Kiaulės akys…

… Kai konservatoriai gavo daugiausiai balsų 2008 metų rinkimuose, prisipažinsiu, slapčia vyliausi, kad daug kas iš esmės pasikeis.

Pokyčių buvo ir kai kuriais jų, kaip rinkėjas ir kaip Lietuvos pilietis esu patenkintas.

Tačiau pastaruoju metu kai kurių dalykų jau visiškai nebesuprantu.

Aukštųjų mokyklų reitingavimo konkursas ir visiška konservatorių tyla. Kartu – gana nevykę G.Steponavičiaus bandymai apsimesti, kad nieko blogo neįvyko.

Gyvulių ūkis Kauno mieste, kuriam vadovauja konservatoriai.

KAM  namo nuoma buvusiam kariuomenės vadui už 185 litus per mėnesį ir R.Juknevičienės pateiktas motyvas, kad taip pigiai nuomojama buvo dėl to, kad V.Tutkus tuo metu statėsi namą.

Tautosakoje yra toks posakis apie kiaulės akis.

Mano supratimu, jis šiais atvejais labai tinka… 

Teigsiantiems, jog visa tai smulkmena, palyginti su 4,5 mlrd. litų deficitu, iš karto pasakysiu: nuo smulkmenų viskas ir prasideda.

(12 balsų, vidurkis: 4,58 iš 5)
Loading...
 • egis

  kada visi prades dirbti savo darba, bei nesti tokia informacija i institucijas kurioms priklauso ja tirti, ir jos tirs tada gal pradesim gyventi geriau.
  atsakomybes ir ypac asmenines stoka didziausia musu beda siais laikais

 • Vasia

  Komentaras pašalintas A.R.

 • tai pasibaigs, kai zmones to netoleruos, kai atsakingos institucijos uz tokius dalykus baus, kai zmones prie tokiu objektu susirinks ir neleis neteisetiems dalykams vykti. tik tada pasikeis.

 • Genpre

  Oi kaip senai, Artūrai, Jums minėjau: tik išsprogdinus tuos gardus, tradicinėmis partijomis vadinamus, gal atsigautų valstybė. Tie kiauliasnukiai nieko nebebijo. Kalbėk nekalbėjęs, rašyk nerašęs… Mandagiom manierom nieko čia nebepadarysi, ir Kiaulių be šakių niekaip nebeišvarysi.

 • mdxacuk

  Taip, tikriausiai galima įtarti, kad reitingavimo konkursas buvo specialiai suorganizuotas tikintis, kad jį laimės DPI. Bet šimtaprocentinės garantijos niekas negalėjo turėti, netgi su gerai žinomo kataliko Subačiaus stogu. Nes niekas netrukdė paduoti paraiškas kad ir tuzinui kitų pageidaujančių ir išlošti tuos 2,5 milijono. Ir Subačiui beliktų nusigraužti nagus, jeigu tos paraiškos būtų ry6kiai geresnės už DPI ir pinigai nuplauktų į šoną. DPI su „Veidu“ buvo jau darę kažkokius diletantiškus reitingavimus iki tol, bet tai būtų silpnas argumentas, jeigu įsimaišytų rimti profesionalai su Vakarų ekspertais ir pan. Kitas dalykas, kad tie reitingavimai aplamai niekam nereikalingi ir tai yra viso labo europinigų „įsisavinimas“ nachališkiausiu būdu. Bet tai įprastinė praktika šiais laikais.

  Tarp kitko, šitas konkursas buvo ne vienintelis ^MM pagal panašią schemą. Ir žinau mažiausiai vieną, kur Subačius išsidūrė, nes gavo tokią stiprią paraišką, kad jo paties kontoros (nesuskaičiuojamų viešųjų įstaigų pavidalu) netgi nedrįso kišti nosies. Manau, kad dabar staugia iš apmaudo, kad saviems numatytos eurobabkės nuplauks nežinia kam. Gal netgi norėtų iš viso atšaukti tuos konkursus ir bandyt iš naujo. Bet kažin ar jiems labai norėtųsi naujų garantuotų skandalų, kai vieną jau turi.

  Tad p. Račui vis dėlto neverta taip nusiminti. Konservatorių aferos yra baikščios ir mėgėjiškos, su kitų pagal mastą palyginamos maždaug kaip Nacionalinio stadiono statyba už 700 mln. ir Pylimėlių duobių užlyginimas už dyką.

