Vieno cento verta Vyriausybė

Savaitraštis 15min 2012 12 21

****************************

Jei pasakyčiau, kad naujoji A.Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė yra verta vieno lietuviško cento, tos vyriausybės gerbėjams tai tikriausiai nuskambėtų kaip įžeidimas, o oponentai tikriausiai iš susižavėjimo pultų ploti katučių.

Ir abi pusės būtų neteisios. Nes vienas centas kartais gali reikšti labai daug. Ypač, jei tas centas yra susijęs su jūsų (ir mano) asmenine pinigine. Taip pat – dėl to, kad už to cento gali būti pasislėpę šimtai milijonų litų bei plika akimi kartais nepastebimų interesų.

Jei dar nesupratote apie ką kalbu – paaiškinsiu. Kalbu apie trečiadienį Vyriausybės priimtą sprendimą sumažinti Lietuvos elektrinei kitiems metams buvusios Vyriausybės nustatytą elektros energijos gamybos kvotą nuo 1,53 iki iki 0,9 mlrd. kilovatvalandžių.

Kainų komisijos pirmininkė D.Korsakaitė, komentuodama šį Vyriausybės sprendimą, pareiškė, kad jis leis jau patvirtintą elektros energijos kainą vartotojams sumažinti  vienu ar net 1,5 cento už kilovatvalandę.

Prisiminkite, kiek kilovatvalandžių elektros energijos suvartojate per metus, padauginkite šį skaičių iš vieno arba pusantro ir gausite pradinę šios Vyriausybės vertę 2013 metams.

Iš pirmo žvilgsnio viskas labai paprasta – nereikia investicijų, nereikia referendumo ir jo propagandai vėjais paleistų milijonų litų. Pakanka susirinkti į posėdį ir nuspręsti.

Tai, žinoma, tik viena, labiausiai matoma vieno cento pusė. Aversas, kalbant numizmatų terminais. Daug įdomesnis yra reversas, tai yra, interesai, kurie slypi už naujosios ir buvusios Vyriausybės sprendimų.

Norint įžvelgti, kas yra reverse, galima paklausyti, kaip Vyriausybės sprendimą dėl gamybos kvotos Lietuvos elektrinei sumažinimo komentavo naujasis energetikos ministras J.Neverovičius, kuris moka anglų kalbą ir dėl kurio kompetencijos energetikos srityje niekam nekilo klausimų. O jis sakė štai ką: “Mes atsisakome gaminti iš brangių dujų ir vietoj to perkame pigesnę elektrą rinkoje”.

Perfrazavus J.Neverovičių, jis sako, kad A.Kubiliaus Vyriausybė dėl nežinomų priežasčių buvo linkusi gaminti elektrą iš brangių dujų, kurias Lietuva, kaip žinia, perka iš Rusijos bendrovės “Gazprom”. Ir visa tai mes sužinome po ketverių metų nuolatinio kalbėjimo, kokia bloga yra “Gazprom”, kaip ji diskriminuoja Lietuvą, kuri dėl tos diskriminacijos net kreipėsi į Stokholmo arbitražinį teismą.

Nežinau, kaip jums, bet man tai atrodo labai keista – viena ranka muši, o antra – duodi, tai yra, perki dujas iš “Gazprom” diskriminacinėmis kainomis, nors tų dujų iš esmės ir nereikia. Tiesa, svarbi detalė čia yra tai, kad už tas mums, pasirodo, visai nereikalingas dujas, mes vis dėlto turime susimokėti.

Dar keisčiau yra tai, kad J.Neverovičius, kuris, primenu, kalba angliškai ir kurio kompetencija nekelia abejonių, tvirtina, kad Lietuvos elektrinės minimali energijos gamybos kvota galėtų būti dar mažesnė, tai yra, apie 0,66 mlrd. kilovatvalandžių per metus, kas, savo ruožtu, galėtų reikšti dar papildomus apie 0,3 cento nuolaidą elektros kainai.

