Cirkas, kuriame vieni klounai – neįdomus

Jau ne kartą esu sakęs, kad „rašytojas“ iš BBC daro blogą įtaką Lietuvos žiniasklaidai. Atsiranda bandančių sekti jo pėdomis ir galvojančių, kad užtenka papūsti viršutinę lūpą, pavadinti visus varguoliais, užsidėti stringus su Vytimi, aprašyti picą ir tapsi populiarus.

Tai labiausiai pastebima tinklaraščiuose ir tarp jaunų, dar tik savo jėgas žiniasklaidoje bandančių autorių. Tačiau pagundai sekti „rašytojo“ iš BBC  pėdomis kartais pasiduoda ir ne tik jaunuoliai.

Štai, pavyzdžiui, Romas Sadauskas-Kvietkevičius, neseniai pasidavęs masinei isterijai ir pažadėjęs „dešiniesiems apžvalgininkams“ aukso amžių. Akivaidus pavyzdys bandymo sekti „rašytojo“ iš BBC pėdomis, kuris rašo laiškus vyriausybei ir skelbiasi kaip myli jos nuveiktus darbus, nors iš tiesų apie juos raukia tiek pat, kiek aš apie baletą. Taip ir Romui būtų galima pasakyti, kad aukso amžius gal ir bus, bet tik tada kai Lietuvoje atsiras tų „dešiniųjų apžvalgininkų“. Nes kol kas turime tik politinių propagandistų. Ir „rašytojas“ iš BBC yra pati pukiausia iliustracija (nors žiūrėti prieš valgį nepatartina).

Romas ir kiti bandantys tapti „rašytojais“ daro vieną klaidą: jie nesupranta, kad cirke klounas dažniausiai būna vienas. Kaip A.Valinskas Seime ar Minedas pramogų pasaulyje. Bandymai tapti antruoju dažniausiai neišvengiamai žlunga.

Būtent todėl tik „rašytojas“ iš BBC gali rašyti visiškus kliedesius, kuriuose nėra jokios logikos ir jokio turinio, išskyrus „pažiūrėkite, kokia graži mano raudona nosis“, „kokia dryžuota mano skrybėlė“ ir „koks aš labai labai svarbus, nes juokingas“.  Ir visas čia gerai, nes būtent toks yra klouno uždavinys.

O dabar įsivaizduokite cirką, kuriame – vien tik klounai. Kas nors eitų? Ne, žinoma, nes į cirką einama pamatyti dar ir durnas peles, parodinius šuniukus, ar kitus iš rankų ėdančius bičiulius.

Bet kai kas to nesupranta. Ir man keista, kad to nesupranta ne tik siekiantys greito populiarumo jaunuoliai (Žymantas Baranauskas, pavyzdžiui, kuris labai gerai pradėjo, bet pastaruoju metu, atrodo, bando sekti „rašytojo“ pavyzdžiu ir beveik kiekvieną savo įrašą pasodrina diagnozėmis ar necenzūrine leksika), bet ir jau minėtas R.Sadauskas-Kvietkevičius.

Paskutinis jo įrašas yra klasikinis „rašytojo“ iš BBC stiliaus komentaras. Prirašai daug, parašai „priperstas“, „degradas“ ir tada jau nereikia nei jokios logikos, nei jokių išvadų. Arba tos išvados visiškai nelogiškos…

Nes Romas (dar kartą atsiprašau už familiarumą), kuris savo komentare aiškina, kodėl dienos tarp Kalėdų ir Naujųjų metų turėtų būti paskelbtos švenčių dienomis rašo štai ką:

Kategoriškai nepritariu nuomonei, kad privalome pataikauti bukumui, nevalyvumui  ir prastam skoniui, nes tai paverčia juos norma.

Ir dar argumentuoja, kad:

… nereikia gąsdintis, kad dėl tokio švenčių sujungimo iškart pagausės keliuose  girtų vairuotojų, buitinio smurto ir gaisrų, sukeltų lovoje su cigarete  užmigusių degradų. Mes neturime pagal juos reguliuoti gyvenimo visiems. Jeigu  kam nors Dievas davė tik stuburo smegenis, o į kaukolę pribėrė kūčiukų, ir ta  per klaidą vairuotojo pažymėjimą gavusi būtybė trečią Kalėdų dieną neišsiblaiviusi išvairuos į kelią surūdijusį kibirą…

Lyg ir būtų teisinga, bet yra viena bėda… Romas, nenorėdamas pataikauti bukumui ir nevalymui, prieš tai pateikia pavyzdį, kaip viskas vyksta ten, kur nebuka ir valyva. Jis siūlo mums visiems kartu prisipažinti, kad tarpušvenčiu mes visi nedirbame. Todėl, pasak Romo:

… mokėti algą žmonėms, už tai, kad tarpušvenčių dienomis jie stenėdami nuo įstrigusių žarnyne išvakarėse sušlamštos kalėdinės žąsies kaulų susirenka  darbovietėje, porą valandų imituoja kažką svarbaus veikiantys, o po pietų jau  drąsiai krauna ant stalo iš namų susineštą butelių artileriją, yra  nepateisinamas išlaidavimas.

Aš su Romu sutinku. Bet tik dėl to, kad iš tiesų yra žmonių, kurie tarpušvenčiu tik vaidina, kad dirba. Ir kad jau po pietų jau krauna ant darbo stalo butelius.

