Gyvulių ūkis Kaune

Kauno miesto taryba ketvirtadienį priėmė įdomų sprendimą.

Tarybos nariai nusprendė, kad mirus buvusiam savivaldybės nariui ar buvusiam merui, jų šeimos nariai galės gauti 30 bazinių socialinių išmokų (130 litų) dydžio pašalpą – beveik 4000 litų.

Savivaldybės puslapyje tarp ketvirtadienio naujienų šios žinios nėra.

Darbotvarkėje yra tik nutarimo projekto pavadinimas ir nieko daugiau.

Kadangi pašalpos pagal nutarimą bus mokamos iš Kauno miesto biudžeto, man, kaip vilniečiui, tai iš esmės neturėtų rūpėti.

Be to, daug kas tikriausiai pasakys, kad ir pinigai nedideli: iki šiol buvo išrinktos penkios 41 nario tarybos ir viena – 108. Net jei visi staiga imtų ir numirtų, pašalpoms išmokėti pakaktų maždaug 1 milijono litų. Turint galvoje, kad šių metų Kauno biudžetas viršija 700 milijonų litų, suma iš esmės nereikšminga.

Tačiau reikšmingas, mano nuomone, yra pats požiūris.

Man asmeniškai sunku suprasti, kodėl Kauno tarybos nariai staiga ima ir nusprendžia, kad jie ir jų buvę kolegos yra kažkuo geresni už kitus kauniečius (ir apskritai visus kitus Lietuvos gyventojus). Kodėl visiems kitiems kauniečiams palaidoti savo artimuosius turi užtekti 1040 litų pašalpos, o štai buvusių miesto politikų laidotuvėms reikia penkis kartus daugiau.

O dar sako, jog mirtis visus sulygina…

Kauno tarybos sprendimas yra savotiškas akibrokštas dar ir todėl, kad daugumą taryboje sudaro konservatoriai. Tie patys, kurių siūlymu ir sprendimu 2009 metų pabaigoje, siekiant  sumažinti šalies biudžeto defcitą buvo sumažintos laidotuvių pašalpos visiems šalies gyventojams, nubraukiant vieną mirusiojo pensiją arba šalpos išmoką.

Be to, Kauno tarybos nariai, tikriausiai taupydami miesto biudžeto lėšas, ketvirtadienį nusprendė, jog eiliniai kauniečiai, gaunantys iš Kauno biudžeto socialines pašalpas, už jas turės atidirbti. Didžiausia – 1500 litų pašalpa per mėnesį įvertinta 52-84 valandomis viešųjų darbų.

Gal, vadovaujantis ta pačia logika ir Kauno miesto tarybos nariai už būsimas laidotuvių pašalpas taip pat galėtų iš anksto atidirbti. Proporcingai, tai yra, maždaug 120-150 valandų viešųjų darbų.

Tai būtų teisinga ir pagal priesaiką, kurioje jie visi įsipareigojo susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus.

Nes dabar viskas kaip G.Orwelo „Gyvulių ūkyje“…

Yra kiaulės ir … lygesnės kiaulės…

P.S. Radau vis dėlto ir aiškinamąjį raštą. Geriausia jo vieta – štai ši:

Kokių pozityvių rezultatų laukiama. Kauno miesto savivaldybės administracija, gavusi buvusių Kauno miesto (Kauno miesto savivaldybės) tarybos narių ir buvusių Kauno miesto merų šeimos nario prašymą, pageidaujančio gauti išmoką, ir, vadovaudamasi šiuo tarybos sprendimu patvirtintu Vienkartinių piniginių išmokų buvusių Kauno miesto (Kauno miesto savivaldybės) tarybos narių ir buvusių Kauno miesto merų mirties atveju skyrimo tvarkos aprašu, išmokės, šeimos nariui laidojusiam buvusį Kauno miesto (Kauno miesto savivaldybės) tarybos narį ir buvusį Kauno miesto merą, – 30 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio išmoką.

… Tikrai labai pozityvūs rezultatai.

Toms, lygesnėms kiaulėms…

(25 balsų, vidurkis: 4,48 iš 5)
Loading...
 • :-(

 • nerijus

  Artūrai

  pamiršote paminėti, kad yra lygūs lygesni, lygiausi ir „išprosyti“, tsakant, škia…trep terp per biudžetą.

  Beje
  Negalima teigti, kad tai tik Kauno biudžetas ir tai „liečia“ tik Kauniečius, nes tai, kas skiriama Kaunui yra mūsų visų pinigėliai.

