Kokio sudedamojo plano dalis yra R.Žilinskas?

Savaitraštis 15min, 2012 03 30

******************************************************************

Anksčiau apie Rusijos grėsmes ir šios valstybės įtaką Lietuvos politikai, verslui ir žiniasklaidai dažniausiai kalbėdavo V.Landsbergis. Tapęs Europos Parlamento nariu, jis pradėjo mąstyti globaliau ir pastaruoju metu dažniau mini ne Rusiją, o marsiečius.

Tačiau juk žinome – svarbios vietos ilgai tuščios nebūna, tad norinčių perimti V.Landsbergio vaidmenį taip pat atsirado.

Vienas iš pretendentų – policininkų nemėgstantis buvęs A.Valinsko bendražygis R.Žilinskas, šiuo metu vadovaujantis Seimo Atominės energetikos komisijai. Šią savaitę, kai Vyriausioji rinkimų komisija išdavė parašų rinkimo lapus patariamojo referendumo dėl naujosios atominės elektrinės statybos iniciatoriams, R.Žilinskas nieko nelaukdamas pareiškė, kad šis referendumas yra “sudedamoji Rusijos plano dalis”, kuriuo siekiama neleisti Lietuvai pasiekti energetinio saugumo.

R.Žilinsko mąstymo logika labai panaši į V.Landsbergio: kai tik kas nors visuomenėje suabejoja tuo, kas daroma Seime, o ypač, konservatorių frakcijoje, tai neabejotinai reiškia Rusijos pinkles. Nes tik kam nors Rusijoje gali šauti į galvą, kad, be Seimo narių ir ypač tų, kurie priklauso konservatorių frakcijai, dar kas nors gali Lietuvoje gali žinoti, kas šaliai naudinga, o kas ne. Kaip sakė energetikos ministras A.Sekmokas, Lietuvos piliečiai neturi tokios kompetencijos, kokią turi Seimo nariai, tad ir priimti sprendimų tokiais svarbiais klausimais, kaip atominė energetika, neturėtų.

Dėl pastarosios A.Sekmoko frazės, prisiminus, kad tarp Seimo narių yra ir A.Valinskas, I.Valinskienė, D.Meiželytė, P.Gražulis, K.Uoka, O.Valiukevičiūtė, D.Teišerskytė , V.Babilius, S.Stoma, A.Zuokienė ir kiti, būtų galima ir įsižeisti. Nebent kalbėdamas apie kompetenciją, A.Sekmokas šiam žodžiui suteikia kokią nors ypatingą, tik Seime vartojamą prasmę.

Tačiau svarbu net ne tai. Svarbesnis yra tas niekinantis požiūris, kurį R.Žilinskas ar A.Sekmokas ir nemaža dalis kitų politikų demonstruoja Lietuvos piliečių atžvilgiu.

Taip, gali būti, kad referendumo dėl atominės elektrinės iniciatoriai nėra energetikos specialistai, galintys įvertinti, ar Visagino atominė elektrinė Lietuvos energetinę nepriklausomybę užtikrintų geriau nei kiti energijos šaltiniai. Gali būti, kad jie nėra ir ekonomistai, kurie kaip R.Kuodis gali bandyti preliminariai įvertinti būsimosios atominės elektrinės efektyvumą. O gali būti ir dar paprasčiausiau – jie prisimena Černobylį ir Fukušimą ir naudojasi teisėmis, kurias garantuoja Konstitucija.

Ar dėl to visi abejojantys naująja atomine elektrine jau būtinai turi būti Rusijos agentai ir jos plano “sudedamoji dalis”?

Man atrodo, kad nebūtinai. Kartu man atrodo, kad jei R.Žilinskas, A.Sekmokas ir visi kiti būtų dėjęs daugiau pastangų paaiškinti abejojantiems Lietuvos piliečiams, kodėl Visagino atominė elekrinė yra geriausias pasirinkimas, tų abejojančių galbūt būtų buvę gerokai mažiau.

Dabar gi belieka paistyti apie Rusiją ir jos planus.

O įrodyti, kad tai tik paistalai būtų galima, pavyzdžiui, iškeliant klausimą, ar pats  R.Žilinskas nėra kokios nors “sudedamojo plano” dalis. Ir užduoti šį klausimą, pavyzdžiui, P.Gražuliui, K.Uokai ir M.Adomėnui.

Atsakymai galėtų nustebinti.

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...