Bet bėda ta, kad net jei ir pats Romas taip elgiasi, tai visiškai nereiškia, kad taip pat daro ir visi kiti. Aš, pavyzdžiui, pažįstu labai daug žmonių, kurie tarpušvenčiu nieko neimituoja, o dirba kaip ir kitomis dienomis. Negeria nuo pietų ir nesteni. Tiesiog dirba.

Todėl, mano supratimu, tas stenėjimas, imitavimas ir prisipažinimas, kad nedirbi, yra bukas ir nevalyvas ir aš, kaip Romas, kategoriškai nepritariu, kad tai reikėtų laikyti norma.

Pasaulis yra daug didesnis, nei jis atrodo „rašytojui“ iš BBC ar Romui iš Druskininkų ir yra visiškai kvaila ir nelogiška vertinti tą pasaulį pagal savo elgesio normas ir po to bandyti primesti jas tam pasauliui, kurio nepažįsti ir nesupranti. Tai paprasčiausiai nelogiška.

Lygiai taip pat, kaip eiti į cirką, kuriame vieni klounai.

Neik, Romai :)

(14 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Ačiū.

 • Izbliondimas

  Tai ką kalbame, taip pat ir čia ne kurie, pradeda šnekėti ir dideli mūsų žmonės: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/kultura/interviu/lietuva_valdo_dvi_g__gobsumas_ir_godulys/,coments.1#komentarai

  • romas

   Kiek žmogui užtenka, kad būtų laimingas? Nesukursim laimės ekonomikos, jei to nesužinosim.

   • Auksinis kardas

    Laimės ekonomikos esmė – siekti laimingesnio žmogaus (veikimo kryptis), ne fiksuoti būseną, laimingumą pasiekus. Laimingumui pasiekti pakaktų veiksmingų narkotikų.

    • romas

     Aha, man irgi buvo kažkada tokia mintis atėjusi, kad efektyviausiai padėti gali chemija – antidepresantai, pavyzdžiui. Nerimas ir visokie asmenybės sutrikimai mūsų gyvenimą daro nekokybišku.

     • Auksinis kardas

      Visgi, jei kalbėti rimtai, tai neįvertinate kaip gili yra gamtos mums duota harmonija, kurioje pridėti chemijos ar kažką ja marinti – anaiptol ne teisingoji išeitis, kas anksčiau ar vėliau išlenda. Gali būti perdėtas nerimas išbalansuotoje asmenybėje, kas be ko, bet savaime nerimas ar pvz. skausmas nėra kažkas, ką geriausia būtų tiesiog išravėti. Šiuolaikinėje kapitalizmo epochoje žmonėms yra aibės pagrindo nerimui ir neharmonijai. Tie patys laimingumo tyrimai labai tikroviškai parodys kur ir kokiomis aplinkybėmis žmonės gyvena laimingiausiai – ir pagrįstai nustebins. Mūsų civilizacija mažumėlę nupušinėjo šunkeliais, pernelyg pasikliaudama paskirais dalykais, ilgainiui parodančiais ir savo prastąsias puses. Laimingumo orientyras raidai atsiranda visai ne tuščioje vietoje, kaip – beje – ir nėra vienišas. Tose pačiose įsisenėjusio kapitalizmo visuomenėse vis dažniau matome, kad sėkmingumo pavyzdžiais vargiai belaikytini kokių CEO ar milijonierių-milijardierių pasiekimai vardan pinigo, o vis ryškiau išsiskiria asmenybės, įgyvendinusios visai kitokias idėjas, įkvepiančias ne skaičiukais sąskaitose. Arba – kokiu sėkmingumo pavyzdžiu galėtų būti loterijos laimėtojas? Jis gali sėkmingai reklamuoti loteriją, tačiau pasimokyti iš jo sėkmės, pavyzdžio – nepavyks.

 • romas

  Romo išvados yra nelogiškos, nes atostogos jo neišgelbės nuo nuo prievolės bučiuotis su apsiseilėjusiais bendradarbiais.

 • Fredis*

  Mano stebėjimais devyni paprasti miestelėnai iš dešimties pasisako už ilgas atostogas. Ilgoms atostogoms reikia subręsti. Ilgai ilsėtis gali ir yra pasiruošę tik socialistai arba jau visiškai subrendę žmonės (pasiturintys buržua). Dabar kaip tik įžengiu į šią gyvenimišką stadiją, kuomet pirmą kartą po ilgų darbo dešimtmečių tenka nuteikti kūną ir sielą ilgoms penkių dienų atostogoms.
  Konkrečiu aptariamu atveju gali pasireikšti regioniniai skirtumai: gali būti taip, kad vienoje konkrečioje Druskininkų kontoroje yra mažiau darbo, skubo ir naujienų nei sostinėje. Pastebėjau, kad dažnai sostinėje žmonės nemoka ilsėtis ir trenkiasi slidinėti (čiuožinėti) į Bauskę, Druskininkus ar Slovakiją/Austriją.
  Druskinikiečiams niekur nereikia važiuoti.
  Nusipirkti nekilnojamo turto ir praleisti pensiją Druskinikuose būtų visai protinga išeitis, nes tai geras ir teisingas miestas.

