Krūtinės ir užpakaliai versus ideologijos ir reformos

Vakar buvau optimistas, o štai šiandien atsivertus vieną interneto puslapį, apėmė neviltis.

Panaši, kaip vakar, kai „Versijose“ kalbant apie partijų ideologijas ir tai, kad visa mokesčių sistema negali būti keičiama per vieną naktį ir kad padidinus mokesčius, biudžeto pajamos nebūtinai padidės, Ž.Šilgalis pareiškė: „pažiūrėkit, kas biržose darosi!..:

Ta neviltis susijusi su populiariausių tekstų sąrašu naujienų portale www.alfa.lt:

Britney Spears nykstanti krūtinė (230)
Pamelos Anderson krūtinė nebemadinga (299)
Ruslanas išduoda, kada paliks Lietuvą ir išvyks į Holivudą (1109)
Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė – aerobikos trenerė? (205)
Berneen: kalbėti lietuviškai lengviau, nei dainuoti (193)

Aš suprantu, kad tarp interneto lankytojų vyrauja jaunimas, suprantu, kad tai yra pramoga, bet bent vienas tekstas iš penkių būtų…

O dabar žmogus supranti, kad kalbėti apie ideologijas, mokesčius ir reformas iš esmės bergždžias dalykas…

P.S. Nesupraskite to kaip priekaišto alfa.lt ar kitiems portalamas bei apskritai žiniasklaidai…

Suprantu, jiems reikia click’ų, bet kodėl visi click’ina būtent ant krūtinių ir užpakalių…  

(16 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  alfa.lt vadybininkai yra pasake, kad ju svetaine yra orientuojama i jaunima, kuris ziuri lnk televizija, domisi pramogomis, izymybemis. Nekeista, kad http://www.alfa.lt reklama ilga laika kabojo daugiausia jaunimo bendravimo tinklapyje http://www.one.lt.
  Taip kad del alfos nera labai keista.
  Taciau, bent jau anksciau, ir http://www.lrytas.lt turejo savo skaitomiausiu sarasiuka. Tai va jis mane stebindavo, nes ten orientacija i tas pacias kuno dalis kaip ir alfoje. Gal jie irgi i tai orientuojasi?

 • Anonimas

  Ziurejau as irgi laida „versijos“ vis tiek politika yra slikstus reikalas. sustoja keli ponai ir vartosi kas kaip…. nei 1 normalaus atsakymo. zodziu pornografija o ne politika

 • Anonimas

  Visi gerai gyvena. Žmonės pradeda politika domėtis tik tada, kai ji juos paliečia.

 • Anonimas

  Būtų įdomi statistika, nors ja visumoje nepasitikiu ir ja nesidomiu (man kvaileliais išrodo tie, kurie ja vadovaujasi ar bendrai visokias nuorodas (t.y. menišką visokį šlamštą) kaišioja po nosimi – o ne savo darbus ar nuomonę), bet šiuo atveju savo nuomonės neturiu, tad… kaip tai darytų pvz. skandinavai apie 1960 m. (kai jaunimo tarpe taip pat kletėjo tos nuogybės ir visokios kitos laisvės) ir šiandien.
  Gal čia tik laikinas dabartinis lietuvių nuosmūkis (kaip minėtu laikotarpiu skandinavų buvo) – juk kai mes augome iki vestuvių nuogos moters nesame matę… ir t.t. ir pan. (o susituokęs su „sugadinta“ panele – skaitydavosi apgautas ir pats nelaimingiausias žmogus).
  Gal tai laikina.
  Ypač žinant, kad visuomenė išsidiferenciavo ir tas skirstimasis į atskirus getus (kažkas taikliai pastebėjo čia) tik prasideda.
  Taigi ir šiandien matomai jau turime tingių vaikų, netikusių ir moksliukų, pažibų. Ir vėl Pareto dėsnis, nors čia tas santykis 80:20 vargu ar bus (gal 95:5).
  Tad tuos 95 proc. gal ir palaidokime delfiams, alfoms ir pan.
  Juk kodėl ir tuose Vakaruose žmonės eina į stadijonus (sporto ar paklykavimų paveizėti), nes jis darbe sraigtelis, nulis (ne nulis darosi PLnetoje tik keli žmonės, – gi kiti apart anastazijiečius ir pan yra apvalūs nuliai)… tad ir lieka barai, švirkštai, gašlybės ir kitos šlykštynės, kaip sportas, yvos ir t.t. ir pan.
  Juk gerai žinome

 • matau norą turėti objektyvų mūsų šalies ekonominį vaizdą, kad koks nors protingas nepriklausomas dėdė, ar teta suprantama kalba paaiškintų kas vyksta aplinkui, išaiškintų ekonominius terminus, instrumentus, ateities prognozes ir kelius krizei įveikti. Pas mus kalba viena dėstytoja iš VU, ponia iš LLRI ir keli ekspertai iš bankų.

 • Anonimas

  Sveiki Arturai,

  ziurejau Jus vakar dienos Versijose. Labai patiko Jusu pozicija bei tai, kaip davet garo Zuoko uodegelei Silgaliui uz ta sparnuotaja fraze – „paziurekit, kas dedasi birzose“. :) Super.

 • Anonimas

  Na nesutinku – keli šimtai clicku nėra taip jau daug, čia gal mokinukai, jiems dar nerūpi…
  O mes vakar už Račą su Valatka „sirgom“ (suprask – palaikėm) kaip per kašio finalą – su švilpimu ir trypimu kojom…
  Tik paanalizuokit mokesčių reformas giliau, paskaitykit tax’o forumą – ką mano profesionalai buhalteriai, akys prašviesėja :)

  • Na, kiek aš supratau (bet gal nepaaiškinau) skaičiai nerodo click’ų, tai yra koemntarų skaičius. Alfa pagal tai nustato populiarumą – gal ir ne visiškai teisingai, bet jie patys pasirinko…

   • Anonimas

    Sveiki, Artūrai. Žiūrėjau ir aš vakar „Versijas“. Buvo juokinga, o kartais graudu. Bet komentaras ne apie tai. Noriu replikuoti į jūsų komentarą dėl populiariausių – populiariausi nustatomi pagal klikus, ne komentarus (nors anot jūsų įrašo – tai akmuo į Alfa daržą). Jeigu paspaustumėt ant Populiariausių antraštės – išmestų visus straipsnius pagal populiarumą (lankomumą – ne komentavimą). Yra ten ir sporto, ir Lietuvos ir net politikos. Nereikia tikėtis, kad Pamelos krūtinė po darbo rūpės mažiau nei dar vienas įstatymas Seime. Per daug visko: žmonės pavargsta per žinias, darbe, parduotuvėje klausytis „krizė“. Alergija. Todėl ir skaito finansininkai, analitikai, vadybininkai ir namų šeimininkės apie sumažėjusią Spears krūtinę.

 • Anonimas

  Artūrai, o kas gi čia keisto? taigi Valinsko ir komerciniu Tv išugdytas elektoratas reiškiasi… Manau, mas dar nelabai suvokiam, kokio bukumo jaunoji karta ateina… primityvi, ciniška, vartotojiška…

 • Anonimas

  Dar gerai, kad siu temu naujienu portalai neiskelia i virsu. Ir uz tai juos galima gerbti, kad pirmenybe teikia aktualiai informacijai, o ne populiariai. O juk galetu elgtis, kaip tv, kada primetime’ai atiduodami Kakadu ir co.

 • Sveiki, esu vienas portalo http://www.civis.lt inciatyvinės grupės narių.
  Jūsų įrašas – labai taiklus. Šią problemą mes įžvelgėme jau ankščiau, būtent dėl to ir pradėjome altruistiškai „gaminti“ portalą, kuriame nebūtų Jūsų minėtų papų ir užpakalių. Papraščiausiai matėme, kad Lietuvoje nėra portalo, kuris rašytų apie politiką, o antrą, norėjome užkabinti žmones, kurie bent trumpam susidomės politika. Taip pat, vienas iš tikslų, buvo skatinti augti Lietuvos žmonių pilietiškumą.

  Tokio portalo atsiradimas tarp žmonių besidominčių politika, dirbančiu su politika ir bestudijuojančiu tarpe sulaukė sveikinimų (žinoma, kiek mes be reklamos biudžeto jų sugebėjome pasiekti), o tai, kad neprofesionaliai, nekomerciškai kuriamas portalas sulaukia palaikymo, mano galva reiškia tik tai, kad toks poreikis yra.

  Kitas dalykas, kuris galbūt pasimatys ilgalaikei perspektyvoje – ar jis reikalingas iš tiesų. Nes sveikinimai yra viena, o lankomumai yra kita. Visiškai nekreipiant dėmesio į tai ar lankomumas atneša pinigus ar ne, būtent jis parodo paklausą. Kol kas tokie projektai, turintis siaurą politinę nišą nėra itin sėkmingi Lietuvoje – užsienio politikos portalas net neteikia statistikos, tuo tarpu vienos partijos išlaikomas portalas apie politika renka tik apie 500 lankytojų. Tai yra mažai.

  Kas kalbant apie pačia tendenciją, esu linkęs manyti, kad tai dar kartą parodo tautos mentalitetą ir tai, kodėl pas mus laimi vieni, o ne kiti. Jeigų žmonėms aktualiausia yra B.Spears ar R.Kirilkinas – už ką jie gali balsuoti ir kokią nuomonę gali turėti apie politiką, apie galimas savo pilietiškumo apraiškas? Tuomet tampa nebenuostabu, kai po keistų sprendimų lietuvių reakcija būna labai rami (40 pypsinčių automobilių???)… Tada visi sako – lietuviai ramūs žmonės, bet iš kitos pusės, gal greičiau jie neapsišvietę ir kičiniai nei ramūs? Nes dabar jau užtikrintai manau, kad daugelį abejingumo sąlygoja būtent nesupratimas, o ne ramus mūsų tautos charakteris.

  Nesu linkęs pritarti daugumai politologų, kurie vieningai bando sakyti – tai nusivylimas. Tačiau tokie teiginiai neturi realaus pagrindo. Pirmiausia, pilietiški žmonės nusivylę imtusi vienokių ar kitokių veiksmų – neleistų prie valdžios, protestuotų ir panašiai… Pas mus nėra jokios atskaitomybės prieš rinkėją ir manau dėl to, kad tas rinkėjas kaip avinas, kuriam kiek beispirtum jis vistiek neįkąs. O neįkas, nes pats dėl savo neišprusimo ir pigių vertybių, tiesiog nežino nei kaip, nei kam to reikia..

  Povilas

  • Anonimas

   Aš irgi manau, kad tai yra nusivylimas, pavyzdžiui vienas ponas „sako esąs nusivylęs kai kurių teismų vadovų sprendimu praėjusių metų gruodį išmokėti šimtatūkstantines vienkartines priemokas, praneša Lietuvos radijas“

   • Anonimas

    Čia žinoam irgi yra žurnalistinis trukas, suformuliuota taip, kad šokiruotų nors ten ir nemelas, bet suprasti galima labai dviprasimiškai iš antrštės :)

 • Anonimas

  Ką auginsi, tą ir užsiauginsi. Bet neliūdėkit, darbo klasė irgi tebebus reikalinga. Mūrininkai ir kasininkės. Ir demokratija.

 • Na atn.lt visada į populiarumo viršūnes pakildavo bet kokia moteriška tema: agurkai ant paakių, kaip turėti gražius plaukus ar bet kas kito iš tos operos. Jokio politikos, ekonomikos neprilygdavo :)

 • Anonimas

  Vakar ir as ziurejau dali sios laidos, be abejo respect’as Racui, o toliau tik nusivilimo ir gedos jausmas…..

 • Anonimas

  Sveiki Arturai,

  ziurejau Jus vakar dienos Versijose. Labai patiko Jusu pozicija bei tai, kaip davet garo Zuoko uodegelei Silgaliui uz ta sparnuotaja fraze – “paziurekit, kas dedasi birzose”. :) Super.

  Sveiki, aš irgi sužavėtas Jusu vakarykščiu išstojimu, dar daugiau reiktų paegzaminuoti tuos veikėjus…

 • Anonimas

  Taip, taip papai papai niam niam niam,
  papai papai kiekvienam:)..

  P.S. Ai saunuolis Arturai, ai gerai davei politikos bambizam.
  Buvo labai skanu paziuret.

  Dekui

 • Anonimas

  Pradžioje į komentuojančių paskutiniuosius komentarus.

  Nusistebėjau, – iš komentarų čia matau, kad daug žmonių dar vis žiūri TV. Net keista…
  Beveik visi čia komentuojantys pasirodo žiūri… na tai jei žiūri, tai ko ir nerodyti…
  Tai gal jau pasikeitė TV, ar kas čia atsitiko, kad žmonės vėl žiūri TV…

  Bet keisčiausia kitkas, kaip žmogus gali domėtis rubrika internete, kurioje 1000 ir daugiau kometarų būna (dirstelt pakanka – ir spaudi, kiek kojos neša… nuo tų bepročių, kokių gal ir durnių namuose nesutiktum…).

  Ir…
  Aš norėčiau dar vieno, be šio blogo, kuriame nebūtų visai kalbama apie rinkimus.
  Tai Seimo, tai savivaldybių, tai Prezidento, tai Baltarusijoje, tai Rusijoje, tai Amerikoje – be jokio perstojo, lyg jie turėtų bent menkiausią įtaką žmogaus gyvenime…

 • Anonimas

  Dar, komentarų skaičius didelis, ba lengva jiems apie užpakaliukus ir panašiai komentuoti. O štai rimtas temas komentuoti , jaunimas ir dauguma skaitančių ,nedrįsta, labai jau intelektualūs etatiniai komentatoriai. O skaito rimtus portalus arba nors domisi daug jaunimo ir bendrai nemėgstančių rašinėti.
  Tad nereikia jau taip kategoriškai viso jaunimo smerkti.

 • Anonimas

  Su malonumu vakar žiūrėjau Versijas, labai patiko kaip ponas Račas argumentuotai atrėminėjo oponentus. Bravo!

 • Anonimas

  ka cia ir bekalbet kai per visus lietuviskus kanalus isvien parnucha eina?apie idomia dokumentika isvis nera kalbos,tai ko jus norit is runkeliu?

 • Anonimas

  puikiai tv laidoje „padiskutavote“ su zuoko ginklanešiu. beje, jo kalbėsena labai primena humoro laidų herojų Saulėną. Ko gero ir mentalitetas panašus. be reikalo, Artūrai, neinate „į politiką“, todėl ten ir tarpsta visokie šilgaliai, donaldos ir baukutės.

 • Anonimas

  Alfredui.
  Dažnai susiduriu su kaimo gaspadoriais.
  Tai žmonės susigaudo.
  Kas kita miesto inteligentija – iš tiesų, kaip sakote runkeliai.
  Tad gal tas pavadinimas „runkeliai“ žmones klaidina – automatiškai negalvojama, kad taikoma miesto inteligentijai.
  O apie tuos prasigėrusius – tai jų vienodai ir vienur, ir kitur. Gal būt lengviau pijokus panaudoja kaime (žinau tikrą faktą, kai prasigėręs kumetynas (na prie dvarų, ankstesniuose kumetynuose), dabar praktiškai pijokėliai išlikėę tik…) Kėdainių raj. „prabalsavo“ už butelius – galima buvo suprasti iš kokios piniginės jie buvo nupirkti).
  O šiaip, jau gerokai prieš rinkimus žinojome, kad kaimas už Valsiečių partiją nebelasuos. Tai buvo labai aišku dar iki rinkimų (kaip ir 1992 m. rudenį – kad už VL žmonės nebalsuos).
  Atvirkščiai, miestas po rinkimų buvo nustebęs, kad pvz. Kaunas net į pakaunę sulindo…
  Taigi, gal vertėtų pakesiti tą žodį „runkeliai“, gal – į „docentai“.

 • Anonimas

  to A.G.
  Runkeliai nebutinai yra kaimo zmones,mano galva runkeliai tai tie kurie be visokiu sou ir skandalu laideliu nieko daugiau neziuri.valinsko elektoratas kitaip sakant.baisiausia kad lietuvoje formuojamas toks sluoksnis kuris nieko apart nuogybiu nesupranta,todel kalbos apie ekonomika ar valstybes valdyma jiems tamsus miskas.

  • Anonimas

   Runkeliai yra Mariampolės runkelių augintojai. Kai Paksas II buvo premjeru, jie blokavo traktoriais kelius dėl kažko protestuodami. Tada Paksas II liepė policijai patraukti tuos runkelius nuo kelio. Vėliau Vilkaitis išpopuliarino runkelio personažą valinkiškame dviratyje.Dabar Mazūronis sėkmingai tą žodį leidžia į apyvartą, užmiršęs jo prigimtį ir vartodamas kiek per plačiai.

