Lietuviškam liberalizmui ir konservatyvizmui – triskart valio!!! Apsiverksiu…

Visai neseniai vienoje laidoje esu pasakęs, kad savo pažiūromis į ekonomiką ir valstybės vaidmenį tikriausiai esu socialdemokratas. Ta, klasikine prasme…

Po šiandienos balsavimo Seime dėl Kainų įstatymo pataisų, jaučiuosi kiek pasimetęs…nes dabar jau turėčiau save laikyti kraštutiniu libertaru.

Nes man atrodo, kad didesnės socialistinės nesąmonės nei riboti prekybininkų antkainius, sugalvoti vargu ar galima.

Tačiau visi Lietuvos liberalai balsavo už.

Visi penki balsavime dalyvavę Liberalų Sąjūdžio frakcijos nariai ir visi keturi liberalcentristai. Įskaitant ir Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką K.Glavecką ir buvusį ministrą R.Šukį.

Valio liberalizmui, valio laisvai rinkai ir konkurencijai!!!! Vis lygūs, kiekvienas už save!!!

Liberalus gausiai palaikė ir pati dešiniausia Lietuvos partija, šiuo metu esanti valdžioje – Tėvynės Sąjunga-Lietuvos konservatoriai.

Kaip tikri dešinieji ir laisvos rinkos šalininkai visi 28 valdančiosios koalicijos branduolį sudarančios partijos nariai balsavo „už“.

Valio konservatyvizmui, tegyvuoja tradicinė planinė ekonomika!!!! Mažesnės kainos – didesnės šeimos!!! Mažesni antkainiai – stipresnis verslas!!!

Kita valdančioji – valdoma trečio pagal svarbą – buvo beveik vieninga – iš 15 balsavusių, vos vienas balsas prieš.

Valio dekalogui ir valstybei, kurią reikia valdyti, o ne savintis!!! Televizijos gerai – jos maisto produktais neprekiauja. O visi kiti – nafik!!! Dainuosim ir šoksim už dyką.

Darbui taip pat valio, nes visi penki salėje buvę darbiečiai taip pat buvo „už“. Dirbantiems – pigesnį maistą!!!

Tik štai socialdemokratai ir Tvarka ir teisingumas kažkokie keisti buvo: tarp pirmųjų susilaikė du, tvarkiečių gretose suabejoje net trys, nors būtent šios frakcijos nariai P.Gražulis ir V.Mazūronis labiausiai agitavo už antkainių ribojimą.

Suveskime rezultatus: iš 87 balsavusiųjų – 81 „už“ ir 6 susilaikė.

Pastaruosius verta išvardyti: tai frakcijos Tvarka ir teisingumas nariai M.Mackevič, J.Narkevič ir R.A.Ručys,  socialdemokratai E.Jonyla ir A.Sysas bei D.Meiželytė.

Žinote, pasakysiu labai atvirai: visai negėda būti socialdemokratu, bet kartais gėda, kad mano pavardė lietuviška…

…Ir tenka pripažinti, kad dainavimas ir sveikas protas yra suderinami dalykai…

Bet vis tiek smalsu, kiek balsavusiųjų už perskaitė Seimo Teisės departamento išvadas ir kiek jų bent apytiksliai galėtų pasakyti, kiek sudaro 5 proc. prekybos tinklo Maxima ar Rimi mėnesio apyvartos?

Kai pagalvoji, tai gal jau geriau būtų automobilius ir šaldytuvus apmokestinę ir dar motinystės atostogas iki trejų metų pratęsę ir Valdovų rūmams tuos 20 ar net – jei AMB taip pasakys – 60 milijonų davę.

Vis ne taip juokingai atrodytume…

(4 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...