Citata #428 G.Aleknonis apie bendrus V.Uspaskich ir M.Laurinkaus interesus

Teisingumo kelias dažniausiai būna ilgas. CŽV kalėjimų architektai Lenkijoje ir Lietuvoje tai puikiai supranta, todėl drąsiai patarinėja aukščiausiems valdžios pareigūnams ir garsiai skelbiasi kandidatuosią į Seimą. Teisinė neliečiamybė vienodai brangi ir Viktorui Uspaskichui, ir Mečiui Laurinkui.

bernardinai.lt

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • Krepofobas

  Atspėti ar slapto kalėjimo architektai iš tikrųjų yra amerikiečiai labai lengva. Reikia paimti tipinį amerikietiško slapto kalėjimo projektą ir palyginti su objektu Antaviliuose. Saugumo reikalavimai (kamerų ir apšvietimo išdėstymo schema ir gausumas ir pan.)yra labai aukšti ir specifiškai būdingi amerikiečiams – neapsiriksi.
  Buvau kartą priskirtas labai ankštos statybos aikštelės vertėju pusei metų statant antiteroristinę tvorą. Mane kruopščiai kelis kartus tikrino ekspertų grupės iš Vašingtono ar viską teisingai išverčiau. Daugumos medžiagų negalima nusipirkti Europoje dėl reikalavimų, todėl brangiai reikia vežti iš JAV.
  Daugiau mažiau viską išverčiau teisingai.
  Pvz. sprogimui atsparių stiklinių durų negalima apkalinėti pagal perimetrą storais plieniniais dekoratyviniais plintusais iš išorės, o tik iš vidaus. Nes jei teroristui pavyktų įnešti sprogmenį į pastato vidų sprogimo banga per plyšius nuplėštų dekoratyvinius plintusėlius ir jų suplėšytus gabaliukus paverstu žudančiais šrapneliais, kurie galėtų sužeisti/nužudyti niekuo dėtus praeivius. Amerikiečiai iš paskutiniųjų vengia nekaltų aukų. Šitoj vietoj aš esu jų patriotas.
  Ši mano klaida buvo vienintelė. Ją teko brangiai taisyti faktiškai vertėjo sąskaita.

 • Regis

  Čia geras:

  „Štai neseniai Lietuvos radijas pranešė, kad prokuratūra pateikė kaltinimus buvusiam žvalgybos vadovui. Jis kaltinamas dalyvavęs šalies teritorijoje organizuojant slaptą bazę, kurioje 2002–2003 metais buvo laikomi CŽV terorizmu įtariami kaliniai. Teigiama, kad pareigūnas viršijo savo įgaliojimus ir pažeidė tarptautinę teisę „neteisėtu laisvės atėmimu“ ir „fizinių bausmių taikymu“ karo belaisviams. Panašūs kaltinimai bus pateikti ir vado pavaduotojui, tiesiogiai atsakingam už bendradarbiavimą su amerikiečiais. Teigiama, kad prokurorai taip pat surinko įrodymus, įgalinančius parlamente pradėti procedūrą, po kurios buvusiam premjerui gali tekti stoti prieš Valstybės tribunolą. Tai svarbiausia informacija nuo 2008 metų, kai buvo pradėtas tyrimas dėl CŽV kalėjimų buvimo šalies teritorijoje“ G.Aleknonis (nuoroda: ta pati).

  Skaitau ir negaliu patikėti. Ne dėl to, kad neteko nieko apie tai girdėti. Tiesiog taip būti negali. O ir iš tikrųjų visa tai pasirodo apie Lenkiją..

  O apie vaiką. Ką čia daugiau naujo pasakyti. Savo interesų paisymas neatsižvelgiant į nieką yra labai universalus dalykas. Ar tai CŽV kalėjimai, ar LEO, ar koks įstatymas, teismo procesas, ikiteisminis tyrimas. Reikės labai daug metų, kad grįžtume į tą teisingą kelią nuo kurio jau senai nusukta, kaip valstybė. Su visomis jos struktūromis ir valdžiomis.

