Kaip paminėti sausio 13-ąją?

Mane nuoširdžiai žavi pastarosiomis dienomis pastebimas patriotiškumo ir lietuviškumo proveržis Lietuvoje.

Ir aš, kaip tikras lietuvis (na, gal kiek maišytas su žemaičiais) manau, kad tą proveržį reikėtų tinkamai įamžinti. Taip, kad visi prisimintų ir niekam nekiltų abejonių, kad Lietuva yra grynakraujų lietuvių patriotų, mylinčių savo gimtąją žemę ir menančių savo istoriją, šalis, kurios gyventojai jau seniai išsivadavo nuo sovietinio palikimo ir darniomis gretomis žengia pasitikti šviesaus europietiško rytojaus.

Pirmiausia, būtų galima įsiklausyti į Kauno mero A.Kupčinsko ir kitų viešosios erdvės ir tautinio grynumo sanitarų raginimus gerai pagalvoti, ar sausio 13-ąją, minint tragiškiausią naujųjų laikų istorijos puslapį, galima lankytis Rusijos atlikėjų koncertuose.

Kaip tikras lietuvis aš pasakyčiau, kad jokiu būdu negalima. Nes bet koks prisilietimas prie okupacinės kultūros ( o juk viskas, kas rusiška, susiję su okupacine kultūra) teršia tikro lietuvio sąmonę ir tempia jį atgal į sovietinę praeitį. Todėl visi, kurie jau įsigijote bilietus į Kaune rengiamą koncertą, būkite lietuviais ir juos grąžinkite. Geriausiai – V.Romanovui, kuriam priklauso bendrovė, valdanti Kauno areną, kuriame vyks tas Lietuvą paniekinantis koncertas. Kodėl V.Romanovui. Ogi todėl, kad jis rusas – reiškia – tam tikra prasme tos pačios rusų okupacinės kultūros atstovas.

Kartu – jei netyčia esate įsigiję bilietus į šį savaitgalį vyksiančias „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynes – taip pat grąžinkite. Nes „Žalgiris“ priklauso V.Romanovui, o šis, kaip jau išsiaiškinome yra rusas, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

Šiaip ne pro šalį būtų išsiaiškinti ir bažnyčių šventoriuose iki sausio 13-osios paskelbti sąrašus tų, kurie anksčiau lankėsi Rusijos atlikėjų koncertuose. Nes V.Gergijevas, į kurį šiandien nusitaikė tikrieji Lietuvos patriotai, Lietuvoje yra dirigavęs ne kartą ir ne du. Ir – koks siaubas – vos prieš porą metų jis Nacionaliniame operos ir baleto teatre dirigavo Londono simfoniniam, kuris atliko – siaubas, siaubas, siaubas – R.Ščedrino sukurtą  (Lietuvos pinigais apmokėtą) simfoninę freską „Lietuvos sakmė“. Nepamenu tiksliai, ar A.Kupčinskas ten buvo, bet kad premjeras A.Kubilius  – tai jau tikrai.

Bet sąrašai praeities nepakeis, todėl reikia keisti ateitį. Kaip toj dainoj, kur apie naujo pasaulio statymą, tskant.

Todėl savaitę iki sausio 13-osios reikėtų uždrausti „Russkoje radio Baltija“ ir „Pervyj Baltijskij kanal“ transliacijas. Juk kenkia patriotizmui ir vis traukia atgal į praeitį. Valstybė mes ar ne valstybė, po galais?! Po to galima vėl leisti, bet visus klausančius ir žiūrinčius suregistruoti ir nemokėti jiems socialinių pašalpų. Sutaupytas lėšas skirti lietuvybės platinimui visame pasaulyje ir lietuviško verslo skatinimui.

Sausio 13-osios minėjimo kulminacija galėtų tapti iškilmingas Trakų pilies rūmų nugriovimas. Juk aiškus sovietinis palikimas. Kas rūpinosi atstatymu? A.Sniečkus, okupacinės komunistų partijos vadas, sėdėjęs greta J.Stalino, N.Chruščiovo ir L.Brežnevo.  Ar gali būti didesnis paniekinimas lietuviškai savimonei? Ko mes mokome jaunąją kartą? Ir taip jau 22-us metus…

Griaunant pilies rūmus būtų galima kūrenti atminimo laužus ir į juos mesti iš visos Lietuvos suvežtus sovietinių laikotarpiu parašytus sovietmečiu kūrusių lietuvių autorių  – tokių kaip J.Marcinkevičius, S.Neris, P.Širvys, R.Granauskas, M.Martinaitis ir kt. kūrinius, pakurstant V.Kisarausko, A.Gudaičio, V.Kalinausko ar S.Krasausko darbais bei O.Balakausko, B.Dvariono, ar B.Kutavičiaus partitūromis. Gal net visa tai, kad V.Landsbergis apie Čiurlionį tuo metu rašė reikėtų sudeginti – profilaktiškai, dėl šventos ramybės, tskant.

Dalį kulminacijos galima būtų perkelti ir į Vilnių, organizuojant, pavyzdžiui, viešą „Neringos restorano“ ir Nacionalinio operos ir baleto teatro langų daužymą. Juk tai beveik autentiškas okupacinės kultūros palikimas!

Apsivalytume kartą ir visiems laikams. Ir visas pasaulis pastebėtų, kokie mes tikri tikri grynakraujai lietuviai.

Jaustumėmės patriotais, galutinai išsivadavę iš sovietinės blogio imperijos ir tikintys, jog visada sugebėsime atsispirti vilionėms iš Rytų, nesvarbu kuo mus bandytų vilioti.

Ir tada į Lietuvą ateitų taika, ramybė ir palaima.

Na, bent jau nemažai daliai mūsų tikriausiai taip atrodytų.  Iki kitos sausio 13-osios. Nes iš tiesų tai niekas nepasikeistų.

(16 balsų, vidurkis: 3,13 iš 5)
Loading...
 • O dujomis galima šildytis?

  • Negalima. Taip pat negalima rusiškos elektros naudoti…

 • Fredis*

  Labai pritariu tinklarštininko nuomonei,
  ta proga paklausom legendinės grupės „Liube“: http://www.youtube.com/watch?v=vqsPaTLM7Og&feature=related
  Tarp kitko kažkurią atmintiną dieną Kaune koncertavo.
  Taip netyčia sutapo datos.

 • NiekurNeiva

  Sakyčiau taupi grakšti reakcija į:
  „Tegu sau groja imperializmo pasiuntiniai. Nepamiršim tų, kas jų klausosi“
  http://www.lrytas.lt/-13255117521324903857-tegu-sau-groja-imperializmo-pasiuntiniai-nepamir%C5%A1im-t%C5%B3-kas-j%C5%B3-klausosi.htm

  • Fredis*

   Iki A.Užkalnio tinklaraštinėje erdvėje problema jau buvo išgvildenta, todėl lygiai taip pat galėtų būti „taupi ir grakšti reakcija“ į: http://poziuris.eversus.lt/naujienos/1113
   A.Užkalnis visada parašo vaizdingiau, riebiau, tikslingiau, labiau akcentuotai ir dirginančiai protą (jeigu toks yra).

  • bang

   Šiek tiek pertempta.

 • suomis

  Keista, kai lietuvybė priešpastatoma kultūrai. Primena riboto, nelaisvo mastymo požymius. :/

 • Regis

  Artūras ryškiai vartojo užkalninės. Mačiau tik straipsnio pavadinimą ir susilaikiau. Kažkaip sunku ir be to.

 • Valentinas

  Reiktų skirti rusišką imperializmą, nuo rusiškos kultūros. Jei Gergijevas iš tikro yra rusiško imperializmo šauklys, kaip rašo Užkalnis, tai jo koncertas nepriimtinas nei Sausio 13, nei kitomis dienomis.

  • m.

   o gal čia tik nevykusi mero reakcija? Ir taip, reikia skirti rusišką kultūrą nuo rusiško imperializmo kultūros. Liube daina labai gerai iliustruoja (fredžio nuoroda) kas yra kas. Pažiūrėkit klipa, o ypač į kariškio mordą bliaunant žodį ‘amerika’ ir viskas tuo pasakyta.

 • briedis

  vadas gervaldas (m.murza) turetu ta proga su rusaite zmona issiskirti.

 • Stogas

  Kauno meras netekes posto 2 menesiam prarado forma (nes buvo 4 kart komandiruotese) ir nusisnekejo… atleiskim jam, jis juk Zalgirio arena pastate, prie savo namu issisafaltavo kelius ir padare apvaziavima masinoms per du rajonus nuo savo chatos :)

 • Kaip man pasakė viena Europos Parlamento narė – mąstote, kaip stribas :D

  Bet iš kitos pusės aš šiek tiek pritariu tai nuomonei, kad vis dėl to per daug rusiškos kultūros liko lietuviškoje aplinkoje…

  • nerijus

   Paaiškinkite man, kas toji „rusiškoji“, „amerikoniškoji“ ir kitokia -iškoji kultūra?..

 • Regis

  Šiaip objektyviai vertinant, visiškai galima suprasti tuos kuriems atrodo keistas kelių (faktiškai trijų) jautriausių lietuvių tautai datų pasirinkimas įvairiausiems koncertams ir t.t. Tarkim keistas. Toliau nesiplėtosim ar ir dvasių neieškosim.

  Tik, pastebėjimas pirmas – ar tokiu būdu (savaime aišku nenorint) neprisidedama prie didesnės reklamos tokiems renginiams? pastebėjimas antras – ar labai sunku atlikti primityvius statistinius veiksmus ir pasižiūrėti ar renkasi konkrečią dieną, ar konkrečią savaitę (koncertai visoje Lietuvoje per kelias dienas) ar statistiškai tiesiog kaip ir per visas dienas ar savaites, taip ir per šias, vyksta patys įvairiausi koncertai. Beje nepamirškim ir tokio momento, kad kai būna laisvos (ne darbo) dienos, žmonės noriau eina į renginius. Pasikviesti aukštesnio lygio žvaigždes matyt kainuoja pigiau per paprastas savaitės dienas (nuo pirmadienio iki penktadienio). Automatiškai turim pagrindą be pagrindo sąmokslams. Ir ko gero ilgiems metams į priekį.

  Kaip samdomas darbuotojas, šiai problemai spręsti, siūlau vyriausybei patvirtinti dvi naujas laisvas dienas šalia valstybių švenčių tam, kad neleisti valstybinių švenčių teplioti įvairiausiais politiniais atspalviais. Koncertus nors kaip susijusiais su Rusija ar kuo nors rusišku perkelt į tas naujas laisvas dienas. Kas prieš?

  p.s. kaip jums, pats sukūriau problemą ir iš kart pasiūliau kaip ją spręsti.

  p.p.s. Na gerai šiek tiek ir aš pavartojau užkalninės. Bet ne visą straipsnį. Tik pradžią.

  • Valentinas

   Čia yra dviproblemos:
   Kauno mero durniavimai
   Rusų imperializmo šauklio koncertas Sausio 13
   Kurios sprendimą suradai?

   • Regis

    Mano atrasta problema – yra pigiau suorganizuoti koncertą per paprastą savaitės dieną (ne šeštadienį ir sekmadienį) ir atitinkamai žmonės mieliau, noriau eina į koncertus per laisvadienius ar šventines dienas. Akivaizdu turim problemą, kad vasario 16 d. ir kovo 11 d. dienomis jau savaime dėl jų šventinio statuso užprogramuotas padidintas skaičius įvairiausių renginių. Tame tarpe ir tokių reginių kuriuose galima įžiūrėti netinkamų tokioms šventėms atspalvių. Pvz. rusiškų atspalvių.

    Ir kadangi vartojau užkalninės tai ir pats, gal ne taip grakščiai, pasiūlysiu tą mano sukurtą (diagnozuotą) problemą išspręsti. Sprendimo ieškoti aukščiau.

    • Valentinas

     Jei koks rusų menininkas, demokratas ir antiimperialistas atvyksta koncertuoti į Lietuvą Sausio 13, tai reikia sveikinti ir ploti katučių. Problema – tai menininkas, kurio išvis neturi būti čia.

     • Regis

      O ne galvoji, kad yra šios šalies piliečių kurie galvoja priešingai. Jiems reikia to menininko ar menininkų. Ir gal net ne dėl tų atspalvių. Dėl jų kūrybos.
      O gal yra pageidavimas prisidėti prie sąžinės, doros, moralės Tarybos įkūrimo, kuri pasisakytų ir spręstų tautai svarbius sąžinės, doros ir moralės klausimus. Pvz. reguliuotų ką galima įsileisti, ko ne.

     • suomis

      Man taip pat buvo keista, ką tas veikėjas veikia čia. Tai toks pats spjūvis Lietuvai į veidą, kaip ir Beliackio finansinių duomenų perdavimas Lukašenkos chuntai.
      http://www.smi.ru/print/?id=908819406
      Vidutiniame, valstybės valdymo lygmeny, yra specialiai kompromituojama Lietuva. Tai, yra dažnai pasitaikantis reiškinys. Jau bado akis.

     • Valentinas

      Regi,
      Šiaip pataikei, aš labai tikčiau tokioms pareigoms.

     • romas

      Regi, o jei muzikantas būtų antisemitas ir neigtų holokaustą, ar norėtume, kad jis pakoncertuotų Vilniuje sausio 27 dieną? Kokie nors murzos ar stankerai, ko gero, mielai į koncertą nueitų.

     • Auksinis kardas

      Tai jis turbūt ir neįvažiuos, jei tikrai šalyje yra persona non-grata. O jeigu ne, tai tuomet verta pagalvoti kaip mes, kovoję už įsitikinimų laisvę, baigiame visu rimtumu žiaumodami įsitikinimų breivikų pasaulio matymus.

     • Regis

      Romai, tai ne visai vykęs sugretinimas. Kažkiek, labai mažai, girdėjau apie tą dirigentą. Ir apie jo koncertus. Žinai, menininkus lengva vienaip ar kitaip politiškai angažuoti (mano spėjimas ar nuomonė). Jie jautrūs valdžios dėmesiui ir ne tik dėl pinigų. Kaip čia gražiau pasakius, kiekvienas turi teisę į savo poziciją ar nuomonę, bet ne į kiekvieno nuomonę ar poziciją reikia kreipti dėmesį. Jeigu jau ginam kažkokias vertybes tai pamąstykim ar patys jų nepaminam. Aišku visada krūtinė išsipučia greit kada prie tų vertybių prisiartina koks kitatautis arba tiesiog kitas, ne savas. Geriau tie kurie prisimenam to laiko nuotaikas pamąstykim ar dabartinis jaunimas supranta kas tuo metu vyko. Aš labai jautriai reaguoju į komsomolkos chebros (šiai dienai yra tik vienas objektas kurio vardą aš leidžiu sau kraipyti, mano akyse jis to visiškai nusipelnė) tyčiojasi iš mūsų bendrataučių, bendrapiliečių kurie savo pažiūras, nuomonę gina taikiose sambūriuose. O kas buvo sausio 13-ą? Iš principo ta pati didelė minia ar minios iš visos Lietuvos tame tarpe ir nuo tvorų ir iš tos pačios neaišku dėl ko linksniuojamos Garliavos. Linksniuojamos turiu omeny visą miestelį, jo geografinį pavadinimą. Stovėjo už savo pažiūras, savo nuomonę, savo viziją. Kas dabar vyksta jaunuolio galvoje? Žiūrės archyvinius kadrus ir matys tą pačią juodą materiją arba juodą minią. Kuri nevykdė reikalavimų. Sakysi nesąmonė. Sakysiu sąmonė. Pas mus viduj savų dirigentų aibė, kurie griauna iš vidaus valstybę ir kiekvieną mielą dieną, o ne tik per minėtinas dienas. Tai, kad mes išpūsim krūtines ir apsaugosim sausio 13-osios atminimą neįsileisdami kažkokio menininko bus tik parodomoji akcija. Tik. Muilo burbulai patenkinti kažkokį vis silpnėjantį poreikį kažką tipo reikia ginti. Tipo tai gerai. Tipo aš lietuvis. Tipo sausio 13 yra rimta ir gerbtina. Tipo.

     • romas

      Regi, Gergijevas pats nesiveržia koncertuoti, o ir nieko blogo, kad jis kartais atvyksta su koncertais į Lietuvą. Klausimas tik – kodėl Romanovui reikėjo pasikviesti jį sausio 13?

     • Regis

      Romai, na iš kur tu žinai nesiveržia, veržiasi. Ar nemanai, kad tiek tas, tiek tas gali daryti tai kas jiems liepiama. Ir tiek. Gal ir specialiai daroma. O mes visi prisidedame prie nemokamos to renginio reklamos. Problema ne tame. Jeigu pastatas griūna tai pykti, kad kažkas dar grafiti ant sienų užtepliojo iš gatvės pusės na tarkim nerimta. Gal ir yra prasmės kovoti už sienų švarumą. Kad akių vaizdas nebadytų. Tik tada tai vadinkim ne kova už vertybes, o kova prieš politinius atspalvius.

     • Valentinas

      Koks dar tau pastatas griūna? Dar niekada nebuvo toks tvirtas :)

     • Regis

      Valentinai, na jeigu tu apie Valdomų rūmų pastatą tai taip. Jis dar niekada nebuvo toks tvirtas. Aš šiek tiek plačiau žiūriu. Ar gilinsimės į statinių konstruktyvus?

     • znakorius

      Romai,
      ant Romanovo pykti negalima – jis Žalgirį vaduoja. :)

     • Valentinas

      Regi,
      Pasigilinkime. Kas tavo nuomone dabar griūva? Mano nuomone, nuo nepriklausomybės atgavimo, Lietuva dar niekada nebuvo tokia tvirta.

