Rusijos ranka… mūsų lovose

Džiugo puslapyje aptikau trumputį įrašą – „Saugi šalis“.

Džiugas atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje žmonės net savo fantazijose atmeta smurtą intymiuose santykiuose ir bent jau šia prasme lyginant su kitomis Europos valstybėmis yra visiški šventuoliai.

Realybė, tiesa, rodo kiek kitokį vaizdą nei OKCupid pateiktas žemėlapis, tačiau tebūnie – galime juk pasidžiaugti.

Nors, tiesą pasakius, man tai ne žemėlapis ir Lietuvos interneto vartotojų puritoniškumas įstrigo.

Man labiausiai patiko žemėlapio sudarytojų aiškinimas, kodėl gi Lietuvos gyventojams intymiuose santykiuose prievarta (net pagal susitarimą) nepriimtina.

OKCupid spėja, kad kalti… rusai:

And there’s a strong interest in consent play in Lithuania, perhaps because of repeated Russian invasions.

Štai taip – ne tik politikoje ir žiniasklaidoje Rusijos ranka kyšo.

Pasirodo, ji net po antklode lenda.

Ir kada gi mes išsivaduosime?…

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • WU

  Švelniai tarniant, idiotiška išvada padaryta. Kažkaip sunku įžvelgti priežastinį ryšį tarp okupacijų ir sekso. Dabar da Vinčio kodas neatrodo toks absurdiškas, ar ne? :)

 • Donatas

  o man kažkodėl užkliuvo paties Artūro klausimas ‘Ir kada gi mes išsivaduosime?’, save (savo šalį, savo tautiečius) tapatinant su kažkokiu anonimu OKCupid…
  nesunku įsivaizduoti kokį nors amerikietį, savo laiką užmušinėjantį savo bloge, tai jo žinios apie lietuvą gal ir baigiasi tuo, kad ji yra Europoje ir buvo keliskart okupuota. ką žinojo, tą ir parašė ant seilės :)
  bet tai nieko bendro neturi su mumis, ‘besivaduojančius iš rusijos rankos’… :) ar ne?

  • Donatai, skubate daryti išvadas ir jos nebūtinai yra teisingos.

   Aš norėjau paklausti: Ir kada gi mes išsivaduosime nuo šešėlio…:)

   • Donatas

    Artūrai, šešėlis (esant apšvietimui) yra natūrali ir neatsiejama žmogaus dalis ir nuo jo vaduotis nereikia – geriau susidraugauti ir panaudoti geriems darbams (čia tiems, kas žiūrėjo ‘mėlynąjį drakoną:))) …
    o nuo rusijos rankos išsivaduosime tada, kai netyčia trinkelėję plaktuku per pirštą vietoj rusiškai-mongoliško keiksmažodžio apie paleistuvę moterį ar kokį lytinį organą sakysime gražia lietuvių kalba pvz. ‘ach tu, rugštele!..’

   • xerksas

    Kai užgims trečioji karta, nežinanti, kas tai yra rusiška okupacija ir kai rusų kalbą mokysis tik tie ir tik tiek, kam ir kiek tai bus reikalinga darbe.

 • Fredis*

  Keista, kad skaitytojas WU iš vis prisimena kažkokią okupaciją, jos nebuvo, o kai kam prieš dvidešimt metų prasidėjo nuopolis, kuris tęsiasi ligi šiol.

  • WU

   Fredi, sarkazmuk tu :) aš gimęs 1987 metais. Okupacijos neprisimenu, žinau apie ją iš istorinių knygų. Be to esu šalininkas nuomonės, kad geriau būti iki ausų mėšle, bet nepriklausomam, negu būti, kad ir kokio Ostlando dalimi.

   • Donatas

    mes buvome ne ‘ostlandas’, bet ‘severozapadnyj kraj’

    • WU

     Donatai, panaudojau ne tą sąvoka, Ostlandu vokiečiai vadino. Labiau būtų tikę „pribaltija“, bet man taip šlykčiai skamba, kad nesiverčia pirštai rašyti..

