Kiek Lietuvai kainuos A.Kubiliaus vyriausybės nekompetencija?

Savaitraštis 15min.lt 2013 01 18

********************

Pamenate, kaip spiegė vadinamieji “dešinieji apžvalgininkai” (tiksliau juos būtų vadinti “dešiniasiais propagandistais), kai jų numylėta TS-LKD triuškinamai pralaimėjo Seimo rinkimus? Pamenate, kai vienas toks ypač aršus propagandistas naująjį ministrų kabinetą, dar jam nepradėjus dirbti pavadino “Lietuvos naikinimo vyriausybe”?

O dabar paklausykite, ką aš jums pasakysiu: taip, A.Kubiliaus vadovaujama vyriausybė padarė keletą gerų darbų, tačiau, bendrai paėmus, tos vyriausybės nekompetencija ir neprofesionalumas mums visiems kainuos tikriausiai ne mažiau, nei G.Kirkilo vyriausybės nesugebėjimas pamatyti artėjančios krizės ir jai tinkamai pasirengti.

Vien per pastarąją savaitę tos nekompetencijos ir neprofesionalumo išlindo tiek, kad jau tikriausiai pakaktų visai kadencijai, o jei taip lįs visus ateinančius ketverius metus?

Pirmasis išlindo atsinaujinčių išteklių energetikos įstatymas, kuris skubos tvarka buvo pardėtas svarstyti Seime. Jei tikėtume naujuoju energetikos ministru J.Neverovičiumi ( o jo kompetencija man kelia tikrai daugiau pasitikėjimo nei A.Sekmoko), tai šio nuostabaus buvusios Vyriausybės kūrinio įgyvendinimas mums visiems kainuotų maždaug po 500 mln. litų per metus. Tiek pat kiek “žurnalistu” vadinamas A.Čekuolis iš TV ekrano mums visiems žadėjo ių būsimosios atominės elektrinės. Skirtumas tik tas, kad elektrinės dar nėra, o įstatymas veikia ir daug kas sėkmingai juo naudojasi (įdomu būtų suskaičiuoti, kiek tarp besinaudojančių yra vienaip ar kitaip su buvusios valdančiosios koalicijos partijomis susijusių asmenų ir bendrovių).

Kalbant apie antrą, norėčiau pradėti nuo A.Kubiliaus citatos: “Tai didelė sėkmė Lietuvai. …Mūsų mokslinių tyrimų komanda išsiveržia į pasaulinę tyrimų lygą. Naudojant krepšinio analogiją, tai tas pats kaip su savo komanda patekti į NBA.”

Tai buvo pasakyta 2010 metų rugsėjo 16 dieną.

Šiandien jau žinome kiek ta “sėkmė” ir “patekimas į NBA lygą” mums visiems kainuos. Maždaug 10 mln litų, kuriuos Lietuva sumokėjo IBM ir dar apie 20 mln. litų, kuriuos teks sumokėti iš valstybės biudžeto už tai, kad, sporto terminais kalbant, žaisti į NBA A.Kubilius ir jo komanda pasiuntė daliojo čiuožimo meistrus, įsodinęs juos į akademinę aštuonvietę, vietoj irklų davę teniso raketes. Girdėjau kalbant, kad tų “sportininkų” veiklą tiria Generalinė prokuratūra, bet žiūrint, kaip ji, pavyzdžiui, tiria buvusio Klaipėdos mero R.Taraškevičiaus galimai nelabai skaidrius santykius su rimta save vadinančia žiniasklaida, vargu, ar tie tyrimai kuo nors baigsis.

Apie tai, kiek A.Kubiliaus Vyriausybės dėka mes visi permokėjome “Gazpromui”, kurio tiekiamas dujas, kaip visai neseniai paaiškėjo, be reikalo deginome Elektrėnuose, jau esu rašęs. Bendra kaina – dar keli šimtai milijonų.

O štai apie Ignalinos atominės elektrinės uždarymą ir ten dingusius šimtus milijonų, manau, dar bus ilgai rašoma. Tiesa, tą problemą A.Kubilius paveldėjo, bet juk per ketverius metus gal buvo galima ką nors padaryti, jei kas nors, užuot žaidęs kareivėliais, būtų rimtai tą problemą sprendęs. Dabar gi prisižaidė – ir darbai neatlikti, ir finansavimas sustabdytas.

