Valdančioji dauguma taps kriminaline? Tai Lietuvos Dalia jau tokia yra. Ir dar galimai melagė

Klausykit, gal kas nors man galėtų paaiškinti, kodėl Lietuvos Dalia pastaruoju metu siautėja taip, lyg būtų laimėjusi rinkimus?

Taip, taip, rinkimus ji laimėjo, aš žinau, tačiau, cituojant ją pačią, paskutiniuose rinkimuose pasitikėjimą jai išreiškė vos 27 proc. Lietuvos rinkėjų (būtų dar mažiau, jei Zeniukas iš VRK laiku būtų įrašęs visus gegužės mėnmesį gimusius į rinkėjų sąrašus). Jei valstybė būtų koks UAB’as, tai Dalia iš viso jokio balso neturėtų, galėtų tik stebėti, kaip kiti tantjemas dalinasi. Ypač – turint galvoje, kad pasitikėjimas ja per penkerius metus mažėjo panašiu greičiu kaip A.Zuoko populiarumas – nuo 2009 metų Lietuvos Dalia prarado 250 000 rinkėjų, tai yra, panašiai tiek, kiek jų kada nors yra turėję jos mylimi konservatoriai.

Sveiko proto žmogus, įvertinęs tokius rezultatus, pirmiausia pabandytų suprasti, kokie iš jo veiksmų lėmė, kad ketvirtis milijono rinkėjų spjovė į jo pusę, analizuotų padarytas klaidas ir kol jas ištaisys, sėdėtų sau tyliai po šluota. Tačiau Lietuvos Dalia ne tokia. Ji  lipa ant bačkos ir kažką nerišliai veblena apie juoduosius sąrašus, skaidrumą ir pasitikėjimą.

Ir dar gąsdina. Tipo, tie, kas jos neklausys, galės būti vadinami kriminaline dauguma.

Aš, jei būčiau koks A.Butkevičius, tai išsikvieščiau Lietuvos Dalią pas save į Vyriausybę, nusijuokčiau jai į veidą ir draugiškai patarčiau patylėti ir nejuokinti Lietuvos ir pasaulio. Nes juk tikrai juokinga, kai žmogus, neturintis realių galių, gąsdina tuos, kas tas galias turi. A.Butkevičiaus vietoje, dar pasiūlyčiau Lietuvos Daliai pasiimti skaičiuotuvą ir suskaičiuoti, kiek rinkėjų balsavo už jos mylimus konservatorius ir liberalus ir kiek – už partijas, priklausančias dabartinei valdančiajai koalicijai. Partinėje mokykloje, tikiuosi, aritmetikos mokė. O jei mokė, tai net Lietuvos Daliai, turėtų būti aišku, kad dabartinė valdančioji koalicija yra priimtinesnė beveik du kartus didesniam skaičiui rinkėjų nei konservatorių ir liberalų chebrytė, per praėjusią kadenciją sugebėjusi sugriauti Lietuvos socialinię sistemą ir savo veiksmais prigaminti milijardinių įsipareigojimų ateičiai (čia nekalbu apie gerokai išaugusią valstybės skolą, nors kuo toliau, tuo labiau esu įsitikinęs, kad latviai, nevaidindami margirių, vis dėlto elgėsi gerokai protingiau, nei Lietuvos Dalios skatinami konservatoriai).

Bet aš ne A.Butkevičius, o A.Butkevičius, deja, ne aš. Jis žmogus mandagus, kultūringas ir – deja- minkštas. Todėl jis stoiškai stebi Lietuvos Dalios siautėjimą ir nepasiūlo jai užsičiaupti, kai ši, pamiršusi, ką pastaruosius penkerius metus darė pati ir ką darė jos aplinka, lipa ant bačkos ir kalba apie tai, kad dabartinė valdančioji dauguma taps kriminaline, jei nešoks pagal Lietuvos Dalios dūdelę, kuri skamba taip pat, kaip Minedo ar A.Ramanausko dainos.

Nes jei skambėtų kitaip, ir jei Lietuvos Dalia turėtų pakankamai sveiko proto, tai suprastų, kad kalbėti apie būsimą „kriminalinę daugumą“, jai yra mažų mažiausia nepadoru vien todėl, kad ji, vadovaujantis jos pačios logika, jau keletą mėnesių pati yra kriminalinė.