  • mielas mdxacuk, jei būtumėte baigęs po pirmų dviejų pastraipų būtumėte atrodęs visai protingai. O dabar – tik kaip eilinis mdxacuk’as.

  • Rolandas

   mdxacuk, juk buvo pasakyta: „nuo smulkmenų viskas ir prasideda“.

   • mdxacuk

    Čia jūs apie Pylimėlių duobes?

    • Genijus

     Kur užsirašyti į eilę, norint tapti eiliniu mdxacuku? Visai norėčiau :) Bent jau antruoju eilėje. Pas Imbrasą gal?

     • lida

      Jooo, mdxacuka padaryti bendriniu, galėjo tik eilinis račas.

    • Rolandas

     Imtinai.Bet namo nuoma Turniškėse už 185 Lt yra pati tikriausia, esminė, pirmapradė, motininė smulkmena.

     • Ogis&Co

      mdxacuk,
      o… gal liko kontaktai tu kur uz 25000?
      Pas mus vilnieciai uz tiek tik zvyro zadejo pabarstyt virs balu.

    • jei tamstai taip geriau, taip, aš apie Pylimėlių duobes. Dabar jau tikriausiai esate labai patenkintas ir savimi didžiuojatės.

     • mdxacuk

      Taigi čia visiškai ne jums klausimas buvo. Be reikalo nervinatės. Pylimėliai iš tikrųjų yra smulkmena. Buhalterine išraiška netgi mažesnė, negu Tutkaus namas.

      Nors va aš pavasarį išsiasfaltavau sau 300 metrų keliuko į sodybėlę už 25 000 su PVM sąskaita-faktūra ir užtat dabar panorėjęs apie rajono merą galėčiau rašyt kas tik šaus į galvą. Galiu netgi išsididinęs tą faktūrą prie tvoros išsikabint, kad kam nors dundukiškų klausimų nekiltų.

     • mielas mdxacuk, dundukai manęs jau seniai nenervina. Aš juos užjaučiu.

     • Genijus

      Mielas Artūrai, ar jums neatrodo, kad jūs likote beveik vienas dundukų apsuptyje? Klausiu labai rimtai :)
      Ir negi tikrai niekada nekyla klausimas, ar čia šitas tinklaraštis kažkoks nenormalus, kad sutraukia tiek dundukų, ar visgi pas jus kažkas ne taip su dundukų apskaita?
      Aišku, labai dora ir katalikiška užjausti didžiąją dalį savo lankytojų, bet nepasimeskite, nepasiklyskite toje gausoje. Jūs jau dabar vos matotės – toks mažytis, smulkutis, vienišas ne dundukas dideliame Dundukyne.

     • mielas Genijau, labai rimtai atsakau. Esu optimistas ir tikiuosi, kad ateis diena, kai dundukai čia nebeužklys. O kai dėl matomumo, tai ne dundukams spręsti.

     • Genpre

      Ta diena neateis. Jūsų žodis atskirtas nuo veiksmo, o veiksmas – nuo žodžio. Paradoksalu, bet Jūs ugdote dundukišką visuomenę.

     • Genijus

      Piktas jūs žmogus. Arba, kaip kadaise Dviračio šou parodijavo tokį kiliminį Daukšį, „nemalonus“ žmogus.
      Jei sugebėtumėte dažniau į viską žiūrėti su humoru, o ne per įtūžio prizmę, saugotumėte ir savo nervus, ir šio tinklaraščio kokybę. Kuri, kaip jums beatrodytų kitaip, pastaruoju metu sparčiai degraduoja ne (tik) dėl dundukų, bet pirmiausiai – dėl jūsų paties „razborkių“ su jais.
      Lankytojams – ne dundukams (beje, kiek jų dar yra tarp komentatorių? 1? 3? 8?) tai paprasčiausiai pabodo. Bent jau man taip atrodo, nes kaip dundukas, nelabai galiu spręsti :)
      Gi nebūtina visus pulti visaip vadinti, siuntinėti kažkokion rusiškon staltiesėn, pas Užkalnį, Čyvą, kaltinti A. Greitai ar a.a. M. Vaišnoro lygiu ir pan.
      Juk daug smagiau, kai parašote, kad nuo Genijaus iki Minkštakakčio vienas žingsnis, nei „…dėl matomumo, tai ne dundukams spręsti.“
      Šiaip ne man jus mokyti, bet supraskite dar vieną dalyką: nuo to, kad jūs kažką pavadinate dunduku arba bet kokia kitokia durniaus atmaina, dar automatiškai nereiškia, kad taip ir yra, nes jūsų nuomonė tam dundukui yra nulinio lygio, ir labai gali būti, kad ir jis apie jus taip galvoja. Bet visgi, pripažinkime, komentatoriai retai jums parašo kažką atvirai grubaus.
      Tai tiek rytinio komentaro, geranoriškai.

