Kodėl Kauno tarybos nariams reikia atlyginimų?

… Neseniai pasirodė žinia, kad Kauno miesto savivaldybės nariai, neseniai norėję tapti lygesniai nei kiti, sumąstė, kad vietoj kompensacijų už kanceliarines prekes, už kurias reikia atsiskaityti, būtų geriau gauti paprastą atlyginimą, už kurį atsiskaityti niekam nereikės.

Iš pirmo žvilgsnio toks tarybos narių noras gali atrodyti keistai: taip ilgai gyveno be atlyginimo, tenkinosi vien kanceliarinėmis išlaidomis, kurias neseniai susimažino nuo 1700 iki 1200 litų litų ir staiga suprato, kad tokia tvarka negera.

Tačiau stebėtis Kauno valdžios noru gauti atlyginimą galima tik tol, kol nežinai, kaip sunkiai jie dirba.

Pakanka užmesti akį kad ir į liepos 22 dienos Kauno savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę, kad suprastum, jog jų norai yra visiškai suprantami ir pagrįsti.

Ne juokas juk per vieną posėdį priimti 85 sprendimus!!!

Galiu, žinoma, klysti, tačiau manau, kad net Seimui ir net baigiantis sesijai, tokie darbo tempai būtų tik rožinio drambliuko svajonė.

Ypač – turint galvoje, kad kai kurie klausimai gana svarbūs ir susiję su pinigais.

Pavyzdžiui, dėl nekilnojamojo turto lengvatos „Kauno energijai“ (0,6 mln. litų), valstybės garantijos tos pačios bendrovės imamai paskolai (2,8 mln. litų).

Kauno miesto konkurencingumo ir patrauklumo didinimo programos ir Kauno miesto savivaldybės 2011 metų veiklos programų tvirtinimas.

Patalpų perėmimas ir jų perdavimas.

Nuomos sutarčių atnaujinimas ir sporto centro įkainių nustatymas.

Juk į viską reikia įsigilinti, apsvarstyti ir priimti visuomenei, tai yra, miesto gyventojų daugumai, palankius sprendimus.

Man, pavyzdžiui, iš pirmo žvilgsnio, be „Kauno energijos“ reikąlų, įdomūs pasirodė štai šie klausimai:

 •  Dėl pavedimo numatyti lėšų 2011 metų Savivaldybės biudžeto projekte viešosios įstaigos ,,Krepšinio perspektyvos“ 2010-2011 metų veiklos ir lėšų panaudojimo programai įgyvendinti
 • Dėl viešosios įstaigos ,,Kauno sporto miestelis“ steigimo

Pirmuoju nieko doro išsiaiškinti nepavyko, nes tarybos darbotvarkėje pavedimo projekto nėra. Tačiau google sufleruoja, kad šis pavedimas tikriausiai yra susijęs su lėšų skyrimu „Žalgirio“ krepšinio komandai ir kitiems mieste veikiantiems sporto klubams.

Tarybos nariai tikriausiai viską apie tai žino, tačiau, manau, kad ir visuomenei būtų įdomu.

Visuomenei tikriausiai būtų įdomu ir plačiau sužinoti apie naujai steigiamą viešąją įstaigą „Kauno sporto miestelis“: kodėl jos prireikė, ką ji veiks,  kas ją finansuos.

Šį tą, žinoma, galima sužinoti paskaičius tarybos nariams teikiamą projektą. Jame nurodoma, kad nauja viešoji įstaiga bus steigiama kartu su Lietuvos kūno kultūros akademija, Kauno apskrities beisbolo klubu, asociacija sporto klubu „Gintaras“, viešąja įstaiga „Sporto olimpas“ ir Kauno neįgaliųjų draugija.

Taip pat galima sužinoti, kad viešosios įstaigos direktorius bus nesėkmingai į Kauno tarybos narius kandidatavęs Darbo partijos narys Juozas Kelmelis, kuris yra ir naująją viešąją įstaigą kartu su savivaldybe steigiančio sporto klubo „Gintaras“ vadovas.