     • Fredis*

      Lietuva tvirčiausia buvo 2008 m. rugpjūčio-rugsėjo mėn., prieš pat Kirkilui perduodant valstybės valdymą Kubiliui. Dar esame labai stiprūs dėl susikūrusios pilietinės visuomenės, dėl pagarbos kitai nuomonei. Štai kabo apykvailis įrašas (švelniai tariant), tačiau jokia dorovės policija neprisikabino, langai – nedaužomi, tinklaraštininkas nepersekiojamas.

     • Regis

      Valentinai, įsigilink į viso susirašinėjimo esmę (mano su Romu). Aš apie vertybes ir politinius atspalvius ant tų vertybių. Jeigu tau atrodo, kad Lietuva vertybiškai tvirta kaip niekad, arba bent jau tvirtesnė už 1990-1991 metus tai tik tavo atrodymas. Jeigu tau vertybės yra Gedimino prospektas Vilniuje su visomis parduotuvėmis, Lryto TV su E.Jakilaičiu ir visa kompanija, kas dar – vandens parkai, slidinėjimo arena, akropoliai, panoramos, perkūnkiemio rajonas Vilniuje ir t.t. ir pan. tai tada ties tuo ir baigiam. Vertybiškai Lietuva tvirta kaip niekad. Sutinku.

     • Taškas

      Fredžio teiginiams tik keli skaičiai:

      Lietuvos Respublikos skola ir BVP santykis 2007-siais metais sudarė 16.8%, o 2012 m., ekspertų nuomone, skolos ir BVP santykis pasieks beveik 50%.

      2008 m. pašalpas gaudavo daugiau nei 37 tūkstančiai žmonių, dabar – daugiau nei 238 tūkstančiai.

     • Valentinas

      Regi, tau tu apie vertybes? Su vertybėmis viskas tvarkoje. Jei tauta leidžia sau neturėti vertybių, tai tauta gyvena gerai. Reiškia rimti pavojai nebegręsia, belieka augti, storėti, pilnėti ir išmirti pasimėgavus gyvenimu.

     • Valentinas

      Švedija demonstruoja stulbinantį progresyvumą vertybių požiūriu. Apsikeitimas failasi pripažintas religija:
      http://torrentfreak.com/file-sharing-recognized-as-official-religion-in-sweden-120104/

     • suomis

      : DDDDDDDDDDDD
      Kompiuteris jiems yra gyva dievo inkarnacija. IR ŽODIS TAPO KŪNU. ENTER.
      : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

     • Regis

      Valentinai, be vertybių žmogui neįmanoma gyventi. Ir jau tuo labiau tauta negali neturėti savų vertybių. Tiesiog. Kiek tos pasirinktos vertybės vertingos, kaip suprantama vertė, vertingumas kitas momentas. Pvz. lietuvių kalba man vertybė. Kultūringas bendravimas ir kultūringa, įdomi, objektyvi diskusija irgi vertybė. Deklaruoju tai. O kiek mano deklaracijos vertos, ir kiek aš realiai vertinu tas vertybes, kiek mano realiame elgesyje atsispindi tos deklaracijos jau visai kitas klausimas. Sakoma reikia gerbti Sausio 13-osios aukas. Pilna aplinkui žmonių kurie taip pat buvo tenais, jų širdys buvo karštos ir galvos ryžtingos, bet, jie išgyveno. Ir gyvena. Ar tokiam pvz. A.Užkalniui jie įdomūs? Jam įdomūs tie kurie žuvo. O ne įdomus tie kurie apskritai ir prie bokšto stovėjo, ir prie Seimo ir kitur. Tie kurie atstovėjo, apgynė šios valstybės ateitį. Dabar va pavyzdžiui ginčinamės dėl pensijų. Klausimas kur vertybės, kur deklaracijos, kur tiesiog politikavimas. Ai bet tiek to. Pasidžiaukime už švedus. Geriau pametėkime litą ar daugiau maltos ordino organizuojamai akcijai.

     • nerijus

      Kaip žinia, ten egzistuoja Piratų partija.
      Jau greitai (po apmokestintų laikmenų) ji atsiras ir Lietuvoje. Laukiu…

     • Valentinas

      Regi,
      Pakartojai banalių, nusibodusių klišių rinkinį. Neužsiiminėsiu čia jų taršymu, nes gerbiu tavo teisę vertybintis kaip nori.

     • Regis

      Pasakymas „banalių, nusibodusių klišių rinkinys“ yra pats ne kas kita kaip gera klišė. Na bet tiek to. Kai tik išreiškei norą pasigilinti kas gi dabar griūna, iš kart buvo aiškios tokios diskusijos perspektyvos. Kuo viskas ir baigėsi. Tu manęs negirdi, nesupranti kaip koks užkietėjęs žvejys negirdi ir nesupranta užkietėjusio šachmatininko. Perspektyvos ginčo kieno pomėgis geresnis ir katras teisesnis yra ne kokios. Taršyti mano vertybes tau sunkiai pavyktų, beveik garantuotas, kaip ir man tavo. Pagrindinė to priežastis skirtingas suvokimas kas yra taršimas, sutaršimas.

 • Izbliondimas

  Sutapimų gal tikrai būna.
  Kai tik žmonija pradėjo geriau gyventi (sakykime Europoje), sakykime nuo kokio XIX a. (mokslo dėka, t.y. mokslininkų darbo dėka…), – klasikinė kultūra dingo kaip kamparas… jau antras amžius kai absoliučiai nesukuriamas meno kurinys, nei muzikos, nei dalės, nei kitose srityse…
  Kaip sakoma, muzika užsibaigė čia Žemėje, gal su Bachu.
  Yra gal ir lengvesnių sutapimų. Kai žmonės pradėjo laisvėti, sakykime nuo kokių 1986 m., – juk nei vienos knygos nėra parašyta, nei vienos ir estradinės melodijos nėra sukurta, jei nekalbame išimtinai apie triukšmo kėlimą, t.y. kokius tai paperdimus…
  Na, prie sprogdintojų gal ir aš prisidėsiu… turiu omenyje Jurmalą, taigi: http://www.youtube.com/watch?v=WjIWmr2xTuE

  • Rytis I

   Tamsta apie sprogdintojus čia taikliai…

 • Genijus

  Aš tai siūlyčiau Lietuvai tomis trijomis atmintinomis datomis (beje, visiškai nesusijusiomis su Rusija, rusais, ar tuo, kas rusiška) atlikti dar kelis veiksmus: LTV, o gal ir visi lietuviški kanalai galėtų transliuoti doro ruso Vitioko Uspiskisko ir jo šaikos tiesioginę spaudos konferenciją, atskleidžiančią Lietuvos valstybės bėdas. Transliacija galėtų vykti iš Gedimino pilies. Vakare būtų galima rodyti sporto žinias, aptariančias naujausius doros lietuv., tfu, atsiprašau, doros rusaitės Danilos Rimšovos pasiekimus šiuolaikinėje penkiakovėje. Prieš sporto žinias būtų galima parodyti draugiškos kaimynės draugiško vadovo doro ruso Valodzkos Liliputino pasisakymą apie geopolitines katastrofas ir sortirus. Taip pat, kadangi vis dėlto šventės, būtų galima suorganizuoti lietuvių liaudžiai viktoriną, kur reiktų atspėti, iš kokio doro atlikėjo kūrybos skamba muzikinis fragmentas – Liube, Gergijevo, Šufutinskio ir pan. Viktoriną vesti galėtų doras rusas A. Nevzorovas. Prizas nugalėtojui – pasiplaukiojimas doro ruso V. Ramanava povandeniniu doros paskirties laivu.

  • znakorius

   Na, taip – gedėti dera tyliai: padėjai vainikus, iššovei salves ir namo.
   Tyla, ramybė, apmąstymai.

  • suomis

   Nepergyvenk, greitai jie tą ir padarys. Kgbistai jau siautėja netrukdomai(Kūris ir Co). Miliūtė, kaip tik tinka į vedančiąsias.

   • znakorius

    Būtų gerai, kad to įrodymais pasidalintum su visais. :)

    • suomis

     Pasidomėk Kūriu vyresniuoju, jo biografija, dirbančiu Europos Žmogaus Teisių Teisme ir gal tada nekils panašių klausimų.
     http://www.lt.wikipedia.org/wiki/Pranas_Kūris

     • znakorius

      Nenuvedinėk, prašom, pokalbio į šoną nuo temos:
      kalbėjai apie Kūrį – sūnų, o ne apie Kūrį – tėvą.
      Prieš Kūrį – sūnų, kaip suprantu, nieko neturi?
      O štai Pranas Kūris garsino Lietuvą visais laikais.
      Tai – neabejotinas pliusas.
      Kokie minusai?
      Tiltas grybautojams?:)
      Kur čia KGB?

     • Regis

      Znakorius nervuojasi.. „Nenuvedinėk, prašom, pokalbio į šoną nuo temos“.

      Kaip sekasi piešti paveikslą „N.Venckienės motyvai“?

     • suomis

      Znakoriau, aš kalbu apie seną-gerą KOMUNISTŲ PARTIJĄ. Viso ŠŪDO – pradžių pradžią. Ir jos dukterines firmas.

     • znakorius

      Suomi,
      tai Miliūtė su Kūriu E. yra KP nariai?
      :)
      Regi,
      motyvų prisakyta n (galimų).
      Nejau kartoti dar kartą (gal trečią?)?

     • Regis

      Na pakartok ir parodyk tuos du kartus, nes iš tavęs nieko negirdėjau tik mačiau maivimąsi. Galimai neturi vaikų, galimai jaučia vaikams potraukį ir t.t. Gali kaip suaugęs mąstantis žmogus, dar ir kažką lygtais suprantantis teisėje, adekvačiai suprantamai argumentuotai suformuoti savo spėjimus, dedukcijas tarkim.

      Kad mergaitė žino kur paslėptas melafonas, o kas ją valdys tai valdys visatą, tokie nesiskaito.

     • Regis

      Znakoriau, auuuu?

     • suomis

      znakoriau
      Tai gal nori pasakyti, kad šūdas po dvidešimties metų tapo grūdu?
      : DDDDDDDDDDDDDD

  • titu

   taikliai ;-) Bet kartu ir liūdna, kad taip greitai lietuviai vėl pradeda nutautėti ir tampa kažkokiais pakraščio sovietikais..

  • Rytis I

   Man užteko jo naujametinio pasveikinimo su išdvėsusiu šampanu o gal net vodka… Beje, europarlamentaro oficialioje svetainėje po šiuo sveikinimu labai įstabūs komentarai, parodantys jo ir jo aplinkinių lygį (atsiprašau, jei tokios citatos čia nepriimtinos, mielaširdingai prašau tai ištrinti):
   „princese 2012-01-01 10:43
   jai dar pastebesiu nuo sito -гандону ar kas Tu ten esi toki komentara i V.Uspasckih adresa tau bus tada uz toki komentara tikrai riesta.gydik galva,ka rasai cia?Pavidi Jam?ar kas yra?dar rusu kalba rasai o as ruse esu tai man tai nepatinka.Sakau kad daugiau tave cia nematyciau,ciozk is cia,gerai butu kad atsiprasytum uz savo komentara,bet tu jau matau esi tOkia butibe kuri tik specifiskai pikdo ir erzina MANE PVZ .AJSKU TAU -гандону- KOMENTATUORIAU VADYNAMA KAZKOKIA MAZGOTE AR KAS TEN TU ESI.“

 • austras

  Užėjau į pono Užkalnio tinklapį paskaityti to čia aptarinėjamo straipsnio. Sudomino komentaras:
  „Pigus isterijos ir propagandos kratinys. Loti pagal užsakymą, aišku, pelninga, tačiau amoralu. Siūlyčiau pradėti nuo savęs – atsisakykit rašyt, juk išmokote politiškai angažuotoje švietimo sistemoje. Nors, rašyt irgi, sakyčiau, tesugebat šiaip sau, daugių daugiausia neišprususiai auditorijai.“

  Pono Užkalnio atsakymas buvo:
  „Jūs esate išsigimusi, gliti sovietofilinė kirmėlė – jūsų imbeciliškos pastabos paliktos visuotinai apžiūrai kaip vaizdinė priemonė. Panašiai medicinos vadovėliuose yra visokių sutraukų nuotraukos.“

  Klausimas: kam yra dangus, jei aš rašysiu komentarus vietoj paties Valatkos? Aukščiau dangaus, aukščiau Valatkos, jau nekalbant apie „išsigimusias, gličias, sovietofilines kirmėles“, kurias man skirta „MOKYTI“.

  • Regis

   Ateis vieną kartą pas Andrių kokiam sapne I.Šimonytė ir pasakys – Andriau, kirmėlės tavo galvoje.

   Ir bus teisi.

   .. užkalninės stūmėjas akivaizdžiai nervuojasi. Biznis susiduria su sunkumais. O galvojo matyt, kad čia visi čepsėdami vartos. Na ne, reikia pasistengti.

 • Audrius

  „Todėl savaitę iki sausio 13-osios reikėtų uždrausti “Russkoje radio Baltija” ir “Pervyj Baltijskij kanal” transliacijas. “

  O iš kur Artūras Račas sužinos apie pasaulio naujienas ? Tai juk jo pagrindinis langas į pasaulį , pro kurį ji žvelgia iš puskvailės Lietuvos.

 • nerijus

  Kupčinskas dalyvaus sausio 13- osios minėjimuose? jei taip, tai kiek už dalyvavimą paprašys?

 • nerijus

  Siūlau peržiūrą, jei dar nesate matę ir regėję, o išvadas darykite patys:

 • Sejanus

  Koks iš tiesų apgailėtinas tas Kupčinskas.

  • Fredis*

   Įdomus dalykas: kai tik žmogus (valdininkas, politikas, signataras, politologas, šiap žymus visuomeninės nuomonės formuotojas ar publicistas (pav. A.Užkalnis) turi kitokią nuomonę nei yra vyraujanti tarp mietelėnų – iš kart seka žaibiška reakcija: „apgailėtinas tas Kupčinskas“(Sejanus), „Kauno mero durniavimai“ (Valentinas). Nemanau, kad turintys savo nuomonę žmonės susigūž ir liausis kalbėję ir veikę taip kaip jiems atrodo. Svarbiausia nepasiduoti bukos minios įtakai ir kruopščiai, bei nuosekliai daryti užsibrėžtus darbus.

 • Negana drausti ruskaja radijos ir PBK. Tiesiog būtina boikotuoti visas laidas, o dar geriau – TV kanalus, kurie tiesiog persismelkę pavergėjų kultūra. Nacionaliniai medžioklės ypatumai? Nežiūrėt BTV. Ir kaimyną paskatint. Kuris kanalas rodė Brat? TV3? Bokotuot! Atidžiai peržvelgti visus žurnalus. Sušmėžavo slaviška pavardė? Surinkt visus žurnalus ir krūvon sumetus Kudirkos aikštėje sudeginti. Va tada apvalysime savo protus!

  Matau, kad p. Račas atėjo į tiesos kelią ir pagaliau suvokė, kas yra svarbiausia.

  • znakorius

   Ne stebuklus jie, tiesą sakant, čia atveža.
   Nepervertinkite.

 • Izbliondimas

  Labai ir labai bloga pradžia (22.38 val.) jau prasidėjo, ko labai bijojome, manau, visi.
  Buvo blogas garsas.
  Reikia viską, manau, daryti, kad daugiau jų nebūtų mūsų šalyje.
  Noriu pasakyti, kad niekuomet nepabėkime nuo esmės, – tuomet į visa kita bus žvelgiama normalaus, o ne puspročio žmogaus akimis, kokių po 1990 m. Lietuvoje atsirado begalę… greičiausiai lengvos duonos ar pyrago paieškose, labiau.

 • briedis

  kauno lietuvybes sargams o cia ponui uzkalniui (kulturos ministerija paskelbe siuos metus maironio metais,- tai prasom…) dar pridursiu, kad gergijeva rusu melomanai vertina mazdaug- trecia rusis, tai dar ne brokas. siaip- dvaro muzikantas ir ne daugiau. jei kam dvaro skonis tinka, -tesiklauso. na, o del patriotizmo sargybiniu uolumo, noreciau pastabele- gal ne del to, grubiai sakant, zmones pries tankus ta nakti stojo, kad dabar valdininkai muzikantus gainiotu…

  • briedis

   jovalas del issiblaskymo man cia isejo. citatas idejau i „snapelius“, o ne i kabutes. kompiuteris tai supranta kaip tuscia vieta. idesiu citatas is maironio (gan taiklias, mano nuomone) atskirai.

 • Rytis I

  Jei rusai atvažiuoja su šventiniais pasveikinimais ir bei koncertuoti ruošiasi ne ant rusiško T-72, manau tai yra toks pat renginys, kaip jeigu tai būtų vokiečiai.

  • suomis

   Klausimas. Jei jums, kas nors, pridarytų į lėkštę, turbūt sukramtytumėt? Ar vis tik ne?

   • Rytis I

    Suomi, dėkui už gerą klausimą:) Dėl savaime suprantamų priežasčių – nekramtyčiau. Visdėlto manau, kad jei į mano namus ateina svečias bei elgiasi kaip svečias, gerbia mane ir mano būstą, jis bus pavaišintas visais gardžiausiais patiekalais. Jei peržengęs slenkstį elgiasi kaip šeimininkas, atseit ir šita sekcija mano ir mano lovoje miega tavo žmona, na, tada… Savaime suprantama, kas tada. Patriotizmas vertingas tautos sąmonėje ne vien jo formos išraiškomis, bet ir savo turiniu. Jei tarnautojas viena ranka mosuoja trispalve o kita tarnauja kitos valstybės interesams arba išparceliuoja į tą pačią pusę valstybinį ir strateginį turtą, tai nėra joks patriotizmas.

    • suomis

     Kaip suprantu, erzacą jūs sukramtytumėt, bet jau žmonos neatiduotumėt. Tai gerai, nes kas nors kitas, jau galėtų ir žmoną paguldyti „svečiui“.
     : DDDDDDDDDDDDDDDDD
     Kaip sakoma: – teatras prasideda nuo mažmožių.

