Prezidentės klaida

Aš manau, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė daro klaidą siūlydama Darių Valį į Lietuvos Respublikos generalinius prokurorus.

Esu įsitikinęs, kad Seimas padarys dar didesnę klaidą, jei balsuos už D.Valio kandidatūrą.

Todėl, kol nevėlu, reikia šią procedūrą sustabdyti.

O į generalinius prokurorus kuo skubiausiai paskirti „literatūros analizės mokslų“ šiek tiek ragavusį gerbiamą Liudviką Jakimavičių.

Jo sugebėjimai įžvelgti tikrąją tiesą yra tikrai verti daug daugiau nei komentarų rašymas.

Juk jei jau kuriame pilietinę visuomenę, tai kodėl generaliniu prokuroru būtinai turi būti prokuroras?..

Gal pakaks tiesiog piliečio?

(8 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Čia rimtai?

  • WU

   Rimtai juokauja..

 • albinas

  Artūrai, ziuriu tobulejete su kiekviena diena… :)

 • Clear

  Matyt, Liudvikas Artūrui kelią perbėgo su rimtom pasekmėm…Kitaip tokia antipatija nesuprantama.

 • Clear

  (Juk jei jau kuriame pilietinę visuomenę, tai kodėl generaliniu prokuroru būtinai turi būti prokuroras?..

  Gal pakaks tiesiog piliečio?)

  Pasiūlymas vertas apmąstymo, ypač matant, kaip dirba mūsų prokurorai:))

 • PЄTRVS

  Artūrai, Andrius Ūsas tau kartais ne giminė?

  • Tomas

   Juokinga tiesiog, jeigu asmuo turi kita nuomonę prieš masinę psichozę ir žmogžudžio garbinimą, tai tas asmuo būtinai turi būti pedofilas arba Ūso giminaitis.

   Baisiausia, kad teisinės valstybės pamatus ginantys piliečiai yra mažumoje, o didžioji dalis visuomenės reikalauja viduramžių-minios teismo, kuomet buvo deginamos „raganos“, bet gerbiamieji, kas bus jeigu rytoj nebe Ūsas bus apšauktas pedofilu, bet jūs? O buka visuomenė, įaudrinta trečiųjų jėgų, tikrai nesiaiškins ar jūs esate kaltas(-i) ar ne, bet užmėtys jus akmenimis lygiai kaip ir viduramžiais? Įdomiausia, kad Kauno policija toleruoja tokį tyčiojimąsi iš įstatymų, esmė tame, kad sistema pradeda neveikti, o tai kelia labai didelę grėsmę. Jeigu susirinkusi kriminalinių elementų gauja sugeba įveikti sistemą naudodami mergaitę kaip dingstį, akivaizdu, kad sukuriamas precedentas ir kriminalinių struktūrų veikėjai taip pat sėkmingai manipuliuodami šunauja (kaip pasakytų profesorius) gali irgi įveikti sistemą ir išvengti bausmės. Juk net Biblijoje aprašomas atvejis kaip buka, minipuliuojama visuomenė (šunauja) išteisina žudiką Barabą, visų teisėsaugininkų nuostabai. Istorija sukasi ratu ir šunauja kaip ir Kristaus laikais, taip ir dabar išlieka šunauja – ne ką mažiau buka.

   • Rytis I

    Jei šis komentaras ne vien apie Jakimavičiaus „tyrimą“, bet ir „neeilinę“ policijos konferenciją, tai mano įspūdis – kad Kedys gyvas ir tuoj tuoj išdygs priešais Kliunką…
    Kas liečia profesorių. „Šunauja“ – senas posakis, gal net per daug senas. Yra aktualesnių, pavyzdžiui – „Ne žmonių valstybė, o gaujų valstybė. Gaujų, kurios ja naudojasi.“ V.Landsbergis. Ir apie teismą, be jokio džiugesio:
    http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=3553&p_d=51538&p_k=1

   • PЄTRVS

    Mielas Tomai, gal pats būsi aiškiaregis, kad žuvusį žmogų vadini „žmogžudžiu“? Aš pvz. Ūso nelaikau pedofilu, nes nesu tuo tikras, o tu matyt (kaip sako mielas A.Račas)turi sugebėjimų įžvelgti tikrąją tiesą…

 • johnis

  uz teisine valstybe bet siuo metu klanas labai sukiles.
  Arba Arturas ir yra klano virsune arba jam ta virsune jam moka

 • Clear

  Šį kart temoj ir į temą, Artūrai, atsakykit, kaip vertinat valandoj su Rūta,Ūso ir l.e.p. generalinio koaliciją ant vienos sofkutės???

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet…
  Tiesiog, kai ieškai kažko, tai randi būtinai kažką kitą

  http://lithuania.left.ru/wordpress/wp-content/uploads/2008/10/karikatura8.JPG

 • nerijus

  Artūrai

  Nesupykit, bet norisi pasidalinti su visais:

  Mūsų žiniasklaidos nūdienos ( kalbant ir apie pedofilijos užkulisius ):

  http://caricatura.ru/top/best/url/parad/vorontsov/9125/

 • Aras

  Perskaičius susidaro įspūdis, jog savo mintis iki šiol tik komentaruose reiškęs miesčionis Valentinas atrado būdą kaip pasireikšti ir virš jų.