Dar galima sužinoti, kad naujajam direktoriui bus siūloma nustatyti tarnybinio atlyginimo koeficientą 16 – tai reiškia, kad atlyginimas bus 1952 litai.

Tai, žinoma, anaiptol nėra didelė ar labai svarbi naujiena, tačiau tarybos nariui, norinčiam priimti patį teisingiausią ir visuomenei naudingiausią sprendimą, vis tiek reikėtų keliolikos minučių į visą šią informaciją įsigilinti .

O štai įsigilinti į projektus, kuriais pratęsiamos nuomos sutartys keliolikos minučių galbūt ir nepakaktų.

Aš, pavyzdžiui, neradau atsakymo, kodėl iš esmės tai pačiai paskirčiai (mokinių maitinimui), tačiau iš skirtingų bendrovių nuomojamų patalpų Kaune kvadratinio metro kainos skiriasi daugiau nei 5 kartus – nuo 7 iki daugiau nei 40 litų. (Šiaip jau A klasės biurų patalpų 1 kvadratinio metro nuomos kaina Vilniuje dabar siekia maždaug 40 litų).

Tikiuosi, kad Kauno tarybos nariai tai žino. Ir galėtų visiems paaiškinti. Būtų gerai, nes nuomos sutartys tokiomis kainomis bus pratęsiamos iki  2015 metų rugpjūčio 15 dienos.

Tada tikriausiai niekas nebeabejotų, jog Kauno tarybos nariai tikrai nusipelno deramo užmokesčio už savo darbą.

(12 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • Karolis Jachimavičius

  O bus BNSe apie tai detaliau? :)

  Apie šitus pavyzdžiui:

  Pirmuoju nieko doro išsiaiškinti nepavyko, nes tarybos darbotvarkėje pavedimo projekto nėra. Tačiau google sufleruoja, kad šis pavedimas tikriausiai yra susijęs su lėšų skyrimu “Žalgirio” krepšinio komandai ir kitiems mieste veikiantiems sporto klubams.

  Tarybos nariai tikriausiai viską apie tai žino, tačiau, manau, kad ir visuomenei būtų įdomu.

  Visuomenei tikriausiai būtų įdomu ir plačiau sužinoti apie naujai steigiamą viešąją įstaigą “Kauno sporto miestelis”: kodėl jos prireikė, ką ji veiks, kas ją finansuos.

 • Tai va dėl ko kino teatro ROMUVA sutartis tokia paini…

 • Mindaugas

  Gal kas gali man paaiškinti kaip gali Tarybos nariai norėti algų? Juk jų veiklos reglamente numatyta, jog:

  „Tarybos nariams mokamas pagrindinėje darbovietėje negautas atlyginimas už laiką, praleistą Tarybos, Komitetų, Kolegijos, Komisijų ir frakcijų posėdžiuose. Šis atlyginimas (užmokestis) apskaičiuojamas pagal skelbiamą Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydį atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką.“

  Kaip suprantu Tarybos nariai už laiką kurį praleidžia savivaldybėje dirbdami miesto labui ir dėl to nebūdami savo pagrindinėje darbovietėje, jie vis tiek gauna atlygį. Ar tai nėra alga už atliktą darbą?

 • Mano nuomone, pati brangiausia yra nemokama savivalda.

 • Paulius Paulaitis

  Manb asmeniskai patinka ideja del atlyginimo Tarybos nariams. Taciau Kauno atveju ta suma yra per didele. Na tarkim Vilniaus TN gautu po 600Lt atlyginimo ir tegu naudoja ji kaip sau tinkami, jokiu kanceleriniu nebegautu, gal pradetu taupiau ir pinigus naudoti ir nereiktu nereikalingos biurokratijos del nusipirkto piestuko ir t.t. Lygiai taip pat Seime turetu buti su tom kanceliarinem islaidom. Tegu prideda ta suma prie atlyginimu nariams ir tegu leidzia savo nuoziura. Velgi sutaupysim ir jiems laiko, ir bent kelis etatus (kurie skaiciuoja ir priziuri ju kanceliarines islaidas), isvengsim bereikalingu skandaleliu del visokiausiu mazmoziu ir kartais nelabai. Butu kaip atlyginimas ir tegu nuomuojasi automobili nors ir uz visa alga, nebebus tai valstybes reikalas, gales ir neisnaudoti visu pinigu, dali pasitaupys, kiema pasitvarkys (samdys zmones – negi patys?), mokesciai papildomi valstybei.