Atsižvelgiant ir į naujosios Vyriausybės sprendimus dėl viešuosius interesus atitinkančių paslaugų mokesčio surinkimo bei kvotinių elektros energijos gamintojų reguliavimo, gausime dar papildomus 0,3 cento už kilovatvalandę.

Ir tada jau beliks tik paklausti: kiek verta A.Butkevičiaus Vyriausybė, jei Lietuvos vartotojai už elektros energiją per metus sumoka apie 4 mlrd. litų? Kartu galima klausti, kieno interesams atstovavo A.Kubiliaus Vyriausybė, kuri pirko brangias dujas, kurių Lietuvai, pasirodo, visai nereikia.

(9 balsų, vidurkis: 3,78 iš 5)
Loading...
 • arturas

  Citata is FB:
  Nerijus Maciulis
  5 hours ago near Vilnius
  Naujosios Vyriausybės sprendimą sumažinti Lietuvos elektrinės elektros gamybos kvotą palydėjo euforija ir ditirambos – dėl to elektra atpigs pusantro cento. Tačiau šiame kontekste negalima nepaminėti, kodėl Lietuvos elektrinė apskritai gamina elektros energiją, jei jos kaina yra daugiau nei dvigubai didesnė nei rinkos kaina. Ši elektrinė yra elektros tiekimo rezervas, saugumo garantas. Jei staiga Rusija vėl (kaip, pavyzdžiui, šių metų rugpjūtį) nuspręstų neįspėjusi uždaryti vieną ar kelias elektros linijas „remontui“, o LE nebūtų pasiruošusi gaminti elektros, tuomet pamatytume kaip vienas centas pavirsta blackout’u ir milijardiniais nuostoliais. Nebent naujoji Vyriausybė žino, kad be jos žinios Rusija tokių reveransų nedarys (bravo). Kita vertus, diena kita be elektros Lietuvos gyventojams gal būtų į naudą ir padėtų geriau suprasti energetinės nepriklausomybės ir saugumo sąvokas.

  • pasikartosiu – ten pat FB, Nerijau sienoje palikau savo atsakymą

 • Raimondas

  Elektrėnai ir taip kitais metais gamins beveik 1 mlrd. kilovatvalandžių el. energijos, už tai Lietuvos gyventojai sumokės ~300 mln. litų, kurie iškeliaus iš Lietuvos į dujas teikiančias šalis (šiuo atveju į Rusiją).

  Vietoje to Lietuva visada galėjo ir vis dar gali kiekvienais metais nuo šių +300 mln. Lt atskirti bent po 50 mln. litų ir statyti vėjo energijos parkus Baltijos jūroje arba net šalia Kruonio HAE, taip sutaupydama infrastruktūros išlaidas.

  Galima ilgai diskutuoti kiek ir kada tie vėjo parkai atsipirks (nors privačių savininkų vėjo parkai atsiperka per 5-7 metus), bet bet kokiu atveju tai bus atsiperkanti investicija, o ne išlaidos, kurių atsipirkimas nulinis.

  Pridėjus tokias netiesiogines naudas kaip taršos sumažėjimas, tų pačių taršos leidimų pardavimas, bei didėjantį „savos“ pagaminamos energijos kiekį – užsisuks grandinė: daugiau savos energijos -> didesnė energetinė nepriklausomybė -> mažesnis poreikis deginti dujas Elektrėnuose -> dar daugiau galimybių plėsti vėjo parkus.

  tikėsimės, kad nauja vyriausybės komanda skiria kuo skiriasi „pravalgomos“ ir iš Lietuvos tučtuojau išeinančios išlaidos ir investicijos… Nes prieš tai į vyriausybės energetines programas žiūrėti buvo daugiau nei gaila. gal šitie nepasi….

