Kodėl I.Degutienė nesivaržys su A.Kubiliumi dėl partijos pirmininko posto

Vakar, berašant eilinę apžvalgą vieniems iš užsakovų apie tai, kas svarbesnio vyko Lietuvos politikoje pr pastarąjį mėnesį, į galvą atėjo viena eretiška mintis…

Pastaruoju metu vis pasigirsta svarstymų apie tai, jog Seimo pirmininkė Irena Degutienė gali pabandyti mesti iššūkį A.Kubiliui per partijos pirmininko rinkimus, vyksiančius po poros mėnesių.

Lyg patvirtindami šiuos svarstymus, konservatorių skyriai jau oficialiai siūlo I.Degutienę į partijos pirmininkes, Krikščionių demokratų partija taip pat labai rimtai svarsto tokią galimybę.

Pati I.Degutienė kol kas palaiko įtampą, aiškiai nepasakydama, ketina, ar ne varžytis su A.Kubiliumi. Tai jai palanku, nes kuo ilgiau bus apie tai kalbama, tuo labiau augs jos politinis svoris.  

I.Degutienė, žinoma, galėtų pabandyti panaudoti tą užsiaugintą svorį partijos vidiniuose rinkimuose. Turint galvoje gana nesėkmingus savivaldybių rinkimų rezultatus ir vidinę prieštarą konservatorių partijoje, ji, palankiai susiklosčius aplinkybėms, gal net galėtų tikėtis sėkmės. Mažai tikėtina, bet nėra neįmanoma.

Tačiau I.Degutienė tikriausiai to nedarys.

Nes konservatorių pirmininko kaita galėtų reikšti ir Vyriausybės kaitą, kuri nežinia kur galėtų nuvesti. Nebeliktų stabilumo, gal net iškiltų grėsmė ir dabartiniam I.Degutienės užimam postui, kuris jai tinka ir, atrodo, labai patinka. Kalbėti gali daug ir apie viską, o realios atsakomybės – jokios.  Visiška priešingybė premjero postui, kurį I.Degutienei galbūt tektų užimti, jei pasitrauktų A.Kubilius.

Todėl I.Degutienė nesivaržys su A.Kubiliumi.

Ir ne tik todėl.

Kita priežastis, kuri turėtų sulaikyti I.Degutienę nuo noro tapti konsevatorių pirmininke, yra reitingai.

Žiūrėdama į juos, I.Degutienė, mano spėjimu, turėtų labiau galvoti ne apie pirmininkavimą kosnervatorių partijai, bet apie pirmininkavimą Lietuvai.

Tai yra, apie kitus prezidento rinkimus.

Šis postas I.Degutienei tiktų daug labiau nei vadovavimas vyriausybei. Nes Daukanto aikštėje esančiuose rūmuose kompetencijos ir galių kiekis priklauso nuo rūmų šeimininko sugebėjimų, valios, ryžto, energijos ir kitų asmeninių  savybių. Trumpa Lietuvos prezidentų istorija tai kuo puikiausiai įrodo.

I.Degutienė, mano supratimu, sugebėtų puikiai prisitaikyti prie tų rūmų aplinkos ir, spėju, būtų labiau priimtina ir pozicijai, ir opozicijai nei dabartinė tų rūmų šeimininkė. Visiškai nepriklausomai nuo to, kas būtų pozicijoje ir opozicijoje.

Tačiau tam, kad patektų į šiuos rūmus, I.Degutienei pirmiausia būtina saviškių parama, kurią vargu, ar galima užsitikrinti tiesiogiai konfrontuojant su A.Kubiliumi.

Todėl aš drįsčiau spėti, kad tikrų varžytuvių dėl konservatorių partijos pirmininko posto nebus. geriausiu atveju matysime vaidinimą, skirtą išorei.

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • giedrius

  nesutinku „…gana nesėkmingus savivaldybių rinkimų rezultatus…“

  rinkimus konservatoriams pavadinčiau gana sėkmingais, nes tikėtasi buvo gerokai blogesnių rezultatų

 • briedis

  as sakyciau taip- nesivarzys degutiene todel, kad paciu konservatoriu partijos viduje niekas nesiaiskina kurio pretendento poziuris yra vaisingiausias.o kiekvienas vadas iesko epigonu. tai zygis i duobe galu gale.

