Paslydo ir prezidentė

Kai Seimo pirmininkė I.Degutienė, šią savaitę komentuodama minios šėlsmą Garliavoje padejavo apie anstolio bejėgiškumą ir pasamprotavo apie tai, kaip ir kokia tvarka Lietuvos teismai turėtų nagrinėti bylas, buvo šiek tiek keista, tačiau iš esmės nieko naujo.

Seimo pirmininkė pastaruoju metu jau ne pirmą kartą užima rėksmingajai visuomenės daliai (savo rinkėjams?) pataikaujančią poziciją, kuri dažnai prieštarauja atviros visuomenės ir teisinės valstybės principams. Gal tai ir ne nuostabu – I.Degutienė yra „natūralizuota“  krikščionė demokratė ir vis stiprėjančio ir vis labiau radikalėjančio TS-LKD konservartyviojo sparno viena iš lyderių. Todėl, pavyzdžiui, Seimo pirmininkės neigiamas požiūris į homoseksualių žmonių teises yra visiškai natūralus. Lygiai taip pat natūraliai atrodo ir I.Degutienės švelnus požiūris į K.Uokos pasipriešinimą policijai gegužės 8 dieną – juk negali smerkti žmogaus, kuris gina tas pačias „vertybes“ kaip ir tu.

Kita vertus, net ir su tokiomis „vertybėmis“ pagrindinei įstatymų leidybos institucijai vadovaujantis politikas vis dėlto turėtų rasti savyje stiprybės ne tik neiškelti savo vertybių aukščiau įstatymo, bet ir rodyti visiems pagarbos įstatymui pavyzdį.  

I.Degutienei tai, atrodo, nepavyko, Galbūt  pakišo koją vis dar augantys reitingai, galbūt paveikė nuolatiniai vieno žinomo partinio apžvalgininko kuždėjimai į ausį ir į viešumą apie tai, kokia gera premjerė (o gal net ir partijos pirmininkė ji būtų).  Bet panašu, kad Seimo pirmininkė pasirinko. Pasirinko ne įstatymo viršenybę, o kompromisą ir pataikavimą miniai.

Blogiausia, kad ji ne vienintelė. Darosi akivaizdu, kad tokiu pačiu keliu suka ir prezidentė D.Grybauskaitė.

Gal net blogesniu.

Jei per diskusijas dėl homoseksualų eitynių I.Degutienė visiškai neslėpė savo vertybių, tai prezidentė bevelijo patylėti. Ji stebėjosi „nesusikalbėjimu tarp įvairių žinybų“, konstatavo konstitucinę piliečių teisę į taikius susirinkimus, tačiau aiškesnės valstybės vadovės pozicijos pritrūko.  

Lygiai taip pat prezidentė bandė elgtis ir prasidėjus Garliavos blokadai. Vargu ar galima nepritarti D.Grybauskaitės pozicijai, kad mergaitės (kaip ir kiekvieno Lietuvos piliečio interesai) yra svarbūs, tačiau prezidentė vis dėlto yra ne vien pašalinė įvykių stebėtoja.

Ji – valstybės vadovė, kuri (žinau, kad daug kam nepatiks) turėtų pakilti aukščiau minios ir leisti jai aiškiai suprasti, kad valstybės interesai kartais vis dėlto gali būti aukščiau nei vieno atskiro piliečio, net jei tai skriaudžiamas vaikas.

Deja, tenka konstatuoti, kad D.Grybauskaitė, kaip ir I.Degutienė, pasirinko minią.

Šalies vadovės ketvirtadienio pareiškimas, kuriame prezidentė skubina teismą priimti sprendimą „nedelsiant“ gali būti vertintinas tik kaip tiesioginis spaudimas Lietuvos teisinei sistemai. Kuri, būtina pripažinti,anaiptol nėra tobula.

Tačiau jei politikai, įskaitant aukščiausius šalies vadovus, laikysis nuomonės, jog tuos netobulumus geriausia šalinti tiesiogiai kišantis į jautriausių bylų sprendimą, o ne šalinant įstatymuose slypinčias teisinės sistemos ydas, ateityje „Garliavos blokados“ gali tapti įprastu reiškiniu.

Tenka tik apgailestauti, kad prezidentė ir Seimo pirmininkė to nesupranta ir – nežinia ar dėl reitingų ar dėl kokių nors kitų priežasčių – pasiduoda minios isterijos sukeltoms nuotaikoms.

Ir kartu pasidžiaugti, kad bent jau vienas iš trijų – premjeras A.Kubilius – šiai isterijai nepasidavė  net nepaisant partijos patriarcho visažiniškumui apie Kauno įvykius. 

A.Kubilius išliko politiku, aiškiai suvokiančiu, kad pamynus teisę, prasideda chaosas. Politiku, kurie kitose šalyse pagarbiai vadinami valstybininkais. 

Lietuvoje, deja, ši sąvoka yra įgijusi kitą prasme.

Kitą prasme, atrodo, pamažu įgyja ir savoka „teisė“.

(16 balsų, vidurkis: 4,06 iš 5)
Loading...
 • Andriuxa

  „valstybės interesai kartais vis dėlto gali būti aukščiau nei vieno atskiro piliečio, net jei tai skriaudžiamas vaikas.“

  Vargu ar kas nors noretu gyventi valstybeje kurios interesai svarbesni negu sios valstybes piliecio-vaiko interesai:(

 • mdxacuk

  Komentaras pašalintas A.R.

  • mielas mdxacuk, pasididžiavimą savo talentais išreikškite savo namuose ant sienos.

 • Andriuxa

  „prezidentė skubina teismą priimti sprendimą “nedelsiant” gali būti vertintinas tik kaip tiesioginis spaudimas Lietuvos teisinei sistemai“

  Ir dar taip tai yra spaudimas, bet spaudimas priimti „galutini“ sprendima! Nes dabar situacija tokia kad teismo sprendima reikia vykdyti bet jeigu policija su anstoliu bandys ji vykdyti tai issauks masines riauses! Jiegu nieko nedaryti tai lieka atviras klausimas: ar Lietuvoje vykdomi teismo sprendimai? Taigi

 • Labai maloniai nustebino Prezidentė.
  Kai už ją balsavau, maniau, kad tai bus V.Adamkus NR2.
  Apsirikau, tai savarankiškas žmogus, nesekantis taip vadinamų „valstybininkų“ pėdomis ir nemėgdžiojantis jų veiklos stiliaus, o įsiklausantis į visas nuomones ir aplinkybes.
  Labai geri ABU Prezidentės pareiškimai – ir tas, kuriame pabrėžiama, kad svarbiausia yra mergaitės interesai, su kuo jai geriausia būti. Šis, pirmasis – tai visai nemirtingas.

 • gied

  Yra blogai, kad teisingumo sistema (pirmoje eilėje teisėjai) yra taip nuvertinama ir taip ja nepsitikima. Bet neįsivaizduoju kaip tai kas nors galėtų sutvarkyti. Akivaizdžiai ne ši Prezidentė, kadangi tada nebebus tikima teismų bešališkumu.
  Turbūt pirmas žingsnis turėtų būti nepriekaištingos reputacijos reikalavimo laikymasis, kai susieję su žmogžudystės, pedofilijos ir panašiais nusikaltimais asmenys sustabdytų savo, kaip teisėjų, įgaliojimus. To nepadarė nei Furmonavičius, nei Venskienė. Švari reputacija gali būti tik pas tuos žmones, kurie jaučia, kada jų reputacija yra pavojuje ir padarys viską, kad pareigūnai ištirtų ir įrodytu vienaip ar kitaip.

