Aš pasibelsiu ir į tavo duris…

…Belsk ir tau bus atidaryta, tskant…

Ačiū Tomui

 

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • egas

  gerai kad negyvenu Fabijoniškėse.

 • D

  Pasiklausius rimtas debatų laidas, panašu, kad šiuose rinkimuose dalyvauti kviečiami tik tie, kurie turi kažkokių problemų, kurias galėtų išspręsti viena ar kita partija su jos kandidatais. Nes būtent tai padaryti visi ir grasina – didins atlyginimą, mažins emigraciją, gerbs žmogų. Kadangi aš panašių problemų neturiu, tai ir balsuoti neinu

  • Auksinis kardas

   Geras pastebėjimas. Yra toks negeras palinkėjimas „kad tu gyventum permainų laikais“, atkreipkite dėmesį į kandidatų kraičius tokioje šviesoje.

  • romas

   Vienas problemas išsprendus, dėl jų atsiranda kitos.
   Visiškai nesuinteresuotas turėtų būti jau miręs.

  • mustangas

   Jei neisi balsuoti problemos ateis. Eik balsuot!

 • mari

  Veiksmas vyksta Lietuvoje.

  Tikekimes tai buvo satyra. Reikia izvelgtigeraja puse – lietuviai dar turi humoro jausma!

  Atsiprasau uz nelietuviska srifta.

 • Blynas

  :)))) Aš gyvenu Fabijoniškėse. Labai lauksiu pasibeldžiant. Ar tik prelegentui nesibaigs rinkiminė kompanija, anksčiau, nei pats galvoja? :)

 • Fredis*

  Ainius Lašas tokį kandidatą pavadintų „autentišku naujoku“. Abu politologinį terminą sudarantys žodžiai, be jokios abejonės, turi teigiamą krūvį, daug blogiau būtų tarpduryje sutikti neautentišką politikos senbuvį.
  Demokratijoje rinkimai yra pati didžiausia šventė, tad jeigu pas Jus į namus užsuks kitokie nors ne sisteminiai buvę autentiški naujokai, kurie dabar jau nėra jokie naujokai, pvz. Uspaskich, Mazuronis, Skardžius ar Zuokas – būtinai pavaišinkite juos degtine, svogūnais, kumpiu ir lašiniais. Jeigu švęsti, tai švęsti.

 • Justas
 • mustangas

  JAV irgi įtemptai ruošiamasi rinkimams. Nuolat namo skambina tiek Obama tiek Romney. Bjauriausia, kad jie sūkos tai kartais daro 4 valandą ryte. Jų rinkiminis softas tai Indijoje darytas.;)

  Lietuvos partijų debatai šeimoje yra žiūrimi kaip pramoginė laida. Storulių ir hamburgerių šalyje vaikai su politika supažindinami nuo 7 klasės. Po pirmų matytų debatų (su Venckiene) devintokas teisingai įdentifikavo visų politinių jėgų platformas t.y. populistai, liberalai, kairieji ir dešinieji. Jam dar nereikia rinktis, bet branda vistiek džiugina. ;)
  Su nekantrumu laukiame naujos laidos.

 • Valentinas

  O į mano duris vakar paskambino Steponavičius. Kukliai prisistatė, pakvietė ateiti į rinkimus ir balsuoti, davė kažkokį tai lapuką. Kadangi neturėjau jam klausimų, tai nepakviečiau į vidų, bet turėjau galimybę užduoti tiesiogiai visus klausimus ir galbūt netgi gauti atsakymą.

  • Izbliondimas

   Manau, kad pirmas bevaikščiodamas gatvėmis ir pan., susirinko sau palankią publiką rinkimuose, tai JAV prezidentas nuo demokratų, Džimis Karteris (1977-1981 m.).
   Jam tai pavyko.
   Šie metai man gyvenime yra pirmi, kad kandidatai visiškai nedomina.
   Na visiškai.
   Žinoma į rinkimus, kaip visuomet eisime.
   Štai neteko girdėti, kad bent vienas iš kandidatų pasakytų, kad dės visas pastangas, kad JAV leistų Lietuvai utilizuoti vagis, – taip sakant, jei ką, nuleidžiant girnas ir iki pat dugno… Jei palaipsniui prireiktų…☺
   Kitkas, manau, šiandien yra antraeiliai reikalai.
   Nes kai valstybė nebesuranda ir poros žmonių, kurie būtų patikimi, t.y. atsisakytų vogti, – iki ko „dasirito“ mūsų Lietuvėlė, tuomet.
   Kai tik pakalbi su žmonėmis, turiu omenyje doresniai, – tai matai, kad tik šiais metais žmonės pajuto, kad vagiama totaliai. Pradedant samdiniais, verslinykais, baigiant pardavėjais, kurie parduoda žmonėms šilumą. Taigi☺

  • GIGA

   Gal Mildos ieškojo,Valentinai?:)

 • Fredis*

  Steponavičius viešuose debatuose (LRT) atrodo šauniai, ypač patiko Olekui paleista frazė: „Niekas jūsų į liberalus nepriims“. Steponavičius ir Masiulis visuomet turi atsakymus į visus klausimus.
  Socildemokratų klausytis – liūdesys, apibendrindamas vieną debatų laidą ekspertas R.Staselis gerai pastebėjo, kad opozicija kalbėdama vien tik apie minimalų atlyginimą ir praktiškai nieko daugiau (pvz. karjeros galimybes), skatina tik nusivylimą ir depresiją. „Aš išvažiuočiau (R.Staselis)“. TiT ir socialdemokratai taiko tik į vieną segmentą – gaunančius minimalų atlyginimą, todėl Uspaskichas juos apšoks.