 • briedis

  dar pridursiu, kad cia netgi kubiliaus puikus retorikos gabumai neissigelbejimas.

 • Roco

  Citata: „I.Degutienė, mano spėjimu, turėtų labiau galvoti ne apie pirmininkavimą kosnervatorių partijai, bet apie pirmininkavimą Lietuvai“.

  Parašius tokius žodžius siūlau dabar gerbiamam Artūrui Račui prisiminti kaip jis neseniai pasityčiojo iš gerbiamos žurnalistės Nemiros Pumprickaitės, o dabar pats rašo iš esmės tą pati už ką juokėsi iš kitų.

  http://racas.lt/visuomenine-televizija-profesionalus-interviu/

  • mielas Roco, man atrodo, kad neskiriate aktualaus interviu nuo komentaro. Bet nieko baisaus, ne tamsta vienas toks.

 • Fredis*

  Visai objektyviai analizuojant politinę situaciją reikia galvoti ne apie sekančius Prezidentės rinkimus, o dar sekančius. Po aštuonerių metų I.Degutienei politikoje jau nesinorės būti, todėl logiška išvada yra ta, kad dėl Ts-LKD pirmininko posto Irena varžysis. Ar tai bus varžytuvės publikai („išorei“)? Žinoma, kad taip, nes politikai dirba žmonėms ir valstybei.

  • Is ES parlamento bus pasakyta, koks turi but rezultatas, toks ir bus.

 • cheesus crust

  Degutienė vs. Grybauskaitė. Degutienei turėtų aptemti protas, kad ji tai bandytų.

  • gied

   Kodėl gi?
   Prezidento rinkimuose dalyvaujama netik tam, kad laimėti. Dalyvaujama ir tam, kad įrodyti, kad asmenybės ir pati partija turi svorį. Ar būtų laimėjusi pirmame rate Grybauskaitė be konservatorių paramos? Kažin.

   • nerijus

    Va, šiandien kaip tik kalbėjome apie teisę būti renkamam.

    LRK:

    78 straipsnis

    Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.

    http://www.manoteises.lt/index.php?lang=1&sid=576&tid=633&PHPSESSID=

    „Aktyvioji rinkimų teisė Lietuvoje ribojama trim atvejais: dėl pilietybės, amžiaus ar neveiksnumo. Pilietybės cenzas reikalauja, kad rinkimuose dalyvautų tik Lietuvos Respublikos piliečiai (išimtis taikoma savivaldybių tarybų rinkimuose, kuriuose turi teisę dalyvauti bet kuris nuolatinis atitinkamos savivaldybės gyventojas). Be to, įstatymai suteikia teisę balsuoti tik tiems asmenims, kurie yra sulaukę 18 metų. Galiausiai svarbus yra veiksnumo cenzas – asmenys, teismo pripažinti neveiksniais, iš viso neturi teisės dalyvauti rinkimuose.“

    Kokia demokratija, kai galioja amžiaus cenzas kandidatuoti prezidentu; kai gali būti renkamas Seimo nariu (tapti Seimo pirmininku ar Vyriausybės vadovu) ir į Vietos savivaldą (tapti meru)?..

    • Anokia čia demokratija – grynų gryniausia diktatūra!

     • nerijus

      Tomai

      Seimo pirmininkas ir Vyriausybės vadovai yra pirmieji Valstybės asmenys ir turi daugiau įtakos, nei prezidentas.
      Tai kodėl norint tapti prezidentu, reikia sulaukti tam tikro amžiaus, o Seimo pirmininku ar Vyriausybės vadovu, Miesto meru- ne; pastaraisiais galima būti sulaukus 18 metų, kai galima save pateikti rinkėjams?..
      Diskriminacija, sakyčiau.
      Aštuoniolikmetis (ir vyresnis) turi teisę rinkti prezidentą, o būti kandidatu į šias pareigas- ne.

