Į jautrius klausimus Lietuvos Dalia atsakė. Turiu porą nejautrių

Delfių Samoškaitė čia neseniai parašė tokį graudulingą tekstą apie tai, akip Lietuvos Dalia neva atsakė į „jautrius“ klausimus iš savo biografijos.

Skaičiau ir juokiausi. Ir iš delfių Samoškaitės, ir iš Dalios.

Iš Samoškaitės todėl, kad tik delfiai gali rašyti tokius tekstus: ką pasakė, tas ir gerai, nes sako juk Dalia. Nors gal ir nenuostabu – ne veltui Samoškaitė iš BNS išėjo iš karto, kai tik ordininkas Matonis nuėjo į skydinės TV. Ne vieta jai buvo tarp žurnalistų, bet labai gerai ji tinka delfiuose, kur kritinis požiūris yra tokia pat retenybė kaip protinga mintis Užkalnio tekstuose.

Iš Dalios gi juokiausi todėl, kad pati parinko klausimus, pati į juos atsakė ir atsakė taip, kaip Ramanauskas kažkada Lietuvos ryto TV aiškino, kad jis su manimi seniai kariauja (tik apie tą karą tik jis vienas težinojo, kai prieš miegą lovoje kareivėlius stumdė).

Nors ne, net ir Ramanauskas mekenanatis apie karą, buvo ne toks juokingas kaip Dalia, atsakinėdama į savo klausimus.

Man asmeniškai tai labiausiai patiko ta dalis apie tėtį gaisrininką.

Skambėjo panašiai kaip:

My mother was a tailor

She sewed my new bluejeans

My father was a gamblin’ man

Down in New Orleans

Tiesa, gaisrininkas buvo iš Pasvalio ir jis nebuvo azartiškas, nes statutas to neleido.

O šiaip tai jokio skirtumo, kuo tas Dalios tėtis dirbo. A.Paulausko ir J.Paleckio tėvai dar ne tą darė, o vaikai, žiūrėk tikri Lietuvos patriotai. Čia tik konservatoriai aiškina, kad obuolys nuo obels netoli rieda. Mat V.Landsbergio tėtis dirbo su tais, kurie Kaune žydus šaudė.

Juokingas buvo ir paaiškinimas apie narystę TSKP ir LKP:

 …dar 1989 gruodžio mėn. prisijungiau prie atskilusios LKP (kuriai vadovavo A.M.Brazauskas ) ir gavau laikiną pažymėjimą

Juokingas jis todėl, kad nėra jokių žinių apie tai, kad Lietuvos Dalia būtų dalyvavusi 20-ajame LKP suvažiavime. Nors šiap tai, žinoma, joks čia juokas – Dalia juk ne tokia kvaila, kad dėstydama „partškoloje“, finansuojamoje TSKP, balsuotų už atsiskyrimą nuo jos ir atsisakytų algos, kuri, tikėtina, buvo geresnė nei gaisrininkų. Čia ne Lietuvos prezidento uždarbio atsisakyti, kai gaini pusę ES komisaro algos.

Taigi, drįsčiau lažintis, kad nedalyvavo ir nebalsavo.

O kas prisimena, kada vyko suvažiavimas? Ogi gruodžio 19-23 dienomis.

Kūčias ir Kalėdas komunistai ir tada švęsdavo, nežinau ar tik „partškoloje“ kalėdiniai vakarėliai vykdavo. Tačiau net jei ten Seni Šaltis ateidavo, tai jis tikriausiai nebuvo Algirdas Mykolas.

Išeitų, kad Lietuvos Dalia pas a.a. Algirdą Mykolą kažkada tarpušvenčiu užsuko ir anas jai tą laikiną pažymėjimą ir išrašė.

Samoškaitei ir kitiems delfiams galbūt tai atrodo ir įtikinama, tačiau man – juokinga ir tiek. Panašiai kaip Užkalnio pamokymai apie verslą ir jo bankrutavęs triusikų biznis.

