Į jautrius klausimus Lietuvos Dalia atsakė. Turiu porą nejautrių

Delfių Samoškaitė čia neseniai parašė tokį graudulingą tekstą apie tai, akip Lietuvos Dalia neva atsakė į „jautrius“ klausimus iš savo biografijos.

Skaičiau ir juokiausi. Ir iš delfių Samoškaitės, ir iš Dalios.

Iš Samoškaitės todėl, kad tik delfiai gali rašyti tokius tekstus: ką pasakė, tas ir gerai, nes sako juk Dalia. Nors gal ir nenuostabu – ne veltui Samoškaitė iš BNS išėjo iš karto, kai tik ordininkas Matonis nuėjo į skydinės TV. Ne vieta jai buvo tarp žurnalistų, bet labai gerai ji tinka delfiuose, kur kritinis požiūris yra tokia pat retenybė kaip protinga mintis Užkalnio tekstuose.

Iš Dalios gi juokiausi todėl, kad pati parinko klausimus, pati į juos atsakė ir atsakė taip, kaip Ramanauskas kažkada Lietuvos ryto TV aiškino, kad jis su manimi seniai kariauja (tik apie tą karą tik jis vienas težinojo, kai prieš miegą lovoje kareivėlius stumdė).

Nors ne, net ir Ramanauskas mekenanatis apie karą, buvo ne toks juokingas kaip Dalia, atsakinėdama į savo klausimus.

Man asmeniškai tai labiausiai patiko ta dalis apie tėtį gaisrininką.

Skambėjo panašiai kaip:

My mother was a tailor

She sewed my new bluejeans

My father was a gamblin’ man

Down in New Orleans

Tiesa, gaisrininkas buvo iš Pasvalio ir jis nebuvo azartiškas, nes statutas to neleido.

O šiaip tai jokio skirtumo, kuo tas Dalios tėtis dirbo. A.Paulausko ir J.Paleckio tėvai dar ne tą darė, o vaikai, žiūrėk tikri Lietuvos patriotai. Čia tik konservatoriai aiškina, kad obuolys nuo obels netoli rieda. Mat V.Landsbergio tėtis dirbo su tais, kurie Kaune žydus šaudė.

Juokingas buvo ir paaiškinimas apie narystę TSKP ir LKP:

 …dar 1989 gruodžio mėn. prisijungiau prie atskilusios LKP (kuriai vadovavo A.M.Brazauskas ) ir gavau laikiną pažymėjimą

Juokingas jis todėl, kad nėra jokių žinių apie tai, kad Lietuvos Dalia būtų dalyvavusi 20-ajame LKP suvažiavime. Nors šiap tai, žinoma, joks čia juokas – Dalia juk ne tokia kvaila, kad dėstydama „partškoloje“, finansuojamoje TSKP, balsuotų už atsiskyrimą nuo jos ir atsisakytų algos, kuri, tikėtina, buvo geresnė nei gaisrininkų. Čia ne Lietuvos prezidento uždarbio atsisakyti, kai gaini pusę ES komisaro algos.

Taigi, drįsčiau lažintis, kad nedalyvavo ir nebalsavo.

O kas prisimena, kada vyko suvažiavimas? Ogi gruodžio 19-23 dienomis.

Kūčias ir Kalėdas komunistai ir tada švęsdavo, nežinau ar tik „partškoloje“ kalėdiniai vakarėliai vykdavo. Tačiau net jei ten Seni Šaltis ateidavo, tai jis tikriausiai nebuvo Algirdas Mykolas.

Išeitų, kad Lietuvos Dalia pas a.a. Algirdą Mykolą kažkada tarpušvenčiu užsuko ir anas jai tą laikiną pažymėjimą ir išrašė.

Samoškaitei ir kitiems delfiams galbūt tai atrodo ir įtikinama, tačiau man – juokinga ir tiek. Panašiai kaip Užkalnio pamokymai apie verslą ir jo bankrutavęs triusikų biznis.

Juokinga ir skaityti paaiškinimus apie atostogas, kurias Lietuvos Dalia, tuometinė „partškolos“ dėstytoja,  pasiėmė 1990 kovą. Ir, kaip ji pati sako, pradėjo ieškoti darbo. Tikiu, kad partškolos dėstytojai turėjo tam tikrų privilegijų, tačiau net Lietuvos Daliai tuomet niekas nebūtų leidęs atostogauti tris mėnesius iki birželio, kol ji, kaip pati aiškina, pagaliau išėjo iš „partškolos“. Tikėtina, kad po atostogų dar padirbėjo ten, kur – vėlgi, kaip ji pati sako – jau buvo įsitvirtinę rusų kariuomenės daliniai. ir tikriausiai eidama į darbą budinčiam prieš nosį mojuodavo tuo a.a. Algirdo Mykolo išduotu laikinu pažymėjimu. Nes juk jau buvo atsiskyrusi nuo TSKP. Tik dar dirbo TSKP „partškoloje“.

