Gyvulių ūkis Kaune

Kauno miesto taryba ketvirtadienį priėmė įdomų sprendimą.

Tarybos nariai nusprendė, kad mirus buvusiam savivaldybės nariui ar buvusiam merui, jų šeimos nariai galės gauti 30 bazinių socialinių išmokų (130 litų) dydžio pašalpą – beveik 4000 litų.

Savivaldybės puslapyje tarp ketvirtadienio naujienų šios žinios nėra.

Darbotvarkėje yra tik nutarimo projekto pavadinimas ir nieko daugiau.

Kadangi pašalpos pagal nutarimą bus mokamos iš Kauno miesto biudžeto, man, kaip vilniečiui, tai iš esmės neturėtų rūpėti.

Be to, daug kas tikriausiai pasakys, kad ir pinigai nedideli: iki šiol buvo išrinktos penkios 41 nario tarybos ir viena – 108. Net jei visi staiga imtų ir numirtų, pašalpoms išmokėti pakaktų maždaug 1 milijono litų. Turint galvoje, kad šių metų Kauno biudžetas viršija 700 milijonų litų, suma iš esmės nereikšminga.

Tačiau reikšmingas, mano nuomone, yra pats požiūris.

Man asmeniškai sunku suprasti, kodėl Kauno tarybos nariai staiga ima ir nusprendžia, kad jie ir jų buvę kolegos yra kažkuo geresni už kitus kauniečius (ir apskritai visus kitus Lietuvos gyventojus). Kodėl visiems kitiems kauniečiams palaidoti savo artimuosius turi užtekti 1040 litų pašalpos, o štai buvusių miesto politikų laidotuvėms reikia penkis kartus daugiau.

O dar sako, jog mirtis visus sulygina…

Kauno tarybos sprendimas yra savotiškas akibrokštas dar ir todėl, kad daugumą taryboje sudaro konservatoriai. Tie patys, kurių siūlymu ir sprendimu 2009 metų pabaigoje, siekiant  sumažinti šalies biudžeto defcitą buvo sumažintos laidotuvių pašalpos visiems šalies gyventojams, nubraukiant vieną mirusiojo pensiją arba šalpos išmoką.

Be to, Kauno tarybos nariai, tikriausiai taupydami miesto biudžeto lėšas, ketvirtadienį nusprendė, jog eiliniai kauniečiai, gaunantys iš Kauno biudžeto socialines pašalpas, už jas turės atidirbti. Didžiausia – 1500 litų pašalpa per mėnesį įvertinta 52-84 valandomis viešųjų darbų.

Gal, vadovaujantis ta pačia logika ir Kauno miesto tarybos nariai už būsimas laidotuvių pašalpas taip pat galėtų iš anksto atidirbti. Proporcingai, tai yra, maždaug 120-150 valandų viešųjų darbų.

Tai būtų teisinga ir pagal priesaiką, kurioje jie visi įsipareigojo susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus.

Nes dabar viskas kaip G.Orwelo „Gyvulių ūkyje“…

Yra kiaulės ir … lygesnės kiaulės…

P.S. Radau vis dėlto ir aiškinamąjį raštą. Geriausia jo vieta – štai ši:

Kokių pozityvių rezultatų laukiama. Kauno miesto savivaldybės administracija, gavusi buvusių Kauno miesto (Kauno miesto savivaldybės) tarybos narių ir buvusių Kauno miesto merų šeimos nario prašymą, pageidaujančio gauti išmoką, ir, vadovaudamasi šiuo tarybos sprendimu patvirtintu Vienkartinių piniginių išmokų buvusių Kauno miesto (Kauno miesto savivaldybės) tarybos narių ir buvusių Kauno miesto merų mirties atveju skyrimo tvarkos aprašu, išmokės, šeimos nariui laidojusiam buvusį Kauno miesto (Kauno miesto savivaldybės) tarybos narį ir buvusį Kauno miesto merą, – 30 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio išmoką.

… Tikrai labai pozityvūs rezultatai.

Toms, lygesnėms kiaulėms…

(25 balsų, vidurkis: 4,48 iš 5)
Loading...