 • Aras

  Lietuva, kaip įprasta, stebina pasaulį savo bukumu. Vietoj to, kaip įprasta pasaulyje, pradėjusi konstruoti teisinę sistemą nuo Linčio teismų ir palaipsniui perėjusi prie tarėjais ar prisiekusiųjų teismais prižiūrimos teisinės sistemos, pradėjo ne nuo to galo: prikūrė pseudo nepriklausomų, kyšiais besimėgaujančių visuomenės pasitikėjimo neturinčių teismų ir ekspreso greičiu juda link minios teismo.
  Tegyvuoja Lietuvos teismas – pats humaniškiausias teismas pasaulyje!
  VIP elito sąžinę Versackį į prezidentus!

  • Valentinas

   Arai, o norėtum linčo teismo malonumus išbandyti savo kailiu?

   • Aras

    Gerbiamasai, Linčo teismo vykdymas ir atlikimo tvarka taip pat turėtų būti reglamentuota įstatymu, juk tai, vis gi taip pat yra teismas, o kiek aš žinau dabartinius Lietuvos teismus (šiek tiek žinau) jis savo esme būtų teisingesnis. Minią, skirtingai nei dabartinius „teisėjus“ papirkti yra sunkiau, vien dėl „teisingumą vykdančių“ kiekio ir tuo pačiu kosmine tampančios, daugumai neįkandamos kyšio sumos.

    • Arai, Linčo teismas – net nėra teismas, todėl vograujat velniai žino ką

    • Valentinas

     Arai, linčo teismas pagal apibrėžimą yra nereglamentuojamas įstatymais. Be to, minią papirkti daug lengviau (ypač tokius kvailus Kubilistano gyventojus kaip tu). Problema tame, kad linčo teisme antrieji ešelonai nulinčiuoja pirmuosius. Todėl neišvengiamai nulinčiuotas būtum ir tu.

 • praeinant

  “valstybės interesai kartais vis dėlto gali būti aukščiau nei vieno atskiro piliečio, net jei tai skriaudžiamas vaikas.”

  čia kaip…? dėl valstybės interesų galima vieną kitą nušauti, paleisti vieną kitą kontrabandistą ir t.t.?

  man atrodo ir Jūs mažumėlę paslydote…:)

  • lida

   Toks požiūris veda tik viena kryptimi. Iš pradžių vieno interesai nereikšmingi prieš visų kitų, paskiau mažumos prieš daugumą, o paskiau jau prieš „valstybę“ – šiuo ateveju jau kas yra mažuma, kas dauguma, kas prieš, kas už valstybę, gali spręsti nors ir vienas (Hitleris, Stalinas ar dar kas).

 • lida

  Tiesą sakant nesupratau, kuo pasireiškė Degutienės ir Pezidentės „pasilydimas“. Rimtai. Jų pasisakymai teisingi ir adekvatūs. Artūro tekste įžvelgiu logikos klaidų – vienu atveju jis kaltina „per švelniu požiūriu į K.Uokos pasipriešinimą policijai“, antru ragina „neiškelti savo vertybių aukščiau įstatymo“ (kuo pasireiškė iškėlimas ?), trečiu – kad „aiškesnės valstybės vadovės pozicijos pritrūko“, ketvirtu – pozicijos išreiškimas „gali būti vertintinas tik kaip tiesioginis spaudimas Lietuvos teisinei sistemai“.
  Panašu, kad Prezidentės ir Seimo pirmininkės pozicijos vertinimą lemia išimtinai autoriaus subjektyvus momentinis konkrečios situacijos suvokimas. Kažkokie Seimo pirmininkės klausimai, abejonės, pasvarstymai nelaikytini kišimusi į teismų darbą, juo labiau, kad ji aiškiai pasakė, kad „gyvename teisinėje valstybėje ir teismo sprendimai turi būti vykdomi, o jei esame jais nepatenkinti, galima skųsti aukštesnės instancijos teismui“. Kaip niekas mums (ir pačiam autoriui) negali uždrausti abejoti ir vertinti net KT sprendimų, jei šiomis abejonėmis mes negrindžiame atsisakymo juos vykdyti. Prezidentės pasakymas, jog ji yra įsitikinusi, kad „aukštesnės instancijos teismas, toliau nagrinėsiantis mergaitės globos klausimą, išnaudos visas įstatymų jam suteikiamas galimybes sprendimą priimti kuo skubiausiai, be menkiausio delsimo ir turint vienintelį tikslą – visišką vaiko teisių apsaugą“, tik atkartojo bendras ir specialias (šeimos bylų nagrinėjimą) reglamentuojančias įstatymo nuostatas. Jeigu tos nuostatos prieštarauja autoriaus įsitikinimams, tai čiau jau reikia kaltinti ne Seimo pirmininkę ar Prezidentę.

  • Žemės Vaikas

   Argumentuota ir taikli Lidos pirmoji komentaro pastraipa.

   Seimo pirmininkė vakar per LTV PANORAMA išreiškė nusistebėjimą priimtu teismo sprendimu, dėl vaiko globos, o tai tikrai nėra gerai, įvertinus Degutienės pareigas.

   Prezidentė gi, šiuo konkrečiu atveju, mano asmenine nuomone, elgiasi nepriekaištingai. Raginimas skubiau priimti sprendimus, tai nėra spaudimas sprendinio turinio formavimui, bet reikalavimas, kaip galima greičiau nutraukti tą neapibrėžtą situaciją, kuri demoralizuoja visą valstybę.

  • VirginijusT

   Tikrai taikli pirma pastraipa. Negaliu nespriminiti, jog kažkada senai senai, paksogeito metu, gerbiamas autorius įvairiuose viešose priemonėse kalbėjo apie dvigubų standartų ydą. Panašu, kad tie laikai jau nubraukti ir prasidėjo nauja era :)

 • Paulius

  Teisingas įrašas.

  Bet, kai pagalvoji, juk tiek Prezidentė, tiek Vyriausybė ir netgi Seimas turėtų kraupti nuo tokių „blokadų“ – juk tai reiškia, kad jie yra bejėgiai prieš elementaraus nesankcionuoto mitingo dalyvius. Bet kaip suprantu, nesankcionuotas mitingas yra tam tikras pažeidimas. Kaip ir trukdymas antstoliui vykdyti Teismo sprendimą. Jau praėjusį penktadienį, o vėliausiai šeštadienį, turėjo būti panaudota jėga, kaip teisės viršenybės užtikrinimas. O dabar yra sudarytas labai pavojingas precedentas, kuris ateity gali vis dažniau pasikartoti.

  • Andriuxa

   Pauliau,
   ar panaudojus jega neprasidetu riauses kuria apimtu ne vien tik Garliava? Nes pie Vencku namo stovi ne 10 ir ne 20 zmoniu su gauptuvais slepiantis savo veidus, pagal ziniasklaidos pranesimus siandien ryte ten buvo iki 1000 zmoniu (tame tarpe ir motinu su mazais vaikais), paskaitant interenetiniu portalu komentarus jos palaiko absoliuti dauguma Lietuvos pilieciu (bent jau is turinciu prieiga prie interneto)! Visi sie zmones jau zino kad jie tikrai bus nubausti uz trukdyma antstoliui bei pareigunams net jeigu po savaites kitas teismas palyks mergaite gyventi su Venckais! Bet jie nesitraukia, tad ar manote kad jie pasitrauks kai pamatys policininkus su „bananais“?
   Ir ar duju, vandens patrankos bei guminiu kulku naudojimas pries kolkas taikiai protestuojancius zmones,tam kad „isgelbeti mergaite nuo piktu Vencku“, nepadarytu jai daug didesne psihine ir moraline trauma?