  • nerijus

   Arai

   Miestelėnai, tai mieste gyvenantis žmonės ir jame vaikštantys į teatrus, kiną, vedantys vaikus į darželį ir mokyklą,..
   Miesčionys, tai tie žmonės,- atvykėliai iš kaimo.
   Beje, Vilniaus mieste ( Kaunas gali Didžiuotis, ten gyvena daugiau Miestelėnų ) jų apstu, nes šiame mieste, tik po nepriklausomybės atgavimo padaugėjo lietuvių šeimų. Pirma buvo lenkai ir rusai- dauguma.
   Taip, kad, Valentinai, per daug nesididžiuokit, nes manau, kad ir tamsta esate atvykėlis iš provincijos ar tokiais buvo Jūsų seneliai.
   Su nuoširdžiausiais linkėjimais. NePrarastas protas…
   Ir neiškraipykite Miestelėniškumo faktų ir nekurkite naujų teoremų, kai jos senai sukurtos.

 • LinaL

  Gerbiamas Liudvikas Jakimavičius galėtų būti ne tik prokuroras, jis dar galėtų organizuoti žudikų ruošimo ir tobulinimo kursus, kad šie išvengtų tokiame reikalingame darbe tokių apmaudžių klaidų

 • Clear

  Kas yra žudikas, LinaL???

  • LinaL

   Na žinote, kas bebūtų

 • Clear

  gal nesupratau? Bet kaip bebūtų, manau ne Kedys…

 • filosoffas

  Ponas, Artūrai, ar jums viskas šioje byloje aišku ir suprantama? Negi nekyla jokių abejonių?

  • mielas filosoffe, ne. Man niekas neaišku ir niekas nesuprantama. Ir kyla labai daug abejonių. Priešingai nei kai kuriems kitiems.

 • Clear

  Aš galvoju, kad tie, kurie šia tragedija domisi nuo pat jos pradžios turi labai daug abejonių, o tie, kurie mąsto paviršutiniškai, pritaria, jog teisėsauga dirba gerai:)))

  • O kiti, irgi mąstantys paviršutiniškai, stovi Garliavoj prie tvoros.

  • TOOPas

   Niekas nesako, kad teisėsauga dirbo gerai.
   Jau vien suklastota Kauno policijos pažyma, kuria pasinaudojęs D.Kedys gavo mergaitės globą ką reiškia.

   • albinas

    esi prokuroru pasaku auka, arba…
    Jeigu tai butu buve tiesa del tos pazimos, tai nuo pat pradios Kedziui butu uzciaupe burna ir vaikas butu grazintas Stankunaitei.

    p.s. nejaugi ir A.Racui atkase-sukure kompromata, arba…

    • mielas albinai, tamsta net ne dundukas, o tikras durnelis. Atsiprašau.

     • albinas

      aciu uz „koplimenta“. O jus pasirodo dar ir Psichiatras :)

     • Rolandas

      Jau seniai galvoje ganau mintį, kad neteisinga naudoti vien „dundukų“ kategoriją. Juk statyti į vieną gretą tūlą mdxacuk ir Kantą, na, visiškai neteisinga. Ir -žiū- atsirado „durneliai“. Tai jau žingsnis į priekį. Jei kartais dar plėstumėt kategorijų sąrašą, siūlau keletą pavadinimų – „moliūgėliai“, „lapsardukai“…
      P.S. Jei pasirodžiau perdėm akiplėšiškas, iš anksto atsiprašau.

   • Aras

    TOOPai, šioj byloj paskleista daug dezinformacijos, nelipk į ją ir neplatink kitiems Lavastės melų.
    D. Kedys mergaitės globą gavo 2008 kovo 19 d. taikos sutartimi su motina (taikos sutartį, beje, pasiūlė pati motina L. Stankūnaitė!). Mergaitės gyvenamoji vieta buvo nustatyta su tėvu. Iki D. Kedžio pareiškimo policijai dėl tvirkinimo dar visi geri 8 mėnesiai.
    O tavo minėta pažyma, kuria taip gynėsi TV studijoje nuo žmonių paniekos susigūžusi Lavastė, tėvui buvo reikalinga teismui, kad uždrausti sutenerei motinai matytis su auka. Ne globai, kurią D. Kedys jau turėjo beveik metus.

 • Dirgintis

  Paaiškėjo ką Uspaskas vadina „lupatologais“.Tokie tinkaludžių politikai.