  • Izbliondimas

   Mūsų visuomenėje kaip suprantu yra įprasta, kad draugiškai šaliai perdavus slaptus dumentus yra dovanotinas reikalas. Mat draugiška šalis.
   Tad ir mane nustebino žinutė per SVABOD’Ą, kai buvo paminėta, kad niolikai metų buvo pasodintas JAV aukštas pareigūnas, kuris perdavė slaptą medžiagą draugiškai šaliai (Izraeliui).
   Kaip sakoma, žuvį reikia skusti nuo uodegos, – norint, kad ji nesugestų (juk sugesti pradeda nuo galvos).
   Tad Lietuvoje daug kas net nežino, manau, kad tokio pobūdžio nusikaltimas vienodai kalėjimu vertinamas ar tu parsidavei draugiškai šaliai ar ne draugiškai.
   Tačiau aš palaikau žmones, kurie kovoja prie teroristus visais įmanomais būdais ir visiškai be jokio gailestingumo.
   Kaip sakoma, akis už akį.
   Kai čia vakar buvo kalbėta apie AE, tai manau, kad tai taip pat truputį siejasi. Lietuva, jei pasistatytų AE, ne tik kad save pasmerktų būti neįdomia šalimi, t.y. pasmerktų nebūti aukštų technologijų valstybe (turiu omenyje ekologine), nes įvykus AE teroro aktui…
   Nes pasistačius AE, šiame laikmetyje, kas gali paneigti, kad tai nereikštų įsipareigoti būti geručiu, paklusnučiu, o ne išlėksi į orą… nes pasaulis labai labai myli teroristus, tad jų gal net knibždėte knibžda visur, jau kaip ir vagių bei banditų…☺

   • dzyvai

    „Tačiau aš palaikau žmones, kurie kovoja prie teroristus visais įmanomais būdais ir visiškai be jokio gailestingumo.“

    Izbliondinai, o kur įrodyta kad tamsta esate ne teroristas? Kodėl asmeniškai Jums nepritaikius tų būdų? Apie teroro aktus savo komentare juk jau pakalbėjote, netgi konkrečius planus jūsų pasisakyme galima įžvelgti?

   • Regis

    Aš manau, kad mes savo ir ne savo noru atsidursime Baltijos atominių elektrinių rezervate. Ir jau viena daugiau ar mažiau, turiu omeny saugumą ir teroristinio akto pavojų labai esmės nekeis. Kas gali pakeisti esmę tai tie milijardai iš mokesčių mokėtojų suneštų litų, kurie bus panaudoti neaišku kaip ir su kokia nauda. Kad tik nebūtų taip, kad rusai numuš elektros kainas ir mes (Lietuvos vartotojai) pirksime elektrą už normalią kainą, o draugiškoms šalims atiduosim taip vadinamomis rinkos kainomis. Kažkas panašaus vyksta su Mažeikių nafta tik ne tokiais masteliais. Latvijoje ir Estijoje yra konkurencija, ten ir kainos mažesnės. O pas mus tik viena alternatyva. Su elektra gali būti viskas žymiai blogiau. Neparduos atitinkamo kiekio tai atsilieps savikainai. Na ir paskui visa virtinė įvykių. Ar estai ir latviai įsipareigos pirkti nors tam tikrą kiekį? Manau ne arba tas įsipareigojimas bus pririštas prie rinkos kainų. Lietuva statosi sunkiai apžiojamą objektą. O ir šalia šalis kuri mėgsta visokius žaidimus.

    • Ignas

     Na gal baikite su tuo terorizmu vieną kart. Negi manote, kad jau el. energijos nebetiekianti IAE yra nebepavojinga? Čia jums ne šimto vatų lemputė, kur išjungei ir nebedega. „Teroristiniu“ požiūriu IAE yra ir bus pavojinga dar 30 metų, taip kad čia juokai, o ne argumentai.

     Būtingės, būsimas SDG terminalas, Jonavos, Kėdainių ir kitos gamyklos lygiai taip pat pavojingos „teroristiniu“ atžvilgiu. Negi tai reikškia, kad tokių objektų turime visai atsisakyti?

     Ir paskutinis, nemažiau keistas dalykas – energetikos strategija rengiama jau eilę metų, o visokio plauko „arbūzai“ (t.y. iš išorės žali, o viduje raudoni „žalieji“) sukruto tik tuomet, kai jau AE statytojas aiškus, finansavimas aiškus, sutartis veik pasirašyta. Kaip suprasti?

