„Širvintų kraštas“ ir Sveikatos apsaugos ministerija: kas kam moka honorarą?

Vyriausybės spaudos tarnyba šiandien suklydo ir išplatino žiniasklaidos apžvalgą…žiniasklaidai.

Ši klaida pagimdė Delfi pranešimą.

Tiesą pasakius, neįžvelgiu didelio kriminalo – net jeigu A.Kubiliaus Vyriausybė ir iš tiesų domėtųsi G.Kirkilu. Bet čia, žinoma, tik mano asmeninis požiūris, kolegos gali galvoti ir kitaip.

Bet atsiųstą apžvalgą perskaičiau.

Ir man gerokai įdomesnė pasirodė štai šita vieta:

22. A. Čaplikas: nuo planų pereiname prie darbų

Autorius: Guoda Šalčiūtė, Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyrius

Širvintų kraštas, Vilniaus apskritis, Širvintų rajonas, 2009 05 30, psl. 10

Periodiškumas: Kelis kartus per savaitę. Šaltinio tipas: Rajonų spauda

Taikiniai: Nenurodyta

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pasirašė keletą įsakymų kuriais baigtas pirmasis Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžių įstaigų reorganizavimo etapas. Pasak ministro, iki spalio 1 d. sujungus ar panaikinus kai kurias ministerijai pavaldžias tarnybas, bus ne tik taupomi mokesčių mokėtojų pinigai, bet ir neliks funkcijų dubliavimo, padidės institucijų atsakomybė.

… Kažkaip prisiminiau dar visai šviežią skandalą Švietimo ir mokslo ministerijoje ir kilo pora klausimų.

1. Ar Širvintų kraštas moka honorarą Guodai Šalčiūtei?

2. Ar ministerija tai toleruoja?

3. O gal Sveikatos apsaugos ministerija moka honorarą „Širvintų kraštui“?

4. Ar Vyriausybė tai toleruoja?

5. Kas bendro tarp „autoriaus“ ir „Ryšių su visuomene skyriaus“?

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Kadangi niekas nekomentuoja, tai reiškia, kad tiek Širvintos, tiek SAM visiems yra DZIN.

 • Man šioje istorijoje įdomus dar vienas aspektas. Kodėl vyriausybė apskritai perka Mediaskopo paslaugas? Kiek moka? Ar buvo konkursas? Kaip panaudoja? Kas naudojasi šiomis ataskaitomis? Jei tai perkama iš biudžeto lėšų ar neturėtų jos būti viešai prieinamos?

  • GIGA

   tai čia jau ne vienas aspektas:)

   • Aspektas, tai Mediaskopas :)
    Kam Vyriausybei reikia susistemintos analizės kiek kartų paminėtas Kirkilas, kiek Kubilius, kiek straipsnių skirta motinystės pašalpoms ir t.t. Aš suprantu kam tai būna reikalinga verslui. Bet kam vyriausybei? Ar tai nėra pinigų švaistymas?
    p.s. Jei po šio komentaro būsiu užbanintas, visiems sudiev.
    Arūnai, atleisk už viską :(((((

  • Valentinai, tuoj užbaninsiu: Mediaskopas yra Alma Media grupės (kuriai priklauso ir BNS) įmonė…:))))

  • Bet neabejoju, kad konkursas tikrai buvo. Ir spėju, kad ne supaprastintų derybų keliu:))

 • Quantum

  Jei neklystu, tai be Mediaskopo ir Cision Lietuva daugiau tokių paslaugų niekas neteikia. Tad jei ir buvo konkursas, tai laimėtoją su 50% procentų tikimybe galima pasakyti iš anksto.
  Dar reikia turėti omenyje Lietuvos verslo niuansus, kai ir didesnėje konkurencinėje aplinkoje vyksta susitarimai, tad laimėtojas, GALBŪT, tokių konkursų būną aiškus iš anksto su visa 100% tikimybe. O kad bent jau Mediaskopas nėra šventasis, galima pasiskaiyti čia: http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/86012.

  • Quantum, pirmiausia, jūs klystate, nes dar yra TNS, kuris teikia tas pačias paslaugas. Tad tikimybė sumažėja iki 33,33 proc…:) Be to, Mediaskopas, kaip jau minėjau priklauso Alma Media grupei, ir „lietuviško“ verslo niuansai šiai grupei negalioja. Tamstos pateikta nuoroda taip pat nieko neįrodo, o šventieji apskritai yra krikščionių išmislas, tad kalbėti apie juos nemanau, kad yra verta. Klaidų daro visi.

 • mdxacuk

  Nu įdomus čia požiūris – jeigu kažkas priklauso „grupei“, tai jam jau nebegalioja lietuviški niuansai. Reikėtų suprasti, kad niuansai iš anksto negalioja ir, pavyzdžiui, „Dalkijai“ su kalėdiniais kalakutais arba „Siemensui“ su neveikiančiais šviesoforais. Ir dar tūkstančiui kitų „grupinių“ pavyzdžių.

 • Kristina

  ne kartą yra tekę susidurti su situacija, kai išplatintus pranešimus spaudai regioninė (tik) spauda įsideda kaip straipsnius. honorarų, savaime suprantama, už tai nemoka. čia „seliavėjus“ (c’est la vie) :)

  • iš kairės

   Tikrai, regioninė spauda neretai padaro tolį „liapsusą“ – pranešimą žiniasklaidai atspausdina su atstovo spaudai pavarde. Be honoraro.
   Kitas niuansas įdomesnis: ši Vyriausybė daug aktyviau naudojasi viešaisiais ryšiais, ir dažnai tonas padaro ir LRV, ir kai kuirų ministerijų pranešimus panašiais į propagandą. Ko vertas toks anos savaitėįs pranešimas apie „Lietuvoje įvykusį tektoninį lūžį“? Kai perskaičiau, pamaniau, kad „LRV berniukai“ persūdė, ir lūžis įvyko jų galvose, bet ne politikoje. Metafora nevykusi, nes tektoninis lūžis reiškia stichinę nelaimę. Man regis, Kubiliaus vyriausybė sukėlė tektoninį lūžį, kuris sudaužė visą viešąjį sektorių, nes iš jo į pogrindį nutekėję pinigai dėl sumenkusio mokesčių surinkimo nususino švietimą (mokslas mokamas, o pinigų už jį susimokėti nėra), sveikatos apsaugą (pacientų dar nesumažėjo, gydytojų jau mažėja, nes finansavimo nėra), tuoj nutreš viešasis transportas (bankrutuos), socialinė sritis (darbo birža, Sodra…). Netrukus pamatysime vaizdąč po tektoninio lūžio.

   • mdxacuk

    Dar niekas neįrodė, kad biudžeto pajamos sumažėjo dėl kokių nors Kubiliaus veiksmų. Gal kaip tik padidėjo, lyginant su tuo, kas būtų nieko nedarant. „Viešasis sektorius“ nėra kokia nors šventa karvė, bet juodoji skylė, praryjanti kitų uždirbtus pinigus. Kai uždirbama mažiau, tai ir ryti lieka mažiau.