 • julius

  Technine pastaba – bazine solialine ismoka lyg ir yra apie 130Lt? Sandauga nesueina

  • mielas juliau, jūs visiškai teisus – mano klaida. Tai bazinė socialinė išmoka yra 130 litų. O pašalpa bus 30 tų išmokų dydžio. Ačiū už pastabumą.

   • stellar penny bun

    Kauno konservatoriai iš tikrųjų yra kvailiai. Už 4000 Lt net padorių laidotuvių nesuorganizuosi.

    http://www.mhp casketkits.com/items.php/regal_casket_gibson.html

    Pavyzdį turėtų imti iš Vilniaus-prodigy Libdukų, kurie sugeba užbetonuoti 60 mln. iš galimų 102 mln.litų skirtų nacionaliniam Marakanos stadionui… Tony Soprano netiktų net į pameistrius.

    Dar geresni mokytojai būtų $ocDONai, kurie sugeba prastumti įprastinių glazūruotų plytelių kvadratinį metrą už 1500 Lt savo pačių statomiems rūmams. Įdomu būtų sužinoti kiek kainavo viena įmūryta plyta 15-20 Lt… Any answers??

    • stellar penny bun
    • mdxacuk

     Čia kažką jūs su skaičiais pripainiojot. Tikriausiai tyčia, norėdamas apdergti gerb. Imbrasą ir TiT. Nes aš prisimenu, kad konservatoriai šmeižto tikslais platino 700 mln galutinės kainos versiją. O gerb. Imbrasas pasakė NE, tik per jo lavoną – ir nuleido kainą iki 370 mln. Taip Miestelėnams sutaupydamas 330 mln. Gi galų gale buvo užkasta į žemę viso labo ar tik ne 113 mln. Tad iš viso jau sutaupyta mažiausiai 587 mln. Be to, gerb. Imbrasas žinomas ir tuo, kad asfaltuodavo Vilniaus gatves visiškai už ačiū. Girdėjot ką nors panašaus apie Kupčinską?

 • ikales

  Po sio straipsnio man kirba tik vienas klausimas: ar galima ismokti mastyti? Tarybos nariai prieme nesazininga sprendima. Bet tai viskas, ka galiu pasakyti. Ne ka itikinamesnius argumentus islementu ir Kauno politikai gindami savo pozicija. Gal nuo to ir prasideda neprofesionalumas, nekompetencija. Racas visada turi savo pozicija ir moka isreiksti, kad ir kokia butu..

 • lida

  Anoks čia akibrikštas, konservatoriai paprasčiausiai dar kartą patvirtino savo nuostatos taupyti rimtumą – pinigai iš biudžeto išplauks tik per jų lavonus.

  • nerijus

   +10

  • miela lida, nustebinote. Pasirodo, ir humoro jausmą turite. Čia be ironijos.

  • Mantas

   :)

  • aidas

   +20 / negaila/ :)

 • Belieka n-tąjį kartą konstatuoti faktą: konservatoriškas socialiai atsakingas solidarumas… Bet, šiaip, pagalvojus, iškyla kitas keistas klausimas. Ar žmonės,kartas nuo karto pusryčiaujantys su tais, kurie gali padaryti, kad tokių nesamonių nebūtų, pabandys kažkaip tai pakeisti? Ar ir vėl suveiks, kad Kaunas Vilniaus neatjaučia ir I do not care?

  • nerijus

   Vilnius užsiėmęs fluksum…- kuria abonentinę programą ;)

  • mielas Simai, nepykite, bet esate šiek tiek juokingas. O gal iš tiesų manote, kad turėčiau ryt iš ryto nueiti pas premjerą ir liepti jam įsakyti A.Kupčinskui kitame tarybos posėdyje atšaukti šį visiškai kvailą sovietinį sprendimą? O gal turėčiau vykti į Kauną ir surengti vieno žmogaus piketą prie savivaldybės pastato?

   Jūs klausiate, ar „bandys kažkaip tai pakeisti“.

   Taigi vienintelis būdas, kuriuo galiu bandyti ir bandau yra jums prieš akis.

   Nejaugi taip sunku suprasti tokius elementarius dalykus?

   • Nepykstu, viską puikiai suprantu. Bet kartais irgi mėgstu paprovokuoti.

    Tik va kartais pagalvoju kodėl žmonės mielai susiorganizuoja prie Kedžių-Venskų namų, bet esmines jų problemas pastebi ir bando (kiek tai leidžia galimybės) pakeisti Vilniečiai??

