Tikrinam prognozes II (referendumas)

Mano prognozė buvo, kad referendumas neįvyks.

Gali būti, kad įvyks. Būtų staigmena:)

Mano prognozė buvo 62 „prieš“, 38 „už“.

Pirmieji rezultatai rodo 63 „prieš“, 37 „už“.

Be abejonės, rezultatai koreguosis, nes dar visai nėra Vilniaus, kuris stipriai balsavo už TS-LKD, o tai reiškia, kad kartu tikriausiai ir referendume „už“.

Aš tikr pradedu galvoti, kad tikriausiai tai ir būtų pats blogiausias rezultatas tiem, kurie labiausiai agitavo už. Tai yra, jei referendumas įvyktų ir santykis būtų toks pat.

Ir blogai būtų ne tik agitatoriams, bet ir valstybei. Kiek dar yra tokių, kurios metus derasi, prisiima įsipareigojimus, išleidžia dešimtis (?) milijonų litų, o paskui surengia referendumą pasiklausti, ar reikia viską tęsti.

Ką nors blogiau sugalvoti, vargu ar įmanoma.

M.Adomėnas turėtų skubiai vykti į Šiluvą ir visą naktį vaikščioti keliais melsdamas, kad referendumas neįvyktų.

Sako, Dievas gailestingas….

(4 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Vingių Jonas

  Be komentarų:))

  „M.Adomėnas turėtų skubiai vykti į Šiluvą ir visą naktį vaikščioti keliais melsdamas, kad referendumas neįvyktų.“:))))

 • GIGA

  Tikrai sutinku su Artūru.Gaunasi įdomiai -TS,LS,DP už AE,socdemai už,bet ne už šį projektą (t.y. referendume kaip ir jų rinkėjai neturėtų būt visiški oponentai).Tai parodyti tik tai,kad valstybininkai negalėjo,o tiksliau nesugebėjo tautai protingai pristatyti tokį svarbų projektą.Kaip rusai sako „cto i trebovalos dokazat“. Akivaizdu buvo,kad tokie specialistai kaip sekmokai ar audickai maksimum tinkami kokioje nors savivaldybėje popierius segioti ir tai ne faktas,kad eilės tvarką nesumaišys:)

 • Tomas Chochrin

  Artūrai, aš žiūriu panašiai, tik kitu kampu. Bus ironiška, jeigu referendumas įvyks 50-51 proc. rinkėjų dalyvaujant jame. Manau, kad būtent internetų agitatoriai gali prisiimti laurus už kokį 0,5 procento.. Taip bus tiesiogiai pridirbta VAE šalininkams, nors buvo akivaizdžiai aišku, kad referendumas yra opozicijos kiaulė konservatoriams. Tačiau agitatoriai (durniai su iniciatyva) nesugebėjo to perprasti, arba galvojo, kad jie iš tiesų reiškia tiek daug, kad jų balsai lemtų pritarimą VAE. Kai realiai jie nereiškia praktiškai nieko.
  Ironija…

  • Tomai, šį komentarą kažkaip buvau praleidęs… Labai teisingai. Pritariu 100 proc. Durniai su iniciatyva šį kartą ruleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeed. Deja. Ir dar blogiau, kad vargu, ar kas iš to pasimokys. Glušų kompanija. Pykstu:)

   • austras

    Nežinau kodėl, bet esu įsitikinęs, jog sovietų valdžios metais Čekuolis su Užkalniu darytų politines analizes apie pūvančių imperealistinių Vakarų klastą prieš pasaulinės taikos nešėją TSRS (vienas iš jų anksčiau tuo ir užsiėmė). Deja, laikai pasikeitė ir propagandistams suformavo kiek kitas užduotis. Nebėra aiškaus valstybinio užsakymo ir aiškių koordinačių kam ir už ką atidirbti. O asmeniniai analitiniai pajėgumai ne visuomet suveikia teisingai..

 • bang

  O koks iš esmės skirtumas, esant ribinei (arti 50 proc.) balsavusiųjų reikšmei ir rezultatams 65 vs 35 proc. – įvyks referendumas, ar ne ?

  • Tomas Chochrin

   Galimybė muštis už projektą, sakant, kad referendumas neįvykęs. Gynybinė taktika nors kažkokia.

   • bang

    Referendumas patariamasis – pasitikrint pas tautą, tsakant. Nu va – pasitikrino, rezultatai niekur nedings 49 proc. prabalsuos, ar 50.

    • Tomas Chochrin

     Taip, bet oficialumas, kad „taip referendumas ĮVYKO ir tauta pasakė NE“, turi šiokį tokį svorį, nors ir nedidelį..

     • GIGA

      Aš manau,kad pats geriausias dalykas kuris gali įvykt -referendumas įvyko,tauta pasakė „Ne“. Dabartinėje situacijoje jis geras tiek AE šalininkams,tiek oponentams.Dėl pastarųjų ir taip aišku,o pirmieji galės patiekti visuomenei naują apgalvotą projektą.Ir tai bus pirmas trinktelėjimas per žandą valstybininkams,kad su tauta reikia kalbėtis

     • Auksinis kardas

      Tomai, pats žiūri iš formalaus, sintaksės taško. Atsitrauk, ir pamatyk vaizdą: du prieš vieną pasisako neigiamai, nepaisant visos šališkos propagandos. Nėra kaip formaliai pakišti po stalu šito rezultato.

      Beje, nesutikčiau, kad milijonai išleisti visiškai veltui – atliktas projekto metmenų prišaudymas, padarytos – kiek galėjo būti duotomis sąlygomis – prognozės, žinomi orientaciniai vykdytojai ir įranga, finansavimo prielaidos, projektas paruoštas apsisprendimui daugmaž tiek, kiek ir galėjo. Ir šioje vietoje derėtų sugrįžti nuo akių muilinimo prie pamatinės konstitucinės tezės, kad svarbiausius klausimus sprendžia tauta. Referendumais, kaip fiksuojančiomis gairėmis. Apgailėtina, kad šis referendumas defektyviai pozicionuotas kaip nepilnavertis – patariamasis, taip sumenkinant ir jo reikšmę balsuotojų akyse: vien tai galėjo lemti jo vykdymo rezultatyvumą. Kaip bebūtų, valdžiai teks apsispręsti, ar ji vykdo rinkėjų valią, ar ji primeta rinkėjams savo valią – žmonių informuoto sprendimo valia yra du prie vieno, tai jau faktas, kaip blynas.

     • Nuomonė

      Informacija pamastymui:
      Spalio perversmas Rusijoje simtas metu atgal irgi buvo kaip ir tautos daugumos sprendimas (ar as klystu?). Ir kuo tai baigesi?

     • austras

      Auksinis karde, mano subjektyvia nuomone – tai puikus komentaras tiems, kas kalba apie veltui išleistus milijonus. Tauta pasakė savo žodį ir vargšas Užkalnis turėtų po šio tautos sprendimo numesti bent 10 iš savo šimto nereikalingų kilogramų.

     • austras

      Gerbiama nuomone, mokykloje galėjote istorijos pamokų ir nepraleidinėti. Bolševikų perversmas buvo gerai organizuotos konspiraciniais metodais dirbančios nedidelės žmonių grupės įgyvendintas valdžios užgrobimas.

     • Auksinis karde,
      Aš šiek tiek kitaip matau visumą. Čia buvo testas, kuris parodė, kad, ko gero, mes niekada nesugebėsime įgyvendinti jokio „grand“ projekto, kurio vykdymas realiai turėtų vienyti visą valstybę ir visas politines jėgas. Tauta priima įdomus sprendimus, užtenka prisiminti referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, kurio rezultatas, jei ne Seimo, priešinga tautos valiai, valia, kuria priimtas konstitucinis įstatymas, atvėręs kelią į ES. Dabar fragmentuotas Seimas klius už kiekvieno stambesnio akmens..
      Gajus švytuoklės principas garantuoja, kad mes normaliai neįgyvendinsime nei jokių rimtų projektų, nei reformų, kurios trunka ilgiau negu keturis metus ir neturėsim jokio tęstinumo.
      Toks mano ne formalus požiūris būtų..

     • Auksinis kardas

      Lietuviškoji Vikipedija pirmąja faze atžymi ne kažkokią kare nuvargusios carinės Rusios liaudies valios išraišką, bet fazę „bolševikų partijos diktatūros įvedimas“.

     • romas

      Karde, objektyviai žiūrint, propagandos kiekis atitinka rezultatus. Propagandos už AE buvo mažiau, nei viešų pasisakymų prieš.

     • Romai, ar pablūdote?!!!

     • romas

      Todėl, Tomai, buvau prieš LEO LT ardymą. Žmones labai lengva išgąsdinti priklausymu nuo Maximos, bet jie nei truputį nebijo priklausomybės nuo Gazpromo arba Inter RAO EES.