 • Fredis*

  Aklas tikėjimas bet kokiu krustelėjimu, nežinomos kandidatūros siūlymu ir kitokiu veiksmu iš Prezidentūros visiškai nesiderina su skvarbaus žvilgnio ir aštraus proto žiniasklaidinio-analitiko praktika, kuri jį apibūdintų kaip pažangų žiniasklaidiniką. Palangos prokurorės galiamas tapimas generaline prokurore tyliai užgęso. Ar taip neatsitiks ir su D.Valiaus kandidatūra, ką plačioji publika ir visuomenė žino apie D.Valių? Nieko, jį pažįsta tik kolegos, šeimos nariai ir miestelio, kuriame prokuroras darbuojasi, gyventojai, kaimynai.
  Tinkaraštininko siūlymas prokuroru rinkti pilietį yra visai įdomus, juo galėtų būti ir Liudvikas Jakimavičius. A.Račo generaliniu prokuroru nenoriu matyti, nes man jis atrodo viskuo abejojantis, neryžtingas, linkęs pasiduoti neigiamai įtakai, neturintis tvirto stubro, o nuomonės reiškimas įvairiais klausimais yra labai eklektiškas, pagrįstas labai klaidingai ir paviršutiniškai suvokiant pagrindines konservatyvizmo, liberalizmo ir socialistų ideologines sroves.

  • WU

   Tuoj pašalins..

   • WU, šunys loja, o …

    Tegul paloja.

    Gali net ir koją prie tvoros pakelti – o ką daugiau daryti, jei tai vienintelis būdas save įprasminti…

    • Valdas

     Fredi*, solidarizuojuos… Yra tokia technologija vadinti oponentą, kad ir šunimi, bandyti ižeisti, sumenkinti ne jo nuomonę, o jį patį.. Kodėl Račui jos prireikė, velniai žino… Kaip lig ir netinka šiame tinklaraštyje… Iki šiol komentuodavo korektiškai… ir šalindavo, sakyčiau, teisingai.. Kažkaip nedera šis komentaras su Račo asmenybę. Labaiu traukia prie Delfio komentuotojo… Artūrai, kuo Jūs šiame komentare skiriatės tarkim nuo Kanto?

     • Rytis I

      Kad nieko įžeidžiančio lyg ir nėra… Ne šuns vietoje, o prokuroro kėdėje matosi gerb. Liudvikas Artūrui. kas man bent jau būtų pamaloninimas. Gal. Liudvikas – azartiškas žmogus. Jo nesustabdysi faktų trūkumu (arba vienu alaus bokalu), jei įjunka į temą, tai sukurs ir visą scenarijų. Galima sutikti, nesutikti dėl tokios įvykių eigos realumo, bet turbūt niekas nesiginčys – pakolkas tai tik scenarijus, o Liudvikas kolkas menininkas.

     • Bobutė

      p. Ryti I,

      o gal p. Valdas kalba ne apie įrašą, o apie komentarą „Artūras Račas Gegužė 29, 2010 1:54 ryte“?

     • Rytis I

      Gal. Bet iš esmės „solidarizuojasi“ su kontrargumentais. Darytina išvada, kad nepriimtinas Artūro viršutinis komentaras, bet ne komentaras apie Fredį:)

     • mielas Valdai, tai gal varykit sau į Delfi… Nereikės klausinėti ir nereikės solidarizuotis. O aiškinti, kas tinka šiame tinklaraštyje ir kas dera su A.Račo asmenybe, tamstai per sunkus uždavinys. Gal geriau nesiimkite.

     • Valdas

      Mielas, Artūrai Račai, nors nemalonu būti išvytam, bet manęs nereikės raginti du kartus. Daugiau mano dviejų IP, iš kuriu prisijungavau, nebepamatysit… Ačiū, kad leidote kažkiek laiko maloniai pasisvečiuoti ir praplėsti akiratį. Man čia buvo gera.
      Valentinai, nors susirinkau labai daug jūsų komentarų, deja argumentų dėl mūsų diskusijos jau nebepateiksiu. Atsiprašau, jei mano nuomonė kada nors buvo ižeidi. Pasiilgsiu Bobutės, lidos, Fredžio ir daugelio kitų. Taip pat trūks ir šios diskusijos, bei šeimininko pozicijos..
      Su geriausiais linkėjimais
      Valdemaras.

     • mielas Valdemarai, geriausios tamstai sėkmės. Mums labai trūks tamstos gilių įžvalgų. Bet stebėsime tamstą delfi.lt. arba balsas.lt.

     • Bobutė

      Gaila, kad išeinate, Valdai.:(

      Sėkmės Jums. Nenuleiskit rankų…

    • laila

     Kaip vaizdžiai save apibūdina „mielas draugas“ :)

     • miela Edita Šereliene, džiugu ir vėl tamstą matyti. Suprantu, atsirado daugiau laisvo laiko tikriausiai. Su tuo ir sveikinu.

  • Rytis I

   Tai kiek visdėlto kandidatūrų? Siūlom dar Artūrą? Gerai. Jakimavičiui juokas, nes jis buvo pirmas, o kas paskutiniausias?

  • nerijus

   Fredi*

   Mano smegenų vingiai priklauso tik man ir man.
   Kanibalai…
   Mažiau žiūrėkit lietuviškųjų zerofilmų…

   • lida

    Visi abudu ?

 • Dar truputį ir ponas Artūras „atsipalaiduos“ :) Žmogus jau toks, vieną dieną turi atsiverti.. negalima savęs riboti pastoviai ir laikytis kokių nors svetimų rašytų etikos taisyklių

  visi pradedame rašyti ir bendrauti nuo savęs.. tam tikrą dieną..