 • Fredis*

  Izbliondimiškas požiūris į gyvenimą:
  „„Kodėl tam pusei milijono aš turiu perleisti savo teisę (balsuoti – DELFI)? Tam, kuris viską metė ir išvažiavo ieškoti geresnio gyvenimo – tai jų teisė, aš sutinku su tuo. Bet kokią teisę jie turi spręsti už mane, kuris čia gyvena, čia moka mokesčius, leidžia vaikus į mokyklą? Kodėl turiu suteikti teisę priimti sprendimus už mane? Ir aš nemanau, kad ta didžioji išvažiavusių dalis sumažintų popso, aš manau priešingai. Iš visų išvažiavusiųjų, šviesuomenės dalis sudaro 2-3 proc., na, gal daugiausia 5 proc., o visa kita dalis išvažiavusiųjų anaiptol nėra šviesuomenė, kuri sumažintų popso. Manau, kad emigracija turi teigiamą pusę, nes ji apvalė Lietuvą nuo tam tikros dalies gyventojų, kuriais mums dabar nereikia rūpintis“, – teigė A. Račas.“ DELFI

  • mustangas

   Oba na! p. Račas mane pribloškė antrą kartą per dvi dienas. Norėčiau parekomenduoti paskaitymui Lietuvos Respublikos Konstituciją. Ten parašyta, kad visi atitinkamo amžiaus Lietuvos piliečiai turi teisę balsuoti. Aš tą darysiu asmeniškai konsulate.

   O dėl sprendimų priėmimo tai man kartais nelabai atrodo, kad Lietuvoje likusi dauguma yra įgali ir suinteresuota priimti bet kokius sprendimus. Aš čia net nekalbu apie tą visuomenės dalį, kuri nesugeba net atidirbti už tą mizerną minimalų atlyginimą. Palyginus su jais net ir ta p. Račo vadinama „ne šviesuomene“ atrodo kaip Harvardo studentų grupė išvykusi trumpam seminarui pasitobulinti. Kažkaip nesu girdėjęs, kad anais reikėtų rūpintis ar pinigus jiems siųsti. Sakyčiau tai jie atlaisvino darbo vietas tiems, „kuriais mums dabar nereikia rūpintis“.

   Viena neginčijama, visi mes turime teisę balsuoti.

   • Andrius

    … Ir jei nesupyksite gerbiamas Mustange – as bevelyciau apriboti teise balsuoti tokiems kaip Jus… Nes gaunasi lyg ir taip, kad mudu turim nuspresti „kaip gyventi privalau as“, o ne Jus… Manyciau teisingiau kai balsuotojo apsisprendimas lemia ir pacio balsuotojo gyvenima… Nes Jus cia seniai jau negyvenate, kaip suprantu, ir mastote „Manheteno kategorijom“, o pas mus, cia, zinote, „ne Manhetenas“ (veikiau kazkas arciau „Zinzibaro“)… ir dar negreitai bus… O tai leidzia man daryti prielaida, kad Jusu balsas gali buti ir ne objektyviai pasvertas musu krasto realijom…
    … Bet aisku tai diskusiju klausimas – jei dauguma pilieciu manytu, kad Jusu balsavimas mums butinas ir gal net naudingas – tebunie… ckant – Demokratija…

    • mustangas

     Demokratija Lietuvoje jau yra, o balsavimo teisė nėra diskusijų klausimas. Jeigu Tamsta nebūsite matęs Manhattan’o tai Jūs jo niekada nesugebėsite jo sukurti, o aš tikrai balsuosiu už tuos, kurie, manau, sugebės sukurti Manhattan’ą. Tai mano konstitucinė teisė, pareiga ir laisvė.

     Tamstos pasirinkimo preferencijos, kaip suprantu plyti piečiau (nors Jūsų pasisakymai žiūri į rytus), bet tai Jūsų konstitucinė teisė, pareiga ir laisvė.

     • Andrius

      … bijau, kad Jus nelabai nutuokiate kas pas mus geba „pastatyti Manhetena“ – nes nematydamas realiu darbu, viso labo, galite tik is toli spresti apie „statytojus“ pagal Jus pasiekiancius skambius ju pareiskimus… Ir juolab nesu tikras kad ir Jus zinote kaip ji statyti, nes uzuot states cia „Manhetena“, Jus tiesiog pasirinkote i ji isvaziuoti ir naudotis juo paciam nestacius ir tikintis kad ir cia kazkas uz Jus ji pastatys ir Jus galesite naudotis tuo sugrizes … Bet aisku ir tai yra Jusu Konstitucine teise… Tik manau kad nederetu labai niekinti tu kurie visdelto liko jo statyti cia, o ne rinkosi lengvesni kelia…
      …O kas del, Jusu nuomone, mano zvilgsnio „i rytus“… – tai nelygu koki atskaitos taska pasirinksime – man pavyzdynes civilizuotos vakaru Europos salys – Jums,zvelgiant is Manheteno, yra „rytai“… Man, kaip suprantate, geografiskai zvelgiant is Vilniaus – tikru tikriausi „vakarai“…

     • mustangas

      Realių darbų aš nuo 1992 prisižiūrėjau, statistiką pasiskaityt sugebu. Aš nieko neniekinu, bet kai pasižiūriu debatus aš vienareikšmiškai suprantu. Tėvynei manęs reikia čia ir dabar prie balsadėžės. Priešingu atveju ne tai kad Manhattano nepastatys bet ir Zinzibarą kreivai iškas.

      P.S. Parodykit man savo vakaruose valstybę (skaitosi ir mažiau civilizuotos kaip Graikija), kur save garbingais ir protingais laikantys visuomenės veikėjai atvirai diskutuotų visuotinės balsavimo teisės apribojimą ar atėmimą daliai savo piliečių. JAV tokie dalykai buvo praktikuojami iki 50-ųjų. O tokių valstybių į rytus nuo Jūsų galiu parodyt abiem rankom išskėstais pirštais.

     • mustange, elgiatės kaip koks čyvas, bačiulis ar adomėnas. Na, kur aš kalbėjau apie visuotinės balsavimo teisės apribojimą? Nepykite, bet arba esate dundukas arba reikėtų atsiprašyti:)

     • mustangas

      p. Artūrai Račai. Aš atsiprašau. Man prieinamose Jūsų citatose tiesioginio kvietimo apriboti balsavimo teisę aš neradau. Turbūt pasikarščiavau skaitydamas. Mano sąmprotavimas apie moralinę balsavimo aspekto puse rasite žemiau komentaruose.

      Dar pridėsiu, kad projektuojant tolesnę realybės raidą, balsavimas internetu yra neišvengiamybė. Kaip neišvengiamas yra popierinių knygų dekadansas ir visuotinė globalizacija.