  • Algirdas

   Citata iš citatos: “ Ši elektrinė yra elektros tiekimo rezervas“. Įsigilinkite į ją. Jokie vėjo energijos parkai rezervo užtikrinti negali. Ypač turint tokį vartotoją kaip Visagino AE. Jau net nekalbant apie sistemos stabilumą.

   • Raimondas

    niekas nesiūlo Elektrėnų nugriauti ir jų vietoje statyti vėjo jėgaines. Bet ar žinote, kokią dalį šiuo metu sunaudojamos el. energijos gamina Elektrėnai? Kelis kartus daugiau nei bet koks proto ribose suvokiamas „rezervas“ ar „garantas“. Būtent šią dalį ir reikia perkelti ant kitų šaltinių, kurie nedegina importuojamų dujų. Ar tai bus vėjas, ar saulė, ar biokuras (Danijoje didžioji dalis iš atsinaujinančių šaltinių gaminamos el. energijos gaminama deginant šiaudus, kuriuos Lietuvoje tiesiog užaria laukuose) ar kiti šaltiniai – čia specialistų sprendimai. Bet bet kokiu atveju – turi būti aiškiai įvardinta, kokio rezervo mums reikia ir kaip bus daromas perėjimas nuo dujų ant kitų el. energijos gamybos šaltinių.

 • stogas

  Bobutes elektrenuose kalbedavo, kad faktiskai tu 1,7 ir nekurendavo, o pirkdavo per birza, skirtumas kur nuseda, aisku bobutes nutyli…“lovkast ruk i nikokova obmana“…

 • romas

  Man taip pat visa ta istorija su Lietuvos elektrine atrodo neaiškiai. Kiek supratau, naujo kombinuoto ciklo bloko galia (455 megavatų) nebuvo laužta iš piršto – buvo atsižvelgta į tai, koks yra reikalingas galios rezervas. Bloko statyba buvo dalinai finansuojama ES pinigais iš IAE uždarymo fondo, taip pat paskolą suteikė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas ir komerciniai bankai. Atrodo, ir Kubiliaus vyriausybė nenumatė, kad naujas blokas veiks visu pajėgumu. Reiktų specialistų paaiškinimo, kaip čia viskas yra. Kažkokiu pajėgumu, matyt, Lietuvos elektrinė turi būtinai veikti ir dėl to, kad sugebėtų grąžinti paskolą bankams, tačiau dar įdomiau būtų žinoti, koks iš tiesų dabar reikalingas bendras galios rezervas, kokie elektros gamintojai jį užtikrina ir kokiomis proporcijomis.

  • Mauras

   Romai, esant dabartinei situacijai su savikaina, paskolą bankui galima greičiau/ pigiau grąžinti negaminant energijos, o ją perkant biržoje… Ne argumentas. Susirūpinimą kelia tai, kad iš 30% energijos, kurią gaminame, 2/3 subsidijuojama. Dabar daug bus įmesta į biokuro sistemą, kur pradžioje subsidijos turi prasmę, bet toliau palaipsniui turėtų išnykti. Valdžia iki šiol mūsų vardu garantuodama supirkimo kainas ilgam laikui prisiima per daug atsakomybės. Kas ir iš ko laužė naujojo Elektrėnų bloko galingumą, reiktų klaust dujotekanos premjero, sprendimai buvo priimti ir konkursas paskelbtas jų kadencijoje.

   • romas

    Galingumą laužė iš to, kad buvo paskaičiavę berods 2,5 mlrd. kWh kvotą.

 • romas

  Aišku, įspūdingai atrodo Jūsų, Artūrai, minimi 4mlrd. litų, bet paėmiau kalkuliatorių ir paskaičiavau, kad Lietuva sutaupys maždaug 69 mln. litų, jei rinkos kaina bus apie 16 centų už KW.

  • romas

   Oi,16 centų už kWh, be abejo.

 • 2romas

  Romai čia jūs apie PVM? :)?

