Jau rengtis A.Lukašenkos vizitui per Kovo 11-ąją?

… Darbo dienai baigiantis dar kartą pavarčiau Lietuvos laikraščius ir atkreipiau dėmesį į vieną įdomų dalyką: vakarykštė žinia, jog Baltarusijos prokurorai po keliolikos metų prašymų pagaliau apklausė sausio 13-osios žudynėms vadovavusį Viktorą Uschopčiką nesulaukė didesnio žiniasklaidos dėmesio.

„Lietuvos ryte“ – siaura skiltis 3 puslapyje, „Kauno dienoje“ – šiam įvykiui skirta daugiau vietos, tačiau tik 5 puslapyje, „Lietuvos žinios“ šią naujieną įsidėjo 2 puslapyje, tačiau vietos skyrė tris kartus mažiau nei baigiamai rengti opozicijos programai, o „Respublika“ apskritai nusprendė, kad tai ne naujiena ir nieko apie tai neparašė.

Šiek tiek keista. Ypač – prisimenant kokios buvo kilusios aistros po A.Lukašenkos vizito Lietuvoje ir po prezidentės pareiškimo apie nepakankamai aktyvų Lietuvos prokurorų darbą ir jos mestą kaltinimą, jog prokurorai, 20 metų siuntinėjusi Baltarusijai prašymus išduoti V.Uschopčiką Lietuvai, tik imitavo darbą, nes puikiai žinojo, kad Lietuva tokiam prašymui neturi teisinio pagrindo. 

Panašu, kad po šių priekaištų A.Valantino pavaldiniai savo prašymą suformulavo kitaip. Ir gavo atsakymą, kuris galbūt neleis sausio 13-osios bylos numarinti dėl senaties.

Aš, sakyčiau, labai svarbus įvykis. Vertas pirmojo puslapio ir pirmos pozicijos žiniose. Bet tai, žinoma, tik mano asmeninė nuomonė.

Kita vertus, šis įvykis prezidentei gali brangiai kainuoti. Dėl  jos pačios neapdairumo.

Juk ji buvo pažadėjusi, kad kvietimas A.Lukašenkai minėti Kovo 11-osios metinių priklausys nuo to, ar bus proveržis Sausio 13-osios byloje.

Proveržis yra:  A.Lukašenka, nors ir ne demokratas, bet tikrai ne kvailys, suteikta proga puikiai pasinaudojo.

Ar tai reiškia, kad jau turime rengtis antrajam per pastarąjį pusmetį „paskutinio Europos diktatoriaus“ vizitui Lietuvoje?

 Ir ar tikrai Kovo 11-oji yra pati geriausia proga tokiam vizitui?

Aš sakyčiau – vargu bau.

Ir – prisimindamas istoriją su D.Medvedevo kvietimu – leisčiau sau pastebėti, kad prezidentė, iš anksto keldama sąlygas,  jau antrą kartą suklumpa lygioje vietoje.

Diplomatijoje vis dėlto reikėtų šiek tiek daugiau subtilumo ir suvokimo, kad iš anksto parodžius savo kortas priešininkui, partijos nelaimėsi.

Be to, prezidentė turėtų atsižvelgti ir į tai, kad partijos su A.Lukašenka ar D.Medvedevu – tai ne žaidimai su P.Malakausku, A.Valantinu ar M.Laurinkumi.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Jau ir A.Račui prezidentė D.Grybauskaitė per mažai subtili.
  Griūna paskuitinis prezidentės žiniasklaidinis palaikymo bastionas.
  Manau, kad tik prezidentės nedviprasmiškos ir „mažai subtilios“ laikysenos dėka V.Uschopčik buvo apklaustas baltarusių prokuratūros, o ar tai yra proveržis byloje – neturėkite iliuzijų.
  Ir įdomu sužinoti kokie „žaidimai“ buvo su D.Medvedevu ir A.Lukašenka? D.Medvedevo pakvietimas į Vilnių Kovo 11-osios proga atpalaidavo D.Grybauskaitę nuo vizito į Maskvą gegužės 9-ąją.

