Citata #446 N.Vasiliauskaitė paaiškina, kas ir už ką parsidavinėja

…parsidavinėja ne tik bomžai ir ne tik Darbo Partijos elektoratas (ne, jis nėra atskira žmonių rūšis, jį suformavo konkrečios socialinės priežastys, ne įgimtas amoralumas ar išskirtinis kvailumas, tad ir komunikuoti su juo reikia ne panieka, šlykštėjimusi ar protinimais – tokia laikysena jį tik daugins, o protintojus tik dar labiau pavojingai radikalizuos), o pirkti galima ne vien litais ar ledais, bet ir pataikavimu, gyrimu, gąsdinimu, psichologiniu spaudimu, manipuliavimu religija, emocijomis bei trapiu vidurinės klasės statusu, vis rodant baisųjį paprotintinų „visuomenės atmatų“ paveikslą, kuris (ačiū „diržų veržimo“ politikai) kvėpuoja jai į nugarą.

… gaila ne visi tą supranta… tarp jų ir didžiausias dvasinis bomžas – M.Adomėnas.
(9 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • romas

  Galima galbūt ir taip traktuoti, kad mūsų visų balsai nupirkti – kai kurių seniai, o abejojančių tik prieš šiuos rinkimus. Didelio atradimo straipsnyje nematau. Be išorinių stimulų labai dažnai negalime pasirinkti.
  Iš esmės Vasiliauskaitė mėgina mus taip pat nupirkti, kad darytume jai turinčius vertę pasirinkimus. Kai kuriuos neturinčius tvirtos pasaulėžiūros tikrai įpirks :)

 • lakunas

  Paprastas dalykas: (pigiai) parsidavinėja tik bomžai, bet ne tik Darbo Partijos (atkreiptinas dėmesys į „P“) elektoratas (jie yra atskira žmonių rūšis, suformuota konkrečių socialinių priežasčių, neįgimto amoralumo ar išskirtinio kvailumo, tad ir (ne)komunikuoti su jais reikia panieka, šlykštėjimusi).

 • che

  kiekvienas durnius isitikines kad visi aplinkiniai uz ji durnesni.

 • Izbliondimas

  ponas/ponia che

  gal pavojingiausi parsidavėliai yra, būtent, gudručiai.
  T.y. tie vadinami dešinieji, taip pat oligarchai.
  Jie mainais gal paima ir šimtus milijardų iš Lietuvos žmonių.
  Degradas iš konteinerio blogai, apie tai čia kalbėta ir kalbėta, – bet pavojingi ir net tiek, kad valstybę sunaikino, yra gal būtent kaip tik ta pradžioje čia paminėta kategorija ir jos trubadūras, t.y. žiniasklaida (juk žiniasklaida jų, o ne tik jos trubadūrai, kurie parsidavę gal tik už centą… juk paskaitėme Lryte pirmadienio komentarą gal vieno tokio, ir ne tokio jau ir skurdžiaus, ką čia bepridursi daugiau ir pasamdytų krūvelės komentatorių, siekiant tokius straipsnius papopuliarinti, vadnasi…).

 • Bobutė

  Ne tik barzda, bet ir diploma non facit philosophum…

  Tad ir telieka banalias tiesas kaip filosofinės minties perlus prakišinėti.

 • suomis

  O kokią naują kokybę siūlo Vasiliauskaitė? O faktas tas, kad ji nieko nesiūlo. Ir siūlyti negali. Žarna per plona. :/

 • Šamanas

  Kažkodėl bandoma viską apversti nuo kojų ant galvos – problema ne bomžai, parduodantys balsą už 10 Lt, ar inteligentai, vertinantys balsą šiek tiek brangiau, o pirkėjai, „investuojantys“ N mln. Ko galima tikėtis iš tokio mentaliteto „išrinktųjų“ – investicijos juk turi atsipirkti. Vienintelis kelias juos sustabdyti yra Pravieniškės.

 • P.E.

  „gaila ne visi tą supranta… tarp jų ir didžiausias dvasinis bomžas – M.Adomėnas.“
  Na,kodėl gi Jūs šitaip-mačiau priešrinkiminę tv laidą,kurioje gerb. Seimo narys,jei gerai pamenu,teigė išmokęs senovės graikų kalbą.