Gali būti, kad koks nors G.Grina ar kiti jos klapčiukai iš STT ar KAM atnešė kokių nors įrašytų žurnalistų ar viceministrų pokalbių, gali būti, kad tuose pokalbiuose yra užfiksuota kokių nors galimai regimai įmanomai planuojamų nusikaltimų. Kaip kad buvo V.Gailiaus ir V.Giržado atveju. Tada, jei prisimename, Lietuvos Dalia buvo ne prie ko, o teismai pasakė, kad ne prie ko buvo ir V.Gailius. Tačiau niekas nenukentėjo ir G.Grina toliau sekė pasakaites apie tai, kaip slibinas Gorynyčius nori išprievartauti nekaltą Lietuvos mergelę.  Rinkimuose padėjo, bet priešingai nei galimai neskaidrių ir kriminalinių viceministrų atveju, D.Ulbinaitė, priklausanti artimiausiai Lietuvos Dalios aplinkai, jau keli mėnesiai yra ne tik galimai, o viešai įtariamai kriminalinė.

Įtarimai D.Ulbinaitei dėl kriminalinio nusikaltimo buvo pareikšti jau lapkričio mėnesį ir – neįtikėtina, bet faktas – tačiau tai Lietuvos Daliai netrukdė džiaugtis D.Ulbinaitės draugija iki pat birželio, kai byla buvo perduota teismui.

Kaip čia taip, pasakykite man? Valdančioji dauguma kriminalinė, nors įtarimai niekam nepareikšti, o prezidentūra – šventoji, nors įtarimai pagrindinei prezidentės ginklanešei pareikšti daugiau nei prieš pusę metų ir prezidentei į tai nusispjaut?

O tai kaip tada apie tą atsakomybę, apie kurią šiandien girdėjau prezidentės patarėją kalbant per radiją? Sakė, žemės ūkio ministras turi ją prisiimti, nes kažkas kažkur kalba, kad kažkas kažkur neskaidru. Žemės ūkio ministras, girdėjau, atsakė, kad jei paaiškės, kad neskaidru, tai atsakomybę prisiims, tačiau negirdėjau, kad tą patį būtų pasakius D.Grybauskaitė.

Pasakysiu dar daugiau. Man susidaro įspūdis, kad Dalia Grybauskaitė ne tik negalvoja prisiimti atsakomybės, bet dar ir yra melagė. Žinau, kad daugumos atmintis yra trumpa ir kad delfiai apie tai niekada neprašys, tačiau aš labai gerai prisimenu, ką Lietuvos Dalia viešai teigė lapkričio mėnesį.

„Pirmiausia nutekinti pažymos iš Prezidentūros niekas negalėjo, nes pažyma – oficiali, registruota, su parašais pažyma – Prezidentūrą pasiekė tiktai lapkričio 4 dieną“, – žurnalistams penktadienį sakė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, pagal procedūrą, kol pažymos nepamato ji, niekas kitas jos gauti negali.

„Taigi pažyma Prezidentūroje atsirado lapkričio 4 dieną, o žodžiu aš buvau informuota anksčiau, bet tik žodžiu“, – aiškino ji.

Negalėjo, bet, atrodo, nutekino?

Nebent visi prokurorai kvaili, o Lietuvos Dalia viena protinga. Paaiškės teisme. Ir tikiuosi, kad bylą nagrinės ne viederiai ir ne teisėjos, kurios leidžia tiems galbūt kvailiems prokurorams klausytis pusės BNS redakcijos.

O kol paaiškės, Lietuvos Dalia, mano asmenine ir subjektyvia nuomone, turėtų sėdėti ramiai ir tylėti. Nes ji atsakomybės už D.Ulbinaitę neprisiimė, ją net po pareikštų įtarimų gynė ir globojo, tad, vadovaujantis jos pačios logika, jau pusę metų yra daug labiau kriminalinė už valdančiąją dauguma, kuri tokia dar tik gali tapti.