 • Šamanas

  Savikritiška.

 • stogas

  O as uz svetes tarpusventy.. Gyvenimas ne vient tik darbas kaip noretu Darbo partija. Visko neuzdirbsi kaip ir visko neisgersi. Man asmeniskai nera skirtumo kek kartu as nueisiu i darba per 10 metu- 3000 ar 2800 kartu… siaip dirbama kad turet lesu pragyvent, pramist, pramogaut ir apsirengt… tik ne del pacio darbo sukasi gyvenimas. Cia darbdaviu gobsumas- navaras, navaras navaras.

  P.S. as per sventes ir tarp ju beveik negeriu, laika leidziu su seima ir tai laimingaiusi momentai gyvenime.

  • Lee

   tipiškas homosovietikus mastymas-gyvenu sau šia dieną,viskuo kitu pasirūpins valstybė -„sočia“pensija,sveikatos apsauga,…

   • stogas

    to Lee,
    Tipiskas nupirktasis konservatorius. Per 11 menesiu galima uzdirbti ant 1 savaites atostogu per kaledas. Per tokius marketaviciai ir vercia dirbti kasininkes po 14 valandu per sventes. O patys savo subines sildo Egipte ir toliau…
    Darbas ne vilkas, nepabegs.. dar nusipirks eilini Konjona Porche.. savaite veliau !

    p>s Valstybe gali nesirupint, bet ir but sazininga neimti mokesciu.. pas chirurga eile- tik 1men. Arba duok i letena.

 • suomis

  Įdomu tai, kad abu rašytojai yra labai pretenzingi, tai truputi juokina. O ir kalba apie GERĄ SKONĮ, bet neužmiršta pasikeikti. :) O tai yra nesolidu.

 • Vaclovas

  O gal švenčiam visi.Pradedam nuo parduotuvių toliau degalinių,viešbučių,transporto,šilumininkų,vandentiekio,elektros,dujų…darbuotojų.Nevalom kelių,gatvių,šaligatvių,nevežam šiūkšlių pasidarom visi atostogas.

 • kaimas

  iš tikro, neik romai tu ten…. ten jau pseudo gitaristai greitai, bei pseudo ekspertai zadai viską paėmę…..būk savim, grožėkis gamta

 • Katins

  Ale ar pabandet paskaityt “ rasytojo“ is BBC paskutinius du rasinelius apie zudynes Amerikoje ir Kaledas Briuselyje. Blyn ,kazkas turi ji nukelt nuo daugiadieniu…arba cia kazkokios metamorfozes vyksta .“ Rasytojas“ verciasi i kazkoki “ tea party“ vietines reiksmes idiotuka…toks vaizdas,kad zmogelis sedi su apatiniais ant galvos ir tepa savo ismatomis minkstas palatos sienas.

 • 2012 m. gruodžio 19 d. vyks pakartotinis aukcionas VĮ Ignalinos atominės elektrinės nereikalingam turtui parduoti.

  Gal kam reikia atomo kibira…

 • Izbliondimas

  O po 23 pastarųjų metų cirkų, skaitome, cituoju: „…Vos penkias klases baigti įstengęs, tačiau jau aštuonis kartus už vagystes, plėšimus, išžaginimą ir kitus nusikaltimus teistas mažeikiškis 30 metų Liudvikas Baltutis pirmadienį Šiaulių apygardos teisme išgirdo nuosprendį už itin žiaurų Akmenės rajono gyventojo 24 metų Tomo T. nužudymą. Teismo salėje veidą po striukės gobtuvu slėpęs „Liuliu“ pravardžiuojamas L. Baltutis nuosprendį išklausė žiaumodamas gumą…“

  • suomis

   Tokie baltučiai ilgai negyvena.

