Kiek Lietuvai kainuos A.Kubiliaus vyriausybės nekompetencija?

Savaitraštis 15min.lt 2013 01 18

********************

Pamenate, kaip spiegė vadinamieji “dešinieji apžvalgininkai” (tiksliau juos būtų vadinti “dešiniasiais propagandistais), kai jų numylėta TS-LKD triuškinamai pralaimėjo Seimo rinkimus? Pamenate, kai vienas toks ypač aršus propagandistas naująjį ministrų kabinetą, dar jam nepradėjus dirbti pavadino “Lietuvos naikinimo vyriausybe”?

O dabar paklausykite, ką aš jums pasakysiu: taip, A.Kubiliaus vadovaujama vyriausybė padarė keletą gerų darbų, tačiau, bendrai paėmus, tos vyriausybės nekompetencija ir neprofesionalumas mums visiems kainuos tikriausiai ne mažiau, nei G.Kirkilo vyriausybės nesugebėjimas pamatyti artėjančios krizės ir jai tinkamai pasirengti.

Vien per pastarąją savaitę tos nekompetencijos ir neprofesionalumo išlindo tiek, kad jau tikriausiai pakaktų visai kadencijai, o jei taip lįs visus ateinančius ketverius metus?

Pirmasis išlindo atsinaujinčių išteklių energetikos įstatymas, kuris skubos tvarka buvo pardėtas svarstyti Seime. Jei tikėtume naujuoju energetikos ministru J.Neverovičiumi ( o jo kompetencija man kelia tikrai daugiau pasitikėjimo nei A.Sekmoko), tai šio nuostabaus buvusios Vyriausybės kūrinio įgyvendinimas mums visiems kainuotų maždaug po 500 mln. litų per metus. Tiek pat kiek “žurnalistu” vadinamas A.Čekuolis iš TV ekrano mums visiems žadėjo ių būsimosios atominės elektrinės. Skirtumas tik tas, kad elektrinės dar nėra, o įstatymas veikia ir daug kas sėkmingai juo naudojasi (įdomu būtų suskaičiuoti, kiek tarp besinaudojančių yra vienaip ar kitaip su buvusios valdančiosios koalicijos partijomis susijusių asmenų ir bendrovių).

Kalbant apie antrą, norėčiau pradėti nuo A.Kubiliaus citatos: “Tai didelė sėkmė Lietuvai. …Mūsų mokslinių tyrimų komanda išsiveržia į pasaulinę tyrimų lygą. Naudojant krepšinio analogiją, tai tas pats kaip su savo komanda patekti į NBA.”

Tai buvo pasakyta 2010 metų rugsėjo 16 dieną.

Šiandien jau žinome kiek ta “sėkmė” ir “patekimas į NBA lygą” mums visiems kainuos. Maždaug 10 mln litų, kuriuos Lietuva sumokėjo IBM ir dar apie 20 mln. litų, kuriuos teks sumokėti iš valstybės biudžeto už tai, kad, sporto terminais kalbant, žaisti į NBA A.Kubilius ir jo komanda pasiuntė daliojo čiuožimo meistrus, įsodinęs juos į akademinę aštuonvietę, vietoj irklų davę teniso raketes. Girdėjau kalbant, kad tų “sportininkų” veiklą tiria Generalinė prokuratūra, bet žiūrint, kaip ji, pavyzdžiui, tiria buvusio Klaipėdos mero R.Taraškevičiaus galimai nelabai skaidrius santykius su rimta save vadinančia žiniasklaida, vargu, ar tie tyrimai kuo nors baigsis.

Apie tai, kiek A.Kubiliaus Vyriausybės dėka mes visi permokėjome “Gazpromui”, kurio tiekiamas dujas, kaip visai neseniai paaiškėjo, be reikalo deginome Elektrėnuose, jau esu rašęs. Bendra kaina – dar keli šimtai milijonų.

O štai apie Ignalinos atominės elektrinės uždarymą ir ten dingusius šimtus milijonų, manau, dar bus ilgai rašoma. Tiesa, tą problemą A.Kubilius paveldėjo, bet juk per ketverius metus gal buvo galima ką nors padaryti, jei kas nors, užuot žaidęs kareivėliais, būtų rimtai tą problemą sprendęs. Dabar gi prisižaidė – ir darbai neatlikti, ir finansavimas sustabdytas.

Vienas buvęs VSD vadovas yra viešai prisipažinęs, kad jis mąstymui naudoja tik vieną smegenų pusrutulį. Šiandien susidaro įspūdis, kad Lietuvoje tai tapo madinga. Belieka tikėtis, kad tos mados keisis ir vis daugiau mąstys abiem. To visiems ir linkiu 2013-aisiais, nes dar neturėjau progos.

(12 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...