Apsilankius alfa.lt: nuoširdi užuojauta…:)

Šiandien buvau alfa.lt redakcijoje ir ten su profesoriumi R.Lazutka kalbėjome – apie ką gi daugiau – apie penktadienio įvykius.

Pokalbis toks visai nieko gavosi, gal kiek daugiau dinamikos galėjo būti, nes klausimų internete buvo pateikta gerokai daugiau nei mes spėjome atsakyti.

Bet iš tiesų tai ne apie tai norėjau pakalbėti…

Čia visi kalba, kaip tie žurnalistai gerai gyvena, kokioje prabangoje dirba, vargo nemato ir lobsta siurbdami A.Kubiliaus naikinamų Lietuvos piliečių kraują…

Visiems tokiems siūlyčiau apsilankyti alfa.lt redakcijoje ir pažiūrėti, kokioms sąlygomis ten vyksta darbas.

Aš buvau ten pirmą kartą ir, atvirai prisipažinsiu, buvau kiek nustebintas (čia švelniai išsireiškus) to, ką pamačiau. 

Vaizdelis maždaug toks – patalpa apie 50 kvadratinių metrų (čia iš akies), o joje keturiomis eilėmis sėdi apie 20 žurnalistų.

Kiekvienoje eilėje atstumas tarp žurnalistų – koks pusmetris o tarp eilių – apie 1 metrą.

Nuoširdžiai sakau – aš sunkiai įsivaizduoju kūrybinį darbą tokiomis sąlygomis…

O jie, įsivaizduokite, dirba. Ir gerą produktą kuria.

Ir dar šypsotis sugeba…

O Aušra, kai atėjau, iš ketvirtos eilės mane pastebėjo ir vandens prieš video konferenciją pasiūlė…:)

Virgi, Virgi, jų vietoje seniai būčiau pasiskundęs Darbo inspekcijai…:) O jie vargšeliai sėdi tylutėliai… Matyt baisiai bijo:)

Žodžiu, ką norėjau pasakyti: nepavydėkit žurnalistams ir nevarykit ant jų. Jie tokie pat žmonės kaip ir visi kiti ir dažnai dirba labai sunkiai. Ir dar iki šiol dažniausiai net „Sodros“ mokesčiu nebūdavo draudžiami.

O alfiečiams sakau: pakentėkite kol krizė, bet jau kai ji baigsis pasakykit, kad toliau tokiomis sąlygomis laisvi žmonės dirbti negali.

O Jūs juk laisvi žmonės, ar ne:)

Beje, pasiskaitykite:

http://www.vdi.lt/index.php?-421011992

Ir būtinai šitą (ypač atkreipiant dėmesį į VIII skyriaus 25.1, 25.2 ir 25.3)

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=227778

(8 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...
 • Truputį sunku klausyt, kai vieno beveik nesigirdi ant viso skreitinuko garso, o kitam kalbant, reikia garsą iki minimumo mažint :)

 • Anonimas

  Artūrai, kai tave pakvies į videokonferenciją Lietuvos Ryte ar Respublikoje, tu mums vėl papasakok apie ten dirbančių žurnalistų darbo sąlygas.Lauksime

 • Anonimas

  Užjaučiu. taip pat užjaučiu Lrytą, respubliką, advokatus ir energetikus. Vien tik aps energetikus, pažiūrėkite kokie nuostoliai… O advokatai dabar irgi tures moketi mokescius. kada sekantis mitingas del Kubiliaus nuvertimo ?

  • Žmonės, kur dingo Jūsų humoro jausmas?! Neužsiciklinkite, prisiminkite, kad ne viskas baigiasi protesto mitingais ir klausimu, kas dėl jų kaltas…

   Ir jei kam iš tiesų įdomu, tai ir „Lietuvos ryte“, ir „Respublikoje“, ir BNS darbo sąlygos tikrai daug geresnės nei alfa.lt.

   Ir mitingas prieš A.Kubilių čia ne prie ko…

   Žinote, kartais jumis stebiuosi… Lyg ir ne politikai, o paranoja plinta taip pat. Gal kokia nauja atmaina, sklindanti oru ir internetu…:))

 • Zero, kitas vasario 3 d. Organizuoja Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija (LSVPA). Štai jame dalyvausiu ir aš. nuoroda

  • Mielas Dariau, norite, kad po to ir mane apkaltintų riaušių kurstymu?.. :) Sakys – sudarė sąlygas skleisti kenksmingą informaciją ir klaus, kas gali paneigti, kad tai darė ne sąmoningai.

