D.Grybauskaitės draugų sąrašas

Viena tokia delfių darbuotoja visai neseniai suregistravo visus prezidentės D.Grybauskaitės priešus, tačiau nieko nepasakė apie

Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Nieko asmeniško, just business

draugus Nepaisant to, kad pati prezidentė sako, kad draugų jai nereikia (nes labiausiai ji draugauja su savimi), manau, neteisinga palikti šią spagą neužpildytą. Juo labiau, kad pastarosios savaitės žiniasklaidos veiksmai parodė, kad draugų D.Grybauskaitė turi nemažai.

Taigi, kas yra tie, kurie norėtų, kad D.Grybauskaitė laimėtų prezidento rinkimus ir darys viską, kad dabartinei prezidentei pasisektų.

Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

Buvusio premjero A.Kubiliaus vadovaujama partija, nepaisant to, kad D.Grybauskaitė per FNTT vadovų atleidimo skandalą, su tuometiniu premjeru ir visa jo partija elgėsi su darželio auklėtoja su miegoti nenorinčiais vaikučiais, net neslepia, kad per prezidento rinkimus rems dabartinę prezidentę. Toks pasirinkimas neturėtų labai stebinti, nes partija šiandien neturi jokių nei idėjų, nei lyderių ir pati kelti savo kandidatą prezidento rinkimuose nėra pajėgi. Todėl vienintelis būdas nenugrimzti užmarštin šiai partijai yra kaip varanlėšai kabintis į D.Grybauskaitės padurkus ir tikėtis, kad šie kaip nors nuneš iki kitų rinkimų. O ten, žiūrėk, pasitaikius progai, prezidentė prisimins konservatorių gerus darbus ir vėl bandys sukurti savo koaliciją. Jei ir vėl nepsaiseks, tai kaip tas kiškis anekdote galės sakyti, kad bent pabėgiojo. Konservatorių reikia ir pačiai prezidentei – šiaip ar taip pati juk po kaimus nevažinės ir parašų nerinks, tam reikės partinių berniukų ir mergaičių. Mainais galės nusifotografuoti kartu ir taip atsilyginti.

G.Grina ir Valstybės saugumo departamentas

Čia panašiai kaip su konservatoriais. Iš pradžių prezidentė buvo viena akryviausių CŽV kalėjimų Lietuvoje ieškotoja. Tačiau nežinia, ar todėl, kad rasti nepavyko, ar kas nors iš kokios nors ambasados gerų patarimų davė, VSD iš prezidentės taikinių pamažu išnyko. Tikriausiai dėl to pačios priežasties, kaip ir visada Lietuvoje: ši institucija iš esmės yra nekontroliuojama (vienas, pabandęs kontroliuoti, dar ir šandien pasekmes jaučia), todėl ilgainiui visi prezidentai supranta, kad su VSD geriausia yra draugauti. Nes kai draugauji, ir informacijos gali gauti, ir bijoti nereikia. Jau minėta FNTT vadovų atleidimo istorija paliudijo, kad draugauti su VSD yra gerai. Ir kad net kai susimauni, atsakingų nelieka, nes draugai draugų juk neišduoda. Draugystė su VSD prezidentei naudinga ir dar vienu aspektu – ta tuščia dėmė biografijoje 1990 metų pradžioje ir darbas partškoloje per riniimus vėl neabejotinai bus aptariami, o vienas iš reikalavimų kandidatui į prezidentus yra būti nebendradarbiavus su „struktūromis“. Kas gi geriau gali paliudyti, kad nebendardarbiavai jei ne VSD? Ir priešingai – kas daugiau jei ne VSD galėtų turėti įrodymų, kad kadrų skyriuje darbas gaunamas ir turistų grupėms užsienyje vadovauti siūloma ne tik už gražias akis ir juodąjį karate diržą?

Generalinis prokuroras A.Valys 

Šiaip jau A.Valys yra iš tų draugų, apie kuriuos net su jais išgėrus, geriausiai sakyti, kad tų draugų nepažįsti. Bet prezidentei apie draugystę su A.Valiu skelbtis ir nereikia. Nes dabartinis generalinis prokuroras yra amžinas ir ištimiausias prezidentės draugas. Kaip priklydęs šunelis, kuriuos kartais žmonės priima pas save. Tokie tampa ištimiausiais savo šeimininkų draugais ir gina juos aršiau už rotveilerius ar pitbulius. Iš amžino dėkingumo.  Ir nieko nereikalaudami mainais. O prezidentė mainais duoda. Nuo Seimo gina. Ir balso nekelia. Tai kaip nebūsi dėkingas ir ištikimas? Pasakysite, kad generalinė prokuratūra rinkimuose ir politikoje nedalyvauja? Taip, atsakysiu. Teoriškai. Bet juk praktika nuo teorijos kartais skiriais, ar ne? Tad niekad negali žinoti, kada kokį ikiteisminį reikės nutraukti, užtęsti, ar kaltinimus perkvalifkuoti.