 • Matotaupa

  Man atrodo, kad svarbiau faktas dėl prievartos nenaudojimo, nei kažkokia spėjama priežastis.
  O dėl rusų rankos – tai ji lenda ne tik po (iš po) antklodės, bet ir iš degtinės butelio, rusiškų keiksmažodžių ir baudžiavinio mąstymo (ponai valdžioje gudresni, jie geriau viską žino)…
  Manau čia reikia ne vaduotis, o truputį pamastyti ramiai atsisėdus apie save, savo tėvus ir vaikus.

 • austras

  Artūrai, o kur baigėsi Europos apibrėžimas „mūsų laikais“? Ar kariavo Prancūzija su Britanija dėl Čekoslovakijos? Ar kariavo Prancūzija su Britanija dėl Lenkijos?
  Kaip naciai elgėsi su prancūzais ir kaip su lenkais, lietuviais ar rusais? Kaip buvo elgiamasi su prancūzų ir kaip su sovietų belaisviais? Kokia nacių okupacija buvo Olandijoje ar Danijoje ir kokia buvo Lietuvoje? Kodėl sąjungininkai išsilaipino Normandijoje, o ne, pavyzdžiui, Pomeranijoje? Kai naciai Elzaso ar Lotaringijos gyventojams leisdavo pasirinkti kur keliauti, jie sakydavo: „varykit į Prancūziją, nes jei neisit ten savo noru, tuomet teks keliauti į Lenkiją…“
  Nei Britanija, nei Prancūzija už mus savo kraujo neliejo. Ir nelies, manyčiau. Jų Europa baigiasi ties Oderiu. O mes – paribio kraštas. Buferinė, amortizuojanti zona. Kiek gali būti svarbi buferinė zona? Tiek, kiek jiems pavojų kelia Rusija, tiek kiek jiems reikia naujos darbo jėgos, tiek kiek jiems reikia naujų rinkų. Tiek kiek jiems reikia, kad buferinė zona nusubėgtų į Europą.
  Kokiai Prancūzijai šiandien dešimt kartų svarbesnis Alžyras, Tunisas ar Rumunija. Austrijai – buvusios Austrijos-Vengrijos teritorija. Britams – buvusios jų kolonijos.
  Buferinė zona – štai mūsų lemtis.

 • Linas

  visiškai sutinku su austru.Kita vertus,žaviuosi mūsų dvidešimtmečių optimizmu,kurie sutinka būti iki ausų mėšle,by tik išlaikyt nepriklausomybę.Sprendžiant iš tokio tono,akivaizdu,kad rašantysis tikrai gyvena pasiturimai ir jokių nepriteklių nežino.Tada labai lengva dalintis tokiomis įžvalgomis.Dar kitaip vertus nebelabai aš čia daug tos nepriklausomybės beįžvelgiu.Na taip,pasaulio žemėlapyje nuspalvoti kitom spalvom,nei kaimynai.Gerai aišku.P.S.Matotaupai.Nutariau paklausyti tamstos,tad sėdžiu ir mąstau.Ir žinai,man aišku viena:nėra geresnio jausmo,kaip gerai išgėrus geros rusiškos degtinės gerai rusiškai prisikeikti dėl tos rusiškos rankos dominavimo.Tada jaučiuosi esąs tikras lietuvis.

  • WU

   Aha.. Labai pasiturintis esu ir nežinau jokių nepriteklių, važinėju naujausios klasės mersedesu, nešioju auksini rolexa bei kas dieną keičiu hugo boss kostiumus… Studentams sudarytos puikios sąlygos (šiltnamio). Bet gyvenu gerai, nes žinau, kaip pasiklosiu – taip išmiegosiu. Visada turiu galimybę kažką daryti kitaip, pakeisti elgesio variantą, bandyti siekti kažko (šiuo atveju teisininko karajeros) ar RINKTIS. Atsiprašau, kad man tai yra didesnė vertybė už 130 rublių ir 6 ryto eilę prie apelsinų..

  • romas

   Linai, nepriklausomybė yra dvasinė vertybė. Vergas pripranta prie duonos kąsnio ir tas duonos kąsnis jam svarbesnis už laisvę viską spręsti pačiam. Niekas nėra visai nepriklausomas, bet laisvė leidžia rinktis, dėl ko save apriboti. Austras nėra turtingas, bet išsijavinęs jaunas žmogus, o metų jam turėtų būti netoli 30, manau.