     • Atsiprašymas priimtas. Malonu bendrauti su padoriais žmonėmis.

      Bet dėl knygų tai jau atsiprašau – aš mirsiu skaitydamas popierines, nes jos man labiau patinka. net jei jų nebespausdins, mano bibliotekoje užteks:)

    • Fredis*

     Tipiškas marginalo požiūris. Popietinės kovo 11-osios eisenos dalyvis rėkauja prieš žydus, gėjus, aiškiai žino, kad moters vieta virtuvėje, jei neklauso – į snukį, dievukas – Uspaskich, „Geriau jau babnikas, nei gėjus“ (Paksas), reikalauja atimti iš turtingesnių ir pasidalinti tarpusavyje. Didžiausia grėsmė ir neapykanta Vakarams, emigravusiems, nors ir laikinai ar visiems laikams, su tikslu labiau save realizuoti, pažinti pasaulį. Yra toks žmonių tipas, kuriems nesisėdi, tačiau Konstitucija jiems suteikia galimybę balsuoti, tik jie, emigravusieji, turi problemų nuvykti iki konsulato, kur pastatyta balsadėžė, kartais pritrūksta sąmoningumo, ne vien fiziškai atriboti nuo rinkimų galimybės.

   • mielas mustange, aš visiškai neginčiju tamstos teisės balsuoti. Aš tik pasisakau prieš privilegijas tiems, kurie savo noru pasirinko neprisdėti prie valstybės kūrimo. Aš taip pat nepalaikau E.Masiulio požiūrio, kad emigrantų balsavimas sumažintų „popso“ kiekį Lietuvos politikoje. Balsuokite į sveikatą – visada turėjote ir turėsite tokią teisę, kol būsite pilietis, nors man tai ir nepatinka, nes aš nenoriu, kad būdamas kitur, rinktumėte man valdžią.

    Beje, išvažiavusios daugumos požiūrį ir rūpestį Lietuva atspindi skaičiai: išvažiavo apie 0.5 mln. o registruojasi balsuoti – 10 000…

    • mustangas

     p. Račai aš neturiu tvirtos nuomonės apie popso mažėjimo ar didėjimo tendencijas, bet sutikite, kad dauguma išvažiavusių turi patirties brandesnėse visuomenėse. Net jei jie ten nebalsuoja. Jus asmeniškai, kaip suprantu kamuoja nepasitikėjimas, kad tokie kaip aš Jums ant galvos kažką specialiai išrinks. Aš, beje, irgi turiu pagrindo Tamsta nepasitikėti žiūrėdamas į baukutes, karalius ir kitokius duris supainiojusius klounus (na negalėjau aš dalyvauti praeituose rinkimuose). Aš nerimauju ir nenorėčiau, kad ir vėl atsirastų koks pašlemėkas kaip Kūris, kuris eilinį kartą paskaitęs Lenino raštus nuspręstų, kad: „kas ne su mumis tas prieš mus“. Man Jūs esate mūsiškis, toks pats mūsiškis kaip mano tėvai, Lietuvoje likę draugai, buvę mokytojai, kurių dėka aš galiu jums rašyti komentarą vis pažvilgčiodamas į lietaus merkiamą Park Avenue. Deja mūsiškis yra ir komentatorius Andrius. Taip pat tie penki šimtai tūkstančių mūsiškių savo ar likimo įnorių nublokštų svetur.
     Aš žinau, kad Jūs padarysite teisingą, ir Jūsų nuomone geriausią pasirinkimą rinkimuose. Nes Jums rūpi. Rūpi tas pats kas rūpi man ir kitiems mūsiškiams.

     • mustange, manęs tikrai nekamuoja joks išankstinis nepasitikėjimas. Aš tiesiog laikausi nuomonės – jau kartojuosi tikriausiai – kad geriausia kurti valstybę joje gyvenant. Visiems kartu. O ne žvelgiant iš šalies.

      Ir, beje, niekaip negaliu sutikti, kad „dauguma išvažiavusių turi patirties brandesnėse visuomenėse“. Mačiau savo akimis tą patirtį – aštuonis žmones dviejuose kambariuose su viena vonia ir rusiška TV ir patirtimi, kuri prasideda višiukų pešimo fabrike ir baigiasi arba prie Tv arba pub’e. Ir taip diena iš dienos.

      Bet jūs teisus – aš pasirinksiu teisingai, atsižvelgdamas į pastarųjų ketverių metų savo asmeninę patirtį.

     • Fredis*

      Teisingą Tinklaraštininko pasirinkimą atsvers neteisingi ‘Andriaus’, ‘GIGOS’, ‘Mokytojos Aušros’, ‘Izbliondimo’ ir kitų pasirinkimai, nors jie viščiukų fabrike nepešioja ir kambariuose gyvena po du, tačiau taip pat kaip emigrantai vakarus leidžia su TV pulteliu ant žurnalinio staliuko. Nevaikščiojimas į Pub’e – joks šaunumo požymis, greičiau atvirkščiai, todėl ‘mustangui’ reikia leisti balsuoti jam patogiu būdu.

     • Andrius

      … Alfredijau ?… o kokiais, butent, pozymiais vadovaujantis tu sugebi taip uztikrintai nustatyti kurie pasirinkimai yra „teisingi“, o kurie ne ?… Galetum bent „p.s“ pazymeti, kad „politines reklamos Nr. yra toks ir toks, o Frederiko kliedesiai apmoketi is TS-LKD saskaitos“ – tuomet bent jau butu objektyviai aisku kodel tamsta savo labai subjektyvia nuomone pateiki kaip vienintelia teisinga…
      … O del emigrantu… na as vistiek lieku prie savo subjektyvios nuomones, kad cia, vietoje gyvenant, geriau matosi ka reiktu daryti ir teisingiau spresti kaip mums patiems (o ne jiems Manhetene)reiktu gyventi… Ir man visai nebutina kuri laika paplauti neigaliems senukams Manhetene uzpakalius, ar padirbeti kopijavimo aparato asistento padejeju BBC kanalo biure, kad galeciau tureti supratima apie tai kokios salygos ir darbo uzmokestis civilizuotam zmogui laikytinas oriu, o koks tik pasityciojimu is zmogaus… Lygiai kaip ir suprasti kodel minimalus atlyginimas gali ir neuztikrinti minimaliu salygu egzistavimui, kai tuos atlyginimus mokantis darbdavis siekia per stulbinamai trumpa laika, lyginant su civilizuotomis vakaru valstybemis, patapti is varguolio vazinejancio Golfu, aristokratu vazinejanciu Bentley…

     • mielas Andriau, perspėjimų nebebus.