  P.

 • „atlyginimą mokėsit, ar pačiam reikės pasiimt?“

  čia aišku egzistuoja nesutapimas su seimo darbu (juk aname ir patarėjų gauna, ir algą, ir net seimo viešbutis yra) – tad vienokio lygio deputatai yra apmokami, kitokio – ne.

  kadangi patenkama tais pačiais metodais – partijų sąrašai, etc, – įsivaizduot, kad mes turim kažkokią ypatingą savivaldą per daug nereikia – atsakomybė prieš visuomenę dar mažesnė negu seimo nario, naujienų agentūrų dėmesys prislopintas (nebent kažkas kažką pagrobia ir jo pavardė iš Z raidės), nors sprendimai dažnai yra juntami ypač tiesiogiai.

  norint, kad tie sprendimai būtų gerai apsvarstyti, Lietuvoje, kur visuomeninis aktyvumas nėra madingas, atlyginimus gal ir gerai būtų mokėti, ir paverst tarybos vietą nuolatine darbo vieta (ala Seimo).

  kartais tikrai geriau atrodo tiesioginiai mero rinkimai, o visas tarybos išlaidas būtų galima skirt jo vadovų komandai. :)

 • Man tai juokingiausiai skamba frazė, kad savivaldybės tarybos nariai, kurie turi savo pagrindinius darbus ir per mėnesį realiai tik kelias dienas praleidžia tarybos ar komitetų posėdžiuose, „praranda kvalifikaciją“: „Reglamento ir procedūrų komisijos pirmininkė Rimutė Prievelienė pabrėžė, kad … „Turi būti numatytas atlyginimas, nes …per tuos ketverius metus praranda profesinius įgūdžius“.

 • Aras

  Konservatorių valdžia eksperimentuodama su kauniečiais iki spindesio ištobulino tai, kas šiandieną vadinama „antikriziniu Kubiliaus planu“. Greitai visa Lietuva gyvens kaip gyvena Kaunas dvidešimtį metų – konservatoriška nirvanos laime.

 • Kaune reiktų sutvarkyti seniūnijų veiklą. Joms savo veiklos funkcijas galėtų
  perduoti Centrinė Kauno savivaldybė. Po tokios reformos, miesto savivalda decentralizuotųsi pagal seniūnijas. Miesto savivaldybė bent netektų perteklinio darbuotojų skaičiaus(kurių beje yra per daug).O geriausi darbuotojai būtų įdarbinti į seniūnijas.Kuo mažiau reikalų tvarkysime centrinėje miesto savivaldybėje, o seniūnijose kuriuose gyvename tuo būtų geriau ir (arčiau).Dabar Seniūnijos yra tik pašalpų dalijimo kontoros, ir niekas daugiau…

 • nedraugas

  Esate labai neteisus siuo atveju. Vokeliuose mokejimai ir pinigai kanceliarinems islaidoms yra vienas ir tas pats —– budas paslepti dali gaunamu pajamu nuo visuomenes. Kuo greiciau tookios islaidos bus panaikintos, tuo geriau visiems.

 • a

  Per kancias i zvaigzes, kaip jusu ponai, dar nepykina, nuo situ istoriju, as prie lietuvisku naujienu stengiuos prisiliest ne daugiau karto per savaite.Ir tai prasideda nemiga,tas pats per ta pati. Gerai ,kad raso,blogai, kad niekas nesikeicia. Tik blogiau ir blogiau,net konstituciniai teisejai patys sau pensijas nusistato,ar zinojot ponai kad konstitucinio teismo teiseju pensijos dydis parasytas musu konstitucijoi,sakysit fantastika ,tik ne lietuvai :) jie ten rado ir isaiskino.Tai ka jau kalbet apie smulkme,paimkit kad ir vilniaus vandenis pasodino socdemus,o dabar sedi konservatoriai ir ka jus manot dokumentus slepia :) sistema neitiketina ranka ranka plauna o partijos tik ,demokratijai imituoti.Dar po viso to paskaitai informacija apie visus lietuvos lavonus,kriminalus,gaisrus, nelaimes,ir tikrai vis dazniau aplanko mintys apie emigracija.Siurpu cia kazkaip.

