Kas nenori liustracijos proceso pabaigos? II

Pirmadienį vienas dienraštis redakcinėje skiltyje KGB archyvus lygino su žiniomis apie ateivius Kazlų Rūdoje ir bandė įpiršti mintį, kad liustracijos pabaiga būtų naudinga tiems, kas nori „visiškai praskolinti valstybę“.

Antradienį kitas dienraštis šią mintį tęsia anoniminio komentatoriaus lūpomis ir žengia dar toliau:

Pradėjus kalbėti apie sprendimą paviešinti visus Lietuvos archyvuose paliktus KGB dokumentus, galima prognozuoti ne tik propagandinį, bet gal net ir pilietinį karą.

Straipsnis, tiesa, ne apie tai – jis apie sutryptą iškilaus Lietuvos kariuomenės generolo V.Tutkaus garbę. (Generolo, kuris, mano labai subjektyvia nuomone, šiek tiek paskubėjo pasirinkti naują darbovietę.)

Kita vertus, užuominos apie „plačiai eksponuotas KGB rezervistų bylas, prezidentui Valdui Adamkui skirtus opusus“ leidžia manyti, kad generolo garbė tebuvo pretekstas pasisakyti rūpimu klausimu…

Atvirai prisipažinsiu, nesuprantu, kodėl noras pagaliau užbaigti liustracijos procesą kelia tiek daug bangų.

Ir tai tik sustiprina mano nuomonę, kad siūlymas tai padaryti, yra teisingas.

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • max

  nežinau kaip dėl KGB archyvų , bet dėl Tutkaus gabės tai mielas Artūrai , kartu su Jurga „iš vieno dienraščio“ kapitaliai parodėte savo nekompetensiją , o liaudiškai – dėjote feisais į š… Tokių ekspedicinių firmų , sudariusių sutartis (ne įgaliotų, bet SUTARTIS) su Rusijos (Baltarusijos, Kazachstano ir tt) Lietuvoje galima priskaičiuoti tikrai kokia pora šimtų , jei nedaugiau. Jei vadovautis Jūsų logika, tai kiekvienas dujų vartotojas yra Rusijos šnipas. Pas mus Klaipėdoje jūsų „zatiejos“ juokiasi visos logistikos firmos. Teisingai sakote – laikas pradėti mąstyti. Galite nuo pirmadienio… Jei norite, galiu pakonsultuoti apie logistikos verslą, gal bus mažiau dundukizmo bent jau šioje srityje

  • Regis

   Iš esmės kaip ir viskas aišku. Tačiau aš asmeniškai vieno nesuprantu. Kokia konkrečiai V.Tutkaus darbo esmė toje įmonėje. Gal čia visi atsakymai. Jo kvalifikacija kaip ir nelabai tiktų logistikos verslui. Nebus tai tik fiktyvus įdarbinimas?

  • Bobutė

   ”Jei norite, galiu pakonsultuoti apie logistikos verslą, gal bus mažiau dundukizmo bent jau šioje srityje.“ max.

   Sutinku su Tamsta visu 100 – daug dundukizmo „ant Lietuvos“…
   O didžiausias dundukizmas šioje istorijoje – manyti, kad kalbama apie logistikos verslą…:)
   Ne mažesnis dundukizmas (net suprantant, kad tai hiperbolė) lyginti eilinį dujų vartotoją MOKANTĮ už rusiškas dujas ar elektrą su buvusiu kariuomenės vadu, generolu, žinančiu daug ne tik LR bet ir NATO paslapčių, galimai (pabrėžiu – galimai) GAUNANČIU materialinės naudos iš bendradarbiavimo su Rusijos bendrovėmis, net jei jos nesietinos su Rusijos politine valdžia ar FST, o jei sietinos, tai …:)

   • max

    na bobute tu ir susiejei, net nežinau iš kurio galo čia prieti. Galimai žinantis, galimai gaunantis. Gal galimai dundukas. Net sunku pakomentuoti.

    • Bobutė

     Akivaizdu, bent man, kad tikrai nežinot „iš kurio galo čia prieti“.
     Beje, aš nesakiau „galimai žinantis“, sakiau „žinantis“, nesakiau „galimai dundukas“, sakiau „didžiausias dundukizmas“ (suprask -didžiausias dundukas):).
     Pabandysiu paprasčiau. Nelabai svarbu, kai koks nors max, min, med ar Bobutė dirba kokioje nors firmoje, kuri bendradarbiauja su valstybinėmis ar akcinėmis rusiškomis įmonėmis , ar net atstovauja jas, bet visai kitas reikalas, kai tą daro buvęs kariuomenės ar, pavyzdžiui, nuspręstų daryti VSD vadas…:) Negi nejaučiat skirtumo?

