Nuteisėme, parūkėme, na ir kas?..

„Pamatėme, pakalbėjome, nuteisėme, parūkėme, na ir kas?…“

Tai citata iš N.Michalkovo fimo „12“, kurį ką tik baigėme žiūrėti.

Teisingas filmas ir … šiek tiek sukrečiantis.

Recenzijose rašoma, kad tai filmas apie Rusijos realybę, bet tai netiesa.

Tai labiau filmas apie žmones ir apie sprendimus. Taip pat, kaip „12“ elgiasi žmonės visame pasaulyje. Lietuvoje – taip pat.

Pamato, pasikalba, nuteisia, parūko ir … nieko.

Man asmeniškai tai labai priminė Lietuvą ir parašų rinkimą prieš Leo LT… Ir net kai kuriuos komentarus šiame tinklaraštyje.

Bet tai, žinoma, labai subjektyvu, kaip ir kiekvieno herojaus istorija filme (V.Gaftas, kaip visada, nuostabus).

Neabejoju, kad kiekvienas rastų kažką iš savo asmeninės patirties.

O šiaip tai tikriausiai filmas apie norą būti teisingu arba filmas apie abejingumą.

Paradoksas, bet jis toks kasdieniškas…

Beje, „12“ yra tiesioginių sąsajų su Lietuva. Ir netiesioginių – taip pat: klausantis vieno herojaus kažkodėl tai iš karto pagalvojau apie A.Zuoką…

Verta.

(5 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • WU

  Kiek girdejau šis filmas yra seno amerikietiško filmo „12 angry men“ kopija. Vienas advokatas iš kalifornijos, prieš keletą menėnesių rekomendavo pažiūrėti šį filmą, bet niekaip nepavyko jį rasti. Pabandysiu dar kartą, rusišką jau turiu (pasistengsiu rasti ir 12 angry men).. Tikiuosi bus įdomu.

 • contra

  Svarbiausią to filmo idėją, beje, galima matyti skirtingai. Abejingumas, žmogiškumas… Galbūt. Man didesnį įspūdį paliko gudrusis GRU pensininkas (N. Michalkovas), kuris simbolizuoja NEabejingumą: atseit meistriškai išprovokuoja visus skubančius prisiekusiuosius ilgesnei diskusijai, nei daugelsi jų planuoja. Po to, neva lieka vienas prieš visus. Tačiau svarbiausi simboliai pačioje pabaigoje: nuleistas unitazo vanduo po nusimyžusio „demokrato“ ir tėviškas rūpestis čečėnų juonuoliu. Apie GRU ir FSB tėvišką rūpestį daug galėtų papasakoti Čečėnijos gyventojai – apie tai filme – nė žodžio.

 • martelis

  0 kur ji galima paziureti?

 • Audrius

  12 angry men yra originalas ir bent man jis daug labiau patiko, o kopijavo rusai 1 prie 1 tik tas cecenijos fonas idetas ir tiek.

 • Skirmantas

  Jo, filma maciau jau senokai. Del to, ar jis „teisingas“ – nezinau. Nors siaip rusiskas kinas man labai patinka, bet jau seniai ziauriai erzina Nikitos Michalkovo didybes manija, todel po jo rezisuoto „Sibiro kirpejo“, kur jis suvaidino kuklu caro vaidmeny, i jo bandymus ir rezisuoti, ir vaidinti tam paciam filme ziuriu labai skeptiskai. Aisku, kai surinktas toks aktoriu zvaigzdynas visiska slamsta net ir labai norint padaryti butu sunku. Tiesa, ziuredamas apie LEO ir Zuoka nesusimasciau, gal reikes dar perziureti :)

  Po sio filmo labai pralinksmino jo parodija, kur diskusiju ikarstyje i mokyklos sporto sale ateina valytoja ir sako: „Direktoriau, kiek gerti galima, man sale tvarkyti reikia, per jus jau vamzdziai voratinkliais apejo“. Jei pamenat ten buvo tokia diskusija, kodel Rusijoje visiems i viska nusispjauti ir vamzdziai gali nevalyti ilgus metus prabut.

 • J. naivus

  Šį filmą tikrai reikia pamatyti. Garsi pavardė- garsi menininkų giminė. Pats Nikita kildina ją iš Gedimino. Tiesa, iš to pasišaipo jo brolis Andronas. Berods, susitikime k/t „LIETUVA“ Nikita koketavo apie gamtą, besiilsiančią ant anūkų. Tėvas – trijų himnų atorius, kurių pirmąjį redagavo Stalinas, paskutinįjį – Putinas.
  Pasigirdusiai kritikai, kad Michalkovams gera prie visų valdžių, ūsuotasis Sergejevičius atrėžia:
  -My vsegda služili deržave.
  Tai, ką jis kalba TV eteryje, Žirinovskis tik kuklus mokinukas. Ir vis tiek tai talentas.

  Tikrai reikia tą filmą pamatyti. Tik kur?

 • Adas

  Po jo „Nebaigtos pjesės mechaniniam pianinui“ ir po šito, „12“, man visai nesvarbios jo „deržavinės“ politinės pažiūros – Michalkovas kino srity – genijus.