  Kada ponai komentatoriai veidus parodys ir blogus užves ? Ar jau tokie tušti, kad netgi patys save sugeba laikyti neįdomiais ? :)

 • Jonas

  dėkui už nuorodą į teisingą straipsnį ;)

 • Bobutė

  Pritariu p. A. Račo nuomonei, kad p. D. Valys nėra tinkamas kandidatas į Respublikos generalinius prokurorus (GP). Vertinant jo labiau nei kuklią patirtį bei sudėtingas sąlygas, kuriomis jam tektų dirbti, šansą, kad GP darbą sugebės atlikti tinkamai vertinčiau kaip 1 iš 1000…

  Žinant , kad p. L. Jakimavičius visiškai neatitinka GP Prokuratūros įstatyme keliamų reikalavimų, siūlymas kuo skubiausiai paskirti jį GP, mano supratimu, vertintinas kaip primadundukizmas…

  Klausimas „… , tai kodėl generaliniu prokuroru būtinai turi būti prokuroras?..“ irgi yra labiau nei keistas, jei nepasakyti – užkalniškas…:) Juk Prokuratūros įstatyme numatyta, kad GP gali būti skiriami ne tik prokurorai, bet ir teisėjai beigi teisės dėstytojai, žinoma, jie visi turi tenkinti ir kitas minėtame įstatyme numatytas sąlygas…

  Taigi, teisingai suformuluotas klausimas galėtų/turėtų skambėti maždaug taip:

  Juk jei jau kuriame pilietinę visuomenę, tai kodėl generaliniu prokuroru būtinai turi būti prokuroras, teisėjas ar teisės dėstytojas?..

  • Rolandas

   Babyte, lyginamosios teisės požiūriu, reikalavimų asmenims, norintiems tapti prokuroru, tame tarpe ir generaliniu prokuroru, klausimas ES yra sprendžiamas labai įvairiai. Tarkime Vokietijoje prokuroru gali tapti ir kitos ES šalies pilietis, o Lietuvoje tik turintis Lietuvos pilietybę ir etc. Juk jei jau kuriame pilietinę visuomenę, tai reikėtų klausti maždaug taip: kodėl generaliniu prokuroru būtinai turi būti tik teisininkas (teisės dėstytojas), juo labiau statuto žmogus (prokuroras, teisėjas)? Arba kodėl generaliniu prokuroru negalėtų būti skiriamas (tame tarpe) valstybės tarnautojas (beje, prokurorams Valstybės tarnybos įstatymas netaikomas)? Juo labiau, kad turime gerą pavyzdį – armijos vadas yra civilis asmuo. Dar radikalesnis ir geresnis klausimas-kodėl generalinis prokuroras turėtų būti SKIRIAMAS, o kodėl ne RENKAMAS. Toliau diskutuojant atrasime dar rimtesnių klausimų.

   • Bobutė

    Roliuk, aš tik pabandžiau kiek teisingiau suformuluoti p. A. Račo klausimą esamo teisinio reguliavimo lauke, o ne kelti sisteminių pokyčių teisėsaugos sistemoje klausimą…:)

    Beje, smalsu kurioje šalyje „armijos vadas yra civilis asmuo“?

    • Rolandas

     Dundute:) Lietuvoje. Pas mus krašto apsaugos ministru, viceministrais ir ministerijos kancleriu gali būti tik civiliai.Ministras dalį savo funkcijų deleguoja kariuomenės vadui, tačiau vyriausias išlieka jis – civilis.

     • Bobutė

      p. Rolandui,

      pabandysiu nekreipti dėmesio į Tamstos dundystę (ačiū p. lidai)…

      Jei per naktį niekas nepakeitė Konstitucijos ir kitų įstatymų, tai KAMinistrė dar nėra armijos/kariuomenės vadu…
      Ko gero šias pareigas dar tebevykdo generolas A. Pocius…

      Akivaizdu, kad Tamsta vartojate terminus nesuprasdamas jų reikšmės…

     • Rolandas

      Bobute, kalbėjau apie kitą klausimą, vadovavimo sistemai klausimą. Nurodžiau, kad yra kitas vadovavimo sistemai pavyzdys-kariškiai, kuriems realiai vadovauja civilis, kadangi ya nustatyta civilių demokratinė kariuomenės kontrolė. Civilis krašto apsaugos ministras vadovauja krašto apsaugos sistemai (Lietuvos kariuomenė tik krašto apsaugos sistemos dalis). Jis (civilis) teikia Respublikos Prezidentui siūlymus dėl kariuomenės vado kandidatūrų. Taip pat tas civilis tiesiogiai (per savo ministeriją) įgyvendina Lietuvos kariuomenės steigėjo teises. Valstybės gynybos civilinė vadovybė be Respublikos Prezidento – vyriausio ginkluotųjų pajėgų vado – yra ir krašto apsaugos ministras. Pagal demokratinės civilių kontrolės principą operacinio vadovavimo karinėms operacijoms ir kitiems gynybos veiksmams grandinė kariuomenės vadui eina tik per civilį krašto apsaugos ministrą. Kariuomenės vadas vykdo krašto apsaugos ministro pavestas funkcijas bei jo paskirtas užduotis. Kariuomenės vadas tiesiogiai pavaldus krašto apsaugos ministrui. Tai kas gi iš esmės/realiai vadovauja kariuomenei? Dabar dėl sąvokų. Mano buvo pasakyta armijos, o ne kariuomenės. Čia Jūs suplakėte-„armija/kariuomenė“. Jei jau pretenduojate pereiti prie tikslių formuluočių, tai labai jau lengvabūdiškai-žodžio „armija“ Konstitucijoje nėra. Ir vėl dėl Prokuratūros. Prokuratūrai vadovauja Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras. Už prokuratūros veiklą jis atsiskaito tik Respublikos Prezidentui ir Lietuvos Respublikos Seimui. Prokuroras gali būti tik teisininkas. Teigiau, kad toks imperatyvas, jog generaliniu prokuroru gali būti tik teisininkas, yra diskutuotinas, pasiremdamas aukščiau aprašytu kariuomenės pavyzdžiu.