    • gied

     Man šie gyvenimiškos patirties reikalavimai yra normalūs. Šią akimirką turbūt ir nėra nė vieno kandidato, jaunesnio negu 40 metų kuris galėtų būti prezidentu.

    • Konstituciškai pirmasis asmuo yra prezidentas. Seimo pirmininko pareigybė nėra niekuo ypatinga išskyrus kelis niuansus. Šiaip esi vienas iš 141, o ne iš trijų, kaip kai kurie sako. Vyriausybė yra irgi kolegialus valdymo organas sudaromas partijų laimėjusių rinkimus koalicijos. Todėl realiai sunku tikėtis turėti jauną premjerą. Prezidentas ypatingas tuo, kad laikomas pirmuoju asmeniu, kuris reprezentuoja valstybę ir yra tiesiogiai renkamas, o šie apsaugos mechanizmai sudėti tam, kad minimalizuoti „klaidos“ galimybę. Kitas paaiškinimas galėtų būti respublikinė demokratija, kuri atsirado kaip atsvara monarchijai, kurios valdžia iš vis yra paveldima ir per istoriją pasitaikydavo „įdomių“ monarchų..

     • nerijus

      LRK:

      29 straipsnis
      Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
      Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

      33 straipsnis

      Piliečiai turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per demokratiškai išrinktus atstovus, taip pat teisę lygiomis sąlygomis stoti į Lietuvos Respublikos valstybinę tarnybą.
      Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką.
      Piliečiams laiduojama peticijos teisė, kurios įgyvendinimo tvarką nustato įstatymas.

      34 straipsnis

      Piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, turi rinkimų teisę.
      Teisę būti išrinktam nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija ir rinkimų įstatymai.
      Rinkimuose nedalyvauja piliečiai, kurie teismo pripažinti neveiksniais.

      Ar 34 str. antroji pastraipa neprieštarauja 29 ir 33 str.?..

      Ką apie tai pasakyti EŽTT?..

   • cheesus crust

    @gied
    >>Kodėl gi?
    Prezidento rinkimuose dalyvaujama netik tam, kad laimėti. Dalyvaujama ir tam, kad įrodyti, kad asmenybės ir pati partija turi svorį. Ar būtų laimėjusi pirmame rate Grybauskaitė be konservatorių paramos? Kažin.

    Mes gal būt su tamsta galėtume kandidatuoti ne tam, kad laimėtume. O Degutienė yra Seimo pirmininkė, taikosi į konservų lyderius. Jeigu ji pralaimėtų, prarastų iškovotas pozicijas partijoje. Ar pralaimėtų? Jeigu rinkimai vyktų šį sekmadienį, gautų į skudurus santykiu 1:10.

    Be konservų paramos. Parama realiai buvo naudinga abiems pusėms. O ką konservai galėjo daryti? Savo kandidato jie neturėjo. Pirmame rate gal ir nebūtų laimėjusi, bet finale vis tiek būtų taip, kaip dabar.

    • gied

     Cheesus: O Butkevičius prarado po seimo rinkimų? Kažin, sakyčiau, kad net sustiprino savo pozicijas. Jis parodė, kad yra procentas žmonių, kurie jame mato lyderį ir prezidentą.
     Tas pats būtų ir su Degutiene. Nemanau, kad rezultatas būtų 1:10. Greičiausiai, to ir pakaktų. Nes partijai reikia pastatyti pakankamai rimtą lyderį iš vidaus (o ne iš išorės, kaip Adamkus ar Grybauskaitė).

  • cheesus crust, tamsta esate neteisus. I.Degutienė ir konservatoriai galėtų bandyti. Kaip partija, tikriausiai net turėtų.

   • cheesus crust

    Konservatoriai palaikys Grybauskaitę per kitus Prezidento rinkimus. Savo kandidato nekels. Degutienė bus aršiausia šio sprendimo šalininkė, nes ji yra natūralus konservų kandidatas. O pasilyginimo su Grybauskaite ji bandys išvengti bet kokia kaina. Ar jai pavyks to išvengti dar neaišku, nes jos priešininkai ją visaip stums į rinkimus.