 • Regis

  Iš pirmo žvilgsnio konvejeris (sprendimų priėmimo). Ir matyt kažkam naudingas ar patogus. Iš kitos pusės pasižiūrėjus sprendimus priiminėja dauguma (pozicija). Taigi svarbiausia turbūt prieš posėdį paruošti informaciją kaip reikia prabalsuoti ir tiek. Taip priimant sprendimus, per darbo dieną galima suspėti ir 300 sprendimų priimt. Ir nelabai žmogau gali pykti, demokratiškai išrinkta teisėta valdžia.

 • nerijus

  atsiprašau, kad ne į temą:

  „Dugnas pasiektas, dabar kasam.“

  http://www.delfi.lt/

  žiūrėti kairėje puslapio pusėje „Dienos citata“
  :)

  • WU

   Advokatai pasakė: „Vieną kartą išdūrėm, bet aukštesnėse instancijose bus ragai“.

   • nerijus

    :)

    WU

    Sveikinu, o Tu netikėjai, kad ispanai gali?.. ;)
    Būtų šaunus finalas, jei jame būtų susitikę ispanai ir vokiečiai :)

    • WU

     Tikėjausi. Tik buvau susinervinęs :)

     • nerijus

      Dabar pasakysiu banaliai:
      ar aš nesakiau?..
      ;)
      Nieko, vokietukai gera komanda. Jauni. Ryžtingi. Ispanai žaidė gerai ir jų žaidimas gerėjo palaipsniui. Jie nekrito „į duobes“, kaip tai darė vokietukai- vienos rungtynės 4: 0, o sekančios 0: 1- pralošė.
      Laukiam Europos čempionato :)

 • nerijus

  Laisvalaikio skaitiniai:

  http://www.lietuvos.net/istorija/katalikai/

  Rekomenduoju. Ypatingai dzyvams ;)

  • nerijus

   p.s.

   Noriu atkreipti dėmesį į šias pastraipas:
   „Inkvizicija tai tipiškai Katalikiška organizaciją kurią lengviausiai palyginti (tiek veiklos būdai, tiek tikslai) su KOMUNISTŲ PARTIJOS represine įstaiga KGB/NKVD. Paskutinė inkvizicijos tarnyba nutraukė savo veiklą 1820 metais Ispanijoje. “

   „Dokumentiškai Romos Katalikų bažnyčia pasmerkė myriop ir yra atsakinga, įvairiais skaičiavimais, už 600,000 – 9,000,000 kitaminčių nužudymą (250 metų laikotarpyje; t.y. tik raganų – pagal prof. K. Gimbutienę – 9.000. 000. O pagal – Gottfried Christian Voigt (1740-1791) kuris suskaičiavo, jog Europoje buvo nužudytos 9,442,994 raganos; Friederike Mueller-Reimerdes (1935): 9-10M; Erika Wisselinck: 6-13 milijonai. Dauguma iš šių žuvusių yra moterys, senelės, gimdyvės, poetės … . Prie eretikų buvo priskiriami vaikai, vienišiai, žolelių rinkėjai, liaudies gydytojai … . Paskutinė ragana buvo sudeginta 1782 metais. Lietuvoje katalikų bažnyčia „raganas“ degino dar XVIII amžiuje.“

   „Nepritariantis Romos katalikų bažnyčiai arba kritikuojantys katalikybę būdavo deginami ant laužų.“

   Šioje pastraipoje, atkreipkite dėmesį į datą ( vasario 16 d. )

   „1600 Vasario 16 dieną Romos katalikų bažnyčia už erezijas pasmerkė myriop ir sudegino mokslininką Džordaną Bruno. Tai tik vienas iš kelių milijonų nužudytų ‘eretikų’ … .“

   „Galvos spaustuvė: galva įspaudžiama į ypatingą varstotą ir spaudžiamą kol dantys sutrupa, galvos kaulai pradeda trūkinėti, galiausiai iššoka akys.“

   ir t.t.

