V.Tomkus „amerikonams“ neparsiduoda. Kazachams – be jokių problemų

„Respublikos“ leidėjas V.Tomkus šiandien savo laikraštyje vėl aiškina, kas ir kaip valdo pasaulį.

Pasirodo, viskas labai paprasta: tai „amerikonai“, kurių ambasada nori, kad Lietuvoje neliktų lietuvių valdomos žiniasklaidos. Pavyzdžiui, tokios, kaip „Respublika“, kuri yra „tikrų lietuvių laikraštis“.

V.Tomkus tikriausiai laiko save tikru lietuviu. O tikras lietuvis tikriausiai turi neparsiduoti „amerikonams“, kurie savo slaptuose dokumentuose juodina tikrą tikrų lietuvių žiniasklaidą ir nori, kad jos nebeliktų.

V.Tomkus turi teisę taip galvoti ir taip rašyti. Neabejoju, kad Lietuvoje yra žmonių, kurie V.Tomkumi tiki.

Tik štai kas man keista: kodėl V.Tomkus, taip nenorintis parsiduoti „aferistams – verslininkams iš JAV“, be jokių skrupulų labai paprastai parsidavinėja Kazachstanui.

Mat tame pačiame „Respublikos“ numeryje, kuriame jos leidėjas aiškina, koks blogis yra JAV ir visi kiti globalistai,  10-11 puslapis yra skirtas reklamai.

Šiaip jau reklama nėra joks blogis – didžioji dalis Lietuvos žiniasklaidos, įskaitant ir „Respublikos“ grupės  leidinius gyvena iš reklamos.

Blogis prasideda tada, kai reklama skaitytojui pateikiama kaip autorinis kūrinys, kai nėra užsakymo numerio ir kai nėra aišku, kas, kiek ir už ką konkrečiai moka.

„Respublikos“ ketvirtadienio numeryje esantis neva straipsnis „Baltijos jūra – vartai į Euraziją“, kuriame aprašoma Klaipėdoje vykusi Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Kazachstano ambasados Lietuvoje globota konferencija,  būtent ir yra toks blogis. Stebėtinai panašus į tą, apie kurį rašoma „WikiLeaks“ paskelbtoje JAV ambasados Lietuvoje pažymoje apie mūsų žiniasklaidą.

Šioje vietoje iš esmės būtų galima daugiau nieko ir nebesakyti ir tik pasijuokti iš V.Tomkaus bandymo tame pačiame numeryje ir vaizduoti „neparsiduodantį“,  ir viešai parsidavinėti.  

Bet iš tiesų viskas anaiptol nėra juokinga. Priešingai –  liūdna, kai supranti, kas yra perkančioji pusė.

Šiuo atveju – tai Kazachstano ambasada. Sakau tai, neturėdamas faktinių įrodymų, tačiau visiškai neabejodamas tuo, ką sakau. Ir manau, reikalui esant, galėčiau tai įrodyti teisme, jei kartais V.Tomkus sugalvos pasisamdyti kokį advokatą iš Kazachstano.

Liūdna todėl, kad Kazachstano ambasada užsiima neleistinu žiniasklaidos pirkimu dar nenurimus aistroms dėl „WikiLeaks“ paskelbtos informacijos. Nelinksma, nes supranti, kad taip Kazachstano ambasada iš esmės toliau skatina korupciją Lietuvos žiniasklaidoje ir daro tai Kazachstano valstybės lėšomis.

Iš dalies tokius veiksmus galiu suprasti: gerai informuoti šaltiniai teigia, jog Kazachstano diplomatai yra labai nusivylę Lietuvos politikų abejingumu, jiems nesuprantamas mūsų tingumas įgyvendinti siūlomus ekonominio bendradarbiūavimo projektus (Klaipėdos uostas tą tingumą jaučia labai tiesiogiai). Tie patys šaltiniai teigia, kad minėtos Klaipėdos konferencijos atveju Lietuvos politikai pasielgė tiesiog nepagarbiai: daug jų prisižadėjo ten dalyvauti, tačiau po to beveik niekas neatvyko. Premjero A.Kubiliaus vietoje sudalyvavo tik jo sveikinimo kalba…

Kazachstano diplomatams tikriausiai buvo šiek tiek liūdna – juk tiek pastangų įdėta, tiek noro pademonstruota, o dėmesys minimalus. Tikriausiai todėl ir nusprendė tą dėmesį nusipirkti.

Nežinau, kokia yra Kazachstano vyriausybės žiniasklaidos rėmimo politika pačiame Kazachstane, tačiau, net jei žiniasklaidos papirkinėjimas ten yra normalus dalykas, Lietuvoje tai neturėtų būti daroma. Ir, jei Kazachstano ambasados darbuotojai patys to nesupranta, mūsų Užsienio reikalų ministerija galbūt galėtų jiems tai paaiškinti. Na, bent jau A.Ažubalis per kokį priėmimą galėtų į ausį pašnibždėti ir Lietuvos įastatymus priminti.

Pagaliau gal galėtų padėti kolegos iš JAV ambasados – tie patys, kurie rašė „WikiLeaks“ paviešintą pažymą ar jų kolegos. Paaiškinti kazachams, kad suprastų, jog kai pradedi pirkti, sunku būna sustoti. Ir kainos nuolat auga.

Gal kaip nors suprastų.

Nes jei nesupras, tai po kelerių metų patiems gali tekti rašyti pažymą į Astaną, skųstis korumpuota Lietuvos žiniasklaida ir prašyti padidinti biudžetą žiniasklaidos paslaugoms…

O jei ta pažyma netyčia patektų J.Asange’ui?.. Apie ką tada rašytų V.Tomkus pirmame „tikrų lietuvių laikraščio“ puslapyje?

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...