Citata #356 Finansų ministrė I.Šimonytė klasifikuoja krizes

Finansų ministrė I.Šimonytė svarstant 2011 metų biudžeto projektą Seime atsako į J.Ramono klausimą apie tai, kada Lietuvoje baigsis krizė:

Yra ekonominė krizė, yra finansų krizė ir yra smegenų krizė. Dėl pirmųjų dviejų pabaigos esu pakankamai optimistiška…

(22 balsų, vidurkis: 4,45 iš 5)
Loading...
 • belekas

  Žiurėjau tiesiogiai, kaip J.Ramonas paklausė, taip I.Šimonytė atsakė, neblogas jumoro jausmas pas ministre:)

 • Siaip, tai kiek i ja beziureciau – nu maladec ji yra.

 • Fredis*

  I.Šimonytė opoziciją veikia demoralizuojančiai.
  Kiekvienos vyriausybės puošmena būtų tokia ministrė.

  • mdxacuk

   Ministrės nepakankamai įtaigus įvaizdis. Pasigendu juodų aulinių batų virš kelių ir odinio bizūno. Nepakenktų ir kelios išraiškingos tatuiruotės.

 • Viktoras

  Ar tik Lietuvai nereikia 3M projekto (GRYBAUSKAITE, DEGUTIENE, ŠIMONYTE)? :)

 • Skaitytojas

  išskyrus vieną bėda – tarp valdančiųjų smegenų krizės problema ne mažiau aktuali nei populistinėje opozicijos stovykloje.

  Dar būdami opozicijoje konservatoriai gi aktyviai ragino valdžiusius socdemus dar daugiau didinti biudžetininkų algas, pensijas bei motinystės išmokas + atostogas; 2008 m. pradžioje stoję prie vairo gelbėti šalį nuo krizės patys išgrūdo smulkiausią verslą (patentininkus) į šešėlį; Patys pagilino biudžeto deficitą dėl tuščių ambicijų brangiai skolindamiesi ne iš TVF; Patys priveisė registruotų bedarbių, nors iš jų PSD negavo, o atvirkščiai – vien pašalpų bei lengvatų prašymus; Patys prisižadėję susimovė su keliomis ekonominėmis programomis (renovacijos, „Saulėlydis“, nauja atominė); Patys sugriovė -pasitikėjimą vyriausybe ir TSLK, į priešininkų stovyklas išvaikydamin net gana ištikimus savo šalininkus; Patys paleido sparnuotų frazių apie tai, kaip valstybės tarnyboje 5000 Lt neuždirba tik idijotai ar vagys, kaip vadovėliai rašys apie šokį išmintingą valdymą ir t.t.

  O visą tą užvirtą košę srėbti tenka žmonėms praktikams, pirmiausia ministrei I.Šimonytei, kuri šiandien biudžeto planą Seime nuo politinių kretinų apgynė stebėtinai profesionaliai ir šauniai.

  Žinoma, ne visi sutiks, tokia mano asmeninė nomonė.

  • kariunas13

   Jo ragino kai socdemai slėpė būklę ekonomikos kad yra drastiškas kitimas BVP nuo 8% iki 0.4 % pats dar ministras prisipažino

 • andriuz

  Komentaras pašalintas A.R.

 • aušra maldeikiene

  Labai gerbiu Šimonytę. Ir jumoro jausmas kaip sveiko žmogaus, ir niekada nėra nusikalbėjusi.

 • As ir gerbiu Simonyte, snapsas atpigs po nauju. Snapsa atpiginusi partija turi laimet rinkimus . Sveikas kareivis.

  • Skaitytojas

   Dievo pabijotum – dėl šnapso nei I.Šimonytė, net A.Kubilius niekuo dėti. SEIMAS PINIGINA ARIELKĄ, ilgina prekybos ja valandas. Tad išeina, kas šis „pajacų“ Seimas pasmerktas būti perrinktas???

   • stogas

    aplinka kalta

   • stogas

    Skaitytojas,
    ponas Kubilius- konservatoriu vadas ir ministras pirmininkas ir jis nieko detas :) O tai tas seimas is kurios partijos ir kas juom vadovauja. I sveikata, geriam !