     • Bobutė

      Tiesiog šaunu… Pasirodo p. Rolandas nei Konstitucijos dar nepakeitė, nei generolo A. Pociaus neatleido, nei p. R. Juknevičienės armijos vadu nepaskyrė…:)))
      Be to ir pats, gavęs postūmį į minkštąją, truputį savišvieta užsiėmė.:) Tiesa, neužteko žmogui drąsos pripažinti, kad visiškai „nusigrybavo“, matyt, todėl pradėjo visokius išvedžiojimus…:)

      Primenu p. Rolandui.

      „Rolandas
      Gegužė 29, 2010 11:00 ryte
      …Juo labiau, kad turime gerą pavyzdį – armijos vadas yra civilis asmuo.“

      Vėliau nurod4, kad taip yra Lietuvoje.
      Žinoma, tai netikslus posakis pagal forma ir neteisingas savo esme. Lietuvoje yra ne armija, o kariuomenė, o jai vadovauja kari6kis. Nors LKŽ duoda tokį „armijos“ apibrėžimą: 1. visa valstybės kariuomenė (pateikiau tik pirmą reikšmę, kitas galit susirasti pats:). Todėl savo komentare ir rašiau „armija/kariuomenė“. Bet kaip, gali būti „armijos vadas“, jei, pasak Jūsų, pačios „armijos“ nėra?:)

      Taigi, vėlesnis komentaras, esą buvo kalbama apie „vadovavimo sistemai klausimą“ yra tik niekingas išsisukinėjimas… Juk akivaizdu, kad kariuomenės vadas ir civilinė vadovybė yra du skirtingi dalykai. Dar būtų galima suprasti jei būtumėte nurodęs Prezidentą, o ne KAM…:)
      Žinoma, Kariuomenės vadas nedaro politikos… Kariškių kontrolę vykdo Prezidentas su Seimu, LRV bei KAM.

      Beje, prokuratūros (suprask ir Generalinio prokuroro) „kontrolę“ konkrečiuose tyrimuose vykdo Teismas (visus prokurorų veiksmus galima skųsti). Be to, yra ir politinė sistemos priežiūra/kontrolė – Prezidento – Seimo tandemas…
      Mintis, kad prokuroru galėtų būti žmogus be teisinio išsilavinimo, mano galva, yra tiesiog…na tokia, kaip čia švelniau pasakius, na tokia kur prasideda raide „D“…:)

     • Rolandas

      Bobute, jei vadovautis Jūsų kazuistiniais metodais, tai analogiškai galima prikibti vos ne prie kiekvieno Jūsų žodžio ir per kelis komentarus vystyti temą kokią nesąmonę parašėte (pvz. teisės dėstytojai).Įrodinėjate koks aš neteisus esą teigdamas, kad kariuomenės vadas yra civilis, tačiau galų gale visiškai susipainiojote ir pradėjote prieštarauti net pati sau nurodydama, kad galima kalbėti ir apie Prezidentą. Pakalbėkime dar kartą. Kariuomenė -tai valstybės ginkluotosios pajėgos (DLKŽ), o (kaip aš ir nurodžiau aukščiau) Respublikos Prezidentas yra vyriausias ginkluotųjų pajėgų (t.y. kariuomenės/armijos) VADAS. Tai yra mano teiginį, kad civilis yra realus kariuomenės vadas galima įrodyti keliais būdais. Todėl jis yra teisingas. Dėl prokuratūros. Rašiau, kad už prokuratūros veiklą generalinis prokuroras atsiskaito tik Respublikos Prezidentui ir Lietuvos Respublikos Seimui. Tačiau ne apie kontrolę/atsiskaitymą kalbėjau (kaip ir kariuomenės atveju), o apie realų vadovavimą sistemai, apie reikalavimus vadovui. Vadovavimas yra vadyba. Esu įsitikinęs, kad Lietuvos Prokuratūros vadovu gali būti ir asmuo be teisinio išsilavinimo. Kaip ginkluotųjų pajėgų (kariuomenės) vyriausiuoju vadu, gynybos ministru gali būti (ir turi būti) tik civilis, ar SM vadovu gali būti ir ne medikas ir t.t., taip ir generaliniu prokuroru gali būti ir ne teisininkas, o aukšto lygio vadybininkas. Viešieji ryšiai, veiksmų koordinavimas, kadrų klausimai, efektyvios kokybės kontrolės sistemos ir etc., tad prie ko čia teisinis išsilavinimas? Atskiros bylos, specializuoto prokuratūros skyriaus ar departamento vadovas privalo ir yra tik teisininkas, profesionalas, čia ginčo neturi būti, tačiau kita kalba apie vadovavimą visai šalies prokuratūros sistemai. Kaip būnant geru teisininku galima tragiškai vadovauti Prokuratūrai, kokios liūdnos yra tokio vadovavimo pasekmės, neseniai įrodė A.Valantinas, dabar įrodinėja l.e.p. Petrauskas ir dar ruošiasi įrodyti Valys. Todėl Jūsų teiginys, kad generaliniu prokuroru gali būti tik teisininkas yra visiškai nepagrįstas ir be motyvų.

