Citata #385 M.Laurinkus apie gedulą

CŽV kalėjimų istoriją galima laikyti kova už žmogaus teises ir žvalgybine operacija, bet akivaizdus faktas yra tai, kad tai buvo ir dar viena ataka prieš VSD, kurios metu sunaikintas strateginis objektas (dabartinė Lietuvos valdžia dėl to negedi, nes turi daug pinigų ir pasistatys kitą), įvarytas pleištas tarp Lietuvos ir JAV (bent jau tarnybų lygiu).

lrytas.lt

… jei teisingai suprantu, tai buvęs VSD vadovas patvirtina, kad CŽV kalėjimas (daug pinigų kainavęs strateginis objektas) Lietuvoje vis dėlto buvo?

Ir turime gedėti, kad jo nebeliko.

Keista, nes liudydamas Seimo komisijai, jis apie strateginius objektus lyg ir nekalbėjo…

O už melavimą Seimo komisijos lyg ir baudžiamoji atsakomybė numatyta…

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...
 • a

  Kvailystes kokias tai kalba, 1.istorija prasidejo kai amerikieciai nesugebejo issaugot slaptos ionformacijos,kaip tokiu partneriu gali pasitiket,jie gi mus pakiso,2.Viso sito reikalo teisetumas konstitucigumas kelia labai labai dideliu abejoniu,kas tai turetu aiskintis neaisku,visi bijo.3.Adamkus pareiske kad nieko nezinojo jei tai tiesa tada is viso cia toks balaganas kad baisu pagalvot,nebeaisku kas lietuvoi turi realia valdzia.ir vardint galima dar nezinau kiek,vienu zodziu lietuviska istorija,atsakymu i situos klausimus nesuzinosim,joks viesumas cia nepadeda.

  • PЄTRVS

   Manau, kad adamkewich (negaliu šito atėjūno pavardės rašyti iš didžiosios raidės) melavo, kad nežinojo apie CŽV kalėjimus, o laurinkus anksčiau ar vėliau turės atsakyti už savo antikonstitucinę veiklą

 • a

  nzn ar melavo adamkevicius bet jau taip akis ispute kad man susidare vaizdas kad jis be orentacijos apie tai kas vyksta aplink,kaip ir per visas savo kadencijas.

 • taip

  Žmogaus teisės, teisingumas, įstatymas, VSD finansai. Kurie iš šių dalykų svarbiausi, o kurie visuotiniu mąstu praktiškai visiškas niekalas? Įdomūs M.Laurinkaus prioritetai..

 • nerijus

  Kiek iš šio „reikaliuko“ pasidarė pinigėlių tas pats Laurinkus?..
  Ar tik ne po šio kalėjimo statybos ( ? )papilnėjo kai kurių žmogystų sąskaitos ir buvo investuojama į kotedžus?..

 • Nedraugas

  Tai kad nelabai pavyko atidžiai perskaityti šitą teksto fragmentą. Skaitykit dar kartą, neužbėkit už akių su išankstinėm išvadom, nes tekstas per daug atsargus, kad būtų galima ploti katučių. O jei nepavyks – atsiverskit logikos vadovėlį: Jeigu A sunaikino B besipešdami dėl C, tai dar nėra jokių prielaidų daryti išvadą, kad B yra C. O skubotai išspręsdami lygtį rodot blogą pavyzdį sūnui (gal ne veltui matematika jam sunkiausiai sekėsi…).

 • sert

  jo, Račas daro grubią loginę klaidą. „Strateginis objektas“ nereiškia kalėjimas. Juokingiausia, kad niekas neįrodė, kad kalėjimas buvo.

  • Andriuxa

   Kike prisimenu seimo komisijos isvadas tai jie pasake kad pastatas (kaleimas/strateginis objektas) yra, tik va kaliniu ten nerado nes kai komisija ten „netiketai“ apsilanke tai nieko nerado:)

  • Aštuntadienis

   A. Račas yra tik žmogus. Kaip ir kitiems, jam būdinga matyti tai, ką nori matyti. Bet gal vertėtų, prieš skubant skelbti sensaciją, dar kartą perskaityti straipsnį ir pagalvoti, ar tikrai jį gerai suprato. Paklausti savęs: o gal mano jau susiformavęs neigiamas požiūris į autorių trukdo man objektyviai vertinti jo tekstą? Gal didelis noras patvirtinti savo įsitikinimus skatina mane pernelyg laisvai interpretuoti faktus?