     • Regis

      Ar tikrai „lygiai taip pat pavojingos“? Kitas dalykas nesvarbu kada ir kas lenda ir išlenda. Tiems išlindimams turi būti pasiruošta ir bent iš pradžių sau t.y. specialistams atsakyta į lengvai kilsiančius klausimus, o vėliau ir piliečiams paaiškinta. Tik kai vadovaujamasi siaurais asmeniniais interesais prastumti įtartinus projektus arba tiesiog įsisavinti lėšas tada ir prasideda problemos.

     • Izbliondimas

      Dėl alternatyvos dirbtiniams sintetiniams pesticidams, GMO, AE galima sakyti diena dienon dirbu jau 25 metai (tik dėl GMO mažiau, – gal 10 metų). Tad nereikia lia lia.
      Štai jaunimas, kuris iki 2000 metų ir 20-30 neturėjo (kuomet jiems dar vaikams viskas buvo iki lemputės), tais klausimasi buvo ir labai viešumoje dirbama. T.y dėl paminėtų reiškinių alterantyvų, t.y. pačių aukščiausių technologijų (čia tik kai kam kompiuteris ir internetas – aukščiausia technologija).
      Tad tie minėti vaiakai, – šiandien suklykia eureka, visam tam kaip naujieną, kai jau prieš 20-25 metus ausys buvo išūžtos, kaip sakoma viskas iki siūlelio dar tuomet „patentuota“. Tad širdį gera, kai suveikia jau vaikams, tegul ir „plagijuojant“, bet tikrai smagu.
      O ae gynėjai. Na ką, esate tiesiog dideli Lietuvos negetbėjai ir tiek.
      Kaip ir tie, kurie dar ir šiandien plastmasę perkate krautuvėse. Ne vien dėl to, kad tai brangiausias produktas (laip ir AE), – tiesiog perkantis „plasmasę“ naikina žmogaus darbo vietas, o tai ir patį žmogų, jo aplinką, sveikatą. Bet ir tais klausimais, prieš 20-25 metus ausys išūžtos. Kai jau seniai ne kalbama, bet daroma, diena dienon… o pradžioje, bent 10 metų ir visiškai neatlygintinai, ir visiškai be poilsio. Ir nieko čia baisaus ar pagirtino. Kai žinai, kad tai ir yra tikras gyvenimas. Ir kai žinai, kad tie pelno siekėjai, naikindami darbo vietas (dėl asortomento, jo kiekių, praktiškai nereikalingų, – tiesiogiai savo veikla yra prieš žmoniją).
      O ta karinė gamykla, kuri buvo pastatyta sniečkuje, – būtų gerai, kad mums atsirugtų tik 20 metų. Vis daugiau atsiranda duomenų, kad tai tūkstantmečiui…

      O teroristai egzistuoja, o ypač gerai, vadinamose demokratijose, t.y. kur ji laisva ir nepriklausoma taip vadinamose „puslaukinėse gentyse“, deja.

 • znakorius

  G.Aleknonis iš objektyvaus stebėtojo jau virto landsberginių šaikos nariu, dėl ko yra labai gaila, nes tai patvirtina dar tarybinių pranašystes, kad visi tie už kordono yra angažuoti.

  • romas

   Aha, o šiapus – vis dar idėjiškai tyri.

   • znakorius

    Pirmiausia kalbėkime apie objektyvumą.
    Nenuklyskime, Romai.

  • suomis

   Visvaldai, baik čia nesąmones skiedęs. :)

   • znakorius

    Nepataikei, nelietuvi.

  • Regis

   Šiaip tokios nesąmonės piktina, bet tu sugebi tai taip pateikti, kad netgi juokinga ir visiškai nepiktina. Rašyk daugiau :) Gal gali išsiplėtoti apie „landsberginę šaiką“ ir tarybinių pranašystes. Prašau :)

   • znakorius

    Kada įrodysi, kad tai – nesąmonės, tada tau galėsiu paskaitą pratęsti.
    O kol kas G.Aleknonis – nėra objektyvus.