 • Fredis*

  Ilgai nesiplėtojant: žingsnis po žingsnio žmonių vyriausybė turėtų prieiti prie išvados koks elektros gamybos būdas yra pigiausias. Supratimas turėtų ateiti palaipsniui, labai neskubinkime. Tegul pirma išsivėdina patalpas, apsivalo dulkes, atsisėda į krėslus, pasiima skaičiuotuvus. Jeigu vieniems sunku – visada galima pasitarti su kaimynais, gal galima paruošti kokį nors bendrą projektą?

  • romas

   Jei atominę ir statysim, Elektrėnų blokas vis tiek turės veikti. Reikia pigių dujų iš terminalo.

 • LAntanas

  Lietuvos elektros poreikis šiuo metu yra beveik 10 TWh. Jei naujasis Elektrėnų blokas dirbtų nesustodamas kiaurus metus, tai neprigeneruotų ir 4 TWh. Realiai planuota, kad jis galės užtikrinti iki 25 proc. elekros poreikio, nes žiemą racionaliau naudoti termofikacines elektrines.

  Šiemet Elektėnų kvota buvo virš 1,5 TWh, o išnaudota, atrodo, apie 1,1. Jei konservatoriams rūpėtų GAZPROMO gerovė, tai jie būtų pasirūpinę, kad būtų išnaudota bent jau visa kvota.

  Kiek suprantu, ta VIAP dalis, kuri tenka neišnaudotai kvotai, yra grąžinama kitais metais, arba tiksliau, kitais metais minusuojama iš naujai skaičiuojamos kainos. Jeigu netyčia būtų brangęs kuras ar dar kas ir VIAP būtų pritrūkę, tai kitais metais VIAP būtų padidinamas papildomai ir panaudojamas elektrinių nuostoliams padengti.

  Taip kad konservatoriai lygiai taip pat turi pagrindo girtis dėl to, kad elektros kaina kilo mažiau, negu galėjo. Palyginus su pernykščia kvota jie „sutaupė“ 0,4 TWh, o Butkevičius tik 0,2 TWh. Ir tai tik ant popieriaus, nes dar nežinia, kiek tos kvotos būtų buvę išnaudota kitąmet.

  Manau, kad realus Elektrėnų pagaminamos elektros kiekis reguliuojamas pagal tinklo stabilumo poreikius, užtat visos kvotos gali ir neprireikti. Bet tiksliai prognozuot nepajėgus niekas. Ir lemia ne vien techniniai dalykai ar galimos avarijos. Pavyzdžiui, kai kilo garsusis elektros krachas Kalifornijoj apie 2000 metus, tai ne dėl to, kad būtų pritrūkę galingumų iš principo. Jo metu energijos poreikis sudarė apie 60 proc. turimų galingumų, bet tai nesutrukdė kilti chaosui. O priežastys, kaip žinia, buvo ir tyčinės elektros tiekėjų manipuliacijos išjungiant reikiamu momentu elektrines ir taip padidinant didmenines elektros kainas 10-20 kartų, nors mažmeninės kainos vartotojams ten irgi buvo reguliuojamos. Elektros didmeninės kainos buvo susietos su dujų kainomis, bet kai kurie elektros tiekėjai kartu buvo ir dujų tiekėjai. O kas yra dujų ir elektros tiekėjai Lietuvai šiuo metu? Manot jie nestebi ir nevertina Lietuvos galimybių amortizuoti energijos trūkumą ir kartu kainų dirbtinius tyčinius svyravimus? Tarp kitko, ir tos 16 ct importo kainos, apie kurias kalbama, yra vidutinės, o momentinės gali būti ir yra keleriopai didesnės.