   Bent jau aš nesugebėjau įskaityti, kur Laurinkus patvirtina, kad CŽV kalėjimas Lietuvoje buvo. Buvo „strateginis objektas“ – tai visi jau žino. Buvo VSD ir CŽV bendra veikla. Bet netgi Seimo komisija neįvardijo, kas tame objekte vyko. Duomenų apie CŽV kalinius nėra jokių. Tai gal nereikėtų atkakliai kartoti tai, kas neįrodyta ir priskirti autoriui minčių, kurių jis nepasakė? Net jeigu labai norisi.

   • nerijus

    Aštuntadieni

    Negi esate toks naivus ir tikite, jog CŽV viską ims ir išpliurps- prisipažins?..
    Paskum pasakys:
    – Sorry!!!
    Susikraus lagaminus, o į lagaminus- kalinius ir iškeliaus šunims šėko pjauti?..
    Kaip slaptai jie buvo ( tikiu )- slaptai ir išvyko. Tsakant ir ne be mūsų tarnybų pagalbos.
    Tik lieka keletas klausimų:
    Kam?
    Kiek?
    Už kiek?
    Už ką?
    Kodėl?

    p. s.
    Dabar pagalvokime, jei KGB ( Baltarusijos ar net Rusijos ) užsinorėtų mūsų patalpų, kaliniams laikyti?..
    Žinoma, pradėsite teigti, kad tai neįmanoma ir, kad jie nėra nei ES ir/ ar Nato nariai…Kas gali žinoti, kada gali atsitikti taip, kad jie bus?..Ką tada turės daryti Lietuva?..
    Neįsileisti „savų“?..
    Patalpos yra ir jos saugomos Valstybės:
    Aukų g. 2A, Vilnius

    http://www.muziejai.lt/vilnius/genocido_auku_muziejus.htm#skyriai

    • Aštuntadienis

     „Kaip slaptai jie buvo ( tikiu )- slaptai ir išvyko“

     Kol nėra faktų, galima kalbėti tik apie tikėjimą, bet ne žinojimą. O tikėjimo klausimais diskutuoti dažniausiai beprasmiška. Todėl po nieko neįrodžiusių Seimo komisijos išvadų šitą kalbą reikėjo baigti. Tikimybių interpretacijos, spekuliacijos, sąmokslo teorijos – nevaisingas kelias. Jau verčiau pripažinti, kad kažko nežinai, negu trūkstamą žinojimą papildyti… tiesiog tikėjimu.

     • nerijus

      Faktų ir nebus.

      Čia ne vietinė tarnyba- VBS ( Viena Bobutė Sakė ) ir ne ST ( Sugedęs Telefonas ).
      Tokios tarnybos, kaip VSD ir užsienio CŽV, beigi, KGB niekada neteikė ir neteiks informacijos apie savo veiklą.
      Nebent, kaip visada- savi „kurmiai“ arba sueina „senaties“ terminas ( praeina daug metų nuo veiklos, kuri sukėlė gyventojų susidomėjimą/ pasipiktinimą ).

      Nors, įtarčiau M.Laurinkų informacijos manipuliacija, kaip buvusio VSD vadovo. Jis puikiai žino kokie ten žirgai buvo išjodinėjami ir kas ant jų jodavo.

      Iformacija- kainuoja ;)

 • Marius

  Išties pats prasitarė!
  P.S. Juokingiausia yra pats M. Laurinkaus mąstymas – „dar viena ataka prieš VSD“. Žmonės visur matantys sąmokslūs, matyt patys ir organizuoja. Kaip sakoma kuo pats smirda, tuom ir kitus tepa.