Ir ne tik dėl D.Ulbinaitės Lietuvos Dalia turėtų sėdėti po šluota. Jos vieta ten ir dėl jau minėto V.Gailiaus ir viso „Snoro“ skandalo, dėl jos numylėto generalinio prokuroro A.Valio, kuris, panašu, taip pat gali tapti kriminaliniu ir kurį Lietuvos Dalia taip gynė nuo Seimo.

Tylėti ir nejuokinti pasaulio kalbomis apie skaidrumą Lietuvos Dalia turėtų ir dėl V.Vasiliausko, nes vargu ar labai skaidru yra skirti savo rinkimų šatbo vadovą Lietuvos banko pirmininku (dabar dar bus įdomu, kokias pareigas gaus R.Švedas).

Jei būčiau A.Butkevičius, visa tai Lietuvos Daliai, išsikvietęs ant kilimėlio į Vyriausybę ir pasakyčiau. Ir dar pridurčiau, kad netrukdytų dirbti ir negadintų Lietuvos įvaizdžio pasaulyje, bandydama sudaryti įspūdį, kad Lietuva yra panaši į Baltarusiją, kurioje vienas dundukas nusprendžia, kas yra geriausia valstybei. Nes iš tiesų, mūsų visų laimei, Lietuva nėra Baltarusija ir čia net A.Lukašenka negalėtų nuspręsti, kas yra geriausia valstybei. Nekalbant jau apie Lietuvos Dalią.

Nežinau, kodėl A.Butkevičius viso to Lietuvos Daliai nepasako. Netikiu, kad vien dėl savo minkšto charakterio. Tikriausiai dar ir dėl to, kad niekaip nesugeba apvalyti partijos nuo tų, kurie, būdami lyg ir koalicijoje, iš tiesų dirba prieš ją, tikriausiai tikėdamiesi naujo paskyrimo iš Lietuvos Dalio į kokią nors ambasadą. Jei ilgiau dels, vėliau galės kaltinti tik pats save.

Nes tada laimės kriminalinė Dalia, nepaisant to, kad visos geriausios kortos – A.Butkevičiaus rankose.

P.S. Lietuvos Dalia, girdėjau, grasinasi netvirtinti Vyriausybės, jei valdančioji dauguma neatleis viceministrų, kurie Lietuvos Daliai nežinai kuo neįtinka. Tai, aš A.Butkevičiaus vietoje, Lietuvos Daliai dar kartą į veidą nusijuokčiau ir parodės vieną iš pirštų pasakyčiau: netvirtink. A.Butkevičius tikriausiai taip nepadarys, o apie tai, kodėl turėtų – kitą kartą. Bet, žinoma, tik tuo atveju, jei A.Butkevičius, vis dėlto prisimins, kad jis yra valdančiosios daugumos lyderis ir kad Lietuva yra ne Baltarusija ir ne kriminalinės Lietuvos Dalios tėvonija.

 

 

 

(24 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Izbliondimas

  O… baci ačiukas.

 • Auksinis_kardas

  Skaudžiai, bet sveikatinančiai.

  • Mindaugas

   Aštriai, kaip chirurgo skalpeliu. Kažin, kuri TV išdrįstų kalbą apie tai ištransliuoti :D

 • Puodukas

  Nera prasmes taip barti musu Dalios. Na kodel ji turi parintis kiek ten tu balsų surinko? Faktas, kad daugiausiai iš norinčių/nenorinčių rinktis. Paskutinė kadensija. Gerintis retingus nėra prasmės. Galima dirbti. Kad viceministrus pravaikys- labai sveika profilaktiškai. Tai vadinama – rotacija. Kalti nekalti, kok mums skirtumas? Sveika butu bent puse ministru varyt i Briuseli pailset.. Paziurėkit- ponas Andriukaitis paskalde 2 metus malkų medicinoje (ar pagerėjo kas nors?) – iš kart i Briuseli ilsėtis už nuopelnus Lietuvai… next malkų skaldytojas. Mazuronis, ai tas pat. Grižkim prie žemės ukio- tulas miestietis negali nusipirkti žemės kaime, nes 3 metus nėra ųkininkas. Tūlas miestietis, tėvų paveldinta žemę gali parduoti kam ? TIK karbauskiams. Why? Grizo komunizmas? Čia ne tik vice ministrus čia visa ministerija reik išformuoti.. ne,ne čia korupcijos nebuvo… o dujos, atpigo :) Fain, bet kokia kaina – Lietuvos dujas pardavus uz 130 mln litu atpirkti uz 400 mln ..(ir dar 2 akcininkams) Gal atperkam telekoma , mazeikiu nafta, Lietuvos ryta?. Kaina dauginam is 4 ir atperkam? Cia ne korupcija ???