N.Venckienė ir jos paeodophiliabuster’iai

Taip, Neringa, palikusi tetą, šiandien rašo laiškus iš Amerikos. Išskrido ir, priešingai nei tas su mygtuku ant pilvo, nepažadėjo sugrįžti. Bet jos gerbėjai tikrai nepamiršo, kaip teisėja Neringa teismo sprendimus vykdė. Ir kaip prezidentė už tą vykdymą katučių plojo. Na ir kas, kad Neringos nėra? Paedophiliabuster’iai taigi su ja kartu neišskrido. O Seimo rinkimų rezultatai rodo, kad jų Lietuvoje yra ne tiek jau mažai. Jei reikės, gal net ir parašus D.Grybauskaitei padės surinkti. Kad ir vėl galėtų teismo sprendimus vykdyti.

P.Gražulis ir kiti vertybių saugotojai

Šiaip tai, žinoma, P.Gražulis būtų geriausias D.Grybauskaitės priešininkas rinkimuose. Nelaimėtų, žinoma, bet linksma tikrai būtų, o jo partijai nauda būtų neabejotina. Tačiau tikriausiai nebus priešininku, o choru su prezidente dainuos „Už Lietuvą, vyrai“ (čia turiu galvoje tuos vyrus, kurie tikri vyrai, o ne kokie ten pederastai (Lietuvos žurnalistų ir leidėjų komisijos leistas vartoti terminas, jei ką). Nes prezidentė ne kokia frigidiška sterva (Lietuvos žurnalistų ir leidėjų komisijos leistinas naudoti terminas, jei ką) ir ji kaip P.Gražulis, laikosi nuomonės, kad tradicinių vertybių šalyje apie pederastų (žr. aukščiau) ir kitokių ten iškrypėlių teises kalbėti dar per anksti. Prezidentė su P.Gražuliu nuspręs, kada bus laikas. O kol nuspręs – bus draugai. Katalikiškoje šalyje, o Lietuva juk katalikiška šalis, tokia draugystė – tikra vertybė. O dar turint galvoje, kad P.Gražulis neseniai išsiskyrė, o D.Grybauskaitė savo išrinktojo vis dar tebeieško, ką gali žinoti, gal…

„Delfi“ su Monika Garbačiauskaite priešakyje ir Š.Černiausku bei E.Samoškaite iš užpakalio

M.Garbačiauskaitę čia miniu ne todėl, kad įtarčiau ją kokia nors slapta draugyste su prezidente. Priešingai – esu beveik tikras, kad M.Garbačiauskaitė su D.Grybauskaite jokių asmeninių santykių neturi ir valstybės reikalų su ja kaip buvęs mano kolega A.Matonis su užuolaidų prezidentu V.Adamkumi neaptarinėja. Ir net ordino nesitiki gauti.

Čia greičiau toks paprastas B2B santykis. Delfiui reikia click’ų, o prezidentė juos generuoja puikiai. Tad reikia būti šalia – ir laimėje, ir nelaimėje, ir Lietuvoje, ir už Atlanto. Tada click’ai garantuoti, kaip ir tikimybė, kad apie naujai į FB įkeltus gražius vaizdelius sužinosi pirmas, ir išskirtinį interviu gausi. Nes visi juk žino, kad nepatogių klausimų neuždavinėsi. O tada ir vėl papildomi click’ai.

Taip, žiūrėk, ir rinkimai ateis ir tada gal net leis speckorespondentą štabe turėti. Be to, per rinkimus jau ne tik click’ų, kurie generuoja centus, bet ir pačių centų gali gauti – juk agitacija tai vis tiek vyks.

B2B apima ir marketingą – nuotrauką su prezidente gali pasikabinti klientų priemimo kambaryje, kuriame deramasi dėl reklamos kiekių ir kainos, be to, isidėjęs nuotrauką iš priėmimo, gali pavadinime drąsiai parašyti žodį „elitas“.

Nieko asmeniško, „just business“, kaip sakoma. Ir lyderystė, nes bvyriausiasis redaktorius yra tas žmogus, į kurį žiūri kolektyvas. Tai E.Samoškaitė ir Š.Černiauskas žiūri. Gerai žiūri, turiu pripažinti.

LRT televizija su su A.Siaurusevičiumi priešakyje ir E.Jakilaičiu, A.Matoniu bei R.Miliūte užpakalyje

Šioje vietoje, žinoma, galiu būti neobjektyvus, pasakysite. Gali būti. Bet labai gerai prisimenu, kad skirdama į LRT Taryba, D.Grybauskaitė prašė manęs atkreipti dėmesį į finansus – juk buvo ką tik grįžus iš Europos Komisijos, kur finansais ir užsiiminėjo. Sąžiningai vykdžiau prezidentės užduotį net ir po to, kai jau nebebuvau taryboje, bet užduotis viena, o televizija – visai kas kita. Skydinės direktorius A.Siaurusevičius tai puikiai supranta, todėl D.Grybauskaitės LRT televizijos eteryje visada buvo tiek, kiek jai reikėjo. Ne tik iš Seimo ar prezidentūros, bet ir tiesiogiai iš Acheno.