    • Skaitytojas

     Tikrai nesu A.Kubiliaus gerbėjas, bet nesutinku, kad derėtų užsipulti žmogų, kai jis asmeniškai pasisakė prieš „girto akcizo“ mažinimą. Ir valdantieji balsavo mažinti akcizą alkoholiui siekiant ne girdyti tautą, o mažinti arielkos kainą ir tokiu būdu kontrabandą iš kaimynų slavų. Dabar laikas parodys, ar planas pasiteisins.

     • Skaitytojau,
      Maza pasisakyti prie ijungtu Tv kameru. Jis turejo , kaip krikscionis, uzdrausti partijos sebramas ir koolicijai balsuoti uz snapso atpinginima, o dabar kas gavosi, pasnekejo pats su savimi prie ijungtos kameros ir balalaika.Lakit broliai , busit laimingi.

    • Žigis

     Stogai, pažiūrėkite į balsavimo rezultatus. Visi TS-LKD parlamentarai balsavo prieš. Kitos koalicijos partijos pačios priima sprendimus
     http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-10199

 • Aras

  Įdomu, kaip jos karjera klostysis po dviejų metų, kai Kubilius ir konservatoriai nuguls politinio archyvo dulkėse?

  • Valentinas

   Arai, archyvo dulkėse nugulsi tu. Tik ar reikia Lietuvai tokių personažų atminčiai?

  • Skaitytojas

   Net stebėtina, kaip konservatoriai daro viską, kad prakištų artimiausius rinkimus, tad dauguma jų iš tikro atguls į polit. archyvo dulkes.

   Tada ateis naujieji (tikėtina – socdemai su TT ir Darbo partija) ir prasidėjusi politekonominė nesąmonė tęsis toliau.

   Nauji savivaldybių Tarybų nariai bei kiti seimūnai toliau taškys biudžeto pinigus, nes ir nauja finansų ministrė niekaip nesugebės jiems išaiškinti, iš kur biudžete pinigai gaunami.

   Nes pati mūsų politinė sistema ydinga. Deputatai dirba ne Lietuvai, o savo įvaizdžiui + rinkėjų įgeidžiams (kai kurie neužmiršdami ir savęs).

 • nerijus

  Apie Šimonytę net maigyklė nenori rašyti…

 • aidas

  Faina ji ;)

 • Ogis@Co

  Simonyte gal ir sublizga epizoduose, ypac kai turi reikalu su aiskiai „tupais“ seimo veikejais, taciau reikia ziureti rezultatu.
  O rezultatai tokie – astronomine skola ir taip ir nesusideliojusi mokesciu politika. Na nera pas mus mokesciu sistemos, nors tu ka.
  O, manyciau, tai tiesioginis ministres darbas. Juk vadas tai ji, ne as.

  • mielas Ogi&Co, nepykite, bet kalbate kaip koks J.Ramonas…:) Na, kuo čia dėta I.Šimonytė ir valstybės skola? Kuri, beje, nėra jau tokia astronominė. Ką, jūsų nuomone, reikėjo daryti? Nesiskolinti ir nemokėti pensijų? Ar nesiskolinti ir nemokyti algų valstybės tarnautojams? O gal nesiskolinti ir nefinansuoti švietimo ar medicinos paslaugų? Būtų įdomu išgirsti konkrečius pasiūlymus.

   Be to, kalbant apie I.Šimonytę, ji yra ministrė, tai yra, vykdomoji valdžia. Sprendimus dėl mokesčių priima, jei dar nežinojote, Seimas, tai yra, įstatymų leidžiamoji valdžia. Ministrės uždavinys yra garantuti, kad būtų surenkama tai, ką nustato ir patvirtina Seimas. Žiūrint į šių metų rezultatus, tai daryti jai visai neblogai sekasi.

   • sigitas

    Komentaras pašalintas A.R.

    • Valentinas

     Per daug gerai galvoji apie Arą…

     • Aras

      Ką jis apie mane rašė? :o

     • Valentinas

      Rašė kad tu turi šansų suprasti…gal.