     • Auksinis kardas

      Tomai, visi turime savo nuomonę, tai normalu. Mano nuomone, projektas eilinį kartą (pirmasis – gėdingas LEO LT) pranoko šalies poreikius. Būdamas dalimi pasisakiusių „prieš“, pasisakiau prieš avantiūros dedamąsias ir dideles rizikas, atsiveriančias šiame projekte. Nuoširdžiai tikiuosi ir ateityje turėti galimybę pasisakyti svarbiausiais valstybei klausimais, nepaisant kokį didelį įspūdį paliktų įvairūs „grand“ projektai įvairiausioms balsuotojų mažumoms. Yra atrakcionų parkai, pramogos adrenalino trokštantiesiems, kazino įstaigų tinklai ir nelegali, bet reali prostitucija. Visi poreikiai gali būti patenkinti kuo visokiausiais būdais, nebūtinai užstatant visus bendrapiliečius jų tenkinimo procese. Atsiprašau, kad skamba ciniškai, bet ne mažiau ciniškai skamba ir kažkieno pretenzijos žinoti, kad „grand projektai“ iš esmės yra labai gerai, tereikia kažkaip bekabliukiškai prastumti jų aprobavimą, prieš finansuojant iš visų bendrapiliečių kišenės eilės metinių biudžetų ir dešimtmečių paskolų masteliais.

     • romas

      Karde, atrodo, jei elektrinių nestatysim, tai elektra bus už dyką. Nebus :)

     • GIGA

      Romai,o pamenate kaip kartu su Valentinu man prieštaravote kaip daug yra informacijos apie AE projektą? Tiksliau informacijos normaliai prieinamos paprastam statistiniam lietuviui,o ne IT technologijų studentui iš didmiesčio.

     • Auksinis kardas

      Tiesiog statysime geresnes elektrines, jokios tragedijos. Nesvarbu, kad jums kažkas atrodo kitaip – galiausiai apsistosime ties tuo, kas mums visiems geriausia. Tikiuosi, kad tai padarysime ir labiau sąžiningai. Dėmesį reikėtų perkelti iš prievartavimo „grand“ sumanymais į tokias apčiuopiamas plotmes.

     • Tam, kad sutelkti tautą, reikėjo, kad politinis elitas vieningai kalbėtų už (panašiai kaip su ES, bet net ir ten to neužteko). Tuo tarpu čia už buvo valdantieji plius asmeniškai Uspaskichas. Tuo tarpu socialdemokratai, tvarkiečiai bei kai kurie darbiečiai (neskaičiuojant marginalų) buvo prieš. Natūralios ir pasekmės. Reikia tikėti, kad prieš atominę kalbėję politikai tai darė nuoširdžiai, įsitikinę, kad Lietuvai bus taip naudingiau, o ne vadovavosi siaurais partiniais interesais.
      Vadinasi mums taip ir reikia, gavome pagal nuopelnus, tiek, kiek mūsų galvelės ir teišneša. Grand projektai ne mums.
      :(

     • romas

      Artūrai, nepablūdau. Mano prognozės apie referendumo baigtį buvo padarytos iš viešos erdvės stebėjimo. Nesunku pastebėti, ką žmonės kalba, jei klausaisi ir skaitai.

     • Auksinis kardas

      Pasekmės nėra natūralios: pasisakymai AE klausimu prastai koreliuoja su pasisakymais dėl pirmenybių partijoms. Teisinga būtų vertinti kaip atskirą, savistovų klausimą ir išreikštą nuomonę. Tiesa, mandatus atsiimančioms partijoms viena pirmųjų užduočių teks atnarplioti šį prasilenkimą. Jei tai daryti sąžiningai, jie neturėtų savuoju politiniu pasitikėjimu kamšyti aiškaus nusistatymo prieš projektą.

     • bang

      Geras straipsnis referendumo tema http://goo.gl/RIC2C

     • Nuomonė

      austre,
      vadinasi jus ir mane moke skirtingu istoriju.

     • Nuomonė

      Elektra bus galima pirkti is Baltarusijos, ir beje, labai pigiai. O statyti dar viena atomine kol dar net neaisku kada ir ar is viso bus uzdaryta pirmoji … – tik kubiliaus vadybininku samburis gali privirti tiek koses … kad juos velniai

     • briedis

      Tomai,teisiniu požiūriu gal ir nedidelį, bet finansiniu gali ir nemažai sverti- būtų keista, jei latvių ir estų derybininkai, o ir visi kiti veikiantieji, ta proga neišsireikalautų privilegijų sau, o reiškia- nuostolių ir apskritai rizikos mums. Ko gi jie savo metu sakė, kad palauks referendumo rezultatų?
      Panašu, kad kaimynai galės pelnytai mūsiškę dabar jau nebe opoziciją, o jau valdžią zirgo galvomis tituluoti.
      Belieka kliautis, kad Brazausko pavyzdžiu naujieji valdantieji pasiūlys pamiršti priešrinkimines kalbas ir liks viso labo patys sau meškos paslaugą pasidarę. Kitaip jiems gręsia dešimtmečiai herostratų, o mūsų valstybei nevykėlės reputacija.

     • Auksinis kardas

      „Taip, bet oficialumas, kad “taip referendumas ĮVYKO ir tauta pasakė NE”, turi šiokį tokį svorį, nors ir nedidelį..“

      Labai nedidelį, nes stulbina skaičius šiaip pavienių besmegenių iki pat politinio Prezidentės monumento, bandančių išversti ką pasakė Tauta į „juoda yra balta“ kalbą. Tai – dar vienas skaudus smūgis šalies nepriklausomybei, demokratijai. Tai tiesiog atviras pasityčiojimas iš tokių.

     • dzyvai

      Auksini karde, palaikau jūsų poziciją. Kaip blogo autorius pasakytų, politikai turi teksto suvokimo problemų. Į teiginį „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje“ buvo atsakyta „NE“. Politikai pasidaro keistas išvadas: nuo „nepritarta konkrečiam projektui“, iki „didelė dalis gyventojų sprendimą linkę palikti Vyriausybei, ekspertams“ (vz.lt). Galim pavystyti mintį: neatėję balsuoti į seimo rinkimus pritaria tam, kad 48% vietų būsimajam seime paskirstytų vyriausybė ir ekspertai? Ir dar kažką postringauja apie atsakingos pilietinės visuomenės kūrimą…

     • romas

      Butkevičius BNS konferencijoje teigė, kad nepritaria šiam AE projektui. Uspaskichas sako, bus galima surengti dar vieną referendumą po 2 metų.
      http://tv.lrytas.lt/?id=13502917811349912419
      Referendume nebuvo klausta, ar valdžia galės toliau projektuoti elektrinę. Projektuos, bet gal būt nestatys, jei po dviejų metų rinkėjai nepritars.

     • dzyvai

      Projektuoti, skaičiuoti, agituoti – gali, bet be įvykusio referendumo su atsakymu „Taip“ statybos neturėtų būti pradėtos. Idealiu atveju – paruošta ir visų pusių patvirtinta sutartis, kuri įsigalioja tik po sėkmingo referendumo. Kitas klausimas – ar moralu yra toliau naudoti biudžeto pinigus tiems „projektavimams“? Ir štai čia atsiduriam aklavietėje, nes teisininkus ir derybininkus finansuos tik pardavėjai…

      Taigi, reikia pripažinti faktą, kad tauta ne tik nuomonę išreiškė, bet net referendumas įvyko, ir energiją bei lėšas nukreipti kitokioms energetinės nepriklausomybės (tiekėjų diversifikavimo) formoms.

     • romas

      Kiek suprantu, jei šita ar kita valdžia sumanytų statyti AE, be dar vieno referendumo nebegali apsieiti. Matyt nėra labai racionalu projektuoti, žinant, kad AE statybai dabar jau reikalingas papildomas pritarimas. Potencialūs investuotojai į tokį nežinia kuo pasibaigti galintį projektą nebeturėtų žiūrėti rimtai.
      Bet iš kitos pusės, turinti rinkėjų pasitikėjimas valdžia turi laisvę elgtis taip, kaip jai atrodo bus naudinga.

     • dzyvai

      Belieka nepamiršt, kad pasitikėjimą gavo komplekte kartu su labai konkrečiu patarimu konkrečiu klausimu.

     • romas

      Ne, ne komplekte. Referendumas ir rinkimai tik sutapo laike, bet yra du atskiri įvykiai. Referendumu rinkėjai pataria nestatyti AE, bet tik iki tol, kol nepareikš kitokios nuomonės.

 • suomis

  Dar sako, kad Dievas teisingas. ;)

  • dzyvai

   Ir kas gi Jums sukėlė abejonę?

 • che

  manau daugumas balsavo ne pries atomine energetika o pries taip pateikta projekta,galima sakyt koncervai viska sudirbo,o ir laikas pasirinktas netinkamas,atomas buvo koncervu projektas,visi ir prabalsavo pries kncervus.Ir siaip fukusima,nesugebejimas pasakyti aiskios elektros kainos,…viskas susidejo.