     • albinas

      tai kaip suprantu, jus save labai, labai uzjauciate.:)

     • Rolandas

      Lietuvoje visuotinai žinoma, jog Konstitucijos ir įstatymų priskirtos savivaldybių funkcijos yra vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūra bei lopymas, kad tik nenutrūktų jomis tekėti saugus eismas. Taip pat visuotinai žinoma, kad meras yra savivaldybės vadovas, kuris yra atskaitingas bendruomenei už savivaldybės veiklą kelių lopymo dalyje. Aktyvūs piliečiai sėkmingai naudojasi šiomis žiniomis ir aktyviai teikia merui pasiūlymus dėl gatvių ir šaligatvių lopymo organizavimo tobulinimo. Ko pasekoje gali linksmai pričiuožti prie garažo vartų lygutėliu asfaltu. Tačiau, būna ir kitaip.Žinau vieną seniūnaitį (jis suktas verslininkas), tai jis išsimiklino sėkmingai skatinti seniūnaitijos gyventojus prižiūrėti jų gyvenamosios vietovės kelius, gatves, patvores ir šaligatvius tų pačių gyventojų lėšomis. Vietinis meras labai patenkintas tuo bendrapartiečiu seniūnaičiu…

  • stellar penny bun

   Gerbiamas mdxacuk, aš su jumis nesutinku. Manau, kad kai krašto apsaugos ministras baigdamas tarnystę padalijo savo pavaldiniams kažkokius tai apgailėtinus 20 mln. litų (juk Kalėdų metas), pasielgė etiškai, sąžiningai ir teisingai.
   Tuo tarpu, esama ministrė verta mažų mažiausiai papeikimo. Ir kaip jinai išdrįso NATO šalies kariuomenės vadui leisti pusmetį pagyventi tuščiame būste už kurį ir taip reikės valstybei sumokėti. Ministrė taip pat turi būti barama ir už tai, kad leido generolui pačiam susimokėti už komunalines paslaugas. Juk taip nėra priimta mūsų šalyje. Gėda ministre, gėda. Ačiū Dievui, kad generolas dar nesugalvojo pasikrauti savo Hummerio batereikų, o tai būtų palikęs visas Turniškes be elektros.
   Darykite išvadas ponia ministre. Kitą kartą NATO šalies kariuomenės vadui paieškokite būsto, pavyzdžiui, kad ir Latvių gatvėje….

   • mielas stellar penny bun, tik viena maža smulkmena: buvusiam kariuomenės vadui, tuo metu dirbusiam privačioje bendrovėje, niekaip nesusijusioje nei su Lietuvos, nei su NATO kariuomene.

   • nerijus

    stellar penny bun

    Naujininkuose ( pagal skelbimus ) BUTO nuoma nuo 0 iki kelių šimtų litų. Vidurkis 200- 500 Lt. vienam mėnesiui. Plius mokesčiai.

    Namo nuomos kaina Valakupiuose:

    http://www.edomus.lt/?act=search.simple&deal_type=4&county=42&city%5B%5D=381&parish=500&price_min=&price_max=&price_type=1&keyword=

    Bendras vaizdas. Išvadas darykite patys.

    • Genpre

     nerijau,
     Neverta besigilinti, ir taip visiems aišku, kad absurdas. Manai Juknevičienei mes (A.R.tame tarpe) rūpim? :)))
     O štai ką daryti, kad rūpėtumėm?