 • Ogis&Co

  Na, jei batka atvaziuos, tai gal kam bus proga i ji mesti savo bata?
  Juk galima ir taip priimti – pastatykim aikstej greta kitu prezidentu ir paziurekim kaip jausis.
  Kaip vienas is tu, i kuriuos Uschopciko kareiviai saude prie boksto, mielai sudalyvauciau tokiuose viesuose debatuose.
  Ir buuu pasaukciau – gi sveika plaucius pravedint.
  O gal ir pati generola atsiveztu?

 • nerijus

  Buvo paminėta, jog norint, kad byla nebūtų numarinta, reikia pakeisti kaltinimą ir jį prilyginti karo nusikaltimams. Kitu atveju- niekaip. Ar Lietuvai buvo paskelbtas karas per šimtmetį? Apie ką tada kalbame?..
  Šiai bylai, manau, „traukinukas“ nuvažiavo ir ne „rail baltica“ bėgiais?..
  Man keista, kai žmonės palaikantys konservatyvizmą, kaip politiką ir gyvenimo kryptį, palaiko prezidentės „rytų“ kryptį. Man tai du- niekaip nederantys ir nesuderinami dalykai?..Čia iš rieklo?..
  Byla baigsis taip, kai ir dauguma tokių bylų…
  Bausti negalima pasigailėti!!! Kablelis jau senai padėtas po „negalima“, tik bandoma iš to dar šiek tiek politinės naudos ir dividentų pasirankioti…

 • nerijus

  Manau, kad prezidentės atsakas bus- kelionė į Batiją, kartu atšvęsti „Pergalės“ dienos prieš nacistinę VOKIETIJĄ.

 • lida

  Spėlionės paremtos naiviu ir subjektyviu abiejų prezidentų veiksmų ir tikslų įvertinimu.

 • nerijus

  Galime vertinti, jog kiekvieno ( ir lidos ) nuomonė yra tik spėlionė.
  Prezidentė, kaip ir dera, Rusijon nevažiuos, o Baltarusija nėra padariusi to, kad būtų negalima ten važiuoti?..
  Priminsiu, lidijoms, jog buvo idėjų sukurti valstybę- Litbelą…Vardo garbė buvo suteikta Lietuvai.
  Verslininkai tik juokiasi iš tokių politikų „maršų“ Rusijos ir Baltarusijos atžvilgiu…Dujų, eletros tranzitas vyksta ir per Baltarusiją. Dujos ir elektros energija „kibirais“ nešama ir iš Rusijos…
  Jūs čia kariaukit, o mes darysim bizzznį ir mums nusišvilpt iš kurios pusės, ir į kurią keliauja stichija…

  • lida

   Tiesa sakant, nepagaunu jūsų komentaro minties. Neabejoju, jūsų protas geriau atsiskleistų analizuojant su naujosiomis technologijomis susijusią informaciją. Na, kad Windows 7 operacinės sistemos pavadinimas pasirinktas dėl to, kad tai 7-a Microsoft operacinė sistema arba kad septyni laimingas skaičius.

 • Komersantas

  nerijau, kiek jums Artūras moka už tokį aktyvų komentavimą?

  • nerijus

   Komersantai

   Kiek suprantu- lankotės pirmą kartą?..
   Jei pažvelgtumėt į mėnesio statistiką, tai mano komenarų kiekis ( ne kokybė- kaip pabrėždavo gerb. ir visų laukiams Auksinis kardas ), statistikos lentelėje atsirasų paskutiniame dešimtuke…
   Turiu laiko ir noro,ir jei tema gera- komentuoju.

   Moka?
   Pinigas pinigui nelygu. Patikslinkite.
   Jums patinka skaičiuoti svetimus pinigus?..Ar tikitės, kad pasidalinsiu?..