   • Gerbiamas Artūrai, tyliau kalbėkite, bo dar tikrai apkaltins :)))

   • Kadangi ėmėte ginti Kubiliu, o peikti Malakauską, tai bent vienas jų neapkaltins…

 • Anonimas

  Klabėjote apie lyderio savybes,konkrečiai apie A. Kubilių.
  Pavardinkite, Artūrai,tas jo savybes,nes aš jų nematau.Tik žinau tiek,kiek visi žino,kad jis yra konservatorių statytinis/V.V.L. patikėtinis valdyti partiją ir tiek.

  Radau internete panašią temą(lyderis/vadybininkas).Nemačiau,kad Vyriausybės vadovas turėtų bent vieną iš paminėtų savybių:

  http://verslas.banga.lt/lt/patark.full/4489b6e5caed0

  • Anonimas

   V.V.L. gerokai skiriasi nuo V.L. savo produktais. Painioti nereikėtų, nors ir artimi giminaičiai.

 • Anonimas

  Artūrai,tai nekensminga informacija,nes tai informacija,kurią tik platina visa žiniasklaida.

  Keista tik tai,kad delfis „liepia“ paspausti mygtuką:
  Kaip manote, ar vasario 3 d. mitingas vėl virs riaušėmis?
  Taip
  Ne, žmonės taip nebesielgs
  Pareigūnai neleis, kad kiltų riaušės
  Neturiu nuomonės

  Ar čia ne paskata/totalizatorius?

  Informacijos platininmas ir dalinimasis visuomenėje,jei nėra pagrindo manyti, jog tai kenkia Lietuvos žmonėms ar valstybei, nėra skatininmas smurtauti ar kitaip nusižengti.
  Artūrai.Nepersistenkit.
  Asmuo pasigyrė,jog dalyvaus mitinge, kartu su profsąjungomis.

  Negirdėjau, kaip baigėsi lošimo bendrovei ir jos direktoriui,kuris, neva, agitavo/skatino smurtą,neva, vykdė nusikalstamą veiką leisdamas „statyti“ pinigines sumas: bus riaušės ar ne?

  • „triobetui“ iškelta baudžiamoji. už riaušių kurstymą. o kuo ji baigsis – nežinai dar.

 • Anonimas

  O kaip ji gali baiktis?
  Tylu ir visiems gerai? :)

 • Anonimas

  Arturai, tokiom salygom musu jaunuomene visas 12 klasiu istempia ir nieko, gyvi.

 • Anonimas

  Artūrai,o kas parašyta ant Jūsų automobilio?

 • „Neperku Maximoje, nepirk ir tu“

 • Anonimas

  Artūras Račas Alfa.lt konferencijoje akivaizdžiai simpatizavo Kubiliui ir jo reformoms. Bet šiandien balsas.lt paskelbtas straipsnis „Nauja mokesčių sistema stebina kvailumu“ nepaneigiamais skaičiavimais parodo, kad Kubiliaus ir Šemetos mokesčių „reforma“ beprasmė – be galvos skausmo buhalteriams jokių kitų pokyčių ji netneš.
  Kokia to susižavėjimo Kubiliumi priežastis, kur įžvelgi jo charizmą ir gerus ano darbus, Artūrai?

  • Mielas Arai, šiaip tai aš „straight“ ir simpatizuoju moterims…

   o apie balsas.lt paskelbtą straipsnį savo nuomonę jau esu pasakęs, bet galiu pakartoti: ne mokesčių sistema, o pats straipsnis stebina kvailumu. Tačiau tam, kad tai suprastumėte turėtumėte paklausti savęs, kiek žmonių Lietuvoje gauna pajamas, mažesnes nei 470 litų. Kai į šį klausimą atsakysite, galėsime diskutuoti toliau.

