Krizė? Tik ne Seime…

Įspūdis toks, kad Seimo kanceliarijoje liko nepanaudotų lėšų (gal nuo naujos salės statybos). Ir atsirado žmonių, kurie jau nebegalės keliauti už mokesčių mokėtojų pinigus. Tai dar bent paskutinį kartą…

Seimo valdybos sprendimai dėl Seimo narių komandiruočių (per keturias pastarąsias dienas)

 • Seimo valdyba komandiravo Seimo narę Jadvygą Zinkevičiūtę į Briuselį (Belgijos Karalystė). Spalio 28–30 dienomis J.Zinkevičiūtė  dalyvaus konferencijoje „ES, Afrika ir Kinija: trišalio bendradarbiavimo galimybės ir iššūkiai“.

 •  Seimo valdyba komandiravo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininką Virginijų Domarką ir Seimo narį Raimondą Šukį į Vašingtoną (Jungtinės Amerikos Valstijos) 2008 m. spalio 30 – lapkričio 7 dienomis. Parlamentarai kartu su ESBO Parlamentinės Asamblėjos delegacija stebės JAV prezidento rinkimus.

 • Seimo valdyba komandiravo Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojus Petrą Auštrevičių, Mariją Aušrinę Pavilionienę ir Zitą Žvikienę, Žmogaus teisių komiteto pirmininką, Europos reikalų komiteto narį Arminą Lydeką į Paryžių (Prancūzijos Respublika) lapkričio 2–4 dienomis dalyvauti Europos Sąjungos valstybių narių parlamentų Europos reikalų komitetų konferencijos (COSAC) posėdžiuose.

  Konferencijos darbotvarkėje numatyti klausimai: Prancūzijos pirmininkavimas Europos Sąjungai; energetinis saugumas ir Europos Sąjunga; Subsidiarumo patikros dėl pasiūlymo dėl direktyvos, kuria įgyvendinamas vienodo požiūrio į asmenis, nepaisant jų religijos ar tikėjimo, negalios, amžiaus ar seksualinės orientacijos, principas. 

 • Seimo valdyba komandiravo Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininką Viktorą Rinkevičių, komiteto narius Virginiją Baltraitienę, Joną Juozapaitį ir Kazį Starkevičių į Briuselį (Belgijos Karalystė) lapkričio 3–4 dienomis dalyvauti Europos Parlamento ir Europos Sąjungos valstybių narių parlamentų žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetų susitikime.

  Planuojama aptarti klausimus dėl ES bendrosios žemės ūkio politikos perspektyvos po 2013 m. ir dėl Europos žemės ūkio vaidmens atsižvelgiant į pasaulio maisto saugą. 

 • Seimo valdyba komandiravo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininką Algirdą Sysą ir Seimo narę Aldoną Staponkienę į Ženevą (Šveicarijos Konfederacija) lapkričio 2–6 dienomis dalyvauti konferencijoje „Visuotinei žmogaus teisių deklaracijai – šešiasdešimt: laimėjimai ir iššūkiai“.

  Konferencijoje bus diskutuojama, kaip žmogaus teisių sprendimus suderinti kovojant prieš nusikalstamumą ir terorizmą, kaip įgyvendinti ekonomines, socialines ir kultūrines teises globalinėmis sąlygomis, aptariamas parlamentų įtraukimas į tarptautines žmogaus teisių struktūras ir kiti klausimai. 

 • Seimo valdyba komandiravo Seimo Pirmininko pavaduotoją Alfredą Pekeliūną, Ekonomikos komiteto pirmininkę Birutę Vėsaitę, Kaimo reikalų komiteto pirmininką Viktorą Rinkevičių, Seimo narius Kęstutį Glavecką ir Kazį Starkevičių į Budapeštą (Vengrijos Respublika) lapkričio 6–9 dienomis dalyvauti tarptautinėje konferencijoje atsinaujinančių energijos išteklių ir energijos efektyvumo klausimais.