 • D.

  Tirkrinam? :)

 • Rytis I

  Na ką… Nežinau ar dabar išvis jau svarbu, kaip baigsis referendumas. VAE vien kaip sportinis azartas, kaip krepšis ar kovos be taisyklių. Reginys ir tiek. Svarbu, kad ateina žmogus, vienintelis iš pabaltijo turėjęs pastovų leidimą Gazpromo ofise. Kaip reiks, taip ir bus. Geriau būtų jau nelemtas bylas pabaigę, nei žaidimus žaidę.

  • GIGA

   Bylų nepabaigė ne dėl to,kad negalėjo pabaigt,o:
   1. jos pilnas fabrikatas,net ir jei ten kažko ir galima būtų „prikapstyt“,tai ne daugiau kaip kitoms partijoms ir tikrai mažiau,nei konservatorių,socdemų bei liberalų pokalbiai su Rubikonu
   2. nuteistas Viktoras būtų nebenaudingas,o konservatoriai visą laiką jį laikė ant šios bylos kabliuko ir kaip reikdavo,DP prabalsuodavo konservatoriams į naudą.Bet va bėda,kad ir kaip kalbėsi,kad politika susikalbėjimo menas,mano nuomone,turi būt principai,prostitucija toli nenuvažiuosi….

   • romas

    Dėl to rinkėjai rinko DP, kad ji mažiau korumpuota už kitas partijas.

    • GIGA

     O ji mažiau kompromituota? Mano supratimu jie ėjo į liaudį,vaišino,bendravo,šnekėjo plius lyderis charizmatiškas ir pasiėmė socdeminius balsus.Atimk iš DP Viktorą,ji praras ne 5 procentus balsų,o daugiau,tuo tarpu,nuėmus Butkevičių,mano nuomone,didelio skirtumo nepasijustų

     • romas

      Tik paaiškinau – tokia išvada gaunasi iš paties komentaro.

     • GIGA

      Visiškai ne tokia.Ką bendro turi,kad Viktoras buvo konservatorių įrankis,su DP mažesniu korumpuotumu?

 • habil dr kun Pivonijus

  Arturai, jus, kaip liberalu socialdemokrata, ar dziugina rinkimu rezultatai?

 • Taškas

  Atominės elektrinės klausimas Lietuvai fatališkas. Kiek klaidų pridaryta per ketvirtį amžiaus:
  -žalieji neleido statyti trečio ir ketvirtojo bloko
  -ES politiniu sprendimu- be jokių paaiškinimu – privertė uždaryti ir Vakarų specialistų pripažintą saugią veikiančią…
  -dėl finansinių grupuočių veiklos panaikinta LEO , prarandant kelis metus ir duodant forų rusams ir baltarusiams
  -Vyriausybė – Kubilius – tiesiog nusikalstamai ignoravo rusų ir baltarusių veiksmus, vadindamas juos propoganda. Lyg neturėtumėm Lukojlo naftos gręžinio prie Nidos.
  -etc

 • lakunas

  Subjektyvu. Neturiu tvirtos nuomonės, esu už ar prieš elektrinę. Bet nuogąstaučiau, jei tikėtina darba parcijas ir socialdemokratų (+x) koalicija turėtų rinkėjų palaiminimą vykdyti stambų projektą. Kelias tolesniam vystymui nėra užkirstas, bet kritiška opinija yra saugiklis nuo nevaržomo lėšų projektui skyrimo ir „įsisavinimo“.

 • GIGA

  Be abejo charizmatiškas.Ir be kabučių.Kaip sakoma,būkim biedni,bet teisingi.Aš tik džiaugiuosi,kad „frediniai“ politikos arenoje nepradėjo rimtai vystyt temą apie kokią tai naujo formato koalicija su Viktoru ar su socdemais,nes būtų susikomprovitavę totaliai ir nemažą dalį savų tradicinių rinkėjų amžiams praradę

  • suomis

   Negirk dienos be vakaro. Kadencija dar ilga. ;)

  • Rytis I

   Taip taip, kas iki užvakar buvo vien sunkiai tramdomas chamizmas dabar bus charizma. Tautiečių masės „praregėjo“. Ypač tam padėjo atjaunintas bei nufotošopintas jaunuolis posteriuose, kuriam patikėjo palaikyti akinius. Jaunas, o bet jau ŽINO KAIP.

   • GIGA

    Pasirodo kiek mažai reikia,kad tauta praregėtų.Reiškia pacientas ne toks jau beviltiškas…

    • Rytis I

     Be to, kažkada paklaustas Rusijos žiniasklaidos (kai pirmą sykį pakilo iki valstybinio krėslo bei Rusija dėl to labai triumfavo) apie galimybę tapti visos Lietuvos prezidentu, atšovė, jog jis, būdamas rusas, tikrai nesiektų šio aukšto posto ir vien todėl, kad neįžeisti tikrų lietuvių. Nors nežinau, ar avį, juolab visą bandą, galima be peilio kuom ižeisti…

     • GIGA

      Man atrodo,jis net premjero posto nesieks,o ims pelningas ministerijas ir „kals“ pinigus.Niekas man neįrodys,kad konservai ir „Krekenava“ tokie pelningi verslai,kaip čia jis juos pateikinėja,todėl biudžetas Viktoro ilgų metų tikslas – po 2004 m. išsileido nemažai:)

     • Rytis I

      Taip, „tikrasis“ verslas baigėsi jo patronui Gazprome pasitraukus garbingon pensijon. Idant nesimaitinti vien savais konservais, teko traukti nedėkingais politikos takais keleliais. Sunkus kryžkelių metas, išlieka žinantys, kaip tai darosi. KAIP ir pas KĄ.

 • Nida

  Savo oponentams(jei tokie užklysta) tiktiek ir sugebate. Apgailėtina.

 • Savo oponentams(jei tokie užklysta) tik tiek ir sugebate atsakyti. Apgailėtina.
  Perspjaunat savo mylimą saldainių ar dešrų vaišintoją.

  • miela Nida, čia tamsta man į oponentus taikote? Pralinksminote.

   Bet tiesą sakote, esate apgailėtina. Klausiat nežinia ko, o negavusi atsakymo į tą nežinia kokį klausimą „oponuojate“ apie saldainius, dešras ir meilę.

  • GIGA

   Čia dar viena nemokanti pralaimėti?

 • Vingių Jonas

  Apskritai spėlioti tol, kol nėra aiškios tvarkos dėl VRK rezultatų skaičiavimo atsakomybės, manau, yra nerimtas dalykas. Tuoj bus para laiko po rinkimų, o išankstiniai rezultatai iki šiol nėra suskaičiuoti nei rinkimuose, nei referendume. Ir manau žinau, kodėl taip yra. Todėl, kad apylinkių rinkimų komisijose sėdi daug gražių skaičiuotojų:))

 • K

  Sunku mūsų plunksnos galiūnos su prognozėmis. Va ką pagrindinis šio blogerio oponentas Andrius U. (tikslūs duomenys redakcijai žinomi) rašė savo straipsnyje „Informuoju, kas mūsų laukia 2012 metais“: „Didžiausia nauja jėga Seime bus dabartinis Vilniaus meras Artūras Zuokas ir jo aplinka. A.Zuokas susirinks nemažai balsų iš tų, kas jį pažįsta kaip politiką ir laikys jį mažiausia iš blogybių, nepriklausomai nuo visko, kas buvo praeityje.“ Argi ne linksma?

 • Izbliondimas

  LRS garbei galima pasakyti, kad dėl rinkimų padarė ką galėjo.
  Rinkimų komisijos buvo berods per pus sumažintos, – tad balsavo (atstovėjo tas ilgas eiles, kokių nebuvo net per apklausą 1991 m., kuomet atėjo balsuoti visi šalies gyventojai…) gal tik tie, kurie ateitų balsuoti ir akmenims lyjant…
  Gražiai buvo parengti taip pat aptarimai rinkiminėse apylinkėse, kad daug (kai kam 6 daug… taigi☺) biuletenių dėl referendumo net neima…☺
  Bet aslilų Lietuvoje, per balsavimą vis vien atsirado berods gerų 30 proc., kurie Lietuvos likimą norėjo susieti su AE, t.y. Lietuvos priklausomybę susieti su Rusija… na niekaip nenori dalis tautiečių nepriklausomybės, ką daro danai, švedai, nors yra ir turtingesni, nors tu ką tas mūsų ablius…