    Taipogi noriu pasakyti, kad tokie procesai (turiu omeny Kedžio sindromą) padeda gerai paslėpti ne vieną politiko nusišnekėjimą, populizmo suaktyvėjimą ir, be abejo, nepaaiškinamus, ne tik savivaldybių, sprendimus. Pasigendu (matyt ne tik aš) ne sarkastiškų, ne kandžių pastebėjimų (kažkodėl išpopuliarėjęs ir kažkodėl labiau vertinamas žurnalistikos stilius), o tikros analitikos. Panašu Kubilius neklydo, kad apie šią krizę rašys vadovėliuose…

    • mielas Simai, drįsiu būti įžūlus (dundukai užpuls) ir pasakysiu, kad šiek tiek jos galite rasti ir čia.

     Kita vertus, tikra analitika brangiai kainuoja. Tiesiogine šio žodžio prasme. Sakau tai iš patirties.

     Lietuvoje gi nedaug kas nori už ją mokėti.

     • austras

      Gerbiamas Artūrai, tik nepradėkit girtis :) kas Jūs būtumėt be DIDINGO dundukų įnašo??? :)

     • mielas Austrai, tas pats, kas ir dabar – Artūras Račas. Viso labo. Ir nieko daugiau.

     • austras

      Ech, bet vis tiek šaldytuvo turinys kitas… :)))

     • Bobutė

      Taip tai taip – vis tiek būtumėt Artūras Račas, bet…

      Nepatingėjau ir suskaičiavau:
      – Didžiojo Rašytojo įrašas apie studentus ir Račą jo tinklaraštyje sulaukė net šešių komentarų;
      – tas pats įrašas perkeltas į racas.lt – tik keturiasdešimt. Sakau „tik“, nes prie kitų šiandienos temų jų dar priskaičiuotume nemažai…

      Taigi, prisijungiu prie p. austro – „jūsų dundukai“ suteikia Jums papildomų „spalvų“…:)

     • Bobute, bet aš juk iš esmės ir nesiginčiju. Tik viena pastaba – dundukai tampa spalvingais, kai jie čia…:)

     • Bobutė

      Užsisvajojau… Įsisvajojau…

      Kokia aš (o gal net ir kiti dundukai)būčiau buvusi patenkinta jei p. A. Račo atsakymas būtų skambėjęs taip:

      „Bobute, bet aš juk iš esmės ir nesiginčiju.“

      Ir viskas, ir jokio – „Tik…“…:))

 • Pingback: Citata #375 Komentatorė lida apie Kauno konservatorių taupymo politiką | Artūras Račas()

 • austras

  Įdomus tas paniekinantis miestelėno apibrėžimas, kurį keli prelegentai čia sėkmingai vartoja. Kiek supratau, prelegentai žodžiui miestelėnas savo ideologinėse struktūrose suteikia ypatingą vietą. Pagal apibūdinimą – paranoja sergantis žmogus, tikintis gėjų, pedofilų, valdžios ir visokiais kitokiais sąmokslais. Bet sprendžiant iš to, kaip plačiai ši sąvoka pritaikoma, „miestelėnas“ tampa vos ne savaime savo buvimą pagrindžiančiu teiginiu. „Miestelėnas“ niekina žmones, jų nemyli, (suprask, myli tik pats save) ir t.t. Įdomu, ar miestelėno diagnozė konstatuojama tuomet, jei nepatinka Kauno tarybos nariai, lygesni už Orvelo kiaules? O galbūt tuomet kai nepatinka URM diplomatai, varantys per sieną kontrabandines cigaretes? O jei nepatinka „krikščionys“, balsuojantys Seime ir tuo pat metu besilinksminantys Tailando transvestitų draugijoje? O jei nepatinka bravūriškai valinskiškas chamizmas, nusiteikęs vadovauti Kultūros ministerijai? Arba nepatinka Prezidentė sakanti, kad nekilnojamo turto mokesčiui šiandien dar ne laikas? Nepatinka 7 metus valdę „socialdemokratai“, nes jie nebuvo socialdemokratai? Nepatinka Garliavos ir kitokie „sąjūdžiai“, kurių veiksmai apdainuojami visose žiniasklaidos priemonėse? Nepatinka Seimo nariai, kraunantys politinį kapitalą iš lietuviškos homofobijos? Kai prie tokios daugybės viešojo gyevenimo reiškinių tenka parašyti NEPATINKA pradedi abejoti ar tau PATINKA žmonės. O tuomet minėti prelegentai gali iškilmingai pareikšti – Sveikinu, esi miestelėnas.

  P.S. Galbūt kažkas blogai ne su „miestelėnu“, o su šita šalimi?

  • Bobutė

   Koks negatyvizmas…
   Nepatinka… Nepatinka…Nepatinka…

   O ar yra kas nors kas „patinka“?

