Vartojimo krepšelis: kai daugiau geri – mažiau šildaisi?

Statistikos departamentas šiandien paskelbė gerą naujieną: vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje balandį, palyginti su kovu, sumažėjo 0,1 procento.

Nežinau, ar jūs kiekvienas asmeniškai tą labai pajutote, tačiau ant kiekvienos parduotuvės vitrinos matydamas užrašus „akcija“ ar „nuolaida“, galiu patikėti, kad Statistikos departamentas nemeluoja.

Juo labiau, kad departamentas labai aiškiai nurodo, kad kainos būtų sumažėjusios dar labiau jei ne tos prakeiktos mūsų ydos – tabakas ir alkoholis.

Pasirodo, šios grupės prekės balandį brango labiausiai, kartu darydamos įtaką ir visam kainų indeksui.

Apie atskirų prekių ir paslaugų grupių įtaką bendrajam kainų indeksui jau esu rašęs ir, turiu prisipažinti, kad Statistikos departamento rekomendacijų man iki šiol niekaip nepavyksta įgyvendinti.

Blogiausia tai, kad turbūt ir niekada nepavyks, nes normos tik didėja…

Žemiau rasite lentelę, kurioje nurodyta, kokią dalį skirtingos prekės ir paslaugos sudaro bendrame vartojimo krepšelyje.

Žiūrėdamas į tą lentelę (pirmame stulpelyje skliausteliuose nurodytas pokytis lyginant su 2008 metų gruodžio mėnesiu),  niekaip negaliu suvokti keleto dalykų.

Vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiai 2009 m. balandžio mėn.
Procentais

Vartojimo prekių ir paslaugų skyriai pagal COICOP

Vartojimo išlaidų lyginamo-sios dalys bendrose vartojimo išlaidose (svoriai)

Padidėjimas, sumažėjimas (-)

2009 m. balandžio mėn., palyginti su

vidutinis metinis

2008-2009 balandis
2007-2008 balandis

2009 m. kovo mėn.

2008 m.

gruodžio mėn.

balandžio mėn.

Bendrasis VKI

100,0

-0,1

2,9

6,3

9,9

Maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai

25,6(-0,1)

-0,5

1,1

5,1

12,7

Alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai

7,3(+0,7)

3,2

9,6

12,4

14,8

Drabužiai ir avalynė

8,1(-0,1)

0,9

-5,2

-7,5

-4,8

Būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras

12,5(+0,1)

-0,6

3,5

19,5

20,5

Būsto apstatymas, namų apyvokos įranga ir kasdienė būsto priežiūra

6,8(+0,4)

-0,5

0,7

3,6

5,3

Sveikatos priežiūra

5,8(+0,5)

0,1

11,9

19,1

14,5

Transportas

10,5(-1,0)

-1,4

6,6

-3,9

6,5

Ryšiai

3,9(-0,2)

0,7

3,2

1,5

-1,1

Poilsis ir kultūra

7,6(0,0)

-0,2

1,0

1,6

1,9

Švietimas

1,6(+0,1)

-0,1

1,0

8,4

8,9

Viešbučiai, kavinės ir restoranai

4,8(-0,9)

0,0

2,2

9,4

15,2

Įvairios prekės ir paslaugos

5,5(+0,5)

-0,2

3,6

11,2

10,6

 Pirmiausia, man visiškai nesuprantama, kodėl būsto išlaidų lyginamoji dalis bendrame krepšelyje balandį, lyginant su gruodžiu, beveik nepasikeitė.

Lyg dujos vartotojams nebūtų brangusios  beveik 40 procentų, lyg nebūtų didėjusi elektros energijos kaina, lyg nebūtų brangęs šildymas…

Nežinau, kaip reikia skaičiuoti, kad visi aukščiau paminėti pokyčiai bendrame vartojimo krepšelyje duotų niekingą 0,1 proc. punkto pokytį.