  Ir negalvokit, kad Elektrėnus galima užkonservuoti, kol yra pigesnės importinės elektros, o jeigu staiga koks avralas – tai paleisti vėl. Taip, techniškai Elektrėnams paleisti užtektų kelių valandų, bet dujų tiekimo sutartys pasirašomos iš anksto ir jei neturėsi sutarčių, tai vidury žiemos šiaip sau neatsisuksi vamzdelio ir nepasiimsi kiek nori dujų. O jei turi sutartį, tai turi dujas ir naudot, leistini svyravimai būna kokie 20 proc., ir niekur nesidėsi – gali dujų neimti, bet mokėt turėsi.

  Galų gale ant Elektrėnų kabo nemaža skola, kurią išmokėti galima ne kaip kitaip, kaip tik per elektros pardavimą. Nu gal dar galima ir iš biudžeto, nes elektrinė tai valstybinė, bet nebūtinai tas yra leidžiama kai pinigai gaunami iš tarptautinių fondų ir bankų. Nors biudžete atliekamų pinigų irgi nėr.

  Nu ir galų gale buvo rašyta, kad naujasisi blokas privalo per garantinį laikotarpį dirbti. Laikyt jį išjungtą būtų tas pats, kas nusipikus naują mašiną 3 metus nevažinėt, o paskui verkti, kad pradėjo lįsti gamybiniai defektai, o garantija jau pasibaigus.

 • Taškas

  Panašu, kad Energetikos ministerijoje vieni proto bokštai.
  Gal netgi negirdėję va tokių dalykų:

  http://www.youtube.com/watch?v=QR9nqpO7EUU

  Ten žinomas deržavininkas Leontjev’as ( ODNAKO) visiškai supanikavo, bet pasakė tiesą.

  • romas

   Girdėję jie viską. Rudzkis prognozuoja, kad dujos ateityje labai pigs būtent dėl skalūninių dujų revoliucijos.
   Ant dienų kažkur paskaičiau apie technologiją, kai metano dujos išgaunamos iš anglies dvideginio ir vandenilio. Vandenilį galima išgauti naudojant saulės ir vėjo jėgainėse pagamintą elektrą. Išeitų, kad dujas galima gaminti naudojant atsinaujinančius šaltinius.

   • Raimondas

    pasaulyje prognozuoja tiek skalūninių dujų, tiek skalūninės naftos kainų pigimą. Bet ar žinote kaip veikia ta technologija? – labai agresyvių chemikalų ir vandens bei smėlio mišiniu plėšomos giluminės uolienos ir jose padaromi mikro tarpeliai, kurie negali susiglausti dėl ten papuolusių smėlio krislelių.

    Ten: a) pragręžiami požeminiai gėlo vandens rezervuarai (turbūt pats didžiausias Lietuvos gelmių turtas) ir bet kokios avarijos atveju jie gali būti neatstatomai pažeisti; b) gelmių uolienų plėšymui naudojami tūkstančiai tonų vandens, kuriame yra ypač aktyvių ir pavojingų chemikalų. Vienas didžiausių klausimų – kaip tas plėšymo proceso metu panaudotas vanduo utilizuojamas.

    Lietuva, turinti tokius turtingus požeminius gėlo vandens rezervuarus, turėtų būti pati paskutinė eilėje pradėti tokio pobūdžio darbus savo teritorijoje…

    • romas

     Tai turima omenyje pirkti. Lietuvoje, kiek teko girdėti, neįmanoma išgauti viso reikiamo kiekio. Gal ir iš viso neišgausim – gali ir neapsimokėti arba, kaip sakot, bus pavojinga.
     Vandens sluoksniai, atrodo, yra aukščiau nei dujų. Nežinau, ar jie gali susisiekti. Geologai turėtų pasakyti.

     • Taškas

      Būtent – pirkti. Ar bent jau energo skaičiavimuose vertinti neišvengiamą kainų kitimą, gal net tokį, kaip kad prognozuoja supanikavęs rusų deržavininkų ruporas Leontjev’as – savikaina apie 8 USD/bareliui.