   • nerijus

    Bobute

    austras apie tai ir rašo…
    Perskaitykite iš naujo ir permanykite ;)

    • Bobutė

     Ponaiti nerijau,

     net nesiūlau Tamstai perskaityti iš naujo ir permanyti, nes būtų tik veltui sugaištas Tamstos laikas…:)

     • austras

      Ačiū už įvertinimą. Nepasivarginote parašyti viso sakinio :) Ir sugaišote laiko :)

   • austras

    Taip, bet su viešuoju šalies gyvenimu tai nesusiję. Susiję su gamta, istorija, kelionėmis.

    • austras

     Ir žmonėmis. Bet tikrai ne tais, apie kuriuos dažniausiai kalbama.

     • Bobutė

      O šis Tamstos papildymas tikrai labai nudžiugino… Tikrai, be jokios pašaipos…

    • Bobutė

     Visgi džiugu, kad yra nors kažkas kas patinka…

  • Mielas austrai,
   Miestelėnų teorijos plėtotojai ne kartą buvo pareiškę, kad Miestelėnizmas nepriklauso nuo priklausymo kokiai nors partijai. Tačiau ačiū už dėmesį šiai naujai, tačiau pelnytai populiarėjančiai socialinei teorijai. Kas žino, gal jūs kaip istorikas, pasinaudosite šios teorijos modeliais ir iš naujo persvarstysite istorinę perspektyvą? Gal jūs ir būsite tas žmogus, kuris Miestelėnizmo tyrinėjimus pritaikys istorijos tyrinėjimams. Kvapą gniaužia kokios perspektyvos atsiveria.

   • Benedikta Vaivadaitė

    Miestelėno apibrėžimas anaiptol nėra naujas, Valentinai. Gi de Mopasanas labai mėgo jį ta pačia prasme, kuria ją naudojate ir jūs;)Nors teorija gal ir nauja, ką gali žinoti…

    • O šitas gi Mopasanas kurio tinklaraščio komentatorius?
     :)

     • Benedikta Vaivadaitė

      Nepasivarginau ištraukti Gi de Mopasano knygą iš lentynos dėl jūsų:) Atsiverčiau bet kurią vietą (pataikiau į „Pjerą ir Žaną“) ir šit ištrauka: „Jų motina, tvarkinga, taupi, kiek sentimentali miestelėnė, apdovanota jautria kasininkės siela, be paliovos…“ Žodžiu, susiraskit – patiks.

     • Manau, kad niekšas vertėjas panaudojo šį žodį, nerasdamas nieko tinkamesnio :)

     • mdxacuk

      Mopasanas gi iš viso tikriausiai ne mūsiškis, koks nors iš ES.

      Aš tai tik žinau Moljero nedrąsius bandymus šitoj srity. Yra toks jo teorinis veikalas „Miestelėnas bajoras“. Gal Austras galėtų plėtot šitą kryptį?

     • Austrą labiau galėtų dominti Miestelėnai – proletarai,tačiau bajoriškos kilmės.

     • austras

      Klystat, mane domina tiek miestelėnai-bajorai, tiek miestelėnai-proletarai, o labiausiai – teigiantys, jog kažkas kitas yra miestelėnas, o vat jau aš tai… :)

     • Austrai, vardan mokslo pasiruošęs atsakyti į klausimus. Pažadu, kad atsiųsti klausimyno su prašymu užpilyti iki tam tikros datos, nepaskelbsiu viešai.

     • Atsiųsto

     • mdxacuk

      Valentinai,

      Ar paskaitėt Donskio straipsniuką, kurį minėjau. Kaip dėl Donskio vietos Visuotinėj Teorijoj?

 • mdxacuk

  Kauno miesto taryboj konservatoriai sudaro apie 43 proc. Tad sąžiniga būtų surašyti ir kitas partijas – nebent jos visos balsavo prieš.

  Be to, tas nutarimas taikomas tiktai buvusiems tarybos nariams ir merams. Užtat frazė „…kad JIE ir jų buvę kolegos…“ yra įžūlus melas. Jeigu JIE paskubės numirti būdami tarybos nariais, tai neturės iš iš to nutarimo jokios naudos.

  O jeigu p. Račas mano, kad kokios nors naudos JIE turės numirę pasibaigus savo kadencijai, tai galima padaryti išvadą, kad p. Račas tiki pomirtinių gyvenimu, dangaus karalyste, pekla, čysčium ir panašiom bobučių pasakom – priešingai ligšiolinėm jo paties deklaracijom.