     • bang

      Su sausio 13-osios šventiniais pasveikinimais…

     • Rytis I

      tpfu, taip netoli ir tautos priešu patapsiu.. :)
      Turėjo būti – „pažymėti Laisvės gynėjų dieną“

     • Rytis I

      Suomi, beje, 91-aisiais rusų inteligentijos bei politikų palaikymas buvo gal net kartais svarbesnis nei vakarų. Jei niekas iš mūsų veikėjų tada nebūtų sėdęs prie derybų stalo su rusų generolais (okupantai), galimai ir dabar tankai važinėtų specialiai tam padarytais keliais palei Nerį. Tokios tai smulkmenos :)

     • znakorius

      Teatras prasideda nuo rūbinės, o tai, patikėk, nėra mažmožis. :)

     • suomis

      Žmogau, aš taip pat noriu, kad rusai, kaip lietuviai ar latviai gyventų padoriai. Ir jie man priešai nėra. Tačiau, kai visokie „prachvostai“(rusiškai-letuviški) pradeda mane maitinti erzacu – atsiprašau. Čia gerai įsipaišo ir Koršunovo su Ivaškevičiumi proteguojamas erzacas. O ta publika, kuri nepaliko salės tame „spektaklyje“, rusų kalboje turi gerą apibūdinimą – быдло.
      Čia pagrindinė problema yra tame, ar savivoka pas mus yra, ar jos nėra. Mano tikslas neprikabinti epitetų, bet kad žmogus pagalvotų, kas ir kaip. Tai tiek.

     • suomis

      Teatrui, rūbinė nebūtina. Ji pati gali būti teatru. :)

     • znakorius

      Suomi,
      panašu, kad jūsų meno suvokimo lygis sustojo ties tarybiniu :) – štai Kauno Žilinsko galerija demonstruoja zoofilijos „meną“ (lryto inf.) :) ir Kultūros ministerija rankomis ploja bei pinigus moka.

     • Rytis I

      Na taip, paminėtu atveju „menas“ sunkiai vartojamas. Kaip sakoma, kartais be baltosios niekaip :)

  • romas

   Ryti, subtilumas yra kultūringo žmogaus požymis. Koncerto organizatoriai galėjo susitarti dėl koncerto ir bet kurią kitą dieną. Gergijevas turi teisę į politines pažiūras, o koncertų organizatoriams turėtų užtekti proto nekurti visokių daugiaprasmių situacijų. Suomis, beje, teisingai pastebi – čia ir savigarbos problema truputį.

   • Rytis I

    Ar Gergijevas laikosi kokių tai ultrašovinistinių pažiūrų? Apie tai nežinojau.

 • briedis

  uzkalniui- „Apstojo Ap?liną mūzų būrys
  Ir kad kakarinę griaudžiai užvarys!..
  Net kruptelė tėvas poetų:
  „Kam talentus, girdi, sėjoji ant vėjo?
  Juk giesmes bemegzti net tie panorėjo,
  Kuriems šluoti gatvę reikėtų!“
  valdininkams patriotams-„Kaip „istinas ruskavo“ caro sūnus
  Su drūta gude susituokęs,
  Kai kur kai kas,
  Dabar iš Maskvos alkanos vos skvernus
  Parnešęs, nors „barinia“ juokias,
  Lietuvių „liežuvio“ mėgėjas švelnus
  Ir, trindamas baltas rankas,
  Pilietis šiandieną pilvotas,
  Uolus Lietuvos patriotas
  Ne vienas kai kas.“

 • Marius

  Tekstas geras. Kažkas išties turi sustabdyti tų pseudopatriotų šūkaliojimą. Dėl Trakų pilies – 10 , išties Antanas Sniečkus norėdamas parodyti, kiek Tarybų Lietuva pasiekė tarė: „ir Maironis turi mums tarnauti“. T.y. reikia suprasti taip: jei prie „buržuazinių laikų“ Trakų pilis buvo „pelėsiais ir kerpėm apaugusi“ tai va tarybiniais laikais – bus atstatyta.

  • Fredis*

   „Kažkas išties turi sustabdyti tų pseudopatriotų šūkaliojimą“.
   Dar vienas viešosios erdvės sanitaras. Nepavargsi stabdyti?

   • Marius

    Rašo Fredis*… Eikite, tamsta, griauti Trakų pilies – akivaizdžiai ideolinio statinio kurio tikslas buvo parodyti kiek daug LTSR pasiekė lyginat su buržuaziniais laikais.

 • M-daugas

  Puiki ironija apie mūsų grynakraujų eržilų kraštą. Juokai juokais, bet kai netyčia vairuodamas pataikiau ant propagandinės Relax FM valandėles apie Kiniją, kur skambėjo žodžiai „jei norėsite padėti gėlių ant pirmininko Mao kapo“ ir pan., gerokai pakraupau, kaip yra plaunami smegenys RU įsigyto LT radijo bangomis…

  o tuo tarpu siūlau pasiklausyti geros rusiškos muzikos ir linkiu gerų metų http://aquarium.kroogi.com

  • Šamanas

   Kažin ar pavyks smegenis išplauti – vis tik ne ta auditorija. Greičiau jau neliks jokios auditorijos, nes pastoviai klausytis Kremliaus (ir kinietiškos) propagandos gali tik Russkoje Radio repertuaro gerbėjai. O buvo visai nebloga stotis ….

 • nežinojau

  O rusiškai keiktis galima?

 • Elvyra

  Super

 • johnis

  Kazkaip nepainiokim zmogaus gimtadienio su politika, asfaltuotos gatves su politika…. slove raudoniesiems!

 • Paulius

  Račai, galbūt tai nėra tinkama šioje temoje. Bet esi LRT tarybos narys (o gal tik buvai?). Norėjau paklausti, kas darosi pačiame LRT? Ką tik įsijungiau LRT „Klasika“ radijo programą, o ten kažkokia diskusija lenkų kalba vyksta… :)

 • Nerimtai

  Dėl datos. Nežinau, ar kam padės. Bet, jeigu neklystu, rusai švenčia Naujuosius metus pagal senąjį kalendorių būtent sausio 13 d. O Romanovas lyg ir kiekvienais metais ta proga organizuoja koncertą. Tiesiog nelaimingas sutapimas. Gal nereikėtų taip visko sureikšminti. Tiesiog pasirinkimo reikalas: kam koncertas, o kam minėjimas su šv. mišiomis.

 • austras

  Aš kartais pagalvoju, kad tikrosios politinės žinios Lietuvoj persikelia į „Dviračio šou“. Sakyčiau tikras, aukšto lygio groteskas. Visi žino, kad vagys vagia, kad dėl vagių vogimo žmonės bėga iš šalies ir kai NIEKO negali padaryti, tuonet belieka tai užfiksuoti meninėse realaus gyvenimo retrospektyvose. Teismai, komisijos ir visa kita prieš tokias retrospektyvas tėra grynas juokas. Šitaip pajausti laiko dvasią yra tikras menas….

  • Valentinas

   Aš šiandien per Žinių Radijo žinias pajutau laiko perspektyvą:
   Pirmoji žinia: krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė lankydamasi Čikagoje pareiškė, kad Rusija aktyvina militaristinius veiksmus mūsų regione, todėl labai svarbu, kad JAV ir nato aktyvintų savo vaidmenį čia.
   Antra žinia (einanti iš karto po pirmosios): JAV prezidentas Obama patvirtino JAV karinio strateginio vystymo planą, kuriame numatyta, kad per 10 metų Pentagono biudžetas sumažės 500 milijardų dolerių, o pagrindinis dėmesys bus skiriamas kariniam buvimui Pietryčių Azijoje.

  • Valentinas

   Austrai, įžiūrėk pozityvą. Gali būti, kad ši istorija uždarys Zuoko partijai kelią į Seimą ir tada valdys SOCIALDEMOKRATAI. O to juk ir nori ar ne?

 • titu

  kas gi kitas apgins rusišką imperinės propagandos mašiną jei ne Račas. Reikia būti visišku idiotu, kad nesuprastum, jog dirigentas koncertavęs sugriautame Chinvalyje ir Putino klapčiukas, koncertuoti būtent sausio 13 į Lietuvą atvyksta neatsitiktinai.

 • Sigitas

  Na, jei Dievo nera, ta kodelgi Velniui nepadirigavus Kvailiams…

 • Karolis Jachimavičius

  Tai kad čia ne dėl to, kad jis rusas, o dėl to, kad proputiniškas ir prossrsiškas. Taip perskaičiau. Bet dar pagūglinau, panašu, kad tai Bačiulis šitą šaršalą sukėlė, kad osetinas Gergijevas šlovino Rusiją išvaduotoją. Bet tas yra tiesa – jeigu Rusija leidžia Pietų Osetijai tvarkytis, šiuo atveju Rusija yra išvaduotoja. Arba ciniška imperija. Osetinai ir abchazai turi tokią pat teisę savarankiškai, kokią mes turime, ir todėl 1918-ais susikūrė Lietuva.

  Bet ar šiaip, ar taip, jo tikrosios pažiūros paaiškės iš reakcijos į Kupčinsko pageidavimą pagerbti sausio 13-osios aukas. Rytas rašo, kad Kupčinskas nepageidauja rusų. Bet dar prieš tai šlovino rėmusius Lietuvos laisvę. Įdomu, ar tai „Rytas“ savaip suredagavo, ar rimtai…

  • Rytis I

   Taip ir maniau, kaipgi čia be AB rūtomis apžėlusios letenos…

 • Zemes vaikas

  Nejauku, netgi truputi gėda, būti lietuviu, perskaičius tokiu veikėjų, kaip suomis ar užkalnis, mintis. Norisi tikėtis, kad tokių pseudo patriotų, įskaitant ir dievo nuskriaustą Kauna merą, Lietuvoje nėra tiek daug, kad procesas taptu negrįžtamu. Žemiau galite perskaityti aptariamo koncerto programa:
  Johannas Straussas. Operetės „Šikšnosparnis“ uvertiūra
  P.Čaikovskis. Koncertas fortepijonui Nr. 1
  V.A.Mocartas. Operos „Figaro vedybos“ uvertiūra
  G.Rossini. Bazilio arija „Šmeižtas“ iš operos „Sevilijos kirpėjas“ (M.Petrenka)
  G.Puccini. Lauretos arija iš operos „Džanis Skikis“ (V.Jastrebova)
  P.Čaikovskis. Polonezas iš operos „Eugenijus Oneginas“
  P.Čaikovskis. Lenskio ariozo iš operos „Eugenijus Oneginas“ (1 v.) (J.Akimovas)
  A.Borodinas. Končako arija iš operos „Kunigaikštis Igoris“ (M.Petrenka)
  A.Borodinas. Poloviečių šokiai
  G.Verdi. Operos „Likimo galia“ uvertiūra
  G.Verdi. Hercogo dainelė iš operos „Rigoletas“ (J.Akimovas)
  G.Verdi. „Užstalės daina“ iš operos „Traviata“ (V.Jastrebova, J.Akimovas)
  Savaime suprantama, kad šarikovams ir švonderiams repertuaras nedaro jokio įspūdžio, kuriame vien negirdėtos pavardės ir įtartini, o tai reiškia priešiški mūsų tautai, pavadinimai, bet net neabejoju, kad juos nuvedus į šį koncertą, po koncerto net ir jų skurdžiose, varganose sielose atsirastu šiek tiek šviesos ir gėrio.
  Ačiū Arturai už jūsų išsakytą poziciją.

  • znakorius

   Tikrai įtartini pavadinimai :).
   Rašykime lietuviškai:
   Johanas Štrausas, Rosinis, Pučinis, Verdis.

   Be to, kam nejauku būti lietuviu, tas gali Lietuvoje negyventi ir jis juo nebus.

   Sėkmės!

  • Valentinas

   Ar šis repertuaras turėtų reikšti, kad Gergijevas gailisi ir atgailauja dėl aktyvaus dalyvavimo Rusijos agresijoje prieš Gruziją?
   Hitleris mėgo Vagnerį. Ar tai reiškia, kad Hitleris netoks jau ir blogas?

   • Zemes vaikas

    Valentinai, tamsta laikau vienu iš protingiausiu šio tinklaraščio dalyviu, ir tikrai nesitikėjau tokio lygio klausimų.
    Hitleris mėgo Vagnerį. Ar tai reiškia, kad Vagneris yra blogis?
    Ką bendro turi paminėti repertuaro kūriniai ir jų autoriai su Rusijos ir Gruzijos konfliktu?
    Ar Gergijevas užimdamas Londono simfoninio orkestro dirigento postą ir Londone turi nuolat atgailauti už kažką, ar Lietuvos standartai britams yra nepasiekiami?

    • znakorius

     Nepatikėsit, bet daug kur jiems Lietuvos moralės standartai yra nebepasiekiami.

    • Valentinas

     Regi,
     Aiškinu. Karas visada turi kelias dedamąsias: tiesioginius susirėmimus, mūšius ir panašiai. Informacinis/propogandinis karas yra šiais laikasi turbūt viena iš svarbiausių karo dalių. Geros propogandinės kampanijos pagalba gali pasiekti netgi žymių pergalių. Pavyzdys yra taip Pelstina, kurioje islamistai sąmoningai provokuoja karinius veiksmus civilių gyventojų pilnoje teritorijoje, o po to pakviečia žurnalistus demonstruodami kokie žydai yra blogi ir žudo nekaltus arabų vaikus. Taip laipsniškai žudydami savo žmones, islamistai pasiekė simpatijas pasaulio akyse kaip kovotojai už laisvę ir netgi kai kurių vertybėse pasiklydusių šalių kaip Islandija pripažinimą.
     Rusijos agresija prieš Gruziją didžiąja dalimi buvo propogandinė ataka. Buvo skelbiama apie tai kaip gruzinai puola nekaltus osetinus, kaip jie su gradu sušaudė nekaltą miegantį miestą, kaip jie tankais traiškė osetinų moteris ir t.t. Taip buvo pasauliui formuojamas mintis, kad ne Rusija užpuolė Gruziją, o atvirkščiai. Gergijevas, pasibaigus veiksmams, nuvažiavo į Chinvalį ir surengė koncertą, kurio pagrindinis propogandinis tikslas buvo užtvirtinti Chinvalio kaip agresijos aukos įvaizdį. Neteigiu, kad vien dėl jo Gruzija pralaimėjo propogandinį karą ir finale bailių eurobiurokratų buvo pripažinta atsakinga už karo pradžią (nors tai netiesa), tačiau Gergijevas aktyviai, savanoriškai prisidėjo prie šio propogandinio puolimo. O tai reiškia, kad jis tiesiogiia prisidėjo prie Rusijos agresijos prieš Gruziją.
     Turint visa tai galvoje, yra šventvagiška Sausio 13, dieną, kurioje prisimename rusiško imperializmo agresijos aukas, koncertuoja veikėjas, pats esantis rusiško imperializmo šauklys ir propaguotojas.
     Žemės vaike, pretenzijos Gergijevui ne tai, kad jis blogas menininkas, ar kad jis gros ne tą repertuarą. Todėl rodyti repertuarą ir sakyti, kad tie kurie prieš šį koncertą nieko nesupranta yra neteisinga. Ir esmė yra netgi ne tai kad Gergijeves koncertuos. Esmė yra kas eis ir klausys. Galima teigti, kad tie kas eis į Gergijevo koncertą pritaria Rusijos agresijai prieš Gruziją. Kad koks Romanovas ar Uspaskich pritaria Rusijos imperializmui aš nesistebiu. Bet, kad Kaune, mieste, kuris apsimeta labai lietuvišku susirinks žiūrovų yra groteskiška.
     p.s. Beje, nelabai tikiu, kad kažkas šį koncertą sąmoningai suorganizavo Sausio 13. Tokio lygio muzikantai paprastai sudarę pasirodymų tvarkaraštį keliems metams į priekį ir tikėtis, kad jis pritaikys tam tikrą datą prie ypatingos progos manau mažai tikėtina.

     • nerijus

      Патс диджиаусиас самокслу неигейас параше оде самокслуи.

      Sveikinu, Valentinai. Tobulėji ne metais, o akimirkomis.

     • suomis

      Nedažnai, mūsų su Valentinu, nuomonės sutinka, bet šiuokart esame vienoje pusėje.

     • Valentinas

      Nerijau, paskutiniame sakinyje parašiau, kad sąmokslas mažai tikėtinas. Tu kuriuo organu skaitai?

     • Auksinis kardas

      Žodis „propaganda“ gali būti naudojamas geriau, tai negailestingas faktas.

     • Genijus

      Valentinai, rašote labai taisyklingai, bet žodį propOgandinis pasitikrinkite žodyne, primygtinai rekomenduoju.
      P.S. Argumentas apie „tokio lygio“ muzikantą (nemanau, kad dirigentas yra muzikantas, čia tarp kitko) yra niekinis. „Sutapimai“ yra 120 proc. neatsitiktiniai. Apie atsitiktinumus galėtų svaigti nebent ne tai kad ne rusofilas, bet rusomaniakas A. Račas.
      Kažkaip neabejoju, kad jeigu į mūsų šalį visgi nuspręstų atvykti ir šį bei tą apie gyvenimą paaiškinti batiuška Liliputinas, jis irgi atsitiktinai pataikytų į Kalėdas, Naujuosius metus, sausio 13, vasario 16, kovo 11 ar pan.

     • Valentinas

      Karde ir Genijau,
      Ačiū už pataisymą, pažadu pasitaiasyti.

     • Rytis I

      Gergijevas save vadina muzikantu.

