Kodėl Kauno tarybos nariams reikia atlyginimų?

… Neseniai pasirodė žinia, kad Kauno miesto savivaldybės nariai, neseniai norėję tapti lygesniai nei kiti, sumąstė, kad vietoj kompensacijų už kanceliarines prekes, už kurias reikia atsiskaityti, būtų geriau gauti paprastą atlyginimą, už kurį atsiskaityti niekam nereikės.

Iš pirmo žvilgsnio toks tarybos narių noras gali atrodyti keistai: taip ilgai gyveno be atlyginimo, tenkinosi vien kanceliarinėmis išlaidomis, kurias neseniai susimažino nuo 1700 iki 1200 litų litų ir staiga suprato, kad tokia tvarka negera.

Tačiau stebėtis Kauno valdžios noru gauti atlyginimą galima tik tol, kol nežinai, kaip sunkiai jie dirba.

Pakanka užmesti akį kad ir į liepos 22 dienos Kauno savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę, kad suprastum, jog jų norai yra visiškai suprantami ir pagrįsti.

Ne juokas juk per vieną posėdį priimti 85 sprendimus!!!

Galiu, žinoma, klysti, tačiau manau, kad net Seimui ir net baigiantis sesijai, tokie darbo tempai būtų tik rožinio drambliuko svajonė.

Ypač – turint galvoje, kad kai kurie klausimai gana svarbūs ir susiję su pinigais.

Pavyzdžiui, dėl nekilnojamojo turto lengvatos „Kauno energijai“ (0,6 mln. litų), valstybės garantijos tos pačios bendrovės imamai paskolai (2,8 mln. litų).

Kauno miesto konkurencingumo ir patrauklumo didinimo programos ir Kauno miesto savivaldybės 2011 metų veiklos programų tvirtinimas.

Patalpų perėmimas ir jų perdavimas.

Nuomos sutarčių atnaujinimas ir sporto centro įkainių nustatymas.

Juk į viską reikia įsigilinti, apsvarstyti ir priimti visuomenei, tai yra, miesto gyventojų daugumai, palankius sprendimus.

Man, pavyzdžiui, iš pirmo žvilgsnio, be „Kauno energijos“ reikąlų, įdomūs pasirodė štai šie klausimai:

  •  Dėl pavedimo numatyti lėšų 2011 metų Savivaldybės biudžeto projekte viešosios įstaigos ,,Krepšinio perspektyvos“ 2010-2011 metų veiklos ir lėšų panaudojimo programai įgyvendinti
  • Dėl viešosios įstaigos ,,Kauno sporto miestelis“ steigimo

Pirmuoju nieko doro išsiaiškinti nepavyko, nes tarybos darbotvarkėje pavedimo projekto nėra. Tačiau google sufleruoja, kad šis pavedimas tikriausiai yra susijęs su lėšų skyrimu „Žalgirio“ krepšinio komandai ir kitiems mieste veikiantiems sporto klubams.

Tarybos nariai tikriausiai viską apie tai žino, tačiau, manau, kad ir visuomenei būtų įdomu.

Visuomenei tikriausiai būtų įdomu ir plačiau sužinoti apie naujai steigiamą viešąją įstaigą „Kauno sporto miestelis“: kodėl jos prireikė, ką ji veiks,  kas ją finansuos.

Šį tą, žinoma, galima sužinoti paskaičius tarybos nariams teikiamą projektą. Jame nurodoma, kad nauja viešoji įstaiga bus steigiama kartu su Lietuvos kūno kultūros akademija, Kauno apskrities beisbolo klubu, asociacija sporto klubu „Gintaras“, viešąja įstaiga „Sporto olimpas“ ir Kauno neįgaliųjų draugija.

Taip pat galima sužinoti, kad viešosios įstaigos direktorius bus nesėkmingai į Kauno tarybos narius kandidatavęs Darbo partijos narys Juozas Kelmelis, kuris yra ir naująją viešąją įstaigą kartu su savivaldybe steigiančio sporto klubo „Gintaras“ vadovas.

Dar galima sužinoti, kad naujajam direktoriui bus siūloma nustatyti tarnybinio atlyginimo koeficientą 16 – tai reiškia, kad atlyginimas bus 1952 litai.

Tai, žinoma, anaiptol nėra didelė ar labai svarbi naujiena, tačiau tarybos nariui, norinčiam priimti patį teisingiausią ir visuomenei naudingiausią sprendimą, vis tiek reikėtų keliolikos minučių į visą šią informaciją įsigilinti .

O štai įsigilinti į projektus, kuriais pratęsiamos nuomos sutartys keliolikos minučių galbūt ir nepakaktų.

Aš, pavyzdžiui, neradau atsakymo, kodėl iš esmės tai pačiai paskirčiai (mokinių maitinimui), tačiau iš skirtingų bendrovių nuomojamų patalpų Kaune kvadratinio metro kainos skiriasi daugiau nei 5 kartus – nuo 7 iki daugiau nei 40 litų. (Šiaip jau A klasės biurų patalpų 1 kvadratinio metro nuomos kaina Vilniuje dabar siekia maždaug 40 litų).

Tikiuosi, kad Kauno tarybos nariai tai žino. Ir galėtų visiems paaiškinti. Būtų gerai, nes nuomos sutartys tokiomis kainomis bus pratęsiamos iki  2015 metų rugpjūčio 15 dienos.

Tada tikriausiai niekas nebeabejotų, jog Kauno tarybos nariai tikrai nusipelno deramo užmokesčio už savo darbą.

(12 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...