    • romas

     Objektyvus yra fotoaparatas, bo turi objektyvą.

     • znakorius

      Jei taip manai, tai bent turėtum neprieštarauti, kad stengtis tokiu būti yra įmanoma.

     • romas

      Aleknonis nesistengia, o tamsta stengiatės, a ne? Prisikaitę vaikiškų pasakų galvoja, kad ir gyvenime egzistuoja neigiami herojai. Tokie kaip Aleknonis, Kubilius ar Landsvergis tik ir žiūri, ką čia blogo ant Lietuvos padarius.

     • dzyvai

      romai, kad kažkas galvoja, ką čia gero padarius, dar nebūtinai reiškia, kad nesuklysta, ir nepridaro bloga. Jei tikrai norėtų gera, už kritines pastabas dėkotų ir mėgintų jas patikrinti, argumentuotai atsakyti. Aklas užsispyrimas nebūtinai yra tiesiausias kelias į „gera“. Darant gera reikia sugebėti ir savo klaidas atpažinti, pripažinti, ir taisyti.

     • romas

      dzyvai, apsispręskite, kaip iš tikro galvojate: pirmame sakinyje sakote, kad bloga pridaro norėdami gero, bet klysdami, o jau paskui, kad jei norėtų gero, tai klaidas pripažintų ir taisytų.

     • dzyvai

      Na ir kas čia neaišku? Vien deklaracija kad darai „gera“ be konstruktyvaus kritikos priėmimo gali ir likti tik deklaracija.

     • romas

      Man viskas aišku. Aš nemanau, kad žmonės būna objektyvūs ir kad yra absoliutus gėris arba blogis.

     • znakorius

      Romai,
      ar tu iš Kirtimų, ar lietuviškas? :)
      Jei iš Kirtimų, tada suprantamos tavo kalbos.

 • Krepofobas

  Kai kalbat apie LEO ir CŽV, tai skirkite komerciją ir prievartą.

 • sataniuga

  bla bla bla, nušnekėsim kalėjimus į pievas ir bus jų nebuvę. Man patiko Krepofobas komentaras, pats esu girdėjęs panašią versiją, ne tiek dėl statybos, kiek dėl paties objekto kažkur netoli rytinės Lietuvos sienos.

 • Izbliondimas

  romai,
  visiškai sutinku, kai Jūs pastebite aukštą žaliosios technologijos kainą.
  Bet. Siūlyčiau atkreipti Jūsų dėmesį ir į tai, kad „piloto“ stadijoje tai politiniai pinigai, ta prasme. Siekiant atkreipti dėmesį į naujieną, pritraukti pirmuosius ir t.t. ir pan.
  Antra. O gal jau laikas suprasti, kad visa tai nėra pigu ir nustoti energiją švaistyti taip, kaip tai daroma dabar (ar pas dažną lietuvį Jūs pamatysite naudojant stilinę, kai plauna savo dantis. Kas Vakaruose jau daug metų į kraują, jau nuo vaiko įmušta…). Ir t.t. ir pan., – juk tenai yra dar ir tokių baisių dalykų ta prasme, kad mums anksčiau ir nesisapnavo (pavyzdžiui sviestą ir pan. išfasuoti po 2 gramus brangioje pakuotėje ir t.t. ir pan.). Čia tas pats, kai Šiaulių arerodromo apylinkės skendėjo nuo aviacijos kurą (kai lėktuvai prieš nusileidimą ištuštindavo savo bakus). O, kad dizelinių variklių negesindavo visą žiemą (pavyzdžiui, Ikarus ar tas dideles savivartes, jau ir pavadinimą pamiršau. A… Kamaz…).
  Trečia. Nemokamų pietų nebūna. Sudėkite visas išlaidas AE, kokios bus sekantį tūkstantmetį čia, – tuoemt ir sužinosime, kas kiek kainuoja.
  Rinkimai galtuo ir blogai, kad skaičiuojama kas pigiau ne ryt, bet šiandien. Apart to, kad prie žiniasklaidos jau baisu prisiliesti. Jau vien SVABODA į ką išvirto per tuos rinkimus (visur ir visuose lygiuose. Siaubas. Baisiau nei sportas…).

