Geras filmas apie drąsią Lietuvą

Lina atrado neseniai sukurtą Lietuvą pristatantį filmuką ir įsidėjo nuorodą…

Žiūrėjau, berods, tris kartus… ir man patiko…:)

Na, galėtų nebūti ten tų prajojančių raitelių su skydais, sanskritas šiek tiek patetiškai skamba, tačiau tai visiškos smulkmenos.

O kalbant iš esmės – tai tikriausiai pirmas reklaminis produktas, kuriame Lietuva bando būti moderni.

…Šiaurės Europos valstybė, kurios ekonomika sudaro pusę Baltijos valstybių ekonomikos, o vežėjai perveža daugiau krovinių nei Latvijos, Estijoe ir Rusijos vežėjai kartu sudėjus.

…Laisva ekonominė zona nuo 1323…

Džiazas kaip kūryba…

Stipru ir su fantazija.

…O labiausiai tai man patiko frazė, kad menas ir mokslas visada buvo prioritetas Lietuvoje…

Suprantu, kad tie, kam tas filmukas skirtas, nežino, bet taip įžūliai meluoti…

Drąsu…

Bet juk tai – apie drąsią Lietuvą:)

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • reikėtų skirti du dalykus – biudžeto paskirstytojus, krašto galimybes finansuoti mokslą ir kultūrą ir bendrą žmonių norą ir sugebėjimus mokytis, poreikį siekti kultūros.
  Spėkite iš trijų kartų, ar sėkmingai susiklosčius aplinkybėms ir vietoj R.Vilkaičio į kultūros ministro postą pasodinus tinklataštininką, būtų didesnis finansavimas šioms sritims?
  Dar paskaičiuokime kiek turime universitetų, studentų, meno kolektyvų ir t.t.. Pirmi Europoje jau dabar.

 • Mantas

  Jo ten gale viska sugadina nusipigindami. bet tai lietuvio karaujyje.

 • Tai kad nuo pat pradžios meluoja – visai jis ne Jonas …

 • Tikrai

  Įdėkit nuorodą.

  • Zero

  • nerijus

   Tikrai

   Birželis 30, 2009

   Lina atrado neseniai sukurtą Lietuvą pristatantį filmuką ir įsidėjo nuorodą…

   nuoroda „paslėpta“ po vardu Lina :)

 • Marius M

  Artūrai, o džiazas kuo užkliuvo? … ar džiazas neužkliuvo?

 • Paoponuodamas į Artūro mintį, kad tai pirmasis kartas, kai Lietuva bando atrodyti moderni, noriu nemačiusiems parodyti, jog jau vieną kartą Lietuvai buvo siūlyta atrodyti moderniai http://www.unofficialwebsiteoflithuania.com/

  Tačiau, gal ir gerai, kad nepasirinko šio turizmo pristatomojo saito, nes labai juokingai būtų atrodžiusi oro uosto salė su keleiviais be lėktuvų, nes kaip tik po kažkurio laiko užsilenkė flylal. Gaumina lyg kokie pranašai sužaidė…

 • Ingrid

  Bandau dar kartą.

  Tai kad labai silnas filmukas..Vizualiai ir turiniu.Pasijuokiau žiūrėdama.

  • Ingrid, mes su didžiausiu malonumu pažiūrėtume ką nors stipresnio – jūsų sukurto.

 • Ingrid

  silpnas :)

 • johnis

  Labai normalus filmukas. O kabinetis(?)…..galima. Kaip sakoma… (Komentaras redaguotas – A.R.)

 • Rasa

  O man labai patiko. Džiaugiuosi, kad Lietuva kuria kažką tokio. Daug smagesnė ši reklama, nei įvairūs politikos skandalai ir kriminalai, kuriais ligi šiol reklamavomės Europoje. Tikiuosi filmukas leis svetimšaliams sužinoti daugiau apie mūsų šalį.
  Gražūs vaizdai, geros mintys… žodžiu puikus darbas. Galima pastebėti įvairių smulkių klaidelių. Tačiau bendras įvertinimas – šaunu. O dėl to padėties pagrąžinimo ir kai kurių faktų, kuriuos blogo autorius pavadino drąsiais… manau, kartais sveika pasigirti, net jeigu tai ne visiška tiesa. Kas gi kitas mus pagirs, jei ne patys save :)

 • Man patiko. Gražu pažiūrėt lietuviui, bet subalansuota užsieniui.

  P.S. Nebijokime girtis savo piliečių pasiekimais (politikų prie šios kategorijos nepriskiriu)

 • ledynmečio voverė

  Labai graži šalis. Viskas taip švaru… Pastatai vien barokas ir gotika, jokių kaminų, dangoraižių ir stiklo-betono karkasų. Gamta nuostabi. Jau kraunuosi lagaminus ir emigruoju ten, o jūs – kaip norit.

