Kompensuojamųjų vaistų sąrašas: laukiau šito veiksmo…

Dažname peliukų Sūrskio ir Mauzerio pokalbyje pasigirsta frazė: „Laukiau šito klausimo, mielas kolega…“

O aš laukiau vieno veiksmo ir ne vienam savo kolegai esu sakęs – dar nebuvo naujo sveikatos apsaugos ministro, kuris per pirmuosius pora mėnesių nekeistų kompensuojamų vaistų sąrašo…

Ilgai laukti nereikėjo – šiandien pasirodė žinia, kad naujasis sveikatos apsaugos minstras per metus sutaupys apie 19 mln. litų.

Būdas? Pakeistas kompensuojamųjų vaistų sąrašas. Į kainyną, pasak ministerijos, pirmą kartą įrašyti pigesni 21 pavadinimo vaistai.

Ministerija nerašo, bet kartu tikriausiai iš sąrašo kai kurie vaistai buvo išbraukti…

Gali būti, kad ministerija sako tiesą ir kad viskas daroma tik taupymo sumetimais.

Tačiau tada kyla logiškas klausimas: o kodėl tie 21 pavadinimo pigesni vaistai nebuvo įrašyti į sąrašą prieš pusmetį, metus, dvejus?

Ar tada jų dar nebuvo?

O jei buvo, tai kodėl niekas nekelia klausimo, kodėl kompensuojamų vaistų sąraše buvo brangesni vaistai, kurių naudojimas kasmet kainavo 19 mln. litų brangiau?

Klausimas visai ne retorinis, turint galvoje, kad vaistams ir medicininėms priemonėms kompesnuoti šiemt numatyta skirti beveik 800 mln. litų.

P.S. Beje, po kompensuojamų vaistų sąrašo keitimo nauji ministrai kaip taisyklė peržiūrėdavo ir kompensuojamąją dalį…

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  „Tačiau tada kyla logiškas klausimas: o kodėl tie 21 pavadinimo pigesni vaistai nebuvo įrašyti į sąrašą prieš pusmetį, metus, dvejus?“

  Atsakymo į šį klausimą turėtų ieškoti STT

 • Anonimas

  Paprastam LT piliečiui kaip ir aiškios sveikatos priežiūros problemos ir ydos. Tačiau jos jokiu būdu neaiškios STT :) Jei gydytojas, anot kažkurio buvusio ministro, gali paimti dovaną iš paciento. Tai ką gali paimti ministras iš farmacijos kompanijos?

 • Anonimas

  Dar vienas faktas, jog šią temą reikia ne tik eskaluoti, bet ir išnarplioti tyriamąja Žurnalistika:
  Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai dabar formaliai vadovauja net 3 pirmieji vadovai -direktoriai, kurių:
  vienas – nušalintas nuo darbo STT
  antras – paskirtasis po konkurso
  trečias – teismo grąžintas pareiguosna.
  Atrodo, jog nesunku būtų rasti daugiau korupciją liūdijančių faktų palyginus tų pačių vaistų kainas Lietuvėlėje ir kitose šalyse.

 • Anonimas

  Kažkada Vitalė Vinickienė šiuo klausimu ir žurnalistams bandė akis atverti, ir valdžios žmones paprotinti, bet matyt nepakankamai užsispyrusi buvo, nepakankamai aiškiai skaičiukus rodė, kad praktiškai taip niekas ir nepastebėjo, kad n milijonų pro šoną plaukia… o tiksliau labai sunku pastebėti, kai toki reklamos ir „lobizmo“ biudžetai farmacijos kompanijose :)

 • Anonimas

  Manau, kad paprastenis ir skaidresnis būdas yra kompensuoti gydymą, o ne vaistą. Šitaip veikia privatus sveikatos draudimas, kai draudžia darbdaviai savo darbuotojus, tokiu būdu galėtų drausti ir vyriausybė. Galima tiesiog leisti atsiimti mokesčius, o ypač sudėtingais atvejais galima spręsti ir individuliai kaip tas yra daroma su invalidumo nustatymu.

 • Anonimas

  Ponas Račai, o kodėl būtent šito? Ką, visi ankstesni ministrai irgi pigindavo vaistus?

 • Anonimas

  Jei bučiau naivus, nenustebčiau – per kelis metus gali pasirodyti pigesni skirtingų vaistų gamintojų atitikmenys, nauji gydymo metodai. Nors tiesa paprasta: daugiau lemia farmacijų firmų ir vaistinių interesai nei gydymo efektyvumas. Ir taip, sveikatos apsaugos sistema sutvarkyta ydingai (pritariu Juozui).
  Gaila, bet niekas nesiryš padaryti normalios sveikatos draudimo sistemos Lietuvoje… Geriau tiesiog nurėžti nuo visų po 9%, už kuriuos visiems duoti tą pačią paslaugą, nesvarbu ar 9% yra 100 LT ar 300 LT.

 • Anonimas

  o tai kur tas vaistų beprotiškas brangimas? Pabringo kiek ten procentų, bet vistiek 19 mln. sutaupo? Nu šaunuoliai, pasirodo rezervai sukaupti… Ankstesnių metų kainose… :) Dar dideli rezervai statybose. Kiek Vilnius sautaupe nestatydamas brangiausiu metu stadiono?

 • Anonimas

  Iš pirmo žvilgsnio viskas labai gražu ir sveikintina. O jeigu rimčiau pasižiūrėjus, tai, kad kiekvienoje vaistų grupėje atsiras abejotinos kokybės ir veiksmingumo vaistai reiškia tik viena. Padidės valstybinių pinigų švaistymas, nes pigesni vaistai dar nereiškia pigesnio išgydimo arba apskritai išgydimo ir dar didesnes galimybes veikti gydytojams – nori geresnių vaistų – mokėk (į kišenę). Manau taip sausai Šemetos stiliuje skaičiuot, kad bus sutaupyta 19 mln. neturėtume. Nesam specialistai, kad įvertintume kiekvieną pigesnį vaistą. Tik laikas parodys šiuo atveju, ko ši reforma buvo verta iš tikrųjų. Jau labai dažnai būna – norėjom geriau, o gavosi..