     • Bobutė

      p. Rolandai,
      bandymas įrodinėti, kad Kariuomenės vadas (Generolas A. Pocius) ir Vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas (Prezidentė D. Grybauskaitė) yra vienas ir tas pats man atrodo yra tik kvailas užsispyrimas. Na nebent tai yra vienas asmuo dviejuose fiziniuose kūnuose…:) Aš nesakiau, kad „galima kalbėti ir apie Prezidentą“, o sakiau, kad „Dar būtų galima suprasti jei būtumėte nurodęs Prezidentą, o ne KAM…:), t.y. būtų suprantama, kad painiojate VGP ir Kariuomenės vadus…
      Sakot, galit įrodyti, kad parašiau nesąmone apie teisės dėstytojus. Tai įrodykit. Tik pirma persiskaitykite Prokuratūros įstatymo 22 str. 1 d.

      Net nebeturiu vilties, kad suprasite, jog esamoje Prokuratūros sistemoje Gen. Prokuroras yra ne vien administratorius ar vadybininkas ir juolab ne politikas, o pareigūnas, priimantis procesinius sprendimus ir todėl privalo turėti teisininko išsilavinimą.
      Tamstos bandymas išvesti paralelę tarp GP ir ministrų (politikų), mano galva, švelniai tariant yra nesusipratimas…
      Puikiu vadybininku turėtų būti Gen. Prokuratūros Kancleris, kuriam tikrai nereikalingas teisinis išsilavinimas… Deja, dabartinė Kanclerė, mano galva, tokia nėra…

     • Rolandas

      Bobute,esminis Jūsų klausimas buvo toks: “Beje, smalsu kurioje šalyje “armijos vadas yra civilis asmuo”? (Gegužė 29, 2010 11:30 ryte).Pilnai įrodžiau, kad Lietuvoje Respublikos Prezidentas (civilis asmuo) yra vyriausias ginkluotųjų pajėgų (t.y. kariuomenės/armijos) VADAS. Nuginčyti to Jūs negalite. Visa kita (Pocius ir pan.) yra tik išvedžiojimai. Dėl teisės dėstytojų. Kaip suprantu Jums priimtina dabartinė tvarka, kad šalies generaliniu prokuroru gali tapti koks nors nupiepęs Alytaus kolegijos dėstytojas (Prokuratūros įstatymo 22 str. 1 d. tai leidžia). O pačio aukščiausio lygio vadybininkas, sėkmingai vadovavęs strateginiams projektams, jau Jums netinka, nors tu ką. Nupiepėlis kolegijos dėstytojas galės priiminėti procesinius sprendimus, o talentingas, energingas vadybininkas negalės. Beje, dėl procesinių sprendimų. Kiek jau ten tų procesinių sprendimų tas generalinis priiminės? (o ir dabar, bet kokius procesinius dokumentus surašo kvalifikuoti Generalinės prokuratūros prokurorai, o generalinis prokuroras tik pasirašo). Visų pirma generalinis prokuroras yra vadovas , o ne asmuo atliekantis tyrimus, persekiojimus, teikiantis kaltinimus. Jis kontroliuoja Generalinės prokuratūros, teritorinių prokuratūrų ūkinę ir finansinę veiklą, steigia, reorganizuoja ir likviduoja teritorines prokuratūras, nustato jų statusą, struktūrą, kompetenciją ir veiklos teritorijas, nustato atrankos, egzaminų, etikos, atestacijos komisijų sudėtį ir veiklos nuostatus, įsakymais tvirtina Prokurorų siuntimo mokytis ir jų mokymosi išlaidų apmokėjimo tvarką, prokurorų stažuotės nuostatus, pagal atestacinės komisijos rekomendacijas suteikia kvalifikacinius rangus, kolegijos patarimu tvirtina etikos kodeksą,tarnybinio būtinumo atvejais atšaukia prokurorą iš kasmetinių atostogų, remdamasis tarnybinio patikrinimo, atestacijos komisijos ar etikos komisijos išvadomis, gali nurodyti prokurorui pasitikrinti sveikatą ir pateikti medicinos komisijos išvadą dėl tinkamumo eiti prokuroro pareigas, yra prokuratūrai skirtų asignavimų valdytojas , atstovauja prokuratūrą Seime, Vyriausybėje ir kitose valstybės institucijose tvirtinant valstybės biudžetą ar prokuratūrai skiriamus asignavimus, tvirtina prokuratūros ženklų išdavimo ir naudojimo tvarką, nustato valstybės vėliavų kėlimo ir naudojimo prokuratūroje tvarką ir t.t. ir pan. 90 procentų vadybos. Pabandykite paneigti.