  • sataniuga

   Čia Jūs apie vyriausybę rašote ir seimą. LR prezidentas šių dalykų netvarko.

  • Židrūnas Gaubas

   Nesinervuokite, gyliai kvėpuokite – įvyks organizmo hiper ventiliacija, imuninė apsaugos sistema uzdarys deguonies padavima į smegenis – lengvai apsvaigsite…

   Panašu į korupcija :)

 • Bobute

  „Jei ilgiau dels, vėliau galės kaltinti tik pats save.
  Nes tada laimės kriminalinė Dalia,…“ A. Račas.
  Žinoma, labai lengva visą atsakomybę sukabinti vienam žmogui… Bet ar tai padoru? Ar mes – Tauta- čia ne prie ko?
  Jei visi ilgai delsime, vėliau galėsime kaltinti ne p. A. Butkevičių, o tik patys save.

  Aš jau dabar kaltinu save, jog padariau ne viską ar bent jau per mažai, kad sutrukdyčiau visokioms sovietinės nomenklatūros aitėms bei tuščiagalviams puodukams tempti visus atgal į baisiausių laikų sovietiją – staliniškąją…

  • Puodukas

   „tuščiagalviams puodukams“- bobute, jaudintis nesveika, gal eik vyrui pietus paruosk, a? O siaip kas tas staliniskas sovietizmas baisiausiu laiku? Cia kai prisirauni i valdzia, tai nesk kiek panesi? Ar pas Jumis buvo kitaip prie stalino?

   • Valdas

    Puoduk, jokiu būdu nelaikau Jūsų tuščiagalviu. Taigi, manau galime padiskutuoti. Galvoju, kad tiek Jūs, tiek aš, tiek Bobutė nenorime kriminalizuotos valdžios ir tokios visuomenės. Bet, susimildamas, paskykit ar šiuo atveju nepakanka bet kokiam prezidentui turėti aseniškai lojalų spec tarnybos vadą, kuris kurtų ir teiktų reikiamus slaptus, juodus, operatyvinius, ar bet kaip kitaip pavadintus raštus, o prezidentas tų raštų pagrindu atleistų bet kokį pareigūną. Taip po metų kitų visa valdžia būtų vieno žmogaus rankose. Ar neižvelgiate pavojų? Va taip pasakykit sąžiningai, ne pagal politines simpatijas ir antipatijas vertinant, bet pabadykit objektyviai. Na tarkim lygiai tokius pat sąrašus turi prezidentas Paksas ir sako atleiskit devynis viceministrus. O jei Tomaševskis, o jei Kubilius, o Balčytis? Bet kuris baltasis ar raudonasis… Tai kaip tuomet? Valdžia tiesiogiai Pakso, Tomašebskio Balčyčio ar bet kurio baltojo ar raudonojo rankose, nes kažkoks vadas jiems gali pateikti bet kokias pažymas? Jūs už tai?

    • Puodukas

     Galim išardyti stt vsd ir kelių policija. Nes jie kažkam lojalūs. Ziurek ir darbo partija bus laisva ir švari. Beje, visi tavo išvardinti ne prezidentai.

     • Valdas

      Puoduk, manau, kad Bobutė teisi, deja.

   • Bobute

    Tuščias puoduk,
    apie sovietinių laikų istoriją sužinosit vyresnėse klasėse, bet ir dabar galit pasiieškoti informacijos internete. Tikiuosi mokat naudotis google’u?

    • Puodukas

     Sena bobutė, džiaugiuosi,kad mano istorija kuriama dabar kitokia nei jūsų iš Google…

    • Valdas

     Antrą kartą pritariu Bobutei. Tokie tušti barškalai tenaudojami fonui užpildyti. Viskas.

     • Puodukas

      susireiksmini..