 • Aš irgi pažiūrėjau. Po visko ypač išaugo pasididžiavimo jausmas;) Tiesa, kai kur ten truputį pagražinta, bet ne per daug. Video koncentruotas ir aiškus. Tik aktorius… Galėjo nesumeluoti savo vardo x))

 • Skirgaila

  Jei jau akcentuojama, kad mes esam šiauriečiai, tai nevertėtų paskui pabrėžti „always working as a team“ kaip vos ne nacionalinės ypatybės. Šiauriečiai paprastai yra individualistai.

  Na nebent galvotas užsienietis pažiūrėjęs filmuką supras, kad šituos šiauriečius katalikų bažnyčios vykdoma ilgaamžė dvasinė kolektyvizacija labiau suginė į bandas.

 • Aušra

  1. Man labiausiai užkliuvo ausį rėžiantis Rumšo akcentas. Nesuprantu, kam žaisti su pop žvaigždėm, kurios žinomos tik Lietuvoje, kai filmukas aiškiai orientuotas į tarptautinę auditoriją. Norėjosi laisvesnės anglų kalbos…
  Beje, prieš patį Rumšą kaip žmogų ir pranešėją nieko pikto neturiu, vertinu jo vaidmenį tik šiame kontekste.
  2. Pažiūrėjus filmuką taip ir liko neaišku, kad tas filmukas skirtas. Trumputį šio, truputį ano, truputį trečio… Vienu kartu norim pasakyti viską. Manau, kaip investuotojams jis per daug „gyvenimo būdo“.
  Bet šiaip judam teisinga linkme :)

 • Smilga

  Man patiko filmukas, labai smagiai nuteikia:)

 • rokas

  Super patiko!

 • Simona

  Man irgi ta vieta su mokslu iš karto rėžė į ausį. Tokie mes modernūs, kad VU fizikai savo lazerių laboratoriją tik dabar šiltina ir plastikinius langus dedasi. :) Nors kiti gal moderniau dirba, nematęs negali sakyt :D

 • Auksinis kardas

  Filmukas neblogas, turi užtaiso, įspūdį palieka – ko ir reikėjo. Gal tik vaikiškokas pristatantysis. Išvengta to rafinuotumo (tegul ir žaismingo), kuris geroje vakarietiškoje reklamoje skatina pasitikėti. Rumšo personažas pernelyg patenkintas savimi ir savo triukais, pasitikėjimo nesukelia – jam nepatikėčiau net savo kuklių pinigų, ką jau kalbėti apie didesnius. Visa kita – tikrai neblogai, vykusiai parinkta informacija, štai ji – įspūdį daro.

  • Musė

   Pritariu. Man Rumšas neturi jokio šarmo – savimi patenkintas tipo gražuolis tuščiomis akimis, nulis šarmo. O pats filmukas tikrai vykęs – nuoroda jau keliauja elektroniniu paštu, aš šiandien 3 kartus gavau iš skirtingų šaltinių, tas yra gerai.

 • Profesionaliai padarytas filmukas. Maladiecai. Reikia būt visišku glušium, kad nepatiktų kokybė.

 • Ta filmuka aš isidėjau keliomsi dienomsi anksčiau, o draugė tik persikopino pas save, bet ne esmė :)

  Daugiau panašaus pobūdžio:

  http://www.youtube.com/watch?v=N98Njm6tmr0

  http://www.youtube.com/watch?v=xMDtD5oluu0

  http://www.youtube.com/watch?v=X8XI6D0NisY

  http://www.youtube.com/watch?v=Fm5lG6DmNxo

  Ir dar keli. Kas ieško tas randa ;)

 • mdxacuk

  Jei rimtai, tai kas tokius filmukus žiūri ir kam jie skirti? Kokiems nors atsitiktiniams žiūrovams, neturintiems ką veikti ir galbūt sugalvosiantiems atvažiuoti prasiblaškyti? Bet kam jiems tada kažkokie įsikalbėti 90 proc. lazerių rinkos? Rimti žmonės, tuo labiau verslininkai, žinių semiasi tikrai ne iš klipų. P. Račui užkliuvo frazė apie mokslą. Tai teisingumo prasme ten visos frazės vienodos. O modernioj šaly propaguoti Kryžių kalnus ir krepšinį tai kažkaip pardon labai naivu ir tiesiog neadekvatu. Tikriausiai formos požiūriu filmukas yra geras. Bet jau turinys tai nučiaumotų vidiniam naudojimui skirtų klišių rinkinys. Aš jį žiūrėdamas kažkaip susinepatoginu. Gal tiktų nebent kokioj EXPO parodoj kaip fonas, kurio niekas nepastebi.