  • Vingių Jonas

   Ačiū už komplimentą:)) Tik nesuprantu, prie ko priklausomybė nuo Rusijos? Ji ką, gal tik viena kasa uraną Pasaulyje?:)) Taip pat nesuprantu, prie ko danai, kurie iš visų pusių apsupti vandens ir gali vėjo malūnus statyti kiek tik nori, kai Lietuva teturi tik siaurą pajūrio ruožą, palyginus su švedais?:)) VRK negarbei reikėtų pasakyti, kad pirmą kartą visiškai nepateikė internetu nesinaudojantiems rinkėjams rinkimuose dalyvavusių „sąrašų“ ir pavyzdžių (vardenis pavardenis, apelsinų partijos Nr.00), kaip pildyti rinkimų biuletenius. Tokiu būdu šiurkščiai pažeidė Konstitucijoje įtvirtintą LYGIĄ rinkimų teisę. Kadangi teko garbė apsilankyti net dvejose rinkiminėse apylinkėse, tai nepraslydo pro akis faktas, kad ir dauguma FB naudotojų nelabai suprato, kaip ir ką reikia pildyti tose rinkimų „paklodėse“. Apie tai, kad mano rinkiminėje apylinkėje kažkaip sumažėjo dalyvavusių rinkėjų skaičius, net nebesinori kartotis:))

   • GIGA

    GAl dabar partijos lyderiai supras,kad į ministeriją,juolab į tokią strateginį kaip į energetikos,reikia sodinti ne irklo draugą,o specialistą,vadybininką.Net galiu garantuot,jei ten būtų sėdėjęs tas pats Kreivys,rezultatai referendumo būtų visai kitokie.Bet paimt miegantį žmogų ir aiškint,kad patikimumas/ištikimybė partijai ar asmeniškai Kubiliui tai didelis pliusas….Turim ką turim.Lauksim šešėlinio konservatorių kabineto:)

    • Vingių Jonas

     „Lauksim šešėlinio konservatorių kabineto:)“
     Tai, kad sprendžiant iš Savukyno „Įžvalgų“, nereikės tokio apskritai laukti. Bus sprendžiamas tik vienas klausimas – kas ir kokias ministerijas perims iš Čapliko libcių, kiek ministerijų reiks perleisti usapskiniams arba butkevičiniams, nes Kubyliaus prognozė apie 99 proc. tikimybę išlikti premjeru kaip jau ir išsipildė. Spalio 28 d. liko tik formalius skaičius susidėlioti, nes kubyliniai nebeturės 45 vietų.

     • GIGA

      Kokiu būdu čia realizuosis tas 99 proc ? Svajonėje,pasakoje,dainoje ?:)

     • Vingių Jonas

      „Greituoju liberalizmo būdu“. Toje laidoje P.Gylys aiškiai pasakė, kad TS LKD, DP ir pati JE yra liberalai. Nutylėjo tik dėl LSDP. Matyt, prisimindamas savo LDDP-istišką praeitį. Kubylius labai įsižeidė ir išvadino jį politekonomistu. Į tai gavo atsaką, kad pati JE buvo politekonomistė. Aš būčiau netylėjęs ir LSDP prie liberalų priskyręs, nes iždo pinigais taškosi ne prasčiau nei liberalai. Klausimas tik toks – kiek spalio 28 d. gaus DP, TS LKD ir LSDP. Kieno portfelis bus storiausias, tas ir spręs su kuo sanguliauti ant liberalios politikos tęstinumo paklodės. Gaus DP daugiausia, grius su jais. Gaus LSDP – grius su jais, o DP paliks ant ledo. Bet kuriuo atveju JE pareikalaus „Kubyliaus-premjero“. Negi neaišku, kodėl į antrą turą 35 kubyliniai pateko? TT ir LLRA – tik satelitai, jei pritrūktų kelių balsų.

     • GIGA

      Nettikiu tokiu scenarijum,bent jau dabar.Gal po kažkiek laiko taip ir bus.Nereikia spekuliuoti tais 35 vienmandatininkais -na ir kas,kad jų tiek išėjo? Mano spėjimu SD + DP po antro turo sumarum turės daugiau 50 proc Seimo (tiesa nedaug)

     • Vingių Jonas

      SD+DP jau buvo 2004 – 2006 m., bet tada dar AMB gyvas buvo. Dabar gi susipeš dar net nepatvirtinę Vyriausybės programos, o kur du pešasi, laimi trečias. Logiška?

     • Vingių Jonas

      -> GIGA Spalis 16, 2012 12:34 ryte

      Kad mano pamąstymai dėl „99 proc. tikimybės“ realūs, siūlau pažiūrėti čia:
      http://www.alfa.lt/straipsnis/15061283/Aritmetine.rinkimu.prognoze..konservatoriai.gali.aplenkti.darbiecius=2012-10-15_15-15/

     • GIGA

      VJ,aš netikiu tokia antro turo prognoze,kai TS iškovoja 23 vietas,o DP – 12.Mano prognozė – TS 12-13 vietų,DP 17-18.O,kad toks scenarijus galimas,tai be abejo,bet,manau,kad po to kai Viktoras paliks partijos pirmininko postą.Ne dėl to,kad jis yra tokio susijungimo priešininkas,bet,manau,kad po 1,5 m DP+SD pradės braškėti,Viktoras nusiplaus ir sakys,o ką aš,ten partija nusprendė,o Gabšys ir Daukšys laisvai gali tokį junginį suformuoti.Dar vienas dalykas -gali būt,kad TS kažkaip rimtai jį laiko pakabinę su „juodąja buhalterija“,nors prie tokio Seimo,tai mažai įtikėtina

     • Vingių Jonas

      VRK taip pat pateikia pirmumo skaičius po I-mo turo:
      1. LRLS – 4
      3. DP – 13
      5. TS-LKD – 23
      7. LLRA – 4
      8. LSDP – 19
      9. PTT – 5
      14. LVŽS – 1
      SI – 2
      žr. http://www.vrk.lt/2012_seimo_rinkimai/output_lt/rinkimu_diena/rezultatai1.html

      Manau, kad DP+SD pradės byrėti jau po II-tro turo, o ne po 1,5 metų. TS+SD+LS ir be DP 30 vietų turės 82 balsų daugumą. Be to, Kubylius lieka premjeru ir išsipildo „99 proc. tikimybė“, kuri, manau, labai tiktų ir JE. Jei dar prisijungtų 1 valstietis ir du save išsikėlę, tai net 3/5 konstitucinę daugumą turėtų be DP, TT ir liankų:))

     • dzyvai

      Darbo partijos kandidatų – direktorių pajamų deklaracijas paskaitykite, ir paklauskite savęs, kaži iš kurio šešėlio reiktų pinigus ištraukinėti?

     • dzyvai

      Darbo partijos kandidatų – direktorių pajamų deklaracijas paskaitykite, ir paklauskite savęs, kaži iš kurio šešėlio reiktų pinigus ištraukinėti?

     • GIGA

      VJ,o tai ką tie kurie nugalėjo pirmam ture privalo nugalėti antrame? Tai jei kur provincijoje,TS kandidatas surinko 17 proc,o koks socdemas 16 proc,tai kur nueis valstiečių,TiT,DP balsai ? LS kažką gali nuveikti tik mieste. 23 vietos antrame ture yra asiliuko sapnas.Kaip ten bebūtų pats prie vienos to sapno dalies išsipildymo dasidėsiu:)

     • Vingių Jonas

      Tikrai negaliu atspėti, kur nueis valstiečių, TiT ir DP balsai, bet žinau tikrai, kad niekam neatiduosiu savo balso, nes II-me ture nėra pasirinkimo, kai esi prieš abu kandidatus. Manau, kad dauguma mąstančių rinkėjų elgsis taip pat. Aišku, jei vėl „kalinius papirkinės“, tada turėtų nueiti balsai ten, kur reikia:))

     • GIGA

      Nesu tikras ar tuos kalinius papirkinėjo ar taip oponentai „kozyruoja“.Logikos mažai.Kažkas turėjo įrodymus,bet laukė rinkimų rezultatų,kad Pinskus bus labiausiai prareitinguotas didelio proto nereikia – tas pats buvo su Gentvilu,kai gale buvo įrašytas

   • Izbliondimas

    Kalbu apie atliekas. Niekas kitas jų nepriims (jei kokios šalies valdžia ir leistų, – jų žalieji guls „kryžium“).
    Kita, – panorus gali ir į orą išlėkti, – jei nebūsų geras ir paklusnus…

    Vėjas, jau čia daug sykių sakiau, – Lietuvai ir netinka (išskyrus ūkininkus, smulkius verslininkus), sudarkytų kraštą (be to į jį buvo nusitaikę oligarchai, jei teko girdėti… tik ŽŪ ministro dėka, kol kas jų pavojus yra atmuštas… visur tie vagys, taigi, ir prie alternatyvų…).
    O biomasės turime, Saulė švičia dar vis, požemio šilumėlė dar vis neišsisemia, taigi…

    • Vingių Jonas

     Alternatyvos alternatyvomis ir lieka kol kas. Be to, nelabai iš jų poreikius patenkinsite. Todėl, manau, teks dar ilgai nuo importo iš Rusijos priklausyti. O dėl atliekų – kaipgi švedai tą problemą sprendžia? Kaip suomiai spręs?:)