 • austras

  Man patinka Lietuvos prezidentė. Dabartinę vyriausybę ji patvirtino su „pasitikėjimo avansu“ ir nepatingėjo papunkčiui pavardinti kokias sritis nuo šiol asmeniškai prižiūrės. Griežta tokia, bet kaip jau įprasta, labai teisinga. Ankstesnei vyriausybei, reikia suprasti, „pasitikėjimo avanso“ nereikėjo, o prezidentė tiesiog kartas nuo karto pasikvietusi kokį Kubilių paklausdavo: „Ar viskas gerai, mielasai, premjere?“ Ir, savaime suprantama, viskas tuos trejus su puse metų bendros bičiulystės kelyje buvo gerai. Vyriausybė visą tą laiką išlaikė lygį (kur jau ten lygį, Everesto aukštyje sklandė!) kuriam jokio ten „pastikėjimo avanso“ net su žiburiu nereikėjo. Ponas Kazlauskas per tuos ketverius metus taip suvadovavo Aplinkos apsaugai, jog pusė šalies gyvenamųjų namų jau seniai renovuota, o antra pusė jau tuojau tuojau per artimiausius mėnesius… Už tokį nepailstamą triūsą tai argi gaila didesnių išmokų ministro komandai paskutinę darbo savaitę? Menkniekis visiškas! Vidaus reikalų ministras Palaitis, tai buvo tikra vyriausybės žvaigždė, ką ten žvaigždė, kažkokia įstabaus ryškio supernova. Šitaip sukovoti su korupcija ir šešėliu..! Į pirmaujančias pozicijas pagal visus įmanomus korupcijos reitingus tik šio ministro dėka! Čia tik pikta, pagiežinga ir, nepabijokime to žodžio, nedėkinga vietos žiniasklaida, nematanti toliau savo nosies ir nesupratusi globalios KOVOS reikšmės, galėjo sugalvoti, jog kovą su korupcija ministras varė kovodamas su FNTT, t.y. organizacija, kuri ir atsakinga už kovą su korupcija. Varė tą kovą ministras beatodairiškai, atsidavusiai ir visai savęs nežiūrėdamas.. Kol iš buvusio FNTT įvaizdžio ar įdirbio neliko beveik nieko. Ir vadovų neliko. Šaunuolis. Svarbiausia – su visišku prezidentės pasitikėjimu kaip pradėjo… taip ir užbaigė… „Avanso“ tąkart neprireikė. O jei prisiminus, kad būta ir kitų gerų ministrų, kurie juk taip pat be „avanso“, o visiškai… Pavyzdžiui, toks sveikatos apsaugos ministras Čaplikas turėjo savo visiško politinio pasitikėjimo žinioje Artūrą Skiką, kol galiausiai, drauge su Skiku palūžo inirtingoje kovoje už nepaliaujamą sveikatos apsaugos sistemos tobulėjimą. Sistema, nepabijokime to žodžio KLANAS, pasirodė stipresnis. Bet ar tai galėjo sumažinti neavansinį prezidentės pasitikėjimą Liberalų ir centro sąjungos deleguotų ministrų priimamais sprendimais? Istorija su Palaičiu ir FNTT parodė, kad nei velnio! Ech, dingo tie gražūs laikai..
  Šiandien belieka rankioti nuskurusius avansinio pasitikėjimo trupinius, nuo Kubiliaus vyriausybės puotos stalo…

  • romas

   „Aš reiškiu kritiką statutiniams karininkams, kurie mėgina politikuoti. O jūs, žurnalistai, galėtumėte paklausti, ar FNTT paskutinius metus tyrė konservatorių rėmėjų įmones, ar ne“, – žurnalistams Grigiškėse pirmadienį sakė D. Grybauskaitė.
   http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dgrybauskaite-paklauskite-ar-fntt-tyre-konservatoriu-remejus.d?id=55731921#ixzz2FLrw9red
   austrai, Jums ir daugeliui tiesiog patiko, kai Prezidentė taršė buvusią valdžią, todėl to nepastebėjote. Kubiliui buvo dėl ko supykti ant Prezidentės ir atsistatydinti ne kartą. Taip pat prisiminkit paviešintą Degutienės pasiskundimą, kaip Prezidentė intrigavo ir siekė supykdyti ją su Kubilium, kaip Seimo pirmininkė jautėsi sekama.

   Kazlausku, teisybės dėlei, Prezidentūra kaip tik buvo nepatenkinta. Tačiau ana koalicija buvo trapi, todėl, manau, Prezidentė nerizikavo reikalauti ne konservatorių ministrų atsistadynimo, nes nenorėjo prarasti įtakos – juk vargiai, sugriuvus anai valdančiai koalicijai, nauja valdžia būtų buvusi tokia pat paklusni.

   Grybauskaitė vertina pataikavimą, paklusnumą ir lojalumą. Jei socdemų nugaros bus lanksčios, Butkevičiaus vyriausybė didesnių problemų su Grybauskaite neturės, manau. Neilgai jiems ir pakentėti liko :)

   • suomis

    Išeina, kad pats romai pripažįsti, jog Kubiliaus ir Degutienės nugaros yra lanksčios.

    • suomis

     O ar nemanai gerbiamas romai, kad jų nugarų lankstumas paremtas banaliu išskaičiavimu? Netgi spjaunant į partijos interesus. Šviečia man, kad jūsų partija pakartos Vagnoriaus išdavystę. Ateis laikas, kai Kubilius ir Co permes per bortą papunį ir taps Kubilius antruoju Vagnoriumi tik Konservatorių partija jau nebebus „konservatorių“…

     • Fredis*

      Kodėl už Drąsos kelią, Ozolo/Medalinsko Tautininkus ir Uspaskichą balsuojantys asmenys rūpinasi, kad nieko netikėto neatsitiktų VL ir konservatorių partijai? Buvo, yra, gyvuoja ir toliau gyvuos. Rūpinkitės Uspaskicho ateitimi, dabar jam labai sunkus metas – įtariamasis kriminalinėje byloje.

     • suomis

      Fredi, nežinau, bet ar į tavo kranijumą įsispraus toks faktas, kad tautininkai niekada nebendradarbiavo su Uspaskiu, ko nepasakysi apie kubiliaus degradus.

     • romas

      suomi, TS nėra mano partija – esu nepartinis. Šiaip, man patinka Kubilius, o partijoje gana daug ir nepatinkančių.