Šiaip jau nieko čia blogo, kad dirbo. Tada daug kas kur dirbo. Ir aš pats buvau komjaunimo sekretoriumi (tiesa, kiek anksčiau nei Dalia „partškoloje“ dėstė), ką mano draugė R.Janutienė nuolat man primena.

Tik aš to niekada ir neslėpiau. O štai Lietuvos Dalia vizgina uodegą ir delfių bei Samoškaičių padedama bando laikyti visus mus kvailiais. Užuot ėmus ir tiesiai šviesiai pasakius – buvau komunistė, dariau karjerą ir laukiau, iš kurios pusės vėjas papūs. O jis papūtė taip, kad nupūtė Dalią iš „partškolos“ į Daukanto aikštę.  Kurioje ji, delfių ir kitokių užkalnių padedama, nori būti ne prie ko dar penkerius metus.

Labai tikėtina, kad bus, nors aš už ją ir nebalsuosiu.

O bet tačiau kadangi aš ne toks naivus kaip Samoškaitė ir neturiu ordino kaip Matonis, tai man kyla įvairių klausimų.

Gal, sakau, Lietuvos Dalia į juos atsakytų, nes jie ne tokie jautrūs, kaip kad Samoškaitės aprašytieji.

Taigi, mano pirmas klausimas Lietuvos Daliai būtų toks: ar ji rašė prašymą išstoti iš TSKP, ir jei taip, tai kam jį įteikė. Taip pat – ar ji rašė prašymą įstoti į LKP, ir jei taip, tam įteikė šį?

Taip pat norėčiau Lietuvos Dalios paklausti, gal ji, nepaisant jos alergijos partijoms, (įdomu, kaip ji būdama tokia alergiška, leis toms partijoms rinkti už ją parašus) kartais yra išsaugojusi tą laikiną pažymėjimą, kurį jai prie Kalėdų stalo įteikė a.a. Algirdas Mykolas. Aš tai, pavyzdžiui, savo komjaunimo bilietą iki šiol turiu – laikau, kad galėčiau parodyti, kai rusai mus vėl okupuos. O jei ne okupuos, tai šiaip ar taip, savotiška istorinė relikvija.

Laikinas LKP pažymėjimas iš a.a Algirdo Mykolo rankų – dar didesnė relikvija, tai galėtų Dalia imti jį visiems ir parodyti. Ir nebekiltų jokių klausimų. Nei lietuviams, nei rusams, jei šie kartais mus okupuotų. Nebent Dalia saugo tą kitą, ankstesnį ir ne laikiną pažymėjimą, kad galėtų parodyti blogiausiu atveju.

Mano antras klausimas taip pat visai nejautrus. Nes jis susijęs su Lietuvos Respublikos įstatymais. Konkrečiau – su vienu iš jų – ASMENŲ, SLAPTA BENDRADARBIAVUSIŲ SU BUVUSIOS SSRS SPECIALIOSIOMIS TARNYBOMIS, REGISTRACIJOS, PRISIPAŽINIMO, ĮSKAITOS IR PRISIPAŽINUSIŲJŲ APSAUGOS ĮSTATYMU.

Tas įstatymas senas ir jau iš esmės neveikiantis, tačiau mano klausimas Lietuvos Daliai būtų labai paprastas: ar ji įgyvendino šio įstatymo reikalavimus.

Klausiu ne šiaip sau, o prisimindamas vieną Lietuvos Dalios kelionę į užsienį, kurios metu jai buvo pavesta prižiūrėti savo kelionės draugus. Keliaujama buvo, berods, 1986-aisias į Vengriją ir tuometinę VDR.

Žmonės kalba, kad grupės vadovais paprasti chliupikai nebuvo skiriami. Ir dar kalba, kad tuos vadovus prieš keliones apmokydavo, o po kelionių ataskaitų reikalaudavo.

Tai man ir smalsu, ar Lietuvos Dalią taip pat apmokė ir ar ji ataskaitą parašė. O jei taip, tai klausimas labai paprastas: ar ji, kaip reikalauja tas mano anksčiau paminėtas įstatymas, apie visa tai papasakojo Lietuvos saugumo departamento (kuriam tada dar vadovavo ne G.Grina) darbuotojams ir kokį gavo atsakymą.

Smalsu todėl, kad aš, pavyzdžiui, šio įstatymo reikalavimus įvykdžiau ir atsakymas, kurį gavau, mane tenkino. Tad jaučiuosi turįs visas teises paklausti, Lietuvos Dalios, ar ji taip pat sąžiningai, kaip ir aš laikėsi Lietuvos Respublikos įstatymų. Juk šiaip ar taip, valstybės vadovė, o ne kažkoks užkalnis.

Tai tiek tų mano klausimų.

Tikiuosi, kai turės laiko, Lietuvos Dalia į juos atsakys, o delfiai ir Samoškaitė apie tai jautriai parašys.

Gerų rinkimų.

 

 

 

 

(14 balsų, vidurkis: 4,71 iš 5)
Loading...