     • Izbliondimas

      Jūs pažiūrėkite kokias teritorijas turi suomiai, švedai, – ir kokią mes. Juk jie gali didesnę teritoriją nei Lietuva išskirti tam kapinynui…

     • Vingių Jonas

      Manau, kad ne teritorijose esmė, o požiūryje, kompetencijoje ir jokios atsakomybės nebuvime. „Mūsų protai“ težino kaip sėkmingai „įsisavinti“ ES milijardus, o atliekos kaip visada – ne prie ko…

     • Izbliondimas

      Kad esmė ne teritorijose aš čia bent šimtą kartų buvau rašęs.
      Esmė, kad tautiečiai meldžiasi vagiui (ypač Kauno miesto rinkėjas).
      Kad Lietuvoje jokių šansų nėra papulti į žmonių akiratį talentui, kokie prasimuša mokslo, kultūros, medicinos srityse… o be to, Tautai politikoje to ir nereikia, jiems labai gerai yra ir vagis.
      Ar yra šiandien žmogus iš tų 2000 kandidatų, kurie prikaustytų lietuvį ir kuris paskui tokį eitų, susiveržęs diržus, atiduodamas viską ką turi sukaupęs, kaip tai padarėme mes per blokadą.
      Tautoje, kuri meldžiasi vagiui, banditui (pažiūrėkime, kaip Tauta gintų kelių vadinamus erelius, kurie žudo žmones, jei juos adekvačiai ir momentaliai, išaiškinus aplinkybes, baustų…).
      Tad nusiraminklime, – vagių…
      Užteko šiandien per ziniur paklausyti tokio veikėjo (Bačiulio), kad nuotaika nukristų mėnesiui. Na tokio vagių, korupcijos užtarėjo…
      Na rodos jau susitaikai, kad šiandien TS

     • leokadija

      „alternative“ paskui virsta „complementary“. Va medicinoje taip. Ir energikoje bus panašiai. Kaip čia gražiau išvertus: papildančioji. Kai benzinas bus vis brangyn, o elektromobiliai išmanyn – visi norėsim daug ir nebrangiai, o ne taupiai, pamažu… Žaliesiems laikas pagalvoti, kas yra „žalia elektra“ ir papasakoti visuomenei.

      O kur blogo šeiminykas? Nei nuomonės, nei pasisakymų, nei priežiūros dundukams… tokiam blogui negražu nutylėti, kai tiek įvykių šalyje…

   • Vingių Jonas

    Tikrai nesusitaikau su tuo, kad „šiandien TS“. Sutinku, kad šiandien „liberalai“ – TS, LS, SD ir DP, padarė laimingus visus, kurie už juos balsavo. Tik, ar bus tie balsuotojai laimingi po spalio 28 d., kai išaiškės tikroji koalicija? Juk galvojo, kad balsavo už priešingas ideologijas, o pasirodys, kad už tas pačias – praskolinti, išparduoti ir regresinius mokesčius, kaip įprasta paskutinius 22 metus – Kad Geriau Būtų:)) Dabar tai vadinasi – Fiskalinio Stabilumo Bendrija:))

    • GIGA

     MAno nuomone DP + SD yra totalus „pravalas“.Viliuos,kad TS vadai,ypač po visiškai pralaimėto referendumo,ką jie kartu su Prezidente visaip bando neigti,apsišluos ir vieną kartą pradės šnekėtis su tauta.Mano nuomone DK balsus atėmė būtent iš TS,o ne iš TiT.Niekas man neįrodys,kad Kaune ar Vilniuje tie kurie balsavo už DK,jam nesusikūrus,būtų rėmę TiT.Tai vuvo Kubiliaus vyriausybės prarasti balsai.Akivaizdus pvz,pas tuos pačius TS – Degutienė populiari,Kubilius minusas.Nemanau,kad čia tik posto klausimas – Šimonytei ir su postu populiarumo netrūksta…

     • Vingių Jonas

      TiT balsai išgaravo kartu su KT rugsėjo 5 d. nutarimu, išaiškinusiu, kad Lietuvoje LAISVI rinkimai ne prie ko. DK atėmė balsus ne iš TS, o iš DP, nes pastaroji beveik visose apylinkėse liko trečioje vietoje tiek Vilniuje, tiek Kaune.
      Fiskalinio Stabilumo Bendrija buvo daug pastačiusi ant DK, nes tikėjosi, kad nuims DP ir TT rinkėjus ne tik minėtuose miestuose. Ne šiaip sau rauda TS trubadūrai apie „politinį pakaruoklį R.Paksą“ – DK pagalba TT apskritai turėjo dingti iš politinio žemėlapio, kaip nutiko su libciais. Tai, kad visi aukščiau mano minėti „liberalai“, tame tarpe Kubylius, Degutė ir Šimonė, temoka tik liežuviu malti (su tuo juos ir sveikinu, bei nuoširdžiai pavydžiu), manau, tėra tik laiko klausimas, kada jie visi atsidurs libcių vietoje.

 • kariunas13

  Viena problema 4 proc. bilietenių negaliojančių t.y nepažymėti ir negaliojantys. Praktiškai galimas daiktas įgrūstų ir pažymėta statistikoje kaip dalyvavę

 • Virgis

  Svarbiausia, kad DK iš seimo išmetė keletą etatinių rankų kilnotojų. Lietuva – ypatingai papuvęs kraštas, todėl DK seime – didžiulė sėkmė Lietuvai, su kuo visus ir sveikinu. Po truputį, kantriai ir iš lėto, protingai ir solidžiai. Mes Juos pakeisim.
  ————————-
  Dabar kviečiu pasisakyti teigiančius esą DK yra naujokai, nevykę, nepolitikai, violetiniai bemoksliai bei visiški neprofesionalai bet kur ir visur. Išklausysiu kiekvieną, maloniai prašom.

 • Virgis

  Svarbiausia, kad DK iš seimo išmetė keletą etatinių rankų kilnotojų. Lietuva – ypatingai papuvęs kraštas, todėl DK seime – didžiulė sėkmė Lietuvai, su kuo visus ir sveikinu. Po truputį, kantriai ir iš lėto, protingai ir solidžiai. Mes Juos pakeisim.
  ————————————————————————–
  Dabar kviečiu pasisakyti teigiančius esą DK yra naujokai, nevykę, nepolitikai, violetiniai bemoksliai bei visiški neprofesionalai bet kur ir visur. Išklausysiu kiekvieną, maloniai prašom.

 • vienok

  Šių rinkimų baigtį prognozuoti buvo nesunku. Konservatorių sprendimas papildomai apmokestinti individualią veiklą,patentų panaikinimas intelektinio produkto kūrėjams (projektavimas),papildomas autorių apmokestinimas, biudžetinių atlyginimų ,pensijų ir pašalpų sumažinimas padarė savo. Deja teisingo atpildo siekę rinkėjai tikriausiai nenagrinėjo kandidatų VRK tinklalapyje skelbiamų pajamų deklaracijų .Vienoje jų rašoma,kad rinkimų nugalėtojų partijos pirmininkas sumokėjo apie 7 tūkst. litų (0,41 proc.) nuo savo pajamų-1,7 milijono ((kažkur komentaruose tai buvo paminėta).Tiesiog rojus žemėje. Vargu ar milijonieriai ryšis save apmokestinti papildomai.

  • GIGA

   Apie tas pajamas,jau aiškino daug kartų – ten ne pelnas,bet šiaip,tai tokia situacija yra

 • Bet tai kokie valdžiavyriai krito po negailestingo sunkiai kontroliuojamos gyventojų bendrumos sprendimo. Kad kas nors būtų kada nors pasakęs, kad taip įvyks – R.Palaitis, G.Babravičius, R.Čiupaila, R.Šukys, A.Melianas, A.Čaplikas..

  p.s. dviejų žmonių Seime tikrai truks – G.Aleknonio ir T.Vilucko. Dėl viso kito iš esmės galima tik pasidžiaugti ir labai stipriai tikėtis.

  p.p.s socialdemokratai galės įrodyti kokie jie kairieji ir ne marginalai realybėje. Gal sulauksim progresinių mokesčių bent jau :D

  • dzyvai

   Pirmoje eilėje, kad perkeltų mokestinę naštą nuo darbo ant pajamų (platesne prasme) ir kapitalo, o tik tada progresinius. Štai tada ir pasimatytų, kiek jie socialdemokratai (nepriklausomi nuo stambaus kapitalo).

   • Izbliondimas

    Ar Jūs tikite Butkevičiumi. Aš ne. Tad ką toliau ir kalbėti…
    Socdemai yra mikštapaučiai. Jie viską daro, ką TS pasako.
    Dar viltis yra, kad papuolė į LRS DK.
    Tai bent paslapčiu Seime jau nebebus.

    • GIGA

     Aš irgi netikiu,bet,manau,kad jie darys populistinius žingsnius,o tai geriau,pvz. mano pensininkams tėvams:)

    • Nuomonė

     Paslapčių seime gal ir nebebus, tik kuri žiniasklaidos priemonė taps tribūna Drąsos Keliui ? Sakysi, juk yra fb? Bet svarščiką išrinko tikrai ne tie, kurie feisbuke info ieško.