Vienas buvęs VSD vadovas yra viešai prisipažinęs, kad jis mąstymui naudoja tik vieną smegenų pusrutulį. Šiandien susidaro įspūdis, kad Lietuvoje tai tapo madinga. Belieka tikėtis, kad tos mados keisis ir vis daugiau mąstys abiem. To visiems ir linkiu 2013-aisiais, nes dar neturėjau progos.

(12 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...
 • Gm

  vesaites kompetencija

  • kaktusas

   idomus ir iki kaulo smegenu pazistamas fenomenas. Jei peiki papuvusius obuolius, vadinasi megsti papuvusias slyvas. Na tiek primityvus ir pirmykstis tas bruozas gyventi su isipareigojimu kazkuriai komandai, kazkuriai gaujai, kazkuriai genciai, kazkuriai grupuotei, tik ne savo galvai.

 • Lee

  gerb . Artūrai -visa tai ką Jūs pavardijote yra tik centai,palyginus su min. 800 mln.permokėtų palūkanų dėl ambicijų „nebūti impotentais“ ir nesikreipiant į TVF .
  Dėl „saulės energijos “ istatymo-ar beprisimenate saulės elementų gamyklėlę Visoriuose -pamatus beliejant kokie vyrukai ten dalyvavo-o kas galėtų paneigti ,anot klasiko.

 • Linas Šiaulys

  g.Artūrai-min 800 mln. mums kainuoja permokėtos palūkanos ,dėl „neimpotentų“ vardo nešiojimo,dar daugiau mokame už nepadarytą viešojo sektokiaus reformą(TVF būtų privertę padaryt).
  Dėl saulės energijos įstatymo:saulės elementų gamyklėlė Visoriuose-pamenate kokie žmonės dalyvavo pamatus lieti pradedant?-o kas gali paneigti , anot klasiko.

 • miskas

  Paskaičius žinomus apžvalgininkus iškyla makabriškas vaizdas.  A.Račas: “ A.Kubiliaus vadovaujama vyriausybė padarė keletą gerų darbų, tačiau, bendrai paėmus, tos vyriausybės nekompetencija ir neprofesionalumas mums visiems kainuos tikriausiai ne mažiau, nei G.Kirkilo vyriausybės nesugebėjimas pamatyti artėjančios krizės“R. Valatka :“ A.Butkevičiaus laivas – lėtai į niekur?“G. Kirkilas, A. Kubilius, A. Butkevičius…Su kiekviena vyriausybe vis blogiau Ką daryti, kur rasti tinkamai šalį valdyti sugebančią vyriausybę? Juk taip einant ne tik estų nepavysime, bet ir „braliukai“ aplenks.

  • suomis

    Žiūrėk, kad kiti broliukai neaplenktų (Už Medininkų pasienio posto).

  • svecias

    tai kad jau tik laiko klausimas, kada jie mus aplenks (gal ir jau)

 • znakorius

  Apie nekompetenciją, o tiksliau apie nusikalstamą visuomenės daugumos lėšų taškymą:
  1. kas jiems leido įstatymu pažadėti išmokėti „žydų“ organizacijoms dovaną 128mln. lt dydžio, nepavykus prastumti kadaise buvusių judėjų ortodoksų bendruomenių turto perdavimo asmenims, kuriems tai nepriklauso?
  2. kas jiems leido iš pensininkų ir pan. surinktas lėšas taškyti į kairę ir į dešinę (pvz., mokėti pačių sukūrentų bažnyčių atstatymui arba išmokas, keliant algas savo draugeliams)?
  3. kas jiems leido imti paskolas 1 mlrd. brangesnes, nei būtų gavę iš TVF, taip padarant materialinę  žalą Lietuvai ne mažiau 1 mlrd. lt dydžio?
  Ir t.t., ir pan.

  • briedis

   „judėjų ortodoksų bendruomenės“, „sukūrentos bažnyčios“,  „1 mlrd. brangesnė paskola“.. pone znakoriau,- aš tiek išgerti nepajėgiu, kad suprasčiau… Jūs geriau ne kaip jūsų baisiai nekenčiamas „tata“vadina „marsietiškai“, o gal lietuviškai galit pasisakyti?

   • znakorius

    Nesistebiu :),
    juk miške nėra interneto, kad sekti įvykius. :)

    • briedis

     O miške, pone znakoriau,- gražu. – Ten vaikštinėja įspūdingi gyviai trofėjai- štai tūlas Bronius Bradauskas  kadaise sakė, kad “ tik kvailys neturi milijono“.. O juk sakė, kaip ir jūsų guru brazauskas, kad ir pasakė „fsio zakonno“- bet kaip kreivai pasakė, taip kreivai ir prisižegnojo…

    • briedis

     pone znakoriau,-ar jūs turit miliojoną?