     • Bobutė

      Nelabai turiu ką bepridurti. Galiu tik pasiūlyti dar kartą perskaityti mano prieš tai buvusį komentarą ir ypač tą vietą apie kvailą užsispyrimą.

      Jei manytume, kad Jūs kažką įrodėte, tai reikėtų pripažinti, kad kariuomenės vadas, pasak Jūsų, yra ne tik prezidentas, bet ir KAM ministras (tą Jūs „įrodėte“ anksčiau).

      Dėl teisės dėstytojų, matau, jau supratote kad buvote neteisus… Nežinau ar Alytuje yra kolegija, o jei yra, tai ar ten dirba žmogus atitinkantis įstatymo reikalavimus. Jei taip, tai jis gali būti Genprokuroru. Ir tai visiškai nepriklauso ne tik nuo mano, bet net nuo Tamstos manymų… Beje, aš nepritariu tokiai nuostatai, bet tai nieko nekeičia…

      Visoms Jūsų išvardintoms vadybinėms funkcijoms vykdyti Prokuratūroje yra Kancleris bei atitinkami skyriai (Personalo, Valdymo ir kt.)bei visokios komisijos ir etc..
      Pavyzdys.
      Generalinės prokuratūros kanclerio kompetencija:
      • organizuoti ir užtikrinti Lietuvos Respublikos prokuratūros vykdomų biudžeto projektų ir programų sąmatų rengimą ir investicinių projektų įgyvendinimą;
      • organizuoti ir užtikrinti Lietuvos Respublikos prokuratūros buhalterinės apskaitos tvarkymą, išankstinę finansų kontrolę ir konsoliduotos finansinės atskaitomybės pateikimą;
      • formuoti Generalinės prokuratūros ir teritorinių prokuratūrų materialinės ir ūkinės veiklos politiką ir kontroliuoti jos vykdymą;
      • kuruoti Generalinės prokuratūros Kanceliarijos, Finansų ir buhalterinės apskaitos skyriaus, Planavimo ir ūkio skyriaus ir Vertimų skyriaus veiklą;
      • atstovauti Lietuvos Respublikos prokuratūrai Lietuvos Respublikos Seime ir Seimo komitetuose, Vyriausybėje, ministerijose ir joms pavaldžiose institucijose dėl prokuratūros finansinio ir materialinio aprūpinimo.

     • Rolandas

      Bobute, teisingiau gal būtų „nelabai galiu paneigti“, kad generalinio prokuroro veikla yra vadybinė veikla.Dėl kariuomenės realaus vadovavimo, tai Prezidentas (civilis) ir KAM ministras (civilis) ir yra realūs vadovai, o ne nominalus, kaip Pocius.Dėl teisės dėstytojų, tai nesupratau,Jūs prieš tai, kad kolegijos teisės dėstytojas gali būti generaliniu prokuroru? Kodėl?Juk turi teisinį išsilavinimą:) Dėl Generalinės prokuratūros skyrių, tik patvirtinote mano teiginius. Porkuratūroje yra departamentai ir skyriai (Valstybinio kaltinimo skyrius, Specialiųjų tyrimų skyrius, organizuotų nusikaltimų departamentas). Jie ir ruošia visus generalinio prokuroro procesinius dokumentus. O generalinis prokuroras turi užsiimti vadyba, ir beveik tik vadyba. Tad prie ko čia teisinis išsilavinimas, bobute…

     • Bobutė

      Manau, generolas A. Pocius turėtų būti dėkingas Dievui ir Bobutei, kad pagaliau p. Rolandas pripažino jį bent nominaliu Kariuomenės vadu…:))))
      Prezidentas, jau nekalbant apie ministrą, savarankiškai negali priimti svarbesnių sprendimų (nekalbu apie apdovanojimus, laipsnių suteikimą ir etc,) be LRS pritarimo. Net kariuomenės vado be jo negali paskirti.:)

      Savo motyvų dėl teisės dėstytojų, Jums leidus, nedėstysiu, nes, sprendžiant pagal buvusią diskusiją, nesugebėsiu išaiškinti, kad galėtumėte suprasti. Beje, ši dėstytojų, teisės daktarų tema įdomiai bei identiškai išrutuliota ir kituose įstatymuose: LRKT, Teismų, Advokatūros…

      Mano galva, teiginys, kad Genprokuroras turi užsiimti tik vadyba (kuo dar galėtų užsiimti jei neturėtų teisinio išsilavinimo?) yra net nesvarstytinas (matot kaip šauniai išsisukau prie žodžio „teiginys“ nepavartojusi žodžio „kvailas“ )…:)

     • Rolandas

      Bobute,dėl Prezidento, kaip kariuomenės vyriausiojo vado galių, jau visai kažką neaiškaus nukalbėjote. Dėl prokuratūros. Ar aš teigiau, kad generalinis prokuroras turi užsiimti tik vadyba, priešingai, sakiau, kad generalinis prokuroras turi užsiimti BEVEIK tik vadyba (pažiūrėkite aukščiau). O tai esminiai skiriasi. Todėl neiškreipkite. Pažymėjote, kad „nesugebėsiu išaiškinti, kad galėtumėte suprasti“, o gal būkite atvira ir pripažinkite, kad nemokate išaiškinti, pagrįsti savo teiginių,bobute:)?