   Beje, tam tikrų minčių kelia ir straipsno autorystė. Pasirašo toks Sigitas Stasaitis: pagooglinus atrandame štai ką http://www.lrytas.lt/?id=11514718001149158649&view=4

   Apačioje dar nurodomi kiti to autoriaus straipsniai:

   Kiti straipsniai, kuriuos parašė Sigitas Stasaitis:
   Gurmaniški italo patiekalai — su apgaulės prieskoniais (28)
   Vaizdo įrašas gimnazistų poros gyvenimą pavertė pragaru (61)
   Girtą vairuotoją sutramdžiusi biržietė nesijaučia didvyre (35)
   Studentai iki gyvos galvos (62)
   Sekstrasensai (104)

   Nepatingėjau žvilgtelėti. Ir žinote ką – nesu toks naivus, kad patikėčiau, jog paskvilio balsas.lt ir tų aukščiau minėtų istorijų autorius tas pats.

   Ir ta išvada man kelia visokiausių minčių.

   O jums, mielas Arai, ne?

   • Anonimas

    Artūras rašo: „kiek žmonių Lietuvoje gauna pajamas, mažesnes nei 470 litų. Kai į šį klausimą atsakysite, galėsime diskutuoti toliau. “

    tokias pajamas gali gauti „3 gr.invalidai“, kaikurie pensinykai etc.

    Artūrai, o nuo kokio kiekio tai darosi svarbu, kai tokių yra 1 -2, gal nuo 10 000?

 • Anonimas

  vargsai zurnalistai pateke i alfa.lt galera:) idomu ar niekas su botagu nevaiksto ir per nugaras necaizo, kad greiciau ir idomiau rasytu, o ir pinigus tai turbut savininkas susirenka ir linksmai sau prauzia

 • Šiandien kažkaip klaidžiodamas internetu aptikau visai linksmą dalyką, nežinau kas autorius, bet pasidalinti norėjosi. Gal ir ne į tėmą, bet prašau:

  10 KUBILIAUS ISAKYMU

  1.NETUREK KITU LYDERIU TIK MANE VIENA.
  2.NETARK KUBILIAUS VARDO BE REIKALO.
  3.DIRBK SEKMADIENI, KAD MES TURETUME DAUGIAU KANCELIARINEMS ISLAIDOMS.
  4.GERBK MANO POLITINI TEVA LANDSBERGI.
  5.NEZUDYK AVINO SAVYJE.
  6.NEPALEISTUVAUK – GERIAU KLAUSYK MARIJOS RADIJO
  7.NEVOK,TAU NEGALIMA. VALDZIA NEMEGSTA KONKURENCIJOS.
  8.NEKALBEK NETIESOS, KAD NETURI IS KO MOKETI.
  9.NEGEISK IR NEBUSI GEIDZIAMAS
  10.NEGEISK MANO ALGOS, TU JOS NENUSIPELNEI

 • Anonimas

  Sveiki

  Pone Račai paranoja plinta sklinda visais keliais ir nereikia kaltinti dėl to politikų. Jeigu atvirai žiniasklaidos aš jau pradėjau nekęsti. Su mielu noru aš pakeisčiau nuomone , bet aš žiūriu per daug asmeniškai , kai mano pasirinkimą visaip žemina ir bando sužlugdyti. Beje man tikrai keista , kai jūs tik pasakote , kad Lietuvos rytas turi kitokį požiūrį. Tai jau nebe kitoks požiūris , tai neapykanta ir netolerancija. Manau Lietuvos rytas per beveik 19 nepriklausomybės metų nepasikeitė visiškai. Manote kitaip ? Tada norėčiau išgirsti jūsų argumentus. Mano argumentai tokie , kad skaitydamas senus tarybinius laikraščius visada ten buvo ieškoma liaudies priešų , dabar ieškoma taip pat liaudies priešų. Gal laikas gydytis žiniasklaidai ? Tai štai tokia mano paranoja , galit įvertinti kiek ji rimta ir kiek trūksta iki veiksmų. Aš manau , kad paranoja gana rimta.

  • Mielas dejavu, sutinku su Jumis. Taip „Lietuvos rytas“ labai pasikeitė ir būtent dėl tų pasikeitimų 1999 metais nusprendžiau iš ten išeiti. Nors pačioje pradžioje tai buvo tikrai puikus laikraštis.

   Taip, Lietuvos žiniasklaida pažeista viruso. Ne visa, bet pažeista.