 • Man filmas „12“ labai patiko. žiūrėjau kelis kartus ir, tikriausiai, dar kokį kartelį žiūrėsiu. tik va – kalbėjau su vienu savo draugeliu ir man istrigo jo žodžiai, kad jį jau užknisę ant Lietuvos pilamas purvas. tai, ką pvz. aš laikiau esant paprastu neapsižiūrėjimu, jis laiko sąmoninga demagogija ir įžvelgia tai visuose rusų filmuose. ir Lietuvai čia nemažai tenka. turiu omeny itin įtaigiai suvaidinto V. Gafto herojaus pasakojimą apie savo tėvą. O būtent, gyveno kartą Lietuvoje žydas, kuris ėmė ir Antrojo Pasaulinio karo metu įsimylėjo į tuo metu Lietuvoje buvusio lietuviškojo SS padalinio vadą…Kiek leidžia man atmintis, jokio lietuviškojo SS nebuvo. Kartoju – Michalkovui, kaip dieržavnikui, visi mes, paribaltai, tikriausiai esame vienodi, todėl gal netyčia ėmė žmogus ir suklydo… o gal visgi….
  Nuo panašių analogijų sunku susilaikyti ir žiūrint filmą „Naujoji žemė“. Vos tik išlaipinti negyvenamoje saloje, dalį kalinių sudarę čečėnai (kurie, net ir nuteistų iki gyvos galvos ir ištremtų į negyvenamą salą grupėje, turi savo senolį, kurio klauso) nusprendžia visus kitus kalinius išžudyti ir išplaukti (kokiu būdu težino Alachas). Ir tik sugebėjus įveikti čečėnus, išžudant juos pačius, galima galvoti apie įsikūrimą saloje. beje, ką jums primena šioje pradinėje filmo stadijoje, čečėnų lyderį vaidinantis aktorius? na ir kaip po to susilaikyti nuo įvairiausių asociacijų?Filmas baigiasi rusų kalinių pjautynėmis su naujai atvežtais amerikiečių nuteistaisiais. na, reikia pripažinti, juodaodis jų lyderis visiškiai neprimena B. Obamos… bet vistiek, jei galiausiai ne su amerika pjautynės, tai su kuo?
  nors… gal man iš tiesų vaidenasi, o menas yra visai kitose šių fimlų vietose.

  • paprasta piliete

   Nikita Michalkovas (kirčiuotė ant „a“, nes kilimo gediminaičių :)) visada buvo didžiarusiško šovinizmo dainius. Ir nesvarbu, iš ko anas kildina save, ar kaip rekomenduoja kirčiuot savo pavardę. Dar vieną „šventą“ tezę iš „kilmingojo“ interviu pamenu, kad moteris virš 30 metų yra senutė su visomis iš to išplaukiančiomis pareigomis ir norais :).

 • Edgaras

  As ta filma maciau jau seniai, tad ne viska ir prisimenu. Bet idomu, kas toks primine Zuoka?

 • Liapsus

  ‘Там стояла литовская СС’. Eilutė iš filmo… Ar reikia pamatyti mačius originalą ’12 angry man’? Stipriai abejoju.

 • Nuteisėme, parūkėme ir kas? Ogi nieko. Tai ir išgerkime! :)
  Tada ir Zuokula su Liūtuku mažiau vaidensis. Išgerti kartais reikia, Račai. Ne dažnai – kartais.

 • Tiesiog jau kažkada rašiau apie tai…
  http://www.fhm.lt/2-filmu-palyginimas-1225.html

 • ui, labai atsiprasau, jei kas perskaite mano komentara anksteni, po siuo tekstu. ten tas zydas isimylėjo ne i SS padalinio vadą, bet į jo žmoną. iš didelio rašto išėjau iš krašto. prasau atleisti.
  :)

 • Linas

  kada lietuviai sukurs kažką nors iš tolo panašaus?Iš principo perdirbinių kūrimas kino industrijoje – labai paplitęs reškinys ir čia nėra nieko gėdingo.Kažkiek adaptuota Rusijos realybei,bet žiūrėti tikrai galima.Tik man pasirodė kažkiek keistas prisiekusiųjų sprendimo priėmimo mechanizmas,kai reikia prabalsuoti vienbalsiai.Įdomu,kaip šiandien tai veikia praktikoje?Beje,reikia pastebėti,kad tokioje antidemokratinėje putiniškoje Rusijoje prisiekusiųjų teismai veikia,skirtingai nuo Lietuvos.Ir nors visam pasauly jie vertinami tikrai nevienareikšmiškai ir nėra panacėja nuo visų bėdų,vis tik tai yra žingsnis pirmyn teismų reformos prasme.

 • nerijus

  Nemačiau šito filmo, bet suintrigavote…
  Ajnu ir aš paspoksoti :)
  Vėl atostogos, tai turiu „marias laiko“ :) ir dar pavasaris :)

 • nerijus

  Filmą vertinčiau 9 iš dešimties.
  Artūrai, kuom tai susiję su Zuoku?
  Visiškai nesuderinami dalykai.
  Jūsų nuomone: čėčėnas kaltas ar ne?
  Taip ir liko neaišku.

 • nerijus

  Tik, keista, kad moterų nebuvo?
  Vien vyrai sprendė berniuko likimą.

 • Pingback: 12 | Padėjus išankstines nuostatas į šalį…()