Kova prieš dideles kainas: pilnaties įtaka ar permainos?

Šiandien Seimas vėl balsavo dėl maisto prekių antkainių ribojimo.

Kaip kai kurie mano kolegos sakė – tai buvo teisingas karas prieš „Maximas“…

Deja, karas pralaimėtas.

Beveik vienbalsiai, tai yra. lygiai taip pat, kaip ir buvo pradėtas.

81 balsas už antkainių ribojimą 2009 metų kovo 17 dieną.

63 balsai prieš antkainių ribojimą 2009 metų balandžio 14 dieną.

Yapč gražiai atrodo valdančiosios koalicijos balsavimas: abeji liberalai prieš mėnesį vieningai balsavo „už“, šiandien – vieningai – „prieš“.

A.Valinkso vardo judėjimas – prieš mėnesį 14 „už“, 1 – „prieš“, šiandien – 10 „už“, 2 – „prieš“.

Konservatoriai prieš mėnesį – visi balsavę 28 „už“, šiandien – 24 „už“, 2 „prieš“, 4 – susilaikė.

Ir ką gali po to pasakyti…

Nebent tik į dangų pažiūrėti ir pagalvoti, kad gal pilnatis lemtingos įtakos balsavimui turi…

Nors gal permainų koalicija reiškia permainas kas mėnesį?…

(1 balsų, vidurkis: 1,00 iš 5)
Loading...
 • Vasia

  Vyrai gere vyrai gers, o kai zeme apsivers, vyrai permainas paskelbs. Cia kaip su svietimo reformomis, kas kadencija ir kas metai vis po nauja reforma… As baigiau mokykla pries 12 metu, dar nebuvo nei metu, kad nebutu daromos reformos.

 • Tikrai

  Labiausiai patiko paaiškinimas, kad maisto antkainių ribojimas labiausiai pakenks konkurencijai. Paaiškinkit man, kvaileliui, (apvažiavusiam daugybę šalių) kur ta konkurencija Lietuvoje. Aš tikrai nesugebu jos rasti. Būsiu labai dėkingas. O dėl „pilnaties“ pilnai pritariu. Tikrai pagal priimtus sprendimus galima spręsti apie mėnulio fazę. Tai taip pat tikra, kaip ir išvažiavus į Vilniaus gatves, pagal važiavimo kultūrą tiksliai gali nustatyti mėnulio fazę.

 • Aš apie konkurenciją patylėsiu… Gerai, galėjo neriboti antkainių, bet, mano supratimu, nesustabdė ir lentynų, akcijų mokesčių. Dirbau Maximoje ir žinau kokie karai būdavo dėl akcijų ir tai, kad tiekėjai brangiai sumokėdavo. Moka, turbūt, ir dabar.
  Žodžiu, VP pujoja ir pujos.

 • žinoma kad pilnatis, ne kitaip

 • Henrikas

  Kovas 17, 2009

  Visai neseniai vienoje laidoje esu pasakęs, kad savo pažiūromis į ekonomiką ir valstybės vaidmenį tikriausiai esu socialdemokratas. Ta, klasikine prasme…

  Po šiandienos balsavimo Seime dėl Kainų įstatymo pataisų, jaučiuosi kiek pasimetęs…nes dabar jau turėčiau save laikyti kraštutiniu libertaru.

  Nes man atrodo, kad didesnės socialistinės nesąmonės nei riboti prekybininkų antkainius, sugalvoti vargu ar galima.

  Tačiau visi Lietuvos liberalai balsavo už.

  Ponas Racai,man kazkodel pasirode,kad jus pries antkainiu riboima.Sveikas protas nugalejo,valio.Tai kame dabar yra blogis?

  • Mielas Henrikai, tamstai teisingai pasirodė – aš prieš antakinių ribojimą tokia forma, kokią numatė Seimo priimtas įstatymas. Ir džiaugiuosi, kad sveikas protas nugalėjo. Man tik kyla klausimas, kodėl sveikam protui nugalėti Seime prireikė mėnesio ir dviejų basavimų ir kodėl sveikas protas ten negali laimėti iš pirmo karto.