  • mast

   Mariau,

   jei nepastebi alfos atakų prieš VSD, tai laikas akis prasiplauti.

   • Marius

    Kiekvieną rytą prasiplaunu, bet nors tu ką, alfa.lt atakų nematau. Vėlgi mąstote sąmokslo kategorijomis, kaip ir nemažai patriotų, tiksliau „patriotų“. Pirma išdėstykite faktus, po to apibendrinkite, ir tik tada darykite išvadas apie galimus sąmokslus.

 • giedrius

  Ar racui reikia aishkinti elementoriu kaip jis tai daro peciulienei? Visose valstybese ten kur reikalai eina apie slaptus dalykus, viesas nelas neishvengiamas ir visi tai supranta. Priesh pora menesiu per bbc klausiau interviu su vienu ir britu zvalgybos bosu, tai jis ten sukosi kaip zhaltys ir tarp eiluciu dave suprasti kad butent taip ir yra ir kitaip nebus (kad vieshai tiesos neishgirsit – nes tai uzslaptinta). Jei yra valstybes paslaptis ir politika uzklaus, o jis atsakines vien tik „be kokmentaru“ ar dar kitaip – tiesa ishaiskes greitai, kas gali buti labai zhalinga valstybei, del to melas yra labai daznas ir neishvengiamas dalykas, jei politikas negali atsakyti „nezhinau“ (nes visi zhino kad jis zhino) tuomet vienintelis teisingas atsakymas nesimaivant yra „ne“. Ash cia kalbu apie vieshuma… kas del kalejimu skandalo tai nuo pat pradziu buvo aishu kad jie buvo, tu dalyku eskalavimas zhiniasklaidoje buvo dizdiule nesamone, laurinkaus pasakymas kad tai strateginis obektas, labai jau perdetas, jei tokie musu strateginiai objektai (aptvertas namas su garso izoliacija), tuomet ash apie valstybe patyliu. tiesiog lietuvai reikejo nekelti burbulu (nuo bezdejimo vieshajame baseine tavo ivaizdis nepageres), reikia ishmokti susitvarkyti tyliai viduje, ishmokti apginti savo erdve., ishmokti susilaikyti nuo komentaru. nes dabar lietuva atliko savo vaidmeni iki galo, kuri jai primete kiti: turejo kalejimus ir pati eskalavo skandala kai kitiems to reikejo. grybauskaites elgesys buvo kaip paugles isterikes, kuri jeigu kas kimba i plaukus. visi zhinom kas buvo adamkus, bet kam daryti cirka ish valstybes?

  • Regis

   „elgesys buvo kaip paugles isterikes“

   Giedriau, o kaip savo rašymą apibūdintum?

  • fsm

   @giedrius
   >>ish valstybes

   Ką reiškia žodis „ish“?

 • giedrius

  juk pagalvokit, prezidente sako: „mes aishkinsimes ar jie (kalejimai) pas mus buvo?“ ar ne juokinga? sakyciau – graudu

 • naujokas

  Akivazdu, kad Laurinkus kalba apie strateginį objektą – VSD mokymo centrą Antaviliuose. Juk būtent ten toks buvo. Iki šiol šis objektas buvo įslaptintas, dabar – viešas. Todėl ir sunaikintas. O apie jokius CŽV kalėjimo patvirtinimus tame tekste nė kvapo nėra.

  • „..Laurinkus kalba apie strateginį objektą – VSD mokymo centrą Antaviliuose. Juk būtent ten toks buvo“

   – jei kas nors man sugebėtu paaiškinti – būtent ko saugumo darbuotojus mokyti reikalingas tokioje vietoje esantis, taip įrengtas ir taip savotiškai užmaskuotas (jojimo maniežas, kavinė ir gyvenamas pastatas) slaptas „mokymo centras“ – būtau labai dėkingas!

   Kokių yra versijų pas išmintinguosius kurmius?;)

   • Regis

    Zeppelinus, aš siūlau versijų paieškas pradėti nuo VSD kaip institucijos veiklos supratimo. Kai (arba jeigu) suprasime ką jie apskritai veikia ir ką turėtų veikti, gal aiškiau bus kam jiems reikalingas mokymo centras (tas būtent ir kiti apskritai).