Norėčiau mokėti taip skaičiuoti, nes dabar taip neišeina – išlaidų dujoms ir elektrai dalis bent jau mano krepšelyje nuo gruodžio padidėjo mažiausiai keliais procentiniais punktais.

O štai išlaidos tabakui ir alkoholiui mano krepšelyje dešimtadaliu tikrai neišaugo. Nors – pagal Statistikos departamentą – turėjo.

Todėl štai sėdžiu ir laužau galvą: kodėl didėjant tabako ir alkoholio akcizui, Statistikjos departamentas lengva ranka didina šiems produktams Lietuvos gyventojų skiriamą pinigų sumą ir didiną jų dalį vartojimo krepšelyje, o brangstant dujoms, šildymui ir elektrai, siūlo išsiversti su ta pačia suma…

Čia, tipo, išgersi ir šildytis nebereikės?…

Be to, juk gerti ir tamsoje galima…

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • nonsense

  Kaip cia neprisiminsi posakio: yra melas, yra didelis melas ir yra Statistika.

 • bang

  „kodėl būsto išlaidų lyginamoji dalis bendrame krepšelyje balandį, lyginant su gruodžiu, beveik nepasikeitė“ – gal kainų padidėjimą niveliavo šidymo sezono pabaiga.

  „O štai išlaidos tabakui ir alkoholiui mano krepšelyje dešimtadaliu tikrai neišaugo“ – žmonės apskritai ėmė taupyti, o kiek žinau (ir iš savo patirties), bent tabako tai nepaliečia (arba paliečia paskutinėje eilėje), todėl tas pats cigarečių pakelis, sumažėjus kitam krepšelio turiniui, sudaro didesnę lyginamąją dalį, nei anksčiau.

 • Fredis*

  Ant dujų adatos sėdi Pylimėlių rajonas, dar keli, tai niekinga mažuma. Respublika šildosi centralizuotai, kaimai – kietu kuru, mazutu, šiaudais, žilvičių šalelėmis ir t.t., pagal save nereikia matuoti visų. Dėl alkoholio, tabako – džiugu, kad žmonės įperka ne pačias būtiniausias prekes, reiškia gerai gyvename.

  • Regis

   Kiek supratau jeigu išlaidas būsto išlaikymui lygint būtent su gruodžiu tai pabrangęs šildymas (centrinis) jau buvo įskaičiuotas į gruodį. Dėl to didelio pokyčio ir ne bus (tarp 2009 balandžio m. ir 2008 gruodžio m.). Dėl dujų tai tikrai nemanau, kad statistiškai daug šeimų šildosi dujomis (palyginus). Dėl elektros tai manau visi suprantam, kad išlaidos elektrai net iš tolo neprilygsta šildymui ir yra mažesnės už kai kurias kitas išlaidas – pvz. už vandenį, administravimą ir t.t. (kas be ko ne visur).

   O dėl tabako ir degtinės tai čia kažkokia nesąmonė (manau). Matyt remiamasi kažkokiais „kreivais“ duomenimis. Manau imamas spėjamas bendras alkoholio ir tabako vartojimas ir skaičiuojama taip lygtais visi draugiškai už rankučių susiėmę parduotuvėse ir pirktų ta alkoholį ir tabaką. O visi gi suprantam, kad kontrabandinių prekių suvartojama tikrai nemažai (jų kainoms akcizų augimas didelės įtakos nedaro).

  • Fredi, suprantu, kad būtinai reikia papūsti prieš vėją… Tačiau būtų gerai, kad nors kiek rimtesnių argumentų išsakytum…

   Net ir atmetus „niekingas mažumas“, centralizuoto šildymo kainos Lietuvoje šiemet ūgtelėjo gana pastebimai (vuidutiniškai, berods apie 38 proc.), išaugo, beje, ir kieto kuro, tai yra, malkų bei anglies, kaina.