   • lida

    Nerijus svetimų pinigų nemėgsta skaičiuoiti. Tik rentą ir arus.

    • nerijus

     Renta ir arai iš valstybės, t.y.- mūsų kišenės, jei to nesupranta lidijos, tai jau fredijų problemos…

     • lida

      Yra versija, kad kai buvo dalinamos rentos ir arai, nerijaus pampersai buvo be kišenių.

     • nerijus

      Verijas kuria kudabienės, krivickai, gaibeniai, janutienės,..prisijunkite ir sako, kad honorarai neblogi?..

   • Komersantas

    Kaip tik dėl to jog lankausi čia ne pirmą kartą ir parašiau šį komentarą. Papraščiausiai skaitant pakutinių dienų komentarus akį pradėjo rėžti tas raudonas paveiksliukas. Tad paėmiau ir paskaičiavau.

    Paskutiniuose keturiuose Artūro įrašuose jūsų komentarai sudarė 18.5% visų komentarų (skaičiavau apie 20h todėl spėju, jog dabar tas procentas dar truputėlį pakilo). Tikrai nemanau, jog šis skaičius „statistikos lentelėje atsirasų paskutiniame dešimtuke“.

   • GIGA

    Nerijau,tu kažkodėl tuo nori visus ir save,tuo pačiu,įtikinti:)Tu komentuoji dažniausiai ir tai žino bet kuris čia pastoviai besilankantis.neaišku tai gerai ar blogai:)

    • nerijus

     GIGA

     Juk taip nėra?..
     Pažiūrėkit į prieš tai buvusias temas.

 • Bobutė

  Jei, likus tik „gerai“ savaitei iki šventės, pakviestume p. Lukašenką ir jis atvyktų, tai liktume „durniumi“ (žinot yra toks kortų žaidimas:).
  Bet jei, gavęs tokį kvietimą ir įvertinęs iš anksto „parodytas kortas“, jis atsisakytų atvykti, paaiškindamas, kad jo darbotvarkė kovo mėnesiui jau sudaryta (dar juokingiau būtų, jei pasakytų – pirmom dviem kovo savaitėm). Žinoma, dar galėtų pridurti, kad labai apgailestauja ir etc. bei sutinka/siūlo susitikti su prezidente jai patogiu laiku Minske arba Vilniuje. Tai jau būtų „durnius su pagonais“…

 • O man atrodo, kad progas dera išnaudoti, o ši- pati tinkamiausia. Kaimyninių šalių vadovus dera pasikviesti Valstybės švenčių proga, o dar geriau- Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kad nusilenktų aukų kapams, kurias atsimena jų karta ar apie kurias prisimintų. Jei neatvyks, tai jau jų problemos. Eskaluoti teiginį, kad Lukašenka yra ne demokratas ir nevertas įžengti į Lietuvos žemę, tai reiškia būti vienapusiškam, kai su nuolankumu priimamas Kinijos vadovas ir trokštama, kad aplankytų Rusijos ar Ukrainos vadovai. Jų veiksmų demokratiškumas gali būti taip pat ginčijamas, bet ar visus užtemsi ant savo kurpaliaus. Pagal šią logiką būtų pateisinamas sąskaitų suvedinėjimas ir su savo bendrapiliečiais, ir su savo šalies vadovais. Tolerancija gal nebūtina, bet pakantumo reikia

  • GIGA

   1000% sutinku su svečio nuomone:)

 • J. naivusis

  Tasai generolas telieka istorijos šiukšlyne.
  Daug svarbesnė problema – Astravo atominė jėgainė.

  Ji tik už 50 km ir nuo Pilimėlių gatvės.

 • A.G.