Juokinga ir skaityti paaiškinimus apie atostogas, kurias Lietuvos Dalia, tuometinė „partškolos“ dėstytoja,  pasiėmė 1990 kovą. Ir, kaip ji pati sako, pradėjo ieškoti darbo. Tikiu, kad partškolos dėstytojai turėjo tam tikrų privilegijų, tačiau net Lietuvos Daliai tuomet niekas nebūtų leidęs atostogauti tris mėnesius iki birželio, kol ji, kaip pati aiškina, pagaliau išėjo iš „partškolos“. Tikėtina, kad po atostogų dar padirbėjo ten, kur – vėlgi, kaip ji pati sako – jau buvo įsitvirtinę rusų kariuomenės daliniai. ir tikriausiai eidama į darbą budinčiam prieš nosį mojuodavo tuo a.a. Algirdo Mykolo išduotu laikinu pažymėjimu. Nes juk jau buvo atsiskyrusi nuo TSKP. Tik dar dirbo TSKP „partškoloje“.

Šiaip jau nieko čia blogo, kad dirbo. Tada daug kas kur dirbo. Ir aš pats buvau komjaunimo sekretoriumi (tiesa, kiek anksčiau nei Dalia „partškoloje“ dėstė), ką mano draugė R.Janutienė nuolat man primena.

Tik aš to niekada ir neslėpiau. O štai Lietuvos Dalia vizgina uodegą ir delfių bei Samoškaičių padedama bando laikyti visus mus kvailiais. Užuot ėmus ir tiesiai šviesiai pasakius – buvau komunistė, dariau karjerą ir laukiau, iš kurios pusės vėjas papūs. O jis papūtė taip, kad nupūtė Dalią iš „partškolos“ į Daukanto aikštę.  Kurioje ji, delfių ir kitokių užkalnių padedama, nori būti ne prie ko dar penkerius metus.

Labai tikėtina, kad bus, nors aš už ją ir nebalsuosiu.

O bet tačiau kadangi aš ne toks naivus kaip Samoškaitė ir neturiu ordino kaip Matonis, tai man kyla įvairių klausimų.

Gal, sakau, Lietuvos Dalia į juos atsakytų, nes jie ne tokie jautrūs, kaip kad Samoškaitės aprašytieji.

Taigi, mano pirmas klausimas Lietuvos Daliai būtų toks: ar ji rašė prašymą išstoti iš TSKP, ir jei taip, tai kam jį įteikė. Taip pat – ar ji rašė prašymą įstoti į LKP, ir jei taip, tam įteikė šį?

Taip pat norėčiau Lietuvos Dalios paklausti, gal ji, nepaisant jos alergijos partijoms, (įdomu, kaip ji būdama tokia alergiška, leis toms partijoms rinkti už ją parašus) kartais yra išsaugojusi tą laikiną pažymėjimą, kurį jai prie Kalėdų stalo įteikė a.a. Algirdas Mykolas. Aš tai, pavyzdžiui, savo komjaunimo bilietą iki šiol turiu – laikau, kad galėčiau parodyti, kai rusai mus vėl okupuos. O jei ne okupuos, tai šiaip ar taip, savotiška istorinė relikvija.

Laikinas LKP pažymėjimas iš a.a Algirdo Mykolo rankų – dar didesnė relikvija, tai galėtų Dalia imti jį visiems ir parodyti. Ir nebekiltų jokių klausimų. Nei lietuviams, nei rusams, jei šie kartais mus okupuotų. Nebent Dalia saugo tą kitą, ankstesnį ir ne laikiną pažymėjimą, kad galėtų parodyti blogiausiu atveju.

Mano antras klausimas taip pat visai nejautrus. Nes jis susijęs su Lietuvos Respublikos įstatymais. Konkrečiau – su vienu iš jų – ASMENŲ, SLAPTA BENDRADARBIAVUSIŲ SU BUVUSIOS SSRS SPECIALIOSIOMIS TARNYBOMIS, REGISTRACIJOS, PRISIPAŽINIMO, ĮSKAITOS IR PRISIPAŽINUSIŲJŲ APSAUGOS ĮSTATYMU.

Tas įstatymas senas ir jau iš esmės neveikiantis, tačiau mano klausimas Lietuvos Daliai būtų labai paprastas: ar ji įgyvendino šio įstatymo reikalavimus.

Klausiu ne šiaip sau, o prisimindamas vieną Lietuvos Dalios kelionę į užsienį, kurios metu jai buvo pavesta prižiūrėti savo kelionės draugus. Keliaujama buvo, berods, 1986-aisias į Vengriją ir tuometinę VDR.

Žmonės kalba, kad grupės vadovais paprasti chliupikai nebuvo skiriami. Ir dar kalba, kad tuos vadovus prieš keliones apmokydavo, o po kelionių ataskaitų reikalaudavo.