  • P.E.,
   Mantas Adomėnas yra senovės graikų kalbos ekspertas, jeigu ką ;)

   • Na, man sunku būtų atsakyti į klausimą ar Mantas Adomėnas yra „dvasinis bomžas“. Tačiau į klausimą ar jis moka senovės graikų kalbą, atsakyčiau, kad taip. Jo akademiniai pasiekimai šioje srityje yra nemaži. Moka jis ir lotynų. Taigi, žmogui įsitikinusiam, kad M. Adomėnas yra dvasinis bomžas, aš vienareikšmiškai galiu pasakyti – taip, dvasinis bomžas gali mokėti sengraikiškai, lotyniškai ir būti puikiai susipažinęs su antikos autorių veikalais.

    • Trakimas

     Analogija būtų tokia-ar susipažinęs su autobusų tvarkaraščiu tuo pačiu išmano ir logistiką:)

    • Sejanus

     Jis dar ir angelologiją išmano, net paskaitą skaitė. Labai plataus profilio žmogus.

  • o tai dvasinis bomžas negali mokėti senovės graikų kalbos?

   • P.E.

    Maniau,suprasite ironiją…

   • Kažkaip atsakymas aukščiau nusikėlė. Aij, kad keistas man tas Adomėnas. Greičiausia visgi teisus buvo Kūris sakydamas, kad jeigu turėti nelemta, tai jokie Oksfordai to nesuteiks. Nors man tikrai nuostabu kodėl žmogus, galėjęs tapti akademine žvaigžde, pasirinko seimūno kelią. Ir darbas lyg ne toks įdomus, o ir alga rodos mažesnė.

 • Saulius

  Adomėnas – mulkis, melagis ir narcizas. Jei kam nors kils klausimų kodėl –
  atsakysiu individualiai arba teisme už mulkio Adomėno įžeidimą.

 • Vaclovas

  Nesuprantu vieno.Kaip balsuos nupirktas bomžas nepatikrinsi.Negi perkantis bomžo pažadą balsuoti už parinktą kadidatą vertina labiau už politikų pažadus.
  Tiesa.Prisiminkim Kubiliaus į kavinę pakviestus parinktus žurnalistus.Kas tai buvo pirkimas ar…

  • suomis

   Yra toks stebuklingas žodis, kaip TECHNOLOGIJA. Tiesa, ne kiekvienas humanitaras jį supranta. ;) Ir dar, ar nejaučiate, kad jūsų trečiajame sakinyje gludi alogiškumas?

 • suomis

  Vasiliauskaitė kaltina Kubilių, dėl to, kad jo „taupymo“ politika paskatino žmones parsidavinėti. Parsidavinėjo gyvuliai ir prieš Kubyyylių.
  Taip supaprastinti situaciją asmeniui, pretenduojančiam būti minios balsu – nesolidu.

  • Trakimas

   Nida pataikė į dešimtuką.Kankiniai su tremtiniais(TS-LKD elektoratas) gauna dvigubas pensijas.Tas antras pensijas moka ne Rusija,o aš su Tamsta.Nors turiu ir savo Tėvus,kuriems taip pat turiu uždirbti pensiją.Aš vis viena niekaip nesuprantu,kodėl aš turiu mokėti žmonėms ,kurių aš nenuskriaudžiau?AŠ nesu kaltas dėl trėmimų,tačiau už tai-moku?Kodėl?

   • romas

    Valstybinių pensijų įstatymą priėmę LDDP 1994m. Nukentėjusiųjų asmenų valstybinė pensija skiriama pagal šį įstatymą. Vieni iš nukentėjusių – politiniai kaliniai ir tremtiniai.

    • Trakimas

     Na ,tai tik rodo,kad LDDP bandė papirkti TS-LKD elektoratą.:)Ar Tamsta kiteip suprantate?:)

     • romas

      Ne visi represuotieji – TS elektoratas. Čia – mitas. Nenustebčiau, kad net mažiau nei pusė tremtinių – TS elektoratas.