   Tačiau virusas žiniasklaidoje visiškai nereiškia, kad juo turi persiimti politikai. Ir skleisami paranoją jie žiniasklaidos tikrai nepagydys.

 • Anonimas

  zurnalistu, kaip ir valdininku reikia mazint per puse, visiskai neturi ka rasyti. Pries krize buvo isikastas valinskas, dabar visa menesi bus riauses.

 • Anonimas

  Žinote mano močiutės požiūris ar krizė ar nekrizė turi darbą džiaukis,tylėk ir vargo nematysi. Gink Dieve tik nesugalvok skųstis. Vat tokiom sąlygom dirbant žmonėms ir stogas važiuoja, po to ir su sveikata problemos. Kai patalpoje daug žmonių ją reikia dažnai vedinti, o jei vedini tada kažkas skundžiasi,kad šalta. Net nežinau,ką alfiečiams patarti bandykit kalbėti, gal kas pavyks…

 • Anonimas

  Pone Račai , nematau kurioje vietoje politikai perrėmė tą virusą. Bent jau iš dabartinės vyriausybės. Kad mes tiksliai žinome padėtį ir kaip valdžia elgsis ? Tai paranoja ? Aš džiaugiuosi galimybe dalyvauti tokiame procese , kai sprendžiama kaip išbristi iš krizės ir Lietuva surado , mano manymu logišką ir teisingą sprendimą. Tai patvirtina net Latvijos pavyzdys. Bet pažiurėkime žurnalistus ? Beje aš skaitau lietuviškus žurnalus ir žinau , kad yra geros žiniasklaidos ,bet jos gerokai per mažai ir ji , kad ir kaip keista nenagrinėja žiniasklaidos. O tai mano manymu būtina , nes tavim manipuliuoja , nurodo priešą , vietoj to kad verstų galvoti. O dėl jūsų kitokio požiūrio , niekada nekils riaušių , norit sukelt riaušes reik nurodyti priešą. Laikas pone Račai paskaityt Orwello „1984“. Ten vis randi gerų minčių.

  • Mielas dejavu, o kaip gi jūs dalyvaujate tokiame procese. Ir koks, jūsų nuomone, yra geriausias kelias išbristi iš krizės? Riaušės ir A.Kubiliaus vyriausybės nuvertimas?

   Dėl žiniasklaidos – aš irgi skaitau ir nemažai apie ją rašau. Ir šiame tinklaraštyje rastumėte, jei kiltų noras paskaityti. Ir lietuviškai ir angliškai.

   Ir dar – „1984“ ir „Gyvulių ūkį“ perskaičiau anglų kalba dar tada, kai jūs tikriausiai lietuviškai neskaitėte…:)

   Linkėjimai,

 • Anonimas

  Dėl „1984“ ir „Gyvulių ūkio“ jūs galite būti teisus. Po kol kad dar tiktai svarstydamas ir diskutuodamas su pažystamais , taip pat kartais rašau į delfius , tik nemanau kad aš tam turiu talenta , tai užbaigiau savo žurnalistinius bandymus. Gaila , kad didžioji dalis žurnalistų nesusipranta pasekti mano keliu.
  Lyg ir neužsiminiau , kad aš suinteresuotas Kubiliaus vyriausybės nuvertimu. Aš palaikau Kubiliaus vyriausybę. Vieninteliai priekaištai jai iš mano pusės tik būtų dėl aukštojo mokslo reformos. Norėčiau , kad ji vyktų kitaip.
  Jūsų blogą atradau gana neseniai todėl jį dar nagrinėju. Jūsų vengiau , dėl to kad kritikavote , kad referendumas dėl stojimo į Europos Sąjunga rengiamas dvi dienas , tada tikrai nesupratau ir iki šiol nelabai suprantu kuo tuo norėjot. Galbūt su kažkuo maišau , tad pataisykit , seniai tai buvo.

  • Ne, mielas dejavu, jūs neklystate. Kritikavau, kad referendumas dėl ES vyksta dvi dienas, nes iki tol (ir po to) visi referendumai vykdavo vieną dieną. Taip pat kritikavau, žiniasklaidą, kuri referendumo išvakarėse pažeidinėjo Lietuvos Respublikos įstatymus ir atvirai agitavo už Lietuvos narystę ES. Tą patį darė ir politikai. Visa tai vėliau oficialiai pripažino Vyriausioji rinkimų komisija….