  • brudelis

   O gal nei seimas nei vyriausybė nei prezidentė nekraupsta nuo „tokios blokados“ o tiesiog pritardami tokia pozicijai „kaip žmonės“ nesitaško seilėmis?? m?

  • Aras

   Che-che… Pauliau, Google paieškos laukelyje įrašyk frazę – „pilietinis nepaklusnumas“.

   • Aštuntadienis

    Pilietinis nepaklusnumas gražu, kol, pavyzdžiui, pilietinio nepaklusnumo akcijos nepradeda tavo skolininkas.
    O gal Panevėžio tulpiniai irgi tik vykdė pilietinio nepaklusnumo akciją? Na, pažeidinėjo įstatymus. O juk tai viena iš pilietinio nepaklusnumo formų. Garliavos piketuotojai irgi tuo užsiima: trukdo vykdyti teismo sprendimą, rengia nesankcionuotą mitingą, blokuodami gatvę piktybiškai pažeidžia kelių eismo taisykles.

    • Banditizmas ir pielietinis nepaklusnumas nėra vienas ir ta pats. Nors riba ir plonytė

    • Andriuxa

     „piktybiškai pažeidžia kelių eismo taisykles“

     Uz sios pazeidimus „keliu ereliai“ gauna baudas, baudas gaus ir Venckus palaikantys zmones nepraleide antstolio! Taigi viskas pagal istatymus:)!

    • Aras

     Nusišnekėjot aukštai profesionaliu lygiu.

   • Valentinas

    Liūdniausia, kai taurias sąvokas kaip „pilietinis nepaklsunumas“ pasisavina tokie kvaili Kubilistano gyventojai kaip aras.

  • VirginijusT

   Privačioje valdoje leidimo susirinkti grupei žmonių nereikia. Tai nėra nesankcionuotas mitingas.

   O tamsta Valentinas galėtų paaiškinti kuo netinka terminas „pilietinis nepaklusnumas“ šiuo atveju, o ne užsiiminėti miestelėniška demagogija prifarširuota ad hominem replikų. Maloniai padiskutuočiau šiuo klausimu.

 • naujokas

  Pakartoju,nes atsidure ne vietoj.

  Logiskai galvojant prezidente kartu su Degutiene geriau vardan teisines valstybes turetu rinktis buti isnestos ant sakiu. Rinktis tarp valstybiniu pedofilu interesu ir mergaites geroves yra nedovanotina politine klaida. Paslydimas ant ekskrementu kruveles.

 • laila

  Bravo…Kuo toliau, tuo linksmesni Jūsų pasisakymai „mielas drauge“ :)

  • miela Edita, pamiršau tamstos paklausti, kaip verslas sekasi. Teko girdėti, kad ir kitoje televizijoje laidos nebus. Tikriausiai pati nusprendėte kad neverta.

   Dar žmonės kalba, kad visokių keistų ir gana brangių projektų Lietuvos politikams yra siūloma ir kad ne viskas ten su pinigėliais skaidru.

   Bet tamsta čia tikriausiai niekuo dėta, ar ne?

   Bet kuriuo atveju, tikiuosi, kad mano ankstesni palinkėjimai „Telemanijai“ išsipildys. Juk pamažu jau pildosi, ar ne?

   • laila

    Jūs mane suintrigavote :) Kaip įdomu, na tiesa buvo kažkokia moteris mano horizonte su abejotinais pasiūlymais. Dar juokais pagalvojau apie Jus, o dabar gavau patvirtinimą iš Jūsų.Ar tai Jūsų ponia?

    • miela Edita, nežinau apie kokias ponias kalbate, tačiau juk klausiau ne apie tai. Klausiau, kaip sekasi tamstos laidoms kitose televizijose. Dar galėčiau paklausti, kaip sekasi derybos su galimais rėmėjais? Kaip versliukas sekasi? Jums ir tamstos draugui? Viskas gerai, tikiuosi. „Komercinio pasiūlymo“ dvasia, ar ne? Labai už tamstą džiaugiuosi.

     • laila

      Taip viskas gerai. Kokios bėdos? O Jūs, kaip ir maniau esate tikrai apgailėtinas tipelis…

     • miela Edita Šereliene, dar kartą už tamstą labai džiaugiuosi ir linkiu, kad viskas tamstai ir „Telemanijai“ ir ateityje klostytųsi panašia linkme. Kiek galėsiu – prisidėsiu. Kiekvienai progai pasitaikius, o jų, neabejoju, bus dar tikrai ne viena.

      Kai dėl būdvardžio „apgailėtinas“, tai jis, mano nuomone, labiau tinka tamstos veiklai. Tiesa, rezultatai, kaip ir minėjau, mane labai džiugina.

  • lida

   Злорадство – это счастливое мгновенье несчастного человека. Aforizmo autoriaus tik nežinau.

 • as

  visos sitos situacijos nebutu jei lietuvoje kaip ir visame civilizuotame pasaulyje net russijoje ,butu prisiekusiuju teismas paziurekit kas tam priesinasi ogi patys teisejai,kyla klausimas kodel,na atsakymas akivaizdus,o uz ka tada kysius imt,o ponui racui tai zinot gal mes kazko nezinom,kad jus kabat kad valstybes interesai gali but auksciau 6 metu mergaites interesu,tai va kol jusu mastymas bus tokiame lygije tol mes ir turesime tokia valstybe ir toki teisinguma,sita situacija tai trukusi visuomenes kantrybe,atsibodo ryti sitos sistemos kuriama teisini nihilizma,visuomene puikiai supranta istatymus nereikia buti kuriu kad suvoktum kad negalima nusikaltimo bendrininkui atidavinet bejeges aukos,arba kad negalima nevykdyt teismo sprendimo nei venckams nei prokurorams.bet kazkodel kai prokurorai nevykdo teismo sprendimo jus nekalbate apie valstybes interesus o tylit gedingai,taip kad jusu pozicija maziausiai veidmainiska.

 • brudelis

  Cituoju: „Pasirinko ne įstatymo viršenybę, o kompromisą ir pataikavimą miniai.“
  O Artūrai jūs nuo kada nebe minios (oj atsiprašau LR piliečių) dalis?
  Kraujas mėlynuoja?
  Kiek supratau Artūrai jūs turite tik sūnų… Va jei turėtumėte dukrą, manau tokia visažinio ir amžinai teisaus veido išraiška dingtų ir pradėtumėte galvoti, ką daryti, kad taip neatsitiktų jūsų dukrai.

 • Teisybė ir teisėtumas labai dažnai prasilenkia.

 • Šis Jūsų komentaras, p. Račai, man patinka labiau nei kavenskas.

  Prezidentė neturėtų pataikauti miniai, o Kubiliaus požiūris brandesnis. Degutienė iš principo pasakė „pydarams ir pedofilams ne“ taikydama į Šustausko elektoratą.

  Visgi, ši minia vertingesnė nei „ūbagų balius“, plytos prie seimo, ar „Lietuva lietuviams“ – nors mentalitetas kiek panašus. Žinau, nes vakar nuvažiavau ten pažioplinėt.

  Minios požiūris remiasi teze „Pedofilai – blogai“, kuriai neįmanoma nepritarti. Nemanau, kad miniai labiausiai rūpi mergaitė – vakar nemačiau ten nei vieno plakato, išreiškiančio rūpestį vaiko interesais. Veidai irgi nespindi kaunietišku intelektu.