     • suomis

      Gerbiamas romai, aš pastebėjau, kad jūs inteligentiškas žmogus, kuris atiduoda preferencijas konservatorių partijai ir aš tai gerbiu. Bet, kai Fredis pradeda norimą pateikinėti už esamą, tai juokinga. Ir sako, kad jis architektas. Kiek teko susidurti su architektais, tai intelekto koeficientas pas juos didesnis už vidutinį. O Fredžio fanatizmas griauna mano įsivaizdavimą apie juos. :)

     • romas

      Man patinka ir Liberalų sąjūdis, bet kadangi apie juos beveik nediskutuojama, tai gali pasirodyti, kad pasisakau tik už konservatorius. Tiesa, nesutinku su liberalų požiūriu į šeimą, taip pat nepalaikau jų požiūrio į pensijų fondus ir į sveikatos apsaugą. Visa kita man atrodo priimtina.

     • Fredis*

      Jūs ir negalite bendradarbiauti, nes esate už Seimo ribų. ‘suomio’ ir Co idėjinis/psichologinis artumas Uspaskichui ir naujai suformuotai valdžiai yra didesnis nei opozicijai.
      ‘austras’ labai apdairiai užsipuolė J.Razmą, ‘bobutė’ pradėjo tulžį lieti ant VRK nario, nors gvildenama tema – kita („šešėlinės kasos knygos panaudojimas politinėje praktikoje“).

     • suomis

      Pasižiūrėk į savo rubikonines buhalterijas ir apsiramink Fredi.

     • suomis

      Dar bus linksma, kai garbės pirmininkas bus išmestas iš partijos. Nebent papunis taps liberalu ir pasisakys už homių santuokas. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

     • Fredis*

      ‘suomi’, V.Valentinavičius tave subarė, o tu vis nerimsti http://www.alfa.lt/straipsnis/10752654/Premjero.patarejas..neonacistinis.tvaikas..apgailetinas=2011-03-11_18-40/
      Kodėl periferijoje tiek mažai išminties?

     • suomis

      Nemaišyk miltų su mėšlu, naciukai yra proteguojami VSD.

   • romas

    Seniai sakiau, kad Kubilius minkšto charakterio. Vyriausybės vadovui ir partijos lyderiui neturi susiklostyti aplinkybės, kai reikia atleisti nieko blogo nepadariusius ir nusipelniusius savo darbu.

   • austras

    Jeigu, Romai, pastebėjote, tai šis mano komentaras nėra apie TS-LKD, kuri, kaip ir kitos politinės organizacijos Lietuvoje, tiesiog kovoja vardan savo įtakos ir valdžios. FNTT skandalo metu buvo daug veiksmų, bet dar daugiau paprastų propagandinių burbulų, pučiamų artėjančių rinkimų akivaizdoje. Ir kas šioje istorijoje turėjo daugiau reikšmės – ar burbulai, ar veiksmai -sunku pasakyti. Nors FNTT veikla žmonių akyse buvo smukdoma, tačiau kita vertus, buvusių FNTT vadovų reputacijai žmonių akyse tai nepakenkė. Kitaip ponas Gailius šiandien nebūtų parlamento narys, o ponas Palaitis – už Seimo ribų. Dar iki pirmos instancijos teismo sprendimo, verta pažymėti. Taigi, kas laimėjo viešojoje erdvėje – akivaizdu. Ar ta pergalė yra svarbesnė už tai, kas vyko šių metų pradžioje – geras klausimas. Tačiau mano komentaras ne apie tai, jis yra apie žodžio „pasitikėjimas“ vertę, kuomet tą žodį ištaria aukščiausią valstybės postą užimantis politikas. Ir Grybauskaitės „pasitikėjimo“ diagnozė aiški – tai žodis, pridengiantis propagandinius galios žaidimus, kuomet paprasčiausiai manipuliuojama auditorija.

    • romas

     austrai, aš turėjau omenyje, kad Grybauskaitės elgesys nepasikeitė. Kaip ji elgėsi su ana vyriausybe, taip pat elgiasi ir su šia. Atsiminus, kad ji pati buvo Brazausko vyriausybėje finansų ministre, gali būti, kad turi kažkokių asmeninių sąskaitų su kai kuriais socdemais. Ji Šadžiaus nemylėjo, pavyzdžiui, dar kai komisare buvo. O su Darbo partija seniai viskas aišku – ji Grybauskaitės nemalonėje seniai. Manyčiau, Šadžius ir DP ministrai bus tie, kurie turėtų pasistengti įgyti pasitikėjimą :)

    • LAntanas

     Yra pagrindo manyti, kad Prezidento rinkimuose ponas austras LSDP buvo deleguotas dalyvauti stebėtoju vienoje iš rinkimų apylinkių. Nemanau, kad LSDP deleguoja nepatikrintus ir jiems ideologiškai svetimus asmenis. Tad pono austro daugkartiniai rypavimai apie tai, kad jokia politinė jėga neatspindi jo pažiūrų, yra tiesiog koketavimas. Užtat pono austro nepasitenkinimas Grybauskaite yra savaime suprantamas ir papildomos motyvacijos nereikalauja.

     • austras

      Deja, pone, tai jog kažkada prieš kelis metus stebėjau rinkimus kaip LSDP deleguotas stebėtojas neturi nieko bendro su Jūsų išdėstytom „konspiracinėm“ mintim. Tarytum LSDP turėtų galimybę kažkaip ypatingai „tikrinti“ savo stebėtojus rinkimuose… :) Jei Jums taip įdomu, tai buvau stebėtoju ir dar vienuose rinkimuose prieš kelis metus.. Ir kas iš to? Iš tiesų, šiuo metu nematau politinės jėgos, kuri atstovautų mano politinėms pažiūroms. O tai, jog pats esu vakarietiškų socialdemokratinių pažiūrų kairysis – niekada neslėpiau.