     • max

      nejaučiu

     • Bobutė

      Prabočykit, gerbiamas max, bet tokiu atveju niekuo negaliu Tamstai padėti…
      Tikiosi, nesmerksit tų, kurie tokį skirtumą mato…
      Beje, nors ir nekenčiu protekcionizmo, manau, kad aukščiausieji valstybės pareigūnai turėtų pasirūpinti, kad žmonės, kuriems buvo patikėtos valstybės paslaptys, neturėtų ieškoti „duonos kasnio“ svetur, žinoma, išskyrus ES ir NATO institucijas…

     • Regis

      Aš irgi pagalvojau, kad mūsų valstybei turėtų būt gėda ir nepatogu, kad buvęs kariuomenės vadas priverstas ieškoti darbelio tokiose vietose. Nors, neatmeskime ir to varianto, kad jis sąmoningai atsisakė pasiūlymų. Bet kuriuo atveju tai nėra gerai.

     • GIGA

      100% sutinku,bet min-med (anot bobutės0,o gal Minedas,tas kuris juokiasi Klaipėdoje skirtumo nejaučia…

  • mielas max, jei nepastebėjote, tai niekada nekalbėjau apie tai, kad V.Tutkus kažkam parsidavė.

   Be to, nesuprantu apie kokią „mano logiką“ kalbate, nes neikada nieko nerašiau (BNS – taip pat) apie kokius nors šnipus. Aš tik suabejojau, ar buvęs Lietuvos kariuomenės vadas nepaskubėjo pasirinkdamas darbą.

   Todėl mano išvada – vadovaujatės dundukizmo klasika ir savo teiginius priskiriate man, o po to su jais diskutuojate. Todėl pakonsultuokite geriau save. Bus daugiau naudos.

   • max

    man atrodo, kad kažkas ženkliai paskubėjo žymiai anksčiau, pasirinkdamas žurnalisto darbą. Nesakysiu kas, patys atspėkite. Iš trijų kartų. Su tokia arogancija į tokį darbą? Na nežinau…

    • max, gal parašykite skundą LRT tarybai ir Žurnalistų etikos inspektoriui. Galite su laila susimesti, kad svariau būtų.

     • max

      mielas Artūrai , taip nesinervinkit. Aš tikrai jūsų neužsipuolu ir niekuo nekaltinu. Aš tik noriu pasakyti, jei dar nesupratote, kad mane piktina , kai Lietuvoje žmonės (šiuo atveju Tutkus , kurio , suprantama, visiškai nepažįstu) kaltinamas visiškai nebūtais dalykais – neva pasirinko darbovietę, kuri kažkaip išvestinai susijusi su Rusijos spectarnybomis. Nesiplėsdamas pasakysiu,kad aš šioje sferoje dirbu jau daugybę metų ir tikrai žinau reikalo esmę. Todėl pasakysiu, kad tai visiška nesamonė.( Toliau nesiplėsiu). Pagal šį pavyzdį gali įtarti (ir įtarsiu ateityje), kad ir kiti žmonės , dirbantys kitose sferose, deje man nepažįstamose, taip pat užsipuolami visiškai nepagrįstai . Sakyčiau užsakytai. Tuo ir baikime.

     • mielas max, nedrįstu abejoti tamstos kompetencija logistikos srityje bei tamstos žiniomis apie ekspedicines bendroves, turinčias sutarčių su Rusija ir kitomis valstybėmis. Tačiau nelabai galiu suprasti kaip šios žinios leidžia tamstai kaltinti mane nekompetencija, aiškinti, kad suklydau pasirinkdamas darbą bei mesti man ir BNS kaltinimus kažkokių užsakymų vykdymu. Cituodamas tamstą galiu pasakyti, kad tai visiška nesąmonė. Jei yra priešingai, malonėkite pateikti kokius nors faktus arba atsiprašyti tų, kuriuos savo išvedžiojimais įžeidinėjate. Tada bus galima sakyti, kad ši tema baigta.