   O šildymo, elektros ir vandens dalis vartojimo krepšelyje – stabili nuo pat praėjusių metų vasaros.

   Būtų labai smalsu išgirsti kaip garbusis Fredis galėtų paaiškinti tokį reiškinį. Ypač – atsižvelgiant į tai, kad atlyginimai Lietuvoje nebeauga, o bendras kainų ir paslaugų indeksas buvo mažesnis nei šildymo, elektyros ir vandens kainų augimas.

   Degu nekantrumu.

   • Marius

    Žiūrint į tą lentelę, kaip ir išeitų, kad būsto, elektros, dujų, vandens balandžio mėn. VKI lyginant su 2008 gruodžiu padidėjo 3,5 proc., o lyginant su praeitų metų balandžio mėn 19,5 proc.
    kaip ir viskas logiška, įvertinant tai, kad 2009 balandį šilumos, elektros ir kito kuro (dėl atšilusio oro ir tamsaus paros meto sutrumpėjimo) turėtų būti sunaudota apie 30 proc. mažiau negu 2008 gruodį, tai pirma išvada yra arba apie 30 proc turėjo kristi žmonių pajamos arba tiek turėjo pabrangti elektra, dujos vanduo ir kt kuro rūšys, o tikslų pasiskirstymą tarp tų dedamųjų žino tik statistikai
    aš tai žiūrėdamas šią lentelę taip supratau

   • mdxacuk

    Kiek suprantu, tie svoriai yra nustatomi apklausų būdu ir atnaujinami kartą per metus, o bazinis laikotarpis yra nuo rugsėjo iki rugsėjo ar pan. Užtat šitoj lentelėj jie atitinka metus iki 2008 spalio. Tai yra, nusprendžiama, kas ir kokiom proporcijosm bus tame krepšelyje, o paskui skaičiuojamas jo brangimas arba pigimas. O ne taip kaip ponas autorius įsivaizduoja – kad nustatomas prekių sąrašas, paskui suskaičiuojamos kainos, o dar vėliau pagal gautas kainas tų prekių proporcijos krepšelyje. O faktiškai proporcijos (svoriai) nesikeičia metus. Tai metodologijos klausimas ir jokios sensacijos čia nematau. Galimas daiktas statistika turi savų argumentų tokiai metodikai. Daugmaž stabilios ekonomikos sąlygom ji tikriausiai veikia normaliai. O be to, greičiausiai metodika yra nustatyta iš ES ir kiekvienas šemeta negali jos tampyt kaip jam šaus į galvą, kitaip palyginimai nebūtų įmanomi. Kadangi aš nesu trečias visų galų žinovas, tai čia tiktai mano spėjimas.

    • mdxacuk, sensacijos nematau ir aš, tiesiog įžvelgiu tam tikrus neatitikimus tarp Statistikos departamento skaičių ir realaus gyvenimo. Tai, žinoma, subjektyvu…

 • bang

  Nesupratau, kaip dingo mano kmentaras, todėl pakartosiu.

  „kodėl būsto išlaidų lyginamoji dalis bendrame krepšelyje balandį, lyginant su gruodžiu, beveik nepasikeitė“ – šildymo kainų padidėjimą niveliavo šildymo sezono pabaiga.

  „išlaidos tabakui ir alkoholiui mano krepšelyje dešimtadaliu tikrai neišaugo“ – kad padidėtų lyginamoji dalis, nebūtina šioms išlaidoms išaugti, pakanka, kad kitos sumažėtų. Žmonėms ėmus taupyti, bent jau tabako vartojimas nemažėja (arba mažėja paskutinėje eilėje), todėl tas pats cigarečių pakelis sumažėjusiame vartojimo krepšelyje užima didesnę lyginamąją dalį.

  • nerijus

   Jis niekur nedingo.
   Jis- viršuje.