     • Fredis*

      1. Socialdemokratai (ir jų būsimi kompanionai galimoje koalicijoje DP, TiT) ekonomikoje yra apskritas nulis, veikia priešinga ekonomikos vystymosi kryptimi.
      2. Minimalaus atlyginimo geriausiai visai atsisakyti, nes praktiškai privačiame sektoriuje jis mažai kur mokamas, nebent mažoje siuvyklėlėje, kuri, sukėlus atlyginimus, bankrutuotų. Tai daugiau valstybinių įmonių problema, norint žemiausios kvalifikacijos tanautojams padidinti atlyginimus – reikėtų daugiau skolintis iš užsienio, tad kokia prasmė?
      3. Jeigu nepatinka dabdaviai, tapk pats darbdaviu ir mokėk samdomai darbo jėgai didesnius atlyginimus nei konkurentai.
      4. Kelk kvalifikaciją, mokykis visą gyvenimą ir sumaniai parduok savo darbo jėgą, įgūdžius ir protą. Nesėkmei užprogramuotam žmogui nepdės nei pati geriausia valdžia (TS-LKD su liberalais).
      5. Mylėk žmoną ir vaikus, atrama ir stiprybės šaltinis – šeimoje.

     • Fredis*

      Dėl antro punkto pasiskaityti čia: http://www.lrinka.lt/index.php/meniu/ziniasklaidai/straipsniai_ir_komentarai/mma_kelimas_prie_gero_neprives/6688;read;1
      Dėl trečio punkto – pažangios įmonės ir savo srities lyderiai savo darbuotojams moka šimtu ar dviem šimtais litų daugiau nei konkurentai taip pritraukdami geriausius specialistus ir apsidrausdami nuo „protų nutekėjimo“, bei ekonominio špionažo.
      Užsakymo Nr.5

     • dzyvai

      Fredi, o Jūs ten bent skaitėt? Jau pirmam atsakyme šis radikalas-liberalas teigia, atlyginimas neturi priklausyti nuo, pvz, vaikų skaičiaus, kai tuo tarpu bent viena iš liberalų partijų siūlo skirtingą apmokestinimą turintiems vaikų, t.y. skirtingą realų atlygį už tą patį darbą. Tolesni samprotavimai remiasi tuo, kad minimalus atlyginimas neturi koreliuoti su minimaliu pragyvenimo lygiu. Nes svarbiau, kad būtų įmonių, kuriose būtų darbo vietų. Ir visiškai nesvarbu, kad jei žmonės neišgyvens, nebus kam tų darbo vietų užpildyti (tiesa, tai inerciniai procesai, ir suveikia ne iš kart). Į klausimą kas pirma – višta ar kiaušinis – atsakyta – kertam vištai galvą. O teiginys, kad MMA iš vis nereikalingas kaip įrankis, kelia klausimą, ar vis dar reikalinga valstybė? Tokių ekspertų turtą nuo alkanų varguolių apgint?

      P.S. Jei mėginsit apkaltinti, kad noriu atimt ir padalint, pasakysiu, kad pats užsidirbu, ir dar kitiems padalinu.

     • Andrius

      … Alfredijau, Z. Sileno pasaku skaitymui laiko negaisiu… Galeciau pavardyti eile priezasciu kodel civilizuotoje valstybeje (ir ypac didesnei daliai pilieciu isgyvenant ne lengviausius laikus) minimalaus darbo uzmokescio nustatymas butinas… kaip, beje, ir maksimali savaites darbo laiko riba. Bet nematau prasmes gaisti laiko svietimui asmens, kurio gebejimais protauti pastaruoju metu stipriai abejoju… Galiu tik pasiulyti pasidometi kodel absoliuciai visose pazangiose valstybese minimalus atlyginimas yra nustatomas ir laikas nuo laiko didinamas (net ir kriziniu laikotarpiu, kaip pvz UK, ar toje pacioje Estijoje su Latvija, jei kalbetume apie pabaltijo salis)…
      …Kas link „ypac smulkaus verslo atstovu nesugebesianciu atsilaikyti rinkoje bent kiek pakelus minimalu ju darbuotojams“ – tai visiskai siuo atveju pritarciau ir poniai Maldeikienei, berods, teigusiai kad geriau jau tokie „viarslinykai“ bankrutuotu iskarto – maziau skausminga butu visuomenei ir biudzetui is kurio tenka primoketi tokiu „viarslinyku“ darbuotojams ivairiu pasalpu forma… Beje tie „viarslynikai“ sekmingai tuo ir naudojasi dar ir pamokindami darbuotojus kaip papildomai „prisidurti“ prie algos is valstybes…
      …O del to trecio punkto tai parasei Alfredijau teisingai, kad pazangios imones stengiasi moketi kiek daugiau uz konkurentus. Beda tik tai ta, kad tamstos liurberalai su koncervais svajoja mums „konkurentus“ importuoti, kaip jau rasiau, is Somalio… O jiems, Alfreduk, ir puse musu minimalios labai konkurencingas atlyginimas, tad jei tamstos svajone uzdirbti tik bent pora simtu litu daugiau uz „gilias badavimo tradicijas“ turinti papuasa – tai vansi Tamsta eini teisingu keliu palaikydamas savo koncervliurberalus…
      … Bet man tas spartus musu valstybes „afrikejimas“ kazkaip ne prie sirdies…

     • Andrius

      …na nebus, tai nebus pone Racai :)… nors vistiek nesuprantu, kodel jus sau leidziat kitus isvadinti „dundukais“ arba tiksliai pacituoti Ramanausko necenzurine leksika, o man net negalima pacituoti Uspaskich nekeiciant jo issireiskimu :)

     • mielas Andriau – atsakymas labai paprastas – todėl, kad tai mano tinklaraštis ir šeimininkas čia aš:) Dar klausimų bus?