     • nerijus

      Genpre

      Nieko nedaryti, o tiesiog- gyventi.
      Šaunu, kad yra pasiryžusių kažką keisti, bet tai NEĮMANOMA.
      Daugelis naudojasi esamos sistemos privalumais ir iš tokių kaip Račas, „Valentinas“, „nerijus“ ir pan. tik juokiasi…

      Viskas pasibaigia tada, kai pasitraukiama į užkulisius. Niekas neberašo apie turto įsigyjumo teisėtumą ar neteisėtumą…Taip pasielgė ir Zuokas.
      Lietuvos milijonieriai KVAILIAI. Kodėl?
      Todėl, kad lenda viešumon.
      Gyventų ramų milijonieriaus gyvenimo ir mėgautųsi „baltųjų negrų“ uždirbtais jiems pinigėliais po Monako saule.

   • stellar penny bun

    Kažkas tai trumpam įsibrovė į LRT elektros skydinę…

 • Clear

  Mariau, kas yra dabar pas mus teisėta ir neteisėta? Kas leis teisėtai/neteisėtai rinktis žmonėms, protestuoti pries neteisėtus(teisėtus?) dalykus?

  • Smokas

   Clear, valdzia ne duodama, valdzia – imama.

   • nerijus

    …ir valdžia perkama ;)

    • WU

     Jeigu valdžia perkama, tai kur aš galiu nusipirkti kokybišką?

     • nerijus

      WU

      nuo Romos laikų ji perkama.
      Nežinau kur ją galima įsigyti? Ūkininkų turgelyje, PC, Gariūnuose, vaistinėje?..

      Šiuo metu daug prekių gaminama Kinijoje ir jų pilna visose, mano išvardintose, vietose. Tai, dėl kokybės- negarantuoju ;)

      Jei užrašas „PRODUSED by Seimas“,- prekė nėra iš ten kur rašoma. „Vieta“ tik suteikia patentą tai prekei gaminti, o jei „Made in Seimas“,- prekė GAMINTA nurodomoje vietoje.

     • nerijus

      …o dar sakydavo, jog pirk prekę lietuvišką…

     • Genpre

      WU,
      Ar jau esat daręs niekšybę už pinigus?

 • Clear

  Garliavoj irgi bandė valdžią imti…

 • Genpre

  BNS piktinasi, kt. žiniasklaida piktinasi, skaitytojai piktinasi, racas.lt komentatoriai piktinasi – ką dar mes galim, gerbiama nevykėlių publika? :)
  Atitinkantys Artūro Račo „Politiko“ apibrėžimą asmenys – juokiasi, juokiasi, pateikia motyvus, vėl juokiasi…
  Pasakykit kad yra ne taip.
  Įdomu, Antanas Nedzinskas jau politikas, ar dar ne?

 • Genpre

  Komentaras pašalintas A.R.

 • Genpre

  Komentaras pašalintas A.R.

  • mielas Genpre, prašyčiau tamstos čia neteršti. Rašant tą patį tris kartus, mintis stipresnė netampa.

   • Genpre

    Gerb.Artūrai,
    Niekada nežinosi, kokio tankumo filtrą esat įjungęs.
    Ir Jūs, ir aš suprantam, kad tris variantus parašiau ne minčiai sustiprinti.
    Beje, kelintąsyk rašydamas, kaip koncervatoriai Jus nuvilia, mintį stiprinat, ar kaip?
    Už teršimą atleiskit, tik antrą ir trečią variantus rašydamas irgi turėjau tam tikrą, kitokią, žinią. Tiek jau to, Jūs čia šeimininkas. Gerbiu tai.

 • Fredis*

  Tik aklas gali nematyti, kad nuo 2008-ųjų daug kas iš esmės pasikeitė.
  Prisipažinsiu, kad susigraudinau, kad kažkas paslapčia vylėsi, o dabar nusiminė.
  Artūrai, linkiu Jums dvasios stiprybės ir niekada nenusiminti.

  • dundukų linkėjimų man nereikia, mielas fredijau. Graudinkitės kur nors kitur.

  • Genpre

   Na taip, mačiau kaip keitė vasarą ruduo, žiemas – pavasariai jau, kažką praleidau, mielas Fredijau ? :)

 • Rolandas

  Artūrai, esu tikras, kad Fredį ir mdxacuk`ą dundukais vadinate su meile.