    • Ogis@Co

     Sigitai,
     nelabai as zinau, kas ta tokia Respublikine grupe… gal cia kokie valstybininkai? Tai ir ju propaganda manes turbut neveikia, nes nezinau, kas ten ka rasineja…

     Arturui noreciau atsakyti taip – kalbate kaip koks valdininkas, kuris graziai nuosekliai desto, kodel pas mus niekas uz nieka neatsakingas. Net finansu ministerija uz valstybes finansu bukle ir biudzeto pajamu pagrinda, t.y. mokescius. :)
     Kam tada turetu rupet – rupuleviciu seimynai?

     • mielas Ogi, nereikia man pripaišyti tai, ko nesakiau. Gal paskaitykite dar kartą, ką rašiau.

     • Skaitytojas

      Artūras teisus, reikia skirti funkcijas.

      Politkieriai Seime nubalsuoja pvz. socialinės išlaidas sumažinti (bedarbiai juk patys kalti, kad nesusiranda darbo, tiems tinginiams užteks), o štai mūsų gynyba šlubuoja, – jiems asignavimus 2011 m. didinsime 50 milijonų. O tada finansų ministrei nurodoma tuos pinigus surasti.

      Kadangi pinigai iš tikro ne grybai, po medžiais neauga, ministrė SIŪLO biudžeto skylę užkišti mažinant biudžeto išlaidas, didinant mokesčius arba skolinantis.

      Tada politikai vėl priima sprendimą.

   • Skaitytojas

    taip, I.Šimonytė nusipelno ne kritikos, o padėkos.

    Bet trigrašį kišu norėdamas suabejoti, ar tikrai Lietuvos užsienio skola nedidelė?

    Pirma, šalies skola – dar viena statistinė apgaulė. Priimta ją lyginti su BVP, kukliai nutylint, jog BVP NĖRA biudžeto nuosdavybė, kad į biudžetą krenta tik mokesčiai nuo BVP, tad realiai skola kelis kartus didesnė nei skelbiami procentai.

    Tad žmogus, skolingas metų PAJAMAS laikomas bankrotu, o valstybė – ne. Nes alstybė patikimesnė, niekada nebankrutuoja?

    Šitame prasiskolinusiame Vakarų pasaulyje jau tapo norma, kad valstybės skolos siekia BVP bent 60% (tik juokinga skaityti, kap visi skolingi vieni kitiems :). Dabar Lietuvos skola – „tik“ apie 40%, bet, kas žymiai pavijingiau, toliau auga kosminiu greičiu.

    40 % skola būtų nedaug, jei nežinotume, kad Argentina 2000-aisiais bankrutavo turėdama maždaug 60% nuo BVP skolą.

    Leisiu sau priminti, kad Lietuva laikoma gana rizikinga šalimi. Be išvedžiojimų — paskolų Lietuvai 7-10% palūkanos tai byloja daugiau nei reitingai ir žodžiai.

    • Skaitytojas

     išcenzūruokit ir šitą komentartą, Mr.Račai. Nes tamstai, konservatorių šalininkui, tai labai nemaloni tiesa.

     • mielas Skaitytojau, kai kurių komentatorių rašomas nesąmones palieku istorijai. Šiam komentarui tai irgi tinka.

     • giedrius

      O koncervatoriams atrodo, kas Račas jų priešas …

    • mielas Skaitytojau, man patinka kai žmonės atsiskleidžia. Tai yra, kai parodo savo visišką neišmanymą.

     Kaip tamsta kad parodėte šiuo konkrečiu atveju (ir kaip kažkada parodė R.Grinevičiūtė vienoje televizijos laidoje). Nes teigti, kad žmogus, skolingas metų pajamas yra bankrutuojantis, gali tik visiškas neišmanėlis. Ne jei taip būtų, pavyzdžiui, aš šiandien būčiau maždaug du kartus banrutavęs, o prieš penekrius metus šis rodiklis gal būtų viršijęs ir tris kartus.

     Atsiprašau už atvirumą.

     Bet paklausykite geranoriško patarimo: kai ko nors nežinote, geriau išmintingai tylėkite. Ta prasme, neišsiduokite. Ir pasiskaitykite, ką šiame tinklaraštyje rašo kiti. Pamažu gal ką nors imsite suprasti.

     • Skaitytojas

      pripažinčiau, kad tiesa per vidurį. Valstybė ar žmogus, skolingas metų-kelerių pajamas ne bankrotas, jei nesikeis makroekonominė situacija, apie kurią, beje, niekas nekalba. Net užmiršo šį potencialų pavojų.