  • Mindaugas

   Tauta ne prie ko :D būtent taip ir yra, nes jei tautai rūpėtų valstybė, tas pats (jau nuvalkiota tema, nesinori kartotis, nenoriu plėstis į ją) referendumas būtų bent jau įvykęs, jau nekalbant apie krūvą smulkių kasdieninių reikalų, kuriuose atėję pas eilinį valdininkėlį nebučiuotų jam kanopos, o išreikalautų iki galo to, kas jam ir priklauso pagal pareigas padaryt.

 • Saulė

  Turbūt geriausias tekstas ( išskyrus literatūros kūrinius), kuriuos kada nors teko skaityti. Ačiū.

 • Bobute

  Ar savo komentaro kvailumu bandote perspjauti Puoduką? Jums neblogai sekasi…:)
  Juk niekas neprieštarauja, kad vagis reikia teisti. Tik vieni galvoja, kad teisti gali „troikės“, kiti galvoja, kad teisti galima vienasmeniškai pagal slaptas pažymas (kaip suprantu, jūs iš pastarųjų), bet yra ir tokių, kurie mano, kad teisti turi nepriklausomi Teismai, besivadovaujantys nekaltumo prezumpcija.

  • Puodukas

   Reiktų skirti sąvokas teisti ir nepraleisti prie lovio. Bob, ar nori prie lovio?

   • Valdas

    O dangau… iš kur randasi RIMASU ir Puoduko tipo mąstymai. Iš kur tiek primityvo? Pradėsiu teisinti Račą, kuris nesibodi kai kurių žmonių dundukais vadinti…

  • Vingių Jonas

   Pvz. mūsų šiandieninis KT, ar ne? Juk galėjo KT šiandien dar išaiškinti, kad Konstitucijos 2 straipsnis prieštarauja Konstitucijai, nes pagal jį „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.“ Kaip ne kaip, bet po šiandieninio nutarimo suverenitetas Tautai jau nepriklauso, nes Lietuvos valstybę kuria Seimas ir VRK. Na, dar KT:)).__Vingių Jonas

 • Izbliondimas

  Kadangi bloge štilius, tai gal tiktų pasvarstyti, blogo šeimininkui sutikus: http://www.organic.lt/lt/news,nid.1078

 • Valdas

  Wo auch bist du, her Artūras?

 • Marius

  Sutinku su jūsų, autoriau, argumentavimo logika: jei valdančioji dauguma yra kriminalinė, tai Grybauskaitė kriminalinė yra tuo labiau, nes „stogavo“ savo patarėją kuriai buvo pateikti oficialūs įtarimai, tuo tarpu viceminstrams jokie aiškiai suformuluoti priekaištai net nebuvo pateikti, net neminint oficialių kaltinimų. Akivaizdūs dvigubi standartai. Tik va Butkevičiaus apibūdinimas kaip „minkštas“ yra per švelnus. Greičiau tai mėmė ir pastumdėlis. Graudu žiūrėti kaip koalicijos vadas turintis daugumą seime su kuria gali atmesti prezidentės veto elgiasi apgailėtinai. Jokio stuburo!
  Šiandienos įvykis, viceministrai kurie kaltinti nežinia kuo nebedirbs: http://alfa.lt/straipsnis/368203/butkevicius-itarimu-sukele-astuoni-viceministrai-vyriausybeje-nedirbs#.U7wZyqKWgwo Ir nesupykite, bet jūsų buvusi darbovietė užsiima propaganda rašydama tokius apibendrinimus: „Įtarimų sukėlę viceministrai atnaujintoje Vyriausybėje nedirbs, antradienį pareiškė socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius.“ Įtarimų kam? Pačiam Butkevičiui? Gi Grybauskaitei įtartini.

 • Na, už Dalią antrame rinkimų ture irgi prabalsavo daugiau, nei už kairiuosius valdančius, be to jos pareigos – valstybės vadovė. Tai ką, jai dabar būti išrinktai ir apsikasti lapais, nes Račas pasakė, kad ji niekalas? Tada Butkevičius dar didesnis niekalas, nes jei būdamas kažkas nesugeba parodyti, kad nėra niekalas, tai jis niekalas kvadratu…

 • tikras lietuvis

  Nieko slapto toje pažymoje, ko nebūtų galima rasti purvasklaidoje, nebuvo.

 • Romas Selvenis

  bestija ir tiek…