   • Donatas

    Geriau vėliau, nei niekada ar ne?
    Dėl leo-lt, tai, atrodo, sveikas protas seime nebeveikia jau kokius porą metų :)

   • lv

    Reikėtų įvardinti ir nesveiko proto iniciatorius, ar ne? Taip, Artūrai, tie santūriai ir aptakiai nutylėtieji, nes vis dar kažkiek mieli (?) „Tvarka ir Teisingumas“. Jiems sveikas protas taip ir liko nenugalėjęs (net po trečio karto)…
    Ir ką čia bepakomentuosi…

    • Mielas lv, aš juk tikėjausi, kad mokate skaityti – nuorodos į abu balsavimus juk buvo įdėtos…:)

     • lv

      Pliekiamųjų sąrašas ir be nuorodų aiškus (pačiame straipsnelyje ir šia tema ne kartą tiesmukiškai adresuotas), tik iš to pliekiamųjų sąrašo TT kažkaip aptakiai ir labai santūriai vis nusimuilina (strėlių išvengia, nors kiti jau kartuvėse). O juk jie (TT) ir yra bene aršiausi bei ištikimiausi šio įstatymo iniciatoriai ir palaikytojai…
      Belieka tik pasidžiaugti, kad sveikas protas vis tik nugalėjo, o pagrįstos kritikos kur kas labiau nusipelno tie, kurių tas sveikas protas vis dar nenugalėjo…

     • Mielas lv, tiesiog jaučiu pareigą tamstai paaiškinti, nes įtariu, kad nelabai suprantate… Atsiprašau:) Pliekiami dažniausiai labiau būna tie, kurių rankose yra valdžia, tai yra, sprendimų priėmimo galia. Būtent todėl nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio didesnį dėmesį skiriu tam, ką daro valdančioji koalicija, o ne tiems, kas yra opozicijoje.

      Ir nesutiksiu su jumis – pagrįstos kritikos visada labiau nusipelno tie, kurie populistinius sprendimus priima, o ne tie, kurie juos siūlo, žinodami, kad vieni patys jų priimti jie negalės.

      Todėl sveiko proto visada turėtų būti daugiau valdžioje, o ne opozicijoje…

      Beje, prisiminkite, ką konservatoriai ir pats A.Kubilius kalbėjo apie Leo LT būdami opozicijoje ir paklausykite ką, jie kalba dabar.

      Galite taip pat prisiminti konservatorių retoriką Rusijos atžvilgiu būnant jiems opozicijoje ir dabar…

      Koks skirtumas, ką TiT daro ir siūlo?… Svarbiausia, kokie sprendimai.

     • lv

      Aha, tai reiškia jūs tikrai įsidėmėjote TiT populistinę ir, turbūt galima perfrazuoti, „neitin sveiko proto“ retoriką ir ją *tikrai* priminsite, kai/jei jie (TiT) dar kaip nors atsidurs valdžioje ar įgis joje daugiau svertų?
      Sveikas protas ir konstruktyvus pradas yra svarbus pats savaime. Nebent norite pasakyti, kad nėra jokio skirtumo ką TiT veikia seime. Nenorite?

 • Slyvanosis

  Visose enciklopedijose ir žinynuose bei gi KGB, FSB, VSD, STT, FNTT pažymose esu įvardintas kaip „Raudonasis S“.
  Bet gi kainų reguliavimo menuose pasijutau „Žaliasis Ž-lygos žaidėjas“.
  Mėnulio apšviestumo tiesioginiais saulės spinduliais ploto, matomo nuo žemės paviršiaus poveikio Lietuvos politikų pasąmonės srautų turbolencijos koeficiento antro laipsnio išvestinės pagal Richterio skalę koreliacijos su priimamų sprendimų šalutinių poveikių dispersijos analize galėčiau palyginti kaip po „atsuktuvą“, paruoštą betono maišyklėje…
  …ir kur aš jus mačiau..?

 • mdxacuk

  Pilnatis, tarp kitko, buvo ir tada, ir dabar. Beveik idealiai ta pati fazė pagal Mėnulio kalendorių, vienos dienos skirtumas.

 • Slyvanosis

  Lietuvių apsisprendimai ir veiksmų motyvacijos nuo neatmenamų laikų su mėnuliu susiję. Štai jumi aiškiausias pavyzdys:

  Kaip aš jojau per žalią girelę,
  Aukštai švietė mėnulis. (Liūlia liūlia praleidžiam)

  Dar neprajojau nė pusės kelelio,
  Grąžin mane atgalios.
  (dabar jau galima fortissimo)
  Čiūčia liūlia čiūčia čiūčia liūlia,
  Grąži mane atgalios!!!