      Norėčiau pasikalbėti su Jumis, jei netektumėte savo solidaus darbo. Kaip šiandien visai kitaip kalba tūkstančiai tautiečių, turėję 2000-3000Lt algą, iš kurios gerą pusę mokėjo bankui už paskolas. Dauguma jų šiandien ne bedarbiai (!), bet su 1000Lt alga jie kas – ne banktotai?

      Aš gal pernelyg pesimistas, bet matau, jog Vakarų pasaulio ekonomika ir pagrindinis jos variklis – vartojimas ir toliau gyvi tik skatinami pinigų emisija. Jau ir Europa PIIGS’us gelbėja spaudintais eurais. Kinija trumpam išsisuko metusi lėšas į infrastruktūrą, kažin, kur ji greit dės savo eksportą, tik kuriuo ir gyva, gyvenime neturėjusi vartojimo (except kinus, dirbančiuosius su Vakarais).

      Pažiūrėsim, kas bus jei plūstels antra krizės banga. Duokdie, aš neteisus.

     • mielas Skaitytojau, galiu tik pastebėti, kad neklausote mano geranoriško patarimo…:)

     • Skaitytojas

      OK, einu skaityti. Gal rasiu atsakymą, kas yra tikrasis bankrotas, nes kai paskolos viršija įkeisto turto realią vertę, o skolininkas nebeturi galimybės vykdyti įsipareigojimų kreditoriui, tai tikriausia dar ne bankrotas, o nuotyykis.

   • filosoffas

    Teorinis sprendimas būtu nemokėti palūkanų už valstybės skolą, o mokėti pensijas. Bankrotas irgi yra sprendimas. Islandai išgyveno išgyventume ir mes…

  • Aras

   Įdomiai šiandien G. Vagnorius per BTV kalbėjo: jo skaičiavimais, padidinus minimalią algą nuo 800 Lt. iki 900 Lt. papildomai pajamomis galima surinkti 300 milijonų litų. Tai yra paprastas neskausmingas būdas pensijų kompensavimui.
   Tada kokia papildomas pajamas galima būtų surinkti įvedus progresinius mokesčius? :o

   • Valentinas

    Arai, tai tu esi toks todėl, kad klausai Vagnoriaus? Tai gal tada tai ne tavo kaltė.

    • Aras

     Aš bandžiau patikrinti G. Vagnoriaus tvirtinimus ir gaunu, jog minimumą kilstelėjus iki 900Lt. į valstybės kasą pelno mokesčiu, plius – socialinio draudimo mokesčiu nubyra 60Lt per mėnesį daugiau. Nelabai aišku tik, kiek minimumą gaunančių yra ir ką dar šis pakeitimas paliestų, bet valstybinė kasa iš tiesų pasipildo šimtais miljonų per metus labiau.

     • romas

      Arai siūlau daugiau pirkti įvairių prekių. Jei neturi pinigų – pasiskolink. Taip pasielgtų visi TirT bei krikščionių atstovai, valstybė surinktų daugiau PVM ir turėtų iš ko kompensuoti pensijas. Dar ir verslas atsigautų. O tai garantuotų dar daugiau mokesčių į valstybės kasą.

     • Skaitytojas

      nemačiau, bet G.Vagnorius visiškai teisus. Pakėlus minimalų darbo užmokestį, teoriškai turėtų iš karto padidėti dirbančiųjų sumokami mokesčiai.

      Tačiau esant šiandieninei ekonominei sutuacijai, vos beišgyvenančios įmonės nepakeltų dar padidėjusių sąnaudų ir reaguotų dalį žmonių atleisdamos, dėl ko mažėtų dirbančiųjų. Reiškia, tikriausiai mažėtų įplaukos į biudžetą, negana to, augtų socialinės išlaidos. Apie tai G.Vagnorius tikriausiai nekalbėjo, a?

   • mdxacuk

    Progresiniai mokesčiai atkrinta, nes mokesčių didinimo niekas nemėgsta. O algų didinimą mėgsta visi. Tai gal minimalią algą padidint iki 2000? Ir pensijoms užteks su kaupu, ir algom visi džiaugsis. Dar po metų algą reikia padidinti iki 5000 ir pasibaigs visos emigracijos. Nereikės verkti, kad nebeliko kam uždirbti pensijas.