  • romas

   Izbliondimai, elektros reikia ne tik lemputėms uždegti. Turime galvoti, kad Lietuvoje gaminama produkcija būtų konkurencinga.

   • Izbliondimas

    romai,
    tą ir turiu omenyje.
    Štai intensyvus chemizuotas žemės ūkis, paimkime. Nežinančiam gali atrodyti, kad taip, o dar su GMO Lietuva gali konkuruoti trečiose šalyse su kitais tiekėjais.
    Deja, kas sugeba mastyti kompleksiškiau, – nesunkiai patebi, kad šitaip Lietuvoje nebelieka darbo vietų. Ir viską susumavus šnipštas.
    O štai, kai mažas kraštas visas ekologinis, – šalis klęsti. Nors produktas tiekiamas eksportui (dabar ekologiški grūdai), daug brangesnis.
    Tačiau Lietuva pasirinko kelią, kurieuo nušluota darbo vietos, toliau pašalpos ir negrįštamai degradavęs žmogus.
    Dar dirbtiniai sintetioniai pesticidai, – nėra tiek baisu. Pakanka pereinamojo laikotarpio, – ir galima bus sugrįšti prie ekologinės Lietuvos. Nes stamus sektorius visuomet ir visur bankrutuoja… kaip ir imperijos…
    Tačiau įsileidus GMO, – jau šakiai. Kaip ir AE.
    Juk gal ir žinote, kad nuo Černobilio nukentėjo Pietų Lietuva. Dar gerai, kad visiškai nėra paliesta Š. Rytų Lietuva, t.y. nei nuo Černobilio nei nuo karinių branduolinių sprogdinimų.
    Taigi siūlau žvilgtelti kompleksiškai ir labiau į perspektyvą.
    Aš taip pat šią kartą esu nurašęs, kaip neįdomią, ta prasme kurie gimę iki šiandienos, o dar ir rytoj. Tai tamsi…
    Bet sugebėkime pažvelgti ir viską padaryti, kad Lietuva klestėtų.

    • romas

     Branduoliniai pavojai neapsiriboja administracinėmis sienomis. Nepasistatysim savo AE, Kaliningrade pastatys du blokus – vieną specialiai mums. Norim to ar nenorim, pirksim energiją pagamintą savo ar nesavo branduoliniuose reaktoriuose, nes kol kas gerų alternatyvų Lietuvoje brangstančių angliavandenilių fone nėra.
     Vien tik žemės ūkis mūsų neišgelbės.

     • Izbliondimas

      Ekologinė Lietuva, – tai ne tik žemės ūkis, gerb. romai. Tai ir perdirbamoji pramonė, aplamai verslas. Visa švietimo, mokymo, mokslo sistemos (nes tai, visgi žinių visuomenės viršūnė…). Aplamai visa gyvensina. Moralė, dvasingas, kulturingas gyvenimas. Mažas klęstintis kraštas, – kas kitoms valstybėms nėra duota ir labai norint.
      O kodėl stato prie Vilniaus ir Klaipėdos. Manau iš keršto, kad kažkam naudinga erzinti Rusiją, kad va tokia reakcija ir būtų. Ir matome kas to siekė. Juk dėl ko visa tai prasidėjo. Kai pradedi auklėti kaimyną, kaip jis turi gyventi.
      Dabar Lukošenką auklėja, kad banditus nereikia šaudyti. Tai gal geriau, kai masiškai nekalti žmonės naikinami, ir toje pačioje Lietuvoje…
      Gal geriau žmonių pardavimai, prostitucija ir narkomanija ir toje pačioje Europoje. Tai gal pirma pas save tvarkykimės, vietoje to, kai auklėjame kitus, kurie, visgi, sugeba sunaikinti banditus (turiu omenyje, žinoma, ne Rusiją, o Baltarusiją. Rusija, matome tik vieną vagį sugebėjo pasodinti ir dar kelis …).