 • Anonimas

  Rašė tekstą tai matyt mergina ir nesupranta, kaip galima ant šiknikės ar papukų nepaspausti kai nėra ką darbe ką veikti :) dirbantys žmonės neskaito alfų, delfių ir t.t. nėr tam laiko + yra geresnių naujienų šaltinių :) pvz cnn.com

 • Anonimas

  Silgalis jau ne pirma karta juokina zmones su savo komentarais. O as galvojau, kad pas liberalus rimtesni zmones sueje.

 • Anonimas

  Laidos nežiūrėjau. Nesistebiu, kad reitingus „jama“ užpakaliniai ir buferiniai. sutinku, kad tai žiniasklaidos, ir visų pirma TV, „nuopelnas“.
  Dar vienas pastebėjimas – nėra edukacinio darbo su „runkeliais“, nepilnamečiais, beraščiais, „menkai išsilavinusiu rajonų jaunimu“ (atsiprašau už nenormalias vienarūšes sakinio dalis)ir visais kitais Valinsko TV laidų dalyvių, šeimos narių, draugelių ir t.t. rinkėjais.
  Kažkada vertėjavau skandinavų dėstytojų mokymuose darbininkams ir stebėjausi, kodėl taip primityviai dėstoma. Kai paklausiau, atsakė – jie menkai išsilavinę, jiems reikia ne žodžių, o vaizdų – schemų, paveiksliukų, piešinukų. Jokiu būdu nieko nerašyti. Tokie žmonės, kaip mokiniai, yra puikūs, kad ir menko išsilavinimo, bet jų suvokimas – vaizdinis.
  Išvada – „vaizdzialis“ yra viskas, protingi argumentai – beveik beverčiai didžiajai daliai žmonių. Deja…
  (O ar žinote neraštingumo rodiklį Lietuvoje? Regis, skelbtas 2008 m. – gaila, neatsimenu, bet skaičiai buvo pritrenkiantys.)

 • Anonimas

  Pažiūrėjau ir aš laidą archyve. Man rodos tas Artūro karštumas buvo kiek nemandagus, o Valatka – iškalbus lapinas, kaip ir visada. Labiau atvirai, protingai ir išlaikytai kalbėjo konservatorius, maloniai nustebino. Bet pati laidos eiga geresnė, nei kartais matydavau seniau, atrodė neprastai. Tikra diskusija tikrais politikos, valstybės valdymo klausimais.

 • Tai kas ivyko laidoje tik dar patvirtina, kad politiku kalbos – vejo malimas. Tai turi viena diena baigtis. Tik nevisiems pilieciams, tai idomu. Kol nepaliecia paciu. Siais laikais visuomeneje vyrauja apatiskumas ir bejegiskumas. Daug kas galvoja, kad bus turtinguju tarpe. Bet turtingieji turteja kitu sakaita, tuo didindami vargingiau gyvenanciu skaiciu. Dabar daugeliui idomiai ziureti i nuogybes. Taciau negalvoja , ka veiks po keleto metu. Gal tik bus galvojama, kaip pavalgyti ir itikti ponui.

 • Anonimas

  Galvojau man vienam tai 5 akis krito… Džiugu kad klydau.

 • Anonimas

  O aš nesuprantu, kodėl reikia „click’ų“! Tai juk aklai iš amerikonų nusikopijuotas visuomenės bukinimo mechanizmas. Kam normaliam žmogui ar jaunuoliui žinoti kokia Brinės krūtų apimtis ar Pamelos makšties PH? PVM nuo PMS (Protingų Minčių Sindromas) neskiria, o tokiais kliedesiais galvos apkraunamos. Ir aš kaltinu tokią žiniasklaidą, taip prisidedančią prie mūsų kultūros ir pasaulėjautos beatodairiško naikinimo!

  Pagarbiai,
  MB

 • Citata: „dabar žmogus supranti, kad kalbėti apie ideologijas, mokesčius ir reformas iš esmės bergždžias dalykas…“
  Bet argi tai naujiena? As su sia liudna tikrove susitaikes jau senokai. Beje, yra dar ir paguodzianciu minciu: nera jau tokia apolitiska musu visuomene. Tik ji pavargo nuo vienas kitam priestaraujanciu saltiniu. Tad internetas tapo labiau restoranu nei biblioteka. Visi spraudziasi prie scenos, o ne prie lentynu.