  • bang

   Jau pastebėjau čia fokusus. Kai rašiau, komentaras buvo tik antras, taigi negalėjau nepastebėti kai jis pasirodė, o refrešinus puslapį dingo – liko tik vienas pirmasis nonsense komentaras. Parašiau antrą kartą. Po kelių valandų užėjus puslapį – jau rodo du komentarus :) Turbūt čia dėl mano brauzerio.

 • Apie akcijas… Viena pazistama sake, kad nusiziurejo Akropolyje viena puoda, kuris kainavo 8 lt. Tai per sestadienio ispardavima nuejo jo nusipirkti, nes tikejosi rasti dar pigiau. Tai stai, kai atejo pamate: kaina 20 lt, o su „nuolaida tik“ 14 lt… Tai nenuostabu, kad pagal statistika tas vartojimo kritimas tik 0.1 procento… O realiai Lietuvos prekybininkai bando apgauti rinkos desnius: kuo maziau perka, tuo labiau kelia kainas… Va, siandien ieskojau dzinsu. Tai tie dzinsai, kurie pries menesi kainavo 150 lt (matavausi, bet nenusipirkau) dabar kainuoja 180 lt… Manau, kad vartojimas krenta daug labiau, o jis statistiskai laikosi isskirtinai del kainu kelimo…

 • Slyvanosis

  Intro:
  Armėnijos radijas klausia: kodėl vakare nusiavus kojos smirda.
  Gruzijos radijas atsako: žiūrėk iš kur jos dygsta.
  Verse:
  Statistikos departamentas patvirtina buvusio direktoriaus pranašysčių išsipildymą, bo anam gresia ar tai depiliaciją, ar tai inter – pelecija.
  Statistikos departamentas rėkte rėkia: veizėkit, gyvenimas mūs Tėvynėje gerėja! Tai mūsų nepakeičiamojo dyriko Algirdo Gedimino Š. nuopelnas, genialiosios naktinės mokesčių reformos rezultatas!
  Coda:
  Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus atlyginimas, palyginti su Latvijos ir Estijos kolegų uždarbiu, yra didžiausias.
  Outro:
  Jeigu kam nors nepatinka dujų kaina ir kvapas, rekomenduoju nesinervinti ir atsipalaiduoti apsilankius http://racas.lt/kaip-grazu/ , http://racas.lt/kaip-grazu-ii/ , http://racas.lt/kaip-grazu-iii/…(repeat to fade out)

 • vasia

  Statistika- tai cia valdzios instrumentas mulkinti liaudi… vienas krepselis Semetai antras krepselis pensinnkui. O kaip vidurkinti, cia jau statistika.

 • A.G.

  Na juokas jama ir tiek.
  Pvz. mano reikale statistika šiandien visiškai nėra reikalinga – reikalingos informacijos nėra, nes jos ir negali būti.
  Nes prekyboje – šiame etape mūsų produktas yra dar tik „politinis“ produktas (pasipuošimui, vėliau išmetimui)… o kai kur netyčia (tyčia neskaitai – nes…)paskaitai statistiką, tai juokas jama.
  Jokiu būdu nesakau, kas statistikos įstaigos nereikia – reikia. Kažkam reikia ir tai OK. Čia ne juokais… yra tam tikri metodai (kur… na visa tai gal galop (panaudojus statistiką) viskas planuojant ar pan. atsistoja į savo vietas).
  Juo labiau, kai mums vartotojų asociacijų ekspertai pasako, kad kasmet tiek už buto komunal. paslaugas, tiek už el., tiek už dujas, tiek už vaistus ten kiekvienoje šakoje po vieną kitą desėtką jaunuolių pasivagia šimtus mln. litų – na kam žmogui ta statistika, kai kalbame būtent apie anksčiau išvardintus dalykus.
  Tarp kitko niekuomet nepritariu tokiam gatviniam rankos numojimui, kuris viską pasako vienu rankos mostu su kažkokiu menku garsiniu žagtelėjimu (kaip „a“ ar pan.) – bet šitas atvejis yra būtent toks, kai reikalas sutampa su gatvinių požiūriu į tokius dalykus.
  A… ne tai, kad neįdomu apie tai, nuobodu tiesiog.
  Iš viso gal todėl ir jokiomis nuorodomis (į autoritetus) nelabai tikiu – visgi daug ką šiais laikais, šiame laikmetyje reikia suprasti savo galva (diskusija niekuomet nemaišo – stipriai keičia pradinę nuomonę… bet tos nuorodos į autoritetų pasakytus sakinius… tik kaip dar viena nuomonė, prie kitų nuomonių…).
  O šiaip, kas šiandien, kaip ir vakar turi darbą – mažai kas pasikeitė (na nebent tiems variotams, kurie pirko bargan…).
  O iš esmės pasikeitė – tiems, kurie prarado darbą (ypač jei visi šeimoje, kurioje nėra pensininkų ar kitokių, kurie gauna…).
  Ir čia tas 0.1 proc. – na juokas tik jama…