     • mustangas

      dzyvai, Atlyginimas už tą patį darbą negali priklausyti nuo vaikų skaičiaus. Teisinga būtų, kad priklausytų neapmokestinamas minimumas. To minimumo paskirtis: užtikrinti minimalias gyvybinius poreikius ir jis turėtų skirtis bevaikei šeimai ir šeimai su keliais vaikais. Nieko prieš kad skirtusi proporcingai. Tada galėtumėme atsisakyti visų vaiko pinigų ir kitų susijusių išmokų/pašalpų, kurios sutaupytų administravimo. Aš nieko prieš kad tas minimumas būtų apribotas ar pranyktų ties kokia 120000 metine alga. Bet net ir tada bus lochų, kurie nesugebės užsidirbti savo visų neapmokestinamų pinigų.

     • mustangas

      Andriau, afrikėja ne valstybė, o Jūs. Buvo Zanzibaras dabar Somalis. Minimali alga nėra reglamentuota Vokietijoje. Todėl Vokietija gyvena gerai, o tie su nustatytais MMA daužo vitrinas.

     • dzyvai

      mustangai, Vokietijoje visiškai nėra MMA? Įdomu, kaip Jums ten pavyktų pasisamdyti darbuotoją pilnu etatu už 50 Eurų/mėnesiui (tarkim, kad toks norintis atsirastų) nepažeidus tvarkų (legaliai). Dėl formuluočių, manau, nesiginčysim.

      Dėl tėvų su vaikais/algų/mokesčių kalbam panašiai apie tą patį tik skirtingais žodžiais.

     • dzyvai

      mustangai, Vokietijoje visiškai nėra MMA? Įdomu, kaip Jums ten pavyktų pasisamdyti darbuotoją pilnu etatu už 50 Eurų/mėnesiui (tarkim, kad toks norintis atsirastų) nepažeidus tvarkų (legaliai). Dėl formuluočių, manau, nesiginčysim.

      Dėl tėvų su vaikais/algų/mokesčių kalbam panašiai apie tą patį tik skirtingais žodžiais.

     • Andrius

      Mustange, gerbiamasis, o Vokietijoje nustatyti minimalus darbo uzmokescio tarifai, Jusu nuomone, nelaikytina tuo paciu „minimalios algos nustatymu“ (tik geresne forma) ?…
      … Nu va, gyvenate Manhetine, o isvadas gebate daryti… ar specialiai bandote klaidinti ?… Beje, rodos svajojate perkelti „manhetino“ patirti pas mus ? – tai pasidomekite koks valstijose nustatytas minimalus ir pagriskite savo teorija kaip Lietuvoje „pastatyti Manhetina“ statant ne ji, o velniai zino ka, nes pavyzdzio ne nepateiket – sorry, bet Vokietijos, kaip netinkamo, uzkaityti negaliu…

     • mustangas

      dzyvai, surprise, surprise tai yra visiškai legalu. Jei sutartis bus laisvanoriška, su valstybe Jūs jokių problemų neturėsite. Jei jis bus profsąjungos narys Jūs greičiausiai teisitės su profsąjunga, nes pagal tenykščius įstatymus jo sutartį pastaroji turėtų patvirtinti ar atmesti (na reikia jiems žinoti kokį profsąjungos mokestį drožt). 50 EUR/mėn yra aišku iš fantastikos srities, bet alga, kuri yra 10-20 proc žemesnė už minimalią profsąjungos patvirtintą kokiam Dievo užkampyje yra reali situacija.

 • P.E.

  Tokie landžiojimai į namus kaip tik veikia priešingai-kandidatas spėja įkyrėti dar iki rinkimų.Tie smegenis plaunantys siužetai apie „charizmatišką kandidatą“ taip pat atstumiantys.

 • P.E.

  Teko skaityti maždaug tokią mintį-jei nenorime,kad mums valdžią rinktų emigrantai,ją rinks imigrantai,pavyzdžiui,iš šalių į rytus nuo Lietuvos.Juk vienas garsus pramonininkas siūlo į Lietuvą privežti darbo jėgos iš rytų valstybių.

  • suomis

   Mažą, ką tas durnas pramonininkas siūlo. Nevažiuos tie iš rytų. Nes rytuose atlyginimai jau didesni, nei Lietuvoje. Nebent, jis ruošiasi atvežti bomžų. :DDDDDDD

 • neidomu

  gal jau imu įkyrėt, bet štai dar viena „tautininko“ reklamytė – https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/377335_10152171768780093_800182769_n.jpg
  tautinės svastikytės sukasi… Kas tiems tautininkams su galvom, ką?

 • Arman

  Racai, laukiam pasvarstymo apie jau Masines isterijos priepoli del Romeo Castellucci sprektaklio (ar turi bilietus?) :)
  P.S. reiktu koki sauniausiu kadidatu Top 5 padaryti, ir koki priza isteigti :)

 • mustangas

  p. Račai, aš pasimetęs Jūsų išsakytose frazėse. Negi Jūs rimtai manote, kad žmogus susisėmęs atsakomybės už save ir savo šeimą trupinius ir išvykęs svetur pešti viščiukų, kuris neprašo iš valstybės nei cento pašalpų, kuris nepretenduoja į Jūsų kruvinu prakaitu uždirbtą ir iš širdies išplėštą atskaitymą būsimai SODROS pensijai, kuris parsiųsdamas namo pinigus, parvažiuodamas taisytis dantų gyvina vidaus rinką ten kur Jūs gyvenate yra mažiau įgalus nuspręsti už bet kurį iš tų 200000+ registruotų darbo biržoje ar bet kurį iš tų gaunančių minimumą ir sugebančių atidirbti tik už jo pusę ar bet kurį hipsterį prasitrynusį 4-5 metus už Jūsų sumokėtus mokesčius aukštojoje ir taip ir nesupratusį ar studijavo ekologijos teoriją ar teorijos edukologiją, o dabar svaigstančio apie penkiaženklę mėnesinę alga (svaigtų ir apie šešiaženklę, bet iki tiek nesuskaičiuoja)? Kodėl jūs manote, kad tas iš antro lovos aukšto nesugebės apsispręsti racionaliai taip kaip tai darysite Jūs? Jis bent vieną racionalų sprendimą jau padarė. Kodėl juo nepasitikėti?