  Kitavertus, Degutienė buvo teisi teigdama, kad teismo sprendimas perduoti mergaitę nesulaukus tyrimo baigties yra neskanus. Galbūt šioje vietoje politikai turėtų save sulaikyti nuo populiarių pareiškimų – bet ne minia. Nepaisant to, kad šiuo atveju minios susiformavimo prielaidos netinkamos (krivickai, kudabienės ir t.t.), ji dirba kaip demokratijos institutas.

  Jūs minios kažkodėl nelaikote demokratijos institutu.

 • as

  ir dar ponas racai norejau pridurt,teisines galimybes apginti mergaite teismas ateme, todel nieko stebetino kad veiksmas persikelia i mitinga.neginkit pedofilu ir musu supuvusio teisingumo ar cia geju pedofilu klanas gal :))jusu biciuliai.

  • Jūs, „as“, akivaizdžiai turite psicho-seksualinių problemų, jei šias dvi istorijas lyginate

 • as

  ponas racas gina visas mazumas :D

 • Vasia

  „teise“ ir pati gryna „tiesa“ nebutinai sutampa. Blogo autoriui ziuriu svarbu teise. Man tiesa. Blogai kai vienas statistinis zmogus (teisejas) nustato tiesa (jusu teise) nesant dviejoms pusem. Butumet geras spaudos atstovas prie VSD. Teise (teisejas vienas) liepe nedelsiant grazint mergaite: 1. Kur grazint -kauketems dedems? 2. Kur jos bus gyvenamas plotas? 3. Kokiomis pajamomis bus auginamas ir maitinamas vaikas? 4. Kodel ponia Mama saugo kauketi vyrai ir kokie tarp ju santykiai? 5. Kur mergaite miegos ? 6. Kur mama dirba ?

  • Aštuntadienis

   O jūs žinote, kas yra tiesa? Spėju, kad jūsų tiesos „žinojimas“ suformuotas sensacijų televizijų laidų (sprendžiu iš klausimų, kurie jums atrodo svarbiausi). Ne pats objektyviausias kriterijus tiesai rasti.
   Šiuo atveju nėra kito būdo tiesai nustatyti nei iš pradžių prokuratūros, o vėliau teismo tyrimas. Nėra. Neteisinė tiesa nebus tiesa.

  • paprasta piliete

   Kieno tiesa teisesnė, mano ar jūsų? kaip nustatyti? Jūs nustatysite ar aš? O gal leiskim teisei tą padaryti?

   • Vasia

    pagal jumis tiesa yra to kieno „stogas“ didesnis ir kisene platesne. Kauno teismuose (apylinkes, apygardos) tokios normos ir praktika. O tiesa yra tiesa, ne jusu ir ne mano. negali kazkoks teisejiukas paskaites advokates (atkreipiu vienos is gincijamu pusiu) rasliava, nusprest- va cia tiesa. Truksta irodymu prievartavimui, vadinasi mergaites ussas neliete, neliete ar truksta irodymu ?

    • Aštuntadienis

     „Teisėjukas“ paskaitė „rašliavą“ (berods 14 „rašliavos“ tomų) ir nusprendė ne taip, kaip Vasiai patiktų. To paaiškinti niekaip kitaip nei didesniu „stogu“ ir platesne kišene negalima. Bylą nagrinėjo Kėdainių teismas, bet plačia kišene pasižymi kažkodėl Kauno teismai – gal todėl, kad ten dirba p. Venckienė?
     Įrodymų trūksta, bet tikėjimas įrodymų nereikalauja. Tikėkite.

    • paprasta piliete

     Vasia, Jūs dabar papylėte demagogijos. Aš sakiau pagal teisę, o tai ne tas pats, kas pagal „kišenę ar stogą“ anot jūsų. Nebent jūs taip suprantate tiesiogiai teisę. Be to, jūs nenuoseklus: tai abejojate Kauno teismais, tai šventai tikite Venckiene.
     Jūs teisus tuo, kad kaltumas nepripažįstamas, jei trūksta įrodymui tai kaltei įrodyti. O kaip gi kitaip?

 • D.

  Tie visi blokadistai kažkodėl pamiršta jog gina teisėją nuo teisėsaugos. Po tokių įvykių neįsivaizduoju jos dirbančios teisme.

 • max

  apskritai reikėtų liautis šią vietinę Garliavos isteriją vadinti visokiais gražiais epitetais – pasipriešinimas, kova ir pan.Veikiančių asmenų gal koks 1000, (viena vieno nedidelio kaimo gatvelė), aktyvių gal 100 , iš kurių 70 kedžiai/venskai, likusieji kiek paplaukę ar šiaip. Komentus rašo inete krūvomis iš vieno IP keliolika pamalonontų budulių. Apie kokią minią kalbame, gerbiamieji? Viską , ką jūs matote, tai gerai sustiguota PR akcija.

  • Max, kiekviena minia yra gerai sustyguota PR akcija. Tame PR ir gerb. A. Račas dalyvauja netiesiogiai

  • Vasia

   norejai pasakyti ,tipo, Valinsko partija.

  • Andriuxa

   Venckus palaikanciu zmoniu tikrai dauguma, pakaktu prisiminti Kedzio laidotuves, paziurek kad zmones protestuoja prie Lietuvos ambasados Dubline, Londone, Cikagoje1 Ar ten irgi Vencku gimines?
   Del vieno IP is kurio rasomi visi komentarai tai gal pavesintum is kur tokia informacija turi? Gal busi IT specialistas turintis prieiga prie serveriu?:)

   • paprasta piliete

    Į Londoną , Čikagą, Dubliną išvyko įvairi publika: kas nuo teisėsaugos, kas vargo prispaustas, kas savo sugebėjimų realizuot, o kas buvo nuvežtas ir įdarbintas, net iki šiol nemoka tos šalies kalbos. Visokių ten yra. Net pagal šiuos tik keturis aspektus (o jų žymiai daugiau) nesunkiai būtų galima atsirinkti, kurie ten protestuoja. Todėl tai joks rodiklis. Ir tas, kas garsiai rėkia, nebūtinai teisus, o dažnai tik garsus.
    o kad visi protestuojantys ten puikiai paorganizuoti iš šalies, tai didelio proto suprasti nereikia. Vienam šią istoriją galima surišti su asmeniniais interesais, kitam – su kerštu „neteisingai“ teisėsaugai, nubaudusiai už nusikaltimus, trečiam išsiūbuoti klibantį valstybės laivelį, dar kitam – besidalijant įtakos sferom įvairiose srityse. Nuoširdžiai susiklaidinusių :) žmonių irgi yra. O kad įvairiuose atsakinguose postuose (taip pat ir teisesaugoj) pilna skystablauszdžių pataikūnų, kurie nors kiek sudėtingesnėj situacijoj nežino, nemoka ir bijo atitinkamai elgtis – faktas.