  Pavyzdžiui, Drezdenas Anglijos oro pajėgų buvo nušluotas nuo žemės paviršiaus tuomet, kai šitas civilių žmonių ir pastatų sunaikinimas jau buvo visiškai beprasmis/absoliutiškai nieko nesprendžiančios žudynės. Maiste buvo nesusprogdinta, tik bažnyčia (nes toks buvo įsakymas bombonešių įguloms), bet ir ji susmego žemėn, nuo karščio…
  Ir ką gi, – abi šalys šiandien draugai.
  Juk žmogus, silpna būtybė, labai lengvai pasiduodanti propogandai. Tai civilizuoruose kraštuose supranta.
  Vieni ir Lietuvoje 1940 m. įsijautė, kad jų tiesa amžina… dabar jie judo vietoje.
  Kiti 180 laipsnių kitu kampu, taip pat yra įsijautę… po 50 metų greičiausiai taip pat bus tų judų gretoje… teisiami, gal, sodinami, gal. Nors šiandien mano, kad jų tiesa šveta, amžina.
  Nes yra silpni padarėliai, kaip tie anglų pilotai, nors ir su galingomis bombomis po oro laivų sparnais, ar kaip tas amerikonas pilotas su a.bomba po sparnu. Ar kaip tas gestapininkas, tyrinėjantis gyvo žmogaus organus po oda, ar kaip tas rusų kareivis žiauriai prievartaujantis jo tėvynainių žudikų motinų dukras…
  Dulke buvę, dulke liks – tas žinojimas, įkvepia daugiau proto tiems, kurie nemano, kad šiandienos tiesa yra amžina. Gal bent dalelyte suvokia, kad tiesos aplamai nėra amžinos… tik vienadienė, kuria patiki stribas, gestapininkas, o ir dažnas lietuvis, tik vis kitu kampu, priklausomai nuo laikmečio…
  Šiandien jie yra taip pat herojai, bet jų protas ar suvokia, kad tik vienadienės tiesos herojai…
  Gal todėl ir beveik ir visi herojai, ir labai žvaigždėti būna tik vienadieniai. Po to geriausiu atveju keliauja į grūtus…
  Joke kaip visada.

  • Regis

   Iš to kyla klausimas kiek laiko reikia vokiečiams, buvusiems ir esamiems Drezdeno gyventojams, į savo miesto šventę pakviest tuos pačius anglus kurie davė ar toleravo tuos įsakymus bombarduoti Drezdeną? Jeigu vokiečiai galbūt ir sugebės po 50 metų tai padaryti, kyla natūralus klausimas ar mes norime būti unikalesni ir pakviest į 20 metų jubiliejų tą po kurio sparneliu prisiglaudė Sausio 13-osios budeliai? O juk anglus ir amerikiečiai dar kažkiek galima pateisinti dėl jiems patiems padarytų skriaudų, tai ką pvz. lietuvių tauta panašaus padarė, kad nusipelnė tankų ir automatų agresijos prieš tuščiomis rankomis stovinčius taikius piliečius?

   Lietuviai jau turbūt ir taip pasižymės tuo, kad patys savo kojomis ir liežuviais ištryps viską kas nors kiek šventesnio šioje žemėje. Tačiau to nereikia suvesti į supaprastintą iš dulkės į dulkes supratimą. Tai labiau panašu į dulke buvau ir viską ką sukūriau ar pasiekiau verta tik dulkių ir dulkinimo.

   • A.G.