    • Aras

     Beje, į panašų BTV vedėjos blondinės klausimą G. Vagnorius atsakė, kad nereikia perlenkti lazdos. Ir, atrodo, A. Maldeikienė yra sakiusi, „kad jei verslas klykia jog bankrutuos dėl reikalavimo didinti min. atlyginimą šimtu litų“, tai joks ten ne verslas ir tegul sau bankrutuoja.
     O dėl progresinių mokesčių, tai K. Girnius ir R. Lazutka, ir dar kažkuris ten iš TV ekranų porino, jog su džiaugsmu mokėtų didesnius mokesčius. K. Girnius tai stačiai piktinosi, – jam, augusiam užsienyje, tokius mažus mokesčius stačiai gėda mokėti.

     • romas

      Vagnorius yra pagarsėjęs kaip ekonomistas gyvenantis iš rentos. Galėtų BTV dar kokį nors nors gaunantį pašalpą pakalbinti.

     • mdxacuk

      Tegul moka. Kas jam neleidžia.

      SODROS mokesčiai iš viso neriboti, gali savanoriškai apsidraust ir mokėt kiek tik užsimanysi. Įmokos neribotos, ribotos tik pensijos paskui.

      O jei jam norisi ir GPM pasididint, tai tegu deklaruoja daugiau ir mokės daugiau. Čia nors ir šiokia tokia apgavystė išeis, bet už permokas baudų nėra, tik už nepriemokas.

     • Skaitytojas

      politikas Vagnorius galėjo pasakyti ką tik nori, bet užmuškit netikiu, kad ekonomistė pasakytų, jog „tegul dėl papildomų šimto litų bakrutuoja, anoks čia verslas“.

      „Naktinių reformų“ autoriai 2008 m. skeptiškai sutiko ekonomistų argumentą, kad smulkiausiems verslininkams (individuali veikla) ženklus mokesčių didinimas turės tragiškas pasekmes.

      Bet valdantieji tik juokėsi. „Anoks čia ir verslas kioske ar pagal laikraščio skelbimą, tegul bankrutuoja“.

      Ir ką gi, skaičiau, kad verslo liudijimų pernai nupirkta net kone 3k. mažiau nei 2008m. — smulkieji lyg kirminai sulindo į šešėlį, kur gaudami nedideles pajamas dar smagiai naudojasi ir valstybės socialine parama.

      Kai ketvirtis (kai kas sako, jog dar daugiau) ekonomikos staigiai atsidūrė šešėlyje, valdžia kažkodėl nebesijuokia.
      Girdėjot naujierną — „patentininkams“ nuo 2011m. mažinamas GPM nuo 15 iki 5%!

 • Valentinas

  Šiaip,kai fantazuoju apie Lidą, tai galvoje stovi Šimonytės vaizdas. Tokia moteris,kad norisi iš karto pasiduoti ir reikalauti, kad mane nubaustų :)

  • Skaitytojas

   Komentaras pašalintas A.R.

   • Skaitytojas

    Unter anderem, po žodžio „pašalintas“ užmiršote padėti tašką ar kablelį.

 • Kestas

  Pats laikas visiems politikams vynioti viską į vatą. Pasakė ministrė ir iškart viskas aišku :)
  Patinka man toks tiesumas.

 • Kestas

  p.s. Ups. turėjau galvoje – „baigti vynioti viską į vatą“ :-)

 • a

  jei del pigaus snapso po nauju ir simonytes nuopelnu tai sita tema klausiau laida ziniu radijas,apie tai kad lietuva ar ne pirmauja nuzudymu skaiciumi europoi,komisaras kazkoks rexas pranese kad is 160 zudiku 150 buvo girti,tai cia tik nuzudimai apie suzalojimus savizudybes vagystes ir kita kalbos nebuvo,bet panasu jei lietuviai nustotu gert galima butu paleist policija ir prokuratura,tai va ir spreskim ar norim toliau gert :)

 • a

  o simonyte tai isvis neeiinis zmogus kaip nesuksi tokia kose socdemine iskabino.

