Skydinės visuomenė

Neskirta didžiajai spaudai 2013 03 28

*****************************

Jau tikriausiai girdėjote, kad Lietuvos visuomeniniam radijui ir televizijai ateinančius penkerius metus vadovaus skydinės direktorius

Neprikaištingos reputacijos skydinės direktorius

Audrius Siaurusevičius.

Pati savaime ta naujiena gal ir nebūtų labai įdomi, nes koks skirtumas, kas vadovaus televizijai, kurią kasmet žiūri vis mažiau žmonių ir kuri geriausiu laiku surenka mažiau nei 6 proc. auditorijos. Turint galvoje, kad didžiausią dalį tos auditorijos sudaro pensininkai, LRT iš esmės yra socialinis projektas ir šia prasme ta televizija galbūt ir reikalinga. Tiesa, jai jos žiūrimumas ir toliau mažės taip katastrofiškai, kaip per pastaruosius penkerius metus, kai jai vadovavo tas pats skydinės direktorius, dar po penkerių metų tikriausiai reikės svarstyti ar už 50 mln litų mokesčių mokėtojų lėšų per metus ne geriau būtų visiems LRT žiūovams nupirkti po kompiuterį ir kasmet padovanoti po 365 “Duokim Garo” ar kitos misijinės laidos įrašų.

Bet tai, žinoma, ateities klausimas. Kalbant gi apie dabartį, į visuomeninio radijo ir televizijos direktoriaus rinkimų rezultatus galima žiūrėti kaip į tam tikrų standartų šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje įtvirtinimą.

Pirmiausia, šiais rinkimais paskelbta, kaip Lietuvos visuomenė supranta nepriekaištingą reputaciją: tai reiškia girtam šlaistytis po (tuo metu) valdančiosios partijos rinkimų štabą ir pasigėrus užsidaryti skydinėje išsiblaivymui.

Visuomeninio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus rinkimais įtvirtintas ir naujas vadovavimo patirties Lietuvos visuomenėje standartas. Jei dar nežinojote, tai nuo šiol vadovavimo patirtis reiškia 9,5 mln. litų “uždirbtų” skolų per nepilnus penkerius metus. Arba – beveik po 2 mln. litų per metus. Nes būtent tokie yra skydinės direktoriaus A.Siaurusevčiaus “vadovavimo patirties” rezultatai. Beje, kalbame ne apie privačius, o mokesčių mokėtojų pinigus. Už 13 000 litų ant popieriaus algą iš tų pačių mokesčių mokėtojų.

Kalbant apie skaičius, būtina pažymėti ir tai, kad Lietuvos visuomenėje nuo šiol turėtų galioti ir naujas laiko skaičiavimo standartas: visuomeninio radijo ir televizijos direktoriaus konkurso reikalavimuose buvo numatyta, kad kandidatai turi turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį, o skydinės direktorius A.Siaurusevičius, kaip žinia, iki tapdamas LRT vadovu 2008 metų balandžio 1 dieną, viešai vadovaudavo tik savo draugelių pašnekesiams “Spaudos klube”. Taigi, nuo šiol Lietuvos visuomenėje metai galės būti 11 arba 13 mėnesių. Priklausomai nuo poreikių ir nuo skydinių kiekio.

Jums, žinoma, gali kilti klausimas, kodėl kalbėdamas apie skydinės direktoriaus A.Siaurusevičiaus rinkimus, kalbu apie visą Lietuvos visuomenę.

Paaiškinu: todėl, kad skydinės direktorius vadovaus visuomeniniam, tai yra, visų mūsų radijui ir televizijai, ir todėl, kad jį išrinko visuomenės atstovai, kurie, reikia suprasti, pritaria visiems naujiems aukščiau išvardytiems Lietuvos visuomenės standartams, nes nė vienas po rinkimų juk neatsistatydino.

Todėl galima drąsiai konstatuoti, kad tiems naujiems standartams pritaria ne tik Lietuvos meno kūrėjai, mokslininkai, švietimo darbuotojai ir Lietuvos Katalikų bažnyčia delegavę į skydinės direktorių išrinkusią LRT Tarybą po vieną, bet ir Seimas bei prezidentė D.Grybauskaitė į tarybą pasiuntę po keturis savo atstovus.

O juk kokie atstovai, tokia ir visuomenė. Skydinės visuomenė.

(14 balsų, vidurkis: 4,79 iš 5)
Loading...