pakilimą“).

 • Apžvalgininko nuomonė

  Gerai „lyderių“ pasisakymus per lryto lyderių forumą apibūdino prof.R.Lazutka: visi jie apgailėtini.
  Todėl tikslinga būtų juos visus išmėžti lauk – jei norės ateityje toje srityje būti, tai tegul gilinasi į ekonomikos problemas, tegul suranda būdus kaip pakelti Lietuvos ekonomiką bei gyventojų gerbūvį.

  • Rytis I

   Šiaip ar taip, o tai gal geriau nei lrt kėdžių išsipirkimas 10-15-kai minučių papyškinti savo „nenuginčijamas“ tiesas. „Apgailėtiškumas“ galimai vis dar reiškiasi, kadangi politikai labiau užaštrinti visokiems šou lygio pašnekesiams, bet ne politiniams debatams. Truputis praktikos ir viskas bus gerai…

 • Pingback: Pagal ką renkame politikus į valdžią? Mūsų įpročių tyrimai – žiaurūs at Dainius Radzevičius()

 • Arman

  ech ir vel toks mielojo komunizmo persmelktas rasinys, gal tau atremti argumentais p.Racai? Pirma, privatus darzeliai, cia blogiau kad jie yra ar geriau? Jei turi pinigu vesk, neturi tai nevesk. Antra, tai kad uzdaromi darzeliai kalta Vyriausybe ar kad vaiku nera rajonuose, mazuose miesteliuose? a? Trecia, skurdo lygio padidejimas, kas cia gi ponas Racai, norit naujienos – suletejusi ekonomika ir ismesti beviltiskai darba dirbe zmones ispustais atlyginimais, stai tau ir statistikos magija, viena diena skurdas toks (2008 m.), po dvieju metu 2010 kitoks..wow…Ketvita, cituoju „Kitas klausimas, kokia dalis Lietuvos šeimų gali sau tai leisti? O ką daryti tiems, kurie negali?“ emigracija labai gera iseitis, tiesiog ideali, ypac pas Rytu kaimynes, kur yra VALSTYBINIAI darzeliai arba pvz., nepirkti cigareciu, degalu kontrabandiniu, skusti tuos kas duoda atlyginimus vokelyje ir apskritai maziau keikti visus ir i save pasiziureti (ne i valdzia, kuri „turi duoti“).

  • Marius

   Tamsta, Arman, esate mažų mažiausiai keistas. Kur čia jūs matote komunizmą? Tėvynsąjungiečiai, kitaip vadinamieji konservatoriai giriasi, kad pagerino, užtikrino geresnes sąlygas auginti vaikus. Realybė kitokia: dąrželių net sumažėjo, sąlygos tebėra prastos. Išvada: konservatoriai paprasčiausiai meluoja. O jūs raginate nepirkti kontrabandinių cigarečių… Bet gi tema visai ne apie tai. Artūras Račas demaskuoja teiginius, ir parodo ko verta agitacinė savigyra.

   P.S. imu suprasti kodėl A.Račas naudoja įvardijimą dundukai. Ar netgi lygina kai kuriuos komentatorius su musėm prie š.

   • ačiū Mariau už supratimą:)

   • Arman

    Tamsta Mariau, tikrai išradingai pateikiate argumentą „demastuoti teiginius“. Manau, kad demaskuoti reikia kur kas rimtesniais argumentais nei jie yra pateikiami p.Račo. Nesu fanas TS, tačiau negaliu sutikti kritika vien tam, kad kritikuoti magiškos statistikos skaičiais – skudo lygiu, higienos reikalavimų paisymu ir teiginiu „o ką daryti jei neturi…“. Tai, kad TS persistengė šitaip rašydama, sutinku, tačiau galima puikiai išpūsti kontargumentą dėl privačių darželių steigimo palengvinimą, naudą jo, lėšų tauoymą uždarant nebetinkamus naudoti darželius ir daugeliu kitų argumentų. Šis komentaras, subjektyvia mano nuomone, būtent ir dvelkia komunizmo dvasia, kai kažko laukiama, kad kažkas kažkaip pasirūpins iš valstybės ir pan., komentaras būtų visai kitoks jei jis būtų socialdemokratiškas (ne LSDP).

    P.S. džiaugiuosi, kad supranti, rodai savo supratimo ir kritiško masymo pasiekimus.

