Kodėl I.Degutienė nesivaržys su A.Kubiliumi dėl partijos pirmininko posto

Vakar, berašant eilinę apžvalgą vieniems iš užsakovų apie tai, kas svarbesnio vyko Lietuvos politikoje pr pastarąjį mėnesį, į galvą atėjo viena eretiška mintis…

Pastaruoju metu vis pasigirsta svarstymų apie tai, jog Seimo pirmininkė Irena Degutienė gali pabandyti mesti iššūkį A.Kubiliui per partijos pirmininko rinkimus, vyksiančius po poros mėnesių.

Lyg patvirtindami šiuos svarstymus, konservatorių skyriai jau oficialiai siūlo I.Degutienę į partijos pirmininkes, Krikščionių demokratų partija taip pat labai rimtai svarsto tokią galimybę.

Pati I.Degutienė kol kas palaiko įtampą, aiškiai nepasakydama, ketina, ar ne varžytis su A.Kubiliumi. Tai jai palanku, nes kuo ilgiau bus apie tai kalbama, tuo labiau augs jos politinis svoris.  

I.Degutienė, žinoma, galėtų pabandyti panaudoti tą užsiaugintą svorį partijos vidiniuose rinkimuose. Turint galvoje gana nesėkmingus savivaldybių rinkimų rezultatus ir vidinę prieštarą konservatorių partijoje, ji, palankiai susiklosčius aplinkybėms, gal net galėtų tikėtis sėkmės. Mažai tikėtina, bet nėra neįmanoma.

Tačiau I.Degutienė tikriausiai to nedarys.

Nes konservatorių pirmininko kaita galėtų reikšti ir Vyriausybės kaitą, kuri nežinia kur galėtų nuvesti. Nebeliktų stabilumo, gal net iškiltų grėsmė ir dabartiniam I.Degutienės užimam postui, kuris jai tinka ir, atrodo, labai patinka. Kalbėti gali daug ir apie viską, o realios atsakomybės – jokios.  Visiška priešingybė premjero postui, kurį I.Degutienei galbūt tektų užimti, jei pasitrauktų A.Kubilius.

Todėl I.Degutienė nesivaržys su A.Kubiliumi.

Ir ne tik todėl.

Kita priežastis, kuri turėtų sulaikyti I.Degutienę nuo noro tapti konsevatorių pirmininke, yra reitingai.

Žiūrėdama į juos, I.Degutienė, mano spėjimu, turėtų labiau galvoti ne apie pirmininkavimą kosnervatorių partijai, bet apie pirmininkavimą Lietuvai.

Tai yra, apie kitus prezidento rinkimus.

Šis postas I.Degutienei tiktų daug labiau nei vadovavimas vyriausybei. Nes Daukanto aikštėje esančiuose rūmuose kompetencijos ir galių kiekis priklauso nuo rūmų šeimininko sugebėjimų, valios, ryžto, energijos ir kitų asmeninių  savybių. Trumpa Lietuvos prezidentų istorija tai kuo puikiausiai įrodo.

I.Degutienė, mano supratimu, sugebėtų puikiai prisitaikyti prie tų rūmų aplinkos ir, spėju, būtų labiau priimtina ir pozicijai, ir opozicijai nei dabartinė tų rūmų šeimininkė. Visiškai nepriklausomai nuo to, kas būtų pozicijoje ir opozicijoje.

Tačiau tam, kad patektų į šiuos rūmus, I.Degutienei pirmiausia būtina saviškių parama, kurią vargu, ar galima užsitikrinti tiesiogiai konfrontuojant su A.Kubiliumi.

Todėl aš drįsčiau spėti, kad tikrų varžytuvių dėl konservatorių partijos pirmininko posto nebus. geriausiu atveju matysime vaidinimą, skirtą išorei.

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...