Darbotvarkė: kas toliau?

Savaitraštis 15min 2013 02 22

*******************

Žmogui, esančiam kiek toliau nuo politikos ir “internetų”, žodis darbotvarkė suprantamas labai paprastai – kaip kokio nors renginio planas ar darbo tvarka.

Kitiems, šiek tiek smalsesniems, terminas darbotvarkė apibūdina bene svarbiausią pastarųjų dienų politinę aktualiją – Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijų galimą susijungimą. “Darbotvarkė” – tai interneto šmaikštuolių pasiūlytas naujos partijos pavadinimas.

Ta partija, panašu, tikrai bus, nepaisant kai kurių vienos ar kitos besijungiančios partijos narių paburbėjimų ar net viešai reiškiamo nepasitenkinimo. Ji bus nes jos reikia V.Uspaskich, kad išsaugotų tai, ką savo rankomis sukūrė ir ką, trumpam (kol sėdės) praradęs, po to vėl galėtų, jei vis dar norės susigrąžinti.

Šioje vietoje, šiek tiek nukrypstant į šoną, būtų galima pastebėti, kad sėdėti V.Uspaskich ketina neilgai. Ne daugiau dvejų metų, nes naujojo darinio pirmininkai pagal pirminį planą turėtų rotuoti būtent tokiais laiko periodais. Taigi, po R.Pakso rotuoti, panašu, turėtų atsėdėjęs V.Uspaskich, jei, žinoma, jis to pats pageidaus.

Ar tai iš esmės ką nors pakeis kalbant apie Lietuvos politinių jėgų išsidėstymą? Kai kurie politikai ar dvaro politologai sako, jog taip ir net svaigsta apie tai, kad naujas darinys, kuris neva taps stipriausia politine jėga, galės pretenduoti į premjero postą.

O aš sakau, kad tai visiška nesąmonė, nes 22 metų patirtis aiškiai rodo, kad politikoje du kart du visiškai nereiškia keturis. Dažniausiai tokio veiksmo reultatas būna tie patys du.

Geriausias to pavyzdys yra A.Kubiliaus vis dar vadovaujama TS-LKD. Ši partija jungėsi su visais, kuo įmanoma: dešiniųjų sąjunga, politiniais kaliniais ir tremtiniais, krikščionimis demokratais, tautininkais. Koks rezultatas? Kaip buvo du, taip ir liko du.

Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie pagrindinę TS-LKD oponentę: 2001 susijungus LDDP ir LSDP, naujo darinio rezultatai 2004 metų Seimo rinkimuose buvo gerokai prastesni nei 2000 metais.

O prisimenate paskutinį susijungimą Lietuvoje? Spėju, kad jau pamiršote, nes jungėsi dvi labai svarbios Lietuvoje partijos: Liberalų ir centro sąjunga ir Tautos prisikėlimo partija. Du kart du tapo nuliu.

Drįsčiau prognozuoti, kad taip bus ir šį kartą. Ir per kitus Seimo rinkimus “Darbtvarkė” geriausiu atveju gaus tiek pat balsų, kiek per paskutinius Seimo rinkimus gavo Darbo partija. Bet labiau tikėtina – kad mažiau.

Vien jau todėl, kad G.Songailos ir K.Uokos rinkėjas nebalsuoja už A.Kubilių ar R.Juknevičienę lygiai taip pat kaip P.Gražulio rinkėjas nebalsuoja už V.Gapšį, o V.Uspaskich rinkėjas greičiausiai nebalsuoja už R.Paksą.

Tie rinkėjai ieškos kito pasirinkimo ir todėl labai tikėtina, kad “Darbotvarkė”, turint galvoje dar ir nunyksiančią violetinės spalvos gerbėjų “partiją” sukurs erdvės naujai partijai atsirasti. Aš asmeniškai matau potencialą lygių galimybių gynėjams, patriotams ir piešėjams kreidutėmis. Visiems jiems trūksta tik vieno dalyko – stipraus, charizmatiško ir patrauklaus lyderio.

O šiaip tai visiems politikams ir dvaro politologams jau seniai būtų laikas suvokti, kad rinkėjams visai nesvarbu, kas su kuo ir už kiek jungiasi. Jiems svarbiausia, kokią politiką valdžioje sančios partijos įgyvendiną ir ar dėl to kaip nors keičiaisi rinkėjų gyvenimas.