     • austras

      Dar galėčiau pridėti, jog esu dalyvavęs keliuose LSDP renginiuose. Ir ką tai pasako apie mano pažiūras? :) Apskritą nulį. :) Nes lygiai taip pat esu dalyvavęs ir keliuose TS-LKD renginiuose. Galbūt LSDP kažkada ateity taps rimta vakarietiško tipo socialdemokratine partija. O galbūt ir ne. Šiandien taip nėra, todėl ir sakau, jog ji neatstovauja mano politinėms pažiūroms.

     • Fredis*

      Vakarietiškas dešiniųjų pažiūrų žmogus niekada sau neleistų kalbėti tokiais išsireiškimais: „kaip švento rašto klausosi kairiojo politiko X propagandinių blevyzgojimų“, „nuėjus nuo valdžios palaimintojo X vyriausybei staiga atsidarė pragaro vartai ir visi velniai atsidūrė Marijos žemėje“, „tad ir sielvartauti dėl jo neliečiamybės panaikinimo prasmės nėra, nepaisant to ar dėl to “sielvartautų” palaimintojo X adjutantas Y, ar pats Z“, „viskas kas per pastaruosius 20 metų yra užgimę X galvutėje (arba tiksliau kas iš tos galvutės buvo pagarsinta viešai) “sukosi” apie vieną mintį: mes, XX (kokiu pavidalu šis daiktas beapsireikštų) esam pašaukti tarnauti Lietuvai Tėvynei“.
      Labiau panašu į Angelę iš Radviliškio http://www.youtube.com/watch?v=XDFgE1ph5Yw

     • lv

      austrai, kaip pats pasislėpęs už europalečių krūvos godoj(a)i, kaip tave skriaudžia darbdavys (darbo laiko apskaita) ir nerandi jėgų/nuovokos tiesiogiai kreiptis į DI (ir/ar išsiaiškinti darbo įstatymus, situaciją su viršvalandžiais), o paskui kiauksi apie tai, kad šitie, tai veltėdžiai (nieko jie negali, netikrina ir neišsiaiškina), tai tikiuosi, kad niekada Lietuvoje ir neatsiras jėga, kuri atstovautų tavo politines pažiūras. Nes tos politinės jėgos, tai, labiau Paleckinės (vot ateis inspekcija ir visus kaip mat prie sienos, o kartu dar ir algą už skriaudas pakels), nei vakarietiškosios-socialdemokratijos; vakarietiškose esminė prielaida ir sąlyga — piliečiai sąmoningi, aktyvūs, žino įstatymus, gina savo teises.

     • austras

      Lv, kartoju Jums dar kartą, nes iš pirmo karto, atrodo liko neaišku. Jūs, toks protingas ir gudrus, aktyvus ir „ginantis savo teises“, moralizuojantis ką man daryti, atsakykit pats sau sąžiningai – dėl pusės etato mėnesinės 250 litų „algos“ pradirbęs tris savaites maždaug dvigubai ilgiau nei priklausytų kreiptumėtės į Darbo inspekciją ar tiesiog išeitumėte iš darbo? Juk kažkokie proto ir sanaudų kriterijai turi būti gyvenime? Ar man reikėjo būtinai įrodyti teisiškai, jog štai ponai aš per tas tris savaites turėjau uždirbti ne 185, o 370 litų? Ir kiek man tai būtų kainavę nervų bei laiko? Jūs Lv, panašu geriau žinote šį atsakymą, tai gal atsakysit? Aš pasirinkau patį racionaliausią sprendimą – išėjau iš tokio darbo ir tiek. O apie darbo inspekcijos darbą man užtenka susidaryti įspūdį iš to, jog aplink mane vienoje iš didžiausių Lietuvos mažmeninės prekybos įmonių taip pat dirbo piliečiai už tuos pačius 250 litų per mėnesį su tokiias pačiais neapmokėtais viršvalandžiais. Tik anie tai darė ne tris savaites, o mažiausiai keletą mėnesių, kai kurie ir metų. Jei darbo inspekcija dirbtų gerai, tai tokie dalykai šalyje neklestėtų.

     • suomis

      Ir kaip paradoksaliai tai neskambėtų, reikia naikinti šias institucijas, nes jos yra beprasmės.

     • suomis

      Štai kaip veikia Fredžio pažiūrų žmogus.
      http://www.alfa.lt/straipsnis/15071357/Kontrolinis.Sekmoko.suvis=2012-12-18_07-14/
      Kaip visiškas zasranas.