    • Andriuxa

     „o kad visi protestuojantys ten puikiai paorganizuoti iš šalies, tai didelio proto suprasti nereikia.“

     bet kokia zmoniu akcija reikia suorganizuoti! Dazniausiai tai daro aktyvus pilieciai kuriem ne visvien kas dedasi ju tevyneje! Pagal jus iseina kad „Vencku klanas“ ant tiek galingas kad turi savo atstovybes visame pasaulije:)? O bet kas kritiskai ziurintis i teismo sprendima yra sio klano atstovas:)

     • paprasta piliete

      Pirma, akcijas nebūtinai organizuoja nuoširdžiai gero linkintys tėvynei. Manau, kad daug kas eina į viokias akcijas ne dėl kažkokios neapčiuopiamos tėvynės, o dėl savo interesų. Ir tai sveikesnis mąstymas nei apsimetinėti kažkokiu pseudopatriotu ir vaidinti, kad tai darai dėl tėvynės. Tad kokius interesus gina „garliavos“ atstovai? Kiekvienas turi savo nuomonę. Pagal mane „neišeina“ , kad „venckų klanas“, jums ne visai tvarkoj su logika. Variantų gali bbūti daug, aš net nežinau: ar juos už virvučių tampo kažkoks klanas, ar jie patys įkliuvo į savo voratinklį ir nebežino kaip išeiti, ar yra didžiulio nusikaltimo aukos. Bet kad jie patys veikia nešvariai – faktas. Ir tai leidžia abejoti labai daug kuo, ką jie garsiai teigia. Todėl žmonėms, nesusijusiems tiesiogiai su šia byla, geriau daugiau leisti dirbti smegenims, o ne emocijoms.

   • max

    Andriuxa, o ta dauguma lyginant su kuo? Su visais Garliavos , Kauno ar Lietuvos gyventojais? Iš pats turi tikslius duomenis, kurių yra daugiaiu? Ar pastebėjei ( bereikia tik ijungti smegeni-padaryk tai), kad žmonės , kuo daugiau žino, tuo daugiau abejoja. Ir niekat nereiškia kategoriškai nuomonės. Garsiai rėkia tik visiški garliavos.

    • Andriuxa

     na kad ir pagal peticija.lt
     kur uz tai kad vaika neatiduoti „mamai“ kol nebus iki galo issiaiskinta ar mergaite buvo tvyrkinta ar ne ir jeigu taip tai koks buvo „mamites“ vaidmuo pasisake virs 12 000 zmoniu o va pries Vencku/Kedziu cirka tik 250!
     Gal as klistu bet dar nei vieno karto per zmogaus kuris kaltinamas dviguba zmogzudyste laiduotuvese nesusirinkdavo keliu tukstanciu zmoniu minia (ne skustagalviu su pasleptais veidais o paprastu zmoniu ivairaus amziaus). Gal pasakytumet kada paskutini karta protestuodami pries kaz ka prie prokuraturos pastatu visoje Lietuvoje vienu metu butu susirinke daugiau negu pora desimciu zmoniu? Na galu gale net is savo pazistamu, gyminiu bei draugu rato nezinau nei vieno zmogaus kuris teigiamai vertintu teismo sprendima nedelsiant grazinti vaika „mamai“!
     Butent is siu ivykiu as darau logiska (bent jau man) isvada kad Venckus palaiko dauguma Lietuvos pilieciu.

 • mdxacuk

  Reikia pastebėt, kad Prezidentė panašiai paslysta mažiausiai jau antrą kartą. Ne taip seniai, kai teisminių keliu buvo sprendžiamas homofilų parado reikalas, jų atstovai irgi kreipėsi į Prezidentę pagalbos. Na ir teismas jautriai atsižvelgė į Prezidentės pageidavimą, ignoruodamas vienos iš suinteresuotųjų pusių teises. Keista, kad tada teisiniam puristui Račui tai neužkliuvo. Nors buvo akivaizdu, kad toks oportunizmas netruks apsisukti kitu galu. Tai dabar šekit. Ne Garliava išleido džiną iš butelio.

  • tamsta tiesiog įžūliai meluojate

   • mdxacuk

    Stipresnių argumentų neturit? jei turit, tai klokit. Jaučiuosi gerokai apsunkęs po sočių pietų, bet bandysiu atsakyti.

  • Aštuntadienis

   Grybauskaitė: „Už viešąją tvarką atsakingos žinybos, visų pirma policija, privalo užtikrinti, kad būtų išlaikyta rimtis ir nebūtų susidūrimų. Konstitucija garantuoja teisę į taikius susirinkimus. Jeigu piliečių grupės ar organizacijos neuždraustos įstatymu, jos turi teisę reikšti savo nuomonę“.

   Kur šiuose žodžiuose jūs įžiūrėjote „pageidavimą“ teismui? Tai tik nuoroda į Konstituciją jos neskaičiusiems piliečiams. Kai kurie gal labai nustebo sužinoję, kad tokia teisė egzistuoja.
   Ir kokios priešingos pusės teisės buvo pažeistos? Nežinoti, kad egzistuoja homoseksualai, nematyti jų ir negirdėti? Nėra tokių teisių.

   • mdxacuk

    O ar jūs Prezidentės posakyje

    „Esu įsitikinusi, jog … teismas … išnaudos visas įstatymų jam suteikiamas galimybes …“

    įžiūrite skubinimą teismą priimti sprendimą “nedelsiant”? Aš čia matau tik įsitikinimą, galbūt kuo nors pagrįstą, o gal ir visiškai iliuzinį.

    O p. Račas kažkaip skvarbiu žvilgsniu įžiūrėjo.

    Nu tai lygiai taip pat kas norėjo tas įžiūrėjo „pageidavimą“ ir ten.

 • as

  puikus paskutinis komentaras,parodo blogerio raco nenuosekluma keista kai reikia gint geju eitynes ir tipo tarptautine reputacija tada teismai dirba spaudziami,kai reikia paspausti del mergaites teisiu racas raso straipsni prezidente paslydo,nu aisku gejai racui svarbiau nei vargse mergaite,tai ir nereikia rasyti kvailu straipsniu tipo koks as cia uz teisetuma ir panasiai vienas teisingumas gejams ir racui kitas teisingumas kedziams ir mergaitei suvokti laikas.

 • viktoras

  Gerb. Artūrai,
  labai Jūsų prašau paskaityti V. Bukovskij „Politinis korektiškumas – blogiau už leninizmą?“

 • „Ji – valstybės vadovė, kuri (žinau, kad daug kam nepatiks) turėtų pakilti aukščiau minios ir leisti jai aiškiai suprasti, kad valstybės interesai kartais vis dėlto gali būti aukščiau nei vieno atskiro piliečio, net jei tai skriaudžiamas vaikas.“

  Nežinau kieno tie žodžiai, bet jie nežmogiški. Jau ne kartą sakyti panašiai ir „tautų tėvo“, ir maždaug prieš du tūkstančius metų teismo taryboje nuteisiant nekaltą: „jog jums geriau, kad vienas žmogus mirtų už tautą, o ne visa tauta žūtų“. Bet ne kartą buvo taip pat sakyta, kad viso pasaulio auksas nevertas vienos vaiko ašaros…

 • as

  jo sitos idejos propoguojamos musu elito primena stalino laikus,arba orvelo knygas. zmogus neturi teises galvoti vertinti kritikuoti reiksti savo nuomones,protestuoti,kas yra teisinga ar neteisinga sprendzia auksciausia institucija teismai ir prokuratura.visi kurie galvoja priesingai nei elitas yra runkeliai,kaimieciai ir isvis atmatos.ar toli ponas racai su ta ideologija nuvaziavot :)

 • Žemės vaikas

  Apie spaudimą teismams atviru tekstu.

  „Leidimas naudoti svastiką nuo nacių nukentėjusiems vietos gyventojams siunčia aiškią žinią, kad jie nebepageidaujami savo gimtojoje šalyje. Lietuvos teisėjai vėl parodo savo akivaizdų šališkumą užtardami Holokausto nusikaltimų vykdytojus, o ne jų aukas. Mes raginame Lietuvos teismus pakeisti šį įžeidžiantį sprendimą“, – S.Wiesenthalio centro pranešime cituojamas nacių medžiotoju vadinamas E.Zuroffas.

  http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=32557325

 • Vasia

  Panevėžio apygardos teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdė nutarties, pagal kurią D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukra turi būti grąžinta motinai, vykdymą.

 • as

  dabar stebekit kas bus jei prades keisti teismo sprendima reiskia pasidave spaudimui o tai yra nusizengimas istatymui

  • Vasia

   pasneki, cia aukstesnis teismas pristabde to bedievio teisejo sprendima

 • as

  ne as apie zurofa ir svastikas turejau omeny

 • as

  o del pristabdymo del mergaites tai kazkaip net saule graziau sviesti pradejo,vistiek zmogus toks padaras prie teisingumo stiebias kaip zole i sviesa,aisku yra ismciu kaip ponas racas pvz :) jam svarbiausia teisetumas.

 • Valentinas

  Vienas dalykas dėl kurio niekas negali priekaištauti Račui, kad jis, būdamas prezidentės deleguotas LRT tarybos narys, vis tiek ją kritikuoja. Tai patvirtina mano tezę, kad Artūras yra Paskutinis Sąžiningas Žurnalistas (PSŽ)

  • WU

   Paskutinis mohikanas!

  • mdxacuk

   Tai skandalingai drąsi prielaida, turint galvoje keletą visiems žinomų istorijų, apie kurias nekalbame.

   • Valentinas

    Emdėiksai,
    Visų pirma Račo nuodėmės nėra tokios ir didelės. Na gerai, pabaliavojo su Uspaskiu, kartu surūkė keletą cigarečių, bet už tai neseniai pavadino jį moderniuoju naciu, o tai viską atperka.
    Laikysena Pakso skandalo metu yra pati didžiausia nuodėmė, bet giliai širdyje jis gailisi (aš tikiu) kaip ir Povilionienė, Medalinskas ir kiti keli sąžiningi žmonės, kuriuos išdūrė Pakso demagogija.

    • Valentinai, jei tai, kas vyko rengiant R.Pakso apkaltą pasikartotų šiandien, daryčiau viską taip pat, kaip tada. Gal net labiau stengčiausi, nes esu įsitikinęs, jog daugelio bėdų pradžia buvo būtent tada.

     O šiaip tai, skaičiuokite neskaičiavę tų mano nuodėmių. Aš jas pats sau atleidžiu arba ne:)

    • mdxacuk

     Nesigaili, kaip matot. Tikėjimas aklas, dažnai apgauna.

     • Valentinas

      Čia tik „Poker face“. Mokosi iš prezidentės :)

 • as

  matot ponas racai kaip gerai kad prezidente dar kalbet gali ir jusu gejams leido prazygiuoti ir mergaite isgelbejo,gal tas nesikisimas i teisesaugos veikla labai abejotina vertybe su musu elito morale.

 • „Ji – valstybės vadovė, kuri (žinau, kad daug kam nepatiks) turėtų pakilti aukščiau minios ir leisti jai aiškiai suprasti, kad valstybės interesai kartais vis dėlto gali būti aukščiau nei vieno atskiro piliečio, net jei tai skriaudžiamas vaikas.“

  Wow! Rodos dar neseniai išsilaisvinome iš sistemos, kur darbo liaudies interesai buvo aukščiau nei vieno atskiro piliečio. Ir dabar siūlote grįžti į totalitarizmą atgal?

 • Darius

  Komentaras pašalintas A.R.

 • Vasia
 • Inga

  Tokio lygio svarstymai nepuošia žurnalisto. Minia, šėlsmas…Kokia trumpa lietuviško atseit „elito“ atmintis. Kai kurie dar seniau, na praeitame šimtmetyje, turėjo dar tokius išsireiškimus kaip tamsi liaudis, dar prieš pusantro šimtuko – bydlo, chamy… Tai jūs čia apie teisinę valstybę ir pagarbą tėvynainiams. Va čia ir prasideda didžioji mentalinė takoskyra tarp jie ir mes, tarp elito ir bydlo, tarp Vilniaus ir ne(Lietuvos). Man jau geriau tėvynainiai minioje – prakaituoti, bedarbiai, su vaikeliais, kuriuos sunkmečiu kelt ir maitint, su dideliais mokesčiais, su nuolatine bado ir bedarbystės grėsme, nei tokie išpuoselėti ponaičiai, iš aukšto dramblio kaulo bokšto spjaudantys elitinėmis mintimis.
  Su pagarba,
  ne iš Vilniaus (deja, iš minios)

 • Kazimieras

  Greičiau ta Eurovizija prasidėtų. Puiki proga atitraukti akis nuo vidinių skandaliukų(:?)

 • Andrius

  “Ji – valstybės vadovė, kuri (žinau, kad daug kam nepatiks) turėtų pakilti aukščiau minios ir leisti jai aiškiai suprasti, kad valstybės interesai kartais vis dėlto gali būti aukščiau nei vieno atskiro piliečio, net jei tai skriaudžiamas vaikas.”

  Auksinės mintys… Karalius Erodas irgi panašiai valstybę stiprino. Bepiga taip pliurpti, kai tai tavęs neliečia – sėdi sau ir taškaisi, o va pabandytų tai kokiai normaliai mamai ar tėvui pasakyti… Įdomu kokioja tarpuvartėje dabar p. Račas filosofuotų, jei nebūtų buvusios tos, jo taip niekinamos minios 1991-aisiais? Matyt, kad prisitaikytų, ir toliau sau plūduriuotų, kaip „organinė trąša“ eketėj…

  • mielas Andriau, sprendžiant iš to, kaip dėstotet savo mintis, leidžiu sau spėti, kad plūduriuojate kaip organinė trąša kur nors tarpuvartėje iki šiol . Taip pat beveik neabejoju, kad nei 1989, nei 1990, nei 1991 tamsta miniose nebuvote.

   • Andrius

    O vat ir neatspėjote :) Buvau… ir 1987, 1988, ir 1990, tiesa, 1991 buvau Kaune. Bevartydamas dabar išleistą Sąjūdžio istoriją radau ir savo pavardę paminėtą.
    Šiap jau, silpnokas esate, ir argumentai skysti… Pakantumo ir tolerancijos, turbūt iš p. Aušrinės Marijos mokėtės? :)

    • mielas Andriau, dėl silpnumo nieko negaliu pasakyti, o argumentų jokių nedėsčiau. Tik bandžiau spėti. Nepataikiau – visiems pasitaiko. Ir tiems, kurie organinės trąšos tarpuvartyje ir tiems, kurie genijai ir kurių pavardės istorijoje aukso raidėmis įrašytos.

     … Kur tamsta mokėtės net neklausiu – nenoriu statyti į keblią padėtį.

 • Algis

  Pagrindinis Artūro mąstymo „neskanumas“ yra abstrakčių nuostatų iškėlimas virš sveiko proto ir realybės. Jei tikrovė neatitinka Artūro abstrakcijų apie teisinę valstybę ir pilietinę visuomenę, tai kalta tikrovė, kuri tuojau pat aistringai pasmerkiama.
  Bėda ta, kad tokia abstrakti teisinė valstybė ir pilietinė visuomenė niekur ir niekada neegzistuoja, išskyrus bandančio susivokti žmogaus prote. Tai tik mąstymo įrankis, padedantis suprasti, ideali siekiamybė, o ne kriterijus. Bandymai sąvokų tyrumu kvestionuoti realų gyvenimą gali tekste atrodyti gražūs ir teisingi, bet visada lieka lėkšti.
  Pilietinė visuomenė yra tada,kai žmonės kovoja už savo teises ir netyli matydami akivaizdų melą. Artūras to visad žodžiais siekė, bet kai tie žmonės tūkstančiais pasikeisdami ima realiai kovoti už savo teises, Artūrui ima nepatikti. Ir žmonės kažkokie ne tie, ir kalba bei rengiasi ne taip, kaip jam norėtųsi. Ir gina tai, kad Artūrui nepatinka. Vadinasi, jie yra blogi ir visa tai neteisėta…
  Bet žmonės yra kokie yra. Taip, ne visi jie tokie gražūs ir intelektualūs, kaip jūs, kritikai. Bet reikėjo ten pabūti, kad pajustum tą dvasią, o ne šiaip pasivaikščioti iš anksto neigiamai nusiteikus keliolika minučių. Nebuvo ten nei girtų, nei agresyvių, nors atvažiuodavo ir paprasčiausių smalsautojų pažioplinėti. Žmonės atvyko pasipuošę geriausiais rūbais, kokius turi, dalinosi viskuo, meldėsi ir verkė iš nevilties ar iš džiaugsmo. Dalinosi viskuo, ką turi, jokių biznio kioskelių, smulkūs verslininkai, dabar patys vos kvėpuojantys, nemokamai vežė maistą ir gaiviuosius gėrimus.Jokio pasipriešinimo jėga, jokių atsakymų į provokacijas, kurių buvo. Ten buvo tikroji Lietuva, nepabėgusi ieškoti geresnio ir riebesnio kąsnio, nebijanti prarasti savo patogumų dėl bendro intereso. Tebūnie ir ne taip gražiai ir abstrakčiai suprasto, kaip supranta intelektualieji kritikai.
  Ir niekas tai Lietuvai neišaiškins ir neįrodys, kad teisinė valstybė yra tada, kai avinų banda paklusniai vykdo akivaizdžiai neteisingus, nors formaliai teisėtus sprendimus. Juk pas mus visos aferos padarytos teisėtai, visur yra reikalingi nutarimai ir Adamkaus skaudama širdimi suraityti parašai.
  Finita la comedia. Žmonės atuibudo ir jų nebeužmigdysi pliurpalais apie teisinę valstybę ir pilietinę visuomenę. Tuos dalykus jie sukurs patys, nepaisydami abstrakčių pasamprotavimų apie klystančią tautą ar prezidentę.
  Metas atsikvošėti, Artūrai. Ramiai pasėdėk savaitgalį savo tikrai gražiam sodely, suvalgyk su šeima šašlyką. Pagalvok, ką pasakytų apie tuos įvykius paprastas ir nelabai intelektualus, bet doras žmogus. Pvz., tavo tėvas ar motina. Pagalvok širdimi, atjungęs ambicijas ir visa pateisinantį protą. Ir suprasi, kad viskas yra kitaip ,nei galvoji.
  nes pasirinkimo metas artėja.

  • mielas Algi, ačiū už tamstos pamokymus, bet skaitant juos man susidarė įspūdis, kad gyvename skirtingose Lietuvose ir pilietinę visuomenę suprantame skirtingai. Ir žinote ką? Man labiau patinka manoji Lietuva ir manoji pilietinės visuomenės samprata. Ta, kurioje teisia ne „geri žmonės“, o teismai, ir ta, kurioje svarbūs ne gražūs drabužiai ir maldos, o galvojimas savo galva. Net kai minia laikosi kitos nuomonės.

   Todėl gyvenkite jūs toje savo violetinėje Lietuvoje, o aš gyvensiu toje, kurioje spalvų daugiau.

   Aš jau pasirinkau. Seniai.

   Su geriausiais linkėjimais,

   • dzyvai

    Smulkus techninis klausimas: ar Jūs įsitikinęs, kad ten susirinkusioje minioje visi esantys žmonės „galvoja ne savo galva“?

    Manau, kad čia susikerta skirtingi tikėjimai. Darau išvadą (ji gal ir klaidinga), kad jūs tikite, kad šiuo atveju pakaktų teisinės evoliucijos (pavadinčiau). Manau, kad dalis ten susirinkusiujų tiki, kad geriausiai (greičiausiai) esamas problemas būtų galima spręsti „pilietiniu nepaklusnumu“, t.y. revoliucija.

  • lida

   Komentaras pašalintas A.R.

  • mdxacuk

   Komentaras pašalintas A.R.

 • Algis

  Mielas Artūrai,
  ačiū ir Jums už Tamstos pamokymus.
  Juose tikrai teisinga vienintelė mintis, jog gyvename skirtingose Lietuvose.
  Tik klystate, gyvenu ne violetinėje Lietuvoje(nesu kedofilas, ir etikečių čia nekabinėkit), o spalvotoje. Kur daug nuomonių ir nėra išankstinių, kaip Jūsų galvoje.
  Tai Jūs gyvenate juodai baltoje Lietuvoje. Kur turite teisę visus teisti, bet nirštate kai pats esat teisiamas. Kur teismai „teisėtai“ gina vien pinigų kapšų ir klanelių interesus, o su tuo nesutinkantieji arogantiškai vadinama minia. Kur bet koks visuomenės nepasitenkinimo judesys smerkiamas kaip plebėjų maištas.
  Todėl gyvenkite ir Jūs laimingai savo juodai-baltoje Lietuvoje.
  O aš pasirinksiu tą, kurioje ne tik spalvų, bet ir proto bei doros yra daugiau.
  Su geriausiais linkėjimais.

  Algis

  • mdxacuk

   Žiauri tiesa…

   KOMENTARAS TRYNIMUI

  • ir tamstai kuo geriausios kloties. Tikiuosi, kad iš anos spalvotos, protingos, doros ir pagal savo įstatymus gyvenančios Lietuvos čia daugiau nebeužsuksite.

  • nerijus

   Algi

   Vienok, suprantama ir Artūro pozicija- jis nori kitokios Lietuvos. To norime ir mes- siekiame. Tik jos nėra ir nebus. Turime tokią, kokią užsiauginome ir patys kartu užaugome.
   Laikas keistis?..
   O kada nebuvo laikas ir, ar mes neturėjome tam laiko?..

   Pasaulyje yra daugiau spalvų, nei mažumų vėliavoje.

   http://lt.wikipedia.org/wiki/Daltonizmas

   Rašoma, kad ši liga nepagydoma ;)

   • Valentinas

    NErijau, čia vyksta amžiaus skyrybos, aš jau ašarėlę benubraukėlęs, o tu apie ligas. Nu tu duodi…

    • Valentinai, išduokite paslaptį. Kas skiriaisi?

     • Valentinas

      Artūrai,
      Algis buvo Paskutinis Padorus Komentatorius (PPK)

     • Valentinai, iš dalies su jumis sutinku. Tačiau paaiškinkit man apakusiam arogantiškam kvailioui, kuris trina visus komentarus prieštaraujančius mano nuomonei, kodėl vieni padorūs komentatoriai gali turėti savo nuomonę ir bandyti ją įpiršti man, aiškindamai, koks aš kvailas ir nieko nesuprantantis, o man turėti savo nuomonės neleidžiama, nors nieko juk neprašau, kad tą nuomonę priimtų kaip savo ar kad jai pritartų.

      Aš tikriausiai iš tiesų gyvenu kitoje Lietuvoje, nes man visą laiką atrodė, kad galima tiesiog pasakyti, ką galvoji, neaiškinant kokie akli, kvaili, daltonikai, genijai ar dar kokie nors yra kiti.