  • oi, oi, oi… mdxacuk, negaukite širdies smūgio…
   Tamsta teisus.
   Balsavo tikriausiai ir kitos partijos. Įskaitant ir Tvarką ir teisingumą (jų ten 4) ir gal net vieną frontininką.
   Kai dėl „kolegų“, tai konservatorių Kauno Taryboje visada būdavo daug…
   Dėl pomirtinio gyvenimo – blūdas ir nejuokinga.
   Beje, kažin kodėl A.Kubiliaus vyriausybę vadina „konservatorių“, o pačius konservatorius – „valdančiaja partija“? Taip juk irgi nesąžininga. Juk konservatoriai Seime sudaro mažiau nei trečdalį.
   Koks siaubas!!! Kokia neteisybė!!! Kaip nesąžininga!!!

   • mdxacuk

    Turėtų būti juokinga. Kad krikščionis demokratas siekia pasirūpinti savo pomirtine gerove, tai yra natūralu – toks jų tikėjimas. Bet kai užkietėjęs ateistas rūpinasi, kad jiems pomirtiniams gyvenime nebūtų privilegijų, tai jau tiesiog juokinga.

    • austras

     Mdxacuk, dėl tikslumo – konservatoriai ar krikščionys prieš mirtį rūpinasi ne pomirtiniu gyvenimu, o gausesnėmis šermenų vaišėmis priešais jų karstus beeisiantiems giminėms. Kaip ir sakėt, „natūralu, toks jų tikėjimas“.

     • Labai tikintiesiems, su didžiule pagarba (be sarkazmo), citata iš knygų knygos (Naujojo Testamento) apie tai kaip patekti į Dangaus karalystę:

      (Mk 10, 17-22; Lk 18, 18-23; 10; 25-28) Štai vienas jaunuolis prisiartino prie Jėzasu ir paklausė: „Mokytojau, ką gera turiu daryti, kad įgyčiau amžinąjį gyvenimą?“. Jis atsakė: „Kam manęs klausi apie gera? Vienas tėra Gerasis! O jei nori įeiti į gyvenimą, laikykis įsakymų. Tas paklausė: „Kokių?“. Jėzus atsakė: „Nežudyk, nesvetimauk, nevok, melagingai neliudyk; gerbk savo tėvą ir motiną; mylėk savo artimą kaip save patį“. Jaunuolis tarė: „Aš viso to laikausi. Ko man dar trūksta?“ Jėzus atsakė:“ Jei nori būti tobulas, eik parduok, ką turi, išdalyk vargšams, tai turėsi lobį danguje. Tuomet ateik ir sek paskui mane“. Išgirdęs tuos žodžius jaunuolis niuliūdęs pasišalino, nes turėjo daug turto
      (Mk 10, 23-27;Lk 18, 24-27) Tada Jėzus tarė savo mokiniams: „Iš tiesų sakau jums: turtuoliui nelengva patekti į dangaus karalystę. Ir dar kartą jums sakau: lengviau kupranugariui išlįsti pro adatos ausį, negu turtuoliui patekti į Dievo karalystę“.

      Beje, šita Naujojo Testamento vieta daug kas sumaniai naudojasi… Ypač tie, kurie gina krikščioniškąsias „vertybes“ – svarbiausia laiku atiduoti bent dali savo turto…

     • mdxacuk

      Simui.

      Aš tai girdėjau kitą variantą.

      Žmogelis klausia klebono – „Šv. tėve, ar užteks paaukoti 100 Lt, kad patekčiau į Dangaus karalystę?“

      „Negarantuoju,“ – sako klebonas. – „Bet pabandyti verta“.

    • VYTS

     Kyla įtarimas kad kai kurie komentatoriai apsimeta dundukais siekdami autoriaus dėmesio (kaip kokie maži vaikai..). Nejau tikrai kas nors nesupranta kad tie krikščionys rūpinasi ne savo pomirtiniu, o savo šeimos finansiniu gyvenimu?

    • Žemės vaikas

     Kam tiem krikščionims pomirtiniame gyvenime, danguje ar pragare, pinigai? Ir dar litai… Net nejuokinga.

 • Pingback: Kiaulės akys… | Artūras Račas()

 • gal

  pozityvumas būtų, jei jie išmirtų? Čia tai nori paskatint?

 • Pingback: Kodėl Kauno tarybos nariams reikia atlyginimų? | Artūras Račas()

 • nerijus
  • Jonas III

   Nieko naujo – steigti VšĮ ir joms skirti euromilijonus.

   • Jonas III

    Esmės nekeičia ir atbulinė tvarka – pirma skirti, po to steigti.

   • nerijus

    Jonai III

    Kalbama apie savivaldybės lėšas, kurios yra surenkamos iš visų mokesčių mokėtojų Lietuvoje.