     • tamsta

      p. Račai, nors daugumoje atvejų jūs būnate teisus, bet šiuo atvėju labai jau neprofesionaliai bandote išsisukinėti.
      BNS pateikė info kur dirba buvęs kariuomenės vadas ir pateikiant info buvo išskirta, kad jis dirba su Rusijos geležinkeliais susijusioje įmonėje. Tačiau jei jau tokie objektyvūs BNS esate kodėl nesiteikėte bent vieno sakinio įdėti, kad panašias bendradarbiavimo sutartis turi dar 100 įmonių Lietuvoje ir tai tiesiog nieko nepasako apie įmonės kapitalo kilmę ar jos savininkus, kurie moka p. Tutkui atlyginimą. Ir p. Račai bandote teisintis, kad jūs tik pateikėte informaciją. Bet turbūt patys puikiai suvokiate, kad tą informaciją PATEIKTI tendencingai nėra sudėtinga ir ypač šiuo atveju kai akcentuojami įmonės „ryšiai“ su RUSIJOS gelžinkeliais. Aš 100 proc įsitikinęs, kad tie ryšiai yra ir su dar kokiomis 20 šalių bendrovėmis.

     • mielas tamsta, mes nerašėme apie kitas 100 įmonių, kuriose nedirba V.Tutkus. Ir nerašėme nieko apie tai, kas jam moka atlyginimą. Be to, intensyviai bandėme pasikalbėti su pačiu V.Tutkumi, tačiau jis bendrauti nenorėjo. Todėl visi tamstos priekaštai dėl neobjektyvumo yra iš piršto laužti.

     • max

      „tačiau jis bendrauti nenorėjo“ – protingas generolas

     • Neprotingas, labai kvailai pasielgė. Jei nemoka bendrauti ekspromtu, galėjo paprašyti atsiųsti klausimus, duoti viešųjų ryšių tarnybai ir užbaigti šitą reikalą. O dabar taip ir neaišku – kas įdarbino, kodėl ir t.t.

     • tamsta

      Vel gi p. Račai matau puikiai įvaldęs išsisukinėjimo techniką :) a š ir jūsų neprašiau vardinti tų 100 įmonių aš tik pastebėjau, kad tas faktas visiškai neturi reikšmės ir objektyviai žiūrint jis ir neturėjo būti minimas. Jis buvo ištrauktas ir patalpintas antraštėje, lyg labai daug ką reiškiantis. Ir paprastam vartotojui tai buvo ir lyg ženklas „va Tutkus rusams dirba“ taigi tikslas pasiektas. Ir šiuo atveju manau buvo labai neprofesionalu tokia nuotrupą pateikti kaip pagrindinį faktą, jei jau norėjote kažko sensacingo tai reikėjo bent jau kaip nors išgauti išsamesnę info. Vėl gi nei jūs (kaip aš suprantu) nei aš tiksliai nežinau kas jam atlyginimą moka, bet jei jau tiksliai nežinai tai kam tai pateikti, kad visi galvotų kad žinai…

     • Na, šiaip pats faktas, kad dirba toj įmonėj, bent jau man tai nieko nesako. Tačiau tai, kad Tutkus nesutiko pakomentuoti, tai jau yra priežastis tam tikriems įtarimams. Aiškiau pasidarytų, jei žinotume, kokį jis ten atlyginimą gauna ir už kokį konkrečiai darba:) Jei atlyginimas normalus, o ne išpūstas, tai gal tikrai įmonei reikėjo generolo, o generolas norėjo į įmonę. Deja, to turbūt nesužinosime.
      O šiaip, jei kas nori pasidalinti slapta informacija apie NATO ir kariuomenę, tai tam tikrai nereikia įsidarbinti jokiose įmonėse – galima paatostogauti kur nors Egipte ir pasidalinti. Todėl tai, kad įsidarbino, informacijos nutekėjimo grėsmės niekaip nepadidina.

     • max

      … reikėtų tik nueiti į tos įmonės www. Gal ,sakau, reikėtų linką įmesti ???