      Šia prasme padorus nebūsiu ir visiems, kuriems užeina noras mane mokyti, pagarbiai nurodysiu tą vienintelį kelią.

     • Bobutė

      „Algis buvo Paskutinis Padorus Komentatorius“ Valentinas.

      Ar reikėtų suprasti, kad p. Valentinas prisipažįsta esąs nepadoriu komentatoriumi?

     • Rolandas

      Valentinai,tavo (PPK)Algis, žmogus, kuris pasimetė gyvenime, prarado gyvenimo prasmę. Tačiau, o stebukle, netikėtai vėl ją atrado pakaunėje,nes ten jam nušvito. Ir visų, net ir aplink gausiai besibūriuojančių buvusių zekų ar kitokių veidai ėmė šviesti ta paslaptinga šventųjų šviesa. Ir (PPK)Algis sužinojo TIESĄ, su kuria jis dabar eina per pasaulį,tokiu būdu užklydęs ir čia, skelbdamas šią vienintelę Tiesą. Kaip ir kitais atvejais, taip ir šiuo, nesutinkantys, kad jo Tiesa yra vienintelė, stipriai rizikuoja būti išvadinti labai negerais vardais, čia geriausiu atveju.

     • nerijus

      Vienintelė Tiesa sklinda iš dar nuo šalto alaus išburkusios Narcizo gerklės per barškančią klaviatūrą į racas.lt tinklaraštį. Aleliuja.

     • lida

      „aplink gausiai besibūriuojančių buvusių zekų“ – kaži kaip jūs čia taip sugebėjote dažus bepardavinėdamas iš Informatikos ir ryšių departamento prie VRM pažymas apie besibūriuojančių teistumą gauti ? O gal ir jums kas nušvito, ar šiaip kaip komentatorė feministė viską iš veidų per teliką nustatote ?

     • Rolandas

      nerijau, kai kas laikosi griežtos abstinencijos, todėl nereikia taip negerai kalbėti.lida, laikraštį Lietuvos rytas paskaitykite.

     • nerijus

      Griūk iš minkštasuolio…
      Jis ir vėl meilikauja.

      Sakoma, kad po Didžiųjų eitynių Upės gatvė kažkokia užtolerastinta. Nuo žydinčių pienių ir Sakurų skilinda meilės, troškimų ūkas…Enkite šios vietos :)

     • Bobute, o ką aš jums atrodau padorus? Nuolatos užsipuolu visus, neteisingai, nepamatuotai. Juokiuosi iš rimtų dalykų, į nieką nežiūriu rimtai. Manau, kad toks žmogus negali būti laikomas padoriu. Pasmerkime visi draugiškai mane.

 • Algis

  Atia, Artūrai,
  ačiū už svetingumą ir toleranciją.
  Galvojau, kad pas Jus laukiamas ne tik Jums nuolankiai pritariančių balselių choras, bet ir pagarbūs oponentai, su kuriais įdomu padiskutuoti.
  Klydau.
  Stilius – tai žmogus.

  • mielas Algi, gal ten pas jus, toje kitoje Lietuvoje pagarbumu oponentams laikoma teiginiai, jog jie apako, bei apskritai bandymas įdėti savo mintis į oponento lūpas. Taip pat – siūlymai „atsikvošėti, kad galvoji ne taip kaip „pagarbus oponentas“ kepant šašlykus.

   Mano Lietuvoje tokie dalykai vertinami kiek kitaip.

   Su geriausiais linkėjimais.

 • rusas

  Taigi Artūras Račas yra labai principingas žmogus.
  Jis visada qarsiai ir ryžtingai pasisako prieš dvigubus standartus.
  Štai, prezidentė viešai paragino teisėsaugą greičiau kaip nors (ji juk nenurodo kaip) išspręsti didelį visuomenės susipriešinimą keliančią homoseksualų eisenos problemą. Teisėsauga išsprendė. Artūrui patiko eisena, vadinasi, prezidentė pasielgė teisingai.
  O kitą gražią dieną prezidentė paragino teisėsaugą greičiau kaip nors ( nenurodydama kaip) išspręsti dar didesnį visuomenės susipriešinimą keliančią mergaitės grąžinimo problemą. Teisėsauga išsprendė. Artūrui nepatinka Kedys, vadinasi, prezidentė pasielgė neteisingai ir nusipelno pasmerkimo.
  Taip Artūras supranta kovą su dvigubais standartais. Kas man patinka – teisinga, kas man nepatinka – ne.
  Tokios tad tolerancijos ir pliuralizmo viršukalnės.
  Ir visiškai jau nesuprantama, kaip suderinti Artūro karštai deklaruojamą pagarbą teisėtumui ir bet kokiam teisiniam nutarimui su to paties Artūro prastai slepiama panieka „kedofilams“ ir jų reikalavimui kol kas negrąžinti mergaitės motinai. Juk Panevėžio apygardos teismas teisėtai nusprendė grąžinimą sustabdyti. Ar ir įsiteisėję teismo nutarimai teisingi tik tie, kurie man patinka? Ar jie nėra verti pagarbos ir jų nereikia vykdyti?
  Prastai su logika.
  Visiškai prastai.
  O dabar trink mano komentarą…

  • mielas ruse, jei norite tapti kankiniu racas.lt bloge, geriausiai iš viso nerašyti komentaro, o po to pas uzkalni paskelbti, kad A.Racas juos trina. Ir dar vienas patarimas: prieš komentuojant gerai būtų susipažinti su faktais.

 • rusas

  man turėti savo nuomonės neleidžiama, nors nieko juk neprašau, kad tą nuomonę priimtų kaip savo ar kad jai pritartų…

  Tai kodėl taip akivaizdžiai nirštate, jei kas išreiškia kitokią nei Jūsų nuomonę?
  Kodęl ištrynėte mano komentarą, nors nieko įžeidžiamo ten nebuvo, tik akivaizdžiai parodytas jūsų nenuoseklumas?
  Jūs tikrai gyvenate kitoje, teisingiau, senojoje Lietuvoje, kur užčiaupti oponentui burną buvo priimtina.
  Ačiū už atvirumą, kad padorus nebūsite.
  Ką tik praradote dar vieną skaitytoją.

  • mielas rusai, nežinau apie kokį komentarą kalbate, tačiau linkiu tamstai kuo geriausios kloties. Šiek tiek pagedėsiu netekęs tamstos, bet kaip nors išgyvensiu.

 • „Tenka tik apgailestauti, kad prezidentė ir Seimo pirmininkė to nesupranta ir – nežinia ar dėl reitingų ar dėl kokių nors kitų priežasčių – pasiduoda minios isterijos sukeltoms nuotaikoms.“?
  Va, pirmą kartą pajutau labai aiškų norą bėgti į Račo opozicionierių apkasus. Nes šis straipsnis [rašinukas, mintraštis …], ne tik, kad keistas, bet ir akivaizdžiai demagogiškas. Po jo gal jau nebevertėtų nustebti jei Artūras pasiūlytų į LR valdančius postut skirti robotus, kurie neturėtų jokių jausmų, gyvo supratimo kas aplinkui vyksta ir visada pasirinktų įstatymo viršenybę, o ne kompromisą. Gi tikrai verta aukuti net ne vieno vaiko, o net ir didelės dalies žmonių, kad ir gyvybiškus interesus vardan Valstybės interesų.
  Tik kas ta valstybė, jei jos žmonių interesai žemiau už ją pačią, vis dar neatsakytas mano klausimas…