Lietuva – tarp Baltarusijos užsienio politikos prioritetų

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, antradienį skaitydamas metinį pranešimą nurodė, kad Baltarusijos užsienio politikos prioritetai yra Ukraina, Lenkija, Baltijos šalys ir Lotynų Amerika.

Įdomi kompanija, būtų galima pasakyti…

Pasak Rusijos naujienų agentūros „Interfax“, kalbėdamas apie Ukrainą, A.Lukašenka teigė, jog jei Baltarusija ir Ukraina kalbėtų vienu balsu, šio balso klausytų ir Rytai ir Vakarai.

Apie Baltijos šalis A.Lukašenka taip gražiai nekalbėjo – tepasakė, kad Baltarusijos nereikėtų kritikuoti už bendradarbiavimui su Baltijos šalimis skiriamą dėmesį.

Kaip sakoma, ačiū ir už tai. Turint galvoje, kad Lietuvos verslas Baltarusijoje veikia gana aktyviai, galbūt tai visai geras ženklas. Ir gal kas nors pasakys, kad ir Lietuvos nereikėtų kritikuoti už Baltarusijai skiriamą dėmesį. Ypač – jei tai duoda kokių nors konkrečių rezultatų.

Tačiau gražiausiai Baltarusijos prezidentas atsiliepė apie… savo tėvynę. Jo teigimu, Baltarusija yra „vienintelė valstybė civilizuotame pasaulyje, kuri nešoka pagal kieno nors dūdelę ir neatsigulė kam nors po kojomis. Tai tyra ir nekalta šalis“.

Štai taip…

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • povilas

  na priestarauciau siam teiginiui „Baltarusija yra “vienintelė valstybė civilizuotame pasaulyje, kuri nešoka pagal kieno nors dūdelę“ soka ir dar kaip….

 • nerijus

  Išvyka į Venesuelą, buvo demonstratyviai parodyta, kad jis nėra tokio rango Rusijos pareigūnas, kuris galėtų kalbėtis su Baltarusijos prezidentu.
  Žinant, kad Baltarusija siekia pirkti naftos iš šios P. Amerikos valstybės, reikia pasinaudoti proga ir pasiūlyti tranzitą per mūsų šalį, o ne per Latvijos ( Liepojos ) uostą ( nors, kiek teko girdėti, tai ten kuriama/ gerinama net infrasturkūra kartu su Baltarusija ).
  Ir galiausiai…Nuverstasis Kirgizijos prezidentas rado prieglobstį šioje valstybėje. Taip dar kartą, demonstratyviai, erzeliojamasi tiek iš JAV tiek iš Rusijos…

 • Smilga

  Mane labiausiai neramina tai, kad 50 km nuo Vilniaus, Baltarusijoje Astrave bus statoma atominė elektrinė. Nežinau, ar čia labai „draugiška“ iš Baltarusijos pusės – taip arti mūsų sostinės, tokia dovanėlė….

  • aidas

   mano nuomonė sostine Kaune ir būtų logiškas variantas… Lietuvai

 • Visdėlto kietas veikėjas tas Lukašenka.
  Ko jau ko, o geros nuomonės apie savo šalį jam netrūksta.

  • Debas

   gerai pastebejai „savo sali“, nes ta salis tai jo nuosavybe ;)