    Kitą vertus, dar nėra garantijos, kad Grybauskaitės reitingai išliks šiandienos lygyje. Tarkime Kusaitei napalanki teismo proceso baigtis gali stipriai paveikti visuomenės nuomonę, nes VSD yra tiesiogiai Prezidento kontroliuojama institucija. Bet Degutienė neišdrįstu šios temos eskaluoti, tai darytų kiti kandidatai.

    Tokia mano nuomonė. Visaip dar gali pasisukti reikalai. O kaip bus, pamatysime kai ateis laikas.

    Ar kiekviena partija privalo iškelti savo kandidatą? Aš taip negalvoju. Jeigu tavo paramą priima kandidatas, kuris tikrai laimės, savo kandidatą kelti būti neišmintinga. Jeigu per praėjusius rinkimus „socdemai“ būtų parėmę Grybauskaitę, tai būtų buvęs jų apgailėtinas nusižeminimas, nes ji labai aštriai kritikavo „socdemų“ vyriausybę. Jie tiesiog negalėjo jos paremti. O konservai galėjo.

 • Marius

  Pamąstymai logiški. Tik viena pastaba, gerbiamas Artūrai, nevadinkite TS-LKD partiečių konservatoriais, nors ir taip yra įprasta vadinti. Konservatorių Lietuvoje nėra. Konservatorių partija pagal apibrėžimą negalėtų apversti mokesčių politikos per tris naktis. Tik ultraliberalai taip pasielgtų, noriu pabrėžti – aš nevertinu ar tai buvo gerai ar blogai. Bet kuris ekonomistas pritartų kad mokesčiai yra labai jautri tema ir apie jų pasiekimus turi būti informuojama iš anksto, prieš metus, tam kad verslas galėtų pasiruošti. Be to ta pati I. Degutienė 2008 gruodžio mokesčių pakeitimus yra įvardijusi klaida. Antra, konservatorius meras na niekaip neleistų sostinėje žygiuoti gėjams arba nacionalistams. Trečia, net formaliai Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų negalima vadinti konservatoriais nes pavadinime nefigūruoja šitoks pavadinimas. Medį iš jo vaisių pažinsi, o partiją iš jos veiklos. Vadinkite – vad. konservatoriai.

  • Justas

   Mielas Mariau ,
   kaip žinote , paskutinius rinkimus UK laimėjo toks David William Donald Cameron , kurį patys Jos Didenybės valdiniai laiko konservatorium .
   Patikėkit – anglai su savo ilgamete politine kultūtra skiria dešiniuosius nuo kairiųjų , torius nuo leiboristų , nekalbant jau apie liberalus …
   Suprantu , kad nemažą dalį UK gyventojų šokiravusi Nicko Clego liberalų partijos sekmė ir sudaryta koalicija su konservatoriais duoda pagrindo liberalizmu kaltinti Cameroną …
   Bet juk ne iki Camerono apšaukimo „ultraliberalu“ ?!
   Ir tai , kad Anglijos liberalai irgi pasirašė po mokesčių mažinimo įstatymų projektais , tai irgi faktas .
   Bet pas juos „toriai“ pasižadėjo IŠ ESMĖS sumažinti biudžeto išlaidas ir net nebandyti didinti tiesioginius mokesčius .
   O pas juoe nepriimta TOKIUS pažadus laužyti …

   • Marius

    Gerbiamas Justai, mes gyvename Lietuvoje, o ne Jungtinėje Karalystėje.

 • nerijus

  Degutienė bijo laimėti prieš Kubilių.
  Gaila, kad moteriškė pasitraukė dėl savo, kaip manau, partiečio- šonan. Ji sustiprintų konservatorių pozicijas ateinančiuose rinkimuose į Seimą.