     • romas

      Aš suprantu, kad šalia žemės ūkio yra ir perdirbimo verslas, kad galima užsiimti ekologiška statyba, rūpinti antriniu žaliavų panaudojimu ir pan., bet visam tam reikia energijos. Jei mes galvojam, kad vėjo turbinos yra labai ekologiškos, nes iš jų dūmai nerūksta, tai mes tiesiog norim save apgaudinėti.
      Kalbant apie AE Kalinigrade ir Baltarusijoje, abejoju, kad pinigai būtų investuojami į kerštą. Tiesiog savaip siekiama naudos. Jei nestatysim savo, statys daugiau jie.

 • suomis

  Ir iš vis, ko mes čia ginčijamės? Buldozeris jau pajudėjo. Mums teks tik „chlibat“, tai ką, po savęs, paliks kubiliai su sekmokais, bei kirkilai su butkevičiais.

 • Izbliondimas

  Taip, suomi.
  Romai, – nekalbėkime apie vėją ir upes. Tai Lietuvos atveju nėra naudinga ir rimta (tik sudarkytume savo mažą gražų kraštą). Biomasė ir Saulė, – jei va šitie milijardai tam, apie kokią problemą tada ir kalbėtume.
  O dabar, jei jau nuspręsta su ta AE, tegul tuomet užtikriną apsaugą nuo teroristų. Tegul perka eskadriles naikintuvų…☺ Tvoras aukštas užtveria ir t.t. ir pan. Kadrų atranka, geležinė, – tik iš politinių kalinių vaikų ir t.t. ir pan.☺
  Seansą pabaigiau…

  • romas

   Apsaugos Ignalinos reaktoriams reikia ir dabar. Apsieiname be savo naikintuvų šiandien, kodėl neturėtume apsieiti ir toliau?
   Šalia AE bus galima gaminti elektrą iš ko tik užeis noras. Jei neklystu, tai VAE būtų pagaminama tik apie 30 proc. poreikio. Nematau, kad verslas skubėtų elektrines, kūrenančias biomasę, statyti. Ko laukiama, jei yra ką kūrenti ir yra galimybės uždirbti?

  • Alois

   Atleiskit mano neišprusimą, bet gal galėtumėt trumpai paaiškinti, kokiu būdu iš biomasės gaunama energija (ir pageidautina, elektros, o ne šiliminė). Sublimacijos kokios būdu ar visgi deginant? O kaip tada su teršimu?

   Ir ilgalaikėje perspektyvoje, kaip tai atsilieps dirvožemio produktyvumui? O gal ta ypatingoji ekologiška energetika turi kokią pastabą smulkiu šriftu, kad naktimis galima šiek tiek patręšti?

   Ir kalbant apie šas dvi alternatyvas, reikėtų nepamiršti, kad energijos reikia ne tik naujiems, pasyviems namams, bet ir tiems pramonėms likučiams (pamirštant apie bet kokią plėtrą), el.traukiniams ir troleibusams. O elektromobilius skelbiam erezija, nes ekologiškos Lietuvos strategijoje yra skyrius apie žemaitukų ir trakėnų žirgų veislynų plėtrą.

   • suomis

    Nereikia taip hirperbolizuoti. :) Kas per mada, mėtytis į kraštutinumus? Jeigu jau reaktorius, -tai pats didžiausias. Jei kalbame apie bioenergetiką, tai pjaunam visus miškus. :DDDD Gal numeskim pusę „abarotų“?

   • romas

    Izbliondimas ko gero siūlys ekologiškus šiaudus ir medienos atliekas deginti. Nors ekolginė sąžinė man sako, kad ekologiškais šiaudais galima būtų šiltinti daugiabučius ir šerti žemaitukus.

   • lv

    Alois, paaiškinimas labai paprastas. Medieną deginti yra ekologiška ta prasme, kad augdami medžiai akumuliuoja saulės energiją (augina masę lipdydami anglies junginius, o anglį gauna iš atmosferos CO2) ir fotosintezės metu išskiria deguonį. Deginant vyksta atvirkštinis procesas; ciklas užsidaro ir nusistovi balansas, nes kiek išskirsi CO2 degindamas medį yra proporcinga tam, kiek jis anksčiau sugėrė CO2 augdamas ir pagamino deguonies. Žinoma, su sąlyga, kad miškų nemažėja, jie auginami (o biokurui tokia sąlyga ir natūraliai patenkinama; žaliava specialiai auginama)

    • suomis

     Teoriškai, aišku tai labai gražiai atrodo, bet praktikoje nelabai. Manau, kad tai galioja tik uždarose sistemose. Beveik, kaip „perpetuum mobile“. Aišku, sąveikaujant su kitomis energijos rūšimis.