     • Valentinas

      Genijau,
      Nesiginčydamas ar dirigentas yra muzikantas ar ne, vis dėl to pasakysiu, kad net tokie menininkai kaip Sondeckis ar Rinkevičius (vidutinio europietiško lygio) turi sudėlioję tvarkaraštį bent jau 2-3 metams į priekį. Jei Gergijevo koncertas specialiai suplanuotas Sausio 13 dieną tai turėjo būti arba prieš kelis metus Romanovo suregzstas sąmokslas (mažai tikėtina) arba netikėtai atsiradus laisvam tarpui tarp koncertų, kaip tik pro šalį ėjo Romanovas ir sako: „Davai padarom bajerį, tavo koncertą Sausio 13 dieną?“ Toks scenarijus gal ir įmanomas, bet mažai tikėtinas. Nors neduočiau galvos nukirsti.

     • titu

      Valentinas labai tiksliai apibrėžė kaip kultūros veikėjai ar kūriniai naudojami valstybių agresijai arba ideologijai reikšti. Ir tai daroma jau labai seniai. Pavyzdžiui – pagerėjus komunistų Rusijos ir nacių Vokietijos santykiams prieš II pasaulinį karą, Maskvoje pastatyta Vagnerio opera „Valkirija“. Iki tol Vagneris išvis Rusijoje nebuvo statomas. Kultūra naudojama politikai.
      Gergijevo, Putino favorito ir imperijos kultūrinio beždžioniuko koncertas Lietuvoje Sausio 13-ąją reiškia paprastą dalyką – Lietuvoje jau daugeliui nusispjauti į savo tapatybę ir savigarbą. Matyt neužilgo per Sausio 13-ąja bus geriama vodkė ir klausomasi Liube(runkeliams) arba Leningrado simfonijos(elitui).

   • Regis

    Valentinai tavo teiginiai tiesiog žavi. „Aktyvaus dalyvavimo Rusijos agresijoje prieš Gruziją“. Gerbdamas tavo teisę iš pradžių paaiškinti ką turėjai omeny to ir paprašysim, o ne pulsim iš kart to vadinti visiška nesąmone. Taigi gal galima išplėtoti šią mintį – aktyvus dalyvavimas agresijoje (Rusijos prieš Gruzijos). Aš gal ir ribotas kažkur ar visur, bet aš nesuprantu kuo remiamasi formuojant tokį teiginį.

  • Taškas

   Gerai, kad repertuare nėra Glinkos (Ivanas Susaninas) ar Musorgskio (Borisas Godunovas)…Gal žydrio Čaikovskio per daug, o tas dar ir polonizuotas- vėl bus kur mūsų provincialiesiems ultra ura patriotams pasireikšti!

   Manau, kad buratiniškajam bankininkui užteks proto kokiu tai būdu akcentuoti datos svarbą.

   Kad per du dešimtmečius nepagimdėme tos datos verto muzikinio kūrinio tikrai tik mūsų problema.

   • znakorius

    Kaip sakė Gorbulskis visi kūriniai jau seniai yra parašyti (tik pinigai ne už visus yra paimti :) ).
    Yra ir mūsiškų kūrinių, nei kiek neblogesnių už kitų.

    • Opera Irboletas

     Tai pasake ne Gorbulskis, o Lee Hooperis. Pasirodo, ir pas mus primityvais tvoras galima tvert.

     • znakorius

      Lietuvoje tai pasakė B.Gorbulskis (žr.LTV laidą ketvirtadieniais).
      O dėl savo teiginio prašom pateikti nuorodą.
      Kitaip pats primityvu patapsi. :)

 • Zemes vaikas

  Gal vertėtu perskaityti žemiau nurodytą straipsnį, prieš darant išvadas ir skelbiant skambius pareiškimus. Suprantama, kad straipsnyje minimi teiginiai nėra patvirtinti atsakingų Lietuvos VSD pareigūnų, tad jei turėsite įrodymų apie tikrovę neatitinkančius straipsnio teiginius, prašau jais pasidalinkite.

  V.Gergijevas: tikslas – pristatyti elitinį meną platesnei publikai

  http://www.zalgirioarena.lt/zalgirio_arena/news/valerijus-gergijevas-zalgirio-arena-sausio-13

  • romas

   Būna žmonių, kuriems smegenų užtenka tik suprasti klaisikinę muziką, o kitiems dalykams jau ir nebe.

   • Fredis*

    Emocinis ryšys kokiam nors reiškiniui būna toks stiprus, kad bet kokie loginiai argumentai neveikia, tačiau greičiausiai tai apsimestinė pozicija. Emocijos iškėlimas į pirmą vietą gali būti nenuoširdus ir apsimestinis. Viską lemia politiniai įsitikinimai ir nereikia žemės vaikui per daug išsidirbinėti.

   • Zemes vaikas

    Gerb. Romai, būna ir tokių žmonių, kuriems neužtenka smegenų suprasti nei klasikinės muzikos, nei kitiems dalykams. Jūs žinoma, nepatenkate į tų nelaimingųjų ratą, nes Jūsų įžvalgos šiame tinklapyje dažniausiai pasižymi neeiliniu intelektu, kas patvirtina Jūsų gebėjimus kitiems dalykams. Apie Jūsų gebėjimus suprasti klasikinę muziką neturiu jokių duomenų, bet tokie talentingi žmonės, kokiu manau Jūs esate, dažnai būna talentingi daugelyje sferų, įskaitant ir menus.

  • znakorius

   Gerb.V.Romanovo nuopelnai Lietuvai, žinoma, yra neabejotini jau vien dėl Žalgirio (ką ten tas menas, iš kurio, kaip sakoma, išeina :) nemažai nukrypėlių, ko nemėgsta ir pats p. Vladimiras, kaip rašo Kauno tiesa).
   Todėl teisinga būtų prie naujosios Kauno Halės pastatyti auksinį Buratino paminklą, kur žalgiriniai galėtų pasimelsti.
   Prie jo galėtų būti skarbonkė kapeikoms mesti su užrašu: Prieš Rytą (- už vakarą :))!

 • atsakymas į klausimą

  visiems labai neramu kodėl būtent TĄ dieną vyks koncertas. atsakymas labai paprastas – nes tai bus staryj novyj god. romanovas švenčia ta proga jau n metų, tiesiog šiemet sutapo su sausio 13.

 • titu

  Juokingiausia, kad šio rašinio autorius ir komentatoriai neįžvelgia politinės koncertų potekstės, bet politiniais Gergijevo „žygiais“ atvirai žavisi pats koncerto organizatorius;

  „Vladimiras Romanovas labai aukštai vertina osetinų kilmės maestro talentą. Žavisi tuo, kad per karinį konfliktą Pietų Osetijos sostinėje Cchinvalyje jis surengė koncertą prie sugriauto parlamento pastato. Juodai apsirengęs V.Gergijevas dirigavo Piotro Čaikovskio V ir VI simfonijas, o po to – su tragiška Leningrado blokada siejamą D.Šostakovičiaus VII simfoniją.“

  Turbūt po to Romanovas žavėsis Gergijevo atiduota pagarba Alfos smogikams, nukentėjusiems per Sausio 13-ąją?

  Skaitantiems ne tik rusiškai vertėtų bent paskaityti ką rašo apie Gergijevą ne rusų propagandistai, bet melomanai ir kultūros žurnalistai:

  The Loyalist
  http://www.nytimes.com/2009/03/15/magazine/15gergiev-t.html?pagewanted=all

  Valery Gergiev: Pawn of Putin?
  http://www.spectator.co.uk/alexmassie/3460171/valery-gergiev-pawn-of-putin.thtml

  Why I will be returning my Gergiev tickets
  http://www.overgrownpath.com/2008/10/i-shall-be-returning-my-gergiev-tickets.html

  Į klasikinės muzikos koncertus paprastai renkasi žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą, vidurinio arba aukštensio nei vidurinis sluoksnio. Gergijevo koncertas bus labai geras testas patikrinantis ar Lietuvoje šie žmonės turi savigarbą ar tėra nemąstanti ir lengvai manipuliuojama avinų banda.

 • Opera Irboletas

  Na nedave gamta AR humoro jausmo, na ir kas cia blogo? Bande muzikelis pajuokaut, netgi apie ironija ir sarkazma, matyt, yra kazka skaites. Ai, svarbiausia, kad turi savo „tinkla“ ir savus. Ka?

 • Opera Irboletas

  Nieko asmenisko – bet visada maniau, kad tarp klasikiniu dunduku cia yra tokie kaip ir du nedundukai – Fredis* ir Valentinas. Jei del pirmojo klausimas lieka atviras, tai del antrojo mano iliuzijos zlugo. Uzkalnis tik nusirase is Baciulio str. „Veide“. Neveltui monitoringo specas.

 • Regis

  Prisiskaitęs apie negerus atspalvius sklindančius nuo šio menininko (V.Gergijevo) noriu paklaust tų kuriems tie atspalviai labai ryškūs – taigi ką turim šiai dienai pagrįsti tų atspalvių rodymąsi? Apie koncertą Cchinvalyje matyt visi žino. Kas dar?

  • Opera Irboletas

   Manau, kad nieko. Pagarba, kad tokiam gan trumpokam sakiny sugebi padaryt tik 5 klaidas.

   • nesvarbu

    Irbolete, delfio komentatoriai dauguma tokių. O šitas dar iš tų antrarūšių-nei turinio, nei formos.Nuo tokių vienas vaistas-praleisti, neskaityti. Aš taip ir darau.

    • Opera Irboletas

     Dėkui,žinosiu. Bet kokiu atveju AR įrašas buvo tikslingas. Kad susilaukė daug reakcijų – nenuostabu. Bet įstabu, kad TOKIŲ:)

    • Regis

     Tik nusisuk ir nesvarbusis iš kart stipriai prisiglaus, ieškodamas emocinių santykių.. Matau nemiegi naktimis, kankiniesi, ieškai progų. Sėdžiu ir galvoju, ką dar įmanoma padaryti, matyt nieko, tiek kartų sviestas ir atgal vis kažkokiu būdu sugrįžta. Akivaizdu turi savo išskirtinę formą ir turinį.

   • znakorius

    Pirma savo trijų žodžių pavadinime išsitaisyk net dvi klaidas. :)

    • znakorius

     Opera irboletas

   • Regis

    Operos Irbolete, gal geriau neskaitykite ką rašau, pavargsit klaidas skaičiuoti. O po to žiūrėk dar ir susiformuos savotiškas pripratimas man ir mano klaidoms, ir kankinsitės kaip koks nesvarbusis. O kiti bus priversti stebėti nesąmoningus, ne į temą, komentarus.

    p.s. jeigu trumpai, ir jeigu tai ne paslaptis, iš kur tokie išraiškingi tinklavardžiai imami?

    • Rytis I

     ..Ypač gerai gaunas be klaidų, kai nelietuviškai,
     pvz. komentarai –
     Sausis 7, 2012 2:46 vakare
     Sausis 7, 2012 3:04 vakare

    • Opera Irboletas

     Gerai, įtikinote, – neskaitysiu. Atsiprašau, kad „sujaudinau“.
     P.S. „Tinklavardžiai“? Bandėte būti žaismingas ar gyvenate Venesueloje?

     • Regis

      Tai, kad nelabai mane jaudina tokie dalykai. Gal kartais tiesiog nuoširdžiai susirūpinu vienu ar kitu demonstruojančiu kaip jam trūksta meilės ir šilumos. Tinklavardis yra „nick’as“. Manau tas aišku. Ar aš gyvenu Venesueloje ir/ar noriu pasirodyti žaismingas – nei viena, nei kita. Gyvenu Lietuvoje, kalbu lietuviškai ir reiškiu savo mintis lietuviškai (kiek mano sugebėjimuose). Tinklaraštis, tinklavardis tai normalios, suprantamos sąvokos. Kodėl aš paklausiau iš kur tokie tinklavardžiai imami, nes matau savotišką suaktyvėjimą tarkim baisiai intelektualių veikėjų su atitinkamomis išraiškos formomis. Todėl ir klausiu. Gal vis dėlto yra kažkoks paprastas suprantamas tokio tinklavardžio paaiškinimas.

  • Rytis I

   Dar Putiną prilygino Prokofjevui. Dar išnaudojo milijardą $ koncertinei salei (Europoje kainuotų 7-8 kartus mažiau), dar gerai atsiliepė apie sovietinius laikus :) Dar mano, kad Saakašvlilis atidarė pandoros dėžę, nors apie patį konfliktą kalba greičiau kaip apie bendrą nelaimę. Ten jo tautiečiai, kuo nelaimės valandą jis jiems galėjo padėti tuom padėjo – muzika. Ištisai gastroliuoja po pasaulį ir propagandina susitikimuose su elitu „rusišką požiūrį“. Berods rytoj grįžta iš Stambulo. Na toks dar vienas michalkovas… Manau nepavojingas :)

   • Rytis I

    ps. nors ne, su Michalkovu tikrai negalima lyginti..

   • Regis

    Na šiaip yra šioks toks niuansas. Ten (Pietų Osetijoje) žmonės save regi atskira tauta nuo gruzinų, kurios atstovu save identifikuoja šis menininkas. Kiek pas mus buvo tokių kurie, kad ir amerikiečiams buvo pasiruošę kojas bučiuoti tik rusus patrauktų. Buvo pasiruošę ir liko pasiruošę. N.Michalkovo visai kita situacija. Jis yra „Barin’as“ arba „Batiuška“. Jis su biesais kovoja, dauguma kurių yra aplinkui jį. Na bet akivaizdu, abu gerai žino iš kur jų saulė pateka.

    • Rytis I

     Tai osetai kažkuriuo laikotarpiu turbūt irgi rusams kojas būtų bučiavę, kad tik gruzai pasitrauktų. Taip ir atsitiko. Klausimas, kiek jie dabar nepriklausomi ir kiek tęsis jų tokia „nepriklausomybė“… Dėl Michalkovo – koks jis barinas – tikras šovinistinio imperializmo šauklys, tokie skirtingai nei Gergijevas, šitas ant pilno valstybės išlaikymo.

     • suomis

      Visas klausimas: – ar verta, su VELNIU, eiti obuoliauti? (……….) : DDDDDDDDDDDDD
      Kaip sakoma: – Kas, Viešpaties – Viespačiui. Kas, Karaliaus – Karaliui.
      Kitaip. Kiek, pats, pasirįžęs paaukoti. Sąskaita bus pateikta – mirties akimirką.

     • znakorius

      Jei abchazai turėjo savo valstybę jau prieš kokius 2500m., tai tie osetinai, kurie Rasiejos pagalba atsiskyrė, kiek buvo rašyta, yra atvykėliai į gruzinų žemę, t.y. tą žemę pasiėmė užgyvenimo būdu – kaip ir Kosovą albanai.
      Taip, kad osetinams ta žemė nepriklauso.

 • Izbliondimas

  Manau, jei kalbame apie sausio 13 d., tai labai turėtume susirūpinti mūsų tautiečių morale, kokia ji patapo per pastarąjį dvidešimtmetį.
  Mes turime nuostabių žmonių. Jie mus supa.
  Bet matome, kad versle jau moralės nerasi.
  Visa dar laimė, kad dar turime poltikų sluoksnį. Kaip kas bekalbėtų, – būtent jie vos ne vieniteliai, kurie dar ir yra ta moralės paskutinė prieplauka. Ypač turiu omenyje TS, Premjierą Kubilių.
  O paprasti žmonės, tai jau manau yra aplamai degradavę, neatstatomai (dar gali kentėti, kol toks negauna valdžiukės…).
  Tad manau labai susirūpinkime tautiečiais, kaip minėjau pas didžiumą moralės jau nerasta. Ne tik pas teisinės sistemos, manant, sergėtojus bei vykdytojus, – tiesiog pas paprastus žmones.
  Juk jau tik visiškas beprotis gali pasiteisinti tarybinio laikotarpio „nuopelnais“, kurie lig šiol, atseit, įtakoja žmonių moralinį nuopolį. Šiandien, manau, visa atsakomybė – tik laikotarpiui, nuo 1990 m.
  Pasvarstykime, kaip juokingai būtų atrodęs tarpukaris (jis juk pasiekė neįtikėtinų aukštumų visose srityse tuomet per dvidešimtmetį…. kad šiandien tokie Estijos pasiekimai, būtų tik žiedeliai, palyginus…).
  Taigi, per 20 metų, vadinamas liberalizmas sunaikino tautą…
  Juk nėra apibrėžta iki šiol linija, ir visose srityse, kurios peržengti nevalia… net teisininkui (žinome, koks žmogus manytų, kad jei tokį elementą aplamai šiandien Lietuva turėtų…)☺

  • Rytis I

   Prieplauka čia tiksliai nuo žodžio priplaukėm…:)

 • Jonas III

  Kas link Romanovo, tai su aršiais jo kritikais gal ir galėčiau sutikti, kad jis šiek tiek trenktas. Bet juk jis ko gero visai nekaltas, kad tampa vos ne pagrindiniu Lietuvos kultūros ir sporto vystytoju. Čia teisininkai galėtų pakomentuoti.

  • Taškas

   Būtent – „šiek tiek“. Kvadratu.
   Rašo eiles. Save kildina ne iš carų Romanovų dinastijos, o iš -Romos (berods, tiksliau neįsidėmėjau).Kartais sponsoruoja nesigirdamas – pvz. atremontavo Vievio cerkvę. Pelnytai užsidirbo šokių Buratino pravardę.
   Kasmet organizuodamas Lietuvoje „staryj Novyj God’o“ sutikimą, sukelia bent jau ažiotažą…atseit patampo liūtą už uodegos paerzindamas mus. Ir tai jam puikiai pavykdavo.

   Mūsų kolegė Mokytoja Aušra jo bankui prognozuoja nelabai gerą.

   • Jonas III

    Čia gan žmogiška daugumos silpnybė – noras būti dėmesio centre. Ir nesakyčiau, kad kol kas tai jam nesiseka. Bent jau remiantis šiais komentarais.

    • znakorius

     Kažin kažin – jei jo bankelis laikosi nekaip, tai iš kur kapitalas?
     Gal yra dėl ko tarnauti kažkam?
     Nes kaip paaiškinti, kad turi n futbolo klubų, kurie vos vos vegetuoja, o dar pasiėmė keletą krepšinio klubų, nors ofic.fonduose, kad grąžinti priteistas skolas krepšininkams, anstoliai pinigų neranda?
     Koncertams yra.
     Tai iš kur atsiranda pinigai ten kur reikia kažkam?

     Kada nors visas tas kamuolys išsivynios ir, duok die, ne neigiama prasme, bet tas toks įkyrus to koncerto piršimas, net pasirenkant internetinius vardus su klaidom, veda prie įtarimų.

     • Opera Irboletas

      1. Jums jau Račas prieš kokius 46 metus gan įtikinamai paaiškino, jog „kad“ su bendratimi nevartojama.
      2. Jūsų žinios apie futbolą, atsiprašau, bet daugiau nei ribotos.

     • znakorius

      Ale, ir sumąstei – 46 metus… :)
      Interneto tada dar nebuvo, žmogau.
      Tokia pat tiesa – pinigai jūsų „neriboti“, tik atsiskaityti jų kažkaip vis pritrūksta. :)

 • žiūrovas

  „…Kaip tikras lietuvis aš pasakyčiau, kad jokių būdu negalima…“
  „…Geriausiai – V.Romanovui, kuriam priklauso bendrovė, valdanti jauno areną, kuriame vyks tas Lietuvą paniekinantis koncertas…“
  Jokių būdu ar jokiu būdu? Jauno ar Kauno areną?
  Tiek klaidų tekste -gal ir straipsnis rašytas vis dar švenčiant Naujuosius metus?

  • mielas žiūrove, tamsta nuostabiai pastabus. Aš ir dabar vis dar švenčiu Naujuosius metus. Bet vis tiek ačiū.

 • Fredis*

  Užmiršote apie ką diskutuojame. Tema yra tokia: kaip turi elgtis visuomenė ir atstovaujamoji valdžia, kai sausio 13, liepos 21 d.d. ir valstybinių švenčių proga sulaukiame Kremliaus desanto pasveikinimo, kuriems sklandų nutūpimą suorganizuoja vietinė agentūra.
  Galimi keli scenarijai: a) trukdyti pasiuntinių atvykimui taikant griežtas priemones (vizų neišdavimas, Romanovo ir agentūros bauginimas, bei persekiojimas); b) dėmesio nekreipimas ir vaizdavimas, kad vyksta intensyvus kultūrinis bendradarbiavimas pagal kultūrinių mainų programą; c) įvykių fiksavimas ir analizė, politologai ir analitikai tiksliai įvardina vykstančius procesus, įvykius vadina savais vardais, publikuojami šviečiamojo pobūdžio straipsniai žiniasklaidoje; d) miesto, į kurį atvyksta pasiuntiniai, meras padaro viešą pareiškimą, raginantį boikotuoti agentūros renginį.
  Kaip turi visuomenė reaguoti, kai viešojoje erdvėje pasirodo provokaciniai raginimai į laužus mesti sovietinio laikotarpio lietuvių menininkų rašytinę ir spausdintinę kūrybą? Reikėtų reaguoti ramiai ir kantriai aiškinti tokių veiksmų žalą.

  • Rytis I

   Teisingai. Galimas ir toks scenarijus. Tie, kas visdėlto dievina klasikinę muziką ir be jos niekaip negali, prasidėjus bet kokioms provokacinėms kalboms iš organizatorių ar dalyvių pusės, nedelsiant kolektyviai kreiptis į administraciją bei „šturmuoti“ kasas reikalaujant grąžinti pinigus. Tam galima iš anksto paruošti ir raštišką reikalavimą. Jei tokių bus daug, renginys vyks pustuštėje salėje ir bus sužlugdytas. Be to, galima apsiginkluoti švilpukais, vuvuzelomis bei kitomis tautine atributika markiruotomis priemonėmis. Bus linksma, bei tinkamai užbaigtas svarbios datos pažymėjimas.

   • Fredis*

    Nei Romanovo renginys ką nors pradės, nei kažką užbaigs.
    Švilpukai tiek markiruoti, tiek ir nepažymėti švilpia vienodai.
    Miestai ir miesteliai sausio 13-tą pažymi taip: http://www.youtube.com/watch?v=ZDHHkq2o7-U, vyksta tradicinis kasmetinis bėgimas nuo Antakalnio karių kapinių iki televizijos bokšto, kiti renginiai.

  • Taškas

   Dėl griežtų priemonių būtent pasaulinio garso dirigentams – primenu kelis precedentus:

   Herbertas von Karajanas – 1933 – 1945 metais buvo NSDAP narys. Po karo uždraustas (britai po metų drudimą atšaukė), sovietai – ne.

   Mstislavas Rostropovičius.

   • Taškas

    A propos:

    Iš lietuvių dirigentų gal žymiausias Algis Žiūraitis. „Brandaus socializmo“ metais buvo tokie pletkai, kad Brežnevo žentas (netiesa – Obrazcovos vyras).
    Betgi- vėl dvaro politika:

    1978 m. kovo mėn. A. Žiūraitis TSKP oficioze „Pravda“ paskelbė straipsnį, nukreiptą prieš J. Liubimovo, A. Šnitkės ir G. Roždestvenskio statomą operą „Pikų dama“ Paryžiaus Grand-Opera. Šis straipsnis sukėlė tarptautinį skandalą, sužlugdė numatytą premjerą, daugelis vakarų koncertinių organizacijų paskelbė TSRS kultūrinių renginių boikotą.

 • nesvarbu

  Galingai nuaidėjo kortų kaladės sprogimas ant Tauro kalno.Tačiau dar galingiau griaudi tyla vienu pagrindinių su šiuo sprogimu susijusių klausimų-kodėl apie tą vaikiną nieko nežinojo policijos struktūros? Esmė tame, kad jo mergina viešai paliudijo, kad jos draugelis, be fokusų kortomis, jau seniai(!!) domėjosi sprogmenimis! Ar kas nors iškėlė paraigūnų atsakomybės dėl neveikimo klausimą, ar pradėjo viešą tyrimą dėl to? Ne. Todėl eilinį kartą šiurpiai stebina lietuvių abuojumas, negebėjimas įžvelgti ir užduoti svarbiausių klausimų sočiai išlaikomiems pareigūnams. Bent jau tokių, kurie tiesiogiai susiję su jų pačių saugumu. Juk tik laimingo atsitiktinumo dėka susprogusiąjam nešovė į galvą “atsisveikinti” kur nors “Akropolyje”.

  • znakorius

   Galvoji, kad nusikaltėlius gaudyti tai tas pats kas bulves auginti? :)
   Kada ir tai lemia atsitiktinumų virtinė, ir niekas negali niekada garantuoti rezultatų.
   Nusikaltėlių gaudymas, iš esmės, yra žuvų gaudymas drumstame vandenyje.

 • Fredis*

  Visiems esamiems ir būsimiems LRT tarybos nariams būtų neblogai surengti kelių valandų privalomus kvalifikacinius kursus ir pasižiūrėti kaip tuomet dirbo televizijos žmonės ir tuometinė atstovaujamoji valdžia: http://www.youtube.com/watch?v=ddO9LELCXDA&feature=related

 • znakorius

  Suomi,
  betkuris žemdirbys žino – be šūdo nebus grūdo! :)

  • suomis

   Bet taip pat kiekvienas žemdirbys žino, kad šūdas, tai ne grūdas.
   Nemaišyk miltų su mėšlu.

 • Zemes vaikas

  Valentinai, prieš kelis metus šis koncertas negalėjo buti suplanuotas, nes tada dar nebuvo Kauno Žalgirio arenos. Nors V.Romanovui vaizduotės netrūksta, bet bijau, kad jis nesitikėjo tokios šio koncerto interpretacijos, nes priešingu atveju manau būtų jo atsisakęs. Pasirodo, bent jau vaizduote, kai kurie Lietuvos patriotai V.Romanovą perspjovė, bet kitą vertus, jokia čia naujiena.
  Titu, tamstos frazė „Gergijevo, Putino favorito ir imperijos kultūrinio beždžioniuko“ labai stipri, su kuo ir sveikinu.

  • Fredis*

   Valentino nuomonės dar niekam nepavyko pakeisti, nepasiseks ir Žemės vaikui. Manau, kad apeliacija yra beprasmė. Klausimas galėtų iškilti tik dėl vieno: – kodėl visi nori bendrauti su Valentinu?

   • Rytis I

    Todėl, kad jis viską žino kaip ten buvo Gruzijos konflikto metu bei kokį vaidmenį tame vaidino Gergijevas. Belieka nusistebėti visdėlto, kaip išvis tokį „propagandistą“ įsileidžiam į Lietuvą. Jeigu jau norime būti „europietiškesni“ už europiečius – pirmyn, jei non grata, tai tat ir skelbiam. Nes pozicija, kai ignoruojama tai, kas vyksta nuosavoj šaly, yra švelniai tariant keistoka. Pratęsiant analogiją apie gerą ir blogą svečią išeitų, kad užgriuvus į namus nepageidaujamam svečiui, belieka eiti pakvėpuoti grynu oru arba gal net pabėgioti. Perleidžiant tą nemalonų priėmimo darbą žmonai… :)
    Šiaip su Valentinu dėl Chinvalio galima sutikti. Juolab iš ten jis daug kalbėjo angliškai, t.y. pasauliui o ne šalia esantiems tautiečiams. Visdėlto: 1. Greičiausiai tokios propagandos vertė pasaulyje labai abejotina, juk visų pastangų dėka kolkas niekas taip ir neužmezgė dip. santykiu. 2. Gali būti, kad koncertas būtų buvęs net jei niekas Gergijevo ir neprašytų, jis pats osetinas. (tiesa, jo tėvų gimtinė berods šiaurės Osetija, o gimė išvis Maskvoje) Be to, pats jis sakė, kad dažnai koncertuoja nemokamai, galimai turėjo omeny ir šį atvejį. 3. Cchinvalyje jį vedžiojo po griuvėsius taip pat, kaip ir europiečius, pasakojo apie 2000 žuvusių, visas gruzų „baisybes“, todėl jis žinojo tik tai, ką tuomet skelbė rusai. (Paskui išsiaiškino, jog viso žuvusiųjų 300). 4. Praeitais metais Gergijevas koncertavo Armėnijos nepriklausomybės dienos proga.

   • Regis

    Valentinas jau pats nežino tiksliai kiek žmonių iš jo aplinkos skaito A.Račo tinklaraštį. Todėl nuomonės kaitaliojimas stipriai kirstų per jo ilgai ir kruopščiai kurtą įvaizdį. Atitinkamai niekas nepasieks jo nuomonės pakeitimo, arba labai ilgai to lauks. Taip manau :). Tik čia vienas bet, juk galima naudotis savo galva ir pačiam suprasti kiek Valentinas būna teisus.

    Kodėl visi nori bendrauti su Valentinu, Fredi, suprantu tai kaip skundimąsi. Tu uždavei klausimą kaip turi elgtis visuomenė kai mato tokius „Kremliaus desanto pasveikinimus“. Visuomenė turėtų pradėti nuo vertybių svarstymo. Ir ką mes bandome apginti ir giname.

    http://www.sovietika.lt/835828/straipsniai/atmintis/po-tanko-viksrais-pakliuves-a.sakalauskas-pojutis-kaip-sapne-nori-begti-ir-negali

    Šis žmogus niekada nesulauktų nei A.Užkalnio dėmesio, nei visu pseudo patriotų. Mirė kiek žinau, pakankamai stipriai vargdamas. 5 vaikų tėvas.. Aš manau jeigu Kremlius tikrai norėtų pakutenti pseudo patriotus tai susirastų tokius sausio 13-osios įvykių dalyvius ir per V.Romanovo fondą išmokėtų sočias pinigines išmokas. Triukšmas būtų didelis. Ir jis suktųsi ne aplink sausio 13-osios aukas o apie Kremlių. Pseudo patriotų vertybė ne sausio 13-osios ir kitų tų dienų įvykiai, o kova prieš Kremlių. Matau tame labai didelį ir esminį skirtumą.

    • suomis

     Nenoriu malti šūdo, bet tie žmonės, kurie vežė jį į ligoninę buvome mes su draugu ir dar vienas nepažįstamas vilnietis, kuris rodė kelią, kur vežti. Pamenu man dar teko jo(Sakalausko) kojas laikyti pakeltas nuo automobilio dugno, nes jos buvo sulaužytos. Pamenu, nuvežėme į ligoninę esančią, šalia Lukiškių aikštės. Paskui dar teko grįžti atgal, prie bokšto, nes ten pasiliko dar vienas draugas, su kuriuo ten pasimetėme.

     • Rytis I

      Pagarba. Berods tada vadinosi – pirma tarybinė ligoninė. Arba Jokūbo.

     • Valentinas

      Degutienės nesutikote ligoninėje, nes ji tuo metu ten buvo.

     • suomis

      Ne iki Degutienės tada buvo. : )

 • Zemes vaikas

  Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Khimki“

  VTB Vieningosios lygos rungtynės Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Khimki“. Vieta: „Žalgirio“ arena (Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas). Data ir laikas: 2012-01-12 18:55
  Nežinau ar Sausio 13-os išvakarėse yra tinkamos tokios varžybos? Ir vėl V.Romanovas ir kremlius. Ar ne per daug sutapimų? Tikiuosi gausus ekspertų būrys išanalizuos tai ir pateiks kompetentingas išvadas su rekomendacijomis. Iš anksto ačiū.

 • žiūrovas

  Dabar supratau,kodėl gerb. autoriaus tikriausiai nedomina valstybinės Latvijos tv rodymo galimybė Lietuvos teritorijoje,o Lietuvos tv-Latvijos teritorijoje.Tikriausiai gerb. straipsnio autoriui užtenka informacijos apie Latvijos naujienas iš piervyj baltijskij kanal?

  • mielas žiūrove, tamsta viską teisingai supratote. Beveik. Nes be PBK nuolatinio stebėjimo dar prenumeruoju „Komsomolskaja Molodiož“, o vakarais žiūriu ORT žinias ir Baltarusijos televiziją.

 • titu

  Beje, geras pasiūlymas mankurtams įamžinti:

  „Nūnai turime retą galimybę sausio 13-osios proga sulaukti šio propagandos maestro Kaune ir pažvelgti, kokie gi žiūrovai susirinks į Žalgirio areną Laikinojoje sostinėje. Būtų smagu sukurti dokumentinį filmą – vien lėtai, stambiu planu nufilmavus susirinkusiųjų veidus ir pažvelgus į juos – štai kas liko iš sausio 13-osios laisvės gynėjų, iš Kalantos ir Žalgirio stiprybės puoselėtojų.“

  http://www.alfa.lt/straipsnis/13467685/Sausio.auku.pagerbimas=2012-01-06_13-23/

  • nesvarbu

   Obuolys nuo obels toli nerieda. Sūnelis ne ką blogesnis žmonių kiršintojas už tėvelį.

   • romas

    Demokratija ir žodžio laisvė sunkus išbandymas įpratusiems prie vienos nuomonės ;)

    • Žemės vaikas

     Citata iš minėto V. V. Landsbergio straipsnio:

     „Gal p. V. Gergijevas kaip tik ir atvyksta atsiprašyti Rusijos vardu už sausio 13-osios žudynes? Už Makutynovičių, Nevzorovą… Gal šiuo subtiliu būdu net pats Rusijos premjeras ar slaptosios jo tarnybos bando užgydyti praeities skaudulius? Tuomet, apmėtydami maestro kiaušiniais, pasirodytume visiškai netinkamai.“

     Siūlymas maestro apmėtyti kiaušiniais žinoma nėra joks kurstymas, o tėra tik nuomonė, kurią suprasti duota tokiems kaip Romas. Visiems kitiems tai sunkus išbandymas, įpratusiems prie vienos (TSKP) nuomonės.

     • romas

      Žmogus, kuris okupuotoje teritorijoje rengia koncertus, laisvoje šalyje gali susilaukti ir kiaušinių :) Tačiau aš nepritariu anarchistiniams būdams reikšti nepasitenkinimą. Neįžiūriu tokio kurstymo ir V.V.Landsbergio tekste.

     • suomis

      Landsbergio tekste, kurstymą gali pamatyti tik liguistos psichikos žmogus.

     • Rytis I

      Tiesiog V. Landsbergiui irgi gal ne visi tokie naujieji patriotai prie dūšios. Tačiau: atseit, jei visdėlto neatsiprašys už Nevzorovą (ach, tas Užkalnis, koks vykęs palyginimas) – gali gauti ir kiaušinių.

  • Žemės vaikas

   titu: Beje, geras pasiūlymas mankurtams įamžinti:

   “Nūnai turime retą galimybę sausio 13-osios proga sulaukti šio propagandos maestro Kaune ir pažvelgti, kokie gi žiūrovai susirinks į Žalgirio areną Laikinojoje sostinėje. Būtų smagu sukurti dokumentinį filmą – vien lėtai, stambiu planu nufilmavus susirinkusiųjų veidus ir pažvelgus į juos – štai kas liko iš sausio 13-osios laisvės gynėjų, iš Kalantos ir Žalgirio stiprybės puoselėtojų.”

   Vieną „mankurtą“ Lietuvos rytas įamžino, ir jis pasirodė besąs A.Sabonis. Nepamirškite apie tai informuoti V.V.Landsbergį.

   http://www.lrytas.lt/-13264777811326023323-prie%C5%A1-j-gergijevo-koncert%C4%85-kaune-tylus-akademinio-jaunimo-protestas.htm

   Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu.

 • Lina

  Labai keista, kad toks įžvalgus žmogus nematytų, jog sausio 13 d. pasirinkta ne atsitiktinai.

  Dar keisčiau, kad straipsnyje nenagrinėjat faktų, o tiesiog darote prielaidas kas būtų jeigu būtų.
  Taip galima būtų apie daug ką pasakyti pvz.: reikalauja pensininkai didesnių pensijų, po to reikalaus atostogų šiltuose kraštuose dar toliau skrydžio į kosmosą ir t.t

  Beje Lietuva laisva šalis, Jūs galit sakyti ką norit, o mes taip pat galim protestuoti prieš mums nepatinkančius dalykus.

  Man nepatinka, kad Sausio 13-osios datą nori sutepti Sovietinės ideologijos atstovas Gergijevas.
  Todėl eisiu į tylią protesto akciją, ant pėsčiųjų tilto prie Kauno žalgirio arenos, tą dieną ir uždegsiu žvakutę už tragiškai žuvusius.

  • miela Lina, nieko keisto, tikriausiai senstu, nebepastebiu visuomenės pažangos ir nebesėju su ja koja kojon.

   Tačiau man keista, kad mano įraše įžvelgėtė kažkokis tai prielaidas. Nebuvo ten jų. Buvo tik pasiūlymai, kuriuos galima priimti arba ne. Ta prasme, Lietuva tikri lisva šalis ir aš kaip laisvas jos pilietis galiu savo pasiūlymus viešai dėstyti. Ar nesutinkate?

   Linkiu tamstai sėkmės protesto akcijoje ir linkiu visada ir visur būti tokiai pilietiškai ir nesuteptai.

   Beje, galiu pasiūlyti ir dar vieną akciją. Šiauliuose. Ten vasario 16-ąją vyks Sankt Peterburgo valstybinio baleto ant ledo spektaklis „Gulbių ežeras“. Jis tikriausiai irgi suteps iškilmingą datą, turint galvoje, iš kur kilęs V.Putinas, kur jis pradėjo savo karjerą ir kas finansuoja tą teatrą. Ar tamstai atrodo kitaip?

  • Sejanus

   Ar tikrai Gergijevas yra Sovietinės ideologijos atstovas? Ar kur galima paskaityti, kad jis būtų taip sakęs? Nes aš jo pažiūrų nežinau. Tikrai ne koks nors liberalus demokratas?

   Kita vertus, nematau kodėl turėtų rūpėti atlikėjų ir kūrėjų pažiūros. Man rūpi tik jų menas. Nesuku galvos, kokių pažiūrų ekonomikos ir žmogaus teisių srity prisilaikė Merkuris, Mocartas, Mikelandželas, Hokusajas, Baironas, Li Bai ar Mike Oldfieldas. Menas yra menas.

   • Fredis*

    „Menas yra menas“.
    Retrospektyvus žvilgsnis į praeitį ir meno išnaudojimas politiniams tikslams: http://www.lrytas.lt/-13073926231306886860-ansamblis-lietuva-re%C5%BEimo-%C4%AFrankis-ir-nes%C4%97km%C4%97.htm
    Citata:
    „1944 m. sugrįžus sovietams, iš ansamblio („Lietuva“) beveik nieko nebebuvo likę. Ansamblis nebeturėjo instrumentų, nebeturėjo kostiumų, vadovo ir beveik neturėjo narių – senieji kažkur dingo, nauji rinkosi vangiai ir pasirodė esą baisiai negabūs. Drabužius reikšmingesniems pasirodymams skolinosi iš Moisejevo teatro, koncertai kėlė nejaukumą ir gėdą. Ypač groteskiškas formas įgydavo privalomi pasirodymai sovietinėse įstaigose švenčiant privalomas šventes.“

   • romas

    Gergijevas yra Kremliaus propagandistas. Kurie atsimena Nevzorovą su filmu apie sausio 13 Vilniuje, mato panašumų Gergijevo veikloje per Rusijos – Gruzijos karą.

    • Sejanus

     Kur būtų galima plačiau paskaityti apie Gergijevo darbą Kremliuje? Nieko apie tai neišmanau, bet sudomino

     • Fredis*

      Į organizuojamą koncertą galima eiti drąsiai, niekas Jūsų nepersekios, valstybinės struktūros – tikrai, nes jos nekontroliuoja ir neturi tikslo prižiūrėti ir formuoti žmonių įsitikinimų, tačiau nenustebkite, jeigu nepriklausomi visuomenininkai ir nevyriausybinės organizacijos Jus užfiksuos. Jeigu kada nors vėl būtų įkurtas „Nacionalinio gelbėjimo komitetas“ (1991 m. prieš Lietuvos valstybingumą veikusi komunistinė organizacija. Įkūrė LKP (SSKP) veikėjai M. Burokevičius, J. Jermalavičius ir kiti. Komiteto veiklą rėmė SSRS kariškiai. Užgrobinėjo pastatus, bandė įsitvirtinti valdžioje. Turėjo radijo stotis „Baltija“ ir „Tarybų Lietuva“), tai kadrai būtų kruopščiai parenkami ir iš ten, dalyvavymas būtų savotiška rekomendacija ir lojalumo patvirtinimas.
      Turime žinoti ir pažinti savo žmones, – su kuo galima eiti į žvalgybą, o nuo ko gali gauti dūrį į nugarą.

    • Rytis I

     Prisimenu Nevzorovo įžūlų melą bei montažus. Bet nematau nieko bendro su Gergijevu, katras porą dienų po įvykių rengia koncertą tautiečiams. Atsiprašau, kartojuosi – porą dienų po įvykių – kai ir Europa ir pasaulis nelabai dar suvokė, kas atsitiko ir visi norėjo tik vieno – kad baigtųsi kraujo praliejimas. Kokią kitokią nuomonę galėjo turėti muzikantas, vykdamas iš Maskvos?

     • suomis

      Mačiau visą filmą sukurtą Kremliaus, kuriame Georgijavas, kaip ir Nevzorovas, apdainavo „išlaisvinimą“ iš „okupantų“. Kremlius, panaudojo žmogelį pagal paskirtį. Ne veltui, Putka, dabartinei opozicijai(Rusijos opozicijai) apibūdinti, panaudojo prezervatyvo alegoriją.

     • suomis

      Tam tikra prasme: į Lietuvoje koncertuos „panaudotas prezervatyvas“. O kokia publika klausys muzikos.
      : DDDDDDDD

     • romas

      Gergijevas koncertavo okupuotoje teritorijoje su valstybiniu (Marijos teatro) orkestru. Koncertą stebėjo okupacinė kariuomenė ir transliavo valstybinės Rusijos TV. Koncerto tikslas buvo įvykius pasauliui parodyti ne tokiais, kokie jie yra iš tikro.

     • Rytis I

      Šiaip jau reiktų įvardinti ir tuos euroekspertus, kurie po išsamaus tyrimo vienoje rezoliucijos dalyje pripažino kaltes iš Saakašvilio pusės. Manau, jiems turėtų būti uždrausta kelti koją Lietuvon, nes galimai jais pasinaudojo Kremlius :)

     • romas

      Ryti, nereikia visko krauti į vieną krūvą. Jei Saakašvilis negeras savo šalies teritorijoje, prie ko čia Rusija su kariuomene ir Marijos teatro orkestru? Sienų negalima kirsti ne per pasienio postą, be vizos ir ginkluotiems. Konfliktams spręsti ir nusikaltimams žmogiškumui išaiškinti yra tarptautinės organizacijos.

     • Rytis I

      Romai, stengiausi nekrauti visko į vieną krūvą. Kaip tik todėl matau labai mažai panašumų tarp realybės falsifikuotojo Nevzorovo ir nuoširdžiai savo darbą atliekančio Gergijevo. Juolab nenorėčiau lyginti liūdnai pagarsėjusį koncertą su kariuomenės veimeniu. Sutinku, jo tikslas buvo propagandinis, ir net gali būti, Gergijevas turėjo atsiprašyti kai paaiškėjo, jog aukų buvo ne 2000 o tik 160 iš osetinų pusės ir daugelis jų buvo ne civiliai. Kaip tik apie tai, manau, bus galimybė paklausti mūsų žurnalistams asmeniškai Gergijevą, be jokių ten tarpininkų ale Užkalnis ar Bačiulis. Turime gi galų gale sužinoti ką jis mano, kiek galima spėlioti…

     • Rytis I

      p.s. turėjo būti „kariuomenės vaidmeniu“

     • romas

      Padorus žmogus nekirstų sienos su kariuomene ir be okupuojamos šalies sutikimo. Rusija ne Sovietų sąjunga – galima buvo ir nedalyvauti šitoje propagandinėje kampanijoje.

     • Rytis I

      Visiškai sutinku – „galima buvo ir nedalyvauti“. Dabar mums paprasčiau spręsti, kaip būtų buvę geriau, bet yra tas apsisprendimo momentas, ir tada jis buvo toks. Kiek jis toks aršus rusiškojo požiūrio propaguotojas – tikiuosi sužinosim daugiau. Mūsų futbolo komandai berods irgi neseniai teko apsispręsti – žaisti Grozne ar ne. Nejau pulsim dabar juos kaltinti Putin-Kadyrovo režimo propaganda?

     • romas

      Nepameskim temos. Svarstom, kiek gerai ar blogai Gergijevo koncertas Lietuvoje sausio 13-os minėjimo kontekste. Vieniems tai – nesusiję dalykai, o kiti jaučiasi įžeisti. Gergijevas pats pasirenka būti ne tik muzikantu, todėl supranta, matyt, kad gali būti priimamas ne tik kaip muzikantas. O ir nematau nieko baisaus, jei jam kažkas reikš savo nepasitenkinimą.

     • Fredis*

      Na va, Rusijos atlikėjo, pavadinto ultrapatriotiškai nusiteikusiu ir artimu Putinui, rengiamą koncertą ima nagrinėti ir specialistai: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/nuomone-tylioji-indoktrinacija-rusijos-atlikeju-vizitai.d?id=53968841

     • Rytis I

      Visų pirma, manau, kad iš jo pakankamai griežtos ir tendencingos kalbos prieš koncertą Rusijos-Gruzijos konflikto metu nereikėtų spręsti, kad jis yra ne tik muzikantas, bet ir politikas antraeilėse pareigose bei akivaizdžiai reiškia ne tik savo nuomonę, o vykdo Kremliaus užsakymą.
      Antra, įžeistų iki širdies gelmių pakolkas matau tik porą triukšmautojų – vieną neseniai prisiminusį savo tėvynę besipijarinantį ultrapatriotą rašytoją bei vieną irgi tokiomis temomis dažnai besireiškiantį žurnalistą. Galima spėti, kam reikalingas visas šitas šaršalynas, o pasekmės bus kaip visada (tai mes jau ir stebime) – tautą pasidalina į patriotus ir nepatriotus ir eilinį sykį vyksta kova su vėtrungėmis (Iki malūnų da nedaaugome). Nuosaikiau vertinantys situaciją, stebėdami klykiančiuosius, šalinasi tokių ir dar atsargiau vertina savo patriotizmo šaknis, ko pasėkoje išlošia nebent gazpromiškai-prorusiškos srovės. Dauguma visdėlto, manau, linkę arba ignoruoti, arba nereaguoti, arba atskirti meną nuo politikos. Demokratija. Kaip ir laisvė reikšti savo įsitikinimus bei nepasitenkinimą, pageidautina – be išankstinių štampų. Jei muzika, tai muzika…

     • romas

      O kame problema? Kad Gergijevas ir koncerto klausytojai jausis nepatogiai? Žmonės turi teisę galvoti ir sakyti apie Gergijevą kas jiems patinka, o tie, kurie nemato jokios problemos, tegul ir iš tikro problemos nemato. Ar jiems blogiau muzika girdėsis, jei kažkas apie juos ir Gergijevą blogai galvos?

     • Fredis*

      Matau, kad reikia aiškinti pavyzdžiais. Tarkim Vasario 16-osios proga kurio nors lietuviško koncerno ar verslo grupės kvietimu į Operos ir baleto teatrą koncertuoti susiruoštų atvažiuoti Benito Mussolini (1883-1945) ir jo partijos Partito Nazionale Fascista arba A.Hitlerio Nationalsozialistische deutsche Arbeiterpartei artimas bičiulis ir draugas, – visuomenei taptų smalsu, įvykis ir būsimas renginys taptų dienos/savaitės/mėnesio sensacija, todėl nereikėtų stebėtis, kad žmonėms smalsu ko čia atvažiuoja V.Gergijevas, ką maestro čia veiks, kokį atsiveš repertuarą. Išvadas pasidarysime po to, tačiau jau dabar galima padiskutuoti ir apsibrėžti kontūrus.

     • Rytis I

      Problema tame, kad žmonės dirbtinai, pagal išgalvotą – arba ne kurių nuomonę – bene svarbiausią kriterijų skirstomi į patriotus ir nepatriotus.
      Sakykime, miestelėnas, savaitę neskaitęs delfio bei racas.lt komentarų, nutaria pasidaryti pertrauką sunkiuose darbuose bei šventę šeimai ir patenka į vieną iš 100 geriausių pasaulyje orkestrų koncertą. Tiesa, prieš patekdamas lieka aplaistytas kiaušiniais bei apkaltintas visom įmanomomis blogybėmis. Mat, pasirodo, dirigentas yra Putinfriendas bei kažką ne taip ten kažkada pasakė apie Saakašvili. Kaži ar vargšą miestelėną tokie argumentai taip greitai įtikins…

     • Žemės vaikas

      Fredi, Jūs neseniai klausėte, kodėl visi nori diskutuoti su Valentinu. Manau dalinį atsakymą, kuris liečia būtent Jus, nesunkiai surasite savo tekstuose, kad ir pavyzdžiui aukščiau pateiktame, kuriame Jus V.Putiną suliginote su B.Musoliniu ir A.Hitleriu. Suomio nekamuoja tokie klausimai, tad apie jį aš ir nekomentuosiu.

     • romas

      Ryti, visos nuomonės yra išgalvotos, o kas dirbtina ir kas natūralu iš viso sunku pasakyti. Aš galvoju, kad dėsningame pasaulyje nebūna nedėsningų dalykų.

     • Fredis*

      „Jei muzika, tai muzika…“ be išankstinių štampų…: http://www.youtube.com/watch?v=SPmIcSesepk&feature=related

     • Rytis I

      Beje, tas pats „patriotinis grynuolis“ kitame savo komentare didžiausiam visų laikų dienraščiui kreipiasi tokiu pažįstamu putinoidiškai bravūrišku žargonu: „jei kuris dabar jau linkčiojate galvas „aha, straipsnis nupirktas, Užkalnis užsakovams dirba“, tai aš ant jūsų, taip sakant, braukiau, traukiau ir tapšnojau. Arba kažką panašaus. Aš rašau, ką tik noriu.“ Reiktų pažymėti – ne vien ką nori, bet ir kaip nori. Nes juom tiki berods vis didėjanti „savarankiškai“ mąstančių piliečių dalis, galimai tikri Lietuvos patriotai. Belieka prisiminti, sakykim, dar tokius populiarius „močit v sartire“ arba „padaryti operaciją, kad niekas neataugtų“. Kad tas „kaip“ ar „ką“ tikrai nėra joks užsakomasis, skaitytojas gali įsitikinti iš teiginio – „Tiesiog Lietuva yra tokioje vietoje, kur žiemos šaltos, ir sovietinio tipo daugiabučių šildymas, varinėjant iš didelių katilinių garą į butus senais vamzdžiais į radiatorius, sudėtus prie plonų sienų ir po vėjo prašvilpiamais langais yra toks neefektyvus, kad šiais laikais, su tokiomis energijos išteklių kainomis pasaulyje, geros kainos tiesiog negali būti.“. Na ką, pabandyk čia ginčytis…

     • Rytis I
     • Auksinis kardas

      Dar paskaitot? :-) Išeina jis jau iš mados, reklamuoti nebeverta.

     • Rytis I

      Vis dar bandau suvokti savo patriotiškumo šaknis, kaip čia be „vedlio“…

   • Donatas

    dėl meno, tai po sausio 13 užgrobę TV bokštą, kaspervizija irgi pradėjo savo transiliacijas „gulbių ežeru“. manau, jiems irgi nerūpėjo politika, jie žiūrėjo, kad būtų vien tik menas. dėl meno ir bokštą tankais ėmė…

 • Izbliondimas

  Manau, kad 1991 m. sausio mėn., ypač sausio 13 d. (labai svarbus buvo ir sausio 14 d. rytas prie AT), Lietuva laimėjo mūšį prieš Rusijos vadus ir jos kariauną. Juk nebuvo užmta AT, Vyriausybė.
  Tad visų pirma sausio 13 d. yra Lietuvos pergalės prieš okupantą diena, jokiu būdu nepamirštant pagerbti žuvusius kovoje, jos didvyrius.
  Matyt kažkam buvo/tebėra naudinga nuo šios šios dienos „nutrinti“ mūsų pergalės džiaugsmą… taip gal įteigiant, kad jos prieš didžiąją Rusiją nebuvome tuomet ir pasiekę.
  Matau siekiama šią dieną paversti „verksmo“ diena, kad nepajustume mūsų pergalės didybės. O prieš Rusiją tuomet stojo kovai ir Lietuvos rusai ir kitur gyvenantys (t.t. Maskvoje Sankt Peterburge ir kitur).
  Tad daugiau džiaugsmo švenčiant Lietuvai labai svarbią pergalės dieną. Gal ji tolygi ir Žalgirio mūšiui, kuriame taip pat krito didžiavyriai, bet vadovaujami didžiojo Vytauto kova taip pat buvo laimėta.
  Čia daugiau buvo kova ne kardais, bet smegenimis. Bet nuo to pergalė nėra menkesnė. Ir, žinoma, didžiausia garbė tiems, kurie paguldė galvą už Lietuvą. Mes, kiti ten buvę, pavisrsime dulkėmis, o jie jau niekada…

 • Žemės vaikas

  Dar viena citata iš minėto V. V. Landsbergio straipsnio:

  „Tad šis atvejis tikrai išskirtinai įdomus ir antropologams, ir politikams – nejaugi jau esame visiški mankurtai? Nejaugi projektas „laisva Lietuva“ jau gali būti uždaromas ir visa ši patyčia bus vergiškai suvalgyta? Paplojant už pasityčiojimą iš mūsų…
  O gal visgi atsiras laisvės valios reiškėjų, kurie ateis ir apgins Lietuvos laisvės kovotojų atmintį. Idant Kremliaus pasiuntinys deramai suprastų, į kokį miestą ir kokią dieną atvyko…“

  Gerbiamas Romai, gal Jūs galėtumėte pakomentuoti, kaip Jūs asmeniškai suprantate ši tekstą. Kas yra „projektas „laisva Lietuva“ ir kodėl jis galėtų būti uždaromas Sausio 13 d. Įvykus V.Gergijevo koncertui Kaune? Kodėl šis koncertas yra patyčia, kas iš ko tyčiojasi, kokiu būdu pasireiškia tyčiojimasis? Ką norima pasakyti žodžiais “ kad gal atsiras laisvės valios reiškėjų, kurie ateis ir apgins Lietuvos laisvės kovotojų atmintį“ ? Ar tai nėra raginimas kažkokiems veiksmams? Kokių, kaip Jūs manote, autorius tikisi ginimo priemonių?
  Jūsų išaiškinimas būtų prasmingas, padėsiantys, tokiems kaip aš pasiklydėliams, teisingai suprasti iškeltą aktualiją. Iš anksto ačiū.

