Jau rengtis A.Lukašenkos vizitui per Kovo 11-ąją?

… Darbo dienai baigiantis dar kartą pavarčiau Lietuvos laikraščius ir atkreipiau dėmesį į vieną įdomų dalyką: vakarykštė žinia, jog Baltarusijos prokurorai po keliolikos metų prašymų pagaliau apklausė sausio 13-osios žudynėms vadovavusį Viktorą Uschopčiką nesulaukė didesnio žiniasklaidos dėmesio.

„Lietuvos ryte“ – siaura skiltis 3 puslapyje, „Kauno dienoje“ – šiam įvykiui skirta daugiau vietos, tačiau tik 5 puslapyje, „Lietuvos žinios“ šią naujieną įsidėjo 2 puslapyje, tačiau vietos skyrė tris kartus mažiau nei baigiamai rengti opozicijos programai, o „Respublika“ apskritai nusprendė, kad tai ne naujiena ir nieko apie tai neparašė.

Šiek tiek keista. Ypač – prisimenant kokios buvo kilusios aistros po A.Lukašenkos vizito Lietuvoje ir po prezidentės pareiškimo apie nepakankamai aktyvų Lietuvos prokurorų darbą ir jos mestą kaltinimą, jog prokurorai, 20 metų siuntinėjusi Baltarusijai prašymus išduoti V.Uschopčiką Lietuvai, tik imitavo darbą, nes puikiai žinojo, kad Lietuva tokiam prašymui neturi teisinio pagrindo. 

Panašu, kad po šių priekaištų A.Valantino pavaldiniai savo prašymą suformulavo kitaip. Ir gavo atsakymą, kuris galbūt neleis sausio 13-osios bylos numarinti dėl senaties.

Aš, sakyčiau, labai svarbus įvykis. Vertas pirmojo puslapio ir pirmos pozicijos žiniose. Bet tai, žinoma, tik mano asmeninė nuomonė.

Kita vertus, šis įvykis prezidentei gali brangiai kainuoti. Dėl  jos pačios neapdairumo.

Juk ji buvo pažadėjusi, kad kvietimas A.Lukašenkai minėti Kovo 11-osios metinių priklausys nuo to, ar bus proveržis Sausio 13-osios byloje.

Proveržis yra:  A.Lukašenka, nors ir ne demokratas, bet tikrai ne kvailys, suteikta proga puikiai pasinaudojo.

Ar tai reiškia, kad jau turime rengtis antrajam per pastarąjį pusmetį „paskutinio Europos diktatoriaus“ vizitui Lietuvoje?

 Ir ar tikrai Kovo 11-oji yra pati geriausia proga tokiam vizitui?

Aš sakyčiau – vargu bau.

Ir – prisimindamas istoriją su D.Medvedevo kvietimu – leisčiau sau pastebėti, kad prezidentė, iš anksto keldama sąlygas,  jau antrą kartą suklumpa lygioje vietoje.

Diplomatijoje vis dėlto reikėtų šiek tiek daugiau subtilumo ir suvokimo, kad iš anksto parodžius savo kortas priešininkui, partijos nelaimėsi.

Be to, prezidentė turėtų atsižvelgti ir į tai, kad partijos su A.Lukašenka ar D.Medvedevu – tai ne žaidimai su P.Malakausku, A.Valantinu ar M.Laurinkumi.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...