  • mielas Arman, o kuri vieta čia buvo argumentas? Ar čia taip dundukai argumentuoja?

   • Arman

    Jūs kiek pamenu, esate sociademokratiškų pažiūrų, tad ir komentaro tikiesi panašaus, su esamos situacijos konstatavimu bei kritišku požiūriu, ir svarbiausia išeities pasiūlymu. Statistika galima viską iškreipti, taip kaip pačiam norisi matyti, pavyzdžių netrūksta, tokį pavyzdį ir Jūs pateikėte.

    • Marius

     Deja, Arman, esate va toks tipiškas lietuviškas komentatorius-pliurpalas grindžiantis savo mintis asociacijomis. Jums vaidenasi komunizmas net ten kur jo nėra. Ir vien todėl, kad socdemai jums asocijuojasi su komunistais. Taip, A. Račas nekartą yra apibūdinęs save kaip socdemą, bet yra pabrėžęs kaip kad įsivaizduoja koks tas turėtų būti socdemas. Tai reiškia kad yra niekaip susijęs su socialdemokratų partija. Kiek pamenu, nekartą yra leptėlėjęs kad už socialdemokratus kol sąrašuose bus Kirkilas niekad nebalsuos. Kas dar gali būti neaiškiau? Kur čia komunizmas?

     P.S. Dėl laukimo iš valstybės. Visiškai yra normalu laukti iš valstybės, kad ji išspręs ir priešmokyklinio ugdymo klausimą, nes gi žmonės moka mokesčius tai pačiai valstybei. Negi tikėjimasis efektyvių pinigų panaudojimu yra komunizmas? Iš jūsų atsakymo suprantu jums manipuliavimas statistika iš solidžiausios prisistatančia partija yra visiškai priimtinas… Tada pardon, niekaip negali su jumis diskutuoti.

 • Stogas

  Kaimynu vaikas pabuna darzely ir liga. Grizta ir vel tas pat. Nenumaldomas ciklas. Tokia pat velniava , neprieziura buvo seniau ir liko dabar. Tik kiek zinau, pabrango tas malonumas.
  Ka betrintu konservatoriai, jaunimas mauna is Lietuvos, kartu vezasi ir vaikus. Jei tie suauge gal dar griz,bet vaikai ju , tai atia, rasykit laiskus…

 • Fredis*

  Dusulio priepuoliui apmalšinti buvo galima ką nors pakalbinti iš stovyklos, kuri Tinklaraštininkui sukėlė dusulį, žiūrėk ir ne toks baisus tas vilkas miške pasirodytų.
  Visada visais atvejais galioja ta pati taisyklė: bijome ir nepasitikime tais, kurių nepažįstame. Užtenka pasiskambinti, susitikti, pasitikrinti faktus, skaičius, pabendrauti ir gal net atsirastų abipusė simpatija, visi negalavimo simptomai kaip mat išnyktų. Kad ir su tuo pačiu A.Užkalniu, A.Bačiuliu ar T.Čyvu.

  Šamanas kalbėjo apie diagnozę.
  Štai geras pavyzdys, situacija, kuri nebuvo aptarta:

  „Pasak N. Mačiulio, socialdemokratų lyderis debatų metu nevengė klaidingų ekonominių vertinimų, įskaitant teiginius apie mažėjančią Lietuvos pramonės gamybą, kuri realiai yra viena sparčiausiai augančių ES ir jau viršijo prieškrizinį lygį.

  „Nesiimu spėti ir vertinti, ar tokios šiurkščios klaidos faktuose ir ekonominiame argumentavime daromos dėl kompetencijos stokos, ar tyčia bandant sumenkinti dabartinės Vyriausybės pastangas, sumenkinti dabartinę Lietuvos ekonomikos pažangą. Bet kuriuo atveju, debatuose klaidingų faktų ir klaidingų ekonominių argumentų naudojimas neatrodo labai gerai“, – sakė A. Mačiulis“.
  http://www.lrytas.lt/-13466510821346641424-p3-lyderi%C5%B3-forumo-debatuose-apie-ekonomik%C4%85-geriausiai-pasirod%C4%97-konservatoriai-ir-liberalai.htm

 • Pingback: Pagal ką renkame politikus į valdžią? Vaizdas yra svarbesnis | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui()