Lietuvos verslas: mums nebaisios jokios krizės?

Estijos žiniasklaida rašo apie Hay Group atliktą Baltijos valstybių aukščiausio lygio vadovų atlyginimų tyrimą.

Duomenys gana įdomūs ir galbūt iš dalies atspindintys skirtingas verslo filosofijas.

2009 metais aukščiausio lygio vadovai Estijoje uždirbo 2,8 proc. daugiau nei 2008-aisiais, Lietuvoje augimas buvo 0,8 proc., Latvijoje atlyginimai smuko 2,1 proc. 

Čia įdomus yra skirtumas tarp Latvijos ir Lietuvos, nes abi šios valstybės būtent 2009 skaudžiausiai pajuto krizės pasekmes.

Tačiau dar įdomesni yra rodikliai susiję su fiksuotu atlyginimu ir bendromis pajamomis („total pay“) – tikriausiai turint galvoje fiksuotą atlyginimą ir priedus, kuriuos gauna aukščiausio lygio vadovai.

Tai štai Estijoje fikusoti atlyginimai yra 3 proc. mažesni nei vidutinškai Baltijos valstybėse, Latvijoje – 9 proc. mažesni, o Lietuvoje – viršija vidurkį 11 procentų.

Beveik toks pat santykis ir kalbant apie aukščiausio lygio vadovų bendras pajamas: Estijoje – 1 proc. mažesni nei vidurkis, Latvijoje – 9 proc. mažesni, Lietuvoje – 12 proc. didesni.

Apibendrinant: vadovai Lietuvoje gali drąsiai teigti, kad jokios krizės jiems nebaisios.

O gal Lietuvoje vadovai tiesiog daug geresni nei Latvijoje ir Estijoje ir todėl nusipelno didesnių atlyginimų ir dosnesnių „bonusų“?

Tada viskas bus gerai ir mūsų laukia šviesi ateitis.

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • Regis

  Tautiniai ypatumai. Vieną dieną koks geresnis ir išsamesnis tyrimas jau remsis ir tautinius ypatumus išmanančių specialistų komentarais. Nes akivaizdu, kad plikų skaičių palyginimai norimo paaiškinimo kodėl nebeduoda.

 • stogas

  „Estijoje yra 3 proc. mažesni nei vidutinškai Baltijos valstybėse, Latvijoje – 9 proc. mažesni, o Lietuvoje – viršija vidurkį 11 procentų. „- Raso Estijos ziniasklaida :) Hay group paskambino telefonu Lubiui ir Mockui ir paklause- „hi, it is kulamaja coling- kiek uzdirbi i rankas?“ :)

 • tomas

  Iš patirties žinau, kad Hays apklausų reprezemtatyvumas yra toks abejotinas. Ar tikrai lyginam obuolius su obuoliais? (beje, ar yra panašus lietuviškss posakis? :)

 • bn

  Pagal Masiulį Lietuvoje valdžioje dirba labai protingi ir labai nevagys. Jie uždir… (atsiprašau) gauna daugiau nei 5000Lt.

 • 7x

  Linksmiausia, kad po krizės Wall Street’as atsigavo greičiausiai ir jau sėkmingai išsidalino milžiniškus bonusus (Už ką? Už gerą darbą! Iš kur pinigai? Iš bailout’ų! Yey) Taigi sistema, kurioje viską su^*^&*ę žmonės greičiausiai atsistoja ant kojų sėkmingai gyvuoja. Palyginti su tuo Lietuvos verslo elitas man atrodo kaip nekalti avinėliai, nors, žinoma, sava neteisybė visad skaudesnė :).

  • Šarūnas Skyrius

   Nenoriu baisiai pulti ar ginti nei wallstreeto nei bailoutų, tačiau bonusus išsimokėjo ne iš bailoutų, nes jie nebuvo teikiami kaip nemokami pinigai, o buvo skolinami, su konvertavimo į akcijas galimybe. Iš tokio paskolinimo Goldman Sach’ams JAV iždas uždirbo ar ne 17% metinių.

 • Laukiam maisto kainų burbulo, čia sekants po NT. Kaip maksimkom verslas? Perka žmonės? Kokiais kiekiais įdomu, kiek išleidžia vidutiniškai palyginus su rusijos pvz krize kokios krypties gaunas kreivės? ;]

 • Na šiaip nei LV nei EE nėra tokių didelių bendrovių kokių yra LT, tad nieko keisto, kad didesnių įmonių vadovai gauna ir didesnius atlyginimus.

 • Eimantas

  Mr-Script teisingai pastebejo. Visgi didziausia salis. Vien Mazeikiu Nafta ko verta ar ir ta pati Maxima.

  Kiekvienais metais pasirodzius siom apklausom, kyla panasios nepasitenkinimo bangos :]

 • Gintautas

  Iš tos žinutės, į kurią duota nuoroda, tai klausimų daugiau nei atsakymų.
  Pvz., kokia buvo bazė, nuo kurios matuojama? T.y., kiek uždirbdavo LV verslininkai iki krizės? Kokių sričių vadovų atlyginimai buvo tirti? Ar minimas vidurkis buvo svertinis ar ne?
  Vienintelę išvadą kurią galime daryti +/- yra ta, kad estų vadovai turi didesnę dalį kintamo atlyginimo (premijos, dividentų dalis etc.), nes „total pay“ yra aukštesnis už tiesiog „pay“. Nors ir čia metodologijos klausimas – estukai labai griežtai žiūri į automobilio naudojimą asmeninėms reikmėms ir apmokestina tai kaip benefit in kind. Lietuvoje požiūris liberalesnis…

 • nerijus

  Krizė- lietuviškai.

  http://verslas.delfi.lt/energetics/nuo-kitu-metu-elektra-nebrangs-nuo-balandzio-bus-galima-rinktis-naujus-mokejimo-planus.d?id=38623591

  Abonentinis mokestis kam:
  Valstybei ar įmonei- dalininkei?..
  Rimtas signalas, kad AB „VST“ ir AB “ RST“ bus sujungtos Valstybės lėšomis ir parduotos, kaip viena įmonė?..
  Kas pirkėjai?..
  Ar ne tie patys iš VP, tik per įmones- tarpininkes?..

  p.s. žinoma, kad elektra (teoriškai) nebrangs. Tik kaimo bubutei, kuri vasarą mokėdavo tik 5 litukus už elktrą, dabar mokės 15 ar 25 ir už tą abonentinį mokestį ne negaus energijos- paslaugos…

 • Komersantas

  Artūrai, negi Jūs tikrai šiuo įrašu norite pasakyti, kad Lietuvos verslas gerai gyvena?