 • Valentinas

  Visa tai, ką rašo Artūras yra tiesa, tačiau tiesa yra ir tai, kad jei konservatoriai nori gerai pasirodyti kituose rinkimuose, jie privalo keisti lyderį. Kubilius yra kamikadzė, kuris padarė savo darbą, tačiau kartu ir žuvo. Eiti į sekančius rinkimus su Kubiliumi priešakyje – tai pasmerkti partiją žiauriam pralaimėjimui. Todėl, logiškiausia būtų, kad Kubilius dar pavadovautų vyriausybei, tačiau partiją į kitus rinkimus vestų naujas vadovas, simbolizuojantis atsinaujinimą. Kas tai galėtų būti? Geriausia, kad tai būtų jaunas, energingas, charizmatiškas lyderis. Deja, Lietuva yra ne Britanija ir čia nevyksta natūralus partijų atsinaujinimo procesas ir nauji lyderiai tokie kaip Kamerunas nepasirodo. Apskritai, jaunų, energingų, charizmatiškų lyderių nerodo nei viena partija ir tai yra viena iš didžiausių Lietuvos politikos bėdų. Pas konservatorius šansą turėjo Adomėnas, bet jis reputaciją susikakojo.
  Todėl idealiu atveju turėtų būti taip:
  1. Partijos nariu tampa naujas lyderis.
  2. Kubilius baigia premjerauti ir už nuopelnus siunčiamas į Europos Parlamentą rymoti šalia Landsberio (juolab, įrodė, kad angliškai kalbėti moka).
  3. Partija vėl kažką laimi ir Degutienė vėl tampa Seimo vedėja.

  Realybėje įvyks taip:
  1. Niekas nenorės prisiimti lyderio atsakomybės.
  2. Bus perrinktas Kubilius.
  3. Per sekančius rinkimus bus triuškinantis pralaimėjimas.
  4. Kubilius su Degutiene už nuopelnus bus nusiųsti į Europarlamentą rymoti šalia Landsbergio ir visiems kartu vykdyti Rusijos sulaikymo strategiją.
  5. Partijoje įvyks didelės „razborkės“. Talibano sparnas (Uoka, Songaila ir kt.) atsiskirs. Atsiras „tikrieji konservatoriai“ ir „naujieji konservatoriai“.
  6.1 Atsiras naujas lyderis, kuris pradės ilgalaikį partijos atkūrimą iš pelenų.
  6.2 arba partija degraduos Paulausko nušviestu keliu.

  • ok

   Jei neklystu, Ušackas tapo konsvervatoriumi. Štai jums ir lyderis.

   • Valentinas

    Buvau užmiršęs apie jį. Sutinku, jis galėtų imtis šio vaidmens. Bet ar norės?

    • ok

     Manau, tikrai į Seimo rinkimus konservatorius ves naujas lyderis. Klausimas kuris: Alekna, Masiulis, Degutienė, Ušackas ar Adomėnas. Pastarasis per daug pasipūtęs. Už jį nebalsuočiau:)Ušackas vargu ar turi partijos palaikymą ir bendraminčių. Beto, buvo Prezidentes atšauktas iš posto. Alekna lyg ir sieja save su Vilniaus miestu. Manau daug kas balsavo uz konsvervatorius Vilniuje vien dėl jo asmenybės. Sudaro intelegentiško, malonaus žmogaus įspūdį. Belieka Degutienė ir Masiulis. Kadangi pirmoji turi aukštus reitingus bei bando būti visos Lietuvos mama tai ji rimčiausia kandidatė. Masiulis principingas, nepabijojo viešai įvardinti Abonento, bet nėra lyderis, vargu ar su juo žmonės norėtų tapatintis. Gal Kubilų ir perrinks, bet į Seimo rinkimus tikrai ieškos kito žmogaus.

     • Valentinas

      Iš šių visų, tik Ušackas turėtų potencialo kažką pakeisti.

  • Vaclovas

   Jeigu per sekančius rinkimus bus ,,triuškinatis pralaimėjimas“,tai niekaip Kubilius su Degutiene+Landsbergis negalės sėdėti Europarlamente.Trys Europarlamentarai nuo partijos yra laimėjimas.