   Taip pat kritikavau ir tai, kad rinkėjai balsuoti buvo viliojami nemokamu alumi ir skalbimo milteliais.

   O norėjau labai paprasto dalyko: kad įstatymai galiotų visiems vienodai ir taip pat, nepaisant to, kokio tikslo siekiama.

 • Anonimas

  BEt uztat kaip jauku Alfos redakcijoj! nepalyginsi su Lietuvos ryto salciu ir Respublikos naftalinu. Nors vietos galetu ir daugiau buti.

 • Manau, kad būsimą alfos redakciją dar anuomet per teliką rodė, kai vyko žurnalistų realybės šou ir buvo renkamas geriausias. Tiksliai neprisimenu, bet lyg ir tuo laiku viena ilgesnė eilė būdavo ar dvi. O toliau nedidelė tuščia erdvė. Čia galim pacituot A. Mamontovo dainą: „Nugaromis susiglaudę/Tarsi diena ir naktis./Man teks apskristi pasaulį,/Kad pamatyčiau akis/“ Būtent – susiglaudę. Iš tikrųjų niekad nemaniau ir nemanysiu, kad žurnalistų darbas lengvas. Reikia veikti greitai, atrinkt svarbiausią informaciją, naudotis patikrintais šaltiniais ir dažnai, kai galva jau sprogsta nuo visa ko pertekliaus, turi pranešt žinių ištroškusiems piliečiams, kad ir „Lietuva po riaušių. Ateities perspektyvos.“ O jie ką… Vis vien ras prie ko prikibti.

 • Anonimas

  O kodėl nerasti prikibti prie ko nors ? Jeigu jie atrinkinėtų ir patikrintų informacija , aš tikrai nesikabinėčiau. Bet antraštės „Valdžiai važiuoja stogas“ žudo ir verčia manyti kad jie tikrai neatrinkinėja informacijos ir netikrina. Arba tikrai nepastebiu , kur Kubiliui važiuoja stogas. O jeigu norite pakalbėti apie sunkų darbą , tai užeikite į kai kurias mokslines laboratorijas. Tarkim būtų užtekę prieš kelis metus būti VU Chemijos fakultete , kur kvapas jau būdavo svaiginantis. O man iš tiesų būtų įdomu , jeigu žurnalistai užsakytų apklausą , kokiu laikraščiu ,televizija , interneto portalu aš labiausiai pasitikiu , ir ką perku. Ir dėtumėt šalia apklausų už kokią partiją balsuočiau , kokia valstybę įstaigą aš pasitikiu. Ir būtų šalia komentarai toki , na manot melas įtikina ir „Lietuvos rytu“ žmonėsd pasitiki labiausiai.

 • Anonimas

  tai ne apie vargšus žurnalistus pasakokit..

  o apie leidėjus, kurie tokiu būdu taupo..

  kodėl bandot žiniasklaidą pavaizduot pagal žurnalisto pavyzdį?? gal tada ir MAXIMA pavaizduokim kaip vargšes kasininkes?

  bet ne.. kažkodėl MAXIMA – tai Laurų kvartalas.. o žiniasklaida – vargšai žurnalistai..

  DVIGUBI standartai.. ir ne gėda??

  • Mielas me, kažkaip nelabai įsikertu, kur čia dvigubi standartai. Aš tik aprašiau, ką mačiau, o išvadas galite daryti patys. Ar jums viską reikia sukramtyti ir šaukšetliu sumaitinti?

