Holokaustą Lietuvoje lėmė…kelnių ir batų trūkumas

Nesu iš tų, kurie sako, kad lietuviai žydus per Antrąjį pasaulinį karą žudė todė, kad visi žydai buvo komunistai ir sudarinėjo tremiamų sąrašus, atėjus sovietams.

Tačiau taip pat nesijaučiu kaltas kaip lietuvis už tai, ką darė mano tautiečiai Kaune, Paneriuose ir kitose Lietuvos vietose.

Taip pat nemanau, kad Lietuvos valstybės vadovai turi už tai kasmet atsiprašinėti ir paskelbti visą Vilnių buvusiomis žydų kapinėmis vien todėl, kad kažkokie rabinai Šnipiškėse dvi dienas pakasinėję taip nusprendė.

Tačiau laikausi požiūrio, kad Y.Aradas ir F.Brancovskaja turėjo stoti prieš teismą, ir kad tik teismas galėjo nuspręsti, kalti jie ar ne.

Nes teisę reikalauti teisingumo ir atsakomybės už nusikaltimus, nepaisant to, kokios tautybės žmonės juos padarė, turi ne tik Izraelis ir žydai, bet ir Lietuva bei lietuviai.  

Kodėl apie visa tai kalbu?

Ką tik perskaičiau labai didelį straipsnį „Spiegel“. Jis apie Holocaustą Europoje ir Hitlerio pagalbininkus.

Pasirodo, daugiausiai jų buvo Rytų Europoje.

Ką ten daugiausiai – skaitant net gali susidaryti įspūdis, kad Rytų Europa kalta ne mažiau nei Hitleris, Himleris ir SS.

Siūlau visiems paskaityti.

O jei labai tingėsite (tekstas gana ilgas), vis tiek pateiksiu porą citatų apie Lietuvą.

Pirmoji – apie žydų žudynes Kaune:

Orgy of Murder Like a Lithuanian National Ceremony

When all lay dead on the ground, the blonde murderer climbed on the heap of corpses and played the accordion. His audience sang the Lithuanian anthem as if the orgy of murder had been a national ceremony.

Antroji – apie tai, kaip lengvai lietuviai žydus žudė:

There’s also reason to doubt the assumption that the helpers were pathological sadists. If that were true, they should be easy to identify, for example within the group of 50 Lithuanians who served under the command of SS Obersturmbannführer (Lieutenant Colonel) Joachim Hamann. The men would drive around the villages up to five times a week to murder Jews, and ended up killing 60,000 people. It only took a few crates of Vodka to get them in the mood.

Ir trečioji – paaiškinanti, kodėl jie tai darė:

For the Germans, 300 Jews meant 300 enemies of humanity. For the Lithuanians they meant 300 pairs of trousers and 300 pairs of boots

Štai kaip viskas paprasta, pasirodo…

O man, kaip visada, labai smalsu, ar Lietuvoje į tai kas nors sureaguos.

O gal vėl pasibarstysime galvas pelenais?

(21 balsų, vidurkis: 4,24 iš 5)
Loading...