     • znakorius

      Все у нас есть – и грабли, и виллы. :)

 • Trakimas

  Dabartinės daugumos pirmas uždavinys yra pateikti keletą nemalonių klausimų kišeniniam Valiui ir iškrapštyti jį iš posto,kurio pastarasis nėra vertas.O naujas Generalinis Prokuroras tuoj pat imsis valyti konservatorių prišnerkštus kampus-įvertins Garliavos gaujos veiklą,Lietuvos banko valdytojo ir geriausio Grybašenkos „kolegos“ Vasiliausko veiklą, ir galiausiai-generalinio konservatorių rėmėjo-paties Mockaus nuveiktus darbus.

  • znakorius

   Baik baik – gen.prokuroras yra geras vyras.
   Man kadaise dar yra tekę jo bylą ištaisyti, kada jis išėjo iš tardytojų (policijoje) į prokuratūrą, kur visus, pasirodo, sugebėjo tykiai ramiai pastatyti ant ausų taip, kad mūsų rajonui nebereikėdavo už jų rajoną dirbti ir jų naudai bylas baiginėti.
   Tegul dirba dar šimtą metų, o violetinius jie tuoj suries į ožio ragą – kada (tuoj) vadė neteks neliečiamybės, tai, gali būti, seks serija uždarymų, po ko pradės aiškėti kaip ten tie lavonai vis atsirasdavo.
   Šiais metais tose bylose, panašu, bus proveržis.

 • M_a_u_r_a_s

  tos vyriausybės nekompetencija ir neprofesionalumas mums visiems kainuos tikriausiai ne mažiau, nei G.Kirkilo vyriausybės nesugebėjimas pamatyti … svarstyt kiek kas tikriausiai kainuos, kas daugiau prisidirbo, žinoma labai smagu. Tačiau yra išlaidos, kurių galima išvengt, nes jos yra ateities, o yra išlaidos, kurios patiriamos neišvengiamai. Ar supirkimo tarifo įsipareigojimas gali būti atšauktas bet kada? Taip. Ar valdžia turėtų pamatuotai skelbt tokius įsipareigojimus? Taip. Ar puolę „išsiimti“ leidimus turi įvertinti valdžios sprendimų riziką? Taip. Tačiau išlaidos nepagrįstai didelei Elektrėnų kvotai – beprasmės, išlaidos, kurias apmokėjome už nupirkto seimo sprendimu pakeltą 2004-ais skirstymo tarifą maximai taip pat, išlaidos už dujas, už kurias per metus permokam nuo 500 mln iki 1 mlrd., taip pat, dujų suvartojimas šildant kiaurus daugiabučius – taip. Ignalinos uždarymas – taip. Galima vardint ir vardint, neskaitant socialinio kapitalo. Suvesite balansą, gerbiamas AR?

  • znakorius

   Užsiimk savo darbu – teise ir nelįsk į ekonomiką.
   Bus rimčiau.

   • M_a_u_r_a_s

    Ponas visažini, neaiškinkit man kuo turėčiau užsiimti, ir nesužinosite kur jums eiti.

   • ArturasR

    mielas znakoriau, valdykitės. Ne tamstai nurodinėti, ką kiti turi veikti

    • znakorius

     Šitą poną pažįstu seniai ir tik dėl jo kosmopolitinių veiksmų Lietuvos atžvilgiu.
     Taip, kad jis yra man n metams į priekį skolingas, dėl ko mano pareiga yra  jį riktinti..

  • ArturasR

   mielas Maurai, nesuvesiu tikriausiai. Nepajėgsiu ir nežinau, ar turėčiau tai daryti. Bet tikriausiai apie viską, ką paminėjote savo laiku esu rašęs. Ir visada dažniausiai susilaukdavau vertinimo, panašaus Į J.Razmos – tendencingas. O karavanas ėjo toliau….

 • Rytis_I

  Ne į temą. Dar vienas „atsitiktinumas“ su opoziciniu žurnalistu (O gal apie nekompetenciją?) 2013.01.19 „По предварительной информации, журналист упал с 9-го этажа и разбился… Милиция предварительно склоняется к версии самоубийства.“
  http://charter97.org/ru/news/2013/1/19/64178/