 • Fredis*

  Verslininkas Elektrėnų elektrinę parduotų kaip neracionalią bei nuostolingą, iš balanso išmestų. Ir iš kur ji tokia atsirado? Palaikoma tik iš inercijos, paveldas, o taip pat todėl, kad taikoma el.gamybos diversifikacijos strategija.

  • romas

   Draugai socdemai pamiršo, kaip ji atsirado :)

 • Izbliondimas

  Gerb. A. Kubiliaus Vyriausybei yra ir daugiau klausimų. Ne tik dėl gaspromo.
  1. Kodėl ji neprotestavo dėl dviejų A bombų statybos (prie Vilniaus ir Klaipėdos). Juk, kad jos bus susprogdintos vargu ar kas čia abejoja.
  T.y. kodėl buvo pakartoti tie nelemti 1940 metai, kai be šūvio…
  2. Kodėl norėjo statyti AE Lietuvoje. Protu nesuvokiama. Net jei ne tam buvo planuota statyti, kad teroristai ją susprogdintų. Pakanka jau vien to, kad jos utilizacija užsitęstų kelis šimtmečius. Sumokant už tai…

 • Mauras

  Kad subsidijuojamos gamybos kvotų nustatymo metams į priekį tvarka buvo patvirtinta, bet principai kol kas taip ir liko neaiškūs (kalbu apie kvotos dydį, nors vienas iš jų – dalies VIAPo kvotos pirkimas iš termofikacinių konkurso keliu yra numatytas, kas šiaip yra logiškas žingsnis didinant gamybos konkurencingumą) pačioje kubiliaus vyriausybės gyvavimo pabaigoje, galios nuo 2014 ir net nebuvo viešai diskutuojami (sic! kalba eina apie viešuosius interesus atitinkančias paslaugas), jiems ir pirmiausia sekmokui kaip vadovui garbės nedaro. Kita vertus, tiek nutarimas, tiek ministrai (senasis ir naujasis) klausimo „kiek reikia gamint elektros rezervui palaikyti“ rodo į perdavimo sistemos operatorių, t.y. Litgrid.
  Kam AR reikia mojuot elektros pardavimo milijardais, mėginant apskaičiuoti AB vyriausybės vertę, neaišku, nes jie niekaip nekeičia tikėtinos vertės šiame epizode =skirtumas tarp 2 ministrų kvotų kart skirtumas tarp VIAPinio tarifo ir prognozuojamo kainos biržoje vidurkio 2013-ais kart rizikos koeficientas, kurį matyt bus sunku įvertint, nes tai tikimybinis dydis, priklausantis nuo technologijų, žmogaus klaidos ar sąmoningo veiksmo.

 • Fredis*

  Kai kuri nors regioninė valstybė el.gamybą ruošiasi mažinti (nutraukti) ir eiti šio produkto pirkti į biržą – biržoje kainos pradeda augti, veikia rinkos dėsniai. Tie, kas turi molines kojas ir nemoka racionaliai tvarkytis – niekada nebus laimėtojais. Reikia tiksliai numatyti ateities energetines tendencijas ir kruopščiai, ilgai, sunkiai, pasiaukojančiai dirbti. Vis dar esame ne verslo planų ir strategijų rašymo, o hipotezių kėlimo stadijoje.
  Per tą laiką padaromi skambūs pareiškimai, pvz. aplinkos apsaugos ministras pranešė, kad didės baudos už brakonieriavimą, o vyriausybė – kad elektra pigs. Kaip anekdote, dvi žinios – gera ir bloga. Kainų komisija nusprendė el.energijos kainą smarkiai padidinti (bloga žinia), o vyriausybė – 1 cnt sumažinti (gera žinia). Kruopštūs apžvalgininkai kalmuliatoriais suskaičiavo kaip daug mes visi praturtėjome.

  • romas

   Fredi, beveik viską apsimoka pirkti Rusijoje ir Lenkijoje. Lietuvoje apsimoka tik pinigus spausdinti.