     • Bobutė

      Ko gi nesupratot dėl tų galių?
      Pabandykit pats sau išdėstyti ką be LRS, LRV gali nuspręsti Prezidentas, gal tada suprasit, nors vargu bau…
      O kuo dar, Jūsų supratimu, be vadybos galėtų užsiimti Genprokuroras?

      Taigi prisipažinau, kad nesugebėsiu, jei Jums labiau patinka – nemokėsiu, išaiškinti Tamstai, kad galėtumėte suprasti… Pirmiausia tam reikėtų bent minimalaus Tamstos pasiruošimo šiuo klausimu, o antra – noro išgirsti. Dabar nei vieno, nei kito nėra.
      Tamsta, kaip beveik visada, gėritės savimi ir tiek…:)

      Šiuo, manau, diskusiją baigsiu. Ačiū Jums.

      P.S. Beje, esate šaunuolis, nes nuo diskusijos pradžios padarėte nemažą pažangą šiame klausime.

     • Rolandas

      Bobute,kokia čia diskusija. Tik kabinėjotės prie žodžių… Štai jei pateiktute rimtus argumentus, kodėl gi generaliniu prokuroru negali būti skiriamas žmogus neturintis teisinio išsilavinimo arba, kodėl generalinis prokuroras privalo būti skiriamas, o ne RENKAMAS, štai tuomet būtų įdomi ir turininga diskusija.Ačiū Jums:)

     • Rolandas

      P.S. Keiskite mąstymą. Pastebėjau, kad pozityvios teisės reglamentuotos, įtvirtintos nuostatos Jums yra šventos, kaip Dievo duotos:) Net nepagalvojate,minties neprileidžiate, kad jas galima pakeisti tobulesnėmis nuostatomis. Ir ne tik kosmetiškai, ką Jūs ir dabar priimtute,nes prie neesminių pakeitimų esate pripratusi, tam pasiruošusi, tačiau kardinaliai, iš esmės. Todėl ir negirdite manęs, diskusija nesigauna. Ir dar. Jūsų kalboje atsirado daug oponento įžeidinėjimų. Nebūkime panašūs į tuos varganus primityviuosius nerijus, pasakykime tokiems mūsų draugišką ne.

    • lida

     Jei yra bent dešimt valstybių apskritai be kariuomenės, ko gera, yra ir vadų civilių :)

  • lida

   „primadundukizmas“ – primadundukas be visokių tarptautinimų, izmų, lietuviškai būtų dundulis.

   • Bobutė

    p. lida,
    o kaip tada vadintume reiškinį?

    • lida

     Dundybe, dundyste ar pan.

     • Rytis I

      Vietinės reikšmės dundulis.

     • nerijus

      Yra Pinkis ir makaulė, o šiame tinklaraštyje Plikis ir dundauliai ( Artūrai, neįsižeiskite ) :)

      Baika ;)

 • Rolandas

  Dėl „dundulis“. Kad ne būti apkaltintiems, jog tokiu būdu įžeidinėjame Gražulį (dėl akivaizdaus rimavimosi: gražulis-dundulis), svarstytini ir kiti variantai: dunduoka, dundulius, dundulas.

  • lida

   dundandas, dundida

  • Rytis I

   Dundulis – griaustinis. Tiktų gen. prokurorui. Bet ne Valiui.

 • Rolandas

  Man tai gražiausia Dundutė:) Ei, bobute:)

 • doktor barmental

  DELFI II

 • Skeptikas

  Gal tai ir klaida, o gal tiesiog dar viena „bobiška“ ir visiškai nemotyvuota prezidentės užgaida. Bet panašiau, kad D.Valio kandidatūros teikimas į generalinio prokuroro postą rodo arba visišką prezidentės ir jos komandos nesugebėjimą matyti situaciją, ją analizuoti ir suprasti priežastis, dėl kurių Akmenės rajono apylinkės prokuratūros STATISTINIAI rodikliai yra gana geri, arba tai, kad „galvų kapojimo“ vajaus pasekmėje nebėra tikrai kompetentingų asmenų, norinčių užimti atsakingas pareigas, arba tai, kad prokuratūros sistemoje beveik nebeliko prokurorų, apie kuriuos VSD ir STT neturėtų kompromituojančios operatyvinės informacijos, kliudančios užimti generalinio prokuroro postą.

 • Valdas

  dundiška čia viskas:))

 • laila

  Labai ačiu, bet tame Jūsų nuopelno nėra :) Tiesiog vasara, atostogų metas…Labai norisi prie jūros į gamtą.O Jūs matau be išeiginių š..a malate ir toliau. Sekmės „mielas drauge“.