Kietakakčių koalicija. O grėblių ar nepritrūks?

A.Kubilius ant grėblio užlipo pirmasis. Už įstatyme numatytus paskirtus priedus savo patarėjams gavo į kaktą, bet tada dar buvo galima pasiteisinti: nežinojau.

Premjeras, tiesa, teisinosi keistai – neva jo paskirti priedai buvo mažesni nei tie, kuriuos skirdavo jo pirmtakas G.Kirkilas. Suprask – mes mažesnis blogis nei jie. Tačiau viešųjų ryšių prasme tokia komunikacija yra visiškai beviltiška, nes rinkėjams jau reikia bent šiek tiek gėrio, o ne mažesnio blogio…

A.Kubiliaus grėblys dar nespėjo ant žemės nusileisti, kai jį surado naujasis teisingumo ministras R.Šimašius, vos dieną padirbėjusią savo patarėją „įvertinęs“ 45 proc. priedu už „papildomų užduočių atlikimą“. Skamba šiek tiek makabriškai ir gali sukelti įvairiausių minčių…bet esmė ta pati – visiškas nesuvokimas, kaip tokią žinia priima visuomenė ir verslas, kuriai diena iš dienos yra kartojama, kad valstybė arti bankroto ribos, kad reikia taupyti ir kad visi turi susiveržti diržus.

Bet vėlgi – R.Šimašiaus norą atstatyti grėbliui savo jauną kaktą  galima paaiškinti. Politikoje nebuvęs ir nelabai supranta, kad čia dažnai svarbu ne tik veiksmas, bet ir sugebėjimas jį „parduoti“. Tai yra, visiems suprantamai paaiškinti, kodėl elgiamasi vienaip ar kitaip.

Tačiau paaiškinti Algio Čapliko norą pasitikrinti, ar ir jo kakta tokia pat kieta kaip ir premjero bei teisingumo ministro bei jo sprendimą apdovanoti premijomis savo patarėjus, gerokai sunkiau. Ypač turint galvoje tai, kad jis jau matė, kaip ant grėblio lipo A.Kubilius ir R.Šimašius, tačiau priešingai nei jo kolega teisingumo ministras, politikoje tikrai nėra naujokas.

Juk jis jau pakankamai patyręs, kad galėtų pasimokyti iš svetimų klaidų ir jų nekartoti. Juk matė, kokia buvo reakcija į priedus, premijas ir visokias kitokias išmokas.

Įspūdis toks, kad turime ne tik reformų, bet visiškų kietakakčių koalicija, kuriems tiesiog patinka minti ant grėblio, gauti kotu į kaktą ir po to aimanuoti, kad tą kaktą skaudą. Atrodo, kad specialiai tų grėblių ieško ir vienas su kitu varžosi, kuris atras storesnį kotą ir turės didesnę mėlynę.

Suprantu, kad linksma, suprantu, kad labai vyriška, bet galėtų pagalvoti ir apie pavojus: juk ilgai daužant, gali ir kakta neatlaikyti…

Turėtų juk pagaliau suprasti, kad negalima kasdien kalbant apie taupymą ir matant, kad nemaža dalis net nespėja suvokti, kad siūlomos permainos yra naudingos, kasdien savo veiksmais visus dar labiau siutinti.

Taip, priedai yra smulkmena, palyginti su energetika, verslo liudijimais ir bankų siūlomomis palūkanomis. Bet reikia suprasti, kad tos smulkmenos labiausiai erzina, nes jos lenvgviausiai suprantamos ir suprantamos vienareikšmiškai: „jie mus spaudžia, o patys ir toliau lobsta“.

O juk viską galima išspręsti labai paprastai: tereikėtų tam pačiam premjerui  sustabdyti visų naujų priedų skyrimą, kartu pasiūlant skubiai sudaryti darbo grupę, kuri parengtų naują valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo tvarką.

Toje naujoje tvarkoje būti panaikintos bet kokios galimybės skirti priedus, o visi atlyginimai būtų fiksuoti ir skaidrūs. Tai įmanoma ir tai būtų naudinga ir naujajai vyriausybei (naujai atėjusiems ministrams nereikėtų laipioti ant grėblių rizikuojant užsitraukti valstybės tarnautojų nemalonės), ir patiems valstybės tarnautojams, kurių atlyginimai nepriklausytų nuo naujų ministrų simpatijų ar antipatijų.

 Juk nesunku būtų kokį mėnesį ar pusantro pakentėti ir be priedų…

Ir permainų koalicija tada būtų panašesnė ne į kietakakčių sambūrį, o į žmones, siekiančius keisti sistemą, o ne ją pudruoti. Jie būtų kitokie, o ne tik „mažiau blogi“.

Nejaugi taip sunku suprasti tokius paprastus dalykus? Ir nejaugi nėra nieko aplinkui, ko būtų galima paprašyti patarimo?

(17 balsų, vidurkis: 4,53 iš 5)
Loading...
 • Vasia

  Pasak konservatorius: padejejas be premijos, tai kaip prostitutes be klientu…. sorry uz grubuma :)

 • Tikrai liudna

  Na Kubiliaus priedai gal dar dar buvo atleistini, bet ir tai keikiau garsiai mintyse ji uz tuos pasiteisinimus paskyrus priedus, bet sekantys herojai, kad nepasimoko tai turetu netekti savo postu uz toki elgesi.

 • jou

  (Teisinuosi: nezinau visos siuacijos ir neperskaiciau viso straipsnio) Ale mano galvu bent Kubiliaus patareju atzvilgiu viskas paprasta: jei zmogus dirba nuo 8 ryto iki 10 vakaro, tai jo patarejai irgi dirba bent is dalies daugiau negu iprasta darbo diena. Taip ir atsiranda priedai. Cia panasiai kaip su Zalgiriu. Anot Krapiko, „supraskit, visai dykai ir jus nenoretumet“. Aisku, kad butu skaidriau, gal tuomet vertetu tiesiog moketi virsvalandzius darbuotojam o ne priedus, nors pirmuju ir butu didesnes sumos. Valstybei brangiau, uztat maziau aiskiau.

 • tik ką supeikiau Račą, kad neparašytų gero autorinio darbo, o va ir pasirodė. Reiškia, kad kai labai nori, tai gali. Tik galėtų labiau išplėtoti mintį kodėl teisingi, sąžiningi žmonės, papuolę į valdžią, paskęsta biuirokratizmo liūne, kokios čia povandeninės, psichologinės, ar parapsichologinės jėgos veikia. Penkiabalėje skalėje rašau stiprų 3-tuką.

  • Zita

   Mielas, Fredi, jūs save laikote kritiku :)
   Kaip įdomu.
   Man, matote, pačiai tenka ieškoti kritikų ir dar sumokėti, kad išklotų savo kritišką nuomonę arba visiškai sudirbtų mano darbą. o jūs čia taip nuosekliai ir nuoširdžiai, kad jau net pavydžiu :)
   Tik va, kas man labiausiai keista, kodėl gi jūs pats neparodote savo darbų. Kodėl nerodote pavyzdžio kaip tai turėtų būti?
   Ir dar, Fredi, čia tik jums pašnibždėsiu, pastebėjau, kad nesate toks niurzga kaip bandote pasirodyti ;)

 • Auksinis kardas

  Labai teisinga kritika. Atrodo tikrai nerimtai – vos vakar Valinskas sukaitęs TV ekrane porina kaip smarkiai stengiamasi susimažinti sau atlygį, kviečia tikėti vos ne dar vieną, paskutinį kartą, o rytmečio laikraščiuose kaip niekur nieko eilinis pranešimas apie priemokas, premijas, kuriuos atskirti nuo paprasčiausio primityvaus švaistymo – neįmanoma.

  Gal jiems jau ir galvose grėbliai trikdo kraujotaką? Imkitės veiksmo kur reikia, nusiskuskit, nusiraminkit. Betgi liaukitės daryti nesąmones, žmonės!

 • Regis

  Nesuprantu, argi jums neaišku – priedas tai ne premija?! Priedas yra dalis atlyginimo. Man tarp kitko irgi neaišku, bet kaip pasakytų premjeras čia jau mano (mūsų) problemos. Taip, kad nelendam į akis ir netrukdom dirbti.

 • sutinku tik dėl vieno – valstybės tarnybos atlyginimų sistemą reikia keisti ir visi grėblių pavyzdžiai tikrai teisingi – eilinės naujosios koalicijos išorės komunikacijos klaidos.

  tačiau visiškai palaikau ir Kubilių, ir Šimašių, ir Čapliką ir visus kitus. netikiu, kad ministro patarėjui reikalingą kompetenciją galima rinkoje nupirkti už mažiau nei 5 tūkst Lt/mėn. į rankas.

  tokioj situacijoj ministrų kritika yra tik žemo lygio pjudymas ir/ar paprasčiausias pavydas

  • Mielas Liutaurai, taip ir nesupratau – ar sutinki, ar sakai, kad pavydžiu ir užsiimu „žemo lygio pjudymu“. Gal apsispręsk pagaliau:)

   • Artūrai, sutinku dėl kritikos, jog grėblius kolektyvas renkasi smagiai ir sparčiai :)

    o antra dalis skirta manantiems, kad priedų skyrimas padėjėjams savaime yra klaida (t.y. klaidingas pats tikslas/siekiamybė)

  • Gintaras Slavinskas

   Pritariu tiek p. Liutaurui tiek ir p. mdxacuk. Jei neklystu tai patarėjų algos buvo sumažintos, kaip ir jų skaičius, todėl priedai prie algos yra pateisinami dalykai, žinoma, jei žinios atitinka uždarbį. Ka tik teko žiūrėti laidą TV Forumas ir norėčiau paminėti taiklius p. Kubiliaus žodžius, jog mums turėtų būti svarbiau tai, jog Lietuvoj kol kas yra stabili ir valdoma situacija (na bent jau taip man atrodo :)), o ne tai kokie priedai buvo išmokėti seimūnų patarėjams, žinoma jei priedų išmokėjimas neprasilenkia su logika. Kad ir kaip liūdna bebūtų, tačiau nemanau, jog didžioji dalis patarėjų, kaip ir visų lietuvių, sutiktų dirbti daugiau vien iš patriotizmo. Deja deja, bet tokia jau ta tiesa.

   • Regis

    „norėčiau paminėti taiklius p. Kubiliaus žodžius, jog mums turėtų būti svarbiau tai, jog Lietuvoj kol kas yra stabili ir valdoma situacija“

    jeigu gerai prisimenu p. Kirkilas irgi tą patį sakė (gal šiek tiek kitais žodžiais)..

    • Gintaras Slavinskas

     Na matai Kirkilas labai daug ką šnekėjo, ir tai kaip jis praeitų metų Sausio mėnesį „juokavo“, jog kainos krenta o ne kyla.

 • snob

  Manyčiau, kad tokius ministrų veiksmus galima paaiškinti dvejopai:
  a) kubilius pamatė, kad nelabai gražiai išėjo su tomis priemokų/priedų/premijų dalybomis ir per vyriausybės posėdį liepė visiems ministrams daryti taip pat, kad jo nesėkmė ne taip ryškiai akis badytų;
  b) kadangi vyriausybė, kaip valdymo organas veikia in corpore, tai kubiliui a.k.a šefui gavus grėbliu į kaktą, laikytina, jog ir kiti vyriausybės nariai buvo pašventinti grėbliu. todėl jie dabar bais pikti dėl mėlynių kaktoje ir, savaime suprantama, elgiasi atitinkamai.

 • Vasia to Regis

  Priedas…. cia tu turi galvoje papildomas „papuko“ paciulpimas ? Jo ministerijoje medikai negauna algu, o vadovas sau gauna prieda…. cia spjuvis i veida, jei savo pavaldiniams (medikams) negali ismoket algu, tai savo padejejams priedams yra kiek nori ir kada nori. cia jau prostitucija… 5000lt alga grazi ir be priedu..

 • Artūrai,
  Tai ne lipimas ant grėblio. Tai eilinis riebus spjovimas ant tavęs, ant manęs, ant visų ir ant visko, nes nėra jėgos, kuri pažabotų „tradicinių“ aroganciją ir nesiskaitymą, kai vieniems liepiama diržus veržtis, o kiti tų diržų paprasčiausiai neturi. Bet negi tai pirmas kartas … :)))

 • mantas

  patarėjų , matyt, per maži koeficientai, todėl reikia priedų, kad normali alga gautųsi.

  • A.G.

   Visiškai nepasiteisino manymas, kad uždidesnę algą daugiau, geriau dirba (gal dvi dienas – toliau, kaip įpratęs).
   Gerai. Pasakys įpratęs dirbti tik gerai, bet dirba tik ten, kur moka.
   Blefas. Ir tiek.
   Jei vadas darbštus (darbštus, t.y. netingi pasirinkti gerą komandą) – ras pačius geriausius ir patriotus.
   Kalbu, nes žinau.
   Ai bendrai, lietuviams šitas reikalas jau mitais aplipęs.

 • mdxacuk

  Valinskas galima sakyt visai algos atsisakė, o vat reitingai kažkodėl pasiekė komos būklę. Aš puikiausiai įsivaizduoju, koks yra bardakas su biurokratų algom. Bet priedai yra visur ir traktuojami kaip darbo užmokesčio dalis. Tuos priedus gauna ir biednieji mokytojai (už kategoriją, už stažą už auklėjamąją klasę, už taisomus sąsiuvinius, už visokius tikrus ir tariamus ugdymus ir t.t), ir gaisrininkai (už laipsnį, už kenksmingumą, už budėjimus…) ir gydytojai ir netgi, atsiprašau, bibliotekininkai. Tai dabar visiems sustabdyt ar tik Kubiliaus patarėjams, kurių algos be priedų netgi nesiektų gariūnininko navaro. Nu p. Račai, nereikia būt šventesniam už Romos popiežių. Varyt dešovą demagogiją ir dalint patarimus apie krištolinį skaidrumą nesunku. Bet aš nematau nieko blogo priedų sistemoj, nes ji leidžia diferencijuot uždarbį pagal žmogaus pasiekimus ir kvalifikaciją. Gal pas jus BNS visi gauna vienodai? Spėju, kad ne, ir niekas nežaidžia jokiais skaidrumais, nes greičiausiai darbuotojai net nežino, kas kiek gauna. Valstybinėj tarnyboj viskas tas pats, tiktai darbdavys yra valstybė. Daugiausia ko galima ir reikia norėt šitoj situacijoj – viešai skelbti visų valstybės tarnautojų uždarbius be jokių išlygų. Būtent uždarbius išsamiai su priedais ir „kanceliarinėm išlaidom“, o ne kokias nors pareigines algas ar pan. Tada pasibaigtų visos spekuliacijos ir demagogijos, ir kartu tai būtų drausminimo priemonė.

  • Mielas mdxacuk, jokios demagogijos, tik pasiūlymai kaip būtų galima padaryti viską skaidriau.

   O dėl BNS algų, tai čia yra vienas didelis skirtumas – BNS yra privati bendrovė ir algos ten mokamos ne iš mokesčių mokėtojų pinigų.

   • mdxacuk

    Tai aš ir rašiau, kad valdiška kontora ir BNS skiriasi tik tuo, kas yra darbdavys. Bet darbo apmokėjimo principai nesiskiria: žmogus turi gauti atlygį proporcinagai jo darbo svarbai ir kokybei. Nu užmuškit, neįsivaizduoju, kaip tai galima būtų padaryti, jeigu visi „…atlyginimai būtų fiksuoti…“. Dirbu privačioj įmonėj, tai netgi to paties žmogaus atlyginimas nėra „fiksuotas“, o ką jau kalbėt apie skirtingus žmones. Galų gale Kubiliaus patarėju irgi gali dirbti ir koks nors Nausėda, ir vakarykštis studentas. Abudu už „fiksuotus“ atlyginimus? Kiek įsivaizduoju, Lietuvoj fiksuoti atlyginimai mokami tiktai už viešuosius darbus. Netgi maximų kasininkės gauna priedus. Žodžiu, labai novatoriškas tamstos požiūris.

    • nerijus

     Visiems ministrams/seimūnams reikia pasiūlyti minimalią algą- 800 Lt. „į rankas“ ir už kiekviena GERĄ įstatymą/darbą,prisirašyti sau priedus,kaip daroma daugelyje privačių firmų.

     Pvz.:

     sensnių,nei 10 m. automobilių mokesčio įvedimas- minus 100 Lt. nuo algos,
     Konstitucijos nesilaikymas,kaip tris kartus(be pateisinamos priežasties) pravaikšta- šalinamas/šalių susitarimu iš darbo.
     Įstatymas,nutraukiantis ar kitaip įpareigojantis panaiktinti, ar pripažinti „AB“ LEO niekiniu „reiškiniu“- plius 1000 Lt. prie algos.

     Va,čia,tai būtų SOLIDARUMAS su Tauta :)

    • Mielas Mdxacuk, daraisi panašus į Fredį – aš gi nesakau, kad visi atlyginimai turi būti fiksuoti. Turėtų būti fiksuoti pagal pareigas – taip, beje yra ir BNS. Pavyzdžiui, vyriausiajam patarėjui – 10 000 (čia galėtų būti Nausėda), o jauniausiajam (ne pagal amžių) – 4500. Tiesa, nežinau, ar studentas galėtų būti premjero patarėju, bet jei taip sakote, tebūnie.

     Svarbiausia kiekvienoje sistemoje – aiškumas ir skaidrumas. Taip pat – motyvacija ir aiškus žinojimas, kokios yra tavo perspektyvos: jei pakilai iš jaunesniojo patarėjo į vyresnį, ir alga didesnė. Dabrtinėje gi sistemoje gali kilti, o alga priklauso nuo tavo šefo malonės ar nemalonės – duos priedą 10 proc. ar visus 70…

     Gal tai ir ne novatoriška, bet visiems aišku ir skaidru. Ir problemų mažiau kyla.

     Ir dar – na niekaip negalima lyginti valstybinės įstaigos ir privačios bendrovės. Ir kalbėti, kad skiriasi tik darbdavys yra visiškai naivu.

     • nerijus

      Už ką Nausėdai?
      Jau geraiu pavyzdys: Petras Petraitis arba Vardas Pavardenis :)

     • mdxacuk

      Sakiau „vakarykštis studentas“ – tai dabar jau nebe studentas. Bet tamstos siūloma sistema nedaug kuo skiriasi nuo dabartinės. Dabar skiria priedą, tada skirtų pareigas. Priedų sistema yra geresnė tuo, kad lankstesnė – gali priedą paskirt, o gali ir atimt, jeigu kažką blogai padirbo. Priedą galima skirt laikinai, jeigu yra, pavyzdžiui, skubių darbų, kurie reikalauja papildomų pastangų ar laiko. Pažemint pareigas beveik neįmanoma be skandalo ir atitinkamų procedūrų. Priedais galima smulkiau ir tiksliau vertint kvalifikaciją. Pareigų su fiksuotom algom sistema būtų analogiška Petro I laikų tabel o rangach, kuri jau rusų klasikoj buvo pajuokos objektas ir biurokratizmo simbolis. Kažkas panašaus buvo ir Smetonos laikais Lietuvoj. Dabar tas tiktų nebent žinybų ir ministerijų vadovams, kad publikai būtų ramiau. Nesakau, kad panorėjus neįmanoma sudaryt lentelės su visų įmanomų specialistų, patarėjų, konsultantų, sekretorių, asistentų, referentų ir pan. algom, jeigu jau ką nors taip kamuoja totalinės biurokratizacijos niežai. Bet tai, kad tokia sistema nenaudojama privaciam sektoriuje, liudija jos neefektyvumą. Mano supratimu pradėt reikėtų nuo viešo visų valdininkų algų skelbimo. Dabar tartum ir gali sužinoti tas alga, bet realiai tai sunkiai įgyvendinama. O pradėjus skelbti viešai, paaiškėtų ir reali situacija, ir visuomenėj galėtų rastis racionalių idėjų – ne vien tik populistinių klyksmų.

     • Auksinis kardas

      Esama esminių skirtumų tarp valstybės tarnybos, kurios sąranga nenumato pinigais įvertinamo našumo, ir verslo, kuriame toks įvertinimas ne tik svarbus, verslas yra po saule vien šio našumo pakankamo dydžio dėka.

      Ir jei versle atlyginimas turi būti lankstus ir prisitaikantis, valstybės tarnyboje jis turi būti aiškiai žinomas, skaidrus ir NELANKSTUS. Betgi, pakankamas!

      Krizė tik užaštrina tokias savybes, paryškina jų, tokių, būtinumą.

   • A.G.

    Vieną kartą jau aiškinau, kad tas teminas „mokesčių mokėtojų pinigai“ yra iš esmės įdingas.
    Tai paskolintų pinigų grąžinimas už atliktus darbus piliečiui (darželiui, mokykllai, kariuomenei, policijai ir šimtams dar…).
    Skolos grąžinimas, deja… kuriso labai ir labai daug nesugrąžina… ir ne tik Tėvynę išdavę išvykėliai…

    • nerijus

     Tėvynę išdavę išvykėliai?
     Jūs turėjote omenyje- Adamkus, Grybauskaitė ir t.t. ir pan.?

     Tie išvykėliai,savo uždirbtus pinigėlius veža Lietuvon ir už juos perka butus,maistą,aprangą,taip skatindami ekonomiką.

     • A.G.

      Na taip – čia negerai parašiau.
      Daugiau turėjau omenyje, kai skaitai, kai kažkuo piktinasi,opaskui užbaigia – kraunuosi lagaminą, atsibodo.
      Žinau gerai, kad miesteliai ištuštėjo gelbėdamiesi nuo genocodo didesnio nei pokaryje. Taip.

 • nerijus

  Kalbi,kad atsisakė algos.
  Taip,atsiakė,bet pažiūrėti reikia ir kitu „kampu“.
  Ar kada pats,asmeniškai, paprašei A.V. paramos?
  Aš ne.
  Ir neprašysiu.
  Man jos,kol kas,nereikia ir tikuosi,kad nereikės.

  kartais atrodo,kad norima nukreipti dėmesį nuo kitų,Lietuvai aktualių problemų,remiantis tik A.V. žioplumu Seime.

  Artūrai,greičiau pateikite faktų,kad A.V. yra kažką bloga padaręs/pavogęs iš Tautos ir pan.

  Norėčiau konkrečiau žinoti- už ką jis puolamas?
  Neginu jo ir tikrai nesu jo gerbėjas.Nebalsavau ir nebalsuočiau už jį,kaip ir už Grybauskiatę.

 • ai nieko jus nesuprantat. ar ambrinot taip paciai kaip prie buvusios vyriausybes tyliai po 70 procentu priedo dave saviem ir dar 4 o ne 3? neambrinot. taip kad dabar irgi neambrykit

  • Mielas Martynai, bet gi ši Vyriausybė sakė bus kitokia…mes tikėjomės…

   • Artūrai,
    O kuri vyriausybė to nesakė? Bet …
    Debilavotai tautelei kitaip būti negali.

 • Simas

  A. Čaplikas sakė: “ esą kol valstybė turi pinigų, „tą galima daryti““ Tai man iškyla natūralus klausimas: ar tų pinigų iš tikro yra? Vienas pažistamas turi versliuką… Ir turėjo valstybinį užsakymą. Darbus atliko, bet pinigų negavo – sako, kad nėra… Spjautų jis į tuos pinigus, jei SODRA nebūtų išrašiusi baudos už pavėluotas imokas. Be to, jam jau areštavo sąskaita ir jis išvis nebegali vykdyti jokios veiklos… SODRA pradėjo skaičiuoti delspiniugius. Tai ar negaletų ponas Čaplikas pasirupinti, kad būtų sumokėta visiems verslininkams, kurie įvykdė valstybinius užsakymus? Juk pinigu yra? O gal jau ne?? Kas atsakys? Ir dar: juk yra fiskalinės drausmės įstatymas. Kodėl juo nesivadovauja Seimas bei vyriausybė?

 • nerijus

  Pinigų,“valstybėje“, jau nebuvo nuo praeitos vasaros :)

 • samas

  Va čia ir netikslu: „turime ne tik reformų, bet visiškų kietakakčių koalicija, kuriems tiesiog patinka minti ant grėblio, gauti kotu į kaktą ir po to aimanuoti, kad tą kaktą skaudą.“
  Nežinau kaip kietos jų kaktos, bet jie visai nesisaugo to grėblio ir neaimanuoja gavę į kaktą. Paprasčiausiai jie nepajunta gavę, tai ir neskauda.
  Seimokratijos atveju žmonių reakcija mažareikšmė.

 • Jaidi

  Aš žiūriu į situaciją taip: tarp politikų labai retai pasitaiko gerų administratorių, jie nėra kuruojamos srities specialistai. Taigi, patarėju reikia kviesti profesionalą su patirtimi, kitaip ministerijų biurokratija su savais procesais ir procedūromis pasmaugs ir paskandins. Klausimas – kas dirbs patarėju už palyginti mažą atlyginimą, nepolitiniame poste be jokių viešųjų ryšių dividendų ir dar reikia arti po 12 val bei gadinti sau sveikatą stresais? Kažkaip žmonėms šitose pozicijose visai negaila. Arba aš tiesiog naivus:)) Bet jei ne, tai mažų mažiausiai galėtų taip ir paaiškinti: darbo daug, reikia perimti visą maizgalyną ir pan.

 • Teisingos pastabos, Artūrai. Sutinku su tuo, kad jei jau skyrė priedus prie algų…tai gali pateikti ir kitaip. Tačiau jei chebra dirba daugiau nei įprasta… tai leistina. Visa problema pateikimas.

  • O aš manau, kad ne:) Problema yra sistema. Pateikimas tai jau pasekmė. Bet gali būti, kad sistemos keisti niekas nenori, nes ji leidžia manipuliuoti.

   • Taip, dėl skaidrumo sistemą reiktų pakeist :)

  • Vasia to Liutauras

   Negi tu is tikro tiki, kad jie dirbo tuos virsvaladzius ? Ta simasiaus patarje po 2 dienu 45% priedas? Kada cia ji dirbo ? Naktimis , kur ?

   Cia jau 20 metu galioja tvarka: gauni alga ir prieda priklausomai koks esi draugelis ministrui…, kartais turedavai ministra i pirti pakviesti, paziurek Kubiliu s- 20%, Simasius 45%, caplikas – tik 20%. Nu ir ka , medikai dirba virsvaladzius, mokytojasi dirba virsvaladzius, as dirbu virvaladzius… Bet ziurek geras chirurgas- irankas gauna 5000lt ir priedus 30 % :) . Sakysi kad as durnas,,,bet va padejejas, tai profesija , kur 5000 lt i rankas – niekalas, pasak p.Kubiliaus! Ypac tai Simeno 2 dienu padejejai…

   • nerijus

    Vasia

    O kas Tau/Jums draudžia pasiimti sau priedus už viršvalandžius?
    Tai garantuoja įstatymas.

    Piktintis galima,bet…Jie juos pasiėmė ir viskas- jų nesugrąžinsi.Jie to ir tikėjosi ir tikėjo,kad taip bus.
    Pakeisite valdžią?Nemanau.
    „frontas“ pakeis?Nemanau.

    Noriu tik palausti: Vasia.Ar ėjote balsuoti,kai buvo renkami nauji Seimo nariai, savivaldos tarnautojai?

    • Vasia to Nerijus

     Mums neleidzia pasiimti priedus situacija vardu – krize. Ateis geresni laikai bus ir priedai ir geresnes algos. Dabar ne valstybiniame sektoriuje uzduotis – isgyventi!
     Toje situacijoje liudnaiusia, tai, kad patarejas , ministras gauna alga, aisku prieda… o zemesnis pavaldinys, kap medikas, negauna laiku algos, neskaitant dar ir jos dydzio vertes pagal darbo svarba. Cia tas pat kaip krizes akivaizdoje vienas storas dede eda koncervus, o suniukui numeta nubyrejusius duonos trupinius. GEDA !.

 • Tadas

  Pasak Kubiliaus, tokia yra tvarka ir toks yra dabar apmokėjimas žmonėms. Tai gal dėl sistemos Kubilius kaltas? Akivaizdu, kad per mėnesį čia nieko nepakeisi.

  Žiniasklaida skandalija ten, kur visai nereiktų.

  • Tadai, bet juk apie tai ir kalbama. Kubilius nekaltas – aplinka kalta. Bet norėtųsi, kad Kubilius pademonstruotų valią tą aplinką (sistemą) keisti. O jis kol kas ja tik naudojasi…

   • Simas

    aplinka bus pakeista po kadencijos – taip buvo su Vagnorium, Paksu ir panasiais… Gaila, kad politikos „apzvalgininkai“ niekada neapzvelgia tokiu valymu, kurie vyksta po kadenciju. Ir atvirkstinio varianto – kuo pakeicia „isvalytus“ kadrus? Lietuvoje tikros politines analizes labai truksta. To, kazkodel, nesugeba viesai daryti zurnalistai, o pucia i viena duda su neaiskios informacijos skleidejais (kaip ir Grybauskaites PR atveju…). Siaip dar reiketu giliau panagrineti Kubiliaus sugebejima buti lyderiu, nes as juo labai abejoju. Buvau gaves atsakyma tiesiai is Kubiliuas, kai ji panasiai sukritikavau. Jis prase, kad jie (konservatoriai) viesai atsiprase uz senas klaidas (Vagnoriu ir pan.) ir pateike kelias nuorodas. Straipsnio pavadinimas buvo „Mea culpa“ ar kazkas panasaus. Tik as galvoju, kad tokio auksto rango politikas atrodo kaip mazas vaikas, kuris sugeba tik pasakyti atsiprasau, kai ka nors stipriai prisidirba… Ir tai daro iskele galva… Arogancija, neispasakyta…

   • Milda

    Racui,nezinau, kas Kubiliaus galvoje, bet kai kurie jo veiksmai prispaude uodega zurnalistams,“zvaigzdems“,kai kuriems mokantiems minimalius mokescius, o gyvenantiems isskirtinai gerai ( patikekit, labai gerai zinau kaip kas gyvena ir manau, kad Jus taip pat zinote ). O svarbiausia, buvusiems valdzioje ir niekaip nesuprantantiems, kaip dabar seimo pirmininkas yra Valinskas, premjeras Kubilius ir t. t.O priedai prie algu ? Juk kiek dabar vel galima kaltinti Kubiliu, prie kai kurios valdzios niekam net nesautu i galva apie toki menknieki kalbeti.Dabar gi viskas galima: kaltinti, triuksmauti, skaldyti… kazkam labai pravartu SKALDYK IR VALDYK.Zurnalistai – skaldo, o kas VALDYS, a?

    • Miela, Milda, gal kam uodeg, anot jūsų, ir prispaudė, tačiau man asmeniškai visam BNS mokesčių reforma neturėjo jokios įtakos…. Taip kad aš čia niekuo dėtas, nieko neskaldau ir ant grėblio nelipu.

     • Milda

      Mielas,Artūrai, ne Jus turejau omenyje,o Jusų kolegas.O, anot Jusų- ant gėblio labai lengva užlipti, ypač politikams.Šiuo atveju, pirma noriu, kad Žiedeliai ,užmegztų vaisius,o ar juos skinsim, parodys laikas.Deja, pastarieji įvykai, rodo kitką,dar net nenužydėjus, draskomi lapeliai. O žaidimams,laiko nėra :(

 • aušra maldeikienė

  Nieko kito išskyrus gėdą klausant žmonių, kurie teigia, kad dirbti gali tik jei už viską (net mirksėjimą) užmoka, jausti negali. Kaip ir prognozavau — jau atrodo kažką daro, bet tik kas surėkia ir puola į krūmus. Nes turi paprastą mažutį įtaisą — godulį.

  • TOOPas

   Tingėjimas ir godumas yra didžiausi žmonijos progreso varikliai ;)
   Žinoma, kas per daug – tas nesveika.

  • nerijus

   Įdomu,kas už tą „godulį“ balsavo?
   Susigundę žodeliu- „krikščionys“ iki šioliai atsuka ir antrą žandą- valstybės „piniginę“.

   Kaip,skant- antras K,o pirmas vis dar laukia.

   K+K = 2K

  • J. naivusis

   Ponia Aušra šiandien „pietaudama“ per ŽR pašiurpino:
   *10 tūkst. gyventojų turime 25 valdininkus, ES vidurkis gi – 31.
   *Dėl turgininkų kasos aparatų – Miunchene per mugę (a la Kaziuko) už visus smulkius pirkinius gavo čekius.

   • nerijus

    Kasos aparatai turi ir privalo būti „įvesti“ visiems.
    Išimtis turėtų būti taikoma tik „bobutėms“,bet taip ir tokios,kad negalėtų piktnaudžiauti verslininkai.

    Kuom jie kitokie,nei daugelis smulkių parduotuvių savininkų,kurie moka mokesčius?

    O gal,daugelis Seimūnų apsipirkinėja Gariūnuose?
    Juk Kubilius,prieš rinkimus,ten ir lankėsi.

    • mdxacuk

     Gariūnų prašom neliesti. Kiek prisimenu, Gariūnai yra valstybinės svarbos objektas, kaip koks mokslo ir pramonės slėnis.Kokie dar gali būti kasos aparatai mokslo slėniuose?

     • nerijus

      jo :)

      nepagalvojau :)
      tai vienitelė oazė,kur „gyvuoja“ tikras ekonomkos vandenynas.
      tai vienintelis „objektas“,kaip kažkas ir kažkada pasakė,kuriame yra gyvas pavyzdys- konkurencija.
      Abejočiau.Konkurencija baigiasi- racijomis,kurios naudojams pranešti apie FNTT ir kitų struktūrų pasirodymą :)

   • Regis

    Nors užmušk nu niekaip nesuprantu kaip paprasti vartotojai gali pasisakyt prieš savo teisių gynimą. Kaip jūs galvojat ką mums duoda prekės įsigijimo čekis?? Ką dabar turim turguose – prekės pagaminimo ir galiojimo laikas neaiškus, laikymo sąlygos irgi neaiškios ir visos tos betvarkės viršūnė – įsigydami neaiškią prekę negaunam jokio tos prekės įsigijimo dokumento. Ir kaip siūlote reikalui esant gint savo kaip pirkėjo teises?? Aš asmeniškai turguje jau senai nebesilankau nes tas taupymas (dėl kurio dar galima ginčytis) vieną kartą gali labai liūdnai baigtis. Jeigu yra pirkimo pardavimo procesas, bet kur, valstybė turi garantuoti pirkėjo teisių apsaugą, o tam reikalingas prekės pirkimą patvirtinantis dokumentas. Tarp kitko nemaišykit kasos aparatų su mokesčiais. Turginiai būtent ir bijo mokesčių, o ne pačių kasos aparatų.

  • drįsčiau nesutikti – ministrų patarėjų darbas turi ne tik godulio elementą, bet ir labai aiškias rizikas:
   a) interesų konfliktų pavojus prieš-ir-po darbo vietos;
   b) nuolatinis ministro pasikeitimo (kartu – darbo vietos panaikinimo) pavojų
   c) politinio susidorojimo pavojų (t.y. itin lengva galimybė tapti „kraštiniu“)
   d) visų kitų privačių veiklų (išskyrus „kūrybinę veiklą“) negalimumą – tai praktiškai reiškia anksčiau asmeniškai valdytų verslų užšaldymą/sunaikinimą
   e) … ir t.t.

   iš savo asmeninės ir draugų patirties žinau – tokie pasiūlymai itin rizikingi karjeros požiūriu. ar yra daug norinčių pabandyti susideginti ant laužo? yra kažkiek. ir aš visiškai palaikau galimybę jiems mokėti net ženkliai didesnį atlyginimą nei už atitinkamas funkcijas laisvoje rinkoje

   • nerijus

    Bet,kai yra mokamas „stabilus“ atlygis ir jis ne visada yra pateisinamas?
    Turiu keletą pavyzdžių,kai sėdima ir nieko nedaroma,o atlygis- „garbus“.

    Pateikiau,kaip pasiūlymą ir jis tikrai nebus priimtas.
    O galėtų.

  • Gintaras Slavinskas

   p. Aušra ir kodėl turėtų būti gėda pasiimti teisėtai priklausantį atlygį? Aš manau, kad priedai yra užmokami už gerai atliekamą darbą, o ne už gražias akis.

   P.S. p. Veličkos tikrai necituoju, nors jis garsiai skelbė, kad susimažinti atlyginimą gali tik tinginiai.

 • J. naivusis

  Reikia sisteminės valdininkų atlyginimų lentelės, kuri jau buvo prieš 10 metų beveik gatava.
  Atstovų spaudai ar patarėjų atlygiai- tik aisbergo viršūnė. Kas žino valstybimių įmonių vadovų algas?
  Kiek tokių vadovų turime?

  Bet reikia ir LIKBEZ’o – neraštingumo likvidavimo.
  Tik ką per FORUMĄ plaukiojo abu- ir premjeras ir žurnalistas Jakilaitis – kiek mokesčių mokėtojams kainuoja Premjero patarėjas gaunąs 5000 Lt neto, t.y. „ne ant popierių, bet į rankas“.

  O abu turėjo būti pasiruošę.

  • mdxacuk

   O ką čia ruoštis? Klausimas vertas „penktokų iššūkio“. Kiek gauna „į rankas“, tiek ir kainuoja. Nes kas lieka ant popieriaus, tas keliauja atgal į biudžetą mokesčių pavidalu. Tik Jakilaičiui ir gali kilti tokie idiotiški klausimai. Nemačiau laidos, bet Kubilius tiesiog privalėjo pasinaudoti proga ir išmaudyt tą filadelfijų Jakilaitį.

   • Regis

    konkrečios valstybinės įstaigos biudžetas ir bendras valstybės ar Sodros biudžetas yra 2 visiškai skirtingi biudžetai – “penktokų iššūkio” atsakymas.

    „Nes kas lieka ant popieriaus, tas keliauja atgal į biudžetą mokesčių pavidalu“ visiškai teisingai – tik į kurį biudžetą?

    • mdxacuk

     Ogi jokio skirtumo. Visų pirma, egzistuoja toks konsoliduoto valstybės biudžeto sąvoka, kuris apima ir sodrą. Antra – ir pagal įstatymą sodros biudžetas gali būti papildomas valstybės biudžeto sąskaita, ir taip ne sykį buvo daroma praeity. O dabar daroma nuolat – pavyzdžiui, ta dalis, kurią sodra praranda dėl pervedimų į privačius pensijų fondus, kompensuojama iš biudžeto. Ne kartą buvo siūloma atiduot sodros mokesčių administravimą mokesčių inspekcijai, ir labai galimas daiktas, kad tai bus padaryta. Taip kad faktiškai biudžetas yra vienas, o visi kiti niuansai yra viso labo buhalteriniai.

     • Regis

      nesu finansininkas, bet kažkiek turiu bendro išsilavinimo. Pagal jūs kolega, ta dalis nuo premjero algos kuri keliauja į Sodrą faktiškai atmetus „visus kitus niuansus kurie yra viso labo buhalteriniai“ gryžta atgal??? Tai nuo premjero algos kaip ir nuo visų tarnautojų mokami mokesčiai iš tikrųjų NEmokami, tiesiog stumdomi poperiukai??? Jūs tikrai suprantate kas yra konkrečios įstaigos biudžetas, atlyginimų fondas ir t.t.???

    • mdxacuk

     Būtent taip ir yra – tiesiog stumdomi popieriukai. Kažkas kainuoja tuomet, kai pinigai pakeičia savininką. Čia „popierinė“ dalis kaip buvo, taip ir liko valstybės. Tai iš tikrųjų yra popieiukų stumdymas, atliekamas vardan buhalterinio patogumo. Vat jums akivaizdus pavyzdys. Iki šiol nebuvo sveikatos draudimo mokesčio. Dabar bus. Tai ką, gal jau atsirado trečias nepriklausomas biudžetas – ligonių kasa, kuris analogiškas sodrai? Dar seniau buvo kelių mokestis. tai gal buvo ir ketvirtas nepriklausomas kelių biudžetas? Nieko panašaus, kelių mokestis netgi nepatekdavo į kelių fondą. O gal Dagiui buvo kokių problemų, kad sodroj metų gale pritrūko milijardo litų? Nė velnio, sodros trūkumas buvo padengtas iš neprisimenukurio fondo – stabilizacijos ar privatizacijos. Nors tamsta įsivaizduoji, kad sodros biudžetas yra atskiras ir jeigu jis tuščia, tai nieko ir nemoka. Užtat ir sakau, kad kokie nors sąskaitų planai ir pan. yra aktualūs tiktai buhalterijos žiurkėms. O viskas, kas patenka į valdiškas sąskaitas patenka į bendrą katilą ir faktiškai, ir netgi formaliai.

 • nerijus

  Sekantį „grėblį“ norėčiau,kad pastatytų p. Šarkinui su jo,virš 100 tūst. alga.

  Būtų įdomu ir smalsu pamatyti jo darbotvarkę.
  Už ką,jam tiek mokama?

 • atrodo, kad naivųjį socialistą Račą komentatoriai jaunimo žargonu tariant „sunešiojo“. Matote, net straipsnį žmoniškai parašyti sunku, tai ką ten paruošti mokesčių pasikeitimus, ekonomikos „gaivinimo planus“ suderinti visus naujai ruošiamus įstatymus ir poįstatyminius aktus …
  Viena pastabėlė, kurią kažkada jau buvau užrašęs: toks vaizdas, kad šalis prie Brazausko, Kirkilo miegojo, tik dabar atsibudo didieji kritikai. Prisiminkime kokios temos buvo gvildenamos viešumoje prieš kelis metus: Uspaskich meilužės, Bražuolės upelis, partijos galimi ryšiai su teroristais ir panašiai. Kai BVP kilo kaip ant mielių, tai visi kvailiojo kas kaip mokėjo, o tuo metu gudrūs žmonės ruošė projektą sąlyginiu pavadinimu Leo, buvo leidžiamos įvairios dūmų uždangos.
  Sekantį ekonominį ciklą tauta pasitiks jau solidžiau, dabar isteriški pašūkčiojimai, nuostabos – labai hiperbolizuotos.

  • Mielas Fredi, nepyk, bet jau užknisi. Esi toks pat kietakaktis, kaip ir tie, kuriuos nuolat gini, kalbi tik tam, kad kalbėtum, nenori matyti to, kas aivaizdu. Jau 100 kartų sakiau ir dar kartą pakartosiu – panaršyk bent jau šiame tinkalraštyje ir surasi, kas tylėjo, o kas ne. Jei nesugebi naršyti, parašyk, aš pats tamstai atrinksiu keliasdešimt savo komentarų apie Kirkilą, Kubilių, Brazauską, Uspaskichą ar Paulauską, nekalbant jau paie LEO. Jei pats tylėjai kaip susiš…. nereiškia, kad visi buvo tokie patys. Jei pats negali suprasti ekonomikos, nemoki skaityti įstatymų, tai dar visai nereiškia, kad kiti yra tokie patys.

   Ir jei ką, nepk, bet jei dar kartą kažką panašaus parašysi, galėsi savo tulžį lietu kitur. Nes darai tai, kas vadinama „žinomai klaidingos informacijos skleidimu“. Bus šiek tiek gaila, bet mano kantrybė taip pat turi ribas.

   • O kaip ten su ta tolerancija, pagarba ir pakantumu kitokiems? M? Kam taip jautriai reaguoti? :)

    • O kada aš sakiau, kad esu tolerantiškas tokiems kaip Fredis. Aš tiesiog juos pakenčiu…iki tam tikros ribos. Ir jaučiuosi turįs tam visas teises.

 • Skirmantas

  Siaip del priedu klausimas pakankamai sudetingas. Tarkim Simasiaus atveju viskas akivaizdu, norejo zmogus, kad jam patarinetu kvalifikuota specialiste. Ar logiskas toks Lietuvos Respublikos teisingumo ministro noras? Manau taip. Bet uz dabar esanti atlyginima kvalifikuotas teisininkas ar kitas aukstos klases specialistas dirbti neis. Teko susitarti is karto, kad alga bus didesne mokant prieda. Ir tai normalu. Kai Kubilius sako, kad jo patarejai gauna 5 tukst. litu, tautai tai atrodo pasakiskos algos, o palyginkim kiek gauna ne salies ministro pirmininko, o pvz., komercinio banko valdybos pirminko patarejas ar panasaus statuso darbuotojas? Na tarkim Gitanas Nauseda?

  Ideja del priedu naikinimo taip pat abejotina. Manau, pagrindinis skirtumas tarp darbo privaciame sektoriuje ir valstybes tarnyboje yra motyvacine sistema. Egzistuoja stereotipas (ir ne be pagrindo), kad i valstybes tarnyba einama atsedeti fiksuota darbo laika, gauti garantuota alga, socialines garantijas, niekas taves is darbo neatleis, atsakomybes dideles taip pat nenesi ir t.t. Priedu sistema (taip pat ir privalomi priedai uz kvalifikacija, staza, specialius igudzius) ir buvo sukurta, kad verstu valdininkus tobulintis ir dirbti geriau. Tam ir vyksta metiniai vertinimai, tam tiesioginis vadovas ir turi galias duoti priedus ar juos nuimti. Jei ateinant i valstybes tarnyba alga butu prirista prie pareigu, motyvacija liktu vienintele – kuo ilgiau juose issilaikyti. Pradetu veikti rusiskas principas „iniciatyva nakazujema“. Sedi sau, popieriukus delioji ir alga eina.

  Kitas klausimas, ar tais priedais nepiknaudziaujama. Man asmeniskai maziausiai skaudejo galva del parlamentaru algu, patarejams uz darba ar auksta kvalifikacija skiriamu priedu ir panasiu dalyku. Sutinku kaip mokesciu moketojas skirtis tuos pinigus, jei uz juos bus samdomas tikrai kokybiskas valdymo ir viesojo administravimo personalas. Kertiniuose valstybes postuose noriu matyti geriausius, o uz 2000 litu, deja, tokiu neprisiviliosi. Juk matom ka turim uz 800 litu Seimo pirmininko asmenyje.

  Bet mokedamas adekvacia alga noriu rezutato ir atsakomybes. Pirmas zingsnis, jau nemazai raisau apie absurdiskus valdanciuju sprendimu, kurie dabar vienas po kito keiciami. Smulkiuju verslininku apmokejimas, pensiju itraukimas i pajamas skaiciuojant GPM, ukininku socialinio draudimo reikalai ir dar daug kitu dalyku. Tai brangiai kainuojancios klaidos. Kartu tai pasiulymai, uz kuriu stovi konkrecios ministerijos, konkretus specialistai, kurie tai formulavo, dare kalidas ir butu protinga atsakyti uz gamybini broka. Stai jei mistras pirmininkas iseitu ir pasakytu, kad del padarytu klaidu finansu ministrui mazinama alga, kokio nors skyriaus vadovui Jonaiciui yra nueimami visi priedai, o paterja Petraitiene atleidziama is pareigu – sakyciau viskas ok.

  • Auksinis kardas

   Ar tikrai, būdamas kvalifikuotas specialistas reikalingu klausimu, atsisakyčiau patarinėti ministrui už pareiginį atlyginimą? Ar tai dabar iš tokių pareigų planuočiau prasigyventi? Per metus, kelis, iš šitų priedų krizės laike? Visai kitas dalykas – apleisti labai gerai apmokamas pareigas vardan tokių, laikinų pareigų – bet juk kalbame ne apie tai?

   Pagalvokim, juk tai, teisingai Aušra sako – tik mažas ir primityvus godumas, kuris pajėgus daug sugriauti ir labai menkai ką pelnyti.

   Kas galėtų padėti labiausiai – skaidrumas. Visus viešojo sektoriaus atlyginimus su visais priedais skelbti, lyginti, diskutuoti, kad neliktų ramių stebuklinių užutėkių. Ramių iki žinutės pirmame dienraščio puslapyje.

 • aušra maldeikienė

  Nesupratau, kas ten per ŽR pašiurpino? Valdininkų statistika iš Eurostato :). O kasos aparatai – šiaip daiktas, kurir būtinas. Būtinas, kad mažėtų marazmas ir korupcija. Visomis prasmėmis. Šiaip mokytojas, pvz, ir kyšio duoti negali, nes neturi iš ko. o va vadinamasis smulkus (?) verslininkas — turi. Ištakos… Va i9r valdžią nusipirko.

  • nerijus

   Bet,mokytojai,kyšių gauna…
   O ypač egzaminų metu :)
   Ir to nepaneiksit.Tai faktas.

 • aušra maldeikienė

  Beje, pastaebėjau, kad esu neteisingai cituojama. Tarnautojų (viešasis valdymas, soc. draudimas, gynyba)skaičius TŪKSTANČIUI (o ne 10 tūkst.) gyventojų (Eurostato duomenys):
  Lietuva 24,67
  Estija 29,2
  Britanija 32,82
  Vokietija 35,05
  Latyvija 37,04
  Prancūzija 40,8
  ES vidurkis 31,29

  • J. naivusis

   O varge- jei 1000 25 , tai vienas gano 40, beveik kaip prastos mokyklos klasė.
   Atsiprašau už neteisingą citavimą, bet principe esmę pagavau, kas mane ir pašiurpino:

   LIETUVOJE VALDININKŲ NE PERDAUG.

 • aušra maldeikienė

  to nerijus
  O dažnai duodate?
  Man tai niekas net nesiūlo. Kaip manote, kodėl?

 • nerijus

  ne to
  o skirta,gerb. pedagoge :)

  anglicizmas :)

  nesu davęs ir nepraktikuoju :)
  ir net policininkams,nes per 10 metų,vairavimo stažo,nesu privesrtas- sustoti :)

  Dėl Jūsų,negaliu spręsti,nes nesu susitikęs.Tik matęs per TV.

 • GIGA

  tai,kad Kubilius ne tik priedus sumokejo,o ir ne tik 3 savus pertiecius skatino kaip Caplikas,bet visa Energetikos reikalu ministerija saviems sukure.As vis tiek nesuprantu,ka uz „trumpo pavadzio“ zada laikyti Sekmokas?Kiek suprantu tai pati LEO LT yra butent administruojanti imone,i kurios valdyba zadejo rinkti nepriekaistingos reputacijos Lt piliecius,kurie ir valdys Valstybes energetika.Tai kam dar Energetikos ministerija,jei Lietuvos energetika sukoncentruota vienoje vietoje ir 62% akciju yra Valstybes?Cia manau ivairiu „priedu“ ir „paskatinimu“ i sali nueina daugiau nei keliems patarejams….

 • GIGA

  o siaip yra tokia nebloga ideja – paskelbti Lt referenduma,kad pvz mokytoju ir gydytoju alga butu tarkim 50% Seimo nario.Manau ir parasus lengvai surinktumem,ir rezultatai idomus butu (pvz kartu su Prezidento rinkimais ir rinkimais i EP).Tada Seimo nariams nereiktu mastyt kiek % jie gali algas susimazint,kiek % mokytojams pakelt gali….

 • aušra maldeikienė

  P. Gintarui

  manau, kad žmogus, kuris eina padėti politikui politinio pasitikėjimo žmogaus statuse savaime prisiima visas čia įvairiuose kontekstuose minėtas problemas ir sunkumus. Ir vesti turėtų ne tiesiog noras užsidirbti (tikrai yra geresnių vietų daryti pinigus, nei 5000 (ar kiek ten) už pagalbą premjerui ar kokiam ministrui). Vis dėlto idealizmas nėra pati nežmoniškiausia žmogaus savybė, kaip dabar bandoma pateikti ir jau įteigė ultraliberalizmo šaukliai. Idealizmas egzistuoja, jis yra pakankami paplitęs, pažįstų nemažai savanorių, etc. Mes tiesiog atskaitos sistemą taikome tą pačią politinei veiklai ir verslui, o po to stebimės, kad politika virsta verslu…Kažkas ne taip su pradinėm prielaidomis

  • Auksinis kardas

   Idealizmas ir išvis madingas šviesesnio jaunimo tarpe. Galima tik sveikinti norą gyvenime daryti tai, ką manai esant svarbiu. Daiktai, ir jiems pirkti reikalingi pinigai – gali būti tikslu, betgi tai toks liūdnai ribotas savaime tikslas… Nors, taip – Lietuvoje pinigų gaminimo fanfaros tikrai buvo pučiamos visais lygmenimis, per visus galus – nuo „stiliaus“ personažų, kaip siekiamybės, iki „įžymybių“, kaip sasiskų gamybos mašinerijos.

   Ir labai laiku tas gamybinis koktumas atsirūgsta.

  • Gintaras Slavinskas

   Tikrai jums pritariu, jog idealizmas nėra nežmoniškiausia žmogaus savybė. Aš pats manau, jog politikais turėtų būti žmonės, kurių pašaukimas – padėti žmonėms. Tik noriu parodyti, jog, mano nuomone, mes kartais per daug dėmesio kreipiame į detales, o ne į esminius dalykus t.y. bandymus iš tikro padėti (kartais ir nevykusiai), o ne vien kenkti valstybei. Deja, kad ir kaip norėtumėme, tačiau Lietuvos politikai per ketvirtį tikrai nepasikeis.

 • romas

  Man jau darosi juokinga. Artūras turi sukūręs tokią rašymo schemą, kad mes pultume piktintis iš karto net nepagalvoję. Čia jis mus runkeliais laiko ir iš tikro mes čia ant jo grėblio vis lipam.
  Pinigai patys iš savęs nėra koks nors blogis. Gauti juos teisėtai irgi nėra nusikalstama veikla. Visi mes turintys darbą tame tarpe ir privačiame sektoriuje gauname atlyginimą ir priedus prie jo: premijas, bonusus nuo pardavimų, komandiruotpinigius, atlygį už viršvalandžius ir pan. Galvoju, kad ir BNS yra skatinimo sistemos. Taip pat galvoju, kad skatinimo dydžius ir ką skatinti BNS sprendžia vadovas atsižvelgdamas į nuopelnus. Tai yra valdymo dalis. Žmogus darydamas daugiau ir geriau gali būti paskatintas arba tiesiog jam gali būti pinigais kompensuojamas papildomas krūvis. Nuosekliai eikim toliau. Suprantu, kad ministerijose yra numatyta priedų sistema taip pat. Tie pinigai yra numatyti ministerijų biudžetuose ir greičiausiai yra reglamentuota kaip jie skiriami. Pavyzdžiui Šimašius aiškina, kad V. Vincevičiūtei yra skirtas nuolatinis 45 proc. priedas prie algos ir DELFI žiniomis, „į rankas“ ministro patarėja turėtų gauti 5 084 Lt per mėnesį. Išmokėtas priedas, Šimašiaus teigimu, atitinka susitarimą priimant į darbą. Gali būti, kad jai yra mokami nepagrįstai dideli pinigai ir Račas turėtų mus apšviesti, kad tokios kvalifikacijos žmogų galima samdyti pigiau, arba galimai jos kvalifikacija yra per aukšta ir todėl irgi buvo galima samdyti pigesnį specialistą. Bet yra tokia rašymo schema, kai viskas remiasi pavydžiu lietuvio charakteriu. Kažkas gavo daugiau nei pareiginė alga ir nesvarbu kiek, svarbu kad daugiau ir savaime aišku iš mūsų kišenės. Gal aš klystu? Gal jie visi pereikvojo savo biudžetus, gal tikrai priedai dalinami negeru pagrindu ( pvz. buvo susitarta kad dirbs be priedų, dirba su)? Gal valstybės biudžetas yra blogas, nes jame įkomponuota priedų sistema? Man patiko seime Veselkos pasisakymas, kai kalbėjo apie seimo narių atlyginimus. Gal tikrai mokėkim visiems valdininkams vidutinės pensijos dydžio atlyginimus, nes jų pareigos dažnai leidžia pasivogti, tai tegul ir pasivagia :)

  • Auksinis kardas

   Romai, pareiginis atlyginimas turėtų būti toks, už kokį galima pasamdyti reikalingos kvalifikacijos specialistą. Specialistui pritrūko 45% daugiau, nei yra numatyta atlyginti? Be šito jis nesutiks patarinėti ministrui? Kur problema?

   Gal problema yra tai, kad finansinio badmečio aplinkybėmis priedas, premija, bet kokia išmoka papildanti pareiginį valstybės tarnautojo atlyginimą atrodo anachronizmas, nes tokiu IR YRA? Juolab, kai esama didelio susietumo tarp priimančiojo atitinkamus sprendimus, ir jo betarpiškos darbo aplinkos asmenų?

   KAS tuo klausimu yra DAROMA?

   • romas

    Į valstybės tarnybą ir taip eina žemesnės kvalifikacijos specialistai. Jūsų supratimu reikėtų atleisti visus kvalifikuotus gydytojus iš ligoninių ir vietoj jų priimti ką tik baigusius. Jie kainuotų žymiai mažiau ir būtų galima stipriai sumažinti išlaidas sveikatos apsaugai. Panašiu principu pagalvokit ir apie valstybę. Žinau tiksliai, kad net nelabai didelių įmonių vadovai dažnai uždirba daugiau, nei valstybės aparato darbuotojai vadovaujantys žymiai didesniam personalo kiekiui ir darantys žymiai svarbesnius sprendimus valstybei. Gal privatus sektorius yra toks kvailas, kad moka tokias dideles algas?

    • Auksinis kardas

     Oi, kaip pigiai įvertinot tai, ką norėjau pasakyti. Gal bus aiškiau iš tik ką palikto komentaro aukščiau?

     • romas

      Aš manau, kad priedas yra atlyginimo dalis, kuri yra skiriama teisėtai. Jei jie skiriami neteisėtai, tada reikia priedų mokėtojus atiduoti į prokuratūrą. Galvoju, kad valstybei mokėti priedus apsimoka labiau, nei mokėti iš karto didesnę algą. Priedus galima mažinti, o algos ne. Taip pat atleidžiant darbuotoją yra galimybė mokėti mažesnes išeitines kompensacijas. Piktintis pačiu priedu vien dėl to, kad jis negražiai skamba, yra kvaila. Mane gali papiktinti tik faktas, kad tarnautojas gavo nepelnytai daug, tiek kiek rinkoje nėra mokama. Tokių faktų aš negirdėjau ir manau, kad tema iščiulpta iš piršto.

     • Auksinis kardas

      Nematote erdvės pamaloninimui tų, kas yra arčiau sprendimus priimančiojo, ir mažesnių malonių tiems, kas išsidėstę toliau? Aš matau, ir būtent tai yra taikinys priekaištams.

      Pasikartosiu: valstybės tarnyboje nesama kritiško našaus atlygio dydžio įvertinimo svertų, todėl suteikiamas lankstumas atviras savanaudiškam (tiesioginiam ar ne) išnaudojimui.

  • lv

   Biudžete „įkomponuota“ ir (kone užtrūkusių) pensijų sistema ir atlyginimų… Mokytojų, policininkų, gydytojų, tarnautojų atlyginimų. Gal jie nenusipelnė kalėdinių premijų ir/ar priedų, už gerą darbą/tarnybą, pereikvojo savo biudžetus (juos gražindami ar net jų negaudami), nes buvo raginami ar verčiami taupyti…?
   Gal jie tiesiog klysta pykdami ir piktindamiesi, kad jie (kūnas) taupo ar verčiami taupyti, o galvos — ne?

   • romas

    Ar faktas, kad ministerijų biudžetai lyginant su Kirkilo biudžeto projektu yra nurėžti 15 proc., o biudžeto dalis atlyginimams sumažinta 12 proc. neatrodo kaip taupymas? Veikia saulėlydžio komisija. Ji taip pat sumažins aparatą. Gal galim duoti padirbėti bent 100 dienų. Juk tikrai negalima visko padaryti taip greitai kaip norisi. Ir ne pats atlyginimo dydis yra problema. Galvoju, kad geri specialistai turi uždirbti daug. Tikrai raginčiau tokių pritraukti į ministerijas. Nemokėsim tarnautojams mes, mokės oligarchai. Mums patiems spręsti kaip mums labiau apsimoka.

    • lv

     Ar faktai, kad nuolat balansuojama ant mokumo ribos ir tenka skolintis neviešinamomis sąlygomis, tenka mažinti etatus, neatrodo kaip būtinybė taupyti visur ir visada? Ne vieno, kelių patarėjų atlyginimo dydis yra problema, o tai, kad tokiu atsainiu *pavyzdžiu*, užlipus ant grėblio, paminami ir valstybinio/pilietinio solidarumo, pasitikėjimo vyriausybe likučiai ar užuomazgos.
     Kodėl tuomet kokios nors Alytaus mokyklos direktorius negali „užfundyti“ mokyklai tualeto už 50000? Gali…

     • romas

      Reikia dėti netaupumo faktus ant stalo. Vien tik priedo sumokėjimo faktas nieko nesako. Jei yra tokia mokėjimo sistema, ji kartosis reguliariai. Negi mes dabar kas mėnesį klausysimės verkšlenimo, kad buvo sumokėti priedai? Jei jų nereikia, tai braukim iš biudžeto visai. Mūsų problema Lietuvoje, kad nemokam matyti problemos ir skandinam save visokiose smulkmenose. Galėčiau lažintis, kad tikrai yra kokių nors neūkiškumo faktų, kur dabar plaukia milijonai. Tikrai nedingo otkatai, grupės susietos korupciniais ryšiais. Tas negali dingti tik todėl, kad išrinkom naują valdžią.

     • lv

      Prievolės skirti priedą *nėra*, o yra (sprendžiamoji, pasirinkimo) teisė jį skirti arba ne. Tad visai nesuvokiama, kada tokia teise (su žodžiu TAUPOME lūpose) vienas po kito švaistosi ministrai be jokių švelninančių, aiškinamųjų (išankstinių) PR pareiškimų.
      Iš smulkmenų, beje, ir susideda visas paveikslas (kaip ir vėžys organizme iš daugybės vėžinių ląstelių; viena ar kelios paimtos atskirai, tai tik smulkmena, o jau žiū ir visas vėžys). Ir jau visai nebesmulkmena pasidaro, kai tokių dviveidystės pavyzdžių pamokytas (taupumas taupumu, „а обед по расписанию“) biudžetinis aparatas pradeda žaisti/imituoti taupumą (metų gale į biudžetą grašis besugrįš, nors, turbūt, pati vyriausybė planavo (su)taupyti ir tokiu būdu)…
      Taip, laukia ir didieji darbai, tačiau ar bus jie geriau atlikti, jei jau dabar ant grėblių laipiojama?

 • GIGA

  Tai,kad p.Ausra,ir pacius Seimo narius niekas neverte eit i Seima,o po to samprotauti,kad dirbdami ten jie praras savo turetus igudzius ir del to reikia pasididint algas.Taisykles,kurioms reikes zaist,jei busi isrinktas buvo aiskios,taip,kad idealizmo mazai jau nuo virsuneliu ar nuo sakneliu…

 • GIGA

  Romai,faktas,kad ziurint vien atlygi uz kvalifikacija,tai rimtas specialistas uz 3000 lt ministrui nepatarines,bet..Sie atvejai „be jokios rasymos schemos“ panasus i tai,kad pvz komercines firmos vadovas atleido n darbuotoju,kazkokiam tai x% jis veluoja ismoketi algas,bet priima i darba patareja ir pareiskia,kad jo alga bus didesne nei pries tai buvusio.O jei dar to patarejo kvalifikacija kelia abejoniu?Tai kokios bus kalbos kolektyvo tarpe? (gal ne visai identiskas pvz,bet,manau,daug panasumo yra)

  • romas

   Aš neteisinu valdžios, bet ir negaliu teisti. Paprasčiausiai matau ne faktų dėstymą, bet pasipiktinimą. Negaliu piktintis tik iš solidarumo su Artūru. Man reikia faktų. Man įdomu kokia yra pagrindinė valdininko alga, koks priedas, už ką sumokėtas. Žinau vieną dalyką tiksliai – priedų sistema yra ir jiems yra skirta biudžeto dalis. Gal tikrai nereikėjo pinigų skirti priedams. Tai tada ir piktinkimės biudžetu, kitaip galėsim rašyti straipsnius kiekvieną mėnesį, nes priedai ir toliau bus mokami.

 • paulius

  tai kiek kietakaciai dar darkysis? menesi? du? jie turbut gerai suprasdami, kad ju dienos suskaiciuotos ir elgiasi taip. viskas nuo paciu pradziu kazkokia isterija. o gal tiesiog meto kauliukus ir samoningai skatina pavirsutiniska puolima? tuo metu tvarko reikalus kiek rimtesnius… na kad ir p. caplikas su kompensuojamu vaistu sarasiukais arba p. kreivys stumdydamas MN arba koks aplinkosaugininkas-statybininkas… o kur gi leo prapuoles? ramu tylu. mes tuo tarpu esame uzkimsti visa apimanciu pasipiktinimu del priedelio kokiu 3-4 tukstatenliu ar vieno kito mersiuko. kazkaip norisi pacituoti p. kubiliaus kolega:

  На вопрос, что будет со всеми этими планами и финансовой помощью, если произойдет роспуск Сейма или смена правительства, г-н Годманис ответил, что ему некогда строить политические прогнозы. „Если мы не выполним взятых обязательств, если нам будет отказано в заемных деньгах… Я лучше не буду говорить, что случится с этой страной. Прессе такого говорить нельзя“, — сдержался Ивар Годманис. http://www.bb.lv/index.php?p=1&i=4210&s=&a=154216

  na o, kad viskas butu aiskiau, siek tiek is braliuku latviu kasdienybes…Кризис кончается. Начинается хаос

  http://www.bb.lv/index.php?p=1&i=4210&s=1&a=154217

  taigis laukiam vasario 17 d. ir 25 d. ziurim ka turim. o turim totalia skylute. show must go on. Кризис кончается. Начинается хаос

 • Gal ir priedai teisingi, nors diržų veržimosi metu tai turėtų būti aiškiai ir konkrečiai apibrėžta. Tai gerai mokami priedai už perdirbtas valandas patrėjų….O kodėl neskiriamos patarėjams finansinės nuobaudos, kai jų rengtuose projektuose įsivelia klaida ir vyriausybės nariai po to turi atsiprašinėti ir keisti įstatymus kuriuose įsivėlė nelogika ???

 • Orka

  noriu apginti Artūrą nuo čia jį bandančių kritikuoti. Straipsnis ne apie tai, kad valdininkai gauna per daug. O apie tai, kad valdantieji elgiasi kaip prieš tai buvę, naudojasi neskaidria sistema skirdami priedus neaišku už ką ir tai siutina žmones. Perskaitykit dar syk – jis net siūlo ką daryti, kad ta sistema būtu skaidri. Ir galbūt geriems specialistams numatyti net didesnius atlyginimus, nei dabar su tais priedais. Juk sveikam aišku, kad gerą teisininką, gydytoją, architektą, inžinierių ir t.t. už 1500 – 2000 surasti sunku. Dabar jau gal lengviau, bet prieš metus iš viso nebuvo…

  • romas

   Kuo atrodo priedų sistema nusikalstamą arba neskaidri? Gal tiesiog reikia priedus kaip nors kitaip pavadinti? Pavyzdžiui: kintama atlyginimo dalis, kuri sumokama už papildomą darbą (kuri sumokama skatinimo tikslais).

   • Auksinis kardas

    „Kuo atrodo priedų sistema nusikalstamą arba neskaidri?“

    savo neapibrėžtumu

    • romas

     Bet priedų sistema numatyta ministerijų biudžetuose. Kaip ją nuskaidrinti? Juk ir privačiame sektoriuje dažnai gauna didesnį atlygį ne tas, kuris realiai turėtų. Žmogiško faktoriaus neina eliminuoti. Paskirdami kokias nors komisijas teisingų priedų sumokėjimui tik išpūstume biurokratinę sistemą.

 • J. naivusis

  Kubilius šiandien būtų nokautavęs tą pasipūtėlį Jakelaitį. Reikėjo tik vieno skaičiaus – koks to Jakelaičio atlyginimas, kurį Kubiliui turėjo pateikti prieš laidą GERAS patarėjas.
  Kai kada reikia susitepti rankeles. Deja.

 • Orka

  Aš vis tik manau, kad ne valdininkų algose didžiausios mūsų problemos. Vakar pas mus atėjo gaisrininkas, raito bauda už 5cm per aukštai pakabintą gesintuvą ir pan. Sakau, ko čia kabinėjatės prie smulkmenų, sako, mes kaip kelių policija, viršijai greitį – mokėk. Aš sakau, kad ne greitį, o 5 cm per arti ašinės linijos važiuoju, nutaikyt mažai kas besugebėtų… Prisileidot kvailų įstatymų ir kabinėjatės, ir kuo kvailesnis tas įstatymas, tuo uoliau jį vykdot.

  Aušrai Maldeikienei pasakysiu, kad ne valdininkų skaičiuje problema, o ką ir kaip našiai ir naudingai jie dirba. Teko matyt, kaip tobulas biurokratas, pakeitęs gerą vadybininką UAB’o vadovo poste, puikiai sutvarkė popieriukus, pridarė krūvas gražių ataskaitų su grafikiukais ir paveiksliukais. Bet įmonė per metus iš pelningos pasidarė labai nuostolinga. Nes į gamybą jis nuedavo sykį porai minučių per savaitę geriausiu atveju. O ko jam ten, juk jis biurokratas.
  Taip ir valstybės valdyme. Nekalbant apie medikus, mokytojus, didžiausi srautai nukreipti į verslo kontrolę, visokias apskaitas, ataskaitas. Ir vos keletas į investicijų, verslo aplinkos gerinimą. Turėdami patrauklią mokestinę politiką, žamutį darbo užmokestį, per dešimt metų taip ir nesugebėjom prisitraukti rimtesnių investicijų. Jau rašiau čia, jei Švedijoj užsiminsi, kad turi pinigų ir norėtum investuot, batus nulaižys, neleis pabėgt. O pas mus turėsi praeitį sveiku protu nesuvokiamą kliūčių ruožą. O pakonsultuos ta šiandien plačiai išvešėjusia biurokratine kalba, kuriai suprast iš išvers dar ir konsultantą samdyt reikia….
  Kažką žadėjo Kubilius, bet taip ir nieko neįvyko kol kas. Lauksim šimto…:)

  • romas

   Biurokrato funkcijos yra surištos su įstatymo ar kito norminio teisės akto vykdymu. Jei kvaila sistema, tai kvailas ir sistemos sraigtelis. Dar viena priežastis – nėra atsakomybės. Biurokratas neatsako materialiai už savo sprendimus prieštaraujančius teisinei bazei. Visa sistema serga labai ir jos pataisyti per šimtą dienų neišeis. Problema ta, kad nemokšos rašantys tuos norminius teisės aktus ir sėdi ministerijose. Iš jų kokios nors naujos kokybės produkcijos tikėtis sunku. Gerų rašytojų neprisikviesim, nes mums gaila mokėti už norminių teisės aktų kūrimą. Todėl ir toliau mokėsim kyšius, kad valdininkai ne taip griežtai laikytųsi durnų įstatymų.

 • GIGA

  ponai,tai,kad jus idomiai kabinate.Koks skirtumas priedai yra numatyti biudzetuos ar ne,pazeistas istatymas ar ne visai-cia kalba eina apie moraline puse!!!Ir pakolkas,mano nuomone,tauta ir sokiruoja valdanciuju arogancija ir „kelniu verzimas“ liaudziai,vietoj to,kad grazu butu pradet nuo saves.O situ priedu ismoka dar viena iliustracija to „kas galima Jupiteriui ir negalima jauciui“.Stai ir viskas

 • romas

  lv,
  galvoju, kad problema yra ne priedai, o dabartinė valdžia. Nereikia čia vynioti į visokius popierėlius. Priedų sistema yra sena. Nebus priedų bus blogas Kubiliaus kaklaraištis. Geriau sakykim kaip yra -reikia naujų rinkimų. Paskaitai interneto portalus ir supranti, kad ši valdžia nieko gero nedaro, tik klaidą po klaidos. Viskas yra grįsta tikėjimu. Jei tikim kad nesigaus, tai ir nesigaus. Todėl reikia rinkti iš naujo ir negaišti laiko. Nepastatysi namo, jei galvoji, kad tikrai nepastatysi. Kažkada šiame bloge komentavau, kad geriausiai semti krizės padarinius būtų buvę patikėti Kirkilui. Tauta dar nebuvo atsivalgiusi jo valdymo. Iki prezidento rinkimų buvo galima duoti atsivalgyti. Konservatoriai galėjo pasielgti kaip pasielgdavo visada – būti nesukalbami ir į koalicijas neiti.

  • lv

   Bet nuosmukis yra *nesenas* (ir vis gilėjantis/aštrėjantis), nesena yra SODROS skylė, neseni yra radikalūs mokesčių keitimai ir nesenai buvo išbarškinti seimo langai. Atsainus priedų skyrimas nepadeda, neskatina taupyti (tik erzina)…
   Tai net ne klaidos, tai tiesog lipimas ant grėblio…

   • romas

    Aš ir sakau, kai nėra supratimo, tai geriausiai būtų Kubiliui atsistatydinti. Jis padarė eilinę taktinę klaidą. Pirma didelė klaida buvo paremti Kirkilo mažumos vyriausybę prieš du metus. Antra klaida buvo imtis formuoti vyriausybę po rinkimų. Konservatoriai nežiūrint gautų vietų neturėjo didelio tautos palaikymo per rinkimus. Krizė dar tik buvo pradėjusi reikštis. Todėl buvo lengva numatyti, kad pirmi padariniai guls ant naujos valdžios. Brazauskas yra … (komentaras redaguotas – A.R.). Jis jau prieš du metus matė, kad laivas eina į dugną ir paliko savo postą. Kubiliui pritrūko įžvalgos, todėl išsitepė su Kirkilu, o dabartinis nekantrumas visai pribaigs konservatorių partiją. Galvoju, jei jie būtų pamažinę akcizus Mockui, būtų patepę visus pagrindinius dienraščius, būtų davę babkių Siaurui, o svarbiausiai būtų neužsimoję prieš Leo ir nebūtų kūrę visokių energetikos ministerijų, tai dabar apie priedus net nešnekėtume. Blogiausiu atveju buvo galima buvo pabūti opozicijoje iki prezidento rinkimų.

 • Trepse

  Mano galva, vienintelis priedo prie atlygio vertas dalykas yra rezultatas. Nepastebejau, kad patarejos rysiams su visuomene didesnis atlygis ir dirbti virsvlandziai butu i nauja lygmeni pakele ar (bent jau 45 proc.)pagerine teisingumo ministro viesuosius rysius. Tiek to, palaukim 100 dienu.
  Tiesa sakant, linksma buvo skaityt pasisakanciu uz „teisetu“ priedu sistema argumentus :). Kai pirmasis klasikinis valdzioj esanciu argumentas „ir pries mus buve taip dare“ gavo mata, noras irodyt ju pagristuma prarado ribas – matematikas reztu trumpai (n+1, kur n – begalybe:). Siek tiek pribloske ir argumentu ivairove: nuo beveik tradicinio, kad priedai teiset (bet ar teisingi) iki biudzete skirtos eilutes, kuria, analogiskai mersedesams, teks issisavint, nepaisant visuotinio pasmerkimo. Skirtumas tas, kad mersus uzsake neprieteliai, o biudzeto eilute buvo itraukta sios koalicijos sutarimu.

 • GIGA

  Romai,as visai nesupratau Jusu komentaro.
  1.Kam butu geriau jei krizes padarinius butu srebes Kirkilas?Tautai?Tai,kad Kirkilas nepripazino,kad yra krize.O kaip atrodytu kaip paeme 46 ar 47 vietas konservatoriai nedalyvautu Vyriausybes formavime,ta prasme elgtusi pasyviai ?
  2.Kaip suprantu politines partijos ir yra tam,kad siektu valdzios.Premjeras bet kokiu atveju liks nepopuliarus,ar jis vadovaus Vyriausybei dabar,ar po prezidento rinkimu,ar dar po 2 metu.Taip,kad koks skirtumas
  3.Dar vienu rinkimu?O ka tai pakeis?Ne vienas komentuojantis cia,ir as pats rasiau-pagrindine daugumos problema yra arogancija ir morale.Nemanau,kad tai pakesi dar vieni Seimo rinkimai.Kubilius yra daugumos premjeras,jis gana aiskiai ir skaidriai pasake ka zada daryt,nebuvo kazkokiu tai pinkliu-buvo klaidos.O pagrinde-arogancija!!!
  4.Visiskai nesuprantu kaip Kubilius uzsimojo pries Leo?Jei galvoji,kad Energetikos ministerijos steigimas ir Sekmoko sukis,kad „laikys Leo uz trumpo pavadzio“ yra uzsimojimas,tai klysti.Kam premjerui laikyt uz trumpo pavadzio imone,kurios 62% akciju turi Valstybe?Tai sou,teatras

  • romas

   Galvoju, kad dabartinė vyriausybė užsimojo prieš energetikų klanus, nes staiga prasidėjo Leo LT viešųsų ryšių akcijos -tipo turim planą, viskas pagal grafiką, tikrai statysim AE. Iš kur čia toks noras pasisakyti atsirado? Ar kas nors jų klausė ko nors? Be to matau kaip vyriausybė buvo suspardyta dar net nepradėjusi dirbti. Tokiai antireklamai reikia daug pinigų. Kažkas turėjo sumokėti. Kyla klausimas kas. Mockui dar akcizai nebuvo pakelti, tai galvoju Mockus pinigų nedavė. Greičiausiai davė tie, kurie susiję su dujom ir su elektra. O Sekmoko ministerijoje greičiausiai labai mažai kadrų liks iš ūkio ministerijos. Seni kadrai užtikrina ryšius, nebėra kadrų ir ryšių nėra. Bandau spėti, kad liūdai pagarsėję ūkio ministerijos darbuotojai, susiję su neapsilankymu kainų komisijos posėdyje, gali nebedirbti energetikos ministerijoje.

  • romas

   Ir dėl rinkimų. Jau sakiau – per prievartą geras nebūsi. 47 balsai seime yra trečdalis. Dar lieka beveik šimtas deputatų mylimesnei koalicijai sudaryti. Netikiu, kad pavyktų, todėl galvoju, kad geriau būtų nauji rinkimai. Valdžia atrodo arogantiška tik todėl, kad taip sako. Koks nors PR specialistas sugalvoja klišes, kurias paskui kaip papūgos visi kartoja. Kubilius visada toks buvo, koks yra dabar. Nepasidarė jis nei labiau komunikabilus, nei mažiau. Ir kodėl visiems atrodo, kad jis kaip pasakų senelis turėtų pasakas pasakoti per TV. Manau spauda kalta, kad neinformuoja visuomenės. Kas nori, gali su teisine informacija susipažinti internete. Visuomenei neuždrausta aktyviai siūlyti įstatymų projektus, užsirašyti į priėmimus, rašyti laiškus. Bet spaudai yra ne tas uždavinys. Jei yra užduota užloti (A.Katkevičiaus išsireiškimas), tai ir užlos. Kam mums visiems dabar kankintis, jei rezultatas kaip ir aiškus? Galim pasimokyti iš Pakso istorijos. Kai vyrai ėmėsi darbo, tai ir patvarkė. Tiesa yra dar vienas variantas. Gali koalicija parsiduoti. Tada keli likę patriotai -idiotai šūkaus, o dauguma darys ką reikia oligarchams.

  • Gintaras Slavinskas

   Pasakysiu taip, jei nenori matyti tiesos tai jos ir nepamatysi. Ir visi kaip vienas įsikandę, jog ši valdžia arogantiška ir kaip manot kas tokį jūsų požiūrį suformavo? Mano manymu – žiniasklaida, nes nemanau, kad bent vienas iš mūsų turėjo galimybių asmeniškai kalbėtis su valdančiųjų koalicijos atstovais, todėl nuomonę apie valdžia ir buvo formuojama žiniasklaidos. Taip pat nemanau, kad atėjus į valdžia ir pamačius, jog nebėra pinigų net elementariausioms paslaugoms apmokėti, reikėjo pradėti viešųjų ryšių akciją apie blogą valstybės padėtį ir nepopuliarių sprendimų reikalingumą, nes aš turiu tokį nusistatymą, jog 90% žmonių vistiek būtų mąstę kad jų atlygis sumažėjo tik dėl to, kad naujoji valdžia galėtų prisikimšti kišenes. Sakot paminami moralės principai, tai kodėl visi tylėjot kai krizė dar nebuvo įsibegėjusi? Manot tada visi gyveno kaip inkstai taukuose ir tik atėjus naujai valdžiai viskas pradėjo blogėti? O gal priedų tada niekas nemokėjo? Man asmeniškai tikrai nesvarbu ar mes mokėsim 5 ar 10 tūkstančių patarėjui, svarbiausia, kad jis tinkamai atliktų savo darbą. Man tikrai liūdna matyti, kaip žmonės nemato esminių pokyčių o visą demėsi nukreipia į detales.

   • Simas

    Kubilius yra tikrai labai arogantiskas. As pries rinkimus sekiau jo bloga, nes norejau zinoti ka naujo siulys konservatoriau. Del to pateikiejau net nepatogius klausimus. Ko pasekoje buvau isvadintas (pacio A. Kubiliaus) darbo partijos atstovu (suprask – izeidimas), kuris uz pinigus bando sukompromituoti ji per komentarus… Deja, deja… Niekada nebuvau partinis. O Kubilius dar pries rinkimus aiskiai parode, kad neturi pakankamos kompetencijos valdyti situacija. As jo klausiau apie Vagnoriaus klaidas, apie Pakso buvima konservatoriu partijoje. Jis sugebejo islementi tik „mea culpa“… Jis mano, kad uztenka pasakyti atsiprasau ir viska darys kaip ir dare – bele kaip (o as manau, kad netgi labai politiskai isskaiciuotai, nes aukstojoje politikoje kitaip ir nebuna…).

 • Ar

  >>mdxacuk
  Vasaris 2, 2009 8:36 vakare
  „…Tuos priedus gauna ir biednieji mokytojai (už kategoriją, už stažą už auklėjamąją klasę, už taisomus sąsiuvinius, už visokius tikrus ir tariamus ugdymus ir t.t)…“

  Po šio komentaro man aiškus tamstos nežinojimo lygis.
  Tai, kas čia parašyta – VISIŠKA NESĄMONĖ.
  Už išvardintas veikas mokytojams priskaitomos savaitinės valandos, kurių jis NEGALI turėti daugiau, kaip 36 (kartu su kontaktinėmis val.)

  • mdxacuk

   Savaitinės valandos ir yra tie patys priedai, tiktai kitaip pavadinti. Nes valandos būtų valandos, jeigu jas iš tikrųjų reikėtų atidirbti. Tuo tarpu pats prisimenu, kaip prieš kokius metus ėjo kalba, kad už kažkokius tų mokytojų neva nudirbamus darbus bus leidžiama užsirašyti papildomai po valandą ar pan. Tai vat ir išeina, kad mokytojų darbo užmokestis skaičiuojamas kažkokiomis fiktyviomis valandomis, kurios nelabai susijusios su realiu darbo laiku. Kažkas panašaus į studentų kreditus – už tokį kursą gauni tiek kreditų, už aną dar kažkiek. Nesiimu vertint, ar tai gerai, ar blogai, bet taip yra. valandos ar priedai – esmė nesikeičia.

 • Rūta

  Esu valstybės tarnautoja ir galiu atsakingai pareikšti, jog valstybės tarnyboje motyvacinės sistemos nėra. Apie kokius priedus jūs kalbate, juos gauna tik politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai ar dirbantys pagal darbo sutartis, na dar yra kategorija žmonių, kurie yra lojalūs vadovui.
  Priedus, kaip tokį instrumentą reikia naikinti, nes jie yra ydinga savo prigimtimi: tanautojas, taip vadinamą padidėjusį krūvį, atlieka darbo metu. Peršasi mintis, arba jis neatlieka savo teisioginio darbo, arba jam yra per mažai priskirta funkcijų, kad jis turi laiko dar papildomai vykdyti kitas funkcijas darbo dienos metu. Aš suprantu, jei yra ekstra užduotis, tuomet galima pasilikti po darbo ir mokėti viršvalandžius-tai būtų ir skaidriau, ir logiškiau.
  O kalbant apie Kirkilo priedus, kai Kubilius sakė, jog pirmasis mokėjo 75 procentus. Tai vat, nepatingėjau ir peržiūrėjau visus įsakymus, kai dirbo Kirkilo vyriausybė, neradau nė vieno įsakymo, kuriame būtų skirtas didesnis nei 20 procentus priedas.
  Turbūt tiesa slypi kažkur anąpus:)…

  • romas

   Rūta,
   man būtų įdomus jūsų pamąstymas. Ar reikėtų tą priedų dalį tiesiog iš karto paversti algomis tai kategorijai asmenų kuriems jie mokami, ar reikia nubraukti tą dalį iš biudžeto ir priedų daugiau nebemokėti, nes tie kurie dabar gauna priedus uždirba per daug? Jaučiu turit informacijos. Jei žinote, būtų įdomu – kiek skirta biudžete pinigų priedams?

   • Rūta

    Romai,
    na nėra tokios eilutės biudžete-priedai. tiesiog yra patvirtas atlyginimų fondas. Nesu finansistė, bet paaiškinsiu populiariai: pvz. yra 9 kategorijos vyr.specialisto etatas, jam skiriama 3500 litu (popieruje). Į šį etatą gali ateiti dirbti ir paprastas žmogus po aukštojo, be stažo, be klasės, paskaičiuokite, kiek lieka pinigėlių kas mėnesį (3500-2185), suprantama į šią poziciją gali ateiti žmogus, kuris turi 1 klasę (+50 proc), stažą (na maksimumas 18 proc). Tai tokia matematika, tik aišku, pastarųjų pavyzdžių tikrai mažai eilinių specialistų gretose, nes tos vargšės klasės nelabai duoda, jos dažniau tenka vadovams-tai jie gali sau leisti vadintis karjeros valstybės tarnautojais:(Taigi sutaupyti pinigėliai ir lieka priedams, taip neviršijamas atlyginimų mokos fondas, ai tiesa, juk žmonės serga, taigi nuo „biuletenių“ taip pat susitaupo…O eilinės darbo bitelės motyvuojamos be pinigų, net tokie kursai yra-kaip motyvuoti darbuotoją be pinigų, šiais metais užsirašiau:)
    Audito reikia valstybės tarnyboje ir ne tokio kaip Kubilius daro per naktį prof.Masiulio asmenyje (neturiu nieko prieš šį asmenį, bet per savaitgalį paruošti ataskaitą apie valstybės tarnybos optimizavimą…atsiprašau).Aš sutikčiau arti kaip bėris, jei man mokėtų bent 3000 litų atlyginimą, esu beja teisininkė. Ir nereikia skleisti erezijų, kad joks teisininkas neis dirbti už 5000 litų.

 • Vasia

  5000 lt alga nera maza ir priedas 50% yra nu riebus. sakot teisinko nepasamdysi, aisku, ne , nes jie aplamai gyveno taukuose: patentas kainavo 1500lt metams ir viskas. Nueik pas advokata maza rasciuka standartini parasyti-400-500 lt, dirbo 15 min. Na tikrai jis neis patarineti uz 5000 lt i rankas. Jei juos apdetu normaliais mokesciais (tokius kokius moka dauguma) , jie lekte lektu patarineti uz 5000 lt. Pasamdyk gera gydytoja, mokytoja, vadybinka uz 5000 lt eile stoves patarineti… bet liudniasusia , tai kad sau algas ir priedus issimoka laiku, o gydytojams veluoja… Gal kas mate skelbima LR ieskau patarejo uz 5000 lt, ne ne velnio ! Cia vietos partieciams ir giminaiciams. Ar ne taip ?

  • Regis

   Tikrai taip. Oficialiai tai vadinasi politinio pasitikėjimo pareigybė. Neoficialiai draugai, pažystami, partiečiai ir dar kas tik nori. Ir priedai tokiems darbuotojams mokami „iš lempos“. Ir niekas tikrai nekeis tos sistemos.. Maža to, niekas nepasidomės tų „patarėjų“ realiu darbu, niekur nerasi informacijos ką jie daro, kam jie apskritai reikalingi ir t.t.

   Beje klausimas iš esmės, šiaip ne taip išsikovojom, kad galima būtų sužinoti kiek koks tarnautojas užirba, tai sekantis logiškas žingsnis būtų išsireikalauti kažkur pamatyti apskritai visą valdiškos įmonės ar įstaigos struktūrą. T.y. kiek kokių etatų, kokie skyriai ir t.t. Aš taip įtariu, kad čia galima atkapstyti pakankamai „įdomių“ dalykų. Gal kas žino kur tai rasti ar apskritai tokia informacija kur nors yra laisvam priejimui? Pvz. visas vyriausybės valdymo aparatas su kanceliarija.

 • Musė

  Žmonės, na kiek gi galima! Ar nepabodo dar skaičiuoti tuos patarėjų pinigėlius? Gerb. A. Račai, Jūs irgi galėtumėte būti aukščiau tų smulkmenų. Ar išties didžiausios bėdos Lietuvoje yra patarėjų priedai ir žurnaliūgų (ne žurnalistų) neleidimas į Seimo tualetą?

  Vienas dalykas, kai buduliui koks Lietrytis numeta gardų kaulą su tendencingu pavadinimu „Tauta badauja – premjeras patarėjams dalina kosminius priedus“ ir tas apsivožia iš pavydo. Visai kitas dalykas, kai tą pačią informaciją gauna žmogus, sugebantis pats savo galva blaiviai galvoti ir nepriimti visko už gryną pinigą.

  Sutinku – viešųjų ryšių požiūriu sprendimas skirti priedus yra nesamonė. Bet man asmeniškai baisu, kai absoliučiai viskas mūsų gyvenime tampa viešaisiais ryšiais. Kai nebėra nei gėrio, nei blogio. Yra tik tai, kas „atrodo“ kaip gėris, ar pateikiama kaip gėris.

  Gerai, paskyrė premjeras patarėjams 20 proc. priedus, dabar jie gauna apie 5 tūkst., be priedo būtų apie 4 tūkst. Ar tam bankininkui iš Barclay’jaus tie 4 tūkst. yra jo išsilavinimą ir kvalifikaciją atitinkanti alga? Aš manau, kad ne.

  Arba Šimašiaus padėjėja viešiesiems ryšiams be priedo būtų gavusi 3500 lt. Ar tai yra milžiniška alga geram viešųjų ryšių specialistui? Irgi ne, rimtas viešųjų ryšių specas už tokią algą į tokią stresinę ir jokių dividendų neduodančią (o tik atimančią) poziciją tiesiog neitų.

  Dar p. Aušrai. Dėl valdininkų godumo. Prie ko čia jie? Negi tikrai manote, kad koks Kubiliaus patarėjas viena gražų rytą atėjo pos jį į kabinetą ir paprašė – „labas, Andriau, gal galėtum man paskirti priedą, ką?“. Aš manau, kad pačiam Kubiliui buvo tiesiog gėda mokėti tokias eilinio vadybininkėlio algas (na, gal truputį perdedu) savo patarėjams, kurie aria iki išnaktų, o savaitgaliais tempiasi šūsnis popierių į namus.

  Viešųjų ryšių požiūriu tai katastrofa. O ką daryti? Ką darytumėte, p. Račai, jei jūsų BNS’ui būtų kokio kvailo įstatymo nustatyta maksimali žurnalisto alga pvz. 2000 lt. O Jūs, kaip vadovas, norite, kad pas Jus dirbtų tik geriausi? O geriausi už tiek neina? Ar tikrai neišmokėtumete priedų?

 • Vasia

  Cia keletas patareju uz 5000 lt plius 20% priedus:

  1. Jonas Survila, 24 m.Patars apie politinius procesus.
  2. Mykolas Majauskas, 27 m.Gabus žinomo verslininko sūnus premjerui teiks patarimus apie finansus ir ekonomiką.
  3.Loreta Zakarevičienė, 53 m.Savybės: sąžiningumas.
  4.Ridas Jasiulionis, 38 m.„Nekviesta meilė“
  ….

  cia is tikro 5000 lt alga i rankas jiems per maza ???

  • Musė

   Dėl Jasiulionio – kiek girdėjau gandų, taip ilgai Kubilius nerado atstovo spaudai, nes niekas iš kviečiamų žurnalistų už tuos kosminius nerealius fantastiškus 5000 Lt tiesiog nėjo. Va taip va.

   • Miela Muse, o jūs nepagalvojote, kad ne vien pinigai šioje vietoje lemia… Aš ir už 10 000 neičiau, nes tai reikštų, kad baigi būti tikru žurnalistu.

    • Mielas Artūrai,
     Su žurnalistika gal ir būtų baigta, bet gal tai reikštų rimtų darbų pradžią? Ar nenusibodo 20 metų tuos pačius renkant verkti, kad niekas nesikeičia? Artūrai, kiek metų rašai jau? Ar kam tai rūpi ten aukščiau, kur priimami sprendimai? :)))
     P.S. Ar tau,Artūrai, Valinską kritikuoti? Tas nors bando kažką daryti. O tokių „rašytojų-analitikų“ nors vežimu vežk, gudrūs klavišus paspaudyti- „…ir vėl apgavo, o mes tikėjom…“ :)))

    • Musė

     Aš irgi į tokią peklą neičiau. Bet kažkas eina. Kažkas atsisako mielo lengvo darbo televizijoje, kur yra visų mylimas herojus, šiltos vietelės radijuje, ir eina. Ir manote nesupranta, kuo rizikuoja? Įvaizdžiu, reputacija, karjera? Manote, nepagalvoja apie tai?

     Ir eina, nes tiesiog kažkam reikia pasiryžti. Netgi pasiaukoti, kaip banaliai tai beskambėtų. Manote, žmogus toks naivus, kad tikisi kažkokių dividendų, populiarumo dirbdamas pačioje blogio irštvoje – Kubiliaus komandoje?

     O mes čia supamės savo krėsluose kavutę gurkšnodami ir pavydime tūkstančio litų. Gėda pelėda Jums.

   • Vasia

    As ta „suda“ malti sutikciau uz 4350 lt i rankas ir kas menesi 10% priedas. Kazin muse , koks vidutinis atlyginimas Lietuvoje i rankas ? Tai gal pjemejeras ne ten „draugu“ iesko ?

 • Vasia

  investiciniame banke „Barclays Capital“. ?? Cia ta kuris bankrutavo ir valstybe sanavo… nu jo 5000 lt alga tokiam veikejui maza… 27m. Ka jis tam banke veike ? nebet stazavosi uz tecio pinigus… dabar bankuose Lietuvoje algos geru vadybinku tikrai didesnes uz 5000lt ..ha hahah

  • Musė

   Truputį neturiu laiko gilintis, bet man atrodo, kad jo niekas nesanavo, priešingai – jis įsigijo bankrutavusio Lehman Brothers dalį. Nors galiu ir klysti, bet ne apie tai kalba.

   Va būtent – dabar bankuose vadybininkai uždirba gerokai daugiau. Aš apie tai ir kalbu. Kad reikia džiaugtis, kad žmonės, kurie kitur galėtų gauti daug daugiau, eina į pirmas fronto linijas. O ne pavydėti jiems papildomo tūkstantėlio.

   • Vasia

    Muse, bankuose i rankas vadybinkai gauna virs 5000 lt i rankas…? Apie gerb. Nauseda aisku nekalbu :) Nu nesvaik. Uz ta atlygi gautum praktiskai bet kuri vadybinnka!.

    del to is „LB“ investicinio: jaunuolis baige univera ir magistratura 25m, dabar jam 27… 5000 lt alga na tikrai jo verta :) ha ha dar jam banke reiktu ne viena litra alaus isgerti…. tevas stumia jo karjera, tai faktas.

  • Audrius

   Ar Vasia manai, kad tokiame „mažame“ Barclays Capital Majauskas priiminėjo sprendimus, lemiančius jo ateitį? Ir buvo tarp tų kurie privedė jį iki bankroto? Jis matomai dirbo maždaug 7-tame lygmenyje nuo viršaus, ir labai gali būti, kad jo kuruojamas projektas ar klientas buvo labai pelningas – ir alga, manau, nebuvo mažesnė negu kokie „kuklūs“ 5000-6000 GBP per mėnesį…

 • Gintautas

  Man keistas pats požiūris, kad jei atlyginimus pakeltume ir nebemokėtume biurokratams diferencijuotų priedų, tai viskas būtų ok. Mano galva, turi būti tiesiog aišku kas kiek gauna – litais per mėnesį. Ir visiškai vienodai, ar su priedais, ar be priedų.
  Tiems, kas siūlo grįžti prie rangų lentelės, reikėtų pasidomėti verslo praktika. Čia kaip tik nueinama nuo atlyginimo pririšimo prie konkretaus rango, kad būtų galima pritraukti ir išlaikyti talentingus darbuotojus, nesukeliant visiems pareigų iki hipotetinio 24 lygio.

 • Xerksas

  Račas rašė:

  >>Miela Muse, o jūs nepagalvojote, kad ne vien pinigai šioje vietoje lemia… Aš ir už 10 000 neičiau, nes tai reikštų, kad baigi būti tikru žurnalistu.<<<

  Ar tai reiškia, kad Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko pavaduotojo Česlovo Stankevičiaus patarėjas Artūras Račas nebegali būti tikru žurnalistu? :o)

  • Mielas Xerksai, 10 balų jums už žinias:) Tačiau jūs teisus, patarėjas negali būti žurnalistu. O A.Račas žurnalistu tapo po to, kai nebebuvo patarėju. Ir nuo to laiko patarėju jau nebebuvo…

 • Xerksas

  Regis rašė:

  >>pamatyti apskritai visą valdiškos įmonės ar įstaigos struktūrą. T.y. kiek kokių etatų, kokie skyriai ir t.t. Aš taip įtariu, kad čia galima atkapstyti pakankamai “įdomių” dalykų. Gal kas žino kur tai rasti ar apskritai tokia informacija kur nors yra laisvam priejimui? Pvz. visas vyriausybės valdymo aparatas su kanceliarija.<<

  Kokios problemos? Viskas yra internete. Konkrečiai Vyriausybės kanceliarija: http://www.lrvk.lt/main.php?cat=1&gr=2

 • Musė

  Vasia, mes čia pernelyg nukrypom į personalijas, aš gal blogą pavyzdį pasirinkau. Man asmeniškai tie 2 mažvaikiai patarėjai irgi nepatinka, bet čia ne man spręsti ir ne apie tai kalba.

  Apibendrinant – aš vis tiek nematau jokio reikalo stebėtis ar juo labiau baisėtis, kad patarėjai TIEEEK uždirba.

  Prie ko čia vidutinis atlyginimas? Prie ko čia vidutinis lietuvis? Ar vidutinis lietuvis bent jau sugebėtų per aukščiausio lygio susitikimą su kitų šalių delegacijomis kokią frazę angliškai išspausti? Bent tiek?

  Gal kas žinote, kur būtų įmanoma rasti vidutinį ŽURNALISTO atlyginimo dydį Lietuvoje? Būtu labai įdomi info. Ne dabar apima toks jausmas, kad labiausiai finansiškai nuskriausta ir labiausiai visiems pavydinti visuomenės grupė yra žurnalistai.

 • Xerksas

  Musė rašė:

  >>Gal kas žinote, kur būtų įmanoma rasti vidutinį ŽURNALISTO atlyginimo dydį Lietuvoje? Būtu labai įdomi info.

  Vargu, ar toks yra, nes žurnalistika – labai labai skirtingai apmokama profesija. Televizija, radijas, spauda, centrinė ar regioninė žiniasklaida – skirtumai bus didžiuliai, netgi vienos redakcijos viduje. Vienoks atlyginimas televizijos reporterio, kitoks tos pačios televizijos naujienų laidų vedėjo.

  >>>Ne dabar apima toks jausmas, kad labiausiai finansiškai nuskriausta ir labiausiai visiems pavydinti visuomenės grupė yra žurnalistai.

  Faktas, kad Kubiliaus mokestinės reformos labai stipriai kirto per žurnalistų atlyginimus, neginčytinas. Ypač – spausdintos žiniasklaidos. Vienu sykiu ir „Sodros“ mokestis atsirado (tuo, beje, žurnalistai mažiausiai nepatenkinti), ir daugeliui (ypač garsesnių)neapmokestinamas minimumas nuplaukė ir, kas bjauriausia, panaikintos PVM lengvatos popieriui bei spaudiniams atėmė galimybę derėtis su leidėjais, kad šie didesnę naujųjų mokesčių dalį prisiimtų sau.

  • mdxacuk

   Taigi galim Račo tiesiai paklausti, kiek pas jį gauna, kiek pagal autorines, kiek vokeliuose, kiek oficialiai. Nemanau, kad toks demokratiško nusistatymo žmogus ką nors slėptų.

  • Valentinas

   Xerksai, manau reikėtų atskirti žurnalistus nuo leidėjų. Gal žinai kaip Kubiliaus reformos pakeitė žurnalistų pinigus? Pavyzdžiui jei žurnalistas pagal autorinę sutartį uždirba 3000 Lt anksčiau kūrinio užsakovas už jį sumokėdavo 15 proc ir viskas. Į rankas gaudavo 1550 (jei teisingai skaičiuoju). Po šios reformos tie patys 3000 lt kaip pasiskirsto?

   • Valentinas

    Pataisymas: į rankas aišku 2550 :)

 • Vasia

  Muse,

  Tu mane uzgavai… negi vidutinis lietuvis jau negali baigti univero, moketi anglu kalba ? Negi vidutinis lietuvis yra kiaule? O auksciau jau elitas ! Negi darbuotojui be anglu kalbos uzsienio kompanijoje moketu 3000-4000 lt alga i rankas?
  Labai noreciau ataskaitos is tu patareju, kiek ten ju laisvai kalba angliskai…ha ha ha .. ryskiai paxo lygio :)

  Va butent uz tuos 5000 lt i rankas plius 20% priedus galima konkurso butu susirasti daug geriau kvalifikuotu personu… o ne zinomo verslinnko sunus :) virsune visko !!!

  Vidutis yra statistika, sausa statistika – valytoja 800 lr o kubilius 16000 , vidurkis 8000 ir visi gyvena laimingi ir turtingi…

  • romas

   Vasia,
   kiek turi uždirbti Lietuvos premjeras, kad tautai nebūtų skaudu jam algą mokėti?

   • Vasia

    Romai, tiek kiek nemazos gamyklos direktorius….

    o kiek turi uzdirbti ex studentas 27 metu jaunuolis, verslinnko sunus?

    • romas

     Jei Kubilius turėtų uždirbti tiek kiek nemažos gamyklos direktorius, tai suprantu jis uždirba stipriai per mažai. Manyčiau, kad net Račas gali uždirbti kaip premjeras dabar.
     Patarėjo amžius čia nė prie ko. Žiūrint koks jis specialistas. Galimi du galvojimo scenarijai:
     1. Kubilius yra kvailys ir nemoka pasirinkti gerų patarėjų.
     2. Kubilius yra protingas ir jis pasirenka patarėjus pagal kompetenciją.

    • Musė

     Vasia, dėl patarėjų amžiaus – siūlau paskaityti Alfoje straipsnį pavadinimu „Vašingtoną užkariavo „O karta““. Apie Obamos komandoje esantį 26 – 27 metų jaunimą. Gal tada taip neskaudės širdies dėl jaunų Kubiliaus patarėjų.

 • mdxacuk

  Galimas ir toks variantas. Visiems patarėjams paskirti po 10 000 ir paskui mažinti iki realios algos. Būtų priedai, bet neigiami – net nesugalvoju, kaip juos būtų galima pavadinti. Ir garsiai skelbti per visus laikraščius – tam nuimta tiek, anam dar daugiau. Tauta turėtų būti laiminga.

 • „O juk viską galima išspręsti labai paprastai: tereikėtų tam pačiam premjerui sustabdyti visų naujų priedų skyrimą, kartu pasiūlant skubiai sudaryti darbo grupę, kuri parengtų naują valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo tvarką.“

  Pasiūlymas geras, tik jį pradėjus įgyvendinti taip, kaip siūloma kiltų baisus triukšmas. Dėl to, kad valstybės tarnybos visa apmokėjimo sistema yra su priedais, atlyginimas žmonių taip sudaromas. Nežinau kodėl, bet tai – sistemos yda. A. Sysas ne kartą apie tai kalbėjo. Ir faktiškai žmonėms atlyginimai kristų per 30-50 proc. Gal tai ir teisinga, kai įsivaizduoji tik kraujasiurbį valdininką, bet man tai neatrodo toks kirvis labai geras sprendimas. Ir manau, kad „priedų“ (ne vienkartinių priemokų ir premijų) klausimas yra pučiamas selektyviai. Labai selektyviai.

 • Simas

  Baikite, vyrai, paestis del atlyginimu. Taip aiskiai parodote savo tikraji, isskirtinai lietuviska, mentaliteta. Ne atlyginimuose esme… O iki galo padarytuose darbuose. Jei zmogus praso pirma atlyginimo, o tik paskui galvoja ar atlikti darba, tai tokie zmones nereikalingi ne tik vyriausybeje, Seime, bet ir privaciame versle. Per daug tokiu materialistu priviso visose srityse. As asmeniskai nepateisinu neveiksnumo, pasislepiant po „mazu“ atlyginimu… Diskusija nukrypsta ne ta linkme: kiekvieno suvokimas apie atlygio dydi yra skirtingas – cia tas pats kaip ir gincytis del skonio (patinka, nepatinka). Ieskokime esmes. O ji, mano manymu, paprasta. Politika ir morale yra antonimai… Del to sneketi apie asmenis nepamacius ju darbu galutinio rezultato yra naivu ir neprotinga. Tegul dirba, jei jau isrinkome. Svarbiausia, kad visi savo darba atliktu kuo geriau, o ne taip, kaip nori tie, kurie uzmokejo… Kad ir dabar atsirades straipsnis apie A. Nedzinska… Juk jis naudojasi savo teise buti komitetu posedziuose. O kazkam tai labai nepatinka… Ir ta neapykanta, kazkokiu budu, pasiekia ziniasklaida. Tai nenormalu

 • Mielas Artūrai,
  Trupučiuka ne į temą, tad atsiprašau, bet…
  Užkliuvo už akies man tamstos skyrelis „Man patiko“. V.Laučiaus, …valdžia 2.0 Seimo Pirmininkas…, I.Makaraitytė.
  Artūrai, ir kas gi tau ten patiko? Kad žurnalistinė psichozė vis dar kai kam nepraeina, o gal jau ir nepraeis niekada, nes gerai apmokėta? Bet tu juk „neimi“, tai ir noriu paklausti, kas tau konkrečiai patiko?
  Žinai, per šitą …sklaidos vajų „Ant Valinsko Pavarykim“ aš supratau vieną dalyką – nėra didesnių klounų Lietuvoje, nei žurnalistai. Vieni už pinigus linksmina (o tiksliau – durnina ir kiršina) žmones, kiti – iš prigimties mažiau Dievo apdovanoti, bet žurnalistikai tinkami…
  Tikrai, Artūrai, kodėl Tau linksma, ir kodėl didelei daliai tautos linksma, kai žmogų, nuėjusį dirbti, maišo su purvais, kai tuo tarpu tu pats mieliau renkiesi ramų krėslą ir tą amžiną „atmazkę“ – „dirbu savo darbą“. Kaip manai, kodėl Valinskas nepasiliko „savo darbo dirbti“? Ar tau, kaip ir daugumai tavo plunksnos brolių, supratusių savo ribotumą, juodas pavydas miegą gadina? Niekaip nesitiki, jog po tiek metų melo, veidmainysčių ir aferų atsirado žmogus, norintis dorai dirbti? O jeigu tai tiesa? Nebuvau Valinsko nuodėmklausiu, matau tik tai, ką jis daro ir kalba. Tad, Artūrai, kas ne taip? Kad Valinskas į riaušes neišėjo, kai tuo tarpu Kirkilų Gedis ramiai sau pypkę papsėjo, lyg niekur nieko? O gal kad Salamakiną po velnių pasiuntė, kai pastarasis pripažino per 17 metų darbo seime vis dar nieko apie ekonomiką neišmano ir balsuoja, kaip liepia, laisvo laiko nuo kakadu turėdamas? Kas tau patiko Laučiaus rašinyje?

  • Valentinas

   Virgi, primenu, kad kai Valinskas imsis realių darbų, aš statau tau alaus.

  • Mielas Virgi, nesinervinkite taip… Nusiraminkite… Be to, pilnatis artėja.

   Dėl patiko – nepatiko. Skoniai skirtingi ir jūs galite savo tinklaraštyje rašyti, kas jums patinka, ar nepatinka. Aš jums tikrai nenurodinėsiu, kas jums turėtų patikti, taip kad gal nenurodinėkite ir jūs man.

   Dėl A.Valinsko darbo: atsiprašau, bet kol kas nematau. Kai pamatysiu, būtinai parašysiu. Kodėl jis paliko savo gerą darbą -jo reikalas

   Dėl mano darbo: manau, kad Lietuvoje būtina objektyvi ir nepriklausoma žiniasklaidos priemonė ir stengiuosi, kad tokia būtų BNS. Išmanau savo darbą ir jį dirbsiu tol, kol galėsiu.

   Kartu darau ir nemažai šalia tieisoginio darbo – savo jėgomis ir savo lėšomis. Ne visada pavyksta, bet bent jau bandau. Ir nesispjaudau į šalis iš neapykantos, kai manęs kas nors nepalaiko.

   Tai tiek, mielas A.Valinsko garbintojau.

  • Marius

   Virgi, gal galėtum pasakyti, kodėl tamsta Valinską taip mylit, gal tada ir mes eiliniai parapijonys Arūna ir jo partijos narius mylėt ir gerbti pradėsime. o ką, nepatinka tiesa, kad TPP yra ne partija o kažkoks užklasinės veiklos būrelis su vaduku priešaky, kad į valdžia patektų, viešai deklaruodami, kad yra pilni gerų idėjų, tik nežino kaip jas įgyvendinti. O toks atradimas http://www.seimopirmininkas.lt su Antanu šampanu, atsidarius puslapį juoktis noris, bet paskaičius ir pasijuokus apie būdimo seimo pirmininko mersedesus graudu pasidaro, nes tokį puslapį atradęs tsiprašau koks ale Minedas rytoj prezidentu sugalvos patapti, normaliam ir sąžinigam žmogui ant Lietuvos nėr ko siekt. Ir kam tie biurokratai reikalingi, kad eilinio duomeno užregistruoti negali, tiesa o gal Valinskas leido Antanui šiuo duomenu naudotis? tada belieka vadovautis taisykle : duok durniui kelia…

   • …o aš tau duodu kelią

 • paulius

  „Be deficito, kurį sumažinome 5 mlrd. litų, šiais metais reikės refinansuoti 3 mlrd. litų anksčiau paimtų paskolų. Jeigu to nesugebėsime padaryti, Lietuva paprasčiausiai bankrutuos. Lietuvos sprendimas sukti biudžeto reguliavimo keliu yra ta sąlyga, kurią paprastai kelia TVF, teikdamas šaliai paskolą“, – sakė A.Kubilius.

  Vis dėlto jis neatmetė galimybės, kad po kelių mėnesių Lietuvai gali tekti kreiptis į TVF.

  1) mokesciu dar nesurinko, o jau sumazino visais 5 mlrd. koperfildai vienok. valio.
  2) po keliu menesiu begam i TVF. lituko devalvacija. valio.
  3) kiek pas mus paskolu % eurais? 65%? valio.
  4) kiek duju/naftos % importuojam uz litukus? 0%. valio.
  5) kiek eskportuosim, kad gauti ne lituku? 5%. valio.
  6) kada uzdarom IAE? kiek importuosim elektros uz litukus? 0%. valio.

  o visi tik apie priedelis ten, priedelis sen. na suprantama, kad paprasciau atsakineti i zurnalistu klausimelius apie 3-4 patareju paselpima. bet gi tai tokia smulkme. sudekim visus tuos paserimus ir gausim tarkim 10 mln. ar tai daug? pagaliau didzioji dalis tu paserimu isleidziami cia, taip dalis pinigu grizta atgal i biudzeta.

  apibendrinus: visa tai neskanu, bet nereiksminga.

  • Juozas

   Nemanau, kad tas devalvacijos argumentas yra geras būdas pridengti „smulkmenas“. Kubilius sujaukė visą mokesčių sistemą prisidengdamas šituo argumentu ir dabar viską atstatinės atgal, šitaip padarė tik dar daugiau žalos ir nematau už ką galima jį pagirti, ypač kai ragina taupyti ir to netaiko sau pačiam. O del valstybės bankroto jau viskas yra aišku, jeigu sakė, kad jis bus nieko nedarant, tai šitaip prisidirbus gaunasi, kad bankrotas jau garantuotas.

 • Vasia to romas

  Vasia,
  kiek turi uždirbti Lietuvos premjeras, kad tautai nebūtų skaudu jam algą mokėti?

  Romai, tiek kiek nemazos gamyklos direktorius….

  o kiek turi uzdirbti ex studentas 27 metu jaunuolis, verslinnko sunus?

 • Valentinas

  Kaip jums dar vienas šios istorijos aspektas? Jeigu yra teisybė, kad medikams vėluoja atlyginimai, tai ar turi moralinę teisę ministras sau ir patarėjams išsimokėti atlyginimą ir priedus? Suprantu, kad kai kam nuo moralės jau bloga, bet žiūrint vien iš viešųjų ryšių pusės, tai jau yra blogai, ypač turint galvoje, kad sveikatos apsaugoje irgi bus daromos reformos. Šiuo žingsniu Čaplikas jau dabar apsisunkino sau reformų prastūmimo naštą. Pažiūrėkite kaip akademinis pasaulis sukilo prieš aukštojo mokslo reformą, o juk ministras dar net nieko neprisidirbo. Kas bus kai Čaplikas pristatys savo planą?

  Kita tema: iš kur tokia informacija papuola į viešumą? Vieną dieną ministras pasirašo įsakymą dėl priedų, kitą dieną visi laikraščiai trimituoja. Nutekinama informacija ar ji yra viešai prieinama?

  • Gintaras Slavinskas

   Viskas elementaru, moralinės teisės skirti priedus neturi, kai jo vadovaujamos sistemos darbuotojams vėluoja atlyginimai. Tačiau, jie šitie patarėjai gerai atlieką savo darbą (sakykime gelbsti savo patarimais mediciną) ir gavo už tai atlygį nematau tame bėdos.

   • Valentinas

    Iš principo sutinku. Bet taip pat sutinku ir su kažkieno mintimis išsakytomis aukščiau, kad schema „pradžioje pinigai tada darbai“ netinka. Su savo pavaldiniais visada vadovaujuosi schema „pradžioje darbai tada pinigai“. Darbų kol kas nesimato, o tai reiškia arba jų nėra, (tada nėra už ką mokėti) arba apie juos nepranešama (tada reikia keisti viešųjų ryšių patarėją). Galimas variantas, kad Čapliko patarėjai intensyviai pluša ir tuojau pateiks visuomenei mediciną gelbėjančius sprendimus. Šiuo atveju turėtų galioti aukščiau paminėta schema.

    • Juozas

     Tam tikri darbai buvo atlikti ir tie darbai net riaušes sukėlė.

     • Valentinas

      Manau, kad gydytojai stetoskopais užmėtys seimą vėliau. Kiaušiniai ir akmenys, kuriuos gavo seimas praeitą kartą buvo ne už nuodėmes medicinoje.

    • Gintaras Slavinskas

     Tikrai palaikau schema “pradžioje darbai tada pinigai”, kitaip būti ir neturėtų. Deja valstybės biurokratinis aparatas šios schemos, bent jau kol kas, nepripažįsta ir reikia su tuo susitaikyti. Ar vertėtų Kubiliui bausti premijas išdalijusius asmenis (na sakykim Kubiliui atleidžiam už jo paties paskirtas premijas)? Manau kad ne, nes taip elgiantis koalicija subyrėtų ypač greitai ir tada vėl galėtume mėgautis socialdemokratų demagogija :)

 • Vasia to romas

  Mykolas Majauskas, 27 m.Gabus žinomo verslininko sūnus premjerui teiks patarimus apie finansus ir ekonomiką.

  Cia prikolas ar tokia mada ?

  • romas

   Kame matote Majausko ydas? Ar kad verslininko sūnus, ar kad jaunas, ar kad yra nepakankamos kompetencijos? Juk negalima taip mąstyti. Čia paveldas iš socializmo, kai privalumas buvo proletarinė kilmė. Gal jūs pažįstat Majauską? Tada klokit jo asmenybės spragas ir mes visi eisim mušti vyriausybei langų dėl tokios valdžios nekompetencijos.

   • Vasia to romas

    Romai, ar pas tave i darba priima studentus uz 5000 lt alga i rankas ? A gal turi tokia viena mano sunui ?? Nu tiek to 4000 lt a ? Direktoriaus patareju :)

    27 metu mokys Kubiliu ekonomikos patarimais, tai jam sauskelnes dar nenudziuvo… patarejas, blyn…

    Cia padeka verslinnkui uz parama partijai- sunaus idarbinimas ! 5000 lt alga 27 metu ex studentui…. nu uzgyvenom, gal ten busimas Sorosas ar Bufetas, tada jo…

    • romas

     Vasia, nevietoj parašiau atsakymą. Žiūrėkit žemiau.

 • Valentinai,
  O kas yra „realūs“ darbai? Ar gautas KT išaiškinimas ir sumažintos algos – „realus“ darbas?
  Kai išmokami keli litai priedų prie algos, A.Račas tai laiko „realiu“ darbu, o kaip tada tie Valinsko „sutaupyti“ keli milijonai?
  Valentinai, kaip minėjau, man – „Heineken“, jeigu ką.

  • Valentinas

   OK tiks ir Heineken, nors tai yra importo skatinimas ir nepatriotiška.
   Realūs darbai tai:
   Monopolininkai, struktūrinės reformos. Aš netgi užskaityčiau Valinskui pliusą jeigu aplinkos apsaugos ministras nugriautų vieną kitą nelegalią statybą.

   • romas

    Valdovų rūmai pastatyti be detalaus plano. Galėtų pavaryti.

 • GIGA

  o as,p Virgiui, dar kiaules koja su zirniukais (cia kai bus Valinsko darbai).Netgi ne tada kaip bus kazkokie darbai,o kaip pasirodys Valinsko zadeti mistiniai specialistai,nes gi taip buvo zadeta.Davei zodi-istesek!

 • paulius

  pazadai sian pazadai ten. gal suskaiciuokime?

  http://www.politifact.com/truth-o-meter/promises/

 • romas

  Gintautas Paluckas maždaug tokio pat amžiaus tapo Vilniaus m. savivaldybės administracijos direktoriumi. Dirba iki šiol ir su pareigom susitvarko. Kuolys, jei neklystu, 28m. tapo kultūros ministru. Negi tikrai manot, kad amžius yra kliūtis gerai dirbti.

 • Mielas Artūrai, sakai, pilnatis artėja? Suprantu, kauksit vienbalsiai – žurnalistinis solidarumas…:)))
  Buvai neatidus – aš neperšu savo skonio ir nekvestionuoju tavojo, tik prašiau padėstyti, kas būtent patiko Laučiaus parašyme.
  Sakai, išmanai ir stengiesi objektyviai ir nepriklausomai – nė velnio tau nesigauna, nes Valinskas, pasak Tau patikusių straipsnių – „apsidirbęs“ labiau, nei Zuokas, Kirkilas ir Kubilius kartu sudėjus. Štai tau ir objektyvumas. Nebejuokink, Artūrai.
  Nesispjaudai, sakai. O kada bandei ką nors rimta nuveikti – ne raštu, o realiai(kaip sako Valentinas), kad būtų rezultatas? Valinskas bando dabar, o tavo visas „darbas“ – su laučiais į vieną dūdą pūsti.
  Kodėl Valinskas paliko savo darbą – ne tik jo reikalas, Artūrai. Dabar tai turėtų būti jau ir tavo, ir mano, ir visų reikalas, nes Valinskas dabar seime,- užmynęs uodegą „tradiciniams“ aferistams. Ar aš klystu?
  Tai tiek, mielas laučių garbintojau ir etatini verkšlentojau „…mes vėl tikėjomės, o mus vėl apgavo…“ :)
  P.S.
  Bijau, susinervinsi dabar, tad savo ruožtu, kaip vienas iš šio blogo gerbėjų, linkiu stiprybės ;)

  • romas

   Be išankstinių nuostatų. Būtų labai įdomu ką prisidirbo Kubilius, Razma ir panašiai. Negalima juk visų šūdu kloti. Juk ir tarp čigonų vagių būna;)

   • Romai,
    Kai Kubilius su Razma nuėjo į koaliciją su Kirkilu – buvo labiau negu keista. Tai vienas, gal tegul ir nereikšmingas (dėl skonio nesiginčysim) „prisidirbimas“, tačiau garantuotas patvirtinimas – Kubilius „savas“ bičas ir nomenklatūrinės sistemos jis negriaus – ir tai pasitvirtino. Įrodinėja tai iki šiol.

    • Valentinas

     Virgi,
     Gaudau tave ant tavo pačio logikos. Valinskas nuėjo į koaliciją su Kubiliumi, Zuoku ir Masiuliu. Tai vienas, gal tegul ir nereikšmingas (dėl skonio nesiginčysim) “prisidirbimas”, tačiau garantuotas patvirtinimas – Valinskas “savas” bičas ir nomenklatūrinės sistemos jis negriaus – ir tai pasitvirtino. Įrodinėja tai iki šiol.

     • Valentinai,
      Prašovei. Tu visiškai neLogiškas. Valinskininkai niekada nedemonstravo jokios priklausomybės jokiai konkrečiai politinei ideologijai. Jiems svarbiausia – galimybė konkrečiai dirbti, nes įstatymų – krūvos, o jų besilaikančių – vienetai.Tvarkos nėra pačioje viršūnėje. O kad Galėtų dirbti, turėjo būti pozicijoje. O kad tauta davė tik keliolika mandatų – tai jau kaip bepasuksi – pačios tautos nelaimė, nes pagrindinę įtaką kaip anksčiau, taip ir dabar turi „tradiciniai“ aferistai.
      Beje, noriu tau priminti, jog viena iš sąlygų TPP eiti į koaliciją – A.Zuoko nedalyvavimas formuojant ministrų kabinetą.

     • Valentinas

      Žinai Virgi,
      Iš visų čia komentuojančių man tu esi didžiausia mįslė ir labiausiai norėčiau sužinoti kas tu.
      Valinskienė?
      Ezopas?
      Žilinskas?
      Tru Sobaka?
      Virgi, kas tu?

     • Valentinai,
      Man garbė būtų būti bent jau tuo sobaka:)))
      Visų pirma esu lietuvis, ieškantis atsakymo – kodėl lietuvių tauta vis lipa ir lipa ant to paties grėblio (perfrazuojant A.Račą)? Ir kiekvieną kartą gavusi grėbliakočiu per nosį, inkščia, verkia – „vėl tikėjomės… ir vėl apgavo…“.

     • Valentinas

      Virgi neišsisukinėk!
      Esi artimai su Valinsku susijęs žmogus, kitaip tavo įkarščio paaiškinti neįmanoma. Vis dėlto manau, kad esi Valinskienė. :)

     • Tikriausiai iš balso pažinai :)
      Valentinai, kokio dar įkarščio? …sklaida lojo, viduriavo, politiniai oponentai ne vieną pypkę sugraužė, o realaus nieko iškasti taip ir nepavyko. Praktika rodo – dažnam lietuviui kitą lietuvį apdergti – garbės reikalas. O jeigu dar ir naudinga …
      Savęs prie tokių nepriskiriu, o lryto ir kakadu nelaikau žiniasklaida. Ir dar – nepamiršau, kas ir kaip valdė (savinosi) Lietuvą nuo 90 – ųjų.

 • lv

  Menamų ar tariamų gabumų aš tikrai nenurašyčiau, tačiau labiau panašu, kad tai tik PR dalis (jauni, veržlūs, gabūs žmonės komandoje); vargu ar M. Majauskas galėtų ką iš esmės patarti Kubiliui, ko kokybiškai negalėtų *patyrę*, solidūs „vietiniai“ ekonomistai (jų, beje ir būtų/yra klausoma, į jų nuomonę atsižvelgiama)…

  • romas

   Aš sutinku, kad Kuodis arba Nausėda eitų patarinėti už 5000 litų premjerui, bet jie neina. Kur tie labai geri ekonomistai, kurie veržiasi už 5000 į vyriausybę?

   • lv

    Tiek Kuodis, tiek Nausėda, tiek Grybauskaitė, tiek Maldeikienė (keletas išoriškai labiausiai žinomų pavardžių, kurių, neabejoju yra apstu ir viduje ir daugiau) viešai išsakoma kritika, mintimis, pasvarstymais yra (pa)siūlę (khmmm, turbūt nesuklysiu) šimtus kartų daugiau, nei M. Majauskas (beje, o ar jis yra ką pasiūlęs? Šito mes nežinom, nors algą žinom)…

    • romas

     Nebūkit primityvus. Vienas dalykas yra laikraštyje analizes daryti, kitas yra daryti kasdienius konkrečius darbus. Kartais yra gerai vien tai, kad žmogus sugeba kalbėti kaip ekonomistas ir suprasti ką sako kiti ekonomistai, pvz. iš TVF.

     • lv

      A, tai Majauskas visus konkrečius, kasdienius skaičiavimus atlieka, o Šemeta užsirašo ir kartoja/diktuoja iš tribūnos…
      Gebėjimas suprasti ekonomistų kalbą pateikiamas kaip vyriausybės vadovo patarėjo ekonominiais ir finansiniais klausimais privalumas tikrai yra primityvu…
      Ir turbūt nebūtų buvę solidesnių patarėjų šiam postui; kažin ar kažkam iš jų (žinomų, autoritetingų, patyrusių) buvo siūlyta?

     • romas

      lv,
      tamsta neįsivaizduoji kiek normalūs ekonomistai uždirba. 5000 Lt. yra geros firmos vadybininko alga, bet ne ekonomikos eksperto. O kai kalba eina apie rimtus ekonomikos dalykus tikrai yra reikalinga kompetencija ir gilus supratimas. Dažnam čia baigusiam tokių žinių trūksta.

 • Romai,
  Ar nori pasakyti, kad jeigu Valinskas nenugriaus valdovų rūmų – liks kaltas dėl iššvaistyto pusės milijardo? Laučiui, Valatkai ar Bruveriui patiktų toks minties vingis, o įdomu, kaip Artūrui? :)

  • romas

   Aš Valinskui priekaištų neturiu. Man nepatiko, kad jis ėjo į valdžią, bet demokratija yra tokia netikusi santvarka, kai nuo asmeninių patikimų nieko nepriklauso. Jei turėčiau jam kokių priekaištų, tai dėl jo atvestos chebros: Antanas, Žilinskas, Valinskienė, Meiželytė, Baukutė… Man neatrodo šis kontingentas rimtai, bet kaip jau sakiau Lietuvoj demokratija. Dėl valdovų rūmų kaip galimo statinio problemų nebūtų, jei būtų įvykdyta detalaus planavimo procedūra ir tauta būtų galėjusi pareikšti nuomonę ir pasiūlymus dėl teritorijos tvarkymo rėžimo ir galimo statinio paskirties. Deja mūsuose kartais galima priimti sprendimus apeinant įstatymus, jei sprendimus priima tam tikri asmenys. Nežinau kaip teisingai iš tokių paveldėtų situacijų išeiti. Bet nepulčiau kaltinti visų iš eilės. Visada dėl ko nors konkrečiai yra kas nors konkrečiai kaltas. Juk absurdas manyti, kad priklausymas kokiai nors tradicinei ar netradicinei partijai daro žmogų amoraliu, vagimi ir pan. Net socdemų partijoje manau didžioji dalis yra visai padorūs žmonės, o valdininkijai, kuri nuėjo į tarnybą su tikslu prisidurti nelegaliais būdais partinė priklausomybė nesvarbi. Jie gali pakeisti partijas pagal aplinkybes.

   • Valentinas

    Romai, užkabinai gerą mintį. Pasidalinkime įspūdžiais kas socdemų partijoje yra padorus žmogus arba „idėjinis“ socialdemokratas, o kas yra nomenklatūrščikas. Idėjiniais socialdemokratais aš laikau (man tiesiog taip atrodo:)
    Sakalas
    Sysas
    Butkevičius
    Salamakinas (abejoju).
    Vėsaitė

    Labai stipriai išreikšti nomenklatūrščikai yra:
    Brazauskas
    Kirkilas
    Balčytis
    Bradauskas
    Blinkevičiūtė
    Ir labai daug kitų.

    • romas

     Grynai iš nuojautos taip pat atrodo, nors gali būti ir vilkų avių kalyje vienas kitas.

    • J. naivusis

     V.P.Andriukaitis- parteigenosių išmaudytas, nusodintas, galingųjų dviratininkų užjuoktas ir vis tik – praėjęs skaistyklas.

     Manau- prie padoriųjų, nors dėmė „pardavęs LSDP AMB-ui“ neužmiršta.

   • Pirma- tai kaip susiję Valinskas, Valinskienė, Antanas ir Valdovų rūmai? Kažko nesupratau, tikriausiai.
    Antra – „…Net socdemų partijoje manau didžioji dalis yra visai padorūs žmonės…“ – ko verta ta padorių žmonių partija, jeigu jai vadovauja nepadorūs? Kodėl padorūs leidžiasi vadovaujami nepadorių? Kodėl padorūs eina į nepadorių vadovaujamą partiją? Čia man kažkaip nesusieina.

    • romas

     Jie tiki kitų padorumu, kaip ir tamsta Valinsku beatodairiškai.

     • romai,
      Viena yra tikėti ir visai kas kita vertinti dviejų dešimčių metų nuveiktus (ir nenuveiktus)darbus, neskaitant šlovingos praeities. Kaip ten Brazauskas rašė? „Ir tada dirbom Lietuvai“?
      Mano tikėjimas Valinsku nėra beatodairiškas, vertėtų tamstai pasitaisyti.Tik pasakyk, kada Valinskas spėjo „prisišiukšlinti“ labiau už kirkilinius ir kubilinius?

 • J. naivusis

  Per nacionalinį radiją Premjeras tik ką pasakė, kad priedai yra normalus dalykas, jie bus, kol veikia tokia apmokėjimo- taisytina – tvarka. Žodžiu, nieko naujo.
  Bet – pirmiau reikia užsiimti valstybės valdomų įmonių vadovų atlyginimais, maždaug:
  „Manau žurnalistams ministrų atlyginimai pasirodys ne tokie ir dideli, kai pamatys kokie išmokami ten, ir nebūtinai energetikos įmonėse“

  Taigi, lai žodis tampa kūnu, nes būtent ten- šimtai milijonų litukų nežinia už ką.

  Manau ir ponia Aušra Maldeikienė su tuo sutiktų, va kur nearti dirvonai TPP.

 • GIGA

  Virgi,as tai skaitau Jusu komentarus ir kazkaip keista.Taip,suprantu,kad Jus labai simpatizuojate Valinskui,bet tiek daug eiluciu prirasete ji liaupsindamas,o viskas tusciai.Gal geriau buvo parasyt,pvz taip -A.Valinskas nuveike:1)….2)…..3)…..Dabar supratau,kad jo nuopelnas yra algu sumazinimas.Tai gal ir taip,bet koks skirtumas pvz Valinskienei,Miezelytei ar Nedzinskui,kad ju algos sumazes 1500 lt?Jie nedirbo pries tai Seime ir neturi su kuo lygint,o ta 1500 Lt papildomai „padeje ant Salamakakino ir visu kitu“ per menesi tikrai uzdainuos.Mano nuomone su Valinsku ivyko tipine jau nuvalkiota situacija -„drakonas mire,tegyvuoja drakonas“.Ex Kauno meras Sustauskas taip pat pries rinkimus daug zadejo ir sake,jau as tai tikrai padarysiu ta ir ta,o isejo….Lygiai tas pats su Valinsku.Prizadejo tautai specialistu,o gavosi,kad didziausias specelistas tai draugelis Burksas,tinkamas visoms pareigoms,jei ne tai sponsorius Kazlauskas.Gal as ko nesuprantu?Arogancija liejosi per ausis,kad net kolicijos partneriai komentuodami jo neisrinkima is karto i Seimo pirmininkus ta mini?!Nu tebunie,arogancija subjektyvus dalykas.Morale?Manau niekas negincins,kad TPP Valinsko kisenine partija,gal labiau klubas.Tai kaip partijos vadas saviems nepaaiskina ar etiska „brautis“ i Seimo viesbuti?Ezopas uzsiprase du kambarius prisimines,kad du vaikus turi?Suprantu,kad tai smulkmenos,bet rasau jas del to,kad noriu uzbegt uz akiu atsakymui -„Valinskas tik pradejo dirbt,rezultatai bus matyt veliau,dabar jis uzlipo ant uodegos…“.Aisku gal pats sedite Dievo Tevo desineje (duotu atveju Valinsko) ir zinote kazka daugiau,bet as rasau ta,ka mato paprasti zmones

  • GIGA,
   …sklaida burnojo, pamazgas pylė, aimanavo, klykė ir tu ją išgirdai. Sveikinu. Tokių kaip tu, daug, ir jūs nusipelnėte gyventi Kirkilo, Zuoko ir Kubiliaus valdomoje Lietuvoje. Jūs neverti, kad kažkas aukotų savo gerą vardą, sveikatą ir garantuotą ramų ir sotų gyvenimą vardan jūsų. Jeigu tu, kaip ir šio blogo autorius, linkę tik aimanuoti, kaip Lietuva skęsta korupcijoje, tai mano patarimas jums – aimanuokit garsiau ir dažniau, – ir korupcijos nebeliks.

 • Valentinai ir GIGA,
  Jei TPP būtų gavę daugumą seime, jau rugpjūčio mėnesį nelegalios paežerių „lūšnos“ būtų buvę pradėtos „šluoti“. Tuo tarpu turim situaciją, kai geri norai gali likti tik gerais norais. Vilties dar yra, bet valinskininkų mažai, o „tradicinių“ politikierių „lūšnų“ – daug. Pamatysim. Asmeniškai aš galvoju, ar TPP, kaip tokia, besulauks šviežių bulvių. Ne todėl, kad kvaili ir negražūs – todėl kad bukos tautos atmintis trumpa, o informacijos apdorojimo lygis pasibaigia ties kakadu ir lryto debiliškais ir šmeižikiškais išvedžiojimais.
  Valinskui paskirčiau nuskurdintos ir nudurnintos tautos garbės ordiną jau vien už tai, kad nepabijojo viešai Kirkilo melagiu pavadinti. Viena, kai tokius dalykus sako išsiblaivėjęs Jonas, ir visai kas kita, kai tai pasako seimo pirmininkas, visą „virtuvę“ iš vidaus pamatęs.

  • Valentinas

   Virgi, Adamkus buvo prasitaręs, kad pats sėstų į buldozerį ir nugriautų kokią nelegalią statybą. Siūlau Kazlauskui išsinuomoti buldozerį ir suorganizuoti Adamkui extreemą. Tikrai tau būtų Heineken.

   • romas

    Man kas yra įdomu, kad prikuriam durnų įstatymų, paskui tampam nusikaltėliais jų nesilaikydami. Kiek žinau(o žinau), didžioji dalis nelegalių statybų yra įvykusi dėl piktybiškai nesprendžiamų problemų. Net paežerėse žmonės dažnai pasistatė pirtis prieš tai išvalę pakrantę, sutvarkę ežero dugną ir kas visai svarbu savo sklype. Jei Šveicarijoje būtų tokie įstatymai kaip Lietuvoje, pusę Šveicarijos reikėtų nušluoti buldozeriu. Įsivaizduokit jūs, Valentinai, nusiperkat apaugusią meldais ežero pakrantę ir svajojate, kad išvalęs, nusausinęs (dažnai paežerės užpelkiję), užvežęs smėlio kranto dugnui, jūs ten leisite savo vasaras su šeima. Bet jūs gerai investuojate ir pasirodo, kad savaigaliais turit dalintis tuo pasakų kampeliu su tauta ir kartais net vaikus baisu išleisti į savo kiemą.

    • lv

     Nuo kada paežerių apsaugos zonas galima nusipirkti (ir dar blogiau — ten vykdyti nelegaliais statybas, tas paežeres apsitverti)?
     Pasirodo nelabai gerai žinote…

     • romas

      Žemė dažnai paveldima iki pat ežero arba upės. Tiesiog apsaugos zonai taikomas toks režimas kaip ir sakau. Už nelegalius statinius valstybės žemėje nepasisakau. Bet tais atvejais, kai žemė yra privati, vistiek negalima paežerės atsitverti. Nebūčiau toks fundamentalistas ir dėl valstybinių paežerių. Labai dažnai ežerai užpelkija neprižiūrimi, nes valstybė neturi lėšų. Toks atvejis man atrodo, kai nei pats valgo nei kitam duoda. Ar ne geriau būtų tokias pakrantes išnuomoti ir gauti lėšų gamtosaugai?

     • lv

      Nelegalūs statiniai yra tokie, kurių legaliai negali būti (apsaugos zonose ir/ar juostose) nesvarbu ar tai valstybinė ar privati žemė. Prievolė prižiūrėti paežeres tenka pakrantės žemių savininkui.
      Jums išsprūdusi švystelėjo ta lietuviškai-savininkiška mąstysena, kuria, neabejoju vadovaujasi ir tūlas paežerių savininkas susitvarkęs savo valdas ir kaip atlygį sau nusprendęs įsirengti kokią pirtelę ant kranto, ap(si)tverti gražų kampelį/krantelį, kad ten vėl neprišiukšlintų ir būtų galima sau su šeima idiliškai, atsitvėrus ilsėtis — juk čia nieko blogo…
      Blogai, labai blogai. Nes tai yra (gamtos) savinimasis, uzurpavimas.
      O pavyzdžių, radikaliai kitokių, nei Šveicarija irgi yra (ir, ko gero, žymiai daugiau), pavyzdžiui Danija.

     • romas

      Negaliu būti savininkiškas, nes neturiu jokios paežerės. Bet matau, kad saugoma labai daug ir neturint pinigų. Faktiškai to net saugojimu negali rimtai pavadinti. Kas bus kai iš ES pinigų nebegausim? Ar sutinkat tiek daug mokėti mokesčių, kad saugoma būtų tinkamai? Kaip tik manau, kad savininkas niekad nesugadins savo aplikos ir tinkamai ją prižiūrės. Žmogus bendraudamas su gamta išmoksta ją mylėti. Kas iš to, kad gamtą nuo žmonių saugom?

     • lv

      Kai savininkas pagal lietuvišką supratimą pradeda savintis, uzurpuoti tai kas jam nepriklauso ir negali priklausyti (gamta, paežerės, apsaugos juostos ir zonos), tai jau būna blogai…
      O lietuviškų savininkų supratimas yra (pa)prastas — jiem tik duok žemės, ap(si)tvers…
      O nuo to, beje, ir saugoma — nuo tokių privačių mylėtojų, kurie apsitvėrę ir nusavinę gamtą ja džiaugtis nebeleidžia kitiems…

    • Valentinas

     Durnas įstatymas vis tiek yra įstatymas. Nežinau tiksliai kokia to logika, bet jeigu būtų kitaip, tai Lietuvoje greitai neprieitum nei prie vieno ežero kaip kokioje Šveicarijoje. Toks yra sprendimas: ežerai yra visų ar tų kurie už juos susimoka?

     • romas

      O kodėl negali būti tokia sistema, vienos ežerų pkrantės privatizuotinos, kitos ne. Kodėl negalima imti naudojimosi ežero pakrante mokesčio? Kodėl negalima iš to surinkti pinigų ir paruošti daug pakrančių tautai pailsėti vasarą? Galima kaip tik pačias problemiškiausias pakrantes atiduoti privatininkams, kad jie sutvarkytų už savo lėšas. Man atrodo, kad dažniausiai galioja principas, kad saugom gamtą tam, kad šernai ja grožėtųsi. Žmogus gi yra gamtos dalis, kodėl jis netinka būti gamtoje.
      Mes kažkodėl leidžiam žmonėms gyvenantiems senamiestyje rakintis savo buto duris ir nė kiek nesijaudinam, kad tauta negali prieiti prie kultūros vertybių. Juk dažname bute yra unikalių krosnių, karnizų, freskų ir kitokių saugomų elementų. Gal tikrai reikėtų tą klausimą pakelti. Juk negaliu susipažinti net per žiūronus tsakant :)

     • Valentinas

      romai, su logika sutinku. bet įstatymai galioja čia ir dabar. Ir jei jų nesilaikom, privalom atsakyti. Jei nepatinka įstatymai – keiskim įstatymus.
      Tačiau įsivaizduoju kokia smarvė pakiltų jei kas nors pradėtų siūlyti variantus kaip privatizuoti paežeres. Priedai patarėjams būtų tik gėlytės.

  • Marius

   Virgi, labai idomu būtų buvę pamatyti, kaip Valinsko inciatyva būtų griaunama jo draugelio-pirtininko-verslininko „pirtis-lūšna“, kurią prieš tai spėjo nugriauti „nusipelnęs teisuolis“ A. Paulauskas. Dar, ar Jums mielas Virgi neatrodo, kad Valinkas ir jo draugeliai per rinkimus gavo ir taip daug balsų, nes didžioji dauguma atidavę balsus Valinskui ir TPP, realiai taip balsavo prieš Kirkilus, Kubilius, Zuokus ir tt. Aš iš TPP ir Valinsko rinkiminių pažadų prisimenu bent 2 labai akcentuotus pažadus, tai, kad seimo nario alga bus kaip pensininko ir kad seimo narių reikia per pusę mažiau. Aš suprantu taip, kad tie TPP nariai kurie pateko į seimą ir turėtų imti tik pensijos dydžio atlyginimą, kaip daro Valinskas, nes tokie buvo jų pažadai ir rodyti pavyzdį visiems kitiems. dėl seimo narių mažinimo, tai bent jau TPP turėtų pateikti projektą dėl seimo narių mažinimo ir su tuo susijusios valdymo formos pakeitimus, a mož ir pasirodys, kad ir galimą ką pakeisti. Ir aš asmeniškai niekad negerbsiu ir nepasitikėsiu politikais, kurie nevykdo savo pažadų (kuriuos galima ant vienos rankos pirštų siskaičiuoti) ir net nepaaiškina, kodėl to nedaro, o kitus vadinti melagiais pačiam esant pažadukui yra negražu :) Ir nereikia pykti ant kakadušniku, Valinskas ir TPP nariai, rinkimu metu, kad patektų i seimą, kakadu ir tokio stiliaus laidose dalyvaudavo su didžiausiu malonumu, dar klausimas ar pinigelių nemokėdavo, bet va pateko i seimą ir viskas aukštyn kojom, vakar draugeliai, šiandien jau nebe…

   • Mariau,
    Dėl seimo narių algos pasiūlymas buvo teiktas kitoks nei dabartinis rezultatas. O Valinskas kiek žadėjo, tiek ir ima.
    Dėl seimo narių skaičiaus sumažinimo – reikalų bus imtąsi.
    Man įdomu kitkas – tavo prioritetai skirstant politikus pagal pažadus. Labai linksma. Ačiū.

    • Marius

     mano prioritetai labai parasti, politikas turi atsakyti už savo pažadus ir darbus ir nelyginu aš politikų kuris mažiau ar daugiau meluoja ar žada. kalbant apie Valinsko ir TPP pažadus, tai jie buvo populistiški ir skirti žmonėms mulkinti, tai rodo Valinsko požiūri į rinkėjus, ir atsiprašau, kodėl aš turiu gerbti Valinską, jeigu jis negerbia manęs. Be to, man nereikia „už dyką“ dirbančių politikų, mielieji, dirbkit sąžiningai ir kvalifikuotai savo darbą, vykdykit rinkėjams duotus pažadus ir gaukit Jums priklausančius pinigus ir tokių „dovanų“ mums nereikia.

     • Mariau,
      „…nereikia “už dyką” dirbančių politikų…“ – po praeito seimo algų pasididinimo tauta kažkaip kitaip kalbėjo. Taigi,Mariau, tautos atstove, arba tu apsispręsk, arba niekada nesutarsim.
      „…mielieji, dirbkit sąžiningai ir kvalifikuotai savo darbą…“ – čia kaip ss vokietis žydui 42-aisiais. Pastatyk man namą, sako. Grįžo po valandos – namo nėra. Pykšt, ir žydo nėra.
      Šitos istorijos niekaip negalėčiau pritaikyti kirkiliniams ir kubiliniams. Ir metų prabėgo dvi dešimtys, tik vietoj namo valdoviški pamatai ir sukrypus lūšna ant jų, medžiagų nėra anei pinigų… kaltų irgi nėra. Yra tik pažadai „Pastatysim“. Taip ir vargstam, o kas nebetiki, tie išvažiuoja ir ,manau, teisingai daro.

    • Marius

     čia su tais didinimais mažinimais algų, patys ir prisišnekėjote, kažkaip bemažindami algas pasidarėte taip, kad jos padidėjo. Dabar kai kitiems sakote, kad reikia veržtis diržus ir mažinate algas, pvz ministerijose, tai logiška kad ir patiems reiktų susimažinti, kad turėtumėt moralinę teisę iš kitų reikalaut. ačiu…

     • Mariau,
      Siūlyta buvo 50%, na nepritarė „etatiniai“, kaip tau dar paaiškinti?

 • paulius

  mielasai Virgi,

  jus gal koks TPP slaptasis rukovoditelius, kad taip gerai zinote kas gi butu, jei butu? turiu jus nuliudinti. tiek jusu dievinama TPP, tiek a.v. siandien jau politiniai lavonai. o kad jie visi protiniai impotentai tai abejoniu niekada ir nebuvo. beto nereikia putotis, kad TPP kazka kazkur sluotu. yra teismas ir yra teismo sprendimas. o gal atbegtu sitas zvaigzdziu kelininkas-tvenkiniu magnatas ir teisinguma pradetu ant marijos zemeles vykdyti? atsibuskite ir baikite spangti, nes jus Virgi primenate taisykle: mergaite is kaimo isvaryti galima, bet kaimo is mergaite ne!

  • pauliau,
   „…protiniai impotentai…“
   Pats nenori pasitikrinti? Teiksiu Artūrui pasiūlymą tave užbaninti, kol pažymą pristatysi iš atitinkamų organų dėl atitinkamo organo. :)))

   • paulius

    gerbiamas virgi,

    jus savo familiaruma ir savo pasiulymus pasilaikyte sau arba tiesiog pataupykite. prisireiks dar kada su savo druzokais lenkiant bambali zaibo alaus. jus siap labai fainutis, gal ir gerutis. gal gi laikas jums i seima? TPP jus tikrai priims, kaip prieme ir dar ne viena tokiu idomu keliu. na cia tokiu keliu i zvaigzdes turbut. http://www.lrytas.lt/-12321796081230173715-p1-lietuvos-diena-prisik%C4%97limas-pagal-a-valinsk%C4%85-jo-partijos-nare-jonavi%C5%A1k%C4%97-tapo-prie%C5%A1-savo-vali%C4%85.htm

    p.s. jus gal savo pasiulymus is karto teikite arunui, antanui, ligitui, donaldai ir vincui? ka cia su tokias kaip mes prasideti. jei jau baninti tai su vsd ranka. tikiu, kad su bambalio pagalba ypac su donalda ir ligitu bendros kalbos rastumete.

    • pauliau,
     Tu vienas iš tų lietuvaičių, kurie taip priprato Valinską šoumenu matyti, jog taip ir nesuspėjo persiorentuoti, kas įvyko. Supranti, Valinskas ekrane buvo šoumenu. Gyvenime – šiaip linksmu ir kupinu idėjų vyruku. Dabar jis nuėjo dirbti į seimą. Situacija valstybėje prasta. Ne todėl, kad krizė. Todėl, kad valstybę valdo klanas. Mūsų sąskaita praturtėjusių, melagių, veidmainių parazitų grupė.
     …sklaidai vos nepatrakus epileptiniame priepuolyje, atsirado manančių, jog Valinskas jau per pirmuosius tris mėnesius privalėjo išvalyti valstybės tvartus, kaip Heraklis kadais. Tik bijau, neužteks ir dešimtmečio. Ir jau tikrai žinau, kad nei Kubilius, nei juo labiau Kirkilas, nė pirštelio nepajudins tame darbe Valinskui padėti. Atvirkščiai.

     • paulius

      virgi,

      deja deja a.v. ex laideles ir jo tariamas soumeniskumas mano savigarbos filtro nepraeina. taigi nesu ji prates matyti ir persiorientuoti man nereikia. cia kaip kas vertina valstybes valdyma… jei kiekvienas linksmas ir kupinas ideju vyrukas prades savo idejas realizuoti be praktikos ir suvokimo… ar jus i darba kas be patirties priima? o gal tik priima ir leidzia ir karto patapti CEO? ir ne siap kontoros „me, myself & I“ o UAB Lietuva.

      turiu priminti, kad seimo pirmininkas yra reprezentacinis postas. taigi nesuvokiu, ka apie toki klouna galvoja brandziu valstybiu kolegos. suprasciau butume arciau zimbaves ar nigerijos… o jau dabar isivaizduoju susitinka svedijos Riksdago pirmininkas su situo linksmu vyruku. politiko ir linksmo vyruko susitikimas. stai jums pagarbos verto parlamento vadovo dosje:

      Per Westerberg has been active within Moderate politics since the election campaign in 1966, when he joined the Moderate Youth League. In 1979, he was elected to the Riksdag for his home county of Södermanland; he is currently the longest serving member of the Riksdag. During the Moderate-led government 1991-1994, Westerberg served as Minister for Industry and Trade. In 2003 he was elected as one of the three Vice Speakers of the Riksdag, and on October 2, 2006 he was elected as Speaker of the Riksdag.

      p.s. is kokio jus beje menulio nukritote, kad tikite kazkokiu valymu? gal jums asmeniskai a.v. i ausi pakuzdejo? jus gal paziurekite i seimo pirmininko pareigu sarasa ir atsibuskite. nors aisku Burksui kelia tai a.v. pravale. cia negali nesutikti. ir dar zurnalistu kelis buvo isspyres.

      p.s.s. jus mielas virgi jau ieskokite kito gelbetojo, nes a.v. politiniu lavonu pavirto esdamas stikliuose.

     • pauliau,
      Mane patį kartą priėmė į vieną darbą be jokios patirties, o kai „pakėliau sparnus“ – prašė pasilikti. Kiek žinau, A.Račas žurnalistikoje irgi savamokslis. Tad tavo, pauliau, supratimas toje vietoje tikrai kritikuotinas.
      Berods 94-aisiais trumpam buvau apsistojęs Danijoje, kaip tik tuo metu rinkimai buvo, išrinko į „seimą“ ilgametį komiką su juokingu veidu. Tik danai jokios tragedijos iš to nepadarė – protingi žmonės. Suprato, kad dešimtmečiais juokinti žmones ir nenusibosti reikia ne tik juokingo veido, bet ir proto.
      Sutinku, per mitingą žmonėms nepasirodęs, Valinskas padarė klaidą. O dar žinau, jog tikėjosi suspėti ir ten, ir čia. Ir tai jau buvo teisinga, tik mitingas virto riaušėmis.
      P.S. kadangi tu man kaip komentatorius- jau lavonas, skirstomės.

     • JolaS

      Bet štai šioje vietoje ir turejo pasireikšti tikrasis A.Valinskas – politikas. Tik kur jis? Negi i Seima su artistų būriu jis patraukė vedinas naivaus idealizmo? Kažko nesitiki… Gal todėl gatvėje TV reporterio užkalbinta paprasta moteriškė apie TPP sako:“ atsirado iš nieko, – į nieką ir pavirs…

     • paulius

      virgi,

      suprantu suprantu, kai jus danijoje fermoje pamezti meslo priima ar kokiu zveriuku siknas pavalyti viena, o kai jus priims kokio uab direktoriumi be patirties… grizkite pakalbesim. nors pagal kalibra jus is karto turetumete sesti i kokio Statoil ar Nokia CEO. tai va atsiseskite kaip pylypas is kanapiu, o tada aiskinkite kaip vyriukas linksmas sluos visus ir viska.

      a jo jo jo jusu minimas danas tapo danijors parlamento pirmininku. gal skalde savo juokelius su skandinavu kolegomis, kurie iki parlamento pirmininko posto kope desimtmeciais ir be burkso ir be tvenkiniu ir be namuku aferu nidoje. nejuokinkite, nes protingas zmogus visu pirma susivokia, kur jo vieta. pagal jus tai talentingi klounai tinkami reprezentuoti valstybe. sakau reiktu greitai uzmegsti glaudesniu rysius su zimbaves ir nigerijos parlamentais. velevos panasios, top klounas yra. kol nevelu reik paskubeti.

      bet kiek jus apie a.v. zinote… wow. gal jus koks jo metrastininkas? o gal mokamas pejaro specas? o gal sielos druzokas? boze bande suspeti ir nepavyko. ups. lavonines paslaugas uzsakinejote? kad tik spetu i valstybes pakasynas.

     • JolaS,
      Pratęsiu mintį, jums leidus.
      Ir kadangi Kirkilo bei Kubiliaus partijos neatsirado iš niekur, – į nieką pavirto daugybės žmonių gyvenimai ir likimai subujojus korupcijai, protekcionizmui, nebaudžiamumui, aferoms ir prievartai.
      Ar TV reporteris neklausė paprastos moteriškės, kada buvo geriau gyventi – dabar, ar prie ruso?

 • A.G.

  Turėti darbo stalą, duonos, vandens, dar kokį obuolį ar svogūną, darbą, kompiuterį, internetą – svajonių svajonė kiekvienam mokytam žmogui.
  Šitai turi tik menka menkurėlė Planetos žmonių dalis.
  Kas tai turi – laimingi gimę.
  Esmė – galimybė kurti, įgyvendinti savo sumanymus, kuriais matai, kad keiti aplinką, žmones.
  Tai kaifas.
  Tas svarbiausia.
  O lėšų reikia, kaip minėjau pirmajame sakinyje (jei gyveni dviese, šiais laikais reikėtų turėti mėneaiui bent 1500.0 Lt, gyvenant mieste).
  Daug svarbiau susikurit darbo vietą, kurioje esi viešpatis prieš visus kitus (prezidentus, premjierus, oligarchus, jau nekalnbant apie kitą smulkmę…).
  Esmė – būti laisvam nuo supiuvusios vieuomenės.

  • Supuvusioj visuomenėje gimusiems ir užaugusiems, niekada nemačiusiems laisvos visuomenės laisvo pilnaverčio gyvenimo , būdinga viską vertinti per savo supuvėliškos prigimties prizmę. Jiems nesuvokiamas nesavanaudiškumas, o pats žodis „laisvė“ asocijuojasi su žodžių junginiu „spygliuota viela“.

   • A.G.

    Matote ten buvo, ten buvome ir įvertinti – nemažai studijų tenykščiams yra perskaityta.
    Antra. Apie tą laisvą robotą. Tas Jūsų laisvasis nei dienos negyvenęs šaukštą padeda.
    Visa laimė, kad savininkai (jų nedaug ten yra – keletas) numeta stadijoną, barą, kur po darbo gali „žmogumi“ pasijusti… ten jiems vienintelė vietukė, kol nepadeda šaukštą taip nei dienos negyvenęs.
    Pažinaojau ne vieną tokį kaip Jūs – blizgučių mėgėją… o ir kiti, kurių nepažystu… iš aplinkos matosi, vienadieniai drugeliai, žinant, kad metai greičiau šiandien lekia nei anuomet dienos…
    Negaliu girtis, kad ir aš nesu rutinoje… vis ryt (va dar tą atliksiu ir tuomet)… vis ryt… ir taip padėsime šaukštą… – visa laimė, kad gyvenome nors kiek aukštosios moralės periode… ačiū Dievui… o dabartiniams to ir nesuvokti… kaip žmogui išvykusiam į gamtą bloga pasidaro (nuo deguonies pertekliaus) ar vakariečiui užvalgius natūralų maistą (net vidurius paleidžia).
    Ką kalbėti apie natūralų, jei net vos ne nuodingą maistą (pagal mūsų matą) žmonės iš Izraelio Druskininkuose užvalgę atsidžiaugti negali…

  • Valentinas

   Valinskui buvo suteikta galimybė turėti svogūnų. Jis nepasinaudojo :)

   • A.G.

    Svarbiausiai tai parašęs ir pagalvojau (ties svogūnai…).

 • J. naivusis

  Valinskui tie cibuliokai pelnytai ir tinkama forma pateikti. Humoras geras, senolis Juršėnas būtų išėjęs priimti, gal ir akiniai liktų sveiki.
  Žaisti reikia į abiejus vartus.
  Dar laukia pendelis dėl TPP patalpų Spaudos rūmuose šalia „Dujotekanos“, vakar bent taip rodė nauja polYtinė laida BTV.
  Bus tų pendelių – pelnytų ir ne.
  Būtent tas vieningas puolimas ir verčia suklusti, gal tikrai jie „neįsipaišo į sistemą“

  Virgio argumentai gana įtikinantys, tad man naiviai atrodo, jog gal tokie neadekvatūs neadekvatėliai tik ir gali tą sistemą pajudinti. Ar bent viešai bei vaizdžiai ją įvardyti.

 • nuoširdžiai nesuprantu kodėl Valinskas ir kompanija jums taip audrina vaizduotę. Atmetu visus prietarus ir svarstau racionaliai: šio Seimo kokybė yra žymiai geresnė nei praėjusio – iškrito „valstiečiai“, NS, darbo frakcija sumažėjo 3/4, tiesa, Seimas pasipildė naujais žmonėmis iš TTP, bet tai visiškai kitokie žmonės nei pasitraukę. Labai natūralu, kad dauguma dabar yra dešinės pusės, o ne kairės. Salamakinas, Lrytas, Kirkilas niršta, bet reikia mokėti pralaimėti. Dešinė savo valandos laukė 8 metus. Ir sulaukė, tegul darbuojasi, o mes kritikuosim.

  • Fredi, čia tamstai Valinskas audrina vaizduotę. Tiek įaudrino, kad net dešiniuoju jį vadinti pradėjai… bent jo vardo judėjimo programą prieš tai paskaitytum.

  • Fredi,
   Pabandyčiau atsakyti dėl vaizduotės, bet pasakyk, kodėl taip įsiaudrino …sklaida? Nebūtų jokios audros, jeigu ne …sklaidos isterija, bandant nusilengvinti per ausis.

 • Valentinas

  Kaip jums versija, kad Valinsko puolimas yra dūmų uždanga norint tyliai prastumti kitus neaiškius darbus?

  • romas

   Atsimenu, kai visi po kilimu tarėsi dėl Leo, buvo labai aktualus konservatorių terorizmo klausimas.

   • Valentinas

    Kas dabar yra aktualu? 4 milijardai verslo skatinimui?
    Pastatų renovacija?

    • romas

     Renovaciją biurokratai papjaus. Pusę metų mažiausiai projektus darys. Juk be sąmatos ir projektų niekas nežinos kokie lėšų poreikiai. O kur dar vieši konkursai be otkatų ar su. Manau kokia nors artimesnė naujiena maskuojama. Nebūtinai kas nors blogo. Gal tiesiog davė žurnaliugom kaulą, kad paliktų ramybėj kurį laiką. Reikia įstatymų projektus skaityti, kurie ruošiami vasario viduriui.

     • Valentinas

      Grįžtant prie Valinsko, jei jis iš tikro yra atpirkimo ožys, negi jis pats savanoriškai sutiko juo būti? Kaip kitaip paaiškinti tą jo kvailą susipykimą su žiniasklaida? Kam jam to reikėjo? Jis turi puikiai suprasti, kad jo sėkmės paslaptis yra bulvaras. Jis turėtų dalyvauti visose laidose, atsakinėti į visus klausimus, kviesti žurnalistus pas save į tualetą, demonstruoti Valinskienės garderobą. Vietoje to, jis užsidaro ir neateina net į Žinių radiją trečiadieniais 9 val. Jis žmogus protingas ir turi suprasti, kad toks jo elgesys nenaudingas nei jam, nei jo TPP, nei jo šlovinamam Kubiliui, nei tiems darbams, kuriuos jo teigimu jis yra pašauktas nuveikti. Tai gal čia ir yra slaptas kažkieno projektas? Valinskas ateina į seimą, nukreipia į save žiniasklaidos ugnį, o tuo metu, kokia nors verslo grupuotė prastuminėja ką nors tokio kas kainuoja daug milijardų. Valinskas tokiu atveju pasiimtų savo dalį.

     • Valentinai,
      Kažkaip nepamenu, kad Valinskai kada nors paparacams būtų atvėrę savo spintas ir tualetus.Kodėl tapęs seimo vadovu, turėtų taip elgtis? Todėl, kad Brazauskas nesivaržydamas demonstruoja „prakaitu“ uždirbtus turtus bei kolekcijas?
      O kad jis vengia žiniasklaidos – netiesa. Eilinė …sklaidos antis. Vengti jam vertėtų netiesioginių laidų, kur galima lengvai „sukarpyti“ norimą mintį, o tiesioginiame eteryje, kiek žinau, jis mielai dalyvauja.

  • Tataigi. Gaila, protingosios žiniasklaidos protingieji informatoriai, analitikai, ekspertai bei apžvalgininkai tuo tarpu tyli.

 • paprasta piliete

  Net neabejoju, kad taip.

 • situacija su Valinsku yra tokia: parodyk kvailiui pirštą ir jis pradės juoktis. Deja, pas mus tokia publika, demokratijos augimo sunkumai tsakant … paprognozuosiu ateitį: po 4 metų pagreitį įgaus Frontas, sustiprės TiT, socdemų Seime trečia kadencija iš eilės bus 25 nariai, bus vaivorykštinė koalicija, nes komunistuojančių marginalų ryškiai padaugės kaip šiandien rašo A.Tilindis, kurių jokiu būdu negalima bus prileisti prie valdžios. Nebent Kirkilas susitars su Paleckiu ir Butkevičiumi.
  Rimtas priekaištas Valinskui tik vienas – susijęs su abejotinais veikėjais-savivaliautojais pajūryje, bet jis ir neslėpė, kad yra šventasis. Gal siūlysite iš daugumos išmesti Valinską ir priimti Mazuronį, Daukšį? O gal abu? Darykite kaip jums geriau, pritarsiu visoms geroms idėjoms.

 • Tomas

  Valentinai – man tavo samokslo teorija priimtina be galo. Makaronu mum visiem kabina su tokiais „ivykiais“ Lietuvos padangej – o seselyje tikri dalykai vyksta… tik beda va – kaip apsviest ta seseli… ? labai jau knieti pamatyt kas ten…

 • J. naivusis

  dar vienas kaulas:

  TAUTOS PRISIKĖLIMO PARTIJA
  Adresas: Laisvės pr. 60, 15 a., Vilnius

  UAB „Dujotekana“, Laisvės pr. 60, LT-05120, Vilnius

  • Tomas

   nemanau kad tai kaulas – didelis pastatas, daug visokio plauko bizniuku…

  • Xerksas

   Cha – Spaudos rūmai. Ten visko yra. Šiaip, „Dujotekanos“ pagrindinė būstinė Čiurlionio gatvėje.

 • Musė

  Odė Valinskui :)

  Aš už Valinską nebalsavau, bet:

  1. Esu jam dėkinga už tai, kad išgelbėjo Lietuvą nuo koalicijos Socdemai/DP/TiT, kuri neabejotinai būtų buvusi, jei TPP nebūtų iš jų atėmusi balsų. Gal net kunigaikštienė Utiugovna būtų praėjusi.

  2. Ar pamenate, kaip Valinskas savo naujagimiui suteikė vardą to Lietuvos krepšininko, kuris pelnė daugiausiai taškų per berods Barselonos olimpines žaidynes (Šarūnas, jei neklystu.) Tuo metu tai buvo gražu, jautru, patriotiška. Žvelgiant iš dabartinių pozicijų – gal kiek naivu, sentimentaloka, PR’iška. O juk iš tiesų buvo nuoširdu.

  3 Taigi, KAS GALĖTŲ PANEIGTI, KAD Valinskas iš tiesų ėjo į Seimą „vardan tos Lietuvos“. Kodėl gi ne? Kad nelabai moka, ne visai susigaudo, klaidų daro, tai faktas, jis juk naujokas. Bet ar jis piktybinis? Man neatrodo. Ir nematau dar kažkokių baisių jo niekšybių (na dėl Burkšto galima nebent užskaityti) – pavaikė ribų neturinčius žurnaliūgas iš Seimo valgyklas, algas Seimūnams pasiūlė susimažinti. Kol kas jis man neužkliūna. Žiūrėsim toliau.

 • J. naivusis

  Mindaugas Stasiulis-Saulėns

 • GIGA

  As A.Raco bloge neperseniausiai,bet jau spejau perprasti gerb.Virgi,arsu Valinsko salininka.Jis teigia,kad Valinskas musu mesijas,bet jokiu argumentu nera.Nenori gyvent pagal Kubiliu,Kirkila ar Zuoka,rinkis Valinska,teigia gerb Virgis.Pats Valinskas dar pries rinkimus sia situacija apibudino kitaip -„jie jau prisisiko,dabar leiskit mums“.Dabar apie Valinsko ejima i Seima.Gal jis ir ejo „vardan tos“,tiktai kiek skaitau interviu su ivairiais buvusiais ir esamais Valinsko bendradarbiais ir prieteliais,netgi tie,kurie ji slovina ir aukstina,pazymi,kad „sis zmogus del pinigu daug ka padarytu“.Turejau net pokalbiu tet-a-tet (nes Virgis sakys,kad vel esu ziniasklaidos suklaidintas) su jo gerais draugeliais,visi salia liaupsiu (o ir as niekada neteigiu,kad jis kazkoks nevykelis)pazymi,kad sis zmogus tikrai i rinkimus „nemerke nei trupucio savu pinigu“.O tai jau labai daug ka pasako.Vadyboje yra tokie 5 Maslou principai ir paskutinis is ju,kaip zmogus sotus,saugus ir t.t. yra noras buti reiksmingu.As sutinku,kad gal but oponentai pasakys,jog ir be rinkimu Valinskas turejo padeti visuomeneje,bet partijos,esancios Seime pirmininkas(as jau nekalbu apie tai,kad jis tapo Seimo pirmininku),tikrai zenklesne figura nei „taip ar ne“ ar „kelias i zvaigzdes“ vedejo.Toliau nediskutuosiu,nes gerb Virgis be argumentu,bet pazadas galioja kaip tik pamatysiu nors viena Valinsko partijos specialista is kart kvieciu alaus.
  Virgi,o idomu is kur zinai,kad jei butu TPP dauguma,jie griautu nelegalias statybas?O gal negriautu?

  • Gintaras Slavinskas

   Na bet kol kas nėra ir priežasčių pasakyti apie Valinską ką nors blogo :) Žurnalistų teisių apribojimas seime galbūt būtų vienintelis kabliukas, o šiaip tai tas visas širšalas apie Valinską tik dėl to, kad jis asmuo iš šou verslo pasaulio.

   • Gintarai,
    Žurnalistų teisių apribojimas nušviečiant seimo darbą – mitas, burbulas ir daugiau nieko. Apie tai kalbėjo netgi kai kurie patys žurnalistai. Valinsko arogancija – kitas reikalas, bet kažkokių teisių apribojimas – paistalai.

    • Virgi, nežinai, neaiškink. Ir neklaidink kitų

     • Artūrai,
      Kai tavo plunksnos broliai dantis išsivalys – visi keliai atsivers, net ir į tualetus.

  • GIGA,
   Ryškiai perkaitai. Valinskas ne mesijas ir taip niekada neteigiau. Pakartosiu tau asmeniškai: nebetikiu nei viena „tradicine“ partija nes per paskutinius du dešimtmečius jie puikiai atskleidė savo veiklos metodus ir turim žiaurių rezultatų bei pasekmių.
   Juokiuosi iš tų, kas sako -„balsuoju už turinčius politiko patirties, prisidirbusius, bet geriausius iš blogiausių, nes nėra daugiau už ką“. Absurdiška ir apgailėtina rinkti „patyrusius“ aferistus, bet ne tuos, kur vagia milijonais, o tuos „geresnius“, kur vagia šimtais tūkstančių. :)))
   Pasirodė nauji žmonės. Todėl surizikavau už Valinską – ir kol kas nenusivyliau.
   Pasakyk man, kodėl bankuose, mokyklose, pašto skyriuose alkoholiu neprekiaujama , o seime prekiaujama? Kodėl mane seimo valgykloje valgantį gali filmuoti ir paskui visaip išsityčioti, o mano vaikai visa tai turi matyti ir kęsti bendraamžių patyčias? Kodėl tauta dūsta iš pasipiktinimo, kai seimūnai algas pasididina, o kai atsiranda žmogus ir jas sumažina, žiniasklaida ir tautiečiai vėl alpsta iš pasipiktinimo? Kodėl aferistas pypkorius metų metais meluoja, tyčiojasi ir flirtuoja su „daugiau pasiūlyti galinčiais“, o politikos naujokas turi aiškintis prieš abejotinos kilmės riaušininkus?
   Kažkaip tautiečiai labai greitai pamiršo „privatizacijas“, bankų griūtis, suklestėjusią korupciją, nebaudžiamumą ir kas visus tuos metus valdė. …sklaida pirštu dūrė – patrakus banda ten ir nulėkė. O pypkutė ramiai šypsos pro ūsą – dirbam toliau…
   Apie nelegalias statybas pasakyčiau daugiau, bet iš kur man žinoti ,kad tu ne socdemas ar koks Razma:)

 • GIGA

  Man tai labiau truksta jo zadetu specialistu,tiksliau imponuoja visapusisku ir vieninteliu specialistu tapes Burksas ir remejas Kazlauskas.O ar taip „pezetu“ soumenas,mokytojas ar akuseris man visiskai vienodai.Eilini karta zmogus „tapo drakonu“ (gal dar tampa ir ne viskas prarasta) ir prie lovio atkakliai atsitempe savo chebryte.Net Kubilius atvirai nesitempia i posta koki baidarininka ar Uspaskichas Vikondos cecho meistra…

  • Gintaras Slavinskas

   Tas tiesa, visiškai buvau pamiršęs jo pažadus į valdžia atsivesti specialistų, kurių iki šiol taip ir nematyti…

   • Tomas

    atsisake (gal) visi specialistai eit i ta valdzia – uz dyka dirbt niekas nenori, o kai sistema tokia (premijine) – kitaip (ir solidariai), kaip uz dyka ir neiseitu…

  • GIGA, Gintarai ir Tomai,
   Kadangi nėra daugumos seime, nėra ir specialistų – nereikalingi jie nei konservatoriams, nei liberalams – jie savų „specialistų“ turi, net kėdžių pritrūko.
   Valinskas sakė dar vieną dalyką – specialistus samdytų. Už pinigus. Kas pasakys, kad profesionalui samdytam ekonomistui neverta mokėti 20000 lt, jeigu tokie visiškai buki ekonomikoje, kaip Salamakinas ar Razma, gauna po 10000? Iš grupės samdytų ekonomistų galima būtų reikalauti, kai tuo tarpu grupė etatinių nekompetetingų seimūnų neatsakingi už nieką. Bet balsuoja, įstatymus gamina bei poįstatiminius aktus – niekas nebesusigaudo…

   • A.G.

    „… profesionalui samdytam ekonomistui…“.
    Kur jie.
    Tam ir pasitarnauja Pareto dėsnis.
    Iš 10-ies du atlieka aštuonių darbą. Likę aštuoni – dviejų.
    Priimant į darbą niekas nežino, kurie bus tie du.
    Juk niekas pvz. 1990 m. neplanavo „vežėjų“ – gyvenimas krauju rašo „ustavus“.
    Gal vienintelis pavyzdys – Čilė. Po generolo eitynių…
    Ne ekonomistų reikia (jų reikia – jie būna, kai reikia, ir jų nesustabdysi, kai reikia), bet šiandien botago reikia… kad dirbtų žmonės taip, kaip Vokietijoje po karo… tik ten be botago (bet ten nėra 90 proc. kumečių, buvusių baudžiauninkų ainių… dar nuo devynioliktojojo amžiaus, rupūžių…).

   • Tomas

    Virgi – profesionalams mokėti ir daugiau verta, nei 20000 lt, bet, kaip jau išsiaiškinom – tai neimanoma padaryti (moketi), kol sistema nepakeista. Nes – tie patys profesionalai (galima ir su kabutėm) – trinami i miltus, nė pusės tiek negaudami… kad ir grėblio nr2 patarėja… ar ji ne profesionalė ir neverta ?

    Irgi – jei seime sėdi žmoės, neįgalūs keisti sistemą, o pamainos jiems, nelabai ir yra, o profesionalu samdyt negali (kurie padėtų sistemą keisti), nes reikia kesti sistemą (kad galėtų samdyti), o sistemos keisti nesugeba… tai kaip dabar jaustis ?

    • Tomai,
     Ko sustojai? Tau gerai sekėsi. Kad pakeisti sistemą, reikia seime kitų žmonių, kadangi dabartiniai yra tos sistemos gimdytojai ir puoselėtojai. Sakai, pamainos jiems nelabai yra. Yra, tik pridusinti kaip reikiant, kiti emigravę.
     Įsivaizduok, kaip būtų, jei žmonės spjautų į senuosius vagis ir tris kartus iš eilės sužlugdytų rinkimus neateidami (čia tiems, kurie sako – nėra už ką balsuoti).Kaip būtų?

     • Tomas

      manau nieko gero nebutu (saziningai manau taip) – man tai panasu i destrukcinius veiksmus (kad ir tikslas geras). o as uz geri visapusiskai (naivuolis) – o taip viskas daug sudetingiau (bent jau mano mazoj galvelej netelpa)

      man labiau patiktu sekanciai:

      valdzioj lai buna (kol kas) kad ir n kadenciju kas tik isivaizduoja ad yra tinkamas

      mes (visuomene), lietuviai, tauta (kas tik nori) darom taip:

      1. zinom ko norim, turim tikslus, ir priemones jiems pasiekti.
      2. kai matom, kad kazkokie istatymai mums trukdo – keiciam
      3. keiciam sistema (mes) taip, kad ji neleistu improvizuoti (valdziai), ir tersti savo (ir musu) gero vardo.

      Tai va, parasiau ir galvoju (uzlipes ant sopkes), juk visa tai ir vyksta butent taip kaip bandyta suplanuot… tai kur tada beda? kodel tai neveikia ?
      gal tikslai netokie ?
      gal per jauni esam ? (kaip valstybe)

     • romas

      Valdžią visada yra kam pasiimti. Paimtų kokie nors chunveibinai, padarytų „tvarką“, taptume kokią nors skambiausia styga, gal ir saulę mums parvežtų. Ir tada visi gyventų gerai, nes kas dabar yra niekas taptų viskuo, o kas viskas dabar į nieką pavirstų.

 • J. naivusis

  Šiandien po gana ilgos tylos savajame blog’e labai karčiai prakalbo „kietakakčių koalicijos“ TPP atstovas Saulius Stoma:
  Prisidirbom. Ir kas toliau?

  Ten irgi reiškiasi Virgis, gal kitas? Bent jau šiandien „mūsiškis“ (ar „čionykštis“:) pasireiškė stipriai. Kaip koks visiems visada prieštaraujantis Klevečka.

  Valentinui net bandžiau pasufleruot kitą pavardę.

  • romas

   Paskaičiau Stomą ir nusivyliau jo protiniais sugebėjimais. Visiškas humanitaras blogąja prasme. Būtų buvę protinga bent jau ekonominius įvairių veiksmų motyvus pasiaiškinti. Kai apie Krugmaną prabilo, tai atlūžau visai. Anot Stomos matyt reikėtų skatinti mus trąšas ir drožlių plokštes gausiai pirkti. Čia ir Kirkilas panašiai per TV pasamprotavo – atseit Vokietijoje valdžia primoka, kai perki automobilį ir taip skatina vietinio produkto vartojimą, tai ir mums taip reiktų. Vargas Lietuvai, kai tokie „sumanūs“ vyrai seime sėdi.

   • romai,
    Čia ne Stomos problema, kad maža tautelė gėrė, gėrė, šarabanai susisuko, dar samagoninė amnezija, balti poniai …
    O čia Stoma kaip sykis, Valinskas, Dinius ir Valinskienė,- tik muzika negroja ir šou nevyksta. Viskas aišku, nebekoncertuojat, vadinas jūs ir atsakysit už tai, kad per du dešimtmečius viskas išvogta ir švogeriams išdalinta… ir dar tas šnapsas niolika kartų pabrangęs – Valinskas kaltas, ne kitaip …
    Tautos mentalitetą akivaizdžiai pademonstravo seimo kanceliarija – „tik neparduokit poilsio namų ir sporto salės, nes mes tik du tūkstančius į rankas tegaunam, be valstybei nuostolingų poilsinių mes prapulsim“.
    Rytoj LNK žyynios praneš – Valinskui Margaritos saloje biznis nepavyko – nusprendė seimo poilsinę Palangoje pasisavinti. O pusė tautos klyks iš pasitenkinimo – „ant laužo Valinską, o Valinskienę į Emiratus…“, paskui vėl atakuos artimiausią alubarį, nes dar ne visa pašalpa prasprogta…

    • romas

     Argi aš apie tai. Niekas Stomos už rankos nevedžiojo, kad rašytų kaip Nobelio premijos laureatas Krugmanas pataria vienaip, bet mes padarėm kitaip ir laikas parodys kas teisus. Jis koalicijos narys. Jis mums tiksliai turi sakyti kaip reikia dabar Lietuvai. Ir Krugmanas čia ne į temą visai. Stoma neklausė Krugmano ką jis Lietuvai patartų. Jei priimi sprendimus turi būti įsitikinęs, kad jie geri. Jei nelabai supranti, tai pasikonsultuok. Jis vis abejoja ir nesupranta kas vyksta, tai bent patylėtų viešai. Galų gale bent jau laikas būtų suprasti, kad ekonomikos mokslas nėra tikslusis mokslas, kaip kokia matematika ar fizika. Čia net sėkmės istorijų taikymas nepadės. Jei ekonomikoje būtų galima kažką labai iš esmės išmokti, tai visi ekonomistai būtų milijonieriais. Yra komanda, susitarė kaip darys ir trukčioti nereikia. Jis nebe politapžvalgininkas, o seimo narys. Jei jis netiki ir aš netikiu. Pasiklauso kokios nors Vainienės ar panašiai ir suskysta. Kautis reikia, o ne abejoti.

  • J.naiviam,
   Kitas.

 • GIGA

  Virgi,
  tai zmones jau bande balsuoti ir uz Darbo partija,ir uz Sustauska Kauno mera,dabar uz Valinska.As niekada nebalsuosiu uz kairiuosius,tikriausiai ir uz konservatorius.Ka pats privardinai apie nenora rodyt vaikams isgerusio tevo seimuno,as niekadqa ir nekeliau.Dar karta kartoju,Valinskas jau apgavo ir stipriai-prizadejo specialistu,t.y.pakelti valdzia i nauja kokybes lygi,o visais ianomais budais stume „chebryte“.Atleisk,bet tavo argumentai siuo taveju bukoki.Nusamdyt specialistus?Ju nereikia TPP,nes jie neturi daugumos…Absurdas.Mes nekalbam apie samdytus specialistus.Valinskas galejo pasiulyt aplinkos apsaugos ministra -be „chebranto“ Burkso geresnio neatsirado.Po to atidave duokle remejui-STATYBININKUI.Tiesa Burksui vietele surado.Nes jis negincitinai geriausias,tas zadetasis specialistas.As pats jau apie desimtmeti turiu versla Ukrainoje,labai domiuosi ju politiniu gyvenimu,tai va partiju formavimas ten atitinka Valinsko TPP-vairuotojai,sekretores,valytojos Ukrainoje,tie kurie pakels ranka kada reikes,taip ir TPP-visi chebrantai +savo firmu direktoriukai.As nediskutuoju apie kitas partijas 1)bent jau jos stengiasi tai maskuoti,2)Valinskas gi zadejo!!! nauja kokybe ir specialistus>Jis zadejo but kitoks!!!

 • GIGA,
  Suprasčiau tavo pasipiktinimą nepasirodžius Valinsko specialistams, jeigu Valinskas, gavęs daugumą, formuotų vyriausybę.Tačiau kviečiuos į pagalbą tavo loginį mąstymą – surėmęs smilkinius viduriniaisiais pirštais pamislevok – kokiems velniams Valinsko specialistai Kubiliui, Zuokui bei Masiuliui? Kubiliaus „specialistai“ postuose nuo praeito amžiaus, Masiuliui bei Zuokui Valinskas – pavojingas išsišokėlis konkurentas. Atmetęs emocijas, ramiai pagalvok, sakykim, tik sakykim, tie specialistai yra. Pro kokį vamzdį (pasak Mečio), tuos specialistus prakišti turint tiek mandatų?
  Čia, matau, turi kažkokių asmeninių nuoskaudų Burkšui bei statybininkui, nes …sklaida už jų taip ir nerado kaip užsikabinti, o jei taip, gal pasufleruotum nuorodą.Tik susitariam,- be lryto ir be būro Valentinavičiaus.

 • GIGA

  Virgi,
  PAGALIAU sulaukiau.Po tiek tavo komentaru atsirado konkretika.Valinskas turi zadetuosiu specialistus,bet juos rodys tautai tik tada kai tures 51% Seimo daugumos.Kadangi taip niekada neivyks,tai as,deja,ju ir nepamatysiu,o tau,savaime suprasti neteks gerti Valentino zadeto „Heinekeno“.Netgi kvepia Kirkiliuku,tas irgi porina,kadangi daugumos neturejo,tai daug geru darbu nenuveike…Tiesa politikos apzvalgininkai jam neikyriai primena,kad nereikejo tada uz tai ir atsakyt,galima gi buvo atsistatydint.Kazkuo panasus atvejis (tiesa as pamirsau AV gi aukojasi del tautos,kad nesusiformuotu socdemu-Uspaskicho ir TiT kolicija.O tu sakei,kad ne mesijas…)
  O kadangi daugumos nera,tai galima draugelius i posta prakisti.As,kad tu suprastum,netyrineju ka gyvenime ger ar bloga yra padares Burksas ar Kazlauskas,as paprasciausiai neprisimenu atvejo nepriklausomos Lietuvos istorijoje,kad per pora savaiciu,kokios nors partijos pirmininko verslo partneris ar siaip „sugerovas“ butu taip atkakliai siulomas i kelis visiskai skirtingus postus.Gal kazka ir praleidau,bet nepamenu.As neprisimenu atvejo,kad pagrindinio partijos remejo zmona partijos rinkimu sarasuose butu irasyta pirmajame 15-uke,o veliau pats remejas taptu ministru.Gal tai nieko blogo,gal jie labai puikus zmones,bet Valinskas sake,kad dabar bus nauji standartai,nauji profesionalus valdininkai.Teisingai jis dar sake „jie jau prisidirbo,dabar leiskite mums“

  • J. naivus

   iš TPP tinklalapio – PARTIJOS VARDAI:

   Arūnas Valinskas, Remigijus Vilkaitis, Linas Kunigėlis, Asta Baukutė, Vytautas Šapranauskas, Donalda Meiželytė, Česlovas Gabalis, Deivis Norvilas, Rūta Mikelkevičiūtė, Mindaugas Stasiulis-Saulėns, Žilvinas Žvagulis, Tomas Augulis, Arina, Nerijus Juška, Stasys Povilaitis ir daugelis kitų.
   …………………………………………..

   Tai va, tie specialistai – sąrašo pabaigoje, jų daug;))

  • GIGA,
   Tu mano pasakymų neiškraipyk, nes pakilsim iki kvantinės fizikos ir apsijuoksim…kaltas būsi tu ir tavo aplinka :)
   Tavo atminčiai atšviežinti kažkaip netyčia atsiminiau atvejį, kai pagrindinio partijos medžiotojo sugyventinė bufetininkė tapo viešbučio paveldėtoja. Būta daugiau (niolika tūkstančių) atvejų, kurių tu neprisimeni, tad gal pats Artūras Račas tau primins, jei gražiai paprašysi, jis turi geresnę atmintį nei aš.
   Ir tu blogai darai, kad netyrinėji,“…ka gyvenime gera ar bloga yra padares Burksas ar Kazlauskas…“.Nes, matai, yra toks dalykas, kaip draugai ar bičiuliai, kuriuos tu mažiau ar daugiau pažįsti ir žinai, ko jie verti ir vykdant kažkokį projektą jie gali tapti tavo komanda, nes ,GIGA, DĖMESIO, – komanda negali būti sudaryta iš žmonių, pasiūlytų Kirkilo ar Kubiliaus, nes to projekto pavadinimas ne „Pjaunam Grybą“ ir net ne „Krušam smegenis toliau“.
   Vadovaujantis tavo „logika“ prezidentų vaikai negali būti politikais, nes … vienoda pavardė jau piktnaudžiavimas padėtimi?
   Tarkim Kazlauskas rėmėjas, na tapo jis ministru, na ir kas? Kai prisidirbs – teiskim, o kol kas žiūrėk ir domėkis jo, kaip valstybės tarnautojo, veikla.
   P.S. Jeigu judu su Valentinu turėtumėt garbės ir sąžinės, tai aš jau turėčiau ir „Heineken“o, ir keptos duonytės, nes algų sumažinimas seimūnams dar prieš metus atrodė girto asilo sapnas, o Burkšo parašas jau sustabdė nuodingų Klaipėdos uosto dumblių laidojimą Baltijos jūroje ;)

   • Jonas III

    bet prieš metus seimūnų algos, išreikštos skaičiukais, buvo mažesnės

    • Jonai,
     Prieš penkis metus dar mažesnės:)

  • paulius

   is viso ka cia apie klouna-a.v. su klounu-virgiu kalbeles varineti. galetu visa ziniasklaida paskelbti boikota a.v. ir politinis lavonas nusibaigtu galutinai uzmarstyje po keliu savaiteliu. nors aisku nesuzinotume ko prisiede stikliuose. bet siap gal klounus vien susodinam i visus tris pareigunu postus.

   ejimas arkliu.

   a.v. = prezikas.
   a.n. = seimo pirmininkas http://www.seimopirmininkas.lt/
   ligitas = premjeras.

   v dobavku. burksas = stt sefas. donalda = vsd sefe.

   kas uz?

   o kad jums labai linksma nebutu. kiek mes ten atsiliekam nuo braliuku? 4 menesiais? http://www.ves.lv/article/68911

 • Regis

  Virgi, skaičiau skaičiau tavo komentarus ir sąžiningai pasakius šneki lygiai taip pat (apie nesusitepusius) kaip jau N kartų buvo šnekėta. To pačio Uspaskiho, Pakso ir kitų. Turiu pasiūlymą – VRK puslapyje galima rast oficialų TPP rinkiminį sąrašą (http://www.vrk.lt/rinkimai/400_lt/KandidatuSarasai/RinkimuOrganizacija3483.html), surask man prašau, gal ne tik man bus įdomu, bent 10 žmonių kurie pagal savo išsilavinimą, gyvenimo patirtį ir kt. verti (tavo manymu) būt išrinkti Seimo nariais. Suprantu žmonės nureitingavo į Seimą gal ne pačius geriausius. Pilnai tikiu, kad normalesni liko už borto. Tai gi parodyk man (ir ne tik man) tuos kurie tikrai verti dirbt ir gali įgyvendint tai ką žada TPP:

  „Mūsų tikslas – skatinti sveikas kūrybines Tautos galias, prikelti Lietuvos žmonių tikėjimą Valstybe ir jos institucijomis, tikėjimą, kad kiekvieno piliečio balsas yra svarbus ir gali pakeisti jų ir jų vaikų ateitį, visų mūsų pagrįstą pasididžiavimą Lietuva ir priklausymu jai. (…)

  Mes tikime, kad Lietuvos politika gali būti švari, skaidri, kad grupiniai interesai neimtų viršaus prieš bendruosius. Mes siekiame, kad politika Lietuvoje būtų morali.
  Kad taip būtų, į politiką turi būti sugrąžinti garbė, sąžinė, padorumas, žodžio laikymasis. Politika ir politikai turi atgauti savigarbą.
  Tik švari, morali politika gali būti pilietiška ir demokratinė. Tik tokia politika yra patriotinė.
  Tik tokia politika gali užtikrinti kompetentingą ir atsakingą valdymą, teisės viršenybę ir lygų teisingumą visiems, Tautos gerovę, socialinės atskirties įveikimą ir visuomenės darną, kiekvieno žmogaus, visuomenės ir visos Valstybės saugumą.
  Tik pilietiška ir demokratinė politika gali pritraukti sąžiningus įvairių sričių profesionalus Valstybės reikalams spręsti.“

  • Regi,
   Jeigu aplankęs TPP sąrašą neaptikai net dešimties vertų būti seime, tuomet tai jau tavo ir tave auklėjusių žmonių problema. Pas juos ir kreipkis. Su ieškiniu ar su gėlėmis – ne mano reikalas.
   Desertui:
   Visą tai, ką žada TPP, iki 2237 – ųjų įgyvendins kirkiliniai, kubiliniai bei zuokiniai. Palauksi? :)))

   • Regis

    Pala pala, aš prašau tavęs. Aš savo nuomonę turiu, tarp kitko netgi jos tau neperšu, skirtingai nuo paties. Tavo manymu bent 10 žmonių iš TTP sąrašo kurie buvo vertesni už visus „kirkilinius, kubilinius bei zuokinius“ kartu sudėjus.. Galim net gi visi gražiai Virgio paprašyt. Gal mes visi iš tikrųjų klystam dėl TPP?

    • Regiui,
     Loreta Liutkuvienė
     Vytautas Gromnickas
     Virginijus Raginskas
     Jurgita Junevičienė
     Adolfas Jarulis
     Angelė Danutė Čepėnaitė
     Valdemaras Šereika
     Romualdas Volodka
     Aivaras Kriaučiūnas
     Kęstutis Vilniškis
     Edita Kalninienė

     • Regis

      Dėkui. Panagrinėsim. Tikrai įdomu. Pilnai gali būti, kad išankstinė suformuota nuomonė yra klaidinga.

     • Regis

      Loreta Liutkuvienė – Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto darbų saugos priešgaisrinės apsaugos ir informatikos specialistė

      Vytautas Gromnickas – UAB „Merkurita“, reklaminių projektų vadovas, Kulautuvos vaikų Tuberkuliozės ligoninė – kineziterapiautas.

      Virginijus Raginskas – UAB „Grifs AG“ apsaugos vadovas

      Jurgita Junevičienė – UAB „Vox Juris“ buhalterė

      Adolfas Jarulis – UAB „Asta ir Liūtas“ Darbo saugos ir sveikatos darbe tarnybos specialistas.

      Angelė Danutė Čepėnaitė – Lietuvos darbo rinkos Mokymo tarnybos Socialinių darbuotojų rengimo centro vedėja.
      Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Vilniaus skyriaus komiteto valdybos narė, Lietuvos socialinės gerovės asociacijos prezidentė

      Valdemaras Šereika – dirba nekilnojamojo turto srityje

      Romualdas Volodka – neetatinis žurnalo „Man įdomu“ žurnalistas

      Aivaras Kriaučiūnas – UAB VIKKI/TROPIC bendrasavininkis – direktorius

      Kęstutis Vilniškis – UAB „Visga“ direktorius

      Edita Kalninienė – Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos švietimo darbuotojų profesinės organizacijos pirmininkė.

      Šaltinis vrk.lt

      Iš visų tavo paminėtų žmonių mano (subjektyvia) nuomone yra tik vienas žmogus – Angelė Danutė Čepėnaitė (http://www.vrk.lt/rinkimai/400_lt/Kandidatai/Kandidatas23001/Kandidato23001Biografija.html) vertas Lietuvos Respublikos Seimo. Bet čia mano nuomonė.

      Beje apie TPP apskritai yra įvairių nuomonių, viena iš jų – http://www.nemalk.lt/soumenu-partijos-nariai-nenori-prisiimti-ir-nenori-prisiminti-savo-isipareigojimu/2008/09/18/#more-1465 . Visai įdomu pasiskaitinėti..

     • Regi,
      Teisingai – tai tik tavo nuomonė. Yra nuomonių, kad be Brazausko Lietuva – be ateities. :)
      Aš net neklausiu, kuo tau nepatiko kiti, nors tu nieko apie juos nežinai. (Viena iš versijų – tau jie nepatiko, nes nieko apie juos nežinai. Štai Kirkilo feisą žinom visi, ir kad melagis „končinas“, ir … dar daug ką žinom – o jis sau sėdi seime ir dė..s ant tavęs ir ant manęs ir ant Račo. Ką darom? ;))

     • Regi,
      Užmečiau akį, kur nurodei. Jei tavo intelektas „pavelka“ tik tokio lygio „informaciją“(„…Visai įdomu pasiskaitinėti…“) – gailiuosi savo laiko. Kodėl iš karto neprisistatei?
      Suprantu, kodėl tau sąrašas netiko … Nuoširdžiai užjaučiu.

     • Regis

      Virgi, ko tu pastoviai kiši Brazauską, Kirkilą, Kubilių ar dar ką nori. Tu sakai, kad tie žmonės gali pakeisti sistemą. OK. Pvz. tokia: „Loreta Liutkuvienė – Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto darbų saugos priešgaisrinės apsaugos ir informatikos specialistė“, taip nepažįstu asmeniškai, pilnai gali būti, kad sąžiningas žmogus. Bet atsiprašau, mano manymu į Seimą turi eit žmonės kažko pasiekę gyvenime, turintys tam tikro labai konkretaus darbo patirtį kuri gali būti naudinga Seime. Ką dabar tokių „specialistų ir specialisčių + lietuviško šou žvaigždučių“ sambūris gali nuveikt Seime?? Nu ką?? Kuo TPP projektas skiriasi nuo ankščiau buvusių politinių projektų. Kuo iš esmės? Tavo aršus TPP palaikymas mano manymu paaiškinamas tuo, kad esi vienas iš tavo pateikto 10 žmonių sąrašo, arba artimas pažįstamas / giminaitis. Viskas. Sakyk tu ką nori. Argumentų lygiai 0. Aš šiuo metu esu už Čilinską ir nekišk tu man jokių „kirkilinių, kubilinių bei zuokinių“.

     • Regis

      Beje dėl:

      „Užmečiau akį, kur nurodei. Jei tavo intelektas “pavelka” tik tokio lygio “informaciją”(”…Visai įdomu pasiskaitinėti…”) – gailiuosi savo laiko. Kodėl iš karto neprisistatei?“

      Kas tau ten NEpatiko, kas? Nuotraukos?? Ajajajai.. fotomontažas, kas dar? Pavardės ne tos, pareigos, darbovietės ne tos??? Kas blogai?? Nepatinka, kad yra tokios informacijos apie TPP?

     • Regi,
      Kas išsiskyręs ir kas visai duomenų nepateikė – informacijos ten tik tiek. Na ir kas tau iš to paaiškėjo? Kokias išvadas padarei? :)))
      Pamenu nuogos Mildažytės nuotrauka buvo atsiradusi, ji pati nei paneigė, nei patvirtino, bet „Obuolio“ reitingams tai nepakenkė ir pinigėlių bėdžiams Edita mažiau dėl to nesurenka.
      Ar tu nesveikas, kad nuogą kūną pamatęs nebesuvaldai draugelio ar kaip? Supratau, tu sveikas, bet … tu iš Lietuvos.

    • Regis

     Virgi,
     informacija arba teisinga arba melaginga. Pasakymas „visai įdomu pasiskaityt“ reiškia lygiai tik tiek kiek reiškia. Išvadą aš padariau tik tokią, kad sužinojau tai ko nežinojau. Dar kart sakau – nekišk man (bent jau man asmeniškai) kitų žmonių – zuoko, kirkilo, mildažytės, kokio clintono (manau šis pavyzdys, kalbant apie A.V. dar bus panaudotas) ar dar ko nori. Dabar kalba eina apie TPP ir tik apie TPP. Kalba eina apie KITOKIUS negu buvo, kurie įgalūs, pajėgūs pakeisti Sistemą.

     „Ar tu nesveikas, kad nuogą kūną pamatęs nebesuvaldai draugelio ar kaip? Supratau, tu sveikas, bet … tu iš Lietuvos.“

     nu ką tau pasakyt? Pradėjom nuo TPP pereisim prie „draugelių“???

 • GIGA

  Virgi,sutinku su Paulium ka cia diskutuot,nes cia jau ne diskusija.Dziugu,kad pats prisiminei,kad be Valinsko buvo ir „vyriausias medziotojas“ ir kiti,kurie i Seima ar kitokius postus „kiso“ savo medziokles drugus,kaimynus,remejus ar siaip „Sugerovus“.Nesvarbu,kad AV sake,jog dabar bus nauji standartai,bet liko kaip liko.Suprantu ir tai,kad AV yra superinis menedzeris,kuris ir karosams saugot pasirenka zmogu verta partijos desimtuke i Seima kandidatuot,ir kitoj firmoj jauna direktoriuka atranda,kuris gali ne tik keliones pardavinet,bet ir Seime sedet.Universalus gi „chebrantai“.Skirtingai nuo Regio as niekada nemaniau,kad soumenas negali but Seimo narys ir dirbti tautai.Tikrai manau,kad Antanas maziau juokins tauta nei pvz Mykolaitis,o Valinskiene nei Vesaite.Gal tik keistoka,kad saraso daugumas soumenu arba nusigyvene ir prarade populiaruma (kaip Kernagis ir Ezopas),arba absoliuciai paskutiniu laikotarpiu nuo Valinsko projekteliu priklausomi (Meizelyte,Baukute).Cia komentatorius rase AV specialistu sarasa,bet tas kas gali krizes metu ir scenoje duona uzsidirbt kaip Gabalis,Zvagulis ar Saulens su AV gali „buteli perlauzt“ ar saloj ant smelio pagulet,bet i Seima neis.As nesakau,kad jie protingesni ar saziningesni esamu soumenu,bet jiems,kad pragyvent savu gabumu uztenka nereikia Valinsko projektu (tiek sou,tiek politikos).Tai pirma veiksma,kuri atliko Valinsko soumenai pasirupino kambariukais Seimo viesbutukyje.Nesvarbu,kad visi iki to laiko Vilniuje gyveno ir jei butu vaidine „svogunuose“ ar vegetariskas bandeles pardavineje,atrastu tam paciam Vilniuj kur gyvent.Bet ir p.Virgis atsakys-„kad istatymo neuzdrausta“.Taip pagal istatymus jie teisus,bet dar karta pabreziu,AV mums zadejo „naujus standartus moraleje“.Bet jis savo politinio-sou klubo nariams nepasako,kad taip elgtis negrazu,gal labai isaukianciai atrodys.Ezopas,tai net prisimine,kad 2 vaikus turi,tai 2 kambariukus uzsiprase.Ir vel Virgis pasakys,o tie anie viesbucius „prichvatizavo“,Wiljamsus ir telekomus pardavinejo,o coa kambariukas Seimo bendrabutyje.Ir baigiant,net pagrindinis AV „chebrantas“ Mikutavicius i kameras pareiskia-„i Seima atejo zmones,kurie nezino ka cia daro“.Mano diskusija po siuo straipsniu apie AV baigta,bus kitu progu,gal zmogus reabilituosis visuomenes akyse ir tuo paciu reabilituos savo reitingelius

  • GIGA,
   lrytas ir kakadu užgrojo – banda ta kryptimi ir pasileido …
   matysi skaidresnę politiką kaip savo plaučius – po mirties ir tai tik giminaičiai,… jei tokių Lietuvoje dar bus užsilikę …
   Gerų tau pokalbių su paulium :)))

   • Orka

    Virgi,
    tu ligonis…

    • Marius

     Virgi, įtikėjau, be Valinsko jau neįsivaizduoju šviesaus rytojaus! amen…

     • Mariau,
      O aš dar neįtikėjau. Linkęs palaukti tolimesnių darbų arba „apsidirbimų“.

    • Orka,
     Kur gydeisi prieš išeidamas…?

 • Mielieji komentatoriai, man atrodo, kad šiek tiek įsiaudrinote… Gal parašykite vienas kitam laiškutį ar per Skype pasikalbėkite. Antraip…:)

 • GIGA

  Palinkekime viens kitam ramybes ir…truputi palaukim

  • Regis

   o ko laukt? Aš jau žinau kas bus sakoma – taigi trukdė, neleido, šmeižė ir t.t. Tingiu tikslias Virgio citatas rašyt, mintis manau aiški. Beje viena iš citatų:

   „Desertui: Visą tai, ką žada TPP, iki 2237 – ųjų įgyvendins kirkiliniai, kubiliniai bei zuokiniai. Palauksi? :)))“

   • Bravo Regi,
    Ir tikrai, ko laukti? Turim „profų“ – Brazauskas, Kirkilas, Kubilius, Zuokas – jie moka, tegul dirba. O mes šiukštu jiems netrukdykim…
    Beje, dėl citatos, ar ne tą amžių paminėjau? :)

 • Regiu, Virgiui,
  jūsų ginčas kas geresnis – Čilinskas, Grybauskaitė, ar Valinskas yra beprasmis. Apie žmogų iš jo profesijos dar nieko negalima pasakyti. Ekonomistas, teisininkas, matematikas, fizikas, verslininkas niekuo nepranašesnis už filologą, istoriką, botaniką, žemės ūkio darbuotoją, kompozitorių, mokytoją, gydytoją ir t.t..

  • Ką visada ir tvirtinau. Bet vistiek ačiū.

  • Regis

   V i e n iš profesijos niekas ir nesprendžia. Jeigu kalbam apie Seimo narius tai profesija apskritai nieko nepasako tol kol jis paprastas Seimo narys. Kalba eina apie:
   1. kad į Seimą turi eit kažko gyvenime pasiekę žmonės, o ne pvz. „darbų saugos priešgaisrinės apsaugos ir informatikos specialistė“.
   2. pageidautina, kad įvairius Seimo, Vyriausybės atsakingus postus užimtų bent kiek tas sritis išmanantys žmonės (pagal savo profesiją, darbo patirtį ir t.t.). Geras pavyzdys – Rokas Žilinskas – Atominės energetikos komisijos pirmininkas. Jis žinias skaitydamas susipažino su šia sritimi??
   3. Konkrečiai Virgio paprašiau įvardint geriausius (jo manymu) 10 iš TPP rinkiminio sąrašo kurie gali (jo manymu) gerai dirbti Seime ir nugalėt taip vadinamą Sistemą. Iš tų 10 žmonių 9 yra visiškai eiliniai turbūt padorūs, sąžiningi (asmeniškai nepažįstu) LR piliečiai kokių visoj Lietuvoj surastum gal 1,5 mln. jeigu ne daugiau. Kyla klausimas ką mes renkame į Seimą (norim išrinkt) ir kaip tie žmonės p a j ė g ū s ką nors apskritai pakeisti (nekalbant apie Sistemą :)).
   4. O kalbant apie prezidentą, dėl jo svarbos, mums turėtų rūpėt žymiai daugiau dalykų negu renkant paprastus Seimo narius. Mano galva prezidentas privalo gerai susigaudyt teisėje pirmiausiai pats, o ne tik su įvairiausio plauko ir interesų patarėjų pagalba. Dėl to darau išvadą, kad reikalingas teisingas (galbūt ir klystu).

   • Regi,
    Kodėl tu nepasidomi kitų partijų seimūnų „pasiekimais“ prieš ateinant į seimą?
    SALAMAKINAS – viso labo vidurinis išsilaivinimas, prieš pusantros savaitės pareiškė – „septyniolika metų esu seime, bet apie ekonomiką vis dar nieko neišmanau,todėl balsuoju kaip liepia.“ (DELFI.lt)
    KIRKILAS – tik 2004 m. (!) baigė VU Tarptautinio verslo magistrantūros studijas. Iki tol – LKP CK aukštosios partinės mokyklos absolventas.
    BALČYTIS – 1996-2000m. Lietuvos ir Vengrijos bendros įmonės „Lithun“ generalinio direktoriaus pavaduotoju – po to – seimas.
    BOGUŠIS – išsilavinimas – nebaigtas vidurinis.
    ZUOKAS – žurnalistas
    ŠILGALIS – inžinierius – ekologas
    ŠIAULIENĖ – 1976–1992 m. ėjo dėstytojos, docentės pareigas Kauno politechnikos instituto Klaipėdos fakultete – po to – seimas.
    STANKEVIČIUS – inžinierius-statybininkas
    TEIŠERSKYTĖ – žurnalistė
    RAZMA – fizikas
    GRAŽULIS – vidurinis išsilavinimas
    KUBILIUS – fizikas
    Kuo šiame kontekste išsiskiria TPP ?

    • Regis

     Virgi,

     tai va būtent, kad neišsiskiria! Tu bandai mums visiems įrodyt, kad Valinskas ir jo chebrytė yra kažkas tokio naujo gražaus tyro profesionalaus etc. kurie ateis ir viską pakeis tame tarpe ir Sistemą. Parodyk tu man juos supermenus kurie ĮGALŪS ir PAJĖGŪS ką nors Seime pakeist. PARODYK, dar kart prašau. Sakau, galbūt į Seimą papuolė ne patys geriausieji, parodyk bent 10 (Seime daugumai turėt reikia kiek?). TPP yra eilinis opiumas liaudžiai, nedaugiau. Galbūt pats Valinskas vienas ar su Valinskiene kartu yra pilnas/pilni pačių geriausių ir gražiausių norų, bet jie vieni nieko nepakeis. Ir su Babilium, ir su Donalda ir Antanu ir su visa TPP partija jie nieko nepakeis. Aš asmeniškai jau manau, kad Valinsko galutinis tikslas – Simono Daukanto a. 3. Tik tiek. Visa TPP bus suskaldyta / išsilakstys po kitas partijas.

 • Valentinas

  Pabūsiu taikdariu.
  Virgi, įžeidinėdamas kitus tu nepadedi populiarinti Valinską. Jei tu tiki juo ir manai, kad kiti klysta, būk išmintingesnis ir žiūrėk į tai tolerantiškai. Jei tave kas nors įžeidžia, blogiausia ką gali padaryti įžeisti atgalios, nes tada abudu tampate vienodi.
  GIGA ir visi kiti.
  Nelabai suprantu ko jūs taip pykstate ant Virgio už tai, kad jis gina Valinską. Galimi du variantai:
  Variantas A. Virgis neteisus, Valinskas aferistas. Jūs Virgį sudirbsite ir jausitės laimėję. Virgis bus nusivylęs. Bet ar nuo to jausitės geriau? Pralaimėję bus visi – Virgis, Jūs ir Lietuva.
  Variantas B. Virgis teisus, Valinskas yra šventasis ir jis išgelbės Lietuvą. Virgis triumfuos. Bet ar jums nuo to bus blogiau? Jei Lietuvai bus gerai tai ir jums bus gerai. Kitaip sakant, mes visi esame suinteresuoti, kad Virgis būtų teisus, nes nuo to mums visiems geriau. Gal mes netikime Valinsku, bet kam įžeidinėti žmogų, kuris juo tiki?
  Apskritai pastebėkite, kad jūsų pozicija yra negatyvi. Jūs neigiate Valinską, tuo pačiu ir Virgį. Kartu jūs neigiate ir visus kitus. Jūs kovojate PRIEŠ ir nekovojate UŽ. Virgis gi kovoja UŽ. Tai mano nuomone yra pozityvu. Gražu, kai jaunimas turi idealus ir už juos kovoja (nors Valinskas kaip idealas mums atrodo ir juokingai)
  PEACE

  • Gintaras Slavinskas

   Gražūs ir protingi žodžiai.

  • @Valentinas
   gražus reziume, tegul ir ne visur su ja sutikčiau. Tikrai nesu iš tų, kurie būtų viską linkę supaprastinti iki Freudo psichoanalizės lygčių, tačiau dažnai man atrodo, kad šioje diskusijoje trūksta esminio elemento – abstrahavimosi nuo prieš pusmetį mus gaubusių rožiniais potėpiais spalvintų ateities horizontų ir apmaudo, kad beveik kiekvienas (save rikiuoju į pirmas gretas) ignoravom paprasčiausią tiesą – be pakalnių nebūna viršūnių, be debesų nebūna saulės etc etc. Pasitelkiant pačius primityviausius palyginimus, nebuvo atsvaros kelis metus kerojusiam įsitikinimui – aš rikiuoju visišką bulšitą, tačiau dzin, kadangi visos šalies/ES/planetos mastu šis bulšitas virsta nerealiu vartojimą skatinančiu karbunkulu. Buvo bullshit, ir liko bullshit. Kad ir kiek aiškintum, jog atrastas maršrutas orientuojantis vien aukštyn, tokio nėra, ir žmogelio stuburo smegenys tai žino. Todėl pirmas kluptelėjimas jam perjungia smegenis iš laukinio optimizmo į jurassic park pesimizmą.
   Ir belieka laukti persijungimo… Kadangi neseniai paskelbti faktai, jog iš visų mėnraščių Lietuvos verslininkai labiausiai skaito „Panelę“, o pasaulyje garsėja scientologų ir pentakontalistų gretos, manęs toli gražu neįtikina, kad krizė yra racionaliomis priemonėmis įveikiamas fenomenas :)

  • Valentinai,
   „Populiarinu Valinską“. Nežinau. Jeigu tau taip patogiau – prašau. Matau naują žmogų seime ir matau keletą nedidelių valstybiniu mastu, tačiau labai svarbių, jo iniciatyva padarytų darbų.
   Protingas šeimininkas, nesusitvarkęs savo kiemo gi nekritikuos svetimo.
   Valinskas nuo to ir pradėjo: alkoholį uždraudė, privilegijas „karpo“, atlyginimus pamažino. Turint galvoje juokingą TPP skaičių seime, tai nemažas pasiekimas. Aš ir galvoju – kokie pasikeitimai įvyktų,jei TPP (pavadinimas ne taip ir svarbu, svarbu kryptis, kurios ėmėsi NAUJI žmonės) įtaką padidinus trigubai. Nepadarius minėtų smulkių „apsivalymo“ darbelių tokie GIGA, paulius vėl klyktų – „juk jis žadėjo!“.
   Valinską peikiu tik dėl vieno dalyko – neteisingos pozicijos žiniasklaidos atžvilgiu. Kad pridurkus kakadukininkus (o kiek jų privisę !!!) reikėjo apriboti tai tikrai. Esu apvažiavęs nemažai šalių – tokio pasityčiojimo iš parlamento, tokių žemo lygio buduliškų-debiliškų išsidirbinėjimų namačiau niekur. Bandau įsivaizduoti, kas atsitiktų Anglijos parlamente, jeigu koridoriuje priedurnė žurnalistė imtų „gundyti“ parlamentarą alkoholio buteliu iš po skverno (lryto televizija). Tokia „žurnalistė“ su trenksmu lėktų lauk atimant akreditaciją iki gyvos galvos. Lėktų ir iš darbo. Lietuvoje gi suviduriavo ne tik …sklaida, bet ir žiniasklaida, o po to ir didžiulė banda tautiečių. Būtent banda. Valinskas staiga patapo priešu nr 1 !!
   Žiaurus srautas pamazgų, šmeižto, netiesos. Revanšas už šoumenišką praeitį (darbą) ekrane? Pavydas nevykėlių ir etatinių? Pasimetusios ir nesupratusios bandos „žurnalistų“ kerštas protingam žmogui, galinčiam būti ir šoumenu, ir seimo pirmininku? Labai nusivyliau žiniasklaida – nupirkta, apsimelavusi ir pašvinkusi. Lietuva tiek metų klestėjo, – atėjo Valinskas ir …šabaš…krizė. :)
   Galiu tik pasikartoti – matėm, kaip Paksą „suvalgė“, po to Darbo P. Dabar TPP. Vieni bagoti, kiti mažiau, vieni patyrę, kiti mažiau , – bet visus juos vienijo noras „pastumti“ duKą mafiją. „Dorojo“ visus vienodai – pradžioje žiniasklaida, po to VSD ir prokuratūra. Tik „dvikinkis“ ir toliau buldozeriu važiuoja per Lietuvą niekam neskolingas ir neatsakingas – amžini, nepajudinami ir teisūs.
   Valinskas ne idealas – jis, greičiau, šiaudas skęstančiam. Su mintim „O JEIGU“. Nepraėjo nei šimtas dienų, o jau nuveikė daugiau, nei bet kuris kitas per kadenciją. Komanda paveda kartais, bet jau matau po truputį apsipranta kur patekę. TPP kaip pirmam kartui ir tokiam skaičiui – visai neblogai. Kol kas aš už juos.
   Dėl įžeidimų, Valentinai, mano hobi – kalbėti su žmonėmis kalba, jiems labiausiai suprantama ir priimtina. Man „vnipadlu“ palaužyti liežuvį su lenku ar norvegu, o su Orka ar paulium galiu zonos slengu. Prisijungtų Bernyn – galėtume ir „parepuoti“:) Jei tik žmonėms suteikia džiaugsmo – laiko turint – „welkam“. Dėl manęs nesijaudink, Valentinai, na o bet tačiau ačiū :) Juolab, kai jaunimas pareiškia pozisolidarumą – reta, bet miela.

  • Regis

   Variantas C. Virgis iš dalies teisus ir neteisus. Valinskas nei aferistas, nei šventasis ir tikrai neišgelbės Lietuvos – o kas gali išgelbėt Lietuvą ir kaip mes apskritai suprantam kas yra Lietuvos gelbėjimas??. Vyksta pakankamai įdomi diskusija kurioje gimdom tiesą arba netiesą :). Kiekvienas turim savo poziciją kurią bandom pagal savo sugebėjimus pagryst. Tik tiek…

   „Apskritai pastebėkite, kad jūsų pozicija yra negatyvi. Jūs neigiate Valinską, tuo pačiu ir Virgį. Kartu jūs neigiate ir visus kitus. Jūs kovojate PRIEŠ ir nekovojate UŽ. Virgis gi kovoja UŽ“

   Ta prasme?? Aš asmeniškai: 1. nekovoju (tiesiog diskutuoju) 2. Ne „PRIEŠ“, o UŽ – už savo įsitikinimus, savo nuomonę, savo supratimą ir t.t. 3. stengiuos išgirst suprast ir kitų nuomones ir atitinkamai pripažystu klydęs arba atvirkščiai įsitikinu, kad esu teisus.

 • apie kietakakcius:

  (alfa „Vyriausybę prajuokino kauniečio pasiteisinimai dėl prokurorų dėmesio“)

  cia tipo kaip? protingi zmones!

  gal gali kas nors pakomentuoti ? kas norima pasakyti tokiais straipsniais ?

 • Šiandien užvirė įdomios aistros aplink laikraštį, kuris neperka BNS produkcijos,
  pažvelkime į situaciją akies krašteliu ir mes, rubrika gali vadintis „Man nepatiko“.
  citata:
  231. iš respublikos 20:48 02-04
  “ Kodėl jis mums parūpo? Lengviausia atsakyti jo paties stiliumi: “ Respublika“ padeda A. Valinskui todėl, kad ji per visą savo gyvenimą stengėsi apginti ir apsaugoti silpnuosius: puolamus, ujamus, skriaudžiamus. Ar rasite šiandien kitą kokį veikėją, kurį kasdien, nuo ryto iki vakaro, šitaip kapotų visos TV bei radijo stotys? Deja, nepaisant visų pastangų, kol kas jam nepateiktas nė vienas kaltinimas, kurį jis būtų padaręs po to, kai tapo Seimo pirmininku. Visos nuodėmės iš praeito šou gyvenimo: ne ten dainavo, ne su ta šoko, ne ten investavo, ne su tais susidėjo. Įdomiausia, kad viskas nufilmuota. O tai reiškia, kad naudojama vieša informacija. Viską, ką darė Valinskas, darė prieš kameras, todėl savo laiku viskas buvo per TV demonstruota. Vadinasi, visuomenei visa tai buvo žinoma prieš rinkimus. Deja, prieš rinkimus buvo tyla. Ko laukė TV žinių ir spec. tarnybos? Kol pats suklups? O gal – kol puls į Kirkilo glėbį, ką, beje, išsijuosę prognozavo žymūs žurnalistai, apžvalgininkai, politologai, redaktoriai ir visuomenės veikėjai (pavardžių neminėsime). O kai nesulaukė, kai sistema juo nusivylė, tuomet ir pradėjo narstymus po kaulelį nuo pat gimimo. “ Respublika“ irgi dažnai neįsipaišo į įvairias schemas bei sistemas. Savo kailiu žinom, kas už tai būna: revizijos, teismai, šmeižtai, šūviai, gaisrai sodybose. Todėl suprantame ir užjaučiame politikos naujoką A. Valinską, kuriam dar visas gyvenimas prieš akis. Netgi jo arogancija mums suprantama. O kaip kitaip elgtis su žurnalistais, kurie it pasiutę puola žeminti savo pašnekovus, net nediskutuoja, o loja, bijodami patys apsijuokti prieš visą Lietuvą dėl savo kompetencijos stokos, todėl ir skuba kuo greičiau nutraukti pašnekovą, pasigirdus bent kiek protingesniam atsakymui. Kaip elgtis tokiais atvejais save gerbiančiam žmogui? Verkti? Atgailauti? Kartu loti? Žurnalistui kojas bučiuoti? Deja, belieka slėptis po arogancijos kauke ir stengtis nenusižeminti iki žurnalistų lygio. Todėl, susidūręs su žodžio kišenėje neieškančiu Valinsku, dažnas žurnalistikos grandas ne juokais sutriko. Suprantama. Šitiek laiko buvo įpratę, kad tiktai jų kiti privalo bijoti. „

  • Gal nesutikčiau tik su vienu dalyku – Valinskas „jau silpnas“. Silpnumo požymių dar nepastebėjau. Kiek jis „pasilpęs“ – žino tik jis ir Valinskienė.
   Visa kita – net nesitiki po tiekos šmeižto ir pamazgų atsiradus tokiam straipsniui.
   Fredi, o kas autorius?
   Artūrai Račai, ar neįterptumei šio straipsnio su savo pamąstymais vidur Slyvanosio citatų? Tikiuos, Slyvanosis neužpyks.