Citata #333 Apie valstybės valdymą

Iš Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biuro pranešimo spaudai:

Seimo Europos informacijos biure sausio 29 d., penktadienį, 13 val. vyks Seimo Europos klubo diskusija „Nauja valstybės valdymo teorija“ ir pirmosios lietuviškos lyderystės knygos „Dievas, kvantinė fizika, organizacinė struktūra ir vadovavimo stilius“ pristatymas.

[…]

„Ar įmanoma į organizaciją pažvelgti ne kaip į žemę įkaltą piramidę, o kaip į savo orbita skriejančią planetą? Kas yra organizacija – statiška struktūra ar amžinai judantys srautai? Kodėl vadovų iniciatyvos skrieja į organizaciją milžinišku greičiu, tačiau sudega kaip meteoritai, nepasiekę savo adresato?“, – atsakymų į šiuos klausimus ieško ir knygos autoriai. Pasitelkę intriguojančius argumentus jie dėsto, kad valdymas nebūtinai turi būti remtas hierarchijos principu, organizacijai nebūtinai turi vadovauti vienas vadovas, o pati didžioji klaida – kiekvieną resursą atskirai matuoti ir vertinti per efektyvumo prizmę.

… nelabai čia ką daugiau ir pakomentuosi…

Belieka tik laukti Seime organizuojamų dažasvydžio mūšių – lyderystės savybėms ir komandos dvasiai sustiprinti…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Puikiai, vis skambesni press relysai:) Belieka tik džiaugtis, kad Seimo Europos informacijos biuras taip pat kaip ir Lolz.lt moka rašyti intriguojančius pranešimus:)))

 • WU

  Romai! Kada tavo gimtadienis? Jau žinau, ką gausi dovanų :)

 • WU

  Artūrai, galėtumėt šią nuorodą http://www.youtube.com/watch?v=SREou5DBVKc pridėti prie straipsnio, būtų didesnis efektas. Ramstein’us pasirinko :))))))))

  • austras

   O man tokie apokaliptiniai prisistatymai su Moze ir Egipto piramidėm kažkodėl verčia prisiminti vieną smagią antikomunistinę dainelę:

   • austras

    Kad jau prisiminėt Rammstein, tai manau, kad Rytų Vokiečių pasaulėjauta panaši į postkomunistinę lietuvišką: vyrauja netikėjimas arba (atvirkščiai!) perdėtas fanatizmas požiūryje į ideologiją, kuri neišvengiamai nuasmenina žmogų – tiek komunizmas, tiek nacionalsocializmas, tiek neoliberalizmas, tiek patriotinis nacionalizmas. Su jais Rammstein kovoja vidinės ironijos ginklu. O nesugebantys to suvokti (arba apsimetantys, kad to nesuvokia) panaudodami Rammstein, kuria klipus, kuriuose garbina savo pačių produktą arba… Hitlerį :) Jei cenzūra praleis, įdėsiu (puikūs komentarai, po klipu:))):

    • nerijus

     austrai

     Šios dainos tikrasis vaizdo klipas:

     • austras

      Tai aš ir sakau, kad panaudodami Rammstein kuria klipus, kuriuose garbina savo pačių produktą arba… Hitlerį

 • jp

  puiku! kitas žingsnis – pakviesti Parlamentą konsultuoti Augustiną Rakauską http://lolz.lt/2010/01/06/sveikiname-su-sventemis/

  • Regis

   Neblogai :D, esu prisiekęs jo talento gerbėjas, bet tai praleidau. Matyt sekantis žingsnis bus biblija Lietuvai.

 • Reikia, oj kaip reikia tiems valstybės vadovams kursų ir seminarų. Tik turiu baimės, kad pro vieną ausį įeis, o pro kitą – išbėgs…

  • nerijus

   Matotaupa

   Kas yra „seminaras“ ir kas ten daroma?..
   Kursai- taip, tik reikia išryškinti kokie ir kam?..

   • seminãras sm. (2) DŽ specialūs užsiėmimai aukštojoje mokykloje ar kvalifikacijų kėlimo kursuose
    „reikia išryškinti kokie ir kam?“ – kiekvienam pagal poreikius, iš kiekvieno pagal galimybes :-)))

    • nerijus

     Matotaupa

     Seminaras lietuviškai- susirinkimas papelpėti apie beleką ir/ ar pagerti :)

 • Gintautas

  Taikliai čia :) O pranešimą spaudai, matyt, ne Seimo tarnyba rašė, o patys knygos autoriai. Jie kūrybingi.

 • Be abejo, tokia diskusija yra reikalinga. Ne vien sausais kasdieniais paragrafais mėtytis reikia, bet ir plačiau griebt, pažiūrėt iš šalies, bandyti pažinti įvairius valdymo laukus ir t.t.

