Citata #449 A.Bačiulis skaičiuoja Lietuvos miestus, paaiškina, kaip veikia Lietuvos ekonomika ir piešia provincijos atstovo portretą

Sienlaikraščio „Veidas“ politinis apžvalgininkas A.Bačiulis „analizuoja“ Seimo rinkimų rezultatus:

Bet yra taip, kaip yra, ir Lietuvai kurį laiką teks gyventi su Seimu, kurio daugumą sudarė partijos, sugebėjusios laimėti vos vieną mandatą miestuose, kuriančiuose Lietuvos ekonomiką ir išlaikančiuose valstybę. Į valdžią atėjo bukos ir tamsios, savarankiškai užsidirbti ir pragyventi nesugebančios, godžios ir mirtiną pagiežą miestams jaučiančios provincijos atstovai.

„Veidas“

… Jei žmogus bent kiek sugebėtų mąstyti, jam būtų galima bandyti pasiūlyti pažiūrėti Statistikos departamento puslapyje, kiek Lietuvoje yra miestų. Po to – suskaičiuoti, kiek dabartinė koalicija iškovojo mandatų Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir kituose keliose dešimtyse miestų, nekalbant jau apie tuose miestuose daugiamandatėje apygardoje dabartinės kolaicijos surinktų balsų. Bet tokiems „apžvalgininkams“ kaip A.Bačiulis, tai, žinoma neįveikiama užduotis.

Tokiems kaip jis lygiai taip pat neduota suprasti, kad gyvenimas Vilniuje ar Kaune savaime neprideda intelekt ir kad didžiojoje dalyje provincijos to intelekto 100 kartų daugiau nei 1000-yje bačiulių.

Šiaip tai konservatorių laimė, kad tokių kaip A.Bačiulis nėra daug. Jei tokių TS-LKD agitatorių būtų daugiau, ši partija tikriausiai apskritai neptektų į Seimą.

(10 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Stogas

  „Godžios ir mirtiną pagiežą miestams jaučiančios provincijos atstovai“- WTFK ? Jis miltus uosto ar cerka jama ?

  • suomis

   Jeigu jis tik „jamtų“ čerką, tai tokio blūdo nemaltų. Tai neišblaivoma.

 • Mano provincijoj, į kurią pabėgau iš miesto, laimėjo liberalų sąjūdis. Tai matyt Bačiulis kitą provinciją turi minty – tą iš kurios pats kilimo.

 • Fredis*

  Man irgi simpatiška Dzūkija, tačiau Antakalnyje, kuriame aš balsuoju, toks seimo narys http://www.lrytas.lt/-12250634781224363369-konservatorius-v-%C5%BEiemelis-nenori-pripa%C5%BEinti-antano-seimo-nariu-video.htm niekaip ir niekada nebūtų laimėjęs. Ir tokie kandidatai beveik visuotinai ir iš visur ne Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

 • Fredis*

  Kaip reta geras ir tikslus ta pačia tema Vladimiro Laučiaus straipsnis http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vlaucius-nugaletojai-viesojoje-erdveje-konservatoriai-krikdemai-ir-liberalai.d?id=60019529
  Kairiesiems tinklaraštininkams pikta nors pirštus graužk, tačiau tokia yra subjektyvi šiandien popietę V.Lačiaus paskelbta tiesa.

  • sigitas

   Fredi, klysti, paskrulink ì viršù, rasi tą, ko Laučius niekaip neranda ;-)

  • suomis

   O kas yra konservatyviosios minties adeptas Lietuvoje? Koks čia filosofas atstovauja konservatyviąją kryptį? Įdomu. Didžioji jų dalis yra liberalai. O liberalizmas, tai transformuotas marksizmas. Taigi, kairę su centru labai gerai susišaukia. O su konservatyviąja ideologija yra didžiulės problemos. Nenustebčiau, jei po kelių rinkimų konservatorių kaip tokių nebeliks….

 • Marius

  Gerbiamas autoriau, Lietuvoje miestų tėra tik 10 su puse: 6 didieji + Palanga, Neringa, Birštonas ir Visaginas. Tie pusė miesto yra Druskininkai, nes didesnę dalį Druskininkų savivaldybės užima kaimiška vietovė. Tad rašyti apie dešimtis miestų yra visiškas nesusipratimas, nes likę vadinami miestai tėra seniūnijos statusą teturintys administraciniai vienetai esantys rajono priklausomybėje.

 • Sejanus

  Statistikos departamento nuomone, Lietuvoje yra 103 miestai.

  • Marius

   Priklauso nuo to kaip suprantame tą miestą. Man miestas be tarybos – ne miestas. Miestas su seniūnu valdžioje – vėlgi man ne miestas. Taryba kaip miesto esminis atributas privalomas nuo viduramžių.

   • Martynas

    nu tai tarybas turi net 55 miestai. Kai kur ir rajonai :) bet esmė ne tame. esmė tame, kad Bačiulis turėjo omeny didmiesčius (laaabai santykine prasme, angliškai atitiktų city) ir miestelius (arba town). ir šiaip pagrindinė esmė buvo prisiknisti prie Bačiulio :)

    • Marius

     Norėčiau šaltinio.

     • Marius

      Atsakymo nėra… Ta va pons esate neišmanėlis. Skaičių 55 greičiausiai gavote iš visų savivaldybių atėmę didžiuosius miestus. LOL. Jūs neskiriate kas yra miestas, o kas tėra tik fikcija ir iliuzija. Pavadinus seniūniją „Salantų miesto seniūnija“ nuo to Salantai miestu netampa.

      P.S. o prie Bačiulio reikia „prisiknisinėti“, nes rašinėja nesąmones. Galima paanalizuoti, išties žvilgtelėjus į 3 didžiųjų miestų rezultatus gali susidaryti įspūdis, kas konservatoriai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje (įskaičiuojant libsąjūdiečius), bei Neringoje ir Palangoje laimėjo vienmandatėse. Tačiau jau kituose miestuose rezultatai kitokie: Šiauliai – absoliuti socdemų pergalė, Panevėžys – darbietis ir nepriklausomas, Alytus – socdemas. Ką šiuose miestuose nieko nesukuriama, nieko negaminama? Dėl likusių miestų: Druskininkų, Visagino, Birštono pasakyti sunku, nes dėl keistos rinkimų apygardų konfigūracijos jie neatstovaujami vien sau.

 • romas

  Butkevičiui taip pat reikia pažiūrėti į Statistikos departamento puslapį
  „Vilnius pagal gyventojų skaičių – tai maždaug 13 vidutinio dydžio šalies savivaldybių. Išvada paprasta: nesutvirtinę savo įtakos miestuose, rizikuojame netolimoje ateityje prarasti pozicijas visos Lietuvos mastu“, – sekmadienį partijos tarybos posėdyje sakė A.Butkevičius.
  http://www.lzinios.lt/Lietuvoje/A.Butkevicius-ragina-stiprinti-partijos-pozicijas-miestuose