  • GIGA

   Aleknonis tikrai bus,nes Varkala Panemunėje nugalės Čigrienę.Ir net Patackas prieš Juknevičienę daug šansų turi,nors tai tik principo reikalas – mano nuomone,Brundzos Seime nereikia.Be to galvoji,kad Kauno kaimiškoje kirpėja nugalės,nors tai Aleknonio neliečia:)

 • Nuomoné

  Tinklapio lankomumas sumazejes desimteriopai… ar cia tik pastarosiomis dienomis?

  • GIGA

   Daug kas gedi,kiti dar geria :)

 • Fredis*

  Lietuvoje galima balsuoti tik už dvi partijas, tai konservatorius ir liberalus, nes jeigu balsuoji už socialdemokratus – iš karto į komplektą valdančioje kolicijoje gauni Uspaskichą, o šiuo konkrečiu atveju ir Veselką su Gražuliu. Neatsiejami socdemų palydovai, tokia yra nacionalinių rinkimų ypatybė.
  Nusivylęs Juršėnas alfai.lt sako: „Balamūtai“ ir visokie kitokie yra išrinkti žmonių. Vadinasi, su jais reikia dirbti ir tikėtis, kad gali būti „šposų“, kitų nemalonumų. Tauta renka tokius, kokia yra pati“. Gal ne visa tauta, tačiau šį kart durnių balsai tapo vyraujančiais.

  • Izbliondimas

   Bet Jūs Fredi, kaip suprantu, esate vadinamos demokratijos šalininkas puslaukinėse gentyse.
   Gi tokiomis apystovomis juk valdžią renka padugnės.
   Tad būkime nuoeklūs, gerbiamasis.

   • Rytis I

    Norėtųsi visgi išgirsti, kokia santvarka „puslaukinėse gentyse“ pati pati tinkamiausia? Be paklaidų į šviesų komunistinį rytojų :)

    • Izbliondimas

     Ryti, – nubraukus žodelį „vadinama“.
     Tiesiog čia ne vieta, bet galėčiau paaiškinti kaip veikia demokratija.
     Teko dalyvauti renginiuose, kai, pavyzdžiui, nyderlandai (jie po 1990 m. daug stažuočių mums darė), labai paprastomis demokratinėmis priemonėmis, įrankiais nusodindavo, pavyzdžiui, albanus (kurie ta prasme buvo atsilikę ir būtų mus renginiuose tempę į pradžiamokslį, t.y. savo lygį).
     Taigi, Ryti, – galgi Lietuvėlėje mūsų ir tėra tik ta vadinama, o demokratijos nėra net užuominos, – jos netgi gal daugiau Lietuvoje buvo 1988-1989 m.
     Gero vakaro.

     • Rytis I

      Jums irgi gero :) Dabar galvoju, kad nyderlandai galbūt ne tuos mokė. Reikėjo daugiau pamokslauti tarp tų – iš „laukinių genčių“. Gaila, genčių atstovai tuomet buvo užimti laisvąja prekyba :)

  • Rytis I

   Šneka vien apie durnius, nes anie ne taip nubalsavo. Ir nei vieno pyptelėjimo apie stebėtinai stabilų 50 nuošimčių, kurie niekaip išvis bei neprokur nepasirodo. Gal jo tiesiog nėra? Pusė Lietuvos ne finansiniame o politiniame šešėlyje, gal jie iš tikro nepiliečiai, bet gal jiems trukdoma tokiais būti. Durniai kiek lengviau prognozuojami.

  • romas
  • GIGA

   Fredi,Veselka ir Gražulis visada turi savo nuomonę,o balsuodamas už TS gali kaip priedą gaut kriščioniškai moralius rankų pagal komandą kilnotojus Abramikienę,Matulą,Margevičienę,Vidžiūną ir t.t.

   • Fredis*

    GIGA, kas jau kas, tačiau Leonidas pažįsta Uspaskichą kaip nuluputą, ir iš žodžių, ir iš darbų, kolegos Europos parlamente, siūlau ir tau pasiskaityti: http://www.alfa.lt/straipsnis/15061573/Amoralumas.zudo.demokratija=2012-10-17_07-18/

    • GIGA

     ??? Tai,kad Donskis mano nuomon4s nei apie Viktorą,nei apie TS – nepakeis

     • romas

      Nuomonė apie Viktorą ir TS ir nuomonė, kad Donskis nuomonės nepakeis, – du atskiri žinojimai. Reiktų perskaityti: Donskis politikoje man ne autoritetas.

     • GIGA

      iš tikro taip,bet ir politiku nežinau ar jį galima laikyt – netyčia papuolė į EP ir tiek…,o kadangi tą netyčia padarė su/iš LS,tai anot Fredžio į EP iš Panameros ;)

    • romas

     1. Donskis nuomonės nepakeis, nes nežinia, ar jį galima laikyti politiku, nes netyčia papuolė į EP, nes papuolė į EP nuo LS.
     2. Todėl faktiškai neverta net skaityti, ką jis rašo, nes iš anksto žinau – jis rašo tai, kas nuomonės nepakeis, dėl priežasčių, išdėstytų 1 punkte.

     • GIGA

      Galima skaityti ir ką Donskis apie futbolą rašo.Čia priklausomai kiek laiko turi.Iš vis nesuprantu apie ką čia,Romai? Negi tau dar reikia nuomonės iš šalies apie Uspaskichą ar dar neatsipagyriojai po fiasko? :(

     • romas

      Mėginu susisteminti tamstos mintis. Ypač įdomiai gautųsi komentare http://racas.lt/tirkrinam-prognozes-ii-referendumas/#comment-108803
      Politikoje nesu dalyvis – tik stebėtojas. Į depresiją dėl rinkimų rezultatų kol kas nežadu pulti. Jei ši valdžia bus geresnė, man tai atsilieps teigiamai, o pykti pradėsiu tik jei valdžios veiksmai nepatiks.

      Donskis teisingai rašo. Pavojai mums realūs, bet gerai, kad dėl buvimo įvairiose politinėse sąjungose turime užsitikrinę šiokį tokį saugumą. Kaip sakė Adomėnas, vertindamas klipą su besikeikiančią mergaite: „Nesikeikti ji dar išmoks“. Būtų toks mano pastebėjimas, kad norint išmokti nesikeikti, reikia iš pradžių išmokti keiktis. Manau, kad moralė politikoje irgi rasis tik po nuopolio. Žodžiu, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą :)

     • GIGA

      Romai,nesuprantu apie ką Jūs? Jums reikalingas kažkoks moralinis autoritetas,kuris papasakotų apie Viktorą?

     • dzyvai

      romai,

      Lietuva daug kartų puolė, o moralės kaip nėr taip nėr. Pvz. Uspaskich jau buvo ir valdžioj, ir partijos finansavimo šešėlis, ir vokelinis šešėlis jo įmonėse, ir į Rusiją buvo pabėgęs, o daugiamandatėje jo partija gauna daugiausia balsų. Rizikuojam puldami vieną kartą prasiskelt galvą ir daugiau nebeatsikelt :( Kaip sakei, nėr to blogo, kas neišeitų į gerą. Gal tikrai mes per žiopli būti savarankiškais, tai su kuo jungsimės – lenkais ar rusais, o gal Baltarusijos mentalitetas mums artimiausias? Pats laikas pradėt norėt nepult daug stipriau nei dabar.

      P.S. Pilni kalėjimai pakartotinai ten sugrįžtančių rodo, kad mergaitė nebūtinai išmoks nesikeikti.

     • romas

      dzyvai, bet norint išmokti nesikeikti, tiesiog būtina išmokti keiktis. Moralė eina iš paskos truputį.
      Masinis nepakantumas papirkinėjimui, populizmui ar kokiam kitam reiškiniui gali kilti tik iš blogų patirčių. Rinkėjas dažnai apsigauna, nepasimoko dėl politikų kompromisinės laikysenos, kai partijos, nepritariančios nešvariems būdams patekti į valdžią, nesilaiko savo principų, kurdamos politines koalicijas. Iš kitos pusės, subręsti greitai nėra ir galimybių, nes kai kurie kompromisai būtini stabilumo palaikymui.

     • dzyvai

      „Iš kitos pusės, subręsti greitai nėra ir galimybių, nes kai kurie kompromisai būtini stabilumo palaikymui.“

      Ši komentaro vieta labiausiai neramina. Nuolatinis gyvenimas kalėjime kai kuriems irgi yra stabilus kompromisas. Pokyčio greitis priklauso nuo noro. Noras – nuo nepasitenkinimo esama situacija stiprumo.

      Nuolatinis kompromisas su blogiu mus yra įvedęs į užburtą ratą, ir net Jūs su tuo taikstotės. Nu nu nu!