Iš esmės draugystė remiasi tuo pačiu principu kaip ir „Delfi“ atveju: „just business“. Skirtumas tik vienas – LRT didžiąją dalį pinigų gauna iš biudžeto. Nemokama reklama, tskant, škia. Tiesa, nemokama tiems, kuriuos reklamuoja, nes mes gi žinome, kad mokėti reikia už viską.

Skydinės direktoriaus ir prezidentės B2B santykiai pasiteisino: naujai prezidentės paskirti LRT tarybos nariai balsavo už A.Siaurusevičių, o šis skolingas tikrai neliks. Kai reikės. Nes kol kas – kai dar nelabai reikia, skolą moka E.Jakilaitis ir R.Miliūtė. Ne todėl, kad norėtų ordinų ar labai jau D.Grybauskaitę mylėtų. R.Miliūtė tiesiog dirba savo darbą, o jos darbas yra nemylėti kvailų politikų, tokių kaip L.Graužinienė. Ji tai daro gerai ir Prezidentei daugiau nieko nereikia. Mainais – išskirtinis interviu ar neįpareigojantis pokalbis prie arbatėlės. E.Jakilaitis savo darbą irgi daro gerai, bet patirties kartais pritrūksta ir leidžiasi apkvailinamas, kaip kad buvo paskutinį kartą su R.Pakso „pasiūlymu“ prezidentei. Bet apsikvailino ne tik pats, kartu apkvailino ir premjerą A.Butkevičių. Ir tikrai nesiskųs ir net kaninkinamas neprisipažins, kad apkvailino jį jei ne pati prezidentė, tai jos komanda. Nes žino, kad pasiskundęs, kitą kartą kvailinimo objektu nebebus. Todėl ir draugas.

TV3 televizija ir jos vadovė Laura Blaževičiūtė

Nebesinori kartotis, nes viskas tas pats. Prezidentė globoja TV3, o TV3 globoja prezidentę. Tai, kad R.Janutienė iš šios televizijos buvo išmesta už bene etiškiausią ir labiausiai tikrovę atitinkantį reportažą savo karjeroje, rodo, kaip stipriai TV3 direktorei L.Blaževičiūtei rūpi prezidentės reputacija. Nors gali būti, kad čia veikia dar ir asmeninės simpatijos – L.Blaževičiūtė karjeros siekimu ir dorojimusi su pavaldiniais kažkuo panaši į D.Grybauskaitę. Tik ištekėjusi. Ir abi sėkmingai valdo dideles auditorijas, penėdamos jas tuo pačiu maistu: ko nori – tą ir gauni.

 D.Pancerovas, A.Užkalnis, A.Sadauskas-Kvietkevičius ir kiti dešinieji apžvalgininkai

Kaip ir daliai Lietuvos tautos, daliai rašytojų reikia garbinimo objekto. Na, kaip Saliamutei, kuri rašė eilėraščius apie Staliną ar tai pačiai D.Grybauskaitei, kuri A.Brazauską vadino savo mokytoju.

Garbinimo objektas pasirenkamas paprastai – tai arba tas, kurio negarbinti negali (nes kitus garbinti draudžiama), arba tas, kurį duotuoju metu garbina dauguma. Lietuvoje, laimei dar pasirinkti laisvai galima, tad visa шваль (labai tinkamas rusiškas žodis, neturintis tikslaus lietuviško atitikmens, bet gali būti verčiamas kaip „smulkmė“ arba „nykstanti mažuma“) pasirenka, taip, kad būtų saugu.

O dar taip sutapo, kad ir VSD ir D.Grybauskaitė ir ta шваль vienu metu beveik choru pradėjo dainuoti „Rusija puola“, o ji ėmė ir užpuolė. Draugystė per amžius.

Tiesa, šiai draugystei gali kilti problemų, nes шваль yra girdima ir matoma tik lrytas.lt dėka. O ši žiniasklaidos grupė bent jau iki šiol į D.Grybauskaitės draugų sąrašą nepatekdavo. Bet ką gali žinoti – viskas šiame pasaulyje keičiasi ir gal B.Gudelis į D.Grybauskaitę žiūrės kitaip nei G.Vainauskas.

Tai gal ir visas būtų sąrašėlis. Jei ką nors pamiršau įrašyti, labai neįsižeiskite. Praneškite ir sąrašą papildysiu. Čia gi ne SąRaČas.

(12 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...