   • nerijus

    p.s.

    „1492 metais Gruodžio 5/6 dienomis Kristoforas Kolumbas išlipo naujai atrastoje ‘Vakarų Indijos“ saloje, kurią jis pavadino Espanjola (dabar Haičio sala).

    Remiantis dokumentine medžiaga tuomet saloje gyveno apie 3 000 000 Taino indėnų; 1514 metais jų liko tik – 27,000. Didžioji dalis žuvo ne nuo ligų (infekcijos nepavojingos europiečiams buvo mirtinos indėnams), o buvo tiesiog išžudyta arba ištremta. “

    „Iki 1590 metų buvo visiškai sunaikinta Inkų tauta. Iš 8-9 mlin. gyventojų 1590 m. liko nedaugiau kaip 1,3 mln. inkų. T.y. 90 procentų ‘pagonių’ buvo atimta gyvybė. Andų kalnyne buvo nužudyta apie 6,500,000 indėnų.“

    ir t.t.

   • Nerijau, ką tu tuo nori pasakyti,
    Beje, raganų skaičius yra žymiai užaukštintas.

    • nerijus

     Ir aš galvoju, kad užaukštintas ryškiai, o ne žymiai…
     Matyt, metraštininkas už kiekvieną „surašytą“ raganą gaudavo papildomą auksinį?..Ar, tik norėjo įsiteikti popiežiui?.. :)

     Yra posakis:
     kvailas- nesupras, o protingas nepaklaus ;)

     • Valentinas

      Nerijau, tavo polinkis demaskuoti katalikų bažnyčią yra neteisingas. Visų pirma raganų medžioklė buvo ne mažiau ir gal netgi daugiau populiari protestantų kraštuose. Liuteris ir ypač Kalvinas buvo aršūs raganų persekiotojai. Antra, raganas perskekiojo daugiausia pasauliečiai. Pasaulietinis elitas rašinėjo mokslinius traktatus apie raganų egzistavimo įrodymus, pasauliečiai Miestelėnai uoliai gaudė, skundė ir persekiojo raganas. Įskųsta ragana (arba burtininkas) eidavo per bažnytinį inkvizicijos procesą. Tačiau bažnyčios darbas tik patvirtinti raganos egzistavimą. Sprendimą deginti priimdavo pasaulietiniai teismai. Tarp kitko, jie turėjo teisę ir nedeginti, skirti kitokią bausmę, o gal net ir paleisti sumokėjus baudą.
      Raganų medžioklė labai panašu į procecus, kuriuos stebime šiais laikais, kai kvaili Miestelėnai nusprendžia, kad dėl jų problemų kas nors kaltas, (tai gali būti konservatoriai arba Katalikų bažnyčia, pedofilai, žydai arba daug kitų kaltųjų kuriuos nurodo Miestelėnų spauda t.y. Vakaro Žinios, Respublika, Lietuvos Rytas ir visos Kakadu tipo laidos per TV.) ir prasideda isterinis puolimas. Todėl dėl raganų persekiojimo kaltink savo ideologinius protėvius t.y. Miestelėnus ir kai kitą kartą dalyvausi raganų medžioklėje, susimąstyk apie tai ką iš tikro darai.

     • nerijus

      Valentinai

      Kodėl istorija pamirštama?..Jei prisimenama, jog stalinizmas ( komunizmas ) ir nacizmas pražudė milijonus, tai kodėl pamirštama, jog ir religinis fanatizmas ne ką mažiau prisidėjęs prie naikinimo?..Ir ne tik tarp musulmonų.
      Ar Jums tai skirtingi nusikaltimai?..
      Man- ne!!!
      Tuom aš ir skiriuosi nuo Miestelėno- bajoriškio Valentino, kurio, galimai, protėviai ir buvo „raganų“ medžiotojai?..
      :)

     • nerijus

      Pamiršote paminėti bernardinai.lt, alfa.lt, delfi.lt, ir t.t.