      P.S. Kita vertus, tai, kad nenori rimtesnių pokyčių, reiškia, jog žmonės yra laimingi esamoje Lietuvoje. Svarbu vokelis reguliariai ateitų…

 • Nuomonė

  Balsavau ambasadoje Dubline, kartu su žmona ir dar mažiausiai šimtu žmonių (kol laukėm savo eilės). Tai faktas.
  O dabar tokia teorinė sąmokslo teorija : balsavimo kabinoje šratinukas pririštas virvele (irgi faktas), jis ten vienintelis ir neišnešamas (ta prasme netyčia nepasisavinamas ir nekeičiamas). O ar egzistuoja Pasaulyje šratinukų, kurių rašomoji medžiaga per keletą valandų išnyksta? Būtų nepaprastai naudinga tiems, kam reikia žūt būt praleisti dar bent 20 metų seime. Juk surinkai biuletenius iš balsadėžės ir po keleto valandų jau dedi kryžiukus (tik jau „normaliu“ šratinuku) kur tik nori ir kam nori!
  Nesakau, kad tokiu būdu galima sufabrikuoti 100 proc. balsų, o 5-10 proc. ? Ar tai mažai? O jeigu dar daugiau ?
  Artūrai, ką manote dėl tų Zenono Nuliukų, „balsavusių“ (nebalsavusių) Londono, Dublino ir kt. ambasadose. Aktyvumas buvo didžiulis, o turint galvoje pusę milijono rinkėjų …
  Ačiū.

 • Fredis*
  • GIGA

   Fredi,nesuprantu ką tu man nori įrodyt? Nesiblaškyk,susikaupk,mylimos partijos pralaimėjimu rinkimuose,gyvenimas nesibaigia.
   P.S. aš dar supratau,kai tu bandei orientuotis į Donskį,bet kai pradėjai kaip autoritetu remtis „raudonojo“ anūku,man,Fredi,dėl tavęs jau neramu darosi…
   P.S.S. prisimenu,tą frazę,kad politika susitarimo menas,suprantu,kad „frediniai“ dabar muiluojasi užpakalį ir svarsto kam atsiduot -tai atsiduokit,bet neįrodinėkit,kad tam kam atsiduosit labai gražūs ir patrauklūs…

 • Fredis*

  A.Kubilius tuėtų padėkoti už paramą buvusiam varžovui apygardoje Poželai, kurios jam nelabai reikia ir paraginti socialdemokratus balsuoti už konservatorius kitose apylinkėse, nes TS ir LSDP interesai sutampa – kad DP ir TiT gautų kuo mažiau mandatų, taip pat reikia išnaudoti kilusią pasipiktinimo bangą ir kai kuriuos rinkimų rezultaus panaikinti, laikyti negaliojančiais ir surengti naujus rinkimus.

 • Izbliondimas

  Aš visuomet nepasitikėdavau apylinkių rinkimų komisijomis.
  O per šiuos rinkimus visiškai išryškėjo kokias galimybes turėdavo apylinkių rinkimų komisijos falsifikuoti rinkimų rezultatus.
  Ypač kai kraštas buvo labai įbaugintas TS „jastrebų“.
  Nors lietuviai skaitomi drąsūs žmonės, bet kodėl jie buvo taip išsigandę tų TS berečių (faktiškai, manau, Kremliaus samdinių).
  Kodėl tokius žingsnius darė Kremlius (t.y. per suorganizuotas berečių…), – tik dabar aiškėja.
  Štai, kadangi, atseit, savomis rankomis buvo sunaikintas kraštas, neliko darbo vietų (šiandien juk nėra užskaitoma darbo vieta, jei atlygis į rankas yra mažesnis nei 2-3 tūkst. Lt).
  Po truputį vis aiškiau matosi ir TS „jasterbų“ (jokiu būdu ne TS) metodai, siekiant sunaikinti kraštą.
  Ir be reikalo TS jai tiek ilgai puikavosi (atseit, svarbu, kad už mus darbuojasi, kovoja…).

  • Vingių Jonas

   Aš prieš rinkimus spėliojau, kokiu būdu bus bandoma pataisyti rinkimų skaičius. Kompiuterių užlūžimai paskutinį kartą suveikė 2004 m. Prezidento rinkimuose, kai per 1,5 val. užlūžimą apsivertė skaičiai. 2008 m. suveikė, berods, 141 tūkst. rinkėjo pažymėjimų neįteikimo būdas. 2009 m. jis buvo patabulintas ir neįteikta liko virš 340 tūkst. rinkėjų pažymėjimų. Šiemet maniau, kad ir toliau viešai bus skelbiama, kiek rinkėjų pažymėjimų liko neįteikta. Spėjau, kad kokie 500 tūkst. Bet nepastebėjau, kad tokia informacija apskritai būtų vieša. Gal pražiopsojau?:)) Tiek to. Ir be jos aiškėja, kad buvo panaudotas naujas būdas – tiesiog maišai biuletenių atsidūrė šiukšliadėžėse, nes kažkodėl tikiu, kad pasirodantys pranešimai apie tai gali būti teisingi. Kadangi viena kandidatė skundžiasi VRK, jog jos rinkimų apylinkėje dingo apie 200 biuletenių:
   http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vboreikiene-praso-vrk-panaikinti-rinkimu-rezultatus-dainavos-rinkimu-apygardoje.d?id=59778215,
   o pas mane apylinkėje irgi panaši situacija – rinkimų dieną balsavo 1400, o aš 14:30 val. buvau 1601, tai bendras dingusių balsų skaičius gali siekti 400 tūkst. su viršum… Tai ir spėliok žmogau, kad nori – vis tiek neatspėsi, nes rezultatai bus tokie, kokių reikia:)). Jei tuose 400 tūkst. biuletenių buvo naujai AE TAIP pasakyta, tai referendume būtų pritarta 863 202 balsais, o nepritarta 852 331 balsais. Jei pasakyta PRIEŠ naują AE, tai būtų 1 252 331 balsas arba beveik 50% nuo viso rinkėjų skaičiaus, ir nebūtų pagrindo teisintis, kad tik trečdalis rinkimų teisę turinčių pasisakė prieš naują AE. Tai, kaip patikrinti prognozes, kai rezultatai skaičiuojami „greituoju balsų dingimo būdu“?:))

   • suomis

    Pirmadienį atsibudome „reguliuojamos demokratijos“ šalyje. :/

    • Vingių Jonas

     Na, iki „reguliuojamos demokratijos“, kur kiekvienoje rinkimų apylinkėje stovi ir gyvai transliuoja rinkimų eigą internetinės vaizdo kameros (Rusija pavasarį, o po poros savaičių Ukraina) mums dar labai toli. Aš manau, kad pirmadienį atsibudome visiškoje rinkimų barbarybėje. Dalis rinkėjų balsų neaiškiomis aplinkybėmis pradingo. Niekam neįdomu, nes barbarams užtenka tiek, kiek yra ir yra per dauga, nes reikėjo trijų dienų tam, ką gavo, suskaičiuoti. Sudomino 1,5 mėnesio senumo „meninis filmas“, kurio autentiškumui nustatyti metamos valstybės lėšos. Užuot paklausius, ką pasakė kandidatas, ir tos kalbos pagrindu išmesti jį su pačia iš rinkimų vien už tai, kad pripažino „filmo“ egzistavimo faktą. Dviem barbarais būtų mažiau. Paskui aiškintis autentiškumą ir jį nustačius prisiteisti valstybei turėtas tyrimo išlaidas iš kaltųjų asmenų.

     • suomis

      Nėr ko verkti, kai visą nepriklausomybės laikotarpį, gyvename vienoje, didelėje betvarkėje. Kur niekas, už nieką, neatsako.