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • Darbotvarkė yra neišpasakytai geras ir tinkantis pavadinimas politinei partijai, IMHO. Super sutapo. Tikėkim, kad tai gera karma.

 • Va va aš ir apie tą patį ir aš mąstau, kad balsų jie gaus dar mažiau nei prieš tai Darbo partija gaudavo. Tik niekaip nesuprantu mūsų politikos apžvalgininkų, kurie naujienai pasklidus baubė, kad tai bus didžiausia ir galingiausia politinė jėga. Nebent jie buvo absoliučiai nesąžiningi tuo skatindami susijungimą. Tuo labiau, kad susijungimų mūsų partinėje sistemoje buvo ne vienas ir ne du o rezultatai visada būdavo vienas – šnipštas. Ir pats susijungimas keistokas, nors abi partijos ryškiai autokratinės Darbo partija atrodo truputi profesionalesnė, nei pakerpėjusi Tvarka ir Teisingumas. Todėl įžvelgčiau čia Uspaskicho gudrų norą suvalgyti vienu kąsniu tiek Tvarką ir Teisingumą tiek patį paksą. O tai jis moka, jei prisimenam jo politinės karjeros pradžią tuo metu pono Paulausko partijoje, kur dabar jo partija ir kur ponas Paulauskas turbūt aiškinti nereikia.

  • Pažėrėt laikraštienos. O pats ką galvojate?

   • Ir ką? Jūs dabar kiek suprantu užimate znakoriaus vietą vertindami kitų nuomonę?

    • Ogi nieko. Daug karšto oro ir jokios substancijos.

     • Jūs galite paneigti faktais, kad nei vienas partijų susijungimas neišėjo į naudą Lietuvos politiniame gyvenime. Ar jums svarbiau karma?

     • Gyvenimas keičiasi, situacija keičiasi, nauji pavojai ir iššūkiai atsiranda, nuomonės ir ideologijos keičiasi, partijos keičiasi ir jungiasi. Kur problema?
      Dėl Lietuvos neįsijaudinu, bet džiaugiuosi dėl tų dviejų partijų rėmėju, kurie iš fragmentuotų protesto balsuotojų virs stipresne, normalesne politine jėga, geriau pasijus Lietuvoje, išplauks į mainstream’ą. Uspaskichas, kuris nemažai padarė gero, gaus daugiau paramos, kurios jam dabar reikia, ir Paksas, kuris nuėjo sunkų kelia, užsitarnavo stabilesnės ir saugesnės padėties. Politinėje arenoje bus mažiau desperacijos ir įtampos.Aз нямам проблем. 

      In times of great stress or adversity, it’s always best to keep busy, to plow your anger and your energy into something positive. – Lee Iacocca

     • Kadangi jūs kaip suaugęs žmogus mėgstate visokius IMHO, tai čia po jūsų teksto privalo būti LOL…. Nes argumentų jokių. Tik leiskite paklausti, jei viso to ponas Uspaskichas ir ponas Paksas negaus tai reikš kad jie to ir užsitarnavo ar ne?

     • Toliau išakytos nuomonės aš neisiu. Argumentuoti – sunkus darbas. Dayjob’as.

     • sataniuga

      Dayjob’as yra labai panašus į dalboyobas http://www.youtube.com/watch?v=x4HE15EXhN4
      čia tik pastebėjimas

    • Kodėl aš turėčiau būti geresnis už znakorių? Aš toks pat, su tuo įvairumu, kad jis protonacis, o aš rusofilas.

 • briedis

  O toliau reikia A.Paulausko palūkėti naujos partijos vadovuosna- Rolis pamokys lėktuvu skraidyti, o Viktoras kimšti dešras su muzika…

 • sataniuga

  Šiuo atveju galima ir neatspėti, nes tt. berods turi apie 10.000 narių, o dp. apie 13.000. Tėvynės sąjunga turi apie 18.000, socdemai apie 20.000. Jei naujasis darinys ras gražų pavadinimą, pvz. „Lietuvos partija“ ar pvz., „Lietuvos piliečių santarvė“, jie galėtų susirinkti visus savo rinkėjus + dalį socdemų. Reikia tik patrauklaus lyderio. Pvz., Ina Marčiulionytė ar Leonidas Donskis – ir triušis jau beveik skrybėlėj.