    Dėl tų kalėjimų ar kalėjimo tai irgi įdomiai gaunasi. Toks įspūdis, kad dalis žmonių ten dirbo virėjais, prižiūrėtojais ar bent sargais, nes įsitikinimas, kad ten ir būtent ten buvo CŽV kalėjimas yra tokio lygio lygtais ten pačių būta. Jau jeigu sutariame, kad reikalingi įrodymai tai būkime nuoseklūs. Kur įrodymai, kad ten buvo kaliniai konkrečiai, kur įrodymai, kad ten buvo CŽV kalėjimas apskritai? Viskas tik įtarimų lygyje. Aš pavyzdžiui įtariu, kad Lietuvoje yra pedofilų klanas kuris daro įtaką teisėsaugai, žiniasklaidai ir politikams. Lygiai tokie pat įtarimai.

    • Gerbiamas Regis rašo:

     „Zeppelinus, aš siūlau versijų paieškas pradėti nuo VSD kaip institucijos veiklos supratimo. Kai (arba jeigu) suprasime ką jie apskritai veikia ir ką turėtų veikti, gal aiškiau bus kam jiems reikalingas mokymo centras (tas būtent ir kiti apskritai).“

     Kodėl gi ne? Anokia čia paslaptis:

     „Pagrindinės VSD FUNKCIJOS

     1. vykdo žvalgybą ir kontržvalgybą;

     2. tiria, analizuoja ir prognozuoja su valstybės saugumu susijusius visuomeninius politinius bei ekonominius procesus;

     3. kovoja su terorizmu, vykdo terorizmo prevenciją, šalina faktorius, kurie šalyje galėtų sąlygoti terorizmo plitimą;

     4. dirba savarankiškai arba kartu su kitomis įgaliotomis valstybės ar savivaldybių institucijomis, siekiant užkirsti kelią pavojingai veiklai energetikos, svarbiausių komunikacijų, ryšių bei kituose strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčiuose objektuose;

     5. tiria asmenų veikas, dėl kurių daroma arba gali būti padaryta žala valstybės saugumui, jos ekonominiams ir strateginiams interesams, dalyvauja tiriant genocido bylas;

     6. organizuoja ir užtikrina techninę vyriausybinio ryšio apsaugą;

     7. kontroliuoja Lietuvos Respublikos valstybės paslapčių apsaugą šalies viduje bei jos įstaigose užsienyje;

     8. savarankiškai arba kartu su kitomis įgaliotomis institucijomis rengia ir įgyvendina tam tikras priemones užsienio diplomatinių įstaigų Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos įstaigų užsienyje apsaugai organizuoti ir užtikrinti;

     9. Respublikos Prezidentui, Seimui, Vyriausybei ir kitoms valstybės institucijoms teikia informaciją, išvadas bei rekomendacijas valstybės saugumo klausimais.“

     Kaip matome, VSD veikla pagrinde susiveda į operatyvinio-agentūrinio, operatyvinio-techninio, analitinio-prognostinio, biurokratinio, ikiteisminio tyrimo bei techninio pobūdžio darbus.

     Nieko stebuklingo – jokios džeimsbondianos…:)

     Kažkokios patalpos mokymui išties reikalingos, bet nėra jokio reikalo patalpinti jų tokioje vietoje ir maskuoti tokiais keistais būdais, o juo labiau – daryti tragediją iš to pastato paskirties paviešinimo. Būtų norėję visiško intymumo, būtų įkišę mokymo centrą į kokios karinės bazės vidurį.

     Beje, yra teigiančių, kad ten joks ne mokymo, bet amerikonų įsirengtas ryšių pasiklausymo ir elektroninio sekimo centras, kas atrodo panašiau į sveiku protu numatomą realybę.