  Europos forumo dėl atsinaujinančių energijos šaltinių (EUFORES) rengiamoje tarptautinėje konferencijoje planuojama aptarti klausimus dėl Europos atsinaujinančių energijos išteklių ateities ir dėl energijos naudojimo efektyvumo Europoje. 

 •  Seimo valdyba komandiravo Seimo narį Skirmantą Pabedinską į Tbilisį ir Batumį (Gruzija). Parlamentaras spalio 31 – lapkričio 5 dienomis stebės rinkimus į Adžarijos Autonominės Respublikos Aukščiausiąją Tarybą.

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Nieko naujo.Taip buvo,yra ir bus.Tebeegzistuoja sovietinis principas:skirtus pinigus reikia įsisavinti(nepainioti su ES ir kt.užsienio fondų skiriamais pinigais,juos panaudoti – privalu).Jeigu šiais metais susidarytų ekonomija,tai ateinantiems gautum atitinkamai mažiau.Kas būtų nemalonu,ypač krizės sąlygomis,todėl bematant dingsta visi prieštaravimai tarp partijų ir frakcijų -važiuoja visi vieningai.O reikia ar nereikia – klausimas dešimtas.Pažiūrėsim,kaip Valinskas čia tvarkysis:manau,kelionių bus dar daugiau – vien Karalius kiek prikeliaus.

 • Anonimas

  Labai stipri analizė. Labai.
  Tik ir lieka neaišku, ar Seimo narai iš viso niekur nosies neturi kišti ar kaip.
  Pavyzdžiui komiteto nariai turi ar neturi dalyvauti ES komitetų susitikime?
  Turbūt neturi, mes gi už visus gudresni.

 • Anonimas

  Klausimas ko gero ne „turi“ ar „neturi“, o „būtina“ ar „nebūtina“.

 • Anonimas

  Ka jus, vyrai, cia paistot? Kur tai matyta: atsisakyti uz svetimus pinigus po pasauli pasivazineti? Seimunai saves negerbti pradetu, jei to atsisakytu…

 • Na štai, mielas Artūrai, džiaugiuosi ir pritariu Jums šykart. Turizmas – dabartinių seimūnų pamėgta sporto šaka su minimaliais dividentais. Apie tai ir kalbėjau spalio 29 – ąją, 3.13 popiet. O Jūs tada “ …Prioritetai yra visai kiti: mokesčių sistema (nekilnojamojo turto mokestis, gyventojų pajamų mokesčio struktūra, įmokos Sodrai, pelno mokestis (jį reikia didinti), dividendų ir pajamų gaunamų pagal autorines sutartis teisingas apmokestinimas. PVM lengvatos (ar tikrai už šildymą ir net vaistus visi daug uždirbantys turi mokėti mažiau?), namų renovavimas, alternatyvi energija ir jos plėtra. Sveikatos apsaugos sektorius ir mažų miestelių ligoninių problema, mokyklų finansavimas, popamokinės veiklos finansavimas, aukštosios mokyklos ir universitetų statusas. Nekalbant jau apie Leo LT… …“. Nusileiskit ant žemės. Iš ko renovuosit, iš ko finansuosit ? Kam tas rūpi ? Daug smagiau Obamos rinkimus stebėti gyvai, ką gali žinoti, gal kada iš Amerikos atsiūs dar vieną prezidentą – afroamerikietį, ir patirtis taps neįkainuojama …

 • Anonimas

  Virgi – tiesiog puiku.Ir Jūs nuoširdžiai tikit,kad naujajame seime sumažės užsienio kelionių?Šventas naivumas.Nepamirškit,kad dienpinigiai už keliones taip pat storina piniginę,o ir paspoksoti į laukinius gyvūnus kur nors Zanzibare galėsi tik kartą gyvenime,būtent tapęs seimo nariu.