Gyventojų pajamų mokesčio reformos pasekmės

Daugiau nei prieš metus rašiau apie gyventojų pajamų mokesčio mažinimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų atskyrimo galimas pasekmes gyventojams ir biudžetui.

Dabar, kai mokesčių inspekcija paskelbė preliminarias deklaracijas, galiu konstatuoti, kad prognozės  pasitvirtino. Su kaupu.

Palyginau 2007 metų deklaraciją (nes 2008 įsigytas kompiuteris gerokai padidino apmokestinamąsias pajamas mažinančias išlaidas) ir šių metų preliminarią deklaraciją.

Rezultatas – mokesčių sumokėta iš esmės tiek pat, apmokestinamąsias pajamos mažinančios išlaidos skiriasi maždaug  11 proc. (2007 metais dėl didesnių palūkanų jos buvo didesnės), o štai grąžintina pajamų mokesčio suma sumažėjo daugiau ne du kartus.

Biudžetas, žinoma, sutaupys. Ir ne taip jau mažai, turint galvoje, kad pernai gyventojams buvo grąžinta daugiau nei 400 milijonų litų pajamų mokesčio permokų. Turint galvoje dabartinę situaciją, būtų galima sakyti, jog tai – teigiamas dalykas.

Kita vertus, galima klausti, ar grąžinamos sumos dydis skatins gyventojus investuoti į draudimą, privačius pensijų fondus ar vaikų studijas.

Aš sakyčiau, kad nelabai.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...