Kam Lietuvoje reikia kokybiškos žiniasklaidos?

Ketvirtadienį vakare dalyvavau „Transparency International“ organizuotoje diskusijoje apie „WikiLeaks“ reikšmę ir įtaką „tradicinei“ žiniasklaidai.

Kompanija buvo rimta: A.Čepkauskaitė, L.Meškauskaitė, A.Katkevičius ir D.Kuolys. Pastarojo pamąstymai apie „valdžiai dirbančią ir parsiduodančią“ žiniasklaidą man tiesa labai nepatiko, nes nemėgstu, kai kas nors sako, jog visi Seimo nariai vagys ir visi vyrai kiaulės. Tai, mano supratimu, paprasčiausiai nepadoru ir bailu.

Tačiau šis šaukštas deguto nesugadino bendro įspūdžio.

O jis mane maloniai nustebino.

Pirmiausia, todėl, pasirodo, yra žmonių, kuriems tokios diskusijos įdomios. Atvirai prisipažinsiu, kviečiamas į šią diskusiją galvojau, kad ji neįvyks, tačiau žmonių buvo apie 50-60 ir salė buvo beveik pilna.  

Man pasirodė, kad tai gana daug, turint galvoje oro sąlygas, tai kad diskusija prasidėjo 18 valandą ir kad ji niekaip nesusijusi nei su rinkimais, nei su kokia nors praktine nauda.

Patiko ir tai, kad vyko diskusija – su skirtingais požiūriais ir skirtingais argumentais. Tai irgi ne dažnas reiškinys.

Nesiimsiu čia atpasakoti viso diskusijos turinio, tačiau trumpai esmė buvo maždaug tokia. A.Čepkauskaitė teigė, kad „WikiLeaks“ yra naujos – tinklo – visuomenės reiškinys, tuo tarpu Lietuvos žiniasklaida gyvena senosios – industrinės -visuomenės laikais. A.Katkevičius „WikiLeaks“ pavadino Gutenbergu 2.0, o L.Meškauskaitė, kaip ir dera teisininkei, abejojo, ar tikslas pateisina priemones.

Aš gi sakiau, kad „WikiLeaks“ – tai iš esmės nieko naujo, nes nutekinti dokumentai visada buvo vienas iš svarbiausių šaltinių. Pagrindinis skirtumas – dokumentų kiekis.

Diskusijai baigiantis, gana logiškai kalba pasisuko apie Lietuvos žiniasklaidą: kodėl ji tokia bloga, kodėl nėra tiriamosios žurnalistikos ir t.t.

Paklausiau, kiek iš esančių salėje prenumeruoja „Valstybę“, „IQ“ ar „Atgimimą“. Pakilo 5 rankos.

Tas penkias rankas, sakyčiau, galima vertinti kaip atsakymą į klausimą kokiai dalia Lietuvos žmonių reikia kokybiškos žiniasklaidos. Primenu, kad salėje buvo apie 50-60 žmonių.

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...