Citata #136 Kultūros ministras apie naują sporto šaką. Kas nors gali išversti?

Kultūros ministerija pranešime spaudai cituoja ministrą R.Vilkaitį:

Viena opiausių nūdienos problemų – lėšų, skirtų kultūrai švaistymas. Šiandien kūrėjas tapo nereikšmingu prašytoju. Esam atskirti nuo nacionalinių interesų. Nereikalingi žaidėjai svetimoje aikštėje, kur žaidžiama „vamzdžiais“.

… Tikriausiai esu labai nekultūringas, nes niekaip negaliu suprasti prie ko čia vamzdžiai…

Gal kas gali paaiškinti?

(3 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Na kaip aš suprantu, tai „vamzdžiai“ (dujų, naftos) yra nacionalinis interesas, kai tuo tarpu kultūra yra nioliktam plane, ant atsariginių suolelio ir dar priešininkų aikštėje. Dėl to Vilkaitis ir liudi :)

 • Gal čia turimas naftos-dujų transporto reikalų primatas sprieš kultūros ekonominės politikos sprendimuose? :)) Šiaip Charmso vertas epizodas :))

 • tomas

  Nacionalinis interesas — neprileisti Ivano prie vamzdžio.

 • Vilkaitis pasamprotavo kaip menininkas, o va Račas, kaip pastebėjo Xerksas, dirbo vieno politiko patarėju dar Atkuriąjame Seime yra labiau atsakingas už susidariusią padėtį energetikos srityje nei eilinis pilietis Fredis*. Per mažai reiklūs savo rinktiems atstovams į Seimą buvome visi, o patarėju nuo pat Nepriklausomybės pradžios buvo ne kas kitas, o Račas …

  • Fredi, kaip tamstai pasakysiu – pirmiausia, jei norėtume būti visiškai tikslūs, buvau ne patarėjas, o padėjėjas. Antra, energetika nebuvo mano sritis. Trečia mano pagrindinis darbo sritis buvo derybos su Rusija dėl kariuomenės išvedimo (jei ką, rezultatą žinai:). Ketvirta, jei įdomu, tada mano atlyginimas buvo apie 23 JAV dolerius (nepamenu kiek tai buvo „vagnoriukais), tačiau žinau, kad išėjęs iš Seimo ir pradėjęs dirbti žurnalistu, jau kitą mėnesį gavau dvigubai didesnį atlyginimą – 500 litų.

   • Xerksas

    Artūrai, ko tai tau galai su tais atlyginimais nesusieina.

    Iš darbo AT-AS turėjai išeiti ar tai 1992 rudenį, ar tai 1993 pradžioje. Tuomet už 1 USD duodavo apie 500 talonų. Vadinasi, tavo atlyginimas, perskaičiavus į talonus, buvo 23*500= 11.500 talonų. Juos į litus keitė santykiu 100:1, t.y., tavo atlyginimas AT-AS buvo lygus 115 Lt (na, gal kokiam 150, jei USD kursas tuo metu dar ūgtelėjęs buvo. Bet tam, kad 500 Lt, kuriuos tau mokėjo „Lietuvos ryte“, būtų „dvigubai didesniu atlyginimu“, nei uždirbti AT-AS, ten tau turėjo mokėti kokius keturis kartus daugiau :o)

    • Xerksas

     Sorry, du kartus daugiau – pas mane irgi su matematika prastai :o)

    • Mielas Xerksai, na, aš taip gerai visko nepamenu…:) Bet iš AT-AS išėjau 1993 metų gegužę ir gerai pamenu, kad jau birželį atlyginimas labai pastebimai padidėjo. Taip pat pamenu, kad buvau suskaičiavęs, kad AT atlyginimas buvo 23 USD. Kur klaida – nežinau:)

     • mdxacuk

      Litas buvo įvestas 1993 metų birželio 25 dieną ir jo kursas tada buvo 4,5. 500 Lt atitiko 111,11 USD, arba 4,8 karto daugiau negu 23 USD. O po mėnesio USD jau kainavo tiktai 4,3, taigi santykis dar geresnis. Gal jūs tiktai oficialiai gaudavot dvigubai, o su vokeliu penkiagubai?