  • Auksinis kardas

   Penki UNESCO stebuklai panaudoti vykusiai, nors jų tarpe Kryžių kalnas ir toks aborigeniško – stabmeldiško patrauklumo objektas. Bet gali įtikti piligrimams, išmindžiusiems Fatimos platybes, tebūnie. Krepšinis? Pats jam esu abejingas, bet kaip stereotipas – neatplėši, savas. Išmesti gaila ;-)

 • nerijus

  O kuom taip nusipelnęs Rumšas? Jį paėmė dėl anglų kalbos mokėjimo?
  Ko be alaus bokalo, rankoj- būtų drąsiau atrodęs.

  Kodėl ne lietuvaitė geltonkasė ( nors ir ta, kur kalba reklamoje apie piliakalnius :) )? :)

  Rimčiau atrodytų, jei kalbėtų europidas, negridas ar mongolidas

  arba

  akivaizdžiai rusas, akivaizdžiai lenkas, akivaizdžiai anglas, akivaizdžiai prancūzas, akivaizdžiai izraelietis ( žydas ) ir pan.
  Tikrai, būtų šaunesnis ir stipresnis drąsios Lietuvos įvaizdis.

  – Va, žiūrėkit, pas mus visi puikiai ir šauniai sugyvena :)

 • J. naivusis

  Filmukas geras, logotipas tragiškas.

 • Andrius

  Man irgi patiko kai kalbejo apie svietima ir minejo kad tai yra vienas is prioritetu Lietuvoje rode kompiuteriu klase kur labai aiskiai matosi kad viena mergina narso po one.lt svetaine.

 • Maras

  Būt visai nieko (išskyrus Rumšą su baisingu akcentu ir viduramžių pilimi pristatomus Lentvario rūmus, statytus XIX a. pab., dar kažkas), jei suprasčiau, kas yra jo adresatas. Ir biznieriui, ir turistautojui, ir pasilinksminimų mėgėjui (galėjo paminėti mūsų mergeles, užsieniečių belaukiančias). Bet jei visiems, vadinasi – niekam. Tai esminis trūkumas. Bet kaip šiaip pažintinis – neblogas.

 • Jonas Žvelgaitis

  Neanalizuojant atskirai filmuko, kuris nei stebuklas, nei labai blogas, vaizdelis liūdnokas. Ką mes turime tūkstantmečiui ar Europososostinei? Filmuką? Dar keletą youtube surado šaunusis kareivis…, atsiprašau, soldierius!!! Va čia tai bent, pasiruošėme!!! Kiek tem milijonų įvaizdžiui išleido? Kiek šimtų tūkstančių išleido šimtui knygų? Prieš kelias dienas Dailės muziejuje nusipirkau knygą apie Tūkstantmetį už 25 ! litus. O proporcijos joje soviettarybinės: lygiai nuo antros knygos pusės šlovingasis XX amžius. Portretai kiti, bet proporcijos tos pačios. Tiesa, dar vėliavėlės keliose gatvėse plevena lyg ir kelių rūšių, sunku įžiūrėti, tokios nedidskos, ne krepšinis gi… Na, gal ką ir praleidau iš tokios gausybės, gal ko elitinio ir nežinau, juk jie ten aukštai kitaip sąsisijuojasi su Tūkstantymečiu. Na, gal čia bloge ir teisūs taip džiaugdamiesisi filmuku, vis Lietuvos reklama ir ne bet kur, yuotube !!!!

 • Kestas

  Geras filmukas, bandymas kurti ir kazka daryti.

 • Jonas

  Įdomu kiek kainavo ir kas gamino?

 • visada smagu sau uodegą pasikelti. ir naiviai norisi išlikti tokius filmukus žiūrint. ir kodėl Jonas, o ne Vytautas… aišku kokiam nors užsieniečiui „iki lemputės“ kas čia toks per paukštis, o man biškutį juokinga ir graudu kažkaip… o šiaip myliu aš tą Lietuvą ir ji man pati pačiausia. nei vykę, nei nevykę filmai to nepakeis.

 • rasuole

  Filmukas kaip filmukas:) kas sukurs geresni skelbkitės vertinsim:)

 • Rokas

  Rusų laikais vaikams rodydavo animacini filmuką „Melagių pilis“, tai čia panašiai :)

 • trumpai

  Na su fizika ir biotechnologijomis gal perlenkta :) – bet man labai keista, kad niekur nera apie IT sektoriu – tyliai, tyliai, bet Lietuva jau tapo Batijos regionu lyderiu ir po truputi pretenduoja buti viso Rytu Europos bloko virshuneje.