     • Nerijau maišai ideologiniu pagrinu organizuojamą žudymą su kasdieniu įprastiniu žudymo kontekstu. Senais laikais žmogaus gyvybė buvo nieko neverta. Buvo normalu juos žudyti ir naikinti pačiomis įvairiausiomis progomis. Toks buvo įprastas socialinis fonas. Religija čia neįnešė nieko naujo. Tuo tarpu politiniai režimai žudymą pavertė vienu iš savo politikos vykdymo priemonių ir padarė tai sąmoningai. Būtentn todėl tai yra nusikaltimas.
      Miestelėnų ekspertas esu aš, todėl tos media priemones, kurias aš įvardinau ir yra Miestelėniškos. Tu turėtum nekvestionuoti šito ir juolab nevardinti normalių media priemonių. Nebent tu turi galvoje komentarus, kuriuose Miestelėnai taškosi pykčiu?

     • nerijus

      Vienok, vieni lakstė su tabaluojančiais kryžiais ir kardu „skiepijo“ tikėjimą, o sekantys- pasiremdami politine ideologija…Koks skirtumas?

     • dzyvai

      nerijau, tamstos žiniai, Bažnyčia pati smerkia ir savo klystkelius, tame tarpe žudymus ir užkariavimus slepiantis po tikėjimo skleidimo „tikslu“.

     • nerijus

      Noriu atkreipti Jūsų ir Valentino dėmesį, kad „išėmiau“ pastraipą ir apie Š. Amerikos indėnų liūdną likimą, o ne tik apie religijos nepakantumą ir iškrypimą.
      Kas galima mykolui, to negalima rapolui?..

     • dzyvai

      Tiesiog nesupratau, kodėl su tokiu pasimėgavimu norėjote atkreipti mano dėmesį į klystkelius, kuriuos pripažino ir pasmerkė pati Bažnyčia. Toks vaizdas, kad to nežinojote…

      Tenka konstatuoti faktą, kad Lietuvos Rytas „pasiekia“ savo auditoriją ir ją „šviečia“ gana sėkmingai.

      “Galvos spaustuvė: galva įspaudžiama į ypatingą varstotą ir spaudžiamą kol dantys sutrupa, galvos kaulai pradeda trūkinėti, galiausiai iššoka akys.”

      Kaip tik tai, kas galėtų atostogaujantį vidutinį lietuvį įkvėpti ne ieškoti kam suversti kaltę už nesėkmes, bet naujiems geriems darbams bendram visuomenės labui…

     • nerijus

      „pripažino ir pasmerkė pati Bažnyčia.“
      Pripažinti yra lengviausia. Pripažinę yra išteisinami.
      Kodėl?
      Kodėl prisimename tokio senumo įvykius kaip Žalgirio, Saulės, Durbės mūšiai, I ir II PK. Pamirškime. Juk tai buvo senai ir negalime to vertinti, nes patys nedalyvavome?

     • nerijus

      dzyvai

      Nepasiduokite Valentino skleidžiamai propogandai.
      Skaityti galima viską tik viską reikia vertinti pagal vertę ir kokybę ( ne kiekybę ), o ne „imti“ kaip už gryną ;)

     • dzyvai

      „Pripažinti yra lengviausia. Pripažinę yra išteisinami.“

      Klystate. Pripažinti savo klaidas dažnai būna labai sunku. Ir pripažinimas anaiptol ne išteisinimas. Bažnyčia smerkia tokius klystkelius. Beje, tai nepirmi ir nepaskutiniai Bažnyčios klystkeliai, kuriais nuveda žmogiškos silpnybės. Taigi, ką kritikuoti ar prikaišioti bus galima rasti ir ateityje.