Tai man ir smalsu, ar Lietuvos Dalią taip pat apmokė ir ar ji ataskaitą parašė. O jei taip, tai klausimas labai paprastas: ar ji, kaip reikalauja tas mano anksčiau paminėtas įstatymas, apie visa tai papasakojo Lietuvos saugumo departamento (kuriam tada dar vadovavo ne G.Grina) darbuotojams ir kokį gavo atsakymą.

Smalsu todėl, kad aš, pavyzdžiui, šio įstatymo reikalavimus įvykdžiau ir atsakymas, kurį gavau, mane tenkino. Tad jaučiuosi turįs visas teises paklausti, Lietuvos Dalios, ar ji taip pat sąžiningai, kaip ir aš laikėsi Lietuvos Respublikos įstatymų. Juk šiaip ar taip, valstybės vadovė, o ne kažkoks užkalnis.

Tai tiek tų mano klausimų.

Tikiuosi, kai turės laiko, Lietuvos Dalia į juos atsakys, o delfiai ir Samoškaitė apie tai jautriai parašys.

Gerų rinkimų.

 

 

 

 

(14 balsų, vidurkis: 4,71 iš 5)
Loading...
 • Jums viskas taip juokinga, kad pats tampate pačiu juokingiausiu. Visi aplink tokie niekingi ir neprofesionalūs, jums taip per žemai, kad paskutinis jūsų profesinės biografijos punktas liks tokiu, koks jis yra: tiesiog tinklaraštininkas. Ar galima kalbėti apie bet kokį profesinių gebėjimų, etikos, logikos taikymą rašinėliams, kurie tėra iškreipto alogizmo ir naktinės račos poveikio rezultatas?
  Sutinku tik dėl delfių pateikiamų žinių nekokybės.
  Kalbant apie ratus minėti Samoškaitės batus nėra nei etiška, nei reikalinga, nebent, kaip dažnai jums nutinka, nesugebate trumpų savo esė užpildyti kokybišku turiniu.
  Vos keli sakiniai, tema lyg ir apie Prezidentę, tačiau spėjote apdergti viską aplinkui. Esate tikras apdergimo specialistas, taigi tinklaraštininkas-apdergėjas.
  Tikėkitės. Prezidentė skaito jūsų tinklaraštį. Ir atsakys. Sapne. Jūsų sapne.
  Gal dar malonėtumėte paaiškinti, ką reiškia senas, neveikiantis įstatymas? Čia kažkokia nauja įstatymų rūšis?
  Ir kodėl negalima aukščiau pakelti galvą, ištraukti veidą iš srutų duobės ir apie simbolius (šiuo atveju turiu omenyje Prezidentą, kaip Lietuvos simbolį, ne kaip asmenį ar politinį subjektą) kalbėti deramu tonu? Turinys turi būti tinkamos formos, jeigu norite, kad jūsų turinį skaitytų jus gerbiantys ir patys pagarbos verti adresatai.
  Teigiate, kad skatinate diskusiją. Ar tikrai?

  • ArturasR

   Miela Pirma diena. Taip, man daug kas juokinga ir labai juokingi tokie anonimai kaip tamsta, kurie viauksi kaip šunyčiai pasislėpę už kvailų nick’ų, nes kalbėti savo vardu jiems labai baisu ir nedrąsu. O būdami šunyčiais ir lodami iš už pakampės kaip kad tamsta darote jie jaučiasi drąsūs ir protingi. Juk toks/-ia ir jaučiatės, ar ne?
   Mano biografija, ne tamstos reikalas, tačiau galėčiau lažintis, kad tamstos biografijoje nebus nieko panašaus į tai, kas buvo manojoje, net jei gyventumėte 300 metų. Nes, sprendžiant iš raiškos būdo, esate paprasčiausias/-ia atmata.
   Beje, būtent tokie atmatos kaip tamsta ir nesupranta, kad tiesiog tinklaraštininku būti yra labai puiku.