  • Andrius

   …jei Racas nesupyks, as Jums Mustange pateiksiu kiek hiperbolizuota savo atsakymo varianta.
   … Tarkim, jei butu nuspresta uzdaryti Lietuvos sienas, o visus gyventojus (iskaitant pencininkus) proversti dirbti ta pati ka siandien dirba tik „uz duona ir vandeni“ – valstybe, turbut, zenkliai greiciau padengtu savo isiskolinimus ir „atsispyrusi nuo dugno“ jau sekanciom kartom galetu sudaryti salygas geresniam gyvenimui kad ir mazindama mokescius… Ir Jus Mustange, galbut, toks budas tenkintu, nes Jusu ir nepaliestu – galetumet stebeti si eksperimenta is Manheteno saves niekaip nevarzydamas… Tuo tarpu man gerbiamasis – ta „spartaus valstybes rodikliu gerinimo programa“ reiketu isgyventi ir patirti savo kailiu paciam…
   … Todel man butu zymiai daugiau pasitikejimo Jusu sprendimui, jei, visdelto musu bendras sprendimas tiesiogiai itakotu ir Jusu, gerbismasis, gyvenima – idant galeciau buti tikrad kad savo sprendimu neuzkrausite man nieko ko pats nenoretumet patirti…

   • mustangas

    Na toks sprendima jau buvo ir net didesniu mastu. Tėvų pasiklausk. Nuo dugno valstybė neatsispyrė.
    O tai dabar Tave kas uždarė? Pasiskaityk Konstituciją: sienų uždaryt negalima. prievartinis darbas negalimas. Jei pats nesugebi už Duoną atidirbt tai čia Tavo problema. Pergalvok ką mokykloj blogai darei.

    • Andrius

     …sunau mano „is Manheteno“… Tevu man klausti nereikia – pats dar atsimenu… Parasiau paciam hiperbolizuotai ir tai pabreziau jei kartais tamsta nesuprastum – bet rodos vistiek nesupratai…
     … O gal taip bus aiskiau – tarkim mudu nusprendziam kartu sutaupyti i „bendra katila“. Tik kadangi priemones man nesvarbu, o tiktai bendras rezultatas (nes gyvename ne kartu ir prie to „taupymo“ prisideti as ir neprivalau) – tai as balsuoju uz tai, kad Tamsta visa taupymo laika gyventum pusbadziu ir jokiu pramogu – pats tokios kainos moketi nesutikciau, nes gyvenimas, ckant tik vienas, bet – kadangi manes tai ir neliestu – balsuociau uz „dirzo verzima ant tamstos kaklo“ iki maksimumo… Ckant, kad tik galetum isgyvent ir uztektu jegu dirbt…
     … Na sutinku, bent vienam is mudvieju taip spartietiskai gyvenant, „taupymo“ rezultatai butu spartesni, bet va ar tureciau moraline teise is tamstos to reikalauti pats tokio gyvenimo nenoredamas ? – kitas klausimas… Manyciau nelabai…

     • mustangas

      Kaip suprantu Tamstą kamuoja baimė, kad aš pasirinksiu žmones, kurie bandys subalansuoti biudžetą. T.y. apkarpys išlaidas privesdami jas prie optimaliai tikėtinų pajamų. Tikiuosi, kad tie žmonės taip pat pakeis pajamų struktūrą, kuri įgalintų turėti daugiau pajamų centrų. Taip, tai tiesa. Aš savo ruožtu bijau kad Tamsta išrinksite valdžią, kuri pakels mokesčių tarifą iki 75 proc(pavyzdį turime, rezultatai po pusantrų metų) ir minimalią algą iki kokių 2000. Ko pasekoje bedarbystė pasieks 40 proc, o emigracija dar 500000. Jus matau tarp 40 proc.;)

     • Andrius

      …nebutinai gerbiamasis :)…Gali buti ir atvirksciai – o gal as manau, kad kadangi Tamsta savo gyvenimu nerizikuojate (negyvendamas cia) – vansi galite buti linkes pasirinkti „didesnes rizikos, bet, galimai ir didesnes momentines grazos fonda“ – tarkim tuos pacius Tamstos paminetus „zadancius pakelti minimuma iki 2000 Lt“ ir ko pasekoje gali griuti ekonomika – paciam gi rizikuoti isgyvenant ekonomikos sugriuvimo pasekmes neteks – Manheteno ekonomines situacijos juk tai niekaip neitakos, tai kas man gali uzgarantuoti, kad Tamsta nesumanysite surizikuoti ?:)

      P.s. ir dekui, kad pergyvenate del manes, bet kolkas dar man tie „40 proc“ negresia :)… Beto tikiuosi kad visuomet dar turesiu sansa blogiausiu atveju issiparduoti ir atsikraustyti pas Jus i Manhetena – nepriestarausit ?

  • mustange, aš, žinoma, labai atsiprašau, bet…

   na, gerai, nevadinsiu jūsų niekaip:)

   Ir vis dėlto nesuprantu, kodėl jūs manote, kad aš manau taip, kaip jūs parašėte? Kuo remdamasis?

   Mano mintis vakarykštėje diskusijoje buvo ta, kad ir šiandien visi emigrantai turi teisę naudotis visiems Lietuvos piliečiams suteikta teise, tai yra balsuoti. Žinoma, ją įgyvendinti reikia šiek tiek daugiau pastangų, tačiau juk patys pasirinko išvažiuoti, ar ne? Dėl to juk sutariame. Mano mintis buvo, kad nereikėtų kalbant apie e-balsavimą kaip mantąr kartoti, kad tai palengvintų galimybę emigrantams balsuoti ir padidintų aktyvumą tiek ten, tiek tarp tų žmonių Lietuvoje, kurie labai protingi, tačiau labai užsiėmę ir neranda laiko nueiti balsuoti.

   Abu šie argumentai yra girtų drambliukų svajonės. Tai liudija Estijos statistika ir mano jau minėtas skaičius – 10 000 šiemet užsiregistravusių balsavimui Seimo rinkimuose emigrantų.