  • nerijus
  • nerijus

   Atsiprašau, Artūrai, kad ne į temą…

   Rolandai

   Šiandien, kai žaidė Argentina – Šiaurės Korėja, teko naudotis internetu:
   http://www.eurosport.ru

   Vaizdo nėra ( nors, jį galima įsigyti už tam tikrą sumą ), bet komentatoriaus komentarai nerealūs :) smagiai pasijuokėme.

  • Rolandai, kadangi nesu krikščionis, tai ne. Bet, kaip ir sakiau, užjaučiu juos žmogiškai.

   • Genpre

    Niekada nevėlu atsigręžti į Dievą. O gal ne taip supratau? Nekrikščionis. O kokią religiją išpažįstat?

 • vasia

  Komentaras pašalintas A.R.

 • „prisipažinsiu, slapčia vyliausi, kad daug kas iš esmės pasikeis.“ – aš irgi esu naivus, bet ne iki tokio lygio :-)

  • Genpre

   Kodėl Artūras sieja teisingesnę ateitį su koncervatoriais – man irgi mįslė. 20 metų praėjo! 20 metų turėjom laiko. Taip ir norisi sušukti: Artūrai, 20 metų stebim jų veiklą! 20 METŲ! KO TU DAR IŠ JŲ TIKIESI? KO DAR JIE NEPARODĖ?

 • Genijus

  P.S. o jūsų tinklaraštis – tikrai puikus. Jūsų įrašai dažnai įdomūs, parenkamos citatos – smagios arba graudžios :)
  Bet tinklaraščio turinį sudaro ir komentarai. Va ten reiktų kiek apsiraminti. Visiems :)
  O dundukai į tinklaraštį užsuka tikrai ne vien todėl, kad su jumis pasibartų. Jie skaito ir įrašus (nebūtų įdomu – neskaitytų), ir kalbasi su „bendruomene“. Kurios dalimi patys ir yra.
  Sėkmės rašant. Jeigu nuoširdžiai, tikrai linkiu, kad įrašų nemažėtų. Nes tikrai nemanau, kad kažkokie dundukai, įskaitant ir mane, turėtų numušti jums norą rašyti čia. Gi pažiūrėkite į mus paprasčiau – gyventi netrukdom, grėsmės jokios nekeliam, tinklaraštyje purvinų pėdų ar negero kvapo nepaliekam. Bent jau man monitoriuje viskas labai gražiai ir steriliai atrodo :)

 • Whisker

  4,5 mlrd deficitu ? Realiai tas skaicius yra bent 2, 2,5 karto didesnis ir tai nera taip slepiama labai, tiesiog nenorima dideles panikos kelti.

  Man tai is pradziu nepatiko, net ir pats Kubilius kaip vadovas yra labai silpnas, visiskai nemoka bendrauti su ziniasklaida, pastoviai juokauja kada negalima, demonstruoja kazkokia kvaila arogancija nuolat, tikrai kvailai atrodo.

  Kiti irgi nieko gero, kad ir ta pati Simonyte, na ir , kas , kad neturi jokiu privaciu interesu, nekorumpuota ir pan. , bet zmogus neturi visiskai ekonominio mastymo, paskaiciuot kaip su skaiciavimo masinele moket neuztenka, reikia numatyti strategijas, uz ir pries, viska pasvert, to vat vyriausybes darbe ir nera, kad ir su tais mokesciais, uzkele viska net nepasverdami ir nepagalvodami apie salutinius poveikius, nes gi su skaiciavimo masinele suskaiciavus didesni mokesciai garantuoja didesni biudzeto surinkima…

 • Rasa

  Ne Kubilius ir Šimonytė asmeniškai valstybę valdo. Vienas žmogus valstybinėje mašinoje nieko nekeičia ir pakeisti negali. Neturėkim iliuzijų.

  • Andriuxa

   Tai jeigu vienas zmogus valstybineje masinoje nieko nekeicia (net jeigu tas zmogus yra ministras, premjeras arba net prezidentas) tai kam is vis reikalingos sios pareigos? Savo srities riztingas profesionalas uzimdamas vadovo pareigas gali padaryti tikrai labai daug! Bent jau is savo pavaldiniu reikalaujant atsakomybes uz darbo rezultatus arba tu rezultatu nebuvima!!! Galu gale jau valdzioje 2 metai!!! Ir jau dvejus metus dirba saulelidzio komisiaja mazindama biurokratu skaiciu!!! Idomu kokie ten darbo rezultatai?