 • Mantas

  Išbandykite asmeninę infliacijos skaičiuoklę (http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=2394)

  Mano metinė infliacija – 4,3 %. Paskutininio mėnėsio – minus 0,7 %.

  Šiaip infliacijos rodiklyje trūksta labai svarbios dedamosios – išlaidų būstui (nuoma, pirkimas, palūkanos). Man tiesą sakant nelabai buvo svarbu, kad pieno litras vietoj 1 Lt pradėjo kainuoti 2 Lt. Kur kas svarbiau, kai 2 kamb. butas pabrango nuo 100000 Lt iki 300000 Lt. Dabar atpigo iki 200000lt. Čia labai grubiai :-). Kita vertus, tikriausiai šios dedamosios neįmanoma bent kiek patikimai apskaičiuoti…

  Beje, kokia Jūsų infliacija?

  • Mantai, pagal tą skaičiuoklę – asmeninė metinė – 6,6 proc. o nuo metų pradžios – 5,7 proc. Tačiau man tokia tos skaičiuoklės išvada keistoka, nes mano krepšelyje elektra, dujos ir vanduo sudareo apie 25 proc. visų vartojimo išlaidų, todėl nelabai suprantu, kaip jie man tokią mažą infliaciją suskaičiuoja…. Spėju, kad lygina mano krepšelio dalis su Statistikos departamento krepšeliu: kadangi ten kainos beveik nedidėja, išeina, kad ir man – taip pat ne:)

   • Mantas

    Aš manau, kad asmeninė skaičiuoklė turėtų veikti paprastai:
    1. Kiekvienai išlaidų grupei yra atskiri kainų indeksai.
    2. Jų svertinis vidurkis (gal formulė kiek sudėtingesnė) yra infliacija. „Krepšelio“ sudėtis = svertai.
    3. Nemanyčiau, kad kažkas dar su kažkuo turėtų būti lyginama.

    Jei skaičiuojama kaip nors kitaip, tai aš nustebčiau.

 • nerijus

  Apsukrūs/mulkiai prekeiviai „akcijosmis“ pridengia kainų mažėjimą.
  Man, tai nieko nereiškia paslaugų, maisto produktų ir t.t. pigimas, kaip ir daugeliui kitų, nes algos sumažėjo. Pvz.: man, net 25 proc.
  Kur galima rasti statistiką, kuri nurodo kiek sumažėjo algos per praėjusius mėnesius? Manau, kad tai nustelbtų kainų kritimą.
  Sako: „europą“ pavysim po 15 metų. Nesąmonė.
  Jos niekada nepavysim. Kiek buvome priartėję, tai tiek pat nutolome ir vis dar tolstame.
  Gamta taip sutvėrė, jog turi būti pusiausvyra, o kai ją bandoma sugriauti, tai ji atsigriebia atgal ir dar su kaupu.

  • A.G.