  • romas

   Gergijevas, apsispręsdamas koncertuoti Chinvalyje, turėjo pasverti, kad toks jo apsisprendimas gali ne visiems patikti. Ar taip baisu, kad kažkas gali protestuoti? Lietuvoje ir anksčiau yra buvę visokių protestų prieš įvairias politikas.

   • Žemės vaikas

    Ačiū Romai už dūmų uždangą vietoj konkrečių atsakymų į konkrečius klausimus. Tai Jums būdinga. Nors kita vertus, atsakymo nebuvimas ir yra visai neprastas atsakymas.

    • romas

     Žemės vaike, pateikėte tik ištraukas ir mėginate iškvosti, kaip jas suprantu. Skaitykit visą tekstą ir suprasit. Aišku, jei norėsit tik kad jus suprastų, niekad nesuprasit kitų.

     Tarp kitko, būtų koncertas tikrai proginis ir jame skambėtų kūriniai, atitinkantys progą, gal niekas ir nebūtų atsiminęs, kad Gergijevas artimas Putinui ir dalyvavo propagandinėje kampanijoje prieš Gruziją.

  • Regis

   Žemės vaike, vertybė yra kova prieš Kremlių, tarp kitko nemaišyti su kova kas yra rusiška. V.Landsbergiui tai yra vertybė. Tai ir nenuostabu, kad būna įvairiausios tos kovos apraiškos. Mes gi galime turėti ir privalome turėti savo požiūrį į įvairiausius reiškinius. Taip pat galime bent pasistengti atskirti kada ir/ar kur sąmoningai perspaudžiama.

   • Fredis*

    Labiau perspausti ką Rusija išdarinėjo prieš kelis metus Gruzijoje tikriausiai ne visiems užtektų vaizduotės. Nufilmuoti Kremliaus pasiuntinio koncertą Kaune – individualus V.V.Landsbergio išreikštas požiūris. Viešosios tvarkos filmavimai nesutrikdys, žurnalistikos įstatymo filmuoti ir fotografuoti viešose vietose nedraudžiama, alfoje V.V.L. ragina nesmurtauti ir į publiką nemėtyti kiaušinių.

    • Regis

     Fredi, tai neįtraukim į tai sausio 13-osios. Tokie pseudo patriotai kaip A.Užkalnis tik gaudo kaip savotiška antena visuomenėje sklindančias nors kiek stipresnes įvairiausias bangas, priklausomai nuo įvairiausių interesų jas savaip iškraipo ir atitinkamai transliuodamas savo produkciją tas bangas iškreiptai rezonuoja. Turim dirbtinius, kažkieno sumodeliuotus ar surežisuotus didesnius ar mažesnius informacinius rezonansus. Šiuo konkrečiu atveju teigti, kad tai ne pagarba sausio 13-osios aukoms yra mažų mažiausiai nesąžininga. Galima pasakyti ir kitaip. Nes toks pvz. A.Užkalnis nei piršto nepajudino dėl tų pačių sausio 13-osios įvykių aukų ir dalyvių. Mano nuomone. Tokie „komsomolkos ryto“ gaujos ar minios narių transliavimai į viešą erdvę tik reikiamo įvaizdžio formavimas. Atseit pasižiūrėkit kokie mes patriotai, kaip mums rūpi žmonių atminimas ir patys žmonės kurie paklojo pagrindus šiai valstybei.

     Beje, truputi ne į temą. Žmonės kalba (ir kas galėtų paneigti), kad L.Lavaste negerbia teismo sprendimo, jo nevykdo ir prisidengus kažkokiu mistiniu šaltiniu iš esmės dergia konkrečiai teismus, teisėjus ir apskritai pamina teisinės sistemos pagrindus. Ar teismas galėjo neįvertinti žurnalisto teisės neatskleisti šaltinio ar įvertino visas aplinkybes. Kyla klausimas ar teismo sprendimai turi būti vykdomi, ar žmogus nepagrindęs faktais ir įrodymais gali dergti teismus ir teisėjus? O gal L.Lavastei nepriklauso kaip L.Ryto gaujos (mano nuomone) atstovei vykdyti teismo sprendimų, nes Gedimino pr. Vilniuje tai ne Klonio g. Garliavoje ar apskritai Garliava?

     O visai nesenai virė diskusijos teismo sprendimų vykdymą, kaip teismai įvertina visas aplinkybes ir teismo sprendimais negalima abejoti o juos reikia tiesiog vykdyti. Gal L.Lavastei reikėjo duoti 14 dienų laikotarpį atskleist šaltinį?

  • Rytis I

   Visdėlto norėtųsi, kad gerbiamas V. Landsbergis reikštų mintis nors truputį konkrečiau, nes „O gal visgi atsiras laisvės valios reiškėjų, kurie ateis ir apgins Lietuvos laisvės kovotojų atmintį.“ gali būti traktuojamas skirtingai. Pagyvenusiam inteligentui „apginti“ reiškia viena, o ale bačiuliškam žaliūkui tai visai kita.

   • romas

    Kaži, ar šampaną dalins per „Застольная песня“ koncerto pabaigoje? :)

    • Nerimtai

     Gal ir dalins. Ir ne tik po koncerto, bet ir prieš. Naujieji metai vis tik.

 • Donatas

  na, ir Artūras prisidėjo prie bendro choro „patriotas – idiotas“. visą, kas siejasi su Lietuva ar meile Lietuvai, ar Tėvynės gynyba – tai gėda, vulgaru, skamba klišėmis, reikia žiūrėti plačiai, šiuolaikiškai, niekas mums negręsia, mes laisvi, todėl pamirškim patriotizmą, pamirškim praeitį, gyvenkim ateitim, tik draugai supa mus aplink.
  o juk panašios nuotaikos vyravo Lietuvoje ir 1939-1940 m., nemažai skatinamos rusų ambasados per tuo metu iškilius lietuvių kultūros ir politikos veikėjus. na ir kas, kad daugelis iš jų po penkių metų praregėjo ir atsiprašė už deztruktyvią tautai veiklą, Lietuva jau buvo kitos ‘tėvynės’ viduriuose, o oficialaus plataus karinio pasipriešinimo okupacijai nebuvo.
  nereikia pamiršti, kad ir putinas, vis prašydamas nesigręžioti į praeitį, teigia, kad kas valdo praeitį, tas valdo ir ateitį. tam Lietuvoje ir naudojami įvairūs tomaševskiai, pervij baltijskij ir gergijevai. o mes gėdijamės savo tautos istorijos ir stengiamės būti užsimerkę, kad tik mūsų kas neapšauktų „patriotais – idiotais“…

  • Izbliondimas

   Donatui.
   Manau, kad ne tik aš, bet ir dauguma žmonių (kurie aplamai niekur nesireiškia, paprastai), nesunkiai atskiria vadinamus patriotus, nuo patriotų.
   Pirmiausiai, vadinami patriotai išsiduoda savo neapykanta mūsų tam tautiečiui, kuris gyveno, kūrė, kuris gimė iki 1990 m., t.y. kuris atnešė Lietuvai Laisvę.
   Bet dažnai pasakau ir kitką. Kad mūsų tautiečiui yra lengviau žūti už Tėvynę, nei nebūtų Tėvynės išdaviku. Juk vagis, vagiliukas (plačiąja prasme vagis: prisdijęs prie blogų įstatymų kūrimo ir ne tik; nemokantis mokesčių valstybei, savivaldybei irne tik; monopolistas vagiantis milžiniškus pinigus (nors ir „įstatymiškai“, kartais…)iš tautiečių ir ne tik), – yra pats tiksriausias Tėvynės išdavikas. Kaip ir nesantaikos tarp žmonių kurstytojas, – juk taip pat. O gal… – ir daininkas, kuris kėlė Lietuvą į Laisvę ir būtų už ją atidavęs gyvastį, bet… – pirmas spruko iš Tėvynės (kas gal tik dar kartą patvirtina, kad yra lengviau žūti už Tėvynę, nei ją neišduoti…)…

   • Donatas

    nemanau, kad ‘vadinamas patriotas’ išsiduoda neapykanta savo tautiečiui, greičiau turėtų būti priešingai. o gal tiksliau būtų – išsiduoda neapykanta tiems, kas buvo atnešę Lietuvai Nelaisvę. paskutinieji tokie buvo sovietai 1940 m. dabartiniu metu tokie yra revanšistai rusijoje (kol kas). tad kuo is esmės skiriasi tas ‘vadinamasis patriotas’ nuo ‘tikrojo patrioto’? kad tikras patriotas savo meilę Tėvynei nuo visų slepia giliai širdyje, tautos švenčių nešvenčia, o skaudžias tautai datas ignoruoja?

    • Donatas

     taip pat pilnai sutinku, kad Lietuvos biudžeto (t.y. mūsų visų pinigų) vagys taip pat yra Lietuvos Laisvės priešai, tik ne išoriniai, o vidiniai, ir prieš juos taip pat turėtų būti būti nukreipti visų patriotų (tikrų ir tik vadinamųjų) veiksmai. tačiau tai nepaneigia tautos pareigos žinoti savo istoriją, praeitį ir jos skaudžių pamokų nepamiršti.

  • mielas Donatai, tamstos išvedžiojimai panašūs į K.Krivicko, kai šis ieškojo pedofolijos gijų Lietuvos Vyriausybėje, nes kažkas komandiruotės Rygoje metu gyveno tame pačiame viešbutyje, į kurį prieš 8 metus pedofilai atsivesdavo savo aukas. Nepykite, bet visiškai totaliai dundukiški.

   Kad tamstai būtų aiškiau – laikau save lietuviu, didžiuojuosi tuo, man patinka gyventi Lietuvoje (nors ir ne viskas joje patinka) ir patriotizmas man yra geras žodis.

   Aš nesigėdiju istorijos ir ne vienas mano įrašas šiame tinklaraštyje tai liudija. Sakyčiau net priešingai – aš visada buvo už tai, kad istoriją reikia tinkamai įvertinti ir todėl neverkiau kaip kai kurie šio tinklaraščio skaitytojai, kai mirė A.Brazauskas ar B.Lubys. Nes jei nebuvo įvertinti žvelginat į istoriją ir iš Nepriklausomos Lietuvos perspektyvos.

   Nepaisant to, aš manau, kad chunveibiniškas požiūris į savo istoriją ir knygų deginimas nėra geriausias būdas patriotizmui ugdyti. Dundukiški bandymai primesti kitiems savo požiūrį ir savo nuomonę, beje, taip pat.

   • Donatas

    dėl krivicko dundukiškų išvedžiojimų nepykstu, nes jie ten gal tokie ir yra :)
    tačiau tarp to, ką norėjau pasakyti, kad meilės Tėvynei nereikia gėdytis ir kad praeities pamokų negalima ignoruoti, ir tarp krivicko išvedžiojimų, nepykite Artūrai, nerandu ryšio…

    • Žemės vaikas

     Donatai, bukite malonus ir prašau paaiškinkite, koks yra ryšis tarp „meilės Tėvynei nereikia gėdytis ir kad praeities pamokų negalima ignoruoti“ ir V.Gergijevo vadovaujamo Sankt Peterburgo Marijos teatro orkestro koncerto Kauno Žalgirio arenoje 2012 metų Sausio 13 diena? Ir kaip pastarasis tiesiogiai įtakoja meilę tėvynei ir ignoruoja praeities pamokas? Ačiū už atsakymą.

     • Donatas

      Žemės vaike, perskaitykite Čingizo Aitmatovo „Ilga kaip šimtmečiai diena“, gal ten pavyks rasti atsakymą, kurio iki šiol nesuprantate. Tiek jums, tiek Artūrui pravartu būtų sužinoti, iš kur kilo žodis ‘mankurtas’, tada gal nereiktų svaidytis klišėmis a la „chunveibiniškas požiūris“.

     • Donatai, skaičiau ir ne vieną kartą. Pirmą karta – dar rusiškai. Tikriausiai, negerai tai prisipažinti likus dviem dienom iki 13-osios…:)

     • Donatas
  • Izbliondimas

   Donatui dar.
   Pastebėjau mūsų Tautoje dar ir tokį fenomeną.
   Ypač siaurakakčių visuomenėje. Kuomet visiškai pelnytai yra taršomas „stribas“, o apie jo gimdytoją nei mažiausio žesto.
   Jei pernešti į šiandieną, – manau jau yra tokio padriko požiūrio į tuos, kurie būtent šiandien gimdo „stribą“… turiu omenyje visokius ten oligarchus, monopolijas, kad ir šilumos tiekėjus, kuriuos kažkas čia, kaip Saulę iš Rytų, vėl atvedė… tik šį kartą, gi jie iš pačių tikriausių Vakarų (kur ji paprastai nusileidžia… kas žino gal ten ir nusileido, kad Rytuose vėl atgimtų…).
   Prie to „stribo“ gimdymo manau bene labai stipriai prisidėjo ES parama, bent laikotarpyje iki kokių 2008 m., – juk tos lėšos, o jomis žemė pateko į keletos rankas, ir tokiai krypčiai vystyti, kuris šalyje nepaliko akmens ant akmens, kaip sakoma…
   Tačiau gerai yra tas, nes šiandien oligarchai yra pasimokę, ir tiems stribokėliams čia jokių šansų nėra palikta… arba paklus, arba išsinešdins, kur tik akys veda…☺
   Bet ne apie tai. O apie tai, kad vadinamas mūsų tiligentas apie tai net žalio supratimo neturi. O jau reikštis kaip nori ir veržiasi, ne tas ir žodis…☺ Jis mato tik stribą, ir niekaip jo gimdytojo. Gal ne bereikalo sakoma, kad kurybinis vargšas visais laiakais kūrė tik tam, kuris jam grašius numesdavo… kaip visada yra juk ir išimčių, dėkui A… (juokas net pajamė, nes turėjau omenyje tą aukštybėse, bet ta dviprasmybė, kuri netuyčiomis gavosi, juk tinka ir vienam kitam ir tam, kuris šiandien yra dar ant Žemės…).

 • Žemės vaikas

  Siekiantiems būti šventesniems už Jėzų Kristų, vertėtų buti nuosekliais visame kame. Pseudopatriotai įžiūrėdami V.Gergijevo koncerte didžiulę grėsmę Lietuvos nepriklausomybei, o ar Lietuva šiuo metu iš tiesu yra nepriklausoma, tai jau atskiras klausimas, nepastebi tiesioginio jų pačių dalyvavimo Rusijos, arba kaip madinga dabar sakyti Kremliaus, rėmime. Kiekvienas besipiktinantis šiuo koncertu, pradedant A.Bačiuliu, Užkalniu, V.V.Landsbergiu, A.Kupčinsku ir baigiant Romu, suomiu, Donatu, Fredžiu ir kitais, kuriuos visus sunku išvardinti, kasdiena vartoja elektros energija, kurios didžioji dalis importuota iš „Inter RAO ES“, naudoja dujas importuotas iš „Gazprom“, naudoja degalus pagamintus iš naftos importuotos iš „Rosneft“. Visos šios įmonės yra TIESIOGIAI, tai yra nepalyginamai glaudžiau nei V.Gergijevas, susijusios su Kremliumi, su V.Putinu. Kiekvienas Jūsų sumokėtas litas už paminėtas Jūsų naudojamas prekes, tam tikra dalimi finansuoja Rusija, Kremlių, Putiną. Galima sakyti, kad Jūs kasdien, įskaitant ir Sausio 13, ir Vasario 16, ir Kovo 11, vartodami rusiškas žaliavas, tiesiogiai prisidedate prie visų Putino daromų blogybių, įskaitant Pietų Osetijos ir Gruzijos karą, ir savaime aišku, Jūs tame neįžvelgiate jokio pavojaus Lietuvos nepriklausomybei, Jūsų nekamuoja jokios moralinės problemos. Nežiūrint to, Jūs sau leidžiate, jausdamiesi tyrais kaip angelai, kitus moralizuoti. Ar ne laikas prabusti iš gilaus letargo miego ir tikrovę suprasti tokią, kokią ji yra iš tikrųjų, o ne tokią, kurią kažkas kryptingai mums bando įteikti.

  • suomis

   Na viskas aišku. Esi iš Latvių gatvės ir tuo visą šią retoriką galime ir užbaigti.