 • Nesvarbu

  „Kiaules akiu“ sindromas LT tempiasi dar nuo CK laiku kai KP pirmininkas isverstomis akimis del Draugystes viesbucio atreze „o kur irodymai ?“.
  O tas „durniaus“ ijungimas yra labai uzkreciamas nes kiaules prisokusio prie lovio prie senu kiauliu sutartinai praranda atminti ir tampa „pagerintomis kiaulemis“.

  G.Orvelas „Visi gyvuliai lygūs, tačiau kiaulės lygesnės“.

 • Citata:
  „… Kai konservatoriai gavo daugiausiai balsų 2008 metų rinkimuose, prisipažinsiu, slapčia vyliausi, kad daug kas iš esmės pasikeis.“

  Na, kai toks suaugęs dėdė, kaip gerbiamas autorius, slapta vis dar mėgaujasi tokiomis iškrypusiomis mintimis – reiškia kažkur slypi didelės šito dėdės problemos.

  Vistik, kaip sotus gyvenimas žmogui smegenų vingius patiesina!..

  Nes kitos priežasties „slapčia viltis“ vieno iš Lietuvą valdančio klano filialo „gerais ketinimais“ tai yra … … … įsirašykit keiksmažodžius pagal savo ištvirkimo lygį.

  Užuojauta autoriui.

 • Domas

  Artūrai, nors nesiekiu išskirti ar padaryti reklamą kokiai nors partijai, visgi realiai žvelgdamas visad maniau, kad Lietuvoje sveiko proto žmogus gali pasirinkti tik dvi politines jėgas – TS-LKD arba Liberalų sąjūdį. Abi partijos žinoma turi savo trūkumų, bet nieko geresnio iš esmės juk nėra. Nors tikrai daug vilčių siejau su konservatoriais, visgi pradedu pamažu nusivilti – akivaizdu, kad užsikasė vyrukai savuose interesuose ir jau pradeda klaidžioti… O kai pasižiūri į tokius, kaip Uoka išvis nekoks jausmas apima. Tad tendencijos bent kol kas nedžiugina. Liberalų sąjūdis, na, nors nėra tokie jau saldainiukai, vis dar teikia tų vilčių. Įdomu, ar tas viltis mūsų rinkėjai pastebės.

  • Genpre

   Domai, man tik įdomu, ar tu stebėjai, ką veikia koncervatoriai paskutinius du dešimtmečius?

 • Domas

  Ką gi pagal tamstą? :)

  • Genpre

   Lietuvos gelbėjimo misiją su galimybe jiems gyventi geriau. Kaip atrodo, kuri misijos dalis jiems labiau sekasi ?

   • Domas

    Taip, bet juk mes turime daug geresnių politikos „žinovų“ (kartais atrodo visus 3 milijonus), kurie tikrai moka geriau valdyti Lietuvą. Kaip pvz, padaryti pačius žemiausius mokesčius Europoje ir poto bandyti padaryti didžiausias įmanomas išmokas.. Jau nesileidžiu į kalbas apie korupcija ir polit skandalus, kaip kas mus apvogė.

    • Genpre

     Komentaras pašalintas A.R.

 • arta

  jau tapusia budincia frazė: „… slapčia vyliausi, kad daug kas iš esmės pasikeis“
  Bet juk daug kas ir pasikeite (kokybine teigiama prasme), tik, aisku, ne viskas, ko gal noretusi ar kas dar turetu/privaletu keistis. Beje ir pats autorius to neneigia. Tai su laiku tu kitu neigiamybiu, manau, liks vis maziau ir maziau. Beje tas Tutkaus nuomos mokestis turbut irgi dar socdemu valdzios palikimas. Negi dabar suziuresi/perziuresi, atejes i valdzia, kiekvieno valdininkelio statusa ir t.t. Ir ar ministro tai darbas. Tiesiog, matyt, nera tvarkos, kas tokiu atveju automatiskai turi buti daroma(ismetamas sekancia diena i gatve, keliamas mokestis,…) ir tiek. Jei nuo smulkmenu viskas ir prasideda, tai, pripazinkim, dabar visgi yra kiek „stambesniu“ problemu, nei kazkieno buto nuoma. Jei problemu valstybeje yra begale, tuomet belieka pasirinkti tu problemu sprendimu eiliskuma. Taigi galim but smulkmeniski, tik nebukim priekabus.