 • praeinant

  «Yra ekonominė krizė »

  Visiški vėjai…:)
  Ekonomika tai esmėj suktinis apie paslaugos, prekes ir vartojimą… ir ką yra jau pas mumi jų totalus perteklius, keisis to paradigma…:) …deja…
  Krizė (sen. gr. Krisis – „posūkio vieta; sprendimas“) abstrakčiu požiūriu, tai yra sistemos patekimas į būseną, gresiančią jos pačios struktūriniam stabilumui. Viki

  Na, o jei jau yra toks blūūdas kai visko trūksta, o bedarbių trečdalis milijono, tai šis savo esmi yra tik valdymo krizė (ne ek. pertekliaus, ar ek. poreikių kitimo fazė)…
  Nu, ne kožna puiki Balbieriškio buhalterė gali būti puikia ministre, nu jomis „reikalavimai“ kiek skirtingi… žinoma jei už aiškią gairę priimti, kad ministrai labiau įtakoja valstybės valdymą, nei mažo uabelio buhalterė…
  Nu, vat kai nėra elementaraus padorumo/saviindikacijos pas esančius prie „aukščiausiojo lovio“, kai pastoviai sakoma kad yra mistinė ekonomikos krizė, o ne – tik valdymo grandies krizė, kai tuom nuo SAVĘS (t.y. nuo valdytojų) NUMETAMA atsakomybe ir t.t. – tai ir gaunas „gyvulių ūkis“, o ne žmonių bendruomenė…
  Tai ir gaunas, kad prie to „lovio“ darnia šeima ir gyvena: lygiosios kiaulės, taurieji elniai, mokytos buivolės… finansiniai maitvanagiai…

 • Linas

  sprendžiant ekonomines-finansines problemas,nėra kažkokio stebuklingo sprendimo,užtikrinančio ženklų pajamų visiems padidėjimą.Čia lazda visada turi du galus,tik visi,siūlydami kažkokį atseit veiksmingą receptą,visada apie kitą galą nutyli.Čia turiu omeny siūlymą iki 900 ar dar daugiau didinti minimalų DU.Skelbti,kad toks žingsnis atneštų iki 300mln.litų papildomų pajamų – utopija,priešrinkiminis triukas.Aš asmeniškai būčiau už progresinių mokesčių ir NT mokesčio įvedimą,kaip jau daro kaimynai.Kita vertus,puikiai suprantu,kad valdantieji negali to imtis,nei tai prieštarauja jų ideologijai.Netikiu,kad to imtųsi atėję į valdžią socdemai,TT ir darbiečiai,nors prieš rinkimus,aišku,skelbsis.Čia ir yra mūsų politinės sistemos dabartinio laikotarpio yda,kai visos partijos iš esmės tarnauja oligarchiniams lobistams,finansuojantiems tas partijas,kuriems,aišku,mano siūlomi receptai nepatiktų.Keista tik,kad Latvija ir Estija jau pradėjo eiti tuo keliu,o mes,kaip beveik visose kitose srityse,velkamės uodegoj.P.S.Šimonytę,kaip finansinių reikalų profesionalę,gerbiu,tik nemanau,kad ji turėtų veltis į politinio pobūdžio diskusijas dėl smegenų krizių,už ją geriau tai daro Kubilius – čia jo duona.

  • romas

   Linai, Šimonytė yra politikė, nes yra ministrė, vyriausybės narė.

 • Linas

  vis tik esu tos nuomonės,kad ministrai,nors ir būdami politikais,turi būti savo srities profesionalais.Finansams turi vadovauti finansininkas,sveikatos apsaugai – medikas,energetikai – energetikas.Aišku,yra ir kitokių nuomonių,kaip antai:svarbu,kad būtų patyręs vadybininkas;svarbu,kad būtų savas partinis,etc.Nuo tada ir prasideda antigripinių vakcinų pirkimas ir utilizavimas,naujų AE investiciniai konkursai ir panašios utopijos.Tada jau galima ir apie smegenų krizes paistyti.

  • mdxacuk

   O kultūros ministerijai turėtų vadovauti kultūristas.