     „Jau jeigu sutariame, kad reikalingi įrodymai tai būkime nuoseklūs. Kur įrodymai, kad ten buvo kaliniai konkrečiai, kur įrodymai, kad ten buvo CŽV kalėjimas apskritai? Viskas tik įtarimų lygyje.“

     – taip, tai sunku paneigti, išties viskas liko tik pakankamai svarių įtarimų lygyje.

     Bet, IMHO, tai tik todėl, kad nebuvo politinės valios davesti šį reikalą iki galo.

     Realiai pritaikius įtariamiesiems prisidėjus prie to kalėjimo organizavimo ir funkcionavimo užtikrinimo įprastinius organizuoto nusikalstamumo veiklų tyrimo metodus ir būdus – jokių baltų dėmių ir nesueinančių galų gan greit neliktu.

     Akivaizdu, kad to nebuvo siekiama, greičiausiai išlaikant tradiciją vengti „masinio sodinimo ginklo“ panaudojimo elito grupuočių tarpusavio kovose.

     • Regis

      Zeppelinus, man asmeniškai nėra taip paprasta suprasti. „Pagrindinės VSD funkcijos“ tai tik fasadas. O veiklos metodai? Kaip jie tas funkcijas vykdo (pagrindines ir iš tų funkcijų išplaukiančias kitas)?

      Lietuvoje dėkui Dievui, neturėjome teroristinių išpuolių. Dėl to užsidarę savo kaime galime svarstyti kas yra terorizmas kaip su juo kovoti šiek tiek „kaimiškai“. Ir jaustis šiek tiek „kaimiškai“ kai galvojame apie partnerystę su JAV. Esame vidutinio JAV miesto dydžio ne daugiau. Ir jau jeigu tikimės, kad dėl mūsų reikalui esant kas nors judins bent pirštus ar liežuvį tai malonėkime lygiai taip pat kažkiek pasijudinti. Aš taip manau. Taip pat manau, kad jeigu tai daroma tai turi būti padaryta pagal visas vidines taisykles be jokių uždarbių į šoną ir t.t.

      Dėl įrodymų aš manau jie buvo tiesiog nepaviešinti. Bet.., tai nesuteikia mums teisės viešai teiginiais mėtytis. Vėlgi tik mano nuomonė.

     • „Zeppelinus, man asmeniškai nėra taip paprasta suprasti. “Pagrindinės VSD funkcijos” tai tik fasadas. O veiklos metodai? Kaip jie tas funkcijas vykdo (pagrindines ir iš tų funkcijų išplaukiančias kitas)?„

      Gerbiamas Regi,

      Matau, kad tarp mūsų gali užsimegzti tokio tipo diskusija, kokių paprastai vengiu it ugnies:

      be aiškiai apsibrėžtų, prieštaraujančių vienas kitam teiginių ar bent kardinaliai susikertančių nuomonių.

      Tai, ką Jūs rašote, iš esmės neprieštarauja tam, ką rašau aš – čia viso labo požiūrio į tą patį daiktą skirtumas.

      Priminsiu, kad viskas prasidėjo nuo gerb. Naujoko ganėtinai kategoriška forma išreikšto teiginio, kad užmaskuotuose patalpose Antaviliuose buvo VSD mokymo centras, kuris nebegali funkcionuoti pagal paskirtį dėl jo paviešinimo – į ką aš ironiškai suabejojau, kad ta sodyba išties buvo mokymo centras, nes viskas rodo, kad tų patalpų pagrindinė paskirtis buvo kitokia.

      Nepateikiau jokių kategoriškų teiginių dėl tos paskirties, nes neturiu tam pakankamai informacijos. Ir visai tikėtina, kad oficialioje VSD buhalterijoje šis objektas tikrai įvardintas, kaip „VSD Mokymo centras“.

      Jūs, abejodamas savo žiniomis apie VSD veiklą, manote, kad ten išties galėjo vykti mokymas, kas visai įmanoma, nes jeigu vienas darbuotojas aiškina kitam darbuotojui, kaip reikia drožti pieštukus pagal viršininko pageidavimą, tai irgi yra mokymo veikla ir tam pakanka poros kvadratinių metrų be kėdžių. Tokiems ir panašiems mokymams išties galima naudoti bet kokias patalpas. Taigi, nematau ko mums dėl to ginčytis.