     • austras

      Vat ką jau mokate, Fredi, tai mokate – kantriai rinkti savo numylėtų politikų arba ideologinių oponentų citatas. Tuo tarpu Jūsų paties apmąstymai apie susikločiusią situaciją yra verti visiško pasigailėjimo. Pavyzdžiui, Laučių ar Garbačiauskaitę Jūs pavadinate prijaučiančiais „raudonai rožei“. Šitaip nesugebėti įsikirsti į tai kas vyksta sugebėtų nedaugelis. Todėl kartais žmonėms, kurie Jums arba į Jus panašiems ryžtasi papunkčiui bent nuo A iki B paaiškinti paprasčiausius dalykus elementariai neužtenka kantrybės. Nes net jeigu sniegas savaitę kristų mėlynos spalvos, o konservatoriams reikėtų, kad jis būtų baltas, tai pirmasis Fredžio įrašas būtų – „kiek šiandien balto sniego lauke“! Jūs nesugebate suvesti elementaraus reiškinio su jo kilmės priežastim, jeigu tas reiškinys nors kažkiek nepalankus TS, todėl nereikalaukite kad su Jumis kažkas elgtųsi adekvačiai, nes pats nesate adekvatus.

     • Jonas III

      lv, šūdas ne valstybė, jeigu eilinis runkelis, norėdamas atsiimti atlyginimą už pusės metų vergavimą, turi bylinėtis teisme. Čia tuo atveju, kai iš vis neišmokami atlyginimai (net ir tie 250 Lt). Sutinku, kad teisininkai tokia situacija suinteresuoti.

     • Fredis*

      ‘austrai’, apie Laučiaus prielankumą „raudonai rožei“ ištraukei iš konteksto. Sekmadienio popietę nerūpestingai diskutavau su DK atstovu GIGA ir jam mėginau paaiškinti, kad spauda nėra vienalytė bei nėra sąmoksliškai nusiteikusi prieš Uspaskichą (dalis žiniasklaidos netgi yra artima bei per statytinius kontroliuojama V.U.). Tai nebuvo mano geriausias komentaras, kurį humoristine forma sumečiau per 3-5 min. Diskutuojant su GIGA per daug nepersistengiau, jam suėjo ir taip.
      P.S. Liberalai daugelyje vietų programiškai artimi socialistams („raudonai rožei“), ką ir pats esi užrašęs. Valentino viena mėgstamiausių rašytojų yra N.Vasilauskaitė.
      Liberalai su socialdemokratais labai nervinasi ir niekaip nesupranta kodėl miestuose žmonės balsuoja ne už juos, o TS-LKD. Puldinėjimo, nerimo yra ir jis labai jaučiamas, tačiau žymiai produktyviau ne pulti oponentą, rašinėti apie
      „Marijos žemę“, „palaimintąją vyriausybę“, „mažą adjutanto galvutę“ (laipsnį ne tą nurodei, mažiausiai pulkininkas, pulkininkai mažomis galvutėmis nebūna), o išskleisti ir pristatyti visuomenei savo idėjas ir programą, į ką labai tikslai replikavo „lv“.

     • lv

      austrai, tai ir neturi jokio pagrindo (jokios moralinės teisės) kiauksėti, kad inspekcija nedirba, nes tu net neišsiaiškinai ar tie viršvalandžiai nėra teisėti. Net nesikreipei į DI. Net darbo sutarties, DK, kuris tave, dirbantįjį, gina, panašu, nesinagrinėjai.
      Kaip ta inspekcija gali ką nors tirti, jei visi apkiautėliai tik kiauksi už europalečių, o dėl savo interesų negali pajudinti nė piršto. Ir laukia Paleckio inspekcijos, kuri padarytų tvarką!
      Išėjęs iš to darbo nueisi į kitą ir vėl už akių kiauksėsi, kad darbdavys verčia dirbti viršvalandžius? Kiek darbų turėsi pakeisti, kad pradėtum reikšti atvirą nepasitenkinimą, nesutikti su primetamomis sąlygomis, ginti savo teises, reikalauti to, kas priklauso? Jei to net nesiruoši daryti (nes tai, reikia suprasti, kvailių reikalas; racionaliau pakiauksėti ir galų gale, prisikentėjus, išeiti iš darbo visam sutryptam ir pažemintam), tai nuoširdžiai tikiuosi, kad tokios politinės jėgos politikos horizonte ir nesulauksi. Tokios, kuri sutvarkytų už tave tai, kas visų pirma priklauso nuo tavęs. Ir tik nuo tavęs.

  • romas

   Štai kaip kalbėjo baigiantis darbą vyriausybėje Kubilius:
   „Kai bendražygis padaro nesąmonę, klaidą, ir tau šiek tiek gaila galbūt su juo atsisveikinti – tai čia vienas aspektas, bet yra kitas aspektas, kai bendražygis ar nebendražygis viešoje erdvėje yra užpuolamas, reikalaujama jo atleidimo, o tu esi atsakingas, esi premjeras, ir tu žinai, kad žmogus greičiausiai nieko blogo nėra padaręs, priešingai, galbūt yra nusipelnęs savo geru darbu. Bet taip susiklosto aplinkybės, kad yra reikalaujama jį atleisti iš pareigų“
   http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/akubilius-sunkiausi-buvo-su-personalijomis-susije-klausimai.d?id=60216911#ixzz2FM8uAnM2

  • Fredis*

   Svarbu, kad pinigai atitektų į geras rankas. Jokios nuoskaudos nejaučiu, o priešingai – pasididžiavimą. Gerai parengta ir aprūpinta kariuomenė – klestinti bei pasiturinti valstybė.
   http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kam-ismokejo-premijas-kariams-ir-valdininkams-uz-beveik-20-mln-litu.d?id=19409382

   Žiūrint iš nemenkos laiko perspektyvos vis tik labai šaunu, kad Prezidentei pavyko padaryti įtaką Žmonių vyriausybės personalinei sudėčiai. Nuolatiniai viešosios nuomonės formuotojų trijulės (Laučius-Bielinis-Valatka) raginimai netrukdyti Uspaskichui deleguoti į Žmonių vyriausybę labai abejotinos kompetencijos bei kvalifikacijos politikus liko neišgirsti. Ir labai gerai, kad neišgirsti. Mes visi laimėjome daugiau atsiradus atsvarai ir politinei jėgai, kuri neleido politiniams pajacams būti deleguotiems į Žmonių vyriausybę.