   Visi jūsų pamąstymai apie kruviną prakaitą, dantis ir lovas bei šonus su tuo, ką aš sakiau neturi nieko bendro.

   • mustangas

    Artūrai, iš Jūsų vakarykščio pasisakymo aš daugmaž supratau Jūsų jau tada evoliucionavusią poziciją. Aš klaidingai galvojau, kad Konstitucijoje arba Rinkimų įstatyme yra įrašyta nuostata, kad Valstybė užtikrina piliečio teisės balsuoti vykdymą. Taip tiesiai to pasakyta nėra. Aš vis dėlto manau, kad gyvenamosios vietos užsienyje deklaravimas turėtų automatiškai įtraukti į balsavimo paštu sistemą. Balsuoti jie galėtų pasirinktinai pagal paskutinę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba kaip dabar 1-ojoje Naujamiesčio.

    Jei žemiau pateikta stipri citata, dar vakar sukėlusi man patamsėjimą akyse, ne Jūsų, aš vėl būsiu priverstas atsiprašyti. Jei Jūsų, aš, kaip emigrantas, galėčiau ją perfrazuot ir pasiųst Jums atgal pakeisdamas emigrantus į „gaunančių minimumą ir sugebančių atidirbti tik už jo pusę“ arba „hipsterį prasitrynusį 4-5 metus už Jūsų sumokėtus mokesčius aukštojoje“, nes pastaraisias mano nuomone rūpintis gerokai sunkiau :))) :

    „Kodėl tam pusei milijono aš turiu perleisti savo teisę? Tam, kuris viską metė ir išvažiavo ieškoti geresnio gyvenimo – tai jų teisė, aš sutinku su tuo. Bet kokią teisę jie turi spręsti už mane, kuris čia gyvena, čia moka mokesčius, leidžia vaikus į mokyklą? Kodėl turiu suteikti teisę priimti sprendimus už mane? Ir aš nemanau, kad ta didžioji išvažiavusių dalis sumažintų popso, aš manau priešingai. Iš visų išvažiavusiųjų, šviesuomenės dalis sudaro 2-3 proc., na, gal daugiausia 5 proc., o visa kita dalis išvažiavusiųjų anaiptol nėra šviesuomenė, kuri sumažintų popso. Manau, kad emigracija turi teigiamą pusę, nes ji apvalė Lietuvą nuo tam tikros dalies gyventojų, kuriais mums dabar nereikia rūpintis“.

    • Mustange, atsakydamas į jūsų pirmą pastabą, leisiu sau pastebėti, kad ta teisė visiškai užtikrinta. Reikia tik noro ja pasinaudoti.

     Bet aš gal ir pritarčiau tam, ką jūs siūlote dar papildydamas, kad įtraukti ir balsavimo paštu sistemą ir nebalsavę, netenka Lietuvos pilietybės. Nes juk teisės turėtų eiti kartu su pareigomis, ar ne?:)

     Dėl citatos – ji šimtu procentų mano. Tačiau perfrazuoti jos pagal jūsų pageidavimus negalima, nes net ir tie, kurie gauna minimumą, moka mokesčius, augina vaikus (dažnai) lietuviais, ir dar laiko Lietuvą savo tėvyne ir galbūt tikisi, kad jiems prisidedant, ji gali pasikeisti. Jūs gi dėjot į krūmus. Tad ir sėdėkite ten nemokydami manęs gyventi. Aš jūsų sprendimui niekaip neprieštarauju ir jūsų nemokau. Ir geriau rūpinsiuos tais, kurie čia, o ne tais, kurie čia nebenorėjo būti.

     • mustangas

      Na teisės ir pareigos yra atskirtos tyčia. Kitaip gautųsi sursirinkimų pareiga, žodžio pareiga, pareiga išpažinti religiją :))) Manau užtenka kad žinotų, jog nebalsavimas neatleidžia nuo atsakomybės.

      Mes su šeima per savaitę viešėdami Lietuvoje sumokame daugiau PVM’o negu bet kuri minimumių šeima sumoka mokesčių per metus.

 • mustangas

  Andriau, tie tarifai yra nustatyti ne valstybės, o individualių profsąjungų ir yra skirtingi dailidėms, statybininkams ar seselėms. Vokietija yra, kiek man žinoma, vienintelė rimta valstybė (Šiaurės Korėjoje minimumo irgi rodos nėra, bet aš negaliu to patvirtinti) kur MMA yra valstybės nenustatytas. JAV minimumas yra federalinis, valstija gali nusistatyti savo, o kiekviena savivaldybė savo. Minimumas nepilnamečiams yra ~30 proc mažesnis, o „arbatiniams“ darbuotojams apie 3 kartus mažesnis.

  • Andrius

   …tai apie ka as Tamstai ir porinu – zymiai objektyviau butu nustatyti „minimalu“ pagal sektorius – nes tai kas, pvz. statybose laikytina tik vidutiniu atlyginimu – prekybos sektoriuje yra labai dar galbut aukstu… Bet pats faktas lieka toks – minimalius tarifus (o kitaip tariant atlyginimus) nustatyti butina, norint isvengti vergvaldystes iteisinimo ir siekiant tolygaus visu pilieciu gyvenimo vystymosi, o ne kaip afrikoje – labai nedideles dalies spartaus turtejimo saskaita didziosios dalies tokio pat spartaus nuskurdinimo…

   P.s. malonu, kad visdelto nors ir netiesiogiai bet pripazinote, kad ir Vokietijoje tai yra reguliuojama o ne palikta „dziungliu istatymu“ savieigai…

   • mustangas

    Vergvaldystės nebus, kol bus atviros sienos. Tolygus piliečių vystymasis irgi buvo anam eksperimente. Neišėjo. Protingesni sugebėjo eksperimentą baigti. Valstybė kišdamasi į verslą gręsia iškreipti rinką ir sugadinti veikiantį mechanizmą.
    Valstybės funkcija yra užtikrinti, kad visiems būtų priimtinos taisyklės ir kad jų būtų laikomasi.
    Valstybei svarbiausia suteikti visiems vienodas startines galimybes, o pasiekimai jau individualių gabumų reikalas.