   Nors tikriausiai esate per kvailas/-a, kad suprastumėte, pabandysiu paaiškinti, ką turėjau galvoje kalbėdamas apie „seną įstatymą“. Jis galiojo ir kai galiojo, jį vykdyti buvo privalu visiems tiems, kurie turėjo kontaktų su KGB ar vykdė jų užduotis. Man kyla įtarimų, kad prezidentė tų kontaktų turėjo ir kad galimai tas užduotis vykdė. Todėl gal dabar net tokiam dundukui/-ei kaip tamsta bus aišku, kodėl uždaviau tą klausimą.
   Kalbant apie simbolius, tai man D.Grybaskautė yra joks ne simbolis. Ji yra greičiau pasityčiojimas iš simbolių, pasityčiojimas iš demokratinės valstybės. Suprantu, kad tokiems anoniminiams bailiams/-ėms, kaip tamsta, vien mintis apie tai, kad galima kritikuoti prezidentę tikriausiai verčia šlapintis į kelnes, bet tuo mes ir skiriamės.
   Ir, jei dar nežinojote, paaiškinu: ne dundukams/-ėms ir atmatoms aiškinti apie mano tekstų turinį ir formą.
   Jei įdomu, tai tikrai nenoriu, kad mano tekstus skaitytų tokiė mėšlavabaliai kaip tamsta, todėl gal geriau mėžkitės iš čia ir niekada nebegrįžkite. Tepadeda tamstai Lietuvos Dalia ir užkalniai su konservatoriais. Amen.

   • p. Artūrai,

    Savo vardą ir pavardę turiu teisę pasidėti į šoną. Tai niekaip nesusiję su katėmis, šunimis, kvailumu, bailumu, baisumu. Turiu tam savų priežasčių. Jos ne konspiracinės, kaip jums norėtųsi, kad būtų.
    Esate įžeidinėjimo ir drabstymosi purvais mėgėjas, nesugebate diskutuoti mandagiai ir jautriai reaguojate į nejautrius klausimus. Aš perfrazuosiu, gal jums jie pasidarys suprantami:
    1. Prie ko tekste apie Prezidentę Samoškaitės profesinės biografijos detalės? Kam tai įdomu ir kaip tai susiję su tema? Ne į temą reiškiamos asmeninės nuoskaudos į temą dėstomų minčių niekaip nepuošia.
    2. Kiekvienoje račliavoje ir komentrače turite dergti visus aplinkui?
    3. Lietuvos Dalia – kažkoks su jumis nesusijęs darinys? Jūs ne Lietuvos? Ir Dalia ne jūsų? Nekvestionuoju istorinių aplinkybių apie kurias jūs nevykusiai mėginate svarstyti, aš keliu klausimą, ar apie Lietuvos Prezidentę negalima būtų rašyti atitinkamu tonu? Visų pirma, išmokime gerbti vieni kitus, vieni kitų sprendimus, savo tautą, valstybę ir jos vadovus, kad ir kaip tai juokingai tamstai skambėtų.
    Tikriausiai nesivarginčiau atrašyti, jeigu ne tas faktas, kad proto nuliai laiko jus autoritetingos nuomonės reiškėju, todėl jūs ir jūsų apdergtieji turėtų jausti atitinkamą atsakomybę už skaitytojų nuomonės formavimą.
    Nepradėtą diskusiją baikime. Tik patvirtinote, kad tai, jog skatinate diskutuoti, tėra deklaratyvu, išpūsta ir nelogiška. Visai kaip ir jūs.