  • praeinant

   Finansams turi vadovauti finansininkas

   Bet juk gi finansų vadas nustatinėja pačias esmines finansinių „žaidimų“ taisykles, kurie tiesiogiai įtakoja politinę, socialinę, kultūrinę, etinę, demografinę ir t.t. erdves…(reiškia formuoja sprendimus ir tose erdvėse…)
   Pagal mane belekam vadovauti turi – tik realiai turintis geras bendrojo išsilavinimo žinias (virs to specializacijos/ų žinios žinoma nemažas privalumas).
   Vien finansistas (ar sveikatistas…:) ) tai kaip žinoti tik kokias penkias raides abėcėlėje ir naudojantis tik jomis bandyti parašyti romaną…:)
   Na, mano manymu, mūsų finminei katastrofiškai trūksta bendrojo išsilavinimo žinių (iš tų pačių – politinės, socialinės, kultūrinės, etinės, demografinės ir t.t. – erdvių) (specializacijos gal ir užtenka)…

   • mdxacuk

    Man tai įdomu, kaip žmonės nustato, kad kam nors kažko katastrofiškai trūksta? Gal šimonytė jūsų vaikytės draugė. O gal sugėrovė? Ar gal matėt kokius nors jos egzaminų įvertinimus? Kuo pasireiškia katastrofiškas trūkumas?

    • praeinant

     :)
     Na, aš apie realias, o ne formalias (popierius, pažymiai…) žinias žmoguje…
     Na, su realiom žiniom žmogui būtų sunku susirasti, sakykim, bent kiek priimtinas alternatyvas progresiniams, NT mokesčiams, jų racionaliajai struktūrai… tokių vietų, mažumėlę pasiknaisiojus, turbūt galima rasti n ir ne vien socialinėj plotmėj…

   • romas

    Mano durnu supratimu, demokratija yra šiek tiek stichiško valstybės valdymo forma. Kalbėjimas apie valdymo gerumą, nekalbant apie pasirinkimo gerumą, neatrodo nuoseklus. Jūs tarsi atskiriate save nuo valstybės ir darotės ne dalyviu bei neatsakingu. Net jei pozicija yra būti politiškai abejingu, tokiu reiktų būti iki galo, taip pat ir kritikuojant valdymą. Nežinau, kas yra labiau kaltas: ar Šimonytė, kad ji būk tai neišmano, ar koks nors Rudzkis, kuris nepasiūlo savo kompetencijos valstybei. Juk negalima išrinkti to, kuris net nesibalotiruoja arba negalima priimti į valstybės tarnybą to, kuris nori dirbti privačiame banke.
    Beje, sprendžiant iš tamstos pilnų nepasitenkinimo kalbų, jums irgi nekaip sekasi save realizuoti. Kodėl nesuteikiate teisės būti netobulai kompetentingiems kitiems, jei pats nesate tobulas?

    • praeinant

     Mano durnu supratimu, demokratija yra šiek tiek stichiško valstybės valdymo forma
     Mano durnu – irgi…
     Dėl to ir domiuosi – ne tuo kada stichiškai bus atrastas trumpiausias atstumas iš a i b (iš blogovės į gerovę), o kaip atrodo tas trumpiausias atstumas aplamai. Ir tai nėra apolitiška…:)
     Dėl teisės būti netobulai
     Nu, ne visada perfekcionizmas nuodėmė…:) …ypač atsakingose vietose…
     Dėl Nežinau, kas yra labiau kaltas: ar Šimonytė, kad ji būk tai neišmano, ar koks nors Rudzkis
     Esmėj tai zuikių dainos kas pasiūlo, siūlo tai idėją ir čia svarbu tik jos kokybė. Kol tokia „kruta“ idėja nesusikristalizuos sociume, nebus „šampano bonkos kamščio bum“…:)
     Dėl realizavau.
     Na, savo „medį“ aš jau pasodinau, dėl to galėčiau jau ramiai „dėti šaukštą“, nors yra ir klaidų, kurios gulės akmeniu ant mano dūšios vėl gi net kai padėsiu tą patį „šaukštą“ …:)

 • lida

  Sekantis žingsnis būtų ribojimų užimti ministro pareigas pagal profesiją įtvirtinimas įstatymuose. Vėliau – ribojimai kandidaduoti į Seimą pagal išsilavinimą, paskiau – dar ir pagal IQ.

 • Pingback: Latviai turi politiką su atsakomybe ir kiaušiais. O mes?()