    • A.G.

     Tuo metu doleris buvo šio to vertas.
     Jei atmintis nepaveda, tuo metu už 100 dolerių atlikau žiguliuko variklio kapitalinį remontą ir visą miegamojo su spintomis naują komplektą nupirkau (kitaip sakant tam reikalui paklojau vienos trumos stažuotės dienpinigius – juos tuomet mokėdavo tie, kurie pasikviečia).
     Atmenu, kad kur tik nenueisi čia Lietuvoje, juos visur berniukai supirkinėjo.
     Tad ir p. A. Račas matomai tiems dienpinigiams ne kojines naudojo.
     Žinau tuo metu žmogus išbuvęs stažuotėje JAV, – sugrįžęs už dienpinigius gerą naujovišką namelį pasistatė.

 • J. naivusis

  „Дружба“

  P.S. Tai tokie vargonai. Novopolocke.

 • … gal prisiminkime dabar ką mes ten patarinėjome, a?

 • Kadangi šiuo metu skaitau knygą apie Timošenko, kuri buvo vadinama „dujų princese“, tai man natūraliai kyla asociacijos, jog vamzdžiai su energetika susiję. Ir ši vadinama svarbesniais nacionaliniais interesais, dėl kurių taip skaudu ministrui. Įdomiai?

 • Linas

  Taip,logika čia paprasta:ministras pasamprotavo kaip menininkas,kur jau čia mums,paprastiems plebėjams suprasti.Tokių kalbų per visas kadencijas esu prisiklausęs į valias.Kūrėjas nekaltas,kad žiūrovas nesupranta,ką reiškia jo nufilmuotas filmas ar pastatytas spektaklis.Ypač mane kažkados pralinksmino toks kūrėjas Š.Bartas,paklaustas,apie ką yra jo naujausias filmas išmykęs,kad atpasakoti filmo siužetą yra neįmanoma.Suprask gi:filmas ir apie viską ir apie nieką,todėl ir dalyvaujame nekonkursiniuose rodymuose.Aš asmeniškai manau,kad Vilkaitis turėjo omeny dujų arba naftos vamzdį arba abu kartu.Ir iš viso,ką jis ten veikia toj Kultūros ministerijoj?Grįžtų geriau į teatrą ar televizijas.

 • romas

  Žmonės,
  Vilniaus gatvėse vyksta svogūnų revoliucija (panašiai kaip rožių) :)

 • wice

  Man rods cia apie VEKS projekta, kur prie sportrumio turejo atsirast instaliacija, kurios pagrindinis elementas – vamzdis. Ir Vilniaus politikai tam priestaravo, o pagrindinis argumentas – juk tai vamzdis.

  • J. naivusis

   Tiksliai į 10.
   Bet turiu dar vieną- pakylėtą- versiją. Rūta Staliliūnaitė kadais, kai dar buvo nevėlu, pasakė maždaug taip:

   Kodėl mes į Vakarų kultūrą neriam pro kanalizacijos vamzdį?

 • D.

  http://www.YouTube.com (Tu Vamzdis).
  Didžiausias „kultūros“ skleidėjas ;)

 • Skirmantas

  Bandziau sugalvoti nors viena sporto saka, kurioje „zaidziama vamdziai“… gal cia stendinis saudymas turimas galvoje? :)

 • donatas

  vis tik palaikyciau nuomome, kad Vilkaitis turejo omeny musu ‘amzina’ priklausomybe nuo putino duju vamzdzio (naftos vamzdis uzsisuko), nes is duju pardavimo ‘tarpininkavimo’ musu vietiniai politikai gauna tokius juodus pinigus, kad kultura jiems ir nerupi, nes tokiu ‘atkatu’ cia negali pasiimti…

  • J. naivusis

   o kodėl kabutėse žodis – amžiną ?