 • Regis

  O gal nereikia taip skubėt su vertinimais. Jeigu Seimo Europos klubas padiskutuos apie „20 visą pasaulį jaudinančių paslapčių“ ir gaus raktus nuo pačių savęs („raktai mums patiems atrakinti“) gal ne taip ir blogai.. :))

  O čia tai teisingiausia mintis:
  „Resursas stovintis be darbo, yra didžiausias efektyvumo švaistymas!“

  Va va, apie tai gal galima plačiau, ir apie efektyvumą, ir apie švaistymą, ir apie stovėjimą be darbo.

  citatų šaltinis: knygos pristatymo vaizdo klipas

  • J. naivusis

   Amžių patikrinta išmintis (K.Džibrano) :

   Užjauskite tautą, kuri naują savo valdovą sveikina trimitais , o atsisveikina patyčiomis, kad vėl kitą sveikintu trimitais.

   Apgailėkite tautą, kurios išminčiai nukvaišę nuo senumo, o stipruoliai dar tik lopšyje.

   Apgailėkite tautą, kuri susiskaldžiusi į dalis, kai kiekviena dalis save laiko tauta.

 • gintaras.m

  Šita knyga – grynas plagiatas. Ji nėra lietuviškas kūrinys, greičiau rusiškas. Pirma atsirado panašus daiktas Rusijoje, kažkokių FSB generolų sukurta teorija http://vodaspb.ru/
  Tų generolų paskaitas galima pasižiūrėti laisvai. Aš nets pas buvau jomis susižabėjęs ir porą metų studijavau.
  Čia toks Petrovas: http://www.youtube.com/watch?v=dhEkzvR95Jk
  Čia toks Jefimovas http://www.youtube.com/watch?v=uiFjUHJpffw
  Yra čia įdomių dalykų, bet ponas Darius Ratkevičius iššoko čia, kaip man atrodo, ne ant savo arklio. Gal irgi FSB užskymu?

  • tomas

   taip atvirai kaltinti plagiatu – stipru. O Radkevičius FSB agentas – geriau ir nesugalvosi :D)))

 • nerijus

  Šiai temai labai tinka:

  http://www.delfi.lt/news/economy/realestate/verslininkui-blubiui-leista-issipirkti-papildomus-4-arus-netoli-neries.d?id=28300313

  Pirma „užgrobiam“, o paskui siekiame įteisinimo?.. Ką į tai prokuratūra?
  Vilniuje ( ir ne tik ), daugumai teisėtų savininkų negražinamos žemės. Nėra iš ko arba nėra noro? Vienareikšmiškai.

  Leidimas išsipirkti 4 a, pažeidžia lygių galimybių įstatymo 2 str. pirmąją dalį „socialinė padėtis“, 4 str. „…privilegijų, pirmenybės ar pranašumo teikimas…“, „socialinės padėties“?..

  „B.Lubys – toks pat pilietis, kaip ir visi kiti piliečiai, o kadangi dar turi pinigų, tai tuo labiau reikia leisti nusipirkti“, – antradienį per spaudos konferenciją teigė sostinės meras Vilius Navickas.“
  Žinoma, Lubys toks pat pilietis, kaip ir visi kiti…Tad, susirenka savo vazonėlius ir fontanus nuo valstybinės ( mūsų visų ) žemės ir susineša ant savo nuosavos.

  • nerijus

   V. Navickui vertėtų susipažinti tu Konstitucija.
   Mūsų- lietuviškąją, o ne LTSR ar kt.

   LR Konstitucija
   29 straipsnis
   1. Įstatymui, teismui ir kitoms VALSTYBĖS INSTITUCIJOMS ar PAREIGŪNAMS visi asmenys LYGŪS.
   2.Žmogaus teisių negalima varžyti ir TEIKTI JAM PRIVILEGIJŲ dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, SOCIALINĖS PADĖTIES, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

 • Plagiatu būtų galima kaltinti perskaičius knygą, o ne pažiūrėjus reklaminį klipą. Ačiū už nuorodas, pažiūrėsiu. Noosferoje nieko nėra originalaus :).

 • gintaras.m

  Atsiprašau, pasikarščiavau, bet kesta yra tai, jog su panašia tematika interneto platybėse pastaruoju metu susiduriu gan dažnai. Gal tokie laikai, gal taip turi būti….

 • Nieko tokio, aš nepykstu :). Aš į knygą įdėjau keletą linijų, viena iš jų panaši į sąmokslo teoriją. Iš tiesų, mūsų knyga yra apie tai, kaip pakeisti įmopnės valdymo kultūrą, kas tam trukdo, kodėl taip sunku įdiegti srautų valdymo metodikas, tokias kaip LEAN, Šešios sigmos, TOC ar TQM. Kitos linijos sugalvotos tam, kad išplėsti mąstymą, asociacijas, suvokti iš kur kilę valdymo šablonai. Asmeniškai aš esu chaoso teorijos, o ne sąmokslo, šalininkas.