   • Izbliondimas

    Romai,
    mūsų žmonės mokinasi iš lenkų daug ko, nes jie, visgi, savo pasiekimais už mūsiškius yra keliomis galvomis pranašesni.
    Bet va, būna ir gerų metų, kaip 2012 metai, – kai ne tik pas kaimynus sausros, bet ir JAV, – t.y. kai grūdai paturi žiaurią paklausą ir už žiauriai gerą kainą. Taigi. Tad šiais metais mūsų kišenikės išpūstos nuo eurukų ir doleriukų, – pasidžiaukime, kas myli, kaip tautiečiai sako „pinigėlius“ (apsivėmiau, nuo to šlykštaus termino, atleiskite…).

  • Mauras

   „Kai kuri nors regioninė valstybė el.gamybą ruošiasi mažinti (nutraukti) ir eiti šio produkto pirkti į biržą – biržoje kainos pradeda augti, veikia rinkos dėsniai.“ Fredi, turite įrodymų kad užbiržiniai sandoriai veikia kainą biržoje labiau nei pasiūlos ir paklausos santykis? Kai faktorių daugiau nei vienas, spekuliuoti pasekmėmis labai lengva, juolab neįvardijant jų prognozuojamo masto. Kiek pakils kaina biržoje dėl to kad Elektrėnų kvota sumažinta trečdaliu?

 • Vaclovas

  TS-LKD partijos garbės pirmininkas Landsbergis prisipažino,kad jų partiją rėmė ,,DUJOS“bet…galima įtarinėti bet kurią partiją ,,atidirbinėjimu“ išskyrus TS-LKD kuri yra šventa.

 • Vytenis

  Paaiškinimas dėl rezervo. Rezervas yra tas generatorius, kuris NEGAMINA elektros. Taigi, gaminti elektrą Elektrėnuose norint užtikrinti rezervą tikrai neverta

 • Fredis*

  Yra žmonių vyriausybė, po truputėlį randasi žmonių žurnalistai, dar trūksta žmonių Prezidentės pasakymo: „seniai reikėjo mažinti elektros kainą vienu centu“. Žmonėms pigesnė elektros energija yra geriau nei brangesnė.

 • stogas

  Idomus dar vienas momentas- I Elektrenu nauja bloka investuota 1,3 mlrd. litų. Projektą finansavo Tarptautinis Ignalinos atominės elektrinės uždarymo paramos fondas, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, taip pat komerciniai bankai. Kiek suprantu uzdarymo fondas padovanojo 168,2 mln. eurų(dotacija), t.y. puse bloko kainos.

  Klausimas- Kodel pasistacius bloka uz puse kainos, elektros gavybos kastas 30 cnt/kWh ?? Kame saknys? Kiek kainuotu elektra jei uz viska moketu tik pati elektrine ? 1.0 lt?

  • Trakimas

   „Pati elektrinė“ už nieką nemoka:)Už viską moka vartotojas-t.y. Lietuvos gyventojas,kuris vartoja el.energiją.Elektrinė negauna jokių kitų pajamų-tik pajamas už patiektą el. energiją.Bet kokie kreditai ir paskolos iš bet kur ,yra įkalkuliuojami į gamybos kaštus ir pateikiami vartotojams kaip el.energijos kaina:)

  • tikras lietuvis

   Čia kyla ir kitas klausimas:
   kodėl konserveriai, matydami, kad Ignalinos AE mums gręsia ne tik garantinio elektros kiekio trūkumu, ne tik AE uždarymo milijardų akmeniu po kaklu, bet ir Elektrėnų naujai pagamintos elektros brangumu, puolė premjerministro Pakso asmenyje ES žadėti uždaryti AE?
   Kas tai – elementarus aritmetikos nemokėjimas ar bandymas po to visose peripetijose, sklaidant milijonus, gaudyti žuvį drumstame vandenyje?
   Kodėl teisiamas tik Uspaskis?
   Juk Gražulis atvirai pasakė, kad visos valdančios partijos yra tokios pat ir tiek pat prisiš… įvairiais būdais?