   • Valentinas

    Tada keliaus Kubilius ir Landsbergis. Kubilius nusipelnė gyventi geriau :)

   • Genijus

    Na kodėl negalės… O jei, pavyzdžiui, kurią dieną Kubilius su Uspiskiskichasu tiek prisigers abu kokiame bendrame vakarėlyje, kad pirmasis pasiprašys į Darba parcija, o antrasis maloningai priims? :)
    Beje, gal ir nieko planas, bent iš dalies išgelbėsiantis TS-LKD reitingus, o vieną antilietuvišką parcija suvarysiantis į ožio agurką, tfu, ragą :)

  • cheesus crust

   @Valentinas
   >>Visa tai, ką rašo Artūras yra tiesa, tačiau tiesa yra ir tai, kad jei konservatoriai nori gerai pasirodyti kituose rinkimuose, jie privalo keisti lyderį. Kubilius yra kamikadzė, kuris padarė savo darbą, tačiau kartu ir žuvo. Eiti į sekančius rinkimus su Kubiliumi priešakyje – tai pasmerkti partiją žiauriam pralaimėjimui.

   „Socdemų“, Uspaskio, Pakso ir t.t. rinkėjai niekada nebalsuos už konservus. Nesvarbu, kas bus jų lyderis. Kuris lyderis sutelktų svyruojantį konservų elektoratą? Nesvyruojantis jų elektoratas balsuos „už“ bet kuriuo atveju. Taigi, kas sutelktų svyruojančius? Ar „kovoje“ išbandytas lyderis, ar „konservatorė žmogišku veidu“, ar naujas veidas?

   Teisingiausiai parinktas lyderis pridėtų daugiausia ~2% balsų. Kokią žinutę nusiųstų rinkėjams Kubiliaus pakeitimas? Ogi tokią:“net mes, konservai, manome, kad sunkiausiu Lietuvai metu į premjerus pasiuntėme ne patį tinkamiausią žmogų. Mes sutinkame su visa nupirktos „žiniasklaidos“ kritika ir labai gailimės. Mūsų kaltė, mūsų kaltė, mūsų didžiausia kaltė.“

   • Valentinas

    Tokia nuomonė turi teisę egzistuoti ir yra didelė tikimybė, kad ji yra teisinga. Dėl to, ką simbolizuotų lyderio keitimas tai priklauso nuo to naujo lyderio ir nuo PR konsultantų. Bet kuriuo atveju, po fiasko kituose rinkimuose, Kubilius privalės atsistatydinti.

    • cheesus crust

     @Valentinas
     >>Bet kuriuo atveju, po fiasko kituose rinkimuose, Kubilius privalės atsistatydinti.
     Be abejo. Jeigu konservai viduje susitars, kas yra fiasko.

 • Smilga

  Nepatiko vakar Alekna (Savukyno laidoje per LRT), buvau geresnės nuomonės apie šį politiką. Pasirodo konservatoriai dėl mero posto pasiryžę susidėti su bet kuo, ir net sostinę lenkams atiduoti. Labai tikėtina, kad šis meras, kaip ir pora prieš jį buvusių, irgi nieko gero dėl Vilniaus nenuveikė. O sniegą su šiupeliuku prieš tv kameras pakasti, gali ir nebūdamas meru.

  • nesvarbu

   Smilga, man taip pat jis nepatiko. Kiauras kažkoks žmogelis. Kuo toliau, tuo labiau akivaizdu, jog tai tuščias plepys (beje, ir jo kalbos jau tokio nuobodžios, akivaizdžiai nemoka bent jau pakalbėti įdomiai, nors ir psichologas).

  • Fredis*

   Visiškai priešinga nuomonė nei prieš mane pasisakiusių dviejų prelegentų.
   Anksčiau būdavo kaip? Kur praeidavo A.Zuokas – kitiems nebūdavo kas veikti, jam neprilygdavo niekas (nei iškalba, nei grožiu, nei darbais).
   Pagaliau atsirado A.Zuoko vertas ir net Jį lenkiantis politinis lyderis.
   Raimondas debatus laimėjo triuškinančiai, visa kalba sukosi apie Vilnių, vilniečius, TS-LKD partiją ir ką ši partija nuveiks vilniečių labui.

   • nesvarbu

    Dabar rimtai. Fredi,Valentinai, ką manote apie konservatorių koaliciją Vilniuje su Uspaxixu?