 • Izbliondimas

  Štai Jums pavyzdys, nekrikštai Jūs: http://www.kurana.lt/

  • suomis

   Šiaip, viskas čia gerai, bet amerikiečiai paskaičiavo, kad per didelė prabanga grūdus į kurą perdirbinėti. Tuo labiau, kad maistas brangsta.

   • romas

    Tuoj Venteris sugalvos bakteriją, kuri visą CO2 pavers benzinu. Reikės skubėti tą benziną deginti, kad bakterijos kartu su augmenija neišmirtų.

 • pastebejau , kad sioje temoje komentatoriu tekstas ilgesnis nei vidutinis. ypac tai liecia pirma 10 komentaru. nukrypimas nuo normos visados turi paaiskinima. as jo nezinau.

  • martynai, aišku, čia ne mano reikalas, bet kaip filologė vis tiek pasiūlysiu – http://gate2home.com/Lithuanian-Keyboard ;)

   • nezinau kas padare tuos kakucius. turiu itarima , kad pirkliai tarp lotynisko ir slavisko zodyno. as juju nenaudosiu , bet uz nuoroda dekoju.

    • Auksinis kardas

     Šiais laikais madinga rinktis savą tvarką, tiksliau, betvarkę. Vakarykščiai autoritetai nebus autoritetais – tai svarbiausia primityviai malonioje kelionėje.

     • Na gerai. Tamsta gražiai parašėte ir mane įtikinote. Pasižadu nuo šiol su ,,kakučiais“.

   • Dar apie kakučius.
    Juos taip pavadinau dėl to, kadangi turėjau pusmetį mokslo apie šriftą. Net toks botas kaip aš suvokia, kad kakučiai griauna estetinį tam tikros raidės vaizdą. Griauna dėl to , kad beveik visi dabartinių šriftų kurėjai gyveno valstybėse kuriuose kakučiai nenaudojami. Jei netikite manim atsispausdinkite S ir Š.
    Pažiūrėkite įdėmiau ir nutarkite kuris ženklas Jums labiau patinka.

 • Kazys

  Didžiausias A. Račo gerbėjas, A. Užkalnis teigia:
  „Teisybės dėlei (nes žinau, kad klausite) profesionalas yra ir Artūras Račas. Man visai nesvarbu, ką jis baigęs ar nebaigęs, kur ir kaip atestuotas ar aprobuotas ir kokių sąjungų narys. Jis gyvena iš žinių (ta prasme, ne tik savo žinių, bet iš žinių kaip naujienų) ir nuomonių, iš tekstų ir kalbos, teksto redagavimo ir jo vertinimo, ir jam už tai moka pinigus, reiškia, jis sukuria tai, kas klientui reikalinga. Tai čia mano toks požiūris, ir visai nepriklauso nuo to, ką Račas galvoja apie mane (jei galvoja).“
  Pavasarinis atšilimas ar laikinas proto aptemimas?

 • Aš gal užduosiu visiems paprastų paprasčiausią klausimą. O kas tai yra slapti amerikietiški kalėjimai Lietuvoje, jei tokie buvo? Man atrodo, kad tai yra paprasčiausias paneigimas savo susikurtos demokratijos. Juk ta vadinama demokratija, kiek ji liečia nusikalstamą pasaulį, yra ir absurdiška ir akių muilinimas. Ar ne taip?

 • apie užkalnį ir kitus trolius
 • PB

  Su Šventom velykom Sveikinu A. Račą ir linkiu atrasti savo širdyje Jėzų Kristų.

 • Petras

  Ei, vaikinai, o tai tas kalejimas jau musu, ar dar amerikieciu? Ir ar ten yra generatorius?

  • suomis

   Generatorius yra, bet jis amerikiečių ir šiandien jis po penkis, nors vakar buvo po tris. Bet įsivaizduoji, vakar buvo po tris o šiandien po penkis.
   : DDD