    • ArturasR

     Miela Pirma Diena,
     Pirmiausia, paspėliosiu. Esate maždaug 22 metų amžiaus, tikriausiai dar studijuojate. Panašu, kad teisę, bet ne universitete, o Riomerio kolegijoje. Atvažiavusi iš mažo miestelio, bet visur biografijoje didelėmis raidėmis rašanti, kad esate vilnietė.
     Vaikino neturite, nes galvojate, kad esate labai protinga ir išskirtinė, todėl su bet kuo nesusidedate. O protingi ir normalūs apeina jus per tris metrus. Nes tai, ką kas rytą matote veidrodyje, kitiems neatrodo nei gražu, nei protinga.
     Balsuojate už liberalus arba konservatorius, esate įsitikinusi, kad jei ne A.Kubiliaus ir D.Grybauskaitės nuolatinė kova, tai jau būtume okupuoti Rusijos.
     Perskaitėte Fromą, Hayeką, Froidą ir Senekos „Laiškus Liucilijui“ ir turite užrašų knygelėje kelias citatas, kuriomis demonstruojate savo erudiciją ir minties gilumą.
     Žavitės A.Užkalniu ir jo kūryba, gal net turite nusipirkusi jo puodelį ir juodas kelnaites su Vytimi. Bandote jį mėgdžioti, bet dievas nedavė talento rašyti, tad išeina panašiai kaip A.Ramanauskui su muzika ar humoru.
     O dabar atsakymai į tamstos kvailus klausimus.
     1. E.Samoškaitė yra prie to, kad norint suprasti kai kuriuos tekstus, reikia žinoti, kas yra jų autorius ir kokios jo nuostatos bei kokia patirtis. Taigi, aš E.Samoškaitės nuostatas, vertybes ir patirtį puikiai žinau. Taip pat ir tai, kad ji yra viena neprofesionaliausių žurnalisčių, su kuriomis man teko dirbti. Painiojanti darbą su asmeniniais reikalais (viršininkais) bei nesilaikanti etikos (paklauskite savo mylimų konservatorių ir jie gal jums papasakos). Taigi, skaityti jos tekstus reikia atsižvelgiant į visa tai, kas pasakyta aukščiau ir dar į delfių poziciją Grybauskaitės atžvilgiu.
     2. Atmatinių užkalninių terminų nekomentuosiu, bet man labai gražu, kaip tokios atmatos kaip tamsta, labai greitai atskleidžia, ką jos supranta, kaip normalų bendravimą ir „diskusijas“. Bravissimo.
     3. Lietuvos Dalia su manimi niekaip nesusijusi. Ir aš niekaip nesusijusi su ja. Išskyrus tą aplinkybę, kad ji laikinai pagal pareigas yra Lietuvos prezidentė ir gauna algą iš mano kišenės. Dar susijusi gal tuo, kad buvo paskyrusi mane į LRT Tarybą ir asmeniškai manęs prašiusi akreipti dėmesį į LRT finansus, tačiau skydinės direktoriui, ją pafilmavus dažniau nei Bačkį, tuos prašymus pamiršusi.
     4. Prašymas gerbti tamstą skamba tikrai juokingai, nes atmatų negerbių. Juo labiau, anoniminių.
     5. Taip, esu nuomonės formuotojas, nors ir kaip tai tokiems atmatoms, kaip tamsta nepatinka. Jūs norėtumėte tokiais būti, bet neišeina. Dėl to, kad bijote, esate kvaili ir be stuburo.
     Ir tamsta teisi – diskutuoti su tamsta neišeina, nes nėra apie, turint galvoje tamstos išsilavinimą ir baimę viskam, kas juda. Įskaitant ir tą vaizdą veidrodyje.

     • Esu gerokai virš trisdešimties. Rašytoja, teisininkė, fotografė, liberalė ir visoks kitoks gėris, kurio nepažįstate. Esu tikra vilnietė, be Fromo mėgstu ir Gavelį. Be to, esu beprotiškai nuostabi, turiu nuostabų vyrą, gaila, kad kiti tokios nuostabios manęs neturi.
      Pasirodo, turite ne tik nesveiką jumoro jausmą, bet ir iškreipto ekstrasensinio regėjimo gebėjimą (rača artėja). Ačiū už skirtą laiką, darosi baisu, bet šiandien dedu jums vieną pliusą, visai patikot.

     • ArturasR

      Tada užjaučiu. Nes jau nebesuaugsite.
      Ir, jei dar nespėjote, negimdykite ir negadinkite Lietuvos genofondo..
      Gyvenkite su savo gėriais ir savo vyru, kuriam galite perduoti mano užuojautą. Virtualiai, nes jis juk irgi virtualus, ar ne?
      Ir nebegrįžkite, geriau užsiimkite kačių veisimu, ką panašu labai gerai išmanote.

 • ArturasR

  Mielas Sigitai, paskaitykite įstatymą ir gal daug kas paaiškės. O atsakymas, kurį gavau, mane tenkina.

 • Vingių Jonas

  „Laikinas LKP pažymėjimas iš a.a Algirdo Mykolo rankų – dar didesnė relikvija, tai galėtų Dalia imti jį visiems ir parodyti. Ir nebekiltų jokių klausimų.“

  P-nas Artūrai, nebūkite naivuolis. Tokių „relikvijų“ šiais, technikos laikais ir dar o bet tačiau be kita ko turint anų laikų antspaudus arba jų neturint, juos pagaminus pagal kokio elkapisto „relikvijoje“ esantį pavyzdį, galima turėti į valias. Jokiems delfistams net neiškils abejonių jų tikrumu. Abejonės gali kilti tik VRK, kai reikia patikrinti dabar pasirašiusių žmonių parašų autentiškumą, kadangi kyla abejonių, jog iki šiol dar per daug raštingų likę:)).__Vingių Jonas