  • romas

   Rusijos-Gruzijos karas tam ir buvo, kad dujos ateityje mums nepasidarytų pigesnės ;)

 • Izbliondimas

  Manau viso to reikalo gali būti ir kita pusė.
  Anksčiau vis pastebėdavau ir parašydavau, kad Lietuvos radikalai labai palengvina Kremliui vystyti propogandą, – parodyk, išvertęs į rusų kalbą, keletos dėdžių pastovius straipsnius, parodyk Lietuvių „tautos“ (kabutėse, nes tai ne tauta, o jos tik radikalus sparnas, t.y. marginalus…) ir nei rublio neišleidus turi pakankamai žmonių, kuriems įsakymo jau nereikia, – tereikia tik leidimo…
  Vargu ar tai Kremlius naudoja, jei rimčiau, bet aš vietoje jų tikrai tokį dalyką naudočiau.
  Juk panašiai buvo ir 1990 m., kai grupė Kremliaus agentų ar mūsų kvailių kaitino Š.karinio miestelio karininkų kraują, manau, iki to, kad nereiktų nei įsakymo, – kad pakaktų tik leidimo užkurti tankų dyzelius… (kad ir pajokų karininkų vaikams nutraukimo akcija… tuomet viename pasitarime tokiam reiškiniui pasakiau aštrų pasisakymą, provokatoriams…).
  Manau, kad tiems Lietuvos inteligentams (tikrai jų dar yra, jei ne dešimtys, tai vienetai tikrai yra), – dažnai būtų gėda pažiūrėti Rusijos inteligentijai į akis (o ji jos turi, manau, gana daug…). Gal dėl to tikrai yra parengta ir veikia gvardija provokatorių, siekiant galutinai nutraukti bet kokį saitą tarp dviejų valstybių inteligentų.
  Juk kaitinti kraują tikrai nėra sunku, kaip ir sukelti paniką (gal dėl to karo metu panikierius net sušaudydavo…).
  Štai kad ir ši citata iš vieno portalo, manau, verčia taip pat pamąstyti:

  *
  Валё!,
  2012 01 10 15:49Хорошо что русские не умеют читать по литовски! А то прочитав коментарии, увидели бы такую ненависть к России и увидели бы культурное лицо литовского народа, как минимум подняли бы цены на газ и отменили бы нтранзит через Литву .

  После таких горе коментаторов хочеться поскорее уехать из этой страны, под названием Литва..
  Очень грустно, наверно надо еще и отказаться от литовского гражданства…
  *
  Taigi. Jei kas rimta, manau, turi būti ir rimtai reaguojama. O ne taip, kaip įprasta Lietuvoje. O ne nusileisti iki tokios tautos lygio, koks jis yra ne kuriuose portaluose lietuviškuose, – kurioje gal jau visiškai neliko net pagarbos sau. Kaip, pavyzdžiui, gali sau leisti tik koks piemenys, kuris, nemokša, sugeba tik „glamžyti“ (suerzinti) kokią paną, tesugėdamas, deja, tik pats save pamalonindamas, išsipeckioti…

  • Auksinis kardas

   Inteligentų tarpusavio ryšiams niekas negresia, leiskite jus užtikrinti. Tam, bei todėl, jie ir inteligentai. Ne sąmokslai, bet springstanti savimi kvailybė telkšo aplink.

   • Izbliondimas

    Karde.
    Kalbate taip kaip norėtųsi, kad būtų.
    Tačiau tiek, kiek mes turėjome draugų 1991 m. sausį, vėliau po ne kurių dėdžių pastovių apspjaudymų, – draugų mūsų tautai, manau, sumažėjo 80-čia procentų…
    Na, žinoma, turėjo, manau, įtakos ir tai, kad rusams labai pradėjo širdis glostyti didžiavalstybės inkstinktai, ypač kai daug kartų pabrangę ištekliai leido gyvenimą ten net pensininkams paversti oriu.
    Tą imperinį mąstymą turėtume ir mes lietuviai suprasti, – juk kai kalbame „nuo jūros iki jūros“, yiesiog kaisti pradeda paširdžiai… tad kas jau ne kas, bet mes lietuviai tą jausmą taip pat turintys, turėtume suprasti ir jų tą „nuo jūros iki jūros“☺
    Bet inteligentai matyt irgi yra įvairūs, – pritariu Jums, kad atsisijojo netikrieji, tik.

  • Fredis*

   „Mažai inteligentiška“ publika susirinko ir tarė žodį įvairiomis kalbomis, tik ne lietuviškai, V.Adamkus kalbėjo angliškai: http://www.youtube.com/watch?v=fCCBHfOphag

 • Man truputį kur kas įdomiau, kokios priežastys tikrą lietuvį priverčia pasivadinti „suomiu“ ar „austru“, nei jums aiškinti, kaip atsirado mano „tinklaravardis“.

 • Auksinis kardas

  Pernelyg dažnas pasivadinimas „tikru lietuviu“ :-)

 • Fredis*

  Kaip gražiai žmonės švenčia ir linksminasi, didinga ir monumentalu: http://www.youtube.com/watch?v=gpIIqUt6L6U&feature=related

 • Nerimtai
 • žiūrovas

  Kai kuriems lietuviams tiesiog trūksta tautinės savigarbos.Neįsivaizduoju koncerto Paryžiuje,kuriame Prnacūzijos nepriklausomybės dienos ar pergalės prieš Vokietiją dienos proga proga būtų atliekama trilogija Nybelungų žiedas…..

 • Татьяна

  Артурас, в следующий раз, выкладывая в свой блог подобные размышления, обязательно делайте пометку СПЕЦИАЛЬНО для ИА „Регнум“, например, что это памфлет. А то с их лёгкой руки на русскоязычных сайтах появился дословный перевод статьи с Вашего блога (с сылкой на „Регнум“), а также „оригинальные подводки“ к переводу, в результате чего можно сделать вывод, что Вы, Артурас, – махровый националист. :) И Вы написали всё это на полном серьёзе.
  http://regnum.ru/news/polit/1487748.html

  • Dear Tatjana, it was so long ago I used Russian language keyboard, that I do not dare to try it again. Apologize for that. As for „Regnum“, other medias and persons – I tend to believe that there are no instruments to fight stupidity. If so, why waste your time against someone or something, which is invincible in it’s nature? And this phenomenon has nothing to do with Russia, it is global.

   By the way, yes I am nationalist and do not see something bad or disgraceful in this.

 • nerijus

  1991 sausio 13 d.
  Nauja diena Lietuvoje…

  DRAUGAMS:

  http://www.youtube.com/watch?v=dgdIG54F1Nc

  …tiktai amžinybė JIEMS ištiesia ranką…

 • Taškas
 • Viktoras

  Pasidalinau su draugais šiuo straipsniu… Ot žvengė… Sako, kad didesnio briedo dar nėra skaitę…

 • Apuokiukas

  Lygiai taip pas mus darbe kalba jedinstvennikai: kiek daug ekonomikoje ir kultūroje tarybų valdžios metais pasiekė Lietuva, mes visi dabar tuo naudojamės, o lietuviai visa tai sukūrusią santvarką dar drįsta vadinti okupaciniu režimu. Tai kai mano bendradarbiai jedinstvennikai perskaitė šitą straipsnį ( galbūt – jo vertimą regnume ), labai apsidžiaugė – pasirodo, ir lietuvių inteligentai ( A. Račas ) jau pagaliau pradėjo galvoti, taip kaip ir jie ( jedinstvennikai ).

 • Fredis*

  austras su Žemės vaiku kalbėdami apie Hitlerjugendą diskutavimui pasirinko ne tą auditoriją.
  Pagirtina, kad austras jokio išsišokėliško komentaro sausio 13-osios proga šiemet neparašė, dabar jis tik reiškia nepasirenkinimą, jog prie Kauno arenos su Gruzijos vėliavomis stovėjo ir dalino laikraščius būrelis jaunų žmonių. Daro prielaidą – suklaidinti vyresnių dėdžių. Tegul galvoja ką nori, dar įdomiau.

  • Žemės vaikas

   Fredi, priešingai nei Jus, aš esu geresnės nuomonės apie šią auditoriją, tame tarpe įskaitant ir Jus. Netikiu kad, Jus esate toks beviltiškas kritiniam mastymui, kokiu bandote save ir kitus laikyti. O ir mano politines pažiūras busite supratęs klaidingai, bet tai Jūsų teisė.

   Prisipažinsiu, kad iki šiol nebuvau susidūręs su Jūsų paminėtu žodžių „Hitlerjugendas“. Kadangi Jus savo tekstuose nelinkęs argumentuoti savo teiginių, tad pasitaikius progai pasidomėsiu ir kas žino, gal atrasiu kažką bendro su V.Gergijevo Sausio 13 koncertu Kaune.

  • Valentinas

   Beje, Austras turbūt labai pritaria aktyvių piliečių organizuojamiems protestams prieš Tibeto okupaciją. Tačiau protestas prieš Tibeto okupaciją ir protestas prieš Gergijevo koncertą yra vienas ir tas pats – tie patys motyvai, ta pati protesto esmė. Kažkaip sugebėjome visą problemą matyti per kreivus veidrodžius: žmonės lankęsi Okupanto koncerte pasirodo yra geri, o žmonės protestavę prieš Okupanto koncertą pasirodo yra blogi. Kur mes gyvename?

   • suomis

    Jo. Apie austrą buvau geresnės nuomonės ir norėčiau ją išlaikyti. Nejaugi kritika, valdantiesiems, apakina, kad net sutinkama nusišluostyti kojas, ant tautai šventų dalykų?
    Aš kritikavau Kubilių ir toliau žadu jį kritikuoti(jeigu darys nesąmones), bet kas šventa – tai šventą. Ir čia „palauk“ nebus.

   • Žemės vaikas

    Valentinai, faktai yra tokie. V. V. Landsbergis, jaunesnysis, paskelbė žinią :
    “Tad šis atvejis tikrai išskirtinai įdomus ir antropologams, ir politikams – nejaugi jau esame visiški mankurtai? Nejaugi projektas „laisva Lietuva“ jau gali būti uždaromas ir visa ši patyčia bus vergiškai suvalgyta? Paplojant už pasityčiojimą iš mūsų…
    O gal visgi atsiras laisvės valios reiškėjų, kurie ateis ir apgins Lietuvos laisvės kovotojų atmintį. Idant Kremliaus pasiuntinys deramai suprastų, į kokį miestą ir kokią dieną atvyko…”

    Valentinas komentaro citata:
    Ir esmė yra netgi ne tai kad Gergijeves koncertuos. Esmė yra kas eis ir klausys. Galima teigti, kad tie kas eis į Gergijevo koncertą pritaria Rusijos agresijai prieš Gruziją.

    Tarp daugelio šio koncerto dalyvių buvo ir Arvydas Sabonis. Išvadas apie A.Sabonį pasidarykite patys. Jas padaręs, jeigu busite nuoseklus, raginsite boikotuoti tyliu protestu, Rusijos imperializmo šauklio, A.Sabonio vadovaujamą Lietuvos Krepšinio Federaciją….

    Reikia pagaliau nustoti sėti neapykantos sėklas, kurių vaisiai diena iš dienos pragaištingai nuodiją mūsų gyvenimą. Kodėl mes, ir ar tikrai mes, o ne kažkas už mus, bet mūsų rankomis, taip kvailai elgiamės ir ko tikimės tokių elgesiu pasiekti?

    • Fredis*

     Protestavusių žmonių ir politinėmis aktualijomis rašančių žmonių (V.V.L.) noras buvo išreikšti savo požiūrį ir jis nebūtinai turi patikti A.Saboniui ar Žemės vaikui. Tvirtų įsitikinimų deklaravimas nėra neapykantos sėjimas. Daug bjauriau yra vieni kitiems pataikauti, ypač viršininkui, federacijos vadovui ar dar kam nors ir liūliuoti klampioje pelkėje, kurioje nėra krantų.

     • Žemės vaikas

      Fredi, kalba eina ne apie patikimą, ar nepatikimą, o apie V.V.L ir Valentino konstatavimą, diagnozę, kurią remiantys A.Sabonis yra mankurtas, apie save net nekalbu, projekto LAISVA LIETUVA duobkasys, pritariantys Rusijos agresijai prieš Gruziją, laisvai praresiant mintį , tėvynės išdavikas, kaloborantas.
      Tokia diagnozė, patikėkite, gali būti nesuprasta ne tik A.Sabonio ar mažareikšmio Žemės vaiko, bet beveik visos Lietuvos.Tad gal tos diagnozės, švelniai tariant, nelabai tikslios,ar Jus manote kitaip?

     • suomis

      O ką, Sabonis gal Viešpats Dievas yra? Juk jis pats prisipažino, kad tik į kašį moka dėti ir daugiau iš jo nereikia norėti.

    • Valentinas

     Tai, kad atėjai į Imperializmo šauklio koncertą savaime nedaro tavęs pačio imperializmo šaukliu. Šis faktas byloja:
     Arba tai, kad esi naivuolis, kuriuo lengva pasinaudoti (Sabonio atvejis).
     Arba tai, kad esi sąmoningas spjaudytojas ant Lietuvos ir Gruzijos nepriklausomybės (Žemės vaiko atvejis), teigdamas, kad muzika ir politika neturi nieko bendra.

     • stogas

      Jei grigorjevas, koncerto metu ka nors butu aiskines, sutinku, jis KGB sauklys ir ji reikia siusti nafik toleliau..

      Jei kovotojai pries Tibeto akupacija pastovejo su plakatais pries Saules traukini is Kinijos, juos mentai sukiso i autobusiuka- visiems DZIN, juk ekonomika svarbiau, bet tai prostitucija.

     • Žemės vaikas

      Valentinai, Jus turite teise į savo nuomonę, tokią pat teisę turi ir visi kiti diskusijos dalyviai, įskaitant ir mane. Mes abu, įskaitant ir visus šios diskusijos dalyvius, išsakėme argumentus savo nuomonei pagristi. Kiekvienas kam ši diskutuota tema buvo aktuali, įskaitant ir mus, turėjo galimybę susipažinti su mūsų ir visų diskutuojančių argumentacija ir, pagal savo supratimą, pasidaryti savo asmenines išvadas.

 • Fredis*

  Yra įvairių protesto grupių, be Valentino paminėtos kovotojų už Tibeto laisvę dar yra „Užimk Volstrytą“ http://kauno.diena.lt/naujienos/uzsienis/porele-panoro-uzpatentuoti-prekini-zenkla-uzimk-volstryta-385604?utm_source=feed_reader&utm_medium=rss&utm_campaign=rss_feed ir kitos. Demostruoti neapykantą žmonėms yra nepadoru.

 • vitalijus

  Panasu i paranojine sizofrenija (pas autoriu)

 • Valius

  Gerbiamas autorius gali rašinėti, žinoma, kas jam šaus į galvą, tačiau siūlau ateityje pagalvoti apie tokio tipi rašinio formą ir stilių. Mano mamai paskambino vyresnio amžiaus rusų tautybės žmonės ir pareiškė, kad pagaliau atsirado TIKRAS rusų užtarėjas, kuris supranta, kad visą ką gero Lietuvos piliečiai turi – turi dėka bolševikų. Gerbiamas Račai, buvau geresnės nuomonės apie Jus. Jūsų rašinys – neva tai su ironija ir paslėpta mintim pateiktas – iš tiesų yra bulvarinio lygio raizgalas. Deja, Jūs taip ir nesupratote, kodėl didelė dalis Lietuvos piliečių pasipiktino SUTAPIMAIS, kai Lietuvai svarbios datos paminimos buvusios bolševikų valstybės kultūros atstovų renginiais. Kultūra čia ne prie ko. O kas prie ko – matyt ne Jūsų protui.

  • mielas Valiau, tiems kurie ateina čia manęs auklėti ir nagrinėti mano proto būsenos, mano atsakymas labai paprastas – dėjau aš ant tamstos ir staltiesėle tamstai kelias pas užkalnius ir čyvus.

   • Valius

    Mielas Racai, aciu Jums uz miela atsakyma. Jusu folklorika irgi labai miela. Linkiu Jums vazineti taksi su Pjautuvu ir kujiu. Ten Jums ir vieta. Kaip ir visiems farziejams.

  • stogas

   Metu citata :
   „Mano mamai paskambino vyresnio amžiaus rusų tautybės žmonės ir pareiškė, kad pagaliau atsirado TIKRAS rusų užtarėjas, kuris supranta, kad visą ką gero Lietuvos piliečiai turi – turi dėka bolševikų. “

   Speju, kad tas skambutis buvo is paleckio…. man geda butu net rasyti .

   • Valius

    o man ne geda – nes skambutis buvo ne is Paleckio. Kai tamsta paskaitysi Mackiewicziu – tai tada pakalbesim apie geda. Mes juk ne Menulyje gyvenam…

 • Lukas Jankauskas

  Suprantam ir palaikom Jusu ironija, bet, pasirodo, kaikas nori Jusu zodzius suprasti tiesiogiai, Lietuvos rusams leidziamame laikrastyje rusu kalba „Obzor“ Nr. 3 2012m. 19-25 dienos numeryje buvo straipsnis : „Kak nastojaschie patrioty Litvy dolzny otmechiat godovschinu tragediji 13 janvaria 91 god.“ Jusu tekstas verstas dalimis, istrauktas is konteksto, skamba gresmingai ir ultra-nacionalistiskai. Sukirsinti zmones skaite, gasdinosi, valerijona gere – kaip sitaip, zmogus gi issilavines, BNS vadovas. Ne, bet koks ten ekstremistas-teroristas. Kas gi daros ant tos Lietuvos. O siaip tai tokius zurnaliugas tai teisman (:

 • As taip tikiosiu kad tu mirsi greitai aborto liekana tu nelaimingas idiotas!!! Turiu daugybe lietuviu draugu ir niekas tave nepalaiko..
  Tokie kaip tu pripila olejaus i ugni ir daro zmoniems problemu!
  Mirk asile greiciau!!!!!!!!!!

 • Rytis I

  Čia vis dar verda „tėvynės meilė“. Štai geras pavyzdys, vaizduojantis, kaip turi būti tinkamai priimamas svečias, o ypač iš Rusijos. Didžiausia pagarba, kai svečias pajunta, kad taps lauro lapu šeimininko sriuboj, ir tada gyvenimas prasisuka kaip begarsiame filme…