   Toks Nikita Chruščiovas (kur Amerikoje amerikiečius mokino – JT būstinėje su savo nuosavu batu į tribūną…) gavęs matyt irgi statistiką, paskaičiavo, kad JAV labai greitai pavys ir pralenks.
   Tik jam ten niekas nepašnibždėjo (matyt Ukrainos įvykiai dar jam buvo gajūs kramėje…), kad visuomet pas atsilikėlius pradžioje kreivė staigiai kyla, o vėliau užlūšta.
   Taigi Jūs teisus – nebent Europa galutinai morališkai degraduos, kas atslieptų…

   • nerijus

    Mačiau tą „įžymų“ jo „trepsėjimą“ batu per tribūną ( aišku tik filme :) ).

    tas pats galioja ir butų kainoms: kai jos kilo, tai paskolas „lengva ranka“ dalino kairėn- dešinėn, kai kainos krinta, tai gauti paskolą- būstuo įsigyti- tampa tik oaze dykmoje. Įtariu- kartelinį susitarimą? Ir kas, kad bankai Skandinaviški, daniškas, rusiškas ir lietuviški, o juk visų direktoriai ( samdomi ar ne ) dauguma- lietuviai, kurie, tikrai aš taip galvoju, kad kartu kubile maudosi, pirtelėje- peresia ir t.t. su Nt bendrovių vadovais ir t.t. Juk Lietuva- švogerių kraštas ir kas čia nuostabaus?

 • A.G.

  Atsiprašau – neaiškiai suformulavau. Ukraina nepamirštama, žinoma, ne ponui Nikitai tuomet buvo… bet protingesniems už poną Nikitą…

 • Musė

  Aš tai vis mąstau, ar Artūras taip nuolatos kabinėtųsi prie Statistikos departamento, jei pastarasis jam nekeltų asociacijų su A. Šemeta? Klausimas retorinis.

  Šiaip aš manyčiau, kad Lietuvos Statistikos departamento metodikos jau senų seniausiai yra suderintos su ES metodikom, visokiais Eurostat’ais ir t.t. Kitaip juk duomenys būtų nepalyginami ir nebūtų įmanoma apskaičiuoti bendrų ES rodiklių. Žodžiu, visos ES statistikai nieko nesupranta, užtai A. Račas viską žino ir gali juos pamokyti. Pvz. seminarą kokį pravesti.

  Šiaip lyginti save su vidurkiniu statistiniu vartotoju yra neįmanoma. Kaip gali krepšelyje tokią didelę dalį sudaryti alkoholis ir tabakas, jeigu aš – t.y. mano didenybė, neperku. Čia būtų tas pats, jeigu aš stebėčiausi, kodėl apskritai įeina mėsa, jei aš jos nevalgau. Artūrai, jūs nesate vidutinis lietuvis – toli gražu. Jei nusileistumėte iš savo dramblio kaulo bokšto, pamatytumėte, kokia iš tiesų yra realybė ir kaip gyvena vidurkinis lietuvis.

  • Miela Muse, nepykite, bet tamstos pamąstymai apie „kabinėjimąsi“ prie Statistikos departamento ir A.Šemetos – paranojiniai. Čia tipo, jei sakai, kad R.Dagys blogas ministras, tai esi prieš konservatorius arba jei sakai, kad V.Adamkus M.Sadekovui suteikė pilietybę mainais į rinkimų kampanijos skolų padengimą – esi paksistas…

   Antra jūsų komentarp pastraipa – „frediška“ ir vaikiška: žiūrėkit koks Račas durnas – drįsta abejoti ES statistikais…

   O trečia – ne į temą. Aų nelyginu savęs su vidutiniu vartotoju, nes tokiu nesu ir puikiai tą žinau. Negyvenu aš jokiame bokšte ir gyvenimą esu matęs iš visų pusių (nepavydėk, Muse, nes tamstai tokio gal ir nelinkėčiau) ir dar dabar turiu, kur pažiūrėti.

