Girdėjote „naujieną“? Arba:sveikinimai Ūkio ministerijos „piarščikams“

Blogai.

Sunkmetis, atrodo, vis dėlto daro savo juodus darbelius…

Visose srityse, įskaitant žiniasklaidą.

Bet gal apie viską iš pradžių.

Viešieji ryšiai jau gana senokai tapo galvos skausmu žiniasklaidai. Ta prasme, kad PR srautas nuolat didėja, o dėl mažėjančių pajėgumų pagunda naudoti Ctrl-C – Ctrl-V instrumentą kaip pagrindinį „žurnalistinio“ darbo metodą, nuolat didėja.

Kovoji su ta problema kovoji, aiškini, kad PR nėra žurnalistika ir kad būtinas kritiškas žvilgsnis į kiekvieną „naujieną“, bet tik nusisuk minutei ir, žiūrėk, vėl įvartis.

Kartais, žinoma, būna, kad susiginčiji: ar naujiena, pavyzdžiui, yra tai, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras V.Ušackas pasveikino naujai išrinktą UNESCO vadovę. Arba – kad kokia nors alkoholio bendrovė rinkai pasiūlė naujo – skonio degtinę naujos formos buteliuose. Būna, kad tenka ir pasitarti – kelios galvos protingesnės nei viena – bet nėr ko neigti, net ir tai ne visada padeda.

Tarėmės ir šiandien – kai gavome tą už širdies griebiančią naujieną iš Ūkio ministerijos, kad prasidėjus šildymo sezonui kiekviena Lietuvos šeima per mėnesį sutaupys net 76 litus. Pasitarimas netruko ilgiau nei 1 minutę ir išvada buvo vieninga: Crtl-X. Motyvas: visiškas PR.

Bet štai vartau Lietuvos interneto žiniasklaidą ir negaliu patikėti savo akimis: balsas.lt, alfa.lt, delfi.lt, 15min.lt ir net vz.lt pasirinko kitą sprendimą. Tą anksčiau minėtąjį Ctrl-C – Ctrl-V. Kartu beveik visi paminėtieji kartojo ministerijos mantrą apie pingančias „komunalines“ paslaugas, nors ministerija suskaičiavo tik paslaugas, susijusias su elektros energija ir šildymu.

Keista, nes šaltas vanduo (Vilniuje nuo rugsėjo pabrangęs 10 centų), šiukšlių išvežimas (brangstantis kone kas ketvirtį), teritorijos tvarkymas – juk taip pat komunalinės paslaugos. O kur dar pastatų administravimas, kolektyvinės antenos, liftai (ten, kur jie yra) ir visi kiti mokesčiai. Ar tai ne komunalinės paslaugos?

Be to, keistas iš viso tas Ūkio ministerijos pranešimas: kodėl būtinai tos šeimos mokės per mėnesį 76 litais mažiau? O jei šildymo sezonas bus šaltesnis ir ilgesnis (kas, beje, bent jau pastarąją savaitę yra faktas). Ar ministerija padengs „nuostolius“ jei gavus sąskaitą už spalio mėneso komunalines paslaugas paaiškės, kad ji ne mažesnė, o net didesnė nei pernai?

Juokauju, žinoma, tačiau apmaudu, kai toks PR pasklinda po visą žiniasklaidą ir tampa „naujiena“. Verkti norisi…

Tiesa, ne visi, atrodo, pasimovė ant šio PR. lrytas.lt svetainėje, šios naujienos, atrodo neskelbė, o lrt.lt bent jau pabandė pažiūrėti kritiškiau ir išsiaiškinti. Tų pastangų rezultatas, tiesa, nei šioks nei toks: „Energetikos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Jauniškis lrt.lt pripažino, kad šildymo kainos įvairiose Lietuvos dalyse labai skiriasi, tačiau ministerija pateikia tik atskirus duomenis“, nes ką reiškia „atskiri duomenys“ aš taip ir nesupratau, tačiau tai bet kuriuo atveju geriau už vien Ctrl klavišo spaudinėjimą.

Žinoma, galima į visą šią istoriją pažiūrėti ir iš kitos pusės: pagirti Ūkio ministerijos Viešųjų skyriaus darbuotojus už puikiai atliktą savo darbą. Jų pastangos davė puikių rezultatų – Lietuvos gyventojai sužinojo, kiek daug pinigų jie šiemet sutaupys. Tikriausiai Ūkio ministerijos dėka…

Sveikinu juos su gerai atliktu darbu ir nuoširdžiai džiaugiuosi jų atliktų darbu, bet kažko vis tiek truputį liūdna…

P.S. Beje, berods, visi šiandien pranešę gerąją naujieną apie pingančias komunalines paslaugas, taip pat skelbė, kad degalai nuo kitų metų pradžios vėl brangs. Bet niekas net nebandė skaičiuoti, kiek dėl to praras vidutinė Lietuvos šeima…

(10 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...