      „Lietuvoje dėkui Dievui, neturėjome teroristinių išpuolių. Dėl to užsidarę savo kaime galime svarstyti kas yra terorizmas kaip su juo kovoti šiek tiek “kaimiškai”. Ir jaustis šiek tiek “kaimiškai” kai galvojame apie partnerystę su JAV. Esame vidutinio JAV miesto dydžio ne daugiau. Ir jau jeigu tikimės, kad dėl mūsų reikalui esant kas nors judins bent pirštus ar liežuvį tai malonėkime lygiai taip pat kažkiek pasijudinti. Aš taip manau. Taip pat manau, kad jeigu tai daroma tai turi būti padaryta pagal visas vidines taisykles be jokių uždarbių į šoną ir t.t.“

      Niekas neprieštarauja spectarnybų bendradarbiavimui ar dėl pagalbos sąjungininkui jo kovose.

      Bet yra vienas mažas niuansas – tai turi vykti LR Konstitucijos rėmuose ir vadovaujantis Lietuvos įstatymais.

      Jeigu mūsų sąjungininkas nori paslaugos, kuri yra nusikaltimas pagal LR galiojančius įstatymus, tai Vyriausybės reikalas arba pakeisti tą įstatymą arba atsisakyti teikti tą paslaugą, o ne vykdyti nelegalią veiklą.

      Ar reikia Jums priminti, kur veda gerais norais grįstas kelias..? Juolab, kad ligšiolinė LR politika didino, o ne mažino teroristinių išpuolių prieš Lietuvą ar jos piliečius grėsmę.

      „Dėl įrodymų aš manau jie buvo tiesiog nepaviešinti. Bet.., tai nesuteikia mums teisės viešai teiginiais mėtytis. Vėlgi tik mano nuomonė.“

      Na, berods aš asmeniškai jokiais teiginiais, kurių negalėčiau pagrįsti, viešai nesimėčiau? Bet tai irgi tik mano nuomonė…;)

      Vienžo, kiek suprantu, Jūs manote, kad paviešinta informacija nesudaro galimybės su 100% įsitikinimu tvirtinti apie CŽV kalėjimų Lietuvoje buvimą ir naudojimą, bet aš to ir netvirtinu, tik savo ruožtu manau, kad paviešinta informacija byloja, jog yra gana didelė (virš 50%) tikimybė, kad tie kalėjimai visgi čia buvo.

      Ginčo objektas gali būti nebent tos tikimybės išraiška procentais, bet nemanau, kad tam vertėtu gaišti laiką:…:)

     • Regis

      Zeppelinus, pradinis ginčo objektas buvo šie žodžiai:

      „jei kas nors man sugebėtu paaiškinti – būtent ko saugumo darbuotojus mokyti reikalingas tokioje vietoje esantis, taip įrengtas ir taip savotiškai užmaskuotas (jojimo maniežas, kavinė ir gyvenamas pastatas) slaptas “mokymo centras” – būtau labai dėkingas“

      Man atrodo, kad reikėtų aiškintis ne ką mokyti galima tokiame objekte, o kam VSD apskritai jis reikalingas (galėtų būti). T.y., jeigu VSD šį objektą pavadino mokymo centru tai nereikėtų ant to užkibti ir aiškintis ką jie gali mokyti ar ko jie gali mokytis. Aš ir pats nemanau, kad pagrindinė jo funkcija buvo apmokymai.