   Jei taip, tada gėda… kad tokie kaip jūs čia lankosi:)

   • Anonimas

    dvigubi standartai tame, kas yra pasirenkama kaip „reprezentatyvi imtis“

    vienu atveju – tai kažkodėl vadai-gobšuoliai
    kitu atveju – vargšai darbuotojai dirbantys juodą darbą

    be abejo reikia rodyti ir vienus ir kitus.

    bet sutikit, žiniasklaidos tendencijos matyti tik iš tos pusės iš kurios patogiau (ar iš to, kuris daugiau reklamos užsisakė), vietoj to, kad rodyti objektyviai – jau vimdo..

    p.s. nors pirmas komentaras atrodė asmeniškas, bet aš kreipiausi ne kaip į Artūrą Račą, o kaip į žurnalistą bendrai. Taigi – nieko asmeniška.. Tiesiog liūdna tendencija tarp daugumos žurnalistų yra tokia kokią pateikiau. Neabejoju, kad yra išimčių. Ir labai tikėtina, kad tos išimtys ir gyvena ir dirba būtent tokiom sąlygom kaip alfa.lt

  • Juk Alfa ir LNK – tai MG Baltic…

   Nežinau, ar kuo nors skiriasi Maxima grupuotė nuo MG grupuotės… Oligarchams svarbu juk ne darbuotojų erdvė, o savas pelnas… ką gali V.V? taigi, samdomas darbuotojas…. prieš porą metų per spektaklio pertrauką Jaunimteatry mačiau, kaip kavą su brendžiu Mockui nešiojo… toks gyvenimas

   • Anonimas

    Taigi, būtent, kavą šeimininkui nešiojo… Aišku, tas visai netrukdo sėdėti ant savo ‘moral high horse’ ir barti žiniasklaidą už riaušių kurstymą… Ir neobjektyvumą… kaip kad vakar girdėjome Tomo Dapkaus laidoje. Tskant, ‘kuo pats kvep, tuo ir kitus tep’

 • Anonimas

  Artūrui – pats per tą alfos konferenciją, beje ir Lazutkai antrinant (kaip bebūtų keista), kalbėjai (leistinas familiarumas blog’e?:),kad iš esmės valdžia viską ar beveik viską daro teisingai. Tačiau „elektoratas“ žino, kad dėl visko kalta ši valdžia – demonizuotas Kubilius, nesiimu kalbėti apie Valinską, jis man nereprezentuoja valdžios. Kur tavo manymu (o gal ir kitų komentuotojų) valdžiai rasti išėjimą į masinę sąmonę? Pats rodos saki, kad valdžia elgiasi teisingai – tačiau per Lryto televiziją ir jos rengiamą laidą Sąmokslo teorija (nusirito baisiai Klevečka – bet ką darysi – paskola, mažas vaikas…) sėdėjai ir advokatavai Kirkilui.. Ar negalėtų sąžiningi ir objektyvūs žurnalistai prisidėti prie visuomenės „informavimo“ misijos, kaip jiems ir priklausytų, užuot sakę, kad Kubilius nemoka bendrauti, nepadarė nieko, kad išaiškintų – na ir tegu pasikaria?.

 • Mielas Audriau, jūs teisingai pacitavote – sakiau, kad A.Kubiliaus vyriausybė „iš esmės“ daro viską teisingai. Tačiau iš esmės nereikia absoliučiai, ar ne?

  Kirkilui toje laidoje aš neadvokatavau (ir jeižiūrėjote laidą tai turėjote puikiai matyti), o tik abejojau, ar tikrai reikia Energetikos ministerijos. Turiu pripažinti, kad J.Razma manęs taip ir nesugebėjo argumentais įtikinti, kad reikia.

  Ir dar vienas dalykas. Kodėl jums visada taip norisi, kad viskas būtų juoda ir balta. Taip, galiu pritarti daugumai konservatorių idėjų mokesčių srityje (nors norėčiau dar daugiau permainų), bet kartu galiu manyti, jog jų šeimos politika yra visiškai kvaila.

  Žiūriu į konkrečius dalykus, o ne tik į etiketę.

  • Anonimas

   Na bet pagrindinis leitmotyvas dabar, kad Kubilius nešneka, o jei nešneka – reiškia daro viską neteisingai, ir kaltas… Mano pagrindinis klausimas – kur gauti sklaidą savo reformoms paaiškinti, ir kaip prie to galėtų prisidėti sąžiningi žurnalistai. Va ir dabar vyksta diskusija per platesnės sklaidos priemonę Žiniu radiją apie žiniasklaidos įtaką dabartiniams procesams – ir vėl girdime daug demagogijos (Jakilaičio pavyzdys)… Garbačiauskaitė su visa jai pagarba irgi elgiasi kaip nuskriaustas vaikas, o ne žurnalistė…