   Aš tiesiog užduodu klausimus: skaičiuodamas savo išlaidas, žinodamas, kiek išleidžia kiti žmonės ir naudodamas konkrečius skaičius ir argumentus.

   O visokios musės tik zyzia, tačiau jokių argumentų nepateikia. Tik Račas musėms labai nepatinka…

   • Musė

    Na aš tiesiog matau, kad jūsų priešų sąrašas pastaruoju metu nesikeičia – pavydėtinas pastovumas.

    O argumentų trūkumu visus mėgsta kaltinti Arūnas, manyčiau darantis jums blogą įtaką :) Susimąstykite. Sakau gi, kad metodika ne kokio Šemetos sumąstyta, o europinė ir atidirbta, nėra pagrindo netikėti. Ir patiko mdxacuk versija, kad greičiausiai svoriai perskaičiuojami kartą metuose. Juk pagalvojus išties normaliomis sąlygomis tie svoriai radikaliai kas mėnesį nesikeičia.

    Nepamirškite, kad ir tie aplinkiniai, su kuriais bendraujate, kurių krepšelius jūs tariamai žinote, ir apskritai didžioji dauguma šio blogo komentatorių, o gerai pagalvojus ir didžioji dalis vilniečių nėra statistiniai lietuviai.

    Ne į temą – vakar pirmą kartą gyvai laidoje pamačiau jaunąjį A. Kubiliaus patarėją finansams M. Majauską. Tą patį, kurį čia kažkada daug kas bandė sudirbti, kaip toks piemuo gali premjerui patarinėti. Puikiai atsilaikė bičas prieš …. (komentaras redaguotas – A.R.) M. Laurinavičių, pastarasis atrodė kaip įkyri bolonkė, bandanti į koją įkąsti, bet nepasiekianti. Tiesa, nemačiau visos laidos, bet tos kelios minutės buvo visai puikios. Gal kas dar matė, gal galėtų pakomentuoti?

    • mdxacuk

     Muse, dėl tų svorių ne versija, bet 95 proc. tikras faktas. Esu kažkada apie tai skaitinėjęs, tiktai tingiu dabar ieškot, kaip būtų 100 proc. teisingai. Dėl paties principo esu beveik tikras, tiktai tas bazinis laikotarpis gali skirtis +-kokį mėnesį, nes neprisimenu. Užtat autoriui nėra ko stebėtis, kad „…šildymo, elektros ir vandens dalis vartojimo krepšelyje – stabili nuo pat praėjusių metų vasaros…“ – jinai ir turi būti stabili pagal apibrėžimą, ir dar bus stabili iki ateinančio rudens. Keista, kai žmonės piktinasi tuo, kad koks nors dalykas reiškia ne tai, ko jie iš to tikėjosi. Užuot pasidomėję, kokią prasmę į tą dalyką sudėjo autoriai.

     Nebent kas nors būtų pasikeitę nuo tada, kai aš skaičiau. Tada pardon.

     • mdxacuk, na nenorėčiau su tamsta sutikti… Pažiūrėjau infliacijos rodiklius ir vartojimo krepšelio sudėtines dalis nuo 2008 metų sausio. Skiltyje „Būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras“ – vis tie patys 12,4 proc, nepaisant šildymo, dujų ir elektros energijos kainų pokyčių…

      Ir žinote ką? Net 2005 metų sausio mėnesį – tie patys 12,4 procento.

      Jums tai panašu į realybę?

      Man – ne.

    • Muse, mano pastabas dėl krepšelių žiūrėkite prie komentaro mdcxacuk, o tamstą norėjau perspėti dėl įžeidžiančių epitetų.

     • Musė

      Čia buvo ne epitetas, o diagnozė :)

 • AK

  Artūrai, Jūsų išlaidos alkoholiui ir tabakui nepadidėjo, nes Jūs jų turbūt labai mažai perkat, m? :)