    • Andrius

     …Dziunglese, gerbiamasis, taip pat visi gyvuneliai turi „vienodas startines pozicijas“ – visiem mamytes suteikia gyvenima… na o po to, tai jau kaip sakoma „kas stipresnis“. Tamsta noretum kaip dziunglese ?

     P.s. Mustange, gerbiamasis – buvo malonu su Tamsta padiskutuot nors ir akivaizdu kad bendru isvadu neprieisim… Taciau esu priverstas pabaigti diskusija, nes jauciu, kad gerbiamas Racas jau vel planuoja mane blokuoti „kaip, neva, perdaug isijautusi“ ir nezinau kokiais, butent, kriterijais jis vadovaujasi, tad, tiesiog nenoredamas jo erzinti darysiu pertrauka :)

     P.p.s. tuo atveju, jei, netycia, gerbiamo tinklarastininko kantrybe jau perpyldziau ir komentuoti daugiau neteks :) – visiem suDie :)

 • Kęstutis

  Pavydžiu. Račas, mustangas, Andrius, atrodo jau žino už ką balsuos, – aš NE! Na pasižiūri į tas reklamas (čia turėtų būti veidelis su kikenimu), paanalizuoji kas ką padarė ar nepadarė, – na nėra ką rinkti, tuo labiau, kad nei vieno iš jų nepažįsti!!! Tai tada kokio velnio eiti iš viso balsuoti? Negi iš dviejų (trejų, keturių, etc.) blogybių rinktis „geresnę“?

  • mustangas

   Kur kada eisi matęs idealią mergą? Jei protinga, tai krokodilas, jei graži tai kalė etc. Sunku, bet va apsiženijau ir gyvenam jau beveik 20 metų.

   Panašiai ir politikoje: pirmiausiai renkiesi tarp dabar ir kitaip. Jei pasirinkai kad kitaip, tada renkiesi kaip kitaip. Tada apriboji pasirinkimą iki dviejų trijų ir žiūri ar jų realus gyvenimas atitinka jų pažadus. Jei žmogus baigęs 8 klases aiškina kad jo pagrindinis tikslas reformuoti aukštąjį mokslą arba chroniškas bedarbis žada darbą visiems tai nėra rimti kandidatai. Svarbiausiai, kad Tu pats suvoki ką jie sako ir tam pritari. T.y. jei manai, kad atlyginimas didesnis už vidutinį kiekvienam yra gerai, reiškia tai Tavo kandidatas (toks tikrai ne mano! Matematika turi veikti visada.). Sėkmės pasirinkime.

 • Kęstutis

  Deja, tada man nei vienas iš kandidatuojančių :)
  Tada geriau per seimo rinkimus kaime mėšlą ant bulbių lauko iškratysiu… Tikrai daugiau naudos bus.

  • Andrius

   …o Jus Kestuti pirma atsakykite sau ko tikites is renkamuju ? – gal bus tuomet lengviau :)…
   … Tarkime turite „zigulius“ ir nusprendziate kad jie Jums jau niekaip netinka :)… vansi isvada viena – kiek „zigulius“ betiuninguotum, jie vistiek liks tik „tiuninguotais ziguliais“ geriausiu atveju… Kita vertus, apsisprendus keisti automobili, jokiu garantiju, kad Jums neikys dar prastesnio kokio „moskviciaus“ :)… Bet viena yra faktas – tik apsispresdamas pirkti kita, turesite galimybe pataikyti ant „mercedes“ :) – nors, ir priminsiu – simtaprocentiniu garantiju nebus…
   … Manes, tarkim, absoliuciai netenkina esama padetis valstybes politikoje – manau kosmetiniais „papudravimais“ to jau neistaisysi… O tie visi jau buve prie „lovio“ jau turejo galimybe pademonstruoti savo galimybes – bet matyt pernelyg suauge tarpusavio rysiais kad galetu ryztis rimtom permainom. Todel kiek besikeistu „desine“ su „kaire“ ir ko nezadetu – nemazeja nei korupcijos indeksai, nei neteisybes mastai :)…
   Kaip sako tulas sviesuomenes veikejas – „reikalinga kartu kaita“, kad i valdzia ateitu zmones „isauge is sovietinio mentaliteto“ :)… Cia kaip stiklainyje su purvinu vandeniu – pradzioje manai kad nusistoves ir praskaidres, bet ne – pasimaiso kas keturi metai ir vel tamsi „puzra“ :)… Vienintele galimybe lieka bandyti „skiesti“:)… gal nevisuomet pavyks „svaresniu“, bet visgi sansas, nes neskiedziant tai tokio nebus net teoriskai :)
   … Na o jei tas purvinas vandenelis Jums dar pakenciamas Kestuti :) – na tai tuomet „maisykite“ toliau, ckant – tuos pscius „desiniuosius“ su „kairiais“ ir atvirksciai :)…
   … na jei nepaskaidres, tai bent veiksme padalyvausit :)…

 • Kęstutis

  Andrius rašė: „… na jei nepaskaidres, tai bent veiksme padalyvausit :)…“
  Ačiū už išsamų atsakymą, bet manęs neįtikinot, – lai te tie bandymai praskaidrėti vyksta be manęs. Vis tik mano veiksmas bus „padalyvauti“ su šakėmis kaime. Po to laužo žarijose ant kopūstų lapų bulviniai blynai, alutis… Mmm mm Mmm mm… :))

 • a

  Andriau, neiškraipykite faktų apie MMA .

  2012 m. liepos mėn. duomenimis 7-iose iš 27 ES valstybių narių MMA nėra nustatytas teisės aktais.
  Tai Danija, Italija, Austrija, Suomija, Islandija, Vokietija, Kipras.

  Nenustatytas ir EEE (Europos ekonominės erdvės) šalyse: Norvegijoje ir Šveicarijoje.

  Galima teigti, kad MMA nustatytas ir dar naudojamas labiausiai atsilikusiose Europos šalyse ir tik keliose išsivysčiusiose.

  http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php/Minimum_wage_statistics

 • mustangas

  Aš MMA paprastai naudojausi šituo šaltiniu, nors jei reikia pertikrinu individualiai:

  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_minimum_wages_by_country