   • Jozefas

    Taip, Prezidentė vyriausybę prafiltravo.
    Tačiau atsakomybę vis tiek perdavė premjerministrui.
    Tai jei ką, tai Prezidentės filtras nesiskaito?

 • Nesvarbu

  tik viena pastaba, autoriui – kai tiek daug kartu vienoje temoje pamini BBC, darai paslauga ne kam kitam o rasytojui is BBC.

  • suomis

   Tikrai geras pastebėjimas, šitaip p. Artūras, ant BBC rašytojo malūno, vandenį pila.

 • Izbliondimas

  Labai teisingas, manau, priešpaskutinis straipsnio sakinys: „…Lygiai taip pat, kaip eiti į cirką, kuriame vieni klounai…“
  Cirkas niekuomet nepatiko, – ne vien dėl to, kad jame kankinami gyvūnai. Taip pat ir dėl klaunų.

  O Lietuvos tas politinis cirkas taip pat nepatinka, visu 23 metus.
  Juk teisiamos turėjo būti bent trys didžiosios partijos, kaip minimum. Jei būtų patikrintos tuomet visos vienodai.
  Tad, DP jokio gailesčio niekuomet nebuvo ir turėtų būti bent po 6 metų nors kiek teisybės tame reikale.
  Bet politinė byla, manau, žmonių akyse ji išliks. Ne tik dėl to, kad kartu nėra teisiamos lygiai taip pat ir kitos bent 2 partijos.
  Kodėl.
  Gerai pamenu, kaip vienos partijos žmogui, 1996 m. rinkimuose buvo skirta (greičiausiai iš užatlantės) tiek pinigų, kad visi rajoninio centro pastatų langai buvo aplipinti nuotraukomis, o laikraštyje per jo du vidurinius lapus prisistatinėjo to kandidato štabas, – tad apie kokius rinkimus 1996 m. buvo galima kalbėti… nors juos TS būtų laimėjusi ir be jokios tokios pompastiškos agitacijos. Bet rinkimų 1996 m. tame rajone tad ir nebuvo, deja… juos pakeitė dideli pinigai vieno kandidato rankose.
  O va dabar apie DP bylą jau kiek savaičių neišlenda politikai iš žiniasklaidos. Tad ji politinė jau vien dėl to.
  Tad blogai, kad byla politinė, ko visai nereikėjo.
  Bet gerai yra, kad bus visiškai teisėtai pagaliau teisiama bent viena partija. Kitoms jau matyt suveiks senatis.
  O ir ne Lietuvoje apie tiesą aplamai galima būtų kalbėti.
  Gal tik kaip apie cirką, kaip sako čia blogo šeimininkas.
  O apie klaunus, tad net prasmės nėra ko ir burną aušinti. Juk kai visa žiniasklaida oligarchų, – apie ką čia ir kalbėti.
  Ir visiškai nėra bent man aišku, kodėl JE taip veikia prieš socdemus. Kad prieš DP, – tai valio. Bet juk čia veikimas yra prieš codemus, jei iš esmės kalbėti.
  Tik nereikia čia kergti man kokių tai patijų ar antipatijų.
  Man jos visos visiškai vienodai yra ne Lietuvos žmonių. Visos. Tiesiog geros darbo vietos, – laimėtojams. O kai kam net dvi iš karto…☺

 • Pingback: Pailsėkite, Seimo nariai, pailsėkite. « Žymantas Baranauskas()

 • Henkas Moodis

  Niekas nekaltas, kad Romas su dviem pavardėm užaugo tokioje aplinkoje, kur geriama nuo pietų ir viskas imituojama. Ką vaikystėje matei tas ir galvoje užsifiksavo. Bet Romui, kaip geram konservatoriui matyt labai gaila tų asmenų, kurie vadovauja geriantiems ir imituojientiems, kitu atveju aš nesuprantu jo susirūpinimo.
  Man tai absoliučiai keista kaip vienas asmuo su švelnaus mėlynumo džinsais ir ištampytu treningu gali rašyti apie viską, valgį, maistą, kiną, knygas, ipadus, obamas, ginklų uždraudimą ir t.t. Kiek žinau literatūroje tai vadinama grafomanija. Dabar gi – dažnas tai pagarbiai vadina trolinimu kiek suprantu. Tikra kekšė visada matyt ras už kiek save parsiduoti.

 • Pingback: Arūnas Daugėla » Blog Archive » Apgailėtina, sovietinė iki kaulų gelmių, mažuma()

 • Pingback: Apgailėtina, sovietinė iki kaulų gelmių, mažuma (skiriama R.Sadauskui-Kvietkevičiui ir jo draugeliams FB) | Artūras Račas()