      „Nepasiduokite Valentino skleidžiamai propogandai.“

      O ar vienpusiškai pateikta medžiaga nėra „propaganda“?

     • nerijus

      Aš nepateikiu vienpusiškos medžiagos. Viskas kas parašyta, tokie pat faktai, kaip ir Jūsų, beigi, Valentino.
      Tik keista yra tai, kad vienokia nuomonė ir faktai yra priimtini, o kitokia- smerkiami ir iš jo išsityčiojama?
      Žinoma, tokie mes- žmonės ir kas mums nepriimtina, niekad nesutiksime.
      Aš sutinku su bažnyčios išverstaskūriškumu- prisitaikymu prie situacijos, kitaip, prarastų klientūrą kurios dėka gyvuoja šimtmečius.
      Pagal jus išeitų, kad reikia pamiršti nacizmo ir stalinizmo ( komunizmo ), religizmo padarytus nusikaltimus žmogiškumui?..

     • dzyvai

      nerijau, kada aš raginau pamiršti katalikų nusikaltimus? Istorijos negalima pamiršti, iš jos reikia daryti išvadas, kad nekartoti klaidų ateityje.

      Aš neraginu nei neigti klaidų, nei jas pamiršti. Aš konstatuoju faktą, kad Bažnyčia pati pripažįsta tas klaidas ir jas smerkia.

      Jei Jus labai domina katalikų padaryti nusikaltimai, pasidomėkite kaip juos vertina pati bažnyčia, turėsite pilnesnį vaizdą.

      Man keista ta piktdžiuga: žiūrėkite, katalikai irgi prisidirbę. Taip, jie prisidirbę! Katalikai – žmonės iš tokio paties molio, kaip Jūs ir aš. Jie taip pat patiria įvairias pagundas, turi įvairias silpnybes, patiria silpnadvasiškumo akimirkų, ir daro klaidas bei nusikaltimus. Jie – žmonės.

    • nerijus

     Vienok, jei tai vyko senai ( keletą šimtų metų atgal )ir religiniais sumetimais- pateisinama, o jei tai vyko per pastarąjį šimtmetį- nepateisinama?
     Keistas Jūsų požiūris į žmogaus gyvybę?
     Negi,reikia pamiršti katalikų religinį fanatizmą?..
     Tai kodėl tada kalbate apie musulmonų?..
     Aj, katalikai jau „pasitaisė“ ir reikia tai pamiršti?
     Nemanau.
     Valentinai, pamirškite rusus ir iš jų „išplaukusią“ TSRS. A?
     Neišeina?
     Tamsta, rašydamas, nevengiate dvigubų standartų.

     • Valentinas

      Nerijau,
      Visų pirma bendraudamas su dzyvai nekišk manęs, nes tai atskira diskusija.
      Antra, aš nesakau, kad reikia pateisinti. Tik sakau, kad buvo tokie laikai, tokie papročiai. Romėnai masiškai taikė nukryžiavimus, ką dabar smerkti jų anūkus italus? Inkai masiškai aukojo žmones. Ką dabar smerkti ir reikalauti atgailauti iš jų palikuonių Pietų Amerikoje?
      Europoje masiškai buvo žudoma ne tik religinio fanatizmo pagrindu. Tiesiog buvo tokie laikai – visi vieni kitus žudė.
      20 režimų masinės žudynės ideologiniu pagrindu yra visai kitas reikals. Čia negali pasakyti, kad sorry, bet visi taip daro.

     • nerijus

      Valentinai

      1939- 1989 metais ir buvo „tokie“ laikai?..
      Jie ne „tokie“, tai kodėl smerkiame?..

 • nerijus

  čia linksmiau:

  http://www.fishki.net/comment.php?id=73075

  atkreipkite dėmesį į vyro dienotvarkę ir aštuonkojį Paulį, kuris išpranašavo… :)

 • nerijus
 • Na, krepšininkus vakar sveikino po valdybos langais. Kaip tik ėjau pro šalį. Tik žmonių nulis buvo. Matomai tikrai informacijos per mažai.

 • nerijus