  • Genpre

   Ar artai neatrodo, kad iš smulkmenų susideda gyvenimas?
   Dar kitaip: Kad nuo smulkmenų viskas prasideda?

   • Mauras

    kaip sakė didžiai gerbiamas profesorius Preobraženskis, „Čto takoje razrucha – driachlaja starucha?“

    Jei pradėsiu šlapintis šalia unitazo, prasidės „razrucha“. Taigi, kas ta krizė politikų galvose, kur ji slepiasi ir nuo ko prasideda?

    Manau „razrucha“ ir krizė jų galvose prasideda nuo to, kad kai tik kyla situacija, kurią pavadinčiau moraline dilema (pradedant smulkmenomis – kurią gatvę asfaltuoti, ar kam nors duoti per galvą už paliktas privilegijas buvusiam karo vadui, ką daryti su partiečio VšĮ „netyčia“ laimėtu konkursu, ar kokiu nuolat po savimi kasančiu Alytaus rajono meru, baigiant politverslininkų planais pratęsti Vilniaus šilumos ūkio, o tiksliau – teisės melžti vilniečius skolinimo rubikonui sutartį dar 20-čiai metų) jie suvokia – savi ir artimi jiems esame ne mes, piliečiai ir rinkėjai, ir ne 3 net Civiliniam kodekse įtvirtinti visuomenės santykių principai (teisingumas, sąžiningumas ir protingumas). Savi daugeliui jų yra partiečiai, valdininkai, visokio plauko rėmėjai, bičiuliai, pagalbininkai ir vykdytojai, kuriuos reikia pagloboti ir pateisinti. Kai tokiom nuostatom vadovautis, o ne vesti visuomenės gyvenimą link laisvo, sąžiningo ir teisingo bendrabūvio tampa priimtina pastebimai valdžioje sėdinčių daliai, prasideda krizė. Nes visuomenė nesupras ir nepalaikys tokių pretenduojančių būti lyderiais, kurie patys netaiko sau savo pačių deklaruoto nulinės tolerancijos principo.

    O dabar mažas testas. Atspėkite be google, iš kur citata?
    „3. Lietuvos politika serga garbingumo mažakraujyste. Tai jos skaudžiausia liga: smulkiai meluoti, slėpti tiesą, toleruoti smulkų nesąžiningumą politikoje yra pasidarę norma. Tačiau smulki netiesa nepastebimai perauga į stambų melą. Ir tai galų gale pražudo tuos, kurie sau leidžia taip elgtis. „

    • Rytis I

     Neatspėjau… Maniau, kad VL:(

   • arta

    gyvenimas susideda (prasideda) is visko: ir smulkmenu ir ne smulkmenu, bet visada reikia atsirinkti tuo metu svarbiausius dalykus. Jei imsi grauztis del kiekvienos smulkmenos, tai tose smulkmenose ir paskesi.

 • a

  na apie lietuvos savivaldybes tai kauno ne ka geresne uz vilniaus o vilniaus uz klaipedos visur tas pats,prie lovio prieje tiek kaire tiek desine tiek centras kemsa i kisenes kiek kas gali,kol nenuvijo,centrinis partijos aparatas i visa tai ziuri svelniai tariant pro pirstus,na del kamo namo tai zinot anokia cia paslaptis,tokia praktika lietuvoi pasidomekit seimo viesbucio ikainiais,seimas privalo keist istatymus ir moketi fiksuotus nuompinigius kaip kitose salyse,baiges darbas baiges nuompinigiai,viskas paprasta,tik ne lietuvoi,uz kiekvienos valstybines vilos stovi itakingas biurokratas.Na o del aukstuju mokyklu reitingavimo-nezinau su kuo tai valgoma,bet kad musu aukstasis issigime tai faktas,bet koks asilas,vakar pakeites treningus i kostiuma siandien pries akis mosuoja keliais aukstojo diplomais,kai kurie net rasyti nemoka be klaidu,bet argi tai priezastis netapti kokiu teisininku,teiseju,ar ministru,kodel ne jei turejom premjera be aukstojo.ar su aukstuoju bet pirktu dabar jau nesuprasi.