 • Linui, esi tipiškas šio tinklaraščio skaitytojas, apibendrintai jus pavadinsiu liberaldemokratais. Keista, kad čia keiksnojami „žalgiriečiai“, „eltiečiai“ ir t.t., tai to paties lizdo paukščiai…

  • Matotaupa

   Fredi,
   Kodėl jūs taip svaidotės „etiketėmis“? Jūs gal turite potraukį skirstyti žmonės, kaip kokius vabzdžius, į rūšis, porūšius?
   Ar jums nuo to smagiau, kad kažką apšauksit socialistu, konservu ar piberalu?

 • gato

  Man ši sąsaja nėra tokia jau labai juokinga. Nepakankamai išsami- taip, bet nėra neteisinga. Kad sovietmetis įtakojo Lietuvos sekso kultūrą abejonių nėra. Teisingiau, labiau įtakojo sekso kultūros nebuvimą, geležinė siena mus apsaugojo nuo seksualinės revoliucijos. Natūralu, kad seksualiniai eksperimentai būdingesni laisvesnėms šalims. Kuo daugiau dirginančių vaizdų, informacijos- tuo stipresnių pojūčių norisi. Bet mes irgi sparčiai vejamės. Sovietmečiu buvo vienas „Nemunas“, o dabar erotika/pornografija prasideda nuo Lryto viršelio ir tęsiasi per visus žurnalus, žurnalėlius, televiziją, internetą. Iš lėto keičiasi požiūris į nuogumą ir seksą apskritai. Bet ir kitose šalyse tas neatsitiko per naktį. Manau dar dešimtmetis ir Lietuva sekso žemėlapiuose nebeišsiskirs iš kitų Europos šalių.
  Dėl išsivadavimo.. Mes jau išsivadavome prieš 20 metų, bent jau laikinai :) O sovietmečio palikimą manau dar jausime labai labai ilgai, per stiprus spaudas įspaustas.

 • Linas

  WU.Nepykit,bet kasdien kaitalioti Hugo Boss kostiumus,tai jau erozijos požymiai.Aišku viena,kad nuspėjau aš teisingai,kadangi esu liberaldemokratų porūšio arba išvertus į buvusią valstybinę kalbą – nacionalbolševikas(nepainioti su paleckininkais,murzilkom,astrom ir kitais landsbergiais).Kažkada,kai buvau jaunesnis,iš kvapo neklystamai nustatydavau katras žydras ar žydelis yr,dabar per atstumą apsprendžiu konkurento turtinę padėtį.Tai irgi neblogai.

  • WU

   Su hugo boss kostiumais sarkazmas buvo ir gana nemažas.. Nepastebėjote..

 • Linas

  Viską aš pastebėjau.Ir Hugo Boss,ir Rolex,ir Mercedes-Benz,ir Lexus GT-200 turbo.Ne be reikalo,pereidamas gatvę iš pradžių pasižiūriu kairėn,o po to – dešinėn,nes neaišku,kur prabusiu -Lietuvoj,ar kokioj britų sandraugoj.Kadangi jau 20 metų esu laikinai laisvas nuo bet kokių įtakų,linkiu ir Tamstai to paties.Dabar einu pakeisti elgesio variantą,t.y.priešpietinio pogulio.

 • jona…

  Gal jaunuolis austras norėjo pasakyti-Prancūzija IR Britanija, nes šiaip, tai Prancūzija su Britanija kariaudama, lygtai ir nieko negalėjo padėti nei Čekijai nei Lenkijai… Dabar jau ramia sąžine skubu paspausti žodelį „geras“… gaila, kad nėra vertinimo „geriausias“… dar man patiktų vertinimo ženklai-kvaiša, ar koks nors kitas atitikmuo /ko gero, gaučiau ir aš tokį „pagyrimą“/ ir, manau, būtinai reikalingas paprasčiausias klaustukas… Dar noriu pasakyti, kad Jūs visi esate šaunuoliai…

 • Slėpkitės – rusai puola! Sakot neišeis, nes jei jau po antklode lenda, tai ir po lova suras?!;O