     • mdxacuk

      Aš tai irgi manau, kad p. Račas bereikalingai užsipuolė. Nes tegu ten ir rusiška įmonė, bet viena geresnių mums. Kadangi jai vadovauja patikimas ir patyręs žmogus, KGB generolas Jakuninas, kažkada Adamkaus apdovanotas medaliu už nuopelnus Lietuvai. Bet kam medaliai nedalinami. Tiesa, atsiranda aiškinančių, kad geležinkeliai, kaip ir energetika, yra viena iš sričių, į kurias nachališkai bando skverbtis rusai (minimi visokie ten 2K projektai ir pan.). Bet gal kaip tik Tutkus ir pasiųstas Lietuvos spectarnybų, kad tuos planus išdengtų. Gal kaip tik dėl to Tutkus ir nenorėjo nieko aiškintis. Jeigu iš tikrųjų tai slapta Lietuvos spectarnybų operacija, tai kam tada dirba p. Račas, ją išviešindamas?

     • Apie tendencingumą iš tiesų reikėtų pasiginčyti, nes Jūs, manau, bandote įskaityti tarp eilučių tai, ko nėra ir niekada nebuvo. Tuomet ir atsiranda nesusikalbėjimas, nes Jūs vis bandote savo interpretacijas primesti Artūrui. O jis neinterpretuoja. Jis pateikia (tiksliau ne jis, o BNS) paprasčiausią FAKTĄ be jokių interpretacijų.

 • Tomukas

  Teoriškai seniai reikėjo, bet kaip praktiškai tai padaryti, jog nebūtų manipuliuojama ir spekuliuojama ta informacija? Lietuvoje juk yra kažkokios tik nuotrupos, kurios dar nieko nesako apie bendrą visumą, ar jos visos ir kiek yra patikimos, asmenys gali buti minimi del įvarių priežascių ir įvairiose kontekstuose,- vienus bandė verbuoti, kitus užverbavo, trečius šiaip sukompromitavo. Nieko tikrai nebandau ginti, bet įdomu. Neveltui matyt liustracijos komisija dirba tiek metų ir iš trupinelių dėlioja puzlą, o pvz. paimti vieną dalelę nežinau kiek teisinga būtų. Būtina šviesti visuomenę, jai aiškinti, kas ta KGB, kaip ji dirbo, kokios ten agentų kategorijos, priklausomybės ir pan., nes dabar tikrai labai mažai informacijos apie tai. Daryti iš kito galo ir palikti viską savieigai matyt ne pats teisingiausias dalykas.

  • nerijus

   Kuo ilgiau dirbs liustracijos tarnyba, tuo ilgiau garantuos kažkam duonos kąsnį.

 • Fredis*

  Užtariamasis žodis komentatoriui max (turbūt aktyvus maximos parduotuvių lankytojas, jau vien todėl A.R. atrodo įtartinas tipelis). Kaip žinia Klaipėdoje visada pleveno laubiau liberali nuotaika ir idėjos, nei kitose šalies vietovėse: jūra, saulė, vakarų krypčių vėjai, Rusija – toli ir nieko baisaus jei logistikos srity besidarbuojantis žmogus nesupranta kaip negerai buvusiam kariuomenės vadui dirbti labai abejotinose pareigose labai keistoje ir ekskariuomenės vadui visiškai netinkančioje įmonėje. Svarbiausia, kad būtų kritinė masė žmonių, kurie supranta keliams grėsmes mūsų valstybei ir į kokią dviprasmišką padėtį pakliuvo V.Tutkus kompromituodamas mūsų šalį ir patį save ir atsvertų max’o pasiklydimus.
  Dar vienas pastebėjimas – A.Račo įdirbis žurnalistikoje yra svarus ir manau, kad studijas žurnalistikos fakultete gerb. Artūras pasirinko visiškai neatsitiktinai, nes įžvelgiu šiame žmoguje puikias žurnalistui būtinas savybes – darbštumą, žingeidumą, atkaklų tikslo siekimą, lengvą agresyvumą ir t.t..

  • mielas fredi, dar kartą sveikinu patvirtinus tamstai labai tinkantį dunduko varddą, nes tik visiškas dundukas gali taip iškraipyti visiems seniai žinomus faktus.

  • nerijus

   Fredis*, įmynęs į š…, pripėduos, ir bėgs į kitą tinklaraštį girtis, jog jo batai nesmirda ir kaip jis puikiai pripėdavo, nežinia iš kur atsiradusiu š…ant jo batų?..