    Vokietija į vieną svarbiausių draugijų, NATO, buvo priimta jau 1954 metais (9 metai po karo… ir 5 metai po to, kai įsikūrė NATO).
    Į kitą labai svarbią draugiją, EB, Vokietija buvo priimta 1957 metais, t.y. kartu su kitomis narėmis.
    Tas pats manau būtų tuomet nutikę ir dėl Drezdeno, pavyzdžiui, kaip tuomet ir su kitais Vokietijos tik ką buvusiais mirtinais priešais,… bet Drezdenas tuomet dar buvo Rytų pusėje, kur mastymo lygis… jei turime omenyje ne mąstymo turinį (jis, kaip buvo minėta, kintamas laike ir šioje temoje visiškai nėra įdomus), o mąstymo išraiškos būdą, kuris, manau, būnat Drezdenui Varšuvos bloke, buvo toks pats, koks manau dar šiandien yra išlikęs Lietuvoje radikaliose aplinkose (kai mąstymo išraiškos būdas yra dar nepakitęs nuo 1940 m., buvusio mąstymo išraiškos būdo to meto bolševikinėje aplinkoje, nepaisant to, kad šiandien žmonės kiti, nepaisant to, kad jie (jų tėvai ar pan.) ir 1940 m. buvo priešingoje bolševikams barikadų pusėje, nepaisant to, kad mastymo turinys ir vertybės buvo ir yra – vakarietiškos. Mastymo būdas Rytų pusės aplinkoje buvo ilgam apkrėstas (jei kalbame apie žmogiukų pąsamonę) – jis čia dar bolševikinis, jei kalbame apie žmogiukus ypač iš radikalių aplinkų, ir ypač iš tos aplinkos vadinamų dešiniųjų flango. Čia mąstymo išraiškos būdas vos ne 1:1, koks buvo raudonųjų matrosų 1917 m.). Tai reikia žinoti ir mažiau nervintis.

    • Regis

     Aš asmeniškai nesinervinu, tikrai ne :). Klausiu tik tiek – kiek reikia laiko, kad į savo nepriklausomybės paminėjimą pakviestume tuos kurie slepia tos pačios nepriklausomybės gynėjų budelius. Jūsų nuomone? Mano nuomone, kol tie patys Rusijos ar Baltarusijos vadovai neatsikratys įtarimų slepiant ir dangstant tol jiems būtent per Kovo 11 nėra čia ką veikt. Tiksliau jie bus kaip gyvas pasityčiojimas iš mūsų lietuvių ir iš to dėl ko Sausio 13-ąją ir kitomis dienomis dalis tautos gynė tam tikras vertybes.

     • A.G.

      Man gal net labiau nei kitiems nepatinka ta, šio nukvakusio pasaulio valstybių nuostata, – ginti savo valstybės piliečius, kada jie yra nusikaltę kitose šalyse.
      Nežinau nuo kokių krakusmečių ta nuostata yra, bet ji yra šio nukvakusio pasaulio valstybėse yra daugiau nei siaubinga.
      Žinoma, neturiu omenyje kariškių, kurie vykdo įsakymą (paprastai kare – jie žudo).

     • A.G.

      Pridėsiu dar tik tiek, kad šaime, jau pagal skaičių trečiame kare, paprastai yra žudomi išskirtinai civiliai, beginkliai žmonės… na gal todėl, kad šis pasaulis jau yra nukvakęs…

 • „Ir ar tikrai Kovo 11-oji yra pati geriausia proga tokiam vizitui?
  Aš sakyčiau – vargu bau.“ – Čia gal prietarai kažkokie? Kiekviena proga pagerinti santykius su kaimynais, nenuskriaudžiant savęs, yra verta pasinaudoti. Ir jeigu taip ir būtų pasielgta, tai būtų sveikintina iniciatyva.

 • aliosha

  partija su medvedevu buvo laimeta gi, arturai

 • Linas

  nukvakęs ir krakusmečio suvyniotas pasaulis yra daugiau nei siaubingas.Šaime išžudyti civiliai tiesiog neleidžia nepakviesti Lukašenkos,nors ne kiekvieno žmogiuko pasąmonė.jei jis yra iš radikalių aplinkų ir ypač iš barikadinių bolševikų pusės negali to nesuprasti.Sutinku – čia reikia mažiau nervintis.

 • Fredis*

  Labas rytas,
  „Lietuvos ryto“ televizijos šaltiniai Užsienio reikalų ministerijoje praneša, kad Lietuvos diplomatai įteikė asmeninį Dalios Grybauskaitės kvietimą Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai Kovo 11-ąją atvykti į Vilnių paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio.
  Ką apie tai žino kiti nepriklausomi šaltiniai?