Darbo partijos ir Naujosios sąjungos susijungimas: just business…

… Iš tiesų, tai ka vakar rašiau, į galvą atėjo dvi eretiškos mintys.

Vieną jų jau išdėsčiau, o antra – susijusi su savaitgalį paskelbta naujiena apie Darbo partijos ir Naujosios Sąjungos planuojamą susijungimą.

Kai kurie mano kolegos, komentuodami šią naujieną, akcentuoja vertybes, įtarimus V.Uspaskich ir Darbo partijos bylą, gailisi A.Paulausko, kuris turėjo puikias galimybes tapti geru politiku, tačiau jų neišnaudojo.  

Su daugeliu tokių vertinimų galima sutikti. Tačiau juk nieko naujo, ar ne? Didžioji TS-LKDfrakcijos Seime dalis visai neseniai atmetė prokurorų prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn K.Uoką ir P.Gražulį, kurie viešai ir įžūliai pasipriešino policijai.

Tačiau pabandykime pažvelgti į Darbo partijos ir Naujosios Sąjungos susijungimą iš grynai praktinių ir partinės veiklos pozicijų.

Taip, A.Paulauskui tai realus šansas sugrįžti į didžiąją politiką, tai yra, tapti Seimo nariu. Palankiai susiklosčius aplinkybėms – gal ir gauti kokį postą.

Darbo partijai tai kainuos vieną vietą (na, galbūt dvi) pirmajame sąrašo dešimtuke. Ko ji gali tikėtis mainais?

Atsakymas labai paprastas: papildomų balsų.

Naujoji Sąjunga pastaruoju metu jų gaudavo nedaug: per 2008 metų Seimo rinkimus – 45 061, per 2011 metų savivaldos rinkimus – 39 361.

Darbo partijos rezultatai abiem minėtais atvejais buvo gerokai solidesni: 2008 metais – 111 149, 2011 metais – 110 024.

Pakankamai stabilu, ar ne?

Dabar įsivaizduokime, jog per kitus Seimo rinkimus susijungusios partijos vėl susirinks savo balsus. Būtų apie 150 000.

Kai kas teigs, jog tai tik teorija ir realiame gyvenime taip neįvyks. Gali būti, tačiau gali būti ir kitaip.

Apie tai rašiau dar 2008 metų spalį. Manau, kad buvau teisus, nepaisant to, kad vadinamąją „centro dešinės“ koaliciją po 2008 metų rinkimų pavyko suburti. Sakau „vadinamąją, nes šiandien jau darosi akivaizdu, kad ji nei dešinės, nei centro, o valdžios.

Taip pat manau, kad esminių pokyčių rinkėjų sąmonėje per tuos trejus metus neįvyko: ir toliau bus balsuojama už „patriotus“, „komunistus“ ir „liberalus“. Taip pat manau, kad „komunistų“ rinkėjai vis dar ieško mesijų ir kad „patriotų“ elektoratas labai smarkiai sumažėjo o, „komunistų“ – nežymiai persiskirstė. 

Bet grįžkime prie Darbo partijos ir Naujosios Sąjungos susijungimo ir prisiminkime, kiek balsų per savivaldos rinkimus gavo dvi daugiausiai balsų surinkusios partijos. LSDP – 181 373, TS-LKD – 163 044. 

Prisimenate aritmetinę Darbo partijos ir Naujosios sąjungos gautų balsų sumą?

Galvojate, kad kas nors iš šių dviejų partijų rinkėjų per kitus Seimo rinkimus balsuos už TS-LKD?

O už LSDP?

O už ką balsuos tie, kurie per 2008 metų rinkimus balsavo už A.Valinską ir jo kompaniją ir 2011 bandė atgaivinti iš numirusių G.Vagnorių ir M.Laurinkų?

Kaip sakoma, nieko asmeniško, just business…

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...