  Na ir taip kaskart su kiekviena įstatymo pataisa…

 • Slyvanosis

  Norėčiau pasiūlyti seimūnų chorui susirungti su mėgėjais LRT konkurse „Lietuvos balsai“. Kakofonijos rugtyje dešimtukai garantuoti…

 • bn

  Alibaba ir 141………

 • WU

  Na čia buvo puikiausias (sunku vartoti žodį puikiausias tokiems siaubingiems dalykams apibūdinti..)pavyzdys, kad Seime dirbandys žmonės visiškai nesusitvarko su esama padėtimi, o nurašinėti, kad netyčia nesuprato ką padarė nereikia.. Tą pačią dieną, sužinojęs apie šią pataisą, kreipiausi į pažįstamus Seimo narius, tada jiems atrodė viskas gerai. Tokie kaip Stasys Šedbaras (buvęs Konstitucinio teismo teisėjas) nematė prieštaravimo Konstitucijoje saugomiems laisvos rinkos principams.. AHA.. Tokie pasiteisinimai tik pabrėžia politine impotenciją..

  • Donatas

   Tačiau net ir PATS KT (ne buvęs, bet esamas), nemato prieštaravimo Konstitucijoje saugomiems laisvos rinkos principams leo-lt klausimu. Tai kaip čia su politine (ar teisine) impotencija?

 • romas

  Labai gerai viskas įvyko. TT ir Mazūroniui buvo atimta proga pasireklamuoti ir apkaltinti visus parsidavimu oligarchams. Netikusį įstatymą sudirbo pati žiniasklaida. Gal ir netyčia taip gavosi, bet jei konservatoriai su liberalais nusprendė staiga tyčia TT biedą palaikyti, tai ėjimas buvo genialus. Faktiškai TT seniai yra trojos arklys seime. Siūlau ir toliau taip elgtis – balsuoti už viską, ką TT siūlo. Neverta seime burnos aušinti. Tegul piktinasi visokie rinkų institutai, darbdavių organizacijos, analitikai ir žurnalistai. Susitarus su prezidentu, ta sistema gerai veiktų.

  • Musė

   Sutinku, bet bėda tame, kad niekas jau nebeprisimena arba sąmoningai stengiasi neprisiminti, kad būtent TiT pabandė prastumti šį įstatymą. Eilinį kartą bloga, bloga valdančioji koalicija….

   • Miela Muse, taip minėtą įstatymą inicijavo ir už jį balsavo TiT. Tačiau jų Seime kiek yra?..

    Čia jau reikia kalbėti ne apie koalicijas, bet apie kompetenciją ir sveiką protą. Žinoma, neišskiriant ir iniciatorių:)

    • Orka

     Net ir TiT būna proto užtemimai…:)

 • Linas

  nežinau kodėl,bet nesuprantu,kodėl ribojimas antkainio iki 20 procentų maisto prekėms yra antikonstitucinis ir neprotingas.Pabrėžiu – tik maisto prekėms,mano galva – pagrindinėms(netraukiant čia lobsterių,ananasų ir pan).JAV,kiek žinau,svarbiausi vartotojų krepšeliai yra valstybės tiesiogiai dotuojami pardavėjui,todėl pigiau kainuoja.Krizės sąlygomis,aišku,Lietuva neturi pinigų dotacijoms,bet kodėl negalima riboti bent antkainių – nelabai aišku.Sutinku,kad bet koks papildomas reguliavimas gali būti apeinamas,bet juk nieko nedaryti – iš viso lengviausia.Vien labdara iš užsienio neišsiversime,nes jau ir labdaros produktus iš sandėlių vogti ima.Akivaizdu,kad vertinę praeitą seimą kaip nesėkmingiausią Lietuvos istorijoje,aiškiai veidmainiavome.Šis dar ne tokiais reveransais stebins,todėl prognozuoju,kad jis bus pirmasis,neišdirbęs iki kadencijos pabaigos.Manau – kitąmet.

 • Suprantu, kad čia dauguma- ‘kraštutiniai’, netgi, sakyčiau, palaidi ‘libertarai’, kažkokiu, sveiku protu nesuvokiamu, būdu įžvelgiantys Lietuvos prekyboje rinkos ekonomiką. Monopolijas visame pasaulyje yra stengiamasi riboti, nes jos ir yra pačios aršiausios rinkos ekonomikos priešininkės.
  Nenuostabu, kad gerbiams Račas yra prieš šį įstatymą, galintį pakenkti smulkiesiems, kiek jų beliko. Vienok super nuostabu, kad su tuo pačiu smulkiųjų gynimo argumentu jo priėmimui prieštarauja ta pati maksima. Nu didesnį cinizmą ir įsivaizduot sunku. Vien todėl aš- už tokį įstatymą, kuris nepatinka VP. O smulkiųjų prekybininkų dar labiau sužlugdyti, nei jie jau yra sužlugdyti, vargu ar įmanoma. Taip kad, man regis, šį argumentą reikia išmesti iš omenio nafig…