     • Vingių Jonas

      Tai, kad nematau pagrindo verkti atsakingiems rinkėjams. Krokodilo ašaromis žliumbia nemokšos, nes patys priima nemokšoms tinkamus įstatymus.
      Pvz.
      „2. Į rinkimų komisiją gali būti siūlomas Lietuvos Respublikos pilietis, jeigu jis turi teisę būti renkamas Seimo nariu (neatsižvelgiant į kandidatui į Seimo narius nustatytą jauniausią amžių, bet rinkimų dieną ne jaunesnis kaip 18 metų), turi aukštąjį išsilavinimą ir nebuvo per paskutinius trejus Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus arba referendumą atleistas iš rinkimų arba referendumo komisijos už Seimo, Respublikos Prezidento, Savivaldybių tarybų rinkimų ar Referendumo įstatymų pažeidimą. Reikalavimas turėti aukštąjį išsilavinimą NETAIKOMAS apylinkės rinkimų komisijos nariui, taip pat apylinkės rinkimų komisijos pirmininkui, turinčiam nepriekaištingo darbo rinkimų komisijos nariu ar pirmininku patirties, ir apygardos rinkimų komisijos nariui ar pirmininkui, turintiems nepriekaištingo darbo apygardos rinkimų komisijos nariu ar pirmininku patirties.“
      žr. http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=421517
      Ką gali suskaičiuoti nebaigęs mokyklos 18-metis ar neturintis aukštojo išsilavinimo asmuo? Teisingai – litus gali, o kažkokius be numerių ir su daug skaičių biuletenius yra „misija neįmanoma“. Todėl ir žliumbia nemokšos:))

     • suomis

      Tai kaip čia yra, jeigu nemokšos vadovauja, tai kur profai? :)

     • Vingių Jonas

      Manau, kad profai juokiasi iš vadovaujančių nemokšų ir atsakingai rūpinasi savo gerove:)). Va, Dviratis. Profai? Taip. Atsakingai rūpinasi savo gerove? Rūpinasi. Juokiasi iš nemokšų? Juokiasi. Ar nemokšos supranta, kad iš jų juokiasi?:)

     • Rytis I

      Web kameros čia ne prie ko. Rinkimų apylinkės turi planą, kurį tenka vykdyti net visai šaliai stebint. Nes už tai nieko nebūna. Iki tokio „progresyvumo“ mums reiks dar pasitobulinti, ir tuom be abejo padės daug žinantis Viktoras:

     • Vingių Jonas

      Tam, kad išvengti tokio „progresyvumo“ sumetant biuletenius į balsadėžę ir tinkamam Seimo rinkimų įstatymo numatytų sankcijų įgyvendinimui, būtent ir reikalingos web kameros. Kaip už tokius youtube rodomus pažeidimus baudžiama ar nebaudžiama pas kaimynus, ne mano reikalas. Jei tokia galimybė būtų Lietuvoje, tai konkuruojantys kandidatai jau tą pačią dieną galėtų reikalauti anuliuoti rinkimų rezultatus ir sustabdyti tolimesnę rinkimų eigą, kol nebus pakeisti įstatymą pažeidę rinkimų komisijos nariai. Ar Vyktaras reikalautų? Negarantuoju:))

    • Izbliondimas

     Manau tai prasidėjo jau sekančiuose rinkimuose, kai TS (šiandien taip vadinama), 1992 m. juodai prapylė rinkimus.
     Manau, kad jie suprato, kad taip bus jau iki galutinio jų kracho…
     Nors tiesa prieš tai jų kovotojai jau daužė akinius, bei šaudė, sprogdino…
     Jų laimei, kad socdemai buvo tiesiog išsigandę, pridėję kelnes…
     Ir jiems nereikėjo pirkti balsus iš alkoholikų, manau.
     Dirbo kadrai, manau ir kitais masštabais…
     Kai dabar patys šiek tiek nukentėjo (nors manau dešimtis kartų menkiau, nei…), – štai jau kilo triukšmelis…
     O iš tiesų mes nieko ir nežinome, ir nežinosime, – tik paaiškėjo, kad tas manymas gal ir nebuvo sapnas, ką čia pasakiau…

     Ir aplamai, o koks skirtumas šioje pinigų kartoje, kai visi praktiškai jau nužmogėję…

 • Fredis*

  I.Degutienė Vėsaitės kalbėjimus yra pavadinusi „balsu iš kosmoso“ http://www.lnk.lt/video-perziura/3357/valanda-su-ruta-2012-10-11 Visos trys būsimos koalicijos partnerės yra viena kitos savęs vertos, nėra viena už kitą ryškiai pranašesnė. Savo lankstesne pozicija DP kartais net lenkia LSDP, kuri kai kuriais klausimais yra beviltiškai sustabarėjusi. Ateinantis blogis ir nesusipratimas niekur nebuvo dingęs, tik jis mobilizavosi, materializavosi, išplaukė į paviršių, todėl tapo ryškiau matomas. Visiškai degradavusi tiek dalykine, tiek moraline prasme yra trečioji sudedamoji koalicijos dalis – TiT. Ypač su tokia rinktine ir „auksine“ sudėtimi (gražuliai, veselkos).

  • GIGA

   Degraddavus buvo TS -bet Matuzą Seimo išmėžė,spėju,kad išmėš Vidžiūną su Margevičiene,na o Matulą ir Abramikienę,kaip ir necenzūrinę DEgutienės šeimos leksikoną,panašu,kad dar kadenciją teks kentėt

 • Izbliondimas

  Manau, kad per daug Lietuvos paprasti žmonės yra įtraukiami į karą tarp Rusijos ir JAV, dėl teritorijos karinėms bazėms įrengti ir pan.
  Čia dar ne demokratija, ne rinkimais kol kas kvepia…☺

  • romas

   DP nori įrengti amerikiečių karinę bazę. Iš Pentagono ir litų gavo. Kvepia ne rinkimais, o prekiniais piniginiais santykiais su rinkėjais, o taip pat karu su Rusija.

   • Fredis*

    Uspaskich pasakojo, kad savo partijos struktūrą nukopijavo nuo JAV respublikonų. Užsienio politikos kryptis – visomis kryptimis gerinti santykius su Rusija. Matyt įkurs jungtinę priešraketinę bazę.

    • GIGA

     TS,tai n kartų buvo valdžioje,bet niekada nesugebėjo išspręst Rusijos žalos klausimo,o ir dabar,besiruošdami pralaimėjimui Gazpromą į teismą padavė.Aš sutinku,kad Sekmokui anksčiau tai padaryt nebūtų išėję,ne jis iš vis energetikos ministeriu jautėsi maždaug taip,kaip nuogas papuolęs į moterų pliažą.Bet Kubilius savo irklo draugą galėjo laiks nuo laiko ir pažadinti.
     TS supuvimą dar tik iliustruoja miškų užstatymo prastūmimas.Parazitai kvadratu.Šimėnui neišėjo tai padaryt,tai dabar bent jau pralaimėjimo grauduliui aplaistyt,prastūmė,nes žmonių dėmesys kitur nukreiptas
     P.S. tarp kitko,Fredi,man šis įstatymas labai geras,nes turiu miško prie ežero,bet vėl kalbu ne apie save,o apie žmonių valdžioje supuvimą

    • Rytis I

     Šiaip didžiausias pavojus, kokį galima įsivaizduoti – kad susiklosčius tinkamoms sąlygoms bus nukopijuota rinkimų tvarka pagal Rusijos pavyzdį. Jau kartojuosi, bet ką daryti: Viktoras gyrė rinkimus Rusijoje ir net siūlė visaip iš jos imti pavyzdį. Jei tai įvyktų, turėtume galutinai susiformavusią demokratijos imitaciją, panašią į Rusiją. Visais vamzdžiais ir laidais ilgam privirintume prie rytinių kaimynų. Ir turėtume amžinąjį batką svarščiką.

 • Fredis*

  Turiu gerą nuojautą, kad darbo partija bus pašalinta iš rinkimų, ženklų erdėje daugiau nei pakankamai, viena iliustracija: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/viktoras-uspaskichas-norima-pasalinti-politini-konkurenta-56-265372

 • Fredis*

  „Reikia padaryti viską, kad nebūtų pagrindo suabejoti žmonių valios išreiškimu rinkimuose“ http://www.alfa.lt/straipsnis/15061749/Kubilius..turi.nelikti.abejoniu.del.zmoniu.valios.isreiskimo.rinkimuose=2012-10-17_16-31/

  • GIGA

   Aš tai galvoju,kad „frediniai“ kląstojo ir prisistato nuo Viktoro.Akivaizdus konservatorių teisingumo pvz -Matuzas nuo gegužės mėn ramus miega ir dar virš 70 000 Lt nuo partijos rinkimams gauna,Venskienei šaukimus į prokuratūrą įteikinėja kas 4 dienas ir net ligoninėje!!!

 • GIGA

  MAno kaimynas prisipirkęs virš 100 ha miško džiūgauja – sako,prastūmėm vis gi projektą,kad miškuose galima būtų statyti namus,nors KT tai išaiškino jau kartą. Žiūriu tv,dar viena konservatorių „žvaigždė“ Bekintienė,praradus sąžinę ir prisidengus pačiu švenčiausiu – tremtiniais,sako,mes čia dėl tremtinių stengiamės,nes juos reikia į Lietuvą grąžintis,tegul namukus miške statosi arba jų….trečios kartos giminaičiai.Bet kokia šlykštyne reikia būti,kad iš vienos pusės lobuoji nelegalius milijonierius,o iš kitos rėki,kad kažkoks žmogelis už „dešrą“ prabalsavo…Reikia tikėtis,kad L.Balsys šią šlykščia bobelę aploš antrame ture ir jos daugiau Lietuvos Seime niekada nebus

 • GIGA

  Dar prieš keletą minučių tik rašiau apie „fredinių“ provokacijas prisidengus darbiečiais,tik spėdamas – dabar jau tai realu.Žiniasklaida triūbina apie „fredinių“ užsidėjusių DP šalikus provokacijas DK būstinėjė. „Cto i trebovalos dokazat“