      Taip pat manau, kad jeigu ginčijamės dėl bet kokiai institucijai priklausančio objekto (nesvarbu kokiu pavadinimu) gerai būtų bent kiek suvokti tos institucijos paskirtį, jos tikslus ir uždavinius, vykdomą veiklą ir daug daug visko. Kaip ir šiuo konkrečiu atveju. Pvz. aš negaliu teigti, kad suprantu kaip VSD vykdo šią savo funkciją: „3. kovoja su terorizmu, vykdo terorizmo prevenciją, šalina faktorius, kurie šalyje galėtų sąlygoti terorizmo plitimą;“

      Teiginių mėtymą dėl CŽV kalėjimo būtent šiame objekte įžiūrėjau kitur, t.y. ne tamstos žodžiuose ;). O procentinė išraiška (tikimybės požiūriu) man atrodo nerimta ir nepriimtina už argumentą.

      p.s. gerais norais grįstas kelias veda visur (šioje patarlėje kaip ir daugelyje senųjų loginė klaida) taip manau. Bet čia visai kitas ginčas ;)

   • kirvis

    maziau filmu ziurekite gerbiamasis nes fantazija matau verziasi per krastus

 • Bobutė

  Kai prieš keletą dienų žurnalistas paklausė Lietuvoje besilankančio Rumunijos Prezidento apie CŽV kalėjimus Rumunijoje, tai, net nespėjus pilnai išversti klausimo, pastarasis pareiškė neturįs jokio supratimo, apie ką čia kalba…

 • Prieš Laurinkų geriau nekelti balso, juk Lietuvos didikas, anot Valatkos. Nepakeičiamas, nepastumiamas, kaip uola, gina Lietuvos interesus. Vakar afganą kankino, o rytoj galėtų ir jus, jei to prireiktų valstybei.
  Kam iš viso ta VSD reikalinga? Jei rytoj tos institucijos nebeliktų, jūs apie tai net nesužinotumėte, nes tai juk slapta. Užtektų Laurinkaus ir kitų didikų.

 • fsm

  CŽV kalėjimai buvo tam, kad lengviau būtų apsaugoti Lietuvos Konstituciją:

  Valstybės saugumo departamento misija – saugoti Lietuvos Respublikos suverenitetą ir jos konstitucinę santvarką, aprūpinant nacionalinį saugumą užtikrinančias institucijas informacija, reikalinga jų funkcijoms atlikti.

  • „CŽV kalėjimai buvo tam, kad lengviau būtų apsaugoti Lietuvos Konstituciją..“

   – kai juokaujate, gerbiamas FSM, dėkite teksto gale šypsenėlių negailėdamas.

   Nes kiti gali už rimtą pinigą tą humorą priimti.

   • fsm

    @Zeppelinus
    >>kai juokaujate, gerbiamas FSM, dėkite teksto gale šypsenėlių negailėdamas.

    Šypsenėles turėtų dėti VSD, nes citata iš vsd.lt paimta – http://www.vsd.lt/Page.aspx?pageID=59
    Aš tik pakopipeistinau.

    • Marius

     Gerbiamas, fsm, frazė „CŽV kalėjimai buvo tam, kad lengviau būtų apsaugoti Lietuvos Konstituciją“ ir frazė „saugoti Lietuvos Respublikos suverenitetą ir jos konstitucinę santvarką,“ nėra tapačios. Jūsų kopypeistinimas mažų mažiausiai keistas :-)

     • fsm

      @Marius
      >> kad lengviau būtų apsaugoti Lietuvos Konstituciją…. „saugoti Lietuvos Respublikos … konstitucinę santvarką,”… nėra tapačios
      Jeigu naudotume Notepad++ funkciją Compare, tektų su jumis sutikti. Ta prasme jūs teigiate, kad saugant LR konstitucinę santvarką, galima pažeisti LR Konstituciją?

      >>Jūsų kopypeistinimas mažų mažiausiai keistas :-)
      Tik nereikia manęs gąsdinti.

     • Marius

      Oho, koks jūs protingas!

     • fsm

      @Marius
      >>Oho, koks jūs protingas!

      Tik nereikia ad hominem. Jūs pats protingas.

 • komentatorius

  O tas „strateginis objektas“ vis dar stovi ir kasdien ten po 15-20 „darbuotjų“ renkasi. Futbolo aikštę įsitaisė, žolytę pjauna – sanatorija miške ir tiek, tik iškabos nėra. Gal jau reiktų ir pačios įstaigos pavadinimą keisti į Valstybės sanatorijų departamentas (VSD).