 • Valerijus Saveljevas

  Amžiaus afera Lietuvoje!
  Gerb. Artūrai, noriu padėkoti, kad pagaliau atskleidėt ko vertas „tautos gelbetojas iš pasaulinės krizės“. Visuomet žinojau, kad su kvotomis Elektrenams „nešvaru“, kad tikrai būtu galima sumažinti elektros kainas skurstantiems gyventojams, kitaip nebūtu taip puolamas Zuokas, siūlęs tą patį, nors pastarasis protegavo tik savo draugelius -„Vilniaus energiją“. Jeigu Jūs p. Artūrai žinotumėt, kokios poilsio sąlygos dar sovietų laikais buvo sukurtos nomenklatūrai Elektrenų elektrinėje bei pamatytumėt kokios mašinos ką atvežą dabar į šį poilsį, tai gal Jūs dar ankščiau suprastumėt „Кем и за всё заплачено!“. Pasišlykštėtina. Šaunuolis, naujasis energetikos ministras J.Neverovičius, kuris moka anglų kalbą ir dėl kurio kompetencijos energetikos srityje niekam nekilo klausimų, kurį reika remti sumažinant rezervą net iki 0,6.
  Bet pagal mano žinias Elektrenai tikrai negamindavo 1,55 rezervo, o gamino tik 0,6. Visą kitą pirko el. rinkoje po 16 – 18 ct. už kw., o skirtumą tarp 32 cnt. kas tai dėjosi į kišenes. Manau, kad po revizijos Elektrenuose, kaip paaiškės šis faktas tai bus Lietuvos amžiaus afera! Manau, kad ir Kubiliaus siekis nupirkti mums seną, nesaugų ir griozdišką, pasaulyje niekam nereikalinga „Hitačį“ reaktorių tai bus kitą amžiaus afera Lietuvoje, nes jai jau išleista apie 170 mln. Lt. Kur gi nugulė šie mūsų visų pinigai?
  Su padėka, Jūsų senas pažįstamas, Valerijus

  • tikras lietuvis

   Mažiau sąmokslų teorijų, kol nebus išsiaiškinta kas ten yra ir kaip.

 • Audra

  Sveikinu visus, išgyvenusius pasaulio pabaigą. Mums likusį laiką linkiu praleist turiningai. Visiems linksmų švenčių!!!

 • Dainius

  Testas

 • Bobute

  Su Šventėmis

 • gerasalus

  Labai gaila kad autorius ir vėl faktus pateikia tik iš vienos pusės, ir nepamini o kam iš viso reikalinga, ta labai brangią elektrą gaminanti Lietuvos elektrinė, ir kas buvo šių metų rugpjūčio 24 kai uždarius vieną bloką, kai staiga ir rusai visai netyčia, nieko neįspėję atjungė vieną liniją „remontui“
  Na bet turbūt ši vyriausybė turi garantijas kad „perkrovus“ santykius tokių neplaninių remontų tikrai per keturis metus nebus:) Tai gal vertėtų visai išjungti Lietuvos elektrinę, na o jei netyčia ir vėl būtų remontas žvakių visada turime.

  • ArturasR

   mielas gerasalus, jei nebūtumėte dundukas, apgailestaudamas dėl autoriaus, pateiktumėte faktus ir argumentus, tai yra, kas gi konkrečiai nutiko tą rugpjūtį ir kiek Lietuvos elektrinei reikėjo galios ir laiko, kad užkurtų savo blokus, sutrikus elektros tiekimui iš Rusijos. Tada ir būtų galima su tamsta kalbėti apie naują Vyriausybę, „perkrovimą“ ir neplaninius remontus. Nes paskutinis tamstos sakinys rodo, kad esate prieglušis, kuriam argumentai nerūpi.