    • nesvarbu

     …ir Paxiu…

     • Valentinas

      Labai blogai. Tai demaskuotų konservų demagogiją, kad jiems vertybės svarbiausia.
      Primenu, kad Lietuvos politikoje daug kas yra reliatyvu. Nėra labai gerų ir nėra labai blogų politikų. Daugumas yra beveik sąžiningi ir beveik stengiasi vykdyti pažadus rinkėjams. Išskyrus dvi personas. Absoliutus, nediskutuotinas, nesvarstytinas, nereabilituotinas blogis Lietuvos politikoje yra paXXXas ir Uspaskich. Noras bet kokia kaina išlikti valdžioje, pasiryžimas susidėti su pačiu velniu sukelia negerų minčių apie tikruosius ėjimo į valdžią motyvus. Kauno demaršas atskleidė šio itin specifinio miesto konservatorių specifiškumą. Vilniaus demaršas, atskleistų visos konservatorių partijos veidmainiškumą. Tikiuosiu, kad jiems užteks proto to nedaryti.

    • nesvarbu

     Valentinai, vertybės jau senai devalvuotos. Kadais gal buvo ginčai dėl vertybių kokioje pedagogikoje, o toks Weberis dėl vertybių bandė ginčytis socialiniuose moksluose, vėliau dar buvo pozityvizmas ir etc.
     Dabarties politikai (bent jau Lietuvos) jau turi tvirtą įsitikinimą, kad politika neturi remtis vertybėmis, turi atmesti, atsisakyti prielaidų, kurios susijusios su vertybiniais sprendimais.

     • Nesvarbu,
      Svarbiausia yra kartoti tokias frazes: vertybės, principai ir t.t. Tada asiliukai labai linksi į taktą.

     • romas

      Kokiu pagrindu šnekate apie vertybes? Reiktų matyti koalicinį susitarimą. Jei susitarimas yra nukreiptas tarnauti kažkokiems neaiškiems interesams, tada – blogai. Koalicija dar nėra prisipažinimas meilėje.` Svarbiausia pasiekti savo tikslus. Jei susitarimas tai leidžia, tada nematau nieko blogo.

     • Valentinas

      Nesvarbu,
      Mes su tavim tai žinom, kad vertybės devalvuotos, bet nereikia garsiai šaukti, nes perskaitys Nerijus arba Trakimas ir apsiverks.
      Beje, kur visi šie liaudies išmintį atstovaujantys komentatoriai? Gal Artūras padarė vieną Megabaną?

     • Valentinas

      Fui Romai, esi instrumentalistas-pragmatikas.

     • romas

      Valentinai, o kokios vertybės savivaldoje? Visa esmė – netrukdyti veiksmui mieste. Bus daug veiksmo – bus daug darbo ir daug uždarbio visiems.

    • Fredis*

     Mieli vaikinai nesvarbu ir Valentinai. Pasakysiu labai paprastai – laikytis vertybių TS-LKD partiją ragina tie ir tam, kad patys pamintų vertybes ir sudarytų koaliciją su Uspaskich ir Paksu.
     Politika, ypač savivaldybių lygmenyje, seniai perėjo į postmodernistinį būvį ir niekas niekada sėdėti opozicijoje vardan vertybių JAU nenori ir niekada nenorės. Paprastai kokia nors komsomolkė iš sėdinčių opozicijoje dar nepraleidžia progos pasišaipyti: – žiūrėkite kokie dogmatikai tos „megztosios beretės“ (R.Valatkos terminas), kokie jie nelankstūs, nemoka tartis ir t.t., o kokie puikūs derybų meistrai yra socialdemokratai…
     Dar vienas aspektas – kadangi Vilniaus liberalusis elektoratas pabalsavo už „teistą už gerus darbus“, tai pagraudenimai, kad krikščionys demokatai pamina vertybes yra „praleista proga patylėti“…

     • Valentinas

      Mielas Fredi,
      Prašau apibūdink postmodernistinę savivaldybių politikos sampratą. Man tikrai pasidarė įdomu.
      Ir dar klausimas, jei niekas nenori ir nenorės dėl vertybių sėdėti opozicijoje, tai dėl ko tada einama į poziciją? Dalintis pinigus?