 • max

  mielas Artūrai , niekad nekaltinau BNS kažkieno užsakymų vykdymu ir neketinu to daryti (tikiuosi). Todėl ir neatsiprašysiu. Paprasčiausiai, kaip supratau, žinia apie Tutkaus „netinkamą“ (kam?) įsidarbinimą išėjo iš BNS (gal klystu). Todėl ir įsivėliau į diskusiją šiuo klausimu su Jumis. (jau gailiuosi). Na o toliau jau BNS žinutę apdirbinėjo etatinės žiniasklaidos „torpedos“ (Jūsų stiliumi neįvardysiu). Kaip supratau , Jūsų žinios krepšinio , kavos espreso ir žiniasklaidos sferose kiek geresnės , nei logistikos, todėl temos toliau neplėtosiu. Pagarbiai . MAX

  • GIGA

   O prie ko čia logistikos?jei Tutkus,Laurinkus ar tarkim Pocius įsidarbintų kokiame nors Lukoilo,Gazpromo,Rusijos geležinkelio,galų gale avialinijų ar,tarkim,auto VAZ padalinyje Lietuvoje būtų kitaip?Matosi,kad neskiri,kas galima Tutkui,o kas eiliniam Minedui

   • Bobutė

    Va va ir aš apie tą patį, bet žmogus arba tikrai nuoširdžiai nesupranta apie ką čia mes, arba nenori suprasti…

    Beje, ekspedicinių firmų geležinkeliuose atsiradimą bei jų vystymasi, o taipogi jų veiklos metodus (kurie dabar gerokai pasikeitę) stebiu nuo pat 1990 metų… Daug įdomaus galėčiau papasakoti, bet tik virtuvėje…:)

  • mielas max, tik primenu…

   „Paprasčiausiai, kaip supratau, žinia apie Tutkaus “netinkamą” (kam?) įsidarbinimą išėjo iš BNS (gal klystu).“

   „nežinau kaip dėl KGB archyvų , bet dėl Tutkaus gabės tai mielas Artūrai , kartu su Jurga “iš vieno dienraščio” kapitaliai parodėte savo nekompetensiją , o liaudiškai – dėjote feisais į š…“

   „man atrodo, kad kažkas ženkliai paskubėjo žymiai anksčiau, pasirinkdamas žurnalisto darbą. Nesakysiu kas, patys atspėkite. Iš trijų kartų. Su tokia arogancija į tokį darbą? Na nežinau…“

   „O pradžia, kaip matau BNS ? Nešlykštu?“

   Jei labai nuoširdžiai, tai man šlykštu. Nuo tamstos. Atsiprašau.

   • max

    o man ne. Nuo tamstos. Neatsiprašau.

 • „Ir tai tik sustiprina mano nuomonę, kad siūlymas tai padaryti, yra teisingas.“ AMEN!

 • anonimas

  BNS rašo, kad V.Tutkus dirba „Hoptrans Projects“. Šios bendrovės tinklalapyje yra trumpai ir aiškiai paaiškinta, kokia yra jos veikla – http://www.hoptransprojects.com

 • johnis

  aisku kad dega uodega jei zinociau jog apie mane ten prirasyta…..
  visi save cia sureiksmina- kgb’stai sako jog karas prasides, va Karalius sako jog vyriausybe cia zvilgsni nukreipia ant jo, ir t.t. ir t.t.
  seniai reikejo skelbt.
  Tutkus saunuolis. Seniai jam reikejo iseit is karo vado ir dirbt ten kur sirdis buvo, kur visi turtai, kur trauka didziausia – transporta. Ir jis pasirinko seniai tai, jam einant i Lietuvos kariuomenes vadus reikejo atsargiau mastyti kur eini o ne dabar.

 • Max

  Niekaip nesuprantu kodel Tutkus ,privatus asmuo,dirbantis privačioje įmonėje,turėtų su kažkuo ,šiuo atveju su kitos privačios įmonės BNS darbuotoju bendrauti?

  • nerijus

   Max

   Tutkus ( ir kiti Vlastybės tarnautojai ), kaip buvęs LIETUVOS KARIUOMENĖS VADAS po prezidento ir valgęs mūsų visų „duoną“, privalėtų pagalvoti ne tik apie savo sočią ateitį, bet ir apie tai, kuriai Tėvynei jis tarnavo ir kokios valstybės atstovas jį į tas pareigas paskyrė…
   Negi, jis atidirbinėja už antpečius, kuriuos gavo dar Tarybų sąjungos laikais?

   • max

    nepyk Nerijau, bet nemaniau , kad toks primityvus …