Kodėl sienlaikraščiai yra gerai? Ogi todėl, kad jie juokingi

Man žiauriai patinka sienlaikraščiai. Nes jie labai juokingi.

Pavyzdžiui, paskutinis „Veido“ numeris, kuriame pristatomas „specialusis projektas“, kuriame vertinimus ir siūlymus būsimajam premjerui pateikia  23 skirtingų sričių profesionalai. Nes, kaip teigia „Veido“ redakcija, „iš iki šiol paskelbtos informacijos apie kandidatus į ministrus nesusidaro įspūdžio, kad būsima Vyriausybė bus labai stipri ir profesionali“.

Profesionalų įžvalgos tikrai įdomios, juolab, kad ir vardai, išskyrus gal keletą, nekelia jokių abejonių: R.Dargis, D.Daubaras, V.Bumelis, B.Burgis, R.Valiūnas ir kiti.

Bet žinote, kas įdomiausia? Kad beveik visose tose ekspertų įžvalgose ir pasiūlymuose netiesiogiai kritikuojama darbą baigianti Vyriausybė ir, daugeliu atveju, pritariama būsimos Vyriausybės siūlymams.

Antai, R.Dargis pasisako už visuotinį nekilnojamojo turto mokestį, kurio A.Kubiliaus vyriausybė niekaip nesiryžo įvesti, bei efektyvų valstybės valdomo NT naudojimą. Jis taip pat kalba apie perteklinį ir nepamatuotą reguliavimą, sudėtingas bankroto ir restruktūrizavimo procedūras. Kritika iš R.Dargio lūpų liejasi ir švietimo sistemai bei darbo rinkos reguliavimui.

D.Daubaras nesibaimina minimalios mėnesio algos didinimo ir teigiamai vertina galimą PV lengvatų įvedimą kai kuriesm produktams, o štai socialines išmokas siūlo derinti su viešųjų finansų būkle. Jis taip pat kalba, jog skolinimasis nėra blogas finansinis įrankis, jei juo naudojamasi su saiku ir deramai bei turint aiškų tikslą, o ne vien tik paskolas pravalgant.

Ž.Šilėnas pabrėžia, kad strateginiai projektai turi atsipirkti ir griežtai pasisako prieš 25 proc. taisyklę statant dujų terminalą. Jis taip pat ragina įgyvendinti KT nutarimą padidinat pensijų kaupimo įmokos tarifą iki 5,5 proc. ir kompensuoti sumažinimus, grąžinti PVM atskaitą už automobilius, įvesti lubas „Sodros“ įmokoms. Iš esmės visa tai, ko nepadarė dabartinė Vyriausybė.

R.Valiūnas pirmiausia siūlo investuoti į mokyklas, o B.Burgis – atleisti pusę dabartinės Švietimo ir mokslo ministerijos. Tikriausiai ne todėl, kad ji labai puikiai dirba…B.Burgis taip pat siūlo iš esmės reformuoti vertinimo sistemą mokykloje ir aukštųjų mokyklų finansavimą. Vėlgi – turbūt ne norėdamas, kad būtų blogiau, nei dabar.

D.Pūras, savo ruožtu, konstatuoja, kad sveikatos politika yra ištikta „vadybinės ir moralinės krizės bei korupcijos visais sistemos lygiais ir teigia, kad dabartinė Vyriausybė, kaip ir iki jos buvusios apsimetė, kad nemato sistemos ydų ir tęsė permainų imitacijas, dangstydama vis kylančius skandalus.

O štai V.Jankauskas, komentuodamas energetikos politiką, nedviprasmiškai pasisako prieš VAE projektą, pažymėdamas, kad kai kuria prsme jis dar labiau padidintų priklausomybę nuo Rusijos.

Ir taip toliau, ir panašiai…

Pradžioje sakiau, kad tai atrodo labai juokinga…

Žinote kodėl? Ogi todėl, kad šalia yra įdėtas A.Bačiulio „komentaras“ kuriame jis taškosi seilėmis ir kitais skysčiais būsimos Vyriausybės atžvilgiu, aiškindamas, kad tai bus „Lietuvos naikinimo Vyriausybė“.

Taip pat šalia yra sienlaikraščio leidėjo dr. A.Šindeikio apžvalga, pavadinta „Lietuvos politikos kriminalizacija“, kuri baigiasi žodžiais, jog „tokia valstybė šiandien neturi prasmės“.

Tik sienlaikraštyje gali taip būti ir tik sienlaikraštyje niekas nepasirūpina, kad autoriai nešaudytų sau į kojas ar kurias nors kitas kūno vietas.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...