     • Fredis*

      Postmodernistinis lūžio momentas įvyko tada, kai Zuokas privalėjo „pirkti“ saviškio Drėmos balsą, nes kitaip gerbiamam architektui galėjo iškilti grėsmė plaukti Nerimi pilvu į viršų. Taip atsirado „Auksinio balso“ terminas ir jis įsitvirtino ilgam.
      Kam politikai eina į poziciją?
      Atsakymas labai paprastas:
      – Dirbti vilniečiams.

     • romas

      Fredi, kažkaip nukrypai su postmedernistinės savivaldybių politikos aiškinimu :) Pirmą kartą visai gerai pasakei, kad nėra prasmės nuolat būti opozicijoje remiantis vertybėmis.

     • Fredis*

      Kažkurią dieną klausiau nac.radiją rusų kalba, tai rusų sąjungos atstovas vertybių pamynimą įvardino būsimą koaliciją su TS-LKD. Rusų ir lenkų koalicija irgi pamina vertybes, jų būsimas galimas pasirinkimas bus tarp blogo ir labai blogo…
      Viskas labai reliatyvu.

     • nesvarbu

      Fredi, mes su Valentinu bandome kalbame apie vertybes, kurių privalu laikytis besąlygiškai, kad ypač nevalia pažeisti tokių vertybių, kaip partijų reputacija (analogas-asmens orumas, dorovė), ar vertybių susijusių su partinėmis tradicijomis (analogas-papročiai, kultūrinės, religinės tradicijos). T.y. vertybės yra gėris, ontologinė būties ir prasmės tvarka, į ką turi būti nukreipta padorios, sąžiningos partijos Viliniaus mieste siekiai, veikla ir veiksmai. Fredis gi kalba, kaip koks Nietzsche`i, kuris teigė, jog visos vertybės iš esmės yra tik pagalbinės gyvenimo, suprantamo kaip valia siekti galios, vertybės, kur kartais tos vertybės yra iškeliamos, kaip tikslai, tačiau iš esmės nematant jose nei tikslo, nei vertės.

 • Bobutė

  Vakar:

  „Todėl I.Degutienė nesivaržys su A. Kubiliumi.“ A. Račas.
  „Visa tai, ką rašo Artūras yra tiesa, tačiau tiesa yra ir tai, kad…“ Valentinas.

  Šiandien:

  Ponia I. Degutienė pareiškė, kad dalyvaus partijos pirmininko rinkimuose…

  Chmmm… No comments… skant…

  • Valentinas

   Miela Bobute,
   Degutienės dalyvavymas rinkimuose dar nereiškia noro siekti posto.
   Be to, kartais politikai, perskaitę mano komentarą ar įžvalgą, specialiai elgiasi priešingai, taip nuslėpdami savo tikrus kėslus ir bandydami sugriauti mano reputaciją bobučių sluoksniuose.

 • cheesus crust

  Degutienė beviltiška. „Net laimėjusi, sieksiu, kad Kubilius liktų premjero poste“. Tai ko tada kandidatuoti? Ar koks nors Songaila taip pasakytų?

 • nerijus

  http://www.tsajunga.lt/index.php/a_bilotaite_siulo_apriboti_galimybes_siekti_karjeros_prasizengusiems_valstybes_tarnautojams/3614

  Lauksiu rezultatų. Būtų šaunu, kad priimtų. Bet lieku skeptiškas ar sulauks palaikymo iš kitų Seimo narių.

  Dar vienas puikus pasiūlymas:
  http://kaveikiavaldzia.lt/docs/2011/04/08/50351
  Ir šiuo atveju išlieku skeptiškas.

 • cheesus crust

  „Man pačiam šitie rinkimai irgi yra svarbūs. Vyriausybės ir mano paties labai aiškių nuostatų ir darbų tęstinumui man pačiam yra svarbi ir partijos narių parama“, – ketvirtadienio vakarą interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

  Aiškiau pasakyti negalima – Degutienei teks eiti į premjerus, jeigu laimės partijos vadovo rinkimus. Jau įsivaizduoju, kaip ji skambina būsimiems delegatams ir prašo balsuoti ne už ją.