    • Trakimas

     O bet tačiau-pinigus TS-LKD elektoratas paėmė,tačiau išliko „nepaperkamas“:)Matyt šis „elektoratas“ mano,kad jam poliubomu priklauso mano uždirbti pinigai:)?Keistas požiūris…sakytau:)

     • Trakimas

      Tamstą nustebinti ,romai,išties yra labai sudėtinga:)Jug esate „profesionalas“:)

   • Vaclovas

    Tamstos norėčiau paklausti.Tamsta, sutiktume,kad atėjus metui gauti pensiją iš Jūsų darbo stažo Valstybė išbrauktų-atimtų 5-12 metų.Savaime aišku ir pensija sumažėtų.
    Paprasčiausiai,kad nereikėtų bylinėtis su Rusija LDDP priėmė sprendimą kompensuoti prarastus metus.

    • Trakimas

     Aišku,kad nesutikčiau.Tačiau šita keista valstybė jau atėmė iš manęs ne 5-12 metų,o visus 30.Tuos trisdešimt metų aš dirbau „kitai“ valstybei ir mano darbo užmokestis nebeturės reikšmės ,apskaičiuojant man pensiją:)Aš -pasirodo-praradau tiek metų dirbdamas ne tiems.Dabar aš dirbu tikriausiai -tiems,kuriems reikia kompensuoti „praradimus“.Nukentėję ,praradę,nuskriausti yra visi aplinkui,kurie tik yra valdančiųjų elektoratas.Tik aš-sąžiningai ir sunkiai dirbantis,kad išmaitinčiau savo vaikus,nesu niekieno „elektoratu“,todėl dirbu už tris ,o išlaikau šešis-kankinį -tremtinį ,besimaudantį taukuose,autobusų tvarkaraščių „žinovą “ Adomėną ir dar begalinę armija Kubiliaus draugų bei giminių …….

     • romas

      Pamenat, Trakimai: „Kas buvo nieks, tas bus viskuo“? Išsipildė :) Dabar tamsta esat niekas, todėl ir burbat.

     • Trakimas

      Nepamenu,romai:)Aš neįsimenu visų viešų ryšių bendrovių reklaminių šūkių,nors jie būtų ir „ideologiški“:)Reklamoje nėra realybės:)Aš visada buvau „niekas“,nes niekada nebuvau kažkieno „elektoratu“-nuskriaustu tremtiniu,nuskriausta Venckiene ar nuskriausta stancikiene.:)Aš niekuom nesipiktinu-tik klausiu ir stebiuosi:)Tai Tau ,romas,nėra įprasta?:)

     • romas

      Skundžiasi nuskriausti, o kurie skriaudžią – ne. Reiškia neskriaudžiate nieko, todėl ir skundžiatės. Esate nuskriaustasis, kaip Stancikienė su Venckiene.

     • Trakimas

      Aš nesiskundžiu.Tai Tamsta mano klausimus bei samprotavimus tuoj pat įvertinat kaip skundus,nes jumim teip reikia „įvertinti“.Kitaip -negausit algos iš paviano Valentinavičiaus:)

 • Valentinas

  Dar vienas pavyzdys kaip Račas kvailai klijuoja etiketes. Juk terminas BOMŽ originale reiškia „bez opredelionovo mesta žitelstva“, t.y. žmogus, neturintis apibrėžtos gyvenamos vietos. Perkėlus tai į dvasinę sferą, dvasinis bomžas turėtų reikšti – žmogus, neturintis apibrėžtų, konkrečių dvasinių vertybių. Ko jau ko, o M. Adomėno dvasinės vertybės yra labai konkrečios ir apibrėžtos. Ieškant BOMŽ termino pritaikymo, aš labiau kreipčiau dėmesį į kitus viešuosius pasisakytojus,ypač garsėjančius arogancija, teisuoliškumu ir neklystamumu. Pavyzdžiui politinių pažiūrių bomžu galėtų būti vadinamas tipas save vadinantis „Socialdemokratinių pažiūrų liberalas“. Čia politinės pažiūros iš tikro nekonkrečios ir neturinčios vietos. Iš vienos pusės esu socialdemokratas, pasisakau už solidarumą, bet jei tu debile pasiėmei paskolą nesuprasdamas ką darai, tai pats esi kaltas todėl kentėk debile, kentėk.

  • ople

   :))

  • matote, mielas valentinai, tamstai savo ribotu protu labai sunku suvokti, kad terminas „bomžas“ gali būti ne tik šifruojamas pažodžiui iš rusų kalbos, kurią tikriausiai tik ir temokate, bet ir vartojamas kaip bendrinis žodis, apibūdinantis dvasios ubagus, riboto akiračio ir siauros mąstymo asmenis, tokius kaip tamsta ar M.Adomėnas. Visi kiti tamstos kliedesiai labai tiktų į propogandisto Bačiulio FB sieną. Perkelkite juos ten ir tamstai padėkos.

   • Valentinas

    Mielas Artūrai,
    Tai tamstos ribotas protelis nesugeba suvokti, kad suteikdamas žodžiui Bomžas jam nebūdingas reikšmes pirma, įžeidžiate tikrus bomžus, kurie gyvena laikinose pastogėse, maitinasi kuo papuola, tačiau visiškai nereiškia, kad jie yra dvasios ubagai, riboto akiračio ir siauro mąstymo asmenys; antra, klijuodamas tokias etiketes, skleisdamas neapykantą, skirstydamas pasaulį į bloguosius (tipo Adomėnas) ir geruosius jūs paneigiate Vasiliauskaitės straipsnio esmę ir iš esmėns niekuo nesiskiriate nuo to pačio Adomėno. Jūsų žodžiais tariants esate irgi dvasinis Bomžas, nes tolerancijos, pakantumo, išminties, plataus akiračio pas jus NERASTA.

    • mielas Valentinai, stebėtina, kaip tulžis tamstai užlieja akis iki tokio lygio, kad pats susipainiojate savyje. Visai neketinau įžeidinėti žmonių be pastogės ir besimaitinančių kuo papuola. Tiesiog pabandžiau tamstai paaiškinti, kad žodžio bomžas prasmė gali būti platesnė nei ta, kurią jūs matote savo labai ribotu ir kasdien vis siaurėjančiu akiračiu. O tamsta vis tiek nespratote. Gaila, kažkada buvote protingas ir įdomus…

     • Valentinas

      Mielas Artūrai, žodžių „negras“, „pideras“, „čigonas“ ir daugelio kitų prasmė ir gali būti suvokiama įvairiai. Tačiau jau išmokome politiškai korektiškai vengti tokių pasakymų kaip „dvasinis negras“. Mano mintis ir buvo, kad klijuoti etiketes (o dvasinis bomžas ir yra etiketė) reikia mokėti. Tam reikia talento, o jūs jo neturite. Mintį, kad jūs laikote M. Adomėną niekšeliu aš puikiausiai supratau, nes ir pats nekenčiu fanatikų.

     • Žinai ką mielas valentinai, gal tamsta užsikrušk užuot mane vertinęs. jei tai padarysi negyvai, pasaulis taps šviesesnis.

  • GIGA

   Gerb.Valentinai,bet jei BOMŽAS tai amžinas teisuolis ir neklystantis,tai,o Dangau,yra visos prielaidos Jus laikyti BOMŽU.Parašiau ir nepatogu pasidarė,bet čia aš neteigiu,tik Jūsų minties eigą perfokusuoju…

   • Valentinas

    GIGA,kaip visada turi teksto suvokimo problemų. Neklystamumas ir teisuoliškumas nėra Račo politinio bomžiškumo priežastis. Tai tiesiog būdvardžiai apibūdinantys aptariamo tipo asmenybę ir įvedantys į kontekstą.
    Antra, Valentinas nėra ir niekada nebuvo teisuolis ir neklystantis – visada teigiau atvirkščiai. Tačiau šie apibūdinimai žymiai labiau tinka Račui arba Maldeikienei, ir šiek tiek tau. Geros dienos.

    • GIGA

     Na jau,na jau.Nenusivertinkit,Valentinai.Su tokiu ,kaip tamsta,neklystančiu ir amžinai teisu,niekada neteko diskutuot.O dėl MAldeikienės sutinku,aš net buvau pagalvojęs,kad tamsta jos sūnus,nes abu „diskutuojate“ teiginiais:) -„yra taip dėl to,kad aš taip sakau,o kas su tuo nesutinka,tas kvailas“ (šiek tiek pašaržuota,bet mintis dėl to nekinta)

     • Valentinas

      Giga, tai šlykštus melas, tavo žodžiais tariant „teiginys“. Neįrodomas.

  • aušra maldeikiene

   Na man vis dėlto įdomu, kokios amžinos vertybės kamuoja antroje santuokoje gyvenantį Adomėną, kuris be to aiškina, kad šeima šventas dalykas ir visada viena:). Gal ta vertybė yra labai paprasta: o kaip man dabar naudingiau kalbėti? :)

   • romas

    Pagal Jus, ponia Aušra, išeitų, kad atsėdėjęs už vagystę niekada jau nebegali teigti, kad vogti yra blogai, o būti doru – gerai. O jei ir teigtų, tai tik todėl, kad taip naudingiau kalbėti.

   • Fredis*

    Naivi kaip pirmokėlės Mokytojos Aušros pastaba, na, bet atleidžiama, juk šiandien, šią savaitę ir artėjančius ketverius metus mūsų kieme šventė.
    Radau vieną ištrauką (citatą, komentarą), negaliu nepasidalinti:
    „Kalbant apie tikinčiųjų ir katalikybės santykį, reikėtų pasigilinti labiau į krikščionybės metafiziką. Bažnyčia yra šventųjų nusidėjėlių bendruomenė :) Kalbant paprasčiau, moralės sferoje yra teigiamas moralės idealas ir sakoma, kad žmogus gali jo siekti, nepaisant to, kad kartais suklysta ir netinkamai pasielgia. Katalikų amoralumas ir suklydimai yra pateisinami ne ką daugiau nei kitų žmonių, bet katalikybė bent jau pripažįsta, kad žmogaus trūkumai netrukdo jam siekti tobulumo ir kad žmogaus prigimtis dvilypė, tiek gėrio, tiek ir blogio turinti.“

    • Rytis I

     Pratęsiant „metafizinį“ pamąstymą, galima būtų net daryti prielaidą, jog katalikybė neklestėtų nesant pakankamam nusidėjėlių skaičiui. O ypač vertinami sunkūs nusidėjėliai – įvairaus plauko banditai – vokeliais ir statybinėmis medžiagomis šelpiantys bažnyčios tarnus.

     • romas

      Kas būtų galėjęs sugalvoti įsakymą nevok, jei niekas iki tol nebūt pavogęs? Religija nebūtų gimusi, jei visuomenė nebūtų radusi reikalo ką nors drausti.

     • romas

      Ir taip, nepageidautino elgesio pavyzdžiai religiją palaiko.

     • Rytis I

      Šiaip jau, bažnyčia per paskutinius kelis tūkstantmečius nelabai pasistūmėjo priekin – sugalvojo viso labo tik dešimt draudimų. Štai pas žydus jų berods kažkiek virš 300…

     • romas

      Gerai, kad akmenyje iškalta tik 10 – būtų sunkiau, jei būtų daugiau :)
      Pasitelkus sugebėjimus interpretuoti, iš 10 įsakymų galima priskaldyti kiek nori.

     • Rytis I

      Sugebėjimus viską paaiškinti bei iš dešimties lankų padaryti 300 tomų turi viską ir visur sprendžiantis garbusis mūsų Konstitucinis Teismas. Štai ir vėl netruks – išsitrauks iš po stalo tą sugebėjimą, kaip kokį brangakmeniais ir raižiniais puošta karališkąjį skeptrą – ir nušvies mumi dieviška šviesa…

 • briedis

  beje, pirkti galima ir konjuktūrinių doktrinų šablonais…

  • Trakimas

   Absoliučiai taikliai paporinote,briedis:)

   • briedis

    oi, pone Trakimai,- gal be absoliutybių geriau?- Štai jūs- kiek kartų prie dviejų pirštų dar du vis pridėti stengiatės, o vis išeina trijų pirštų kombinacija.. (su simpatija mentaliniam priešininkui))

    • Trakimas

     Ačiū už „kontrkomplimentą“,briedis.:)

    • Trakimas

     „Mentaliniam priešininkui“?Keistai skamba,nes aš Tamstos teip griežtai nepozicionuoju.Esat tiesiog nepakankamai išsilavinęs-paviršutiniškai susipažinus su dalyku, galima patekti net ir į seimą.Tatceu ,jei norite jausmoproto pilnatvės-reikia gilaus supratimo,kurį suteikia tikras išsilavinimas.Reikia mokytis visą gyvenimą kožną dieną be išeiginių.:)

     • briedis

      ir galima taip nieko ir neišmokti…))
      Bet lbnkt. – lavinkitės, o aš geriau miegoti eisiu.))