 • oi kitą met visi pacypsite, balandėliai. Siūlyčiau atkreipti dėmesį į šią Vilkaičio frazę – „svetima aikštelė“. Ar jaučiatės šeimininkais šios aikštelės, ar ji jums sava? Jei ne, tai kodėl?
  Vamzdžiai, jungtys, saitai, ar jūs jas reguliuojate, ar jos jūsų? Ar nesijaučiate izoliuoti, nevilties būsenoje? Jei jums gerai, tai kodėl?

 • Linas

  „prie ko čia vamzdžiai“ lietuviškai turėtų būti „kuo čia dėti…“

 • Manau, R. Vilkaitis čia sužaidė vaizdingu palyginimu, norėjo užslėpta mintim pasakyti tai, ką mes visi suprantam, nes gi iš tiesų – kultūrai, kuri turėtų mus ugdyti, versti gerais žmonėmis, skiriama vis mažiau ir mažiau dėmesio.

 • A.G.

  „…Nereikalingi žaidėjai svetimoje aikštėje, kur žaidžiama „vamzdžiais“…“
  Žmogus labai aiškiai išsireiškė, o čia va suka galvas.
  Juk nereikia nei vertėjo – ten, kur vamzdžiai kultūra (turi omenyje ir jis su visa m-ja) nereikalingi.
  Dar ko gero potamsyje užlipo ant kokio vamzdžio toje savo ministerijoje, beieškodamas gal nors sklepe kokiame ras pinigėlių… gal dar pargriuvo ir TV negalės kokią savaitę rodytis… tai per tuos vamzdžius gyvenimo nėra niekur.

 • Mielas Artūrai,
  Vilkaitis nenorėjo tamstos įžeisti, jis tiesiog priverstas kalbėti „aukštesnėmis materijomis“, kad nei kakadu, nei dauguma žurnalistų net nesumotų apie ką šnekama vengiant tolimesnių spekuliacijų ir ,rezultate, riaušių.

 • Vaizdingi palyginimai dabar labai populiaru :)

 • Tomas

  ten kur turi buti stuburas – yra vamzdis, ir juo teka kas tik nori – ir nafta, ir dujos, ir alus, ir degtine – ir koks skirtumas – nes ten turi but stuburas, o su kultura susije cia tiek, kad apie tai Vilkaitis prabilo. Gal visai protingas zmogus jis? giliai kapsto!

 • Slyvanosis

  Mano pastebėjimai praėjus 17 metų po AT-AS kadencijos pabaigos.
  1. Progresas: ankščiau šaipėmės iš šešto, dabar – iš trečio.
  2. Tradicija: po kiekvieno Gedimino ateina Andrius.
  3. Transportas: minkime tandemo pedalus dantis sukandę, o ne kudakuokime, kad balnelis spaudžia.
  4. Nuopelnai: pagyvenome geriau, o dabar nusipelnykime.
  5. Šiltnamio efektas: mieli tautiečiai, argi Šv. Velykos buvo 2008 metų spalį?
  6. Lietuviškas raštas: gaila, kad prieš šimtmetį atsisakėme kirilicos, dabar visiems būtų aišku, kas tas – NDX.
  7. Pažadų tesėjimas: seimo narių bus 100, beliko įkurti dar 27 ministerijas.
  …bet man akys apdulkėjo, o akinių neužsidėjau…

 • wice

  vakar per LNK zinias buvo turbo Vilkaicio pasirodymas. Kilo vienintelis klausimas ar tai alkoholio pasekme, ar per didelis kiekis baltu milteliu i nosiarykle pateko? Vien zo, si citata pries vakaryksti perfomance’a ar labiau happening’a tera tik nekaltas pablevyzgojimas

 • Gyvs